Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010 cz.IV - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Który weekend wakacyjny najbardziej Ci pasuje?
23-24.07 5 29,41%
30-31.07 4 23,53%
6-7.08 3 17,65%
13-14.08 1 5,88%
20-21.08 3 17,65%
27-28.08 1 5,88%
Głosujący: 17. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-04-01, 10:03   #3721
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Siala no i dobrze koles zrobil z tym drzewem Pewnie dziury byly kupe lat i nic z tym nie robią :/ A spacerowka fajna, ja glupia kupilam gondole 2 w 1 :/ A jest ciezki i tak bedzie trzeba spacerowke kupic, małż mi glowe ukreci :P
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 10:18   #3722
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Ale chyba większość wózków ma taką wersję, mało, które są tylko z gondolą (pewnie są), i większość dziewczyn przesadza dzieci z czasem na coś lżejszego

Chociaż u mnie na osiedlu zakakująco dużo tacha jednak te ciężkie spacerówki dwufunkcyjne


w mojej klatce nie jestem jedyna z wózkiem, a i tak długo zajmowałam miejsce na wózek na dole, więc pasowałoby zwolnić
Chociaż ktoś tak trzyma sanki już drugi sezon (nawet na lato nie znikają

Edytowane przez entertete
Czas edycji: 2011-04-01 o 10:21
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 11:49   #3723
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

abd design ma tez fajne i lekkie parasolki... jechałam ostatnio u kuzynki - super sie prowadzi i ma pozytywna opinie instytutu matki i dziecka... a nie sa drogie - kuzynka kupiła w sklepie za niecale 300 pln [200cos]...

ja osobiscie kupilam wozek 3w1... ale ze spacerowki jestem tez bardzo zadowolona i nie zamierzam na razie inwestować w spacerowke typu parasolka... moze jak mala skonczy 2 lata... ale na rok to sie juz chyba nie oplaca
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 12:17   #3724
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

z moich obserwacji w wieku 2- óch lat mało się opłaca, lepiej wcześniej albo już wcale. Zależy też od dziecka, niektóre wolą chodzić, a nawet jeśli nie to jest tyle interesujących rzeczy po drodze, że na długi spacer w wózku to już nie da się pójść, a spacerówka służy głównie jak dziecko chce odpocząć.
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 12:53   #3725
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez entertete Pokaż wiadomość
z moich obserwacji w wieku 2- óch lat mało się opłaca, lepiej wcześniej albo już wcale. Zależy też od dziecka, niektóre wolą chodzić, a nawet jeśli nie to jest tyle interesujących rzeczy po drodze, że na długi spacer w wózku to już nie da się pójść, a spacerówka służy głównie jak dziecko chce odpocząć.
Dokladnie. Ja kupie chyba na roczek najwyzej nowa spacerówke a te pare miesiecy pojezdzimy w tym. Zreszta potem są rowerki rozne ze dziecko tylko siedzi sobie, motory itd.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 15:57   #3726
Morgana le Fay
Raczkowanie
 
Avatar Morgana le Fay
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdańsk / Kaszuby
Wiadomości: 157
Wyślij wiadomość przez MSN do Morgana le Fay
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez niezawsze Pokaż wiadomość
Morgana to zescie przeszli przykre, ze lekarze nie zdiagnozowali wczesniej i mieli gdzies Twoje sugestie
niezawsze, mlmFm , anoxa , aniaa22, hd , chomiczek ,- dzięki wielkie za wszystkie słowa i rady kurcze dawno mnie tu nie było naprawdę i tak czytam czytam, wiele się w sumie pozmieniało!

No więc kupuje teraz kaszki bez mleka i łącze je albo z Nestle Sinlac albo z Bebilonem Pepti, zupki gotuje jak zawsze, owoce tez juz daje normalnie ( bo kupy są już normalne). No i zobaczymy.. póki co ( wbrew temu co lekarze mówili) boje się dawać jej jogurty etc.. Wolę jednak trochę odczekać, mam nadzieje, że słusznie

glooria - i nas ciemiączko jeszcze jest ale chyba mniejsze dużo i twardsze...

Ej a gdzie reszta dziewczyn? Tak czytam czytam, widze, że chyba połowy nie ma.. No w sumie mnei tez dłuuugo nie było i teraz tak doskakuje he

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

AAA jeszcze coś...

Ponieważ musimy teraz kupować Bebilon Pepti ( boże wiecie, że u mnie w aptece na receptę kupuję całą puszkę 450 g za 7 zł !! Boże boże )

Tutaj była treść, którą musiałam usunąć z pewnych przyczyn No nic, jakby co na fejsie jest!

Edytowane przez Morgana le Fay
Czas edycji: 2011-04-02 o 13:44
Morgana le Fay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 18:17   #3727
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Morgana le Fay Pokaż wiadomość
niezawsze, mlmFm , anoxa , aniaa22, hd , chomiczek ,- dzięki wielkie za wszystkie słowa i rady kurcze dawno mnie tu nie było naprawdę i tak czytam czytam, wiele się w sumie pozmieniało!

No więc kupuje teraz kaszki bez mleka i łącze je albo z Nestle Sinlac albo z Bebilonem Pepti, zupki gotuje jak zawsze, owoce tez juz daje normalnie ( bo kupy są już normalne). No i zobaczymy.. póki co ( wbrew temu co lekarze mówili) boje się dawać jej jogurty etc.. Wolę jednak trochę odczekać, mam nadzieje, że słusznie

glooria - i nas ciemiączko jeszcze jest ale chyba mniejsze dużo i twardsze...

Ej a gdzie reszta dziewczyn? Tak czytam czytam, widze, że chyba połowy nie ma.. No w sumie mnei tez dłuuugo nie było i teraz tak doskakuje he

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

AAA jeszcze coś...

Ponieważ musimy teraz kupować Bebilon Pepti ( boże wiecie, że u mnie w aptece na receptę kupuję całą puszkę 450 g za 7 zł !! Boże boże )

No w każdym razie zostało mi całe opakowanie NAN Pro 2 ( 2x 300g) które chętnie sprzedam za 20 zł

I mam jeszcze 700 gram NAN Pro 2 ale już otwartego... więc sprzedam za jakieś 15 zł

Jak ktoś chce to piszcie
Ja tez tak kupuje, okolo 9 zł za puszke Bebilonu Wiec nie duzo
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-01, 18:43   #3728
Morgana le Fay
Raczkowanie
 
Avatar Morgana le Fay
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdańsk / Kaszuby
Wiadomości: 157
Wyślij wiadomość przez MSN do Morgana le Fay
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Ja tez tak kupuje, okolo 9 zł za puszke Bebilonu Wiec nie duzo

Nie ma tego złego co by jakos tam na dobre nie wyszło
Morgana le Fay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-01, 22:44   #3729
hd2005
Zakorzenienie
 
Avatar hd2005
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 3 456
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Witaj Morgana
usuń post z propozycja sprzedaży bo za chwilę Cię zawieszą
__________________
HAART.pl blog DIY


hd2005 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 07:20   #3730
chomiczek00000
Raczkowanie
 
Avatar chomiczek00000
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 379
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

http://www.tvn24.pl/0,1696577,0,1,sl...wiadomosc.html

siala to jakbyś się chciała pośmiać jeszcze trochę
Bardzo często tamtędy do pracy jeździłam
chomiczek00000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 13:56   #3731
Morgana le Fay
Raczkowanie
 
Avatar Morgana le Fay
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdańsk / Kaszuby
Wiadomości: 157
Wyślij wiadomość przez MSN do Morgana le Fay
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez hd2005 Pokaż wiadomość
Witaj Morgana
usuń post z propozycja sprzedaży bo za chwilę Cię zawieszą
Ok zedytowałąm go Dzięki! Nie wiedziałam, że takich treści nie można tu wrzucać, bez sensu :/

moja oferta jest na facebooku jakby co

A propo wózków, ja kupiłam Espiro Atlantic 3 w 1
http://www.kangurki.pl/images/sklep/...010/fiolet.jpg

Sprawdził mi sie w mieście, na wsi, w lesie i galeriach Spacerówka jest chyba troszke lepsza od gondoli ( lżejsza) i świetnei się prowadzi. Sam fotelik nie był super rewelacyjny ale też jestem z niego zadowolona

Myślę sobie, że zrobię jak większość z Was i latem dokupię taką lekką małą spacerówkę, jak mała będzie już sama biegać. Teraz niedługo będziemy wymieniać fotelik na stopień wyższy, a jakie Wy macie foteliki samochodowe ??!!! i kiedy te zerówki -> http://img.bazarek.pl/109100/9125/69...4d03d712e0.jpg wymieniacie na te następne?

Ktoś mi powiedział, że można gdy dziecku głowa wystaje z fotelika poza oparcie, albo / i kiedy dziecko waży 9 kg...
Morgana le Fay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 15:37   #3732
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

My juz dawno wymienilismy na romera king plusa, jak Maja sam zaczela siedziec, ponad 2 miesiace temu ok.
__________________
Maja

Maciuś
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 16:02   #3733
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Moja mala jeszcze tak dobrze siedziec nie umie, posiedzi chwilke ale sie przewraca na boki.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 18:08   #3734
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez mlmFM Pokaż wiadomość
abd design ma tez fajne i lekkie parasolki... jechałam ostatnio u kuzynki - super sie prowadzi i ma pozytywna opinie instytutu matki i dziecka... a nie sa drogie - kuzynka kupiła w sklepie za niecale 300 pln [200cos]...
Ja właśnie kupiłam niedawno baby design spacerówkę,bo tą z tako żeby znieść po schodach z małą jak idziemy same na spacer to graniczyło z cudem,a w dodatku miałam ostatnio poważne kłopoty z kręgosłupem,więc potrzebowałam czegoś lżejszego. Za tą daliśmy 299zł,więc nieźle,a leciusieńka jest- 5,5 czy 6,5kg a jumper miał 16kg Sama znoszę z małą w środku,dobrze się prowadzi,mam dostęp do koszyka pod wózkiem,rozkładane siedzenie żeby mogła spać i podstawkę na butelkę nawet,więc jestem zadowolona

Cytat:
Napisane przez Morgana le Fay Pokaż wiadomość

Teraz niedługo będziemy wymieniać fotelik na stopień wyższy, a jakie Wy macie foteliki samochodowe ??!!! i kiedy te zerówki -> http://img.bazarek.pl/109100/9125/69...4d03d712e0.jpg wymieniacie na te następne?

Ktoś mi powiedział, że można gdy dziecku głowa wystaje z fotelika poza oparcie, albo / i kiedy dziecko waży 9 kg...
My w Boże Narodzenie się już przesiadłyśmy,bo w tamtym się nie mieściła.Najpierw jeździła tyłem do kierunku jazdy,ale nogi się już nie mieściły,więc od jakiegoś czasu jeździ przodem.Mamy taki: http://sklepmaluszek.pl/pr6425-fotel...ptima-593.html
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:01   #3735
Morgana le Fay
Raczkowanie
 
Avatar Morgana le Fay
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Gdańsk / Kaszuby
Wiadomości: 157
Wyślij wiadomość przez MSN do Morgana le Fay
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez farminka Pokaż wiadomość
My w Boże Narodzenie się już przesiadłyśmy,bo w tamtym się nie mieściła.Najpierw jeździła tyłem do kierunku jazdy,ale nogi się już nie mieściły,więc od jakiegoś czasu jeździ przodem.Mamy taki: http://sklepmaluszek.pl/pr6425-fotel...ptima-593.html
Ooo też espiro I co sprawdza się ??
Morgana le Fay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 19:44   #3736
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Morgana, tych zerówek możesz używać, dopóki dziecku nie wystaje głowa, lub nie przekroczy wagi 13 kg.

My mamy Maxi Cosi Tobi. Przede wszystkim ze względu na ocenę w testach. Widze, że ten fotelik Espiro jest robiony właśnie na jego wzór.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 20:52   #3737
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

My chcemy kupić fotelik 9-36kg [do końca fotelikowania]... nasz jest 0-10kg... Magdalenka waży niecałe 9 [więc jeszcze możemy jeździć w tym od wózka]

A co do fotelika - biorąc pod uwagę, że mało będzie jeździć w foteliku - bo rzadko jeździmy samochodem [a w wawie jak już to taxi - a tam logistycznie nie mamy jak rozwiąząc kwestii fotelika po wysiadce z taxi - na szczescie nie ma obowiązku wsadzania w fotelik dziecka w taksówkach] to chcemy kupić najtańszy jakiś fotelik.. może na ryneczku coś się uda znaleźć... znajoma na ryneczku [do prawda w kategorii wagowej 9-25kg] ale za maxi-cosi w dobrym stanie dała 50pln - sprzedawca chciał 80, ale wynegocjowała sobie skubana [ale ona ma gadane :P]...
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 21:09   #3738
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez Morgana le Fay Pokaż wiadomość
Ooo też espiro I co sprawdza się ??
Tak Jest porządnie wykonany,dobrze się trzyma po zamontowaniu,dla starszego dziecka ma taką dodatkową nakładkę na brzuszek zabezpieczającą.My korzystamy już parę miesięcy i nie narzekam.Myślę,że jakość i bezpieczeństwo dobre za tą cenę,a nie mieliśmy kasy żeby kupować nowe maxi cosi... Tylko musisz zwrócić uwagę,bo są 2 rodzaje- optima i optima pro.Ten pro jest od 9kg czy coś takiego,w każdym razie montuje się tylko przodem,a ten nasz i tak i tak,a zależało nam na tym,bo przodem dziecko może jeździć od 9 miesiąca,a Lenka miała wtedy 6,a już wyrosła z tego mniejszego. W tym Pro jedna seria miała wadę fabryczną i producent uprzedzał,więc na to też warto zwrócić uwagę.Ale ogólnie polecam
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-02, 22:36   #3739
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

farminka - ogólnie słyszałam, ze jeśli jest taka możliwość to żeby dziecko montować tyłem do kierunku jazdy.. nawet do 2-3 roku życia...
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 09:40   #3740
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez mlmFM Pokaż wiadomość
My chcemy kupić fotelik 9-36kg [do końca fotelikowania]... nasz jest 0-10kg... Magdalenka waży niecałe 9 [więc jeszcze możemy jeździć w tym od wózka]

A co do fotelika - biorąc pod uwagę, że mało będzie jeździć w foteliku - bo rzadko jeździmy samochodem [a w wawie jak już to taxi - a tam logistycznie nie mamy jak rozwiąząc kwestii fotelika po wysiadce z taxi - na szczescie nie ma obowiązku wsadzania w fotelik dziecka w taksówkach] to chcemy kupić najtańszy jakiś fotelik.. może na ryneczku coś się uda znaleźć... znajoma na ryneczku [do prawda w kategorii wagowej 9-25kg] ale za maxi-cosi w dobrym stanie dała 50pln - sprzedawca chciał 80, ale wynegocjowała sobie skubana [ale ona ma gadane :P]...
mlmFM, kiedyś już była rozmowa na ten temat, bo też chciałam kupić fotelik z przedziału 9-36. Dziewczyny odwiodły mnie od tego pomysłu, bo taki przeskok to jednak sporo i wydaje mi się, że mniejsze dziecko jest w takim foteliku zbyt luźno "osadzone" i przez to fotelik jest mniej bezpieczny.
Co do fotelika z rynku za 50 zł, to moim zdaniem równie dobrze możnaby nie mieć żadnego... http://fotelik.info/pl/art/fotelik_s...jakosc,26.html
martysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 10:55   #3741
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

ale jednak jest wymog i jednak w razie kontroli policji trzeba mieć dziecko w foteliku...
wiec lepiej miec jakikolwiek... moim zdaniem [wiem ze zostane zjechana] bezpieczenstwo dziecka podczas podrozy w najmniejszym stopniu zalezy od fotelika [oczywiscie bezpieczniejsze sa w jakimkolwiek foteliku niz zupelnie bez]... a jednak rozwaga kierowcy jest najistotniejsza... ale kupowac fotelik za 1000 pln to dla mnie lekka przesada [oczywiscie jak ktos duzo jezdzi, moze sobie na to pozwolic - ok, jego sprawa, ale niech nie wciska mi ze jego fotelik jest 1000x bezpieczniejszy niz fotelik za 150pln czy 50 z ryneczku - bo uzywany :P]... my tez bedziemy rozgladac sie za fotelikiem na ryneczku [oczywiscie wszystko sprawdzimy przed zakupem - tzn czy pasy sie nei wypinaja, czy obudowa nie jest popekana etc]
a ten maxi cosi za 50 pln - po wypraniu etc - jest fajny i nie rozni sie funkcjonalnosci od nowego :P
foteliki z przedziału 9-36 roznia sie od tych z przedzialu 9-25 tylko tym ze sa dluzsze [maja wiecej regulacji zaglowka zazwyczaj] i mozna zdemontowac 'plecy' zostawiac podstawkę... a szorokosc mozna redukwac wkładką dla mniejszych dzieci ewentualnie kocykiem [tak robiła inna moja znajoma w foteliku 0-13 bo nie miała wkładki dla noworodka]... ogladałam foteliki i te z przedziału do 18kg, do 25 i do 36 kg i zdecyduje sie na ostatni wariant.

Edytowane przez mlmFM
Czas edycji: 2011-04-03 o 12:00
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 13:44   #3742
niezawsze
Zakorzenienie
 
Avatar niezawsze
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 991
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Naprawde w taxowkach nie musi byc dziecko w foteliku?

Zle zrozumialyscie sie dziewczyn Mlm chodzilo o uzywany za tyle a nie jakis tani shit no name.

a i tez nie slyszalam o tym, ze dziecko moze byc wozone od 9 m zycia przodem do kierunku jazdy, chyba tu zadna nie slyszala, bo wiekszosc z nas juz wymienila foteliki na te przodem
__________________
Maja

Maciuś

Edytowane przez niezawsze
Czas edycji: 2011-04-03 o 17:26
niezawsze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 16:25   #3743
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez martysek Pokaż wiadomość
mlmFM, kiedyś już była rozmowa na ten temat, bo też chciałam kupić fotelik z przedziału 9-36. Dziewczyny odwiodły mnie od tego pomysłu, bo taki przeskok to jednak sporo i wydaje mi się, że mniejsze dziecko jest w takim foteliku zbyt luźno "osadzone" i przez to fotelik jest mniej bezpieczny.
Co do fotelika z rynku za 50 zł, to moim zdaniem równie dobrze możnaby nie mieć żadnego... http://fotelik.info/pl/art/fotelik_s...jakosc,26.html
my kupilismy recaro 9-36 i nie wydaje mi sie ze jest mniej bezpieczny. misio dosyc ciasno w nim siedzi poza tym ma wkladke dla mniejszego dziecka.
mlm nie twierdze ze zwykly fotelik jest 1000x gorszy od takiego firmowego drogiego ale na pewno jest mniej bezpieczny. i to nieprawda ze najwiecej zalezy od rozwagi kierowcy a nie fotelika. nie wiesz nigdy kto jedzie samochodem przed toba czy z naprzeciwka. przyklad:
znajomi jechali ze swoja corka (3 m-ce). mieli fotelik od kapletu od wozka 3w1. facet z naprzeciwka nagle zaczal wyprzedzac nie mieli gdzie uciekac i wjechali do rowu. im sie nic nie stalo a Malgosi fotelik rozlecial sie na kawalki spedzila miesiac na intensywnej terapii. na szczescie wszystko jest teraz ok.

Edytowane przez aniaa22
Czas edycji: 2011-04-03 o 16:26
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 17:06   #3744
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Niezawsze, fakt, źle przeczytałam. Jednak trochę bałabym się kupić używany fotelik, bo ludzie niestety nie zawsze są uczciwi

Aniu, tego też się boję, bo to jak my jeżdzimy, to najmniejszy problem, bo wariatów jest wielu. Przykładem niech będzie chociażby ostatni tragiczny wypadek w Bydgoszczy

mlmFM, nie zgodzę się z Tobą, że fotelik "ryneczku" jest bardziej, czy tak samo bezpieczny jak ten, który ma atesty i brał udział w testach zderzeniowych. Rozumiem, że nie każdego stać na fotelik za 1000 zł, ale uważam, że można znaleźć coś bezpiecznego, za niższą cenę, bo akurat bezpieczeństwo dziecka, to coś, na czym moim zdaniem nie warto oszczędzać.
Można kupować używane mebelki, leżaczki, ciuszki i zabawki z lumpeksu, ale ja mam zasade, że materac, buciki i fotelik samochodowy muszą być dobrej jakości, co wcale nie znaczy, że drogie.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 17:29   #3745
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

martysek - czym sie rozni uzywany maxi cosi [bezwypadkowy z ryneczku] od nowego maxi cosi? [wg mnie tylko cena i zmatowieniem materialu co najwyzej - chociaz w przypadku znajomej po wypraniu i dopraniu wszystkich elementow wyglada praktycznie jak nowy]
wiem ze nino, ktory mozna dostac za ~160pln [w tym ~35 za przesylke] ma calkiem niezle wyniki w testach [przedzial 9-36]...
teraz poczytalam o espiro i bardzo mi sie podoba wersja pro montowana tylem do kierunku jazdy... ale pozostaje nadzieja ze ktos moze bedzie go sprzedawac na ryneczku - wiem ze to przedzial tylko do 25kg i to jest jak na razie jedna wada jaka zauwazylam... ale bardzo podoba mi sie montaz tylem do kierunku jazdy [bo jak najdluzej chcialabym wozic mala tylem do kierunku jazdy - najbezpieczniejsza pozycja dla malucha]
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 19:19   #3746
glooria
Raczkowanie
 
Avatar glooria
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 305
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

z tego co wiem to najbezpieczniej jest jak dziecko jeździ tyłem do kieunku jazdy jednak każde dziecko jest inne i tak moja córa nienawidziła jeździć na leżąco i nic nie widząc szybko siedziała i koszmarem było dla niej jeździć w foteliku
nie ma nic złego w kupowaniu po kimś fotelika ale powinno się mieć pewne żródlo - rodzinę i znajomych
__________________
2-10-2009
Milena 12-06-2010
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stgf60a3v5k5a.png
glooria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 19:45   #3747
martysek
Zadomowienie
 
Avatar martysek
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 082
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Cytat:
Napisane przez mlmFM Pokaż wiadomość
martysek - czym sie rozni uzywany maxi cosi [bezwypadkowy z ryneczku] od nowego maxi cosi? [wg mnie tylko cena i zmatowieniem materialu co najwyzej - chociaz w przypadku znajomej po wypraniu i dopraniu wszystkich elementow wyglada praktycznie jak nowy]
wiem ze nino, ktory mozna dostac za ~160pln [w tym ~35 za przesylke] ma calkiem niezle wyniki w testach [przedzial 9-36]...
teraz poczytalam o espiro i bardzo mi sie podoba wersja pro montowana tylem do kierunku jazdy... ale pozostaje nadzieja ze ktos moze bedzie go sprzedawac na ryneczku - wiem ze to przedzial tylko do 25kg i to jest jak na razie jedna wada jaka zauwazylam... ale bardzo podoba mi sie montaz tylem do kierunku jazdy [bo jak najdluzej chcialabym wozic mala tylem do kierunku jazdy - najbezpieczniejsza pozycja dla malucha]
mlmFM, teoretycznie nie różni się niczym, ale jaką masz pewność, że jest bezwypadkowy?
Też chciałam fotelik, któy montowany jest tyłem do kierunku jazdy, ale te, która oglądałam, nie miały wystarczająco dobrych ocen (dla mnie).


Cytat:
Napisane przez glooria Pokaż wiadomość
z tego co wiem to najbezpieczniej jest jak dziecko jeździ tyłem do kieunku jazdy jednak każde dziecko jest inne i tak moja córa nienawidziła jeździć na leżąco i nic nie widząc szybko siedziała i koszmarem było dla niej jeździć w foteliku
nie ma nic złego w kupowaniu po kimś fotelika ale powinno się mieć pewne żródlo - rodzinę i znajomych
Glooria, zgadzam się z Tobą w stu procentach.
martysek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 21:35   #3748
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

Co jak co ale w życiu bym nie kupiła fotelika od obcych.. nie zawsze uszkodzenia są widoczne gołym okiem. Poza tym fotelik z tego największego przedziału to jest dupa a nie fotelik. Poza tym, wątpię, ze dziecko ważące 36 kilo będzie chciało się w nim wozić.. no chyba, że je przypnę na siłę i choćby skały srały to nie uwolnię Tyle mojego.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 22:18   #3749
żabka19
Raczkowanie
 
Avatar żabka19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Norwegia - Warszawa
Wiadomości: 497
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

W temacie fotelika nie bede sie za duzo wypowiadala. Na pewno wazny jest dobry fotelik ,ale najwazniejszy jest przewidujacy/rozwazny kierowca i bezpieczne auto ,bez tego nawet w foteliku za 5 tys. nie czulabym ,ze moje dziecko jest odpowiednio zabezpieczone.

Macie moze jakies pomysly na przekaski dla 9 miesiecznego malucha? My przetestowalismy narazie kiesiel,budyn i jajecznice. Wszystko b.smakowalo. I tak sie ciesze bo Szymus mimo ,ze ciagle mial na cos alergie to juz prawie nic go nie uczula ,nawet jogurty.

Co juz umieja wasze maluchy? Chodzi mi o umiejetnosci typu kosi-kosi. Szukam pomyslow czego by go uczyc. Szymo przede wszystkim uwielbia nasladowac nowe dzwieki.
__________________
Szymon 09.07.2010
31tc

żabka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-04-03, 22:36   #3750
mlmFM
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 811
GG do mlmFM Send a message via Skype™ to mlmFM
Dot.: Kolki poszły w zapomnienie, idą ząbki-jest ślinienie.Mamy Lipiec-Sierpień 2010

żabka - moja robi papa i brawo [ale czasem na komende, czasem nie - jak jej sie podoba]...
jajecznice dalas z calego jajka?
moja na razie na nic uczulona nie byla... ale na razie je tylko zolteczko a z przekasek danonki :P
mlmFM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.