Opalenizna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-04-21, 16:51   #1
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526

opalenizna a peeling


Czy naturalna opalenizna z udziałem słoneczka też schodzi przy peelingu??

[img]icons/1cmok.gif[/img]
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-04-21, 16:55   #2
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: opalenizna a peeling

No pewnie, a czemu nie? W naturalnej też jest barwiony wierzchni naskórek i nic na to nie da rady, a peeling lepiej robić, bo bez niego to dopiero się łuszczy i złazi i brzydko to wygląda.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 16:04   #3
anya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 64
Opalenizna...

Kochane dziewczyny czy macie jakieś doświadczenia z samoopalaczami...(po solarium strasznie pękają mi naczynka na twarzy)...
Spróbowałam kolastyny...ssstrasznie krótko się utrzymuje.
Dodam jeszcze, że do jasnej karnacji.
Z góry dziękuję za radę!
Pozdrawiam!!
anya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 16:39   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Opalenizna...

Ja nie znalazłam jeszcze (niestety ) samoopalacza z którego byłabym bardzo zadowolona (nie cierpię zapachu , który nadają skórze), a kolerek opalenizny też niestety pozostawia wiele do życzenia - to już wolę być blada.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 17:23   #5
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Opalenizna...

Ja mam białą karnację, moja skóra często reaguje alergia na słońce, więc o plazy nie ma mowy raczej. Za solarium nie przepadam, z reszta tam alergia mi sie raz odezwała tak makabryczna że leczyłam ją przez 4 miesiące... No i co pozostało? Tylko samoopalacze, bo nie będę całe lato chodzić w spódnicach do kostek! Swoje przygody z samoopalaczami zaczynałam od półki średniej, czyli Vichy i chyba Ambre Solaire? Niestety, to była porażka, może nie umiałam się jeszcze za dobrze z nimi obchodzić chyba i nogi były całe w plamach a i kolor raczej żółtawy czy pomarańczowy... brrr! JUz chciałam dac za wygraną, ale potem przypadkiem kupiłam sobie samopalacz z wyzszej półki, to chyba była Helena Rubinstein... nnie pamiętam, grunt że efekt był zachwycający! Zadnych smóg, opalenizna szybko i pieknego koloru. Generalnie jestem wierna sammopalaczom Guerlaina, mam osobny do twarzy i ciała. Do nóg uzywam specjalnego lancome i Heleny Rubinstein, czasem Dior. Na HR radzę uważać, po sammopalaczu specjalnie do twarzy dostałam koszmarej alergii, a przy tej do nóg trzeba miec wprawę. Guerlain, Lancome i Dior nada się nawet dla laików. Nigdy nie zdarzyły mi się żadne smugi. Oczywiście pamiętam wcześniej o dokładnym peelingu, na okolice kostek i kolana nakładam nieco balsamu do ciała, żeby nie wchłonęły tyle koloru i dość oszczędnie traktuję te partie samoopalaczem. Oprócz tego mam słabość do róznego rodzaju brązujących gadżetów, które można wieczorem spokojnie zmyć wodą, mam takie Guerlaina (niestety już chyba u nas niedostępne), mam jeszcze taką super wydajną piankę Estee Lauder, cudeńko mam ją już strasznie długo, była w jakiejś serii słonecznej chyba rok temu.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 17:46   #6
anya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 64
Re: Opalenizna...

a jak bardzo jest to górna półka...pytam o ceny oczywiście...
Przyznam, że do głowy mi nie przyszło zrobić piling i dać balsam na kolana, zaraz skorzystam z tych rad.
Mam jeszcze jedno pytanko apropo tych samoopalaczy...jak długo się utrzymują?
Pozdrawiam
anya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-06-08, 18:10   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Opalenizna...

No ceny to najniższe nie są... Trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu ok 100 - 140 zł. Za to te produkty są z reguły dośc wydajne i starczają na długo. Sam samoopalacz złuszcza się razem ze skórą, czyli indywidulane preferencje, może się trzymac od 3 dni to tygodnia. Pamiętaj o peeligu, to bardzo ważne, szczególnie tam gdzie skóra jest gruba np na kolanach! Bo inaczej nabiora ciemnej barwy! Ja nakładam samoopalacz z reguły co trzy, cztery dni i starcza. Wiem że są one drogie, ale kolor moich nóg tak olśnił moje przyjaciłóki które nigdy nie kupuja najdrozszych kosmetyków że same teraz kupują takie samoopalacze. Wg mnie opłacają się bardziej niż jakies tam karnety do solarium a są zdrowsze.
Jeśli chcesz zeby sztuczna opalenizna trzymała się długo musisz dobrze i obficie nawilżać skórę.
Myslę że dzisiaj sporo samoopalczy tańszych ma już naprawdę wysoką jakość - w brytyjskim Cosmo czytałam ostatnio kjakies raporty na ten temat, pokazali taki najnowszy Loreala i wysmarowaną nim dziewczynę, wygladała pięknie, zwero smug i naturalny kolorek.
Może warto wypróbować...
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-06-08, 20:50   #8
khia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 2
GG do khia Wyślij wiadomość przez Yahoo do khia
Re: Opalenizna...

A znasz serie Avon Bronze??? Mam samoopalacz do ciała i jest fajny, kosztuje 29,90 za 250 ml
Polecam!
khia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-20, 17:23   #9
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
opalenizna.... help

Hej! jak sie opalam jednego dnia to ejstem czerwona jak burak i az wstyd sie wtedy bez pudru pokazac na ulicy. no ale jak nałzoe sobie puder a potem zmyje to chyba bez sensu ze si ewogole opalałam bo opalenizna mi schodzi?? tak , cyz nei??
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 10:24   #10
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: opalenizna.... help

czy naprawde nikt nie wie
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 13:07   #11
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: opalenizna.... help

może opalaj sie któcej żeby nie być aż tak bardzo czerwoną i wtedy nie będziesz musiała się pudrować
Mi się wydaje że opalenizna tak szybko nie zchodzi od umycia jeden raz twarzy.
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-21, 13:55   #12
sister
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 92
Re: opalenizna.... help

Coż masz chyba taki typ cery,że zawsze bedziesz się na poczatku opalać na czerwono. Dopiero po jakims czasie kolor brazowieje. Opalaj się po poludniu(po 15), kiedy slonce jest juz nie tak bardzo agresywne.
Nie zapominaj o filtrach!

pozdrawiam.
sister jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-21, 14:06   #13
didżej
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 88
Re: opalenizna.... help

no niestety zawsze tak mam, ze skora twarzy jest czerwona jak burak, ja nie wiem, opalam sie po 15,od pol roku pije soki marchwiowe, i nic ...potem tylko nsia mi sie po noach koszmary jak ludzie sie msieja z mojej czerwonej buzki hihi
didżej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-22, 10:27   #14
helenridley
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 31
Re: opalenizna.... help

Po prostu musiasz posmarować sie odpowiednim filtrem Wysokim! Najlepiej kremikiem który zawiera masło kakaowe, lupin orzecha włoskiego, marchewke To pomoze nabrać odpowiedniego kolorytu skóry.
helenridley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 19:03   #15
voolcano
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1
GG do voolcano
Opalenizna i rumieńce ...

Witam ... Potrzebuje rady !
Chodzi o to że praktycznie na codzień są ze mną rumieńce, całe czerwone poliki a poza tym dookoła ust mam białą obwódke która się nie chce opalić ... chodze do solarium ogólnie całe ciałko się opala fajnie, a dookoła ust białe fatalnie to wygląda czy możecie mi pomóc. jakieś maści czy odwiedziny w gabinecie kosmetycznym ratują ?

Pozdraiwm
voolcano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-03-02, 19:24   #16
Natalia-Kosana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 307
Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Re: Opalenizna i rumieńce ...

Proponuję nałożyć samoopalacz na białą obwódkę. Musisz to zrobić ostrożnie, aby nie przyciemnić pozostałych partii skóry. Jeżeli nie masz doświadczenia z samoopalaczami proponuję Ci zakupić preparat w kremie, mam wrażenie, że jest najprostszy w aplikacji. Możesz równiez zakupić krem brązujący - wtedy na efekt trzeba będzie poczekac dłużej, ale zniknie ryzyko plam. http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...category_id=60
Pozdrawiam
Natalia
__________________
波兹南大学汉语系三年级的学生。波兹南科技大学一年级 的。
Natalia-Kosana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:07   #17
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Opalenizna bez slonca i samoopalacza?

Witam was kochane wizazanki. Mam do was pytanie. Znacie moze jakis sposob zeby uzyskac sniada cere bez dlugiego przesiadywania na slonku(nie mam czasu na opalanie a pozatym pogoda i tak brzydka), ale tez nie chcialabym smarowac sie samoopalaczami albo balsamami brazujacymi. Jem codziennie marchewke i pomidory bo slyszalam ze to pomaga ale mozeznacie jakies sposoby zebym nie byla totalnie blada? Coprawda na poczatku lata troche sie opalilam ale slabo a teraz nie mam czasu bo pracuje od 10 do 19( kiedy jest najlepszy czas na slonlko) Dziewvzyny pomozcie ja chce byc choc troszke opalona. Pomocy
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:09   #18
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Opalenizna bez slonca i samoopalacza?

moze puder bronzujacy albo slynna ziemia egipska ew. solarium

Edytowane przez jami
Czas edycji: 2005-08-07 o 21:32
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:13   #19
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: Opalenizna bez slonca i samoopalacza?

No tak puder to na twarz a mi chodzi o cale cialko. A co to jest wlasciwie ziemia egipska?
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-07, 21:22   #20
jami
Rozeznanie
 
Avatar jami
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 908
Dot.: Opalenizna bez slonca i samoopalacza?

Cytat:
Napisane przez ma.ko
No tak puder to na twarz a mi chodzi o cale cialko. A co to jest wlasciwie ziemia egipska?
http://www.wizaz.pl/w-agora/view.ph...iemia%20egipska
wpisz w wyszukiwarce "ziemia egipska" a na pewno dowiesz sie wiecej o tym specyfiku
jami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-07, 21:31   #21
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalenizna bez slonca i samoopalacza?

Beta karoten lub też Air Brush jeżeli ani nie chcesz się smarować,ani leżeć plackiem
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 11:37   #22
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Question Opalenizna na wiosnę

po kilkudziesięciu godzinach spędzonych na forum (mój TZ nie odzywa sie już do mnie ) postanowiłam zacząć używać filtrów i blokerów, jednak na wakacje pracuje w takim zawodzie że opalenizna jest wymagana ze względów estetycznych, przeszukiwałam neta w poszukiwaniu rozwiązania i chciałam zaczerpnąć waszych opini na temat tego specyfiku:
http://www.allegro.pl/item93951778_t...bo_warto_.html

btw
co zrobić żebu samoopalacz nie schodził ze skóry takimi nieestetycznymi wałkami?
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 13:28   #23
charmider
Raczkowanie
 
Avatar charmider
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 101
GG do charmider
Dot.: Opalenizna na wiosnę

hmmmm, naprawde żadna z was nie brała jeszcze tych tabletek , szkoda bo cena troche spora a interesują mnie efekty
__________________
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
charmider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 14:30   #24
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Opalenizna na wiosnę

Cytat:
Napisane przez charmider
hmmmm, naprawde żadna z was nie brała jeszcze tych tabletek , szkoda bo cena troche spora a interesują mnie efekty
Idź do apteki i za 7 razy mniej kupisz beta-karoten.

http://vitalmarket.abc24.pl/default....971&pro=119540 te same tabletki taniej i z lepszym opisem.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia


Edytowane przez natii4
Czas edycji: 2006-03-30 o 15:12
natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 21:57   #25
ewa_ewa
Raczkowanie
 
Avatar ewa_ewa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 119
Unhappy Opalić się...

Kochane Kobietki
Moja blada skóra i piegowata biała cera nie były dla mnie problemem. Aż do teraz... Mam niebieskie oczy, jaśniuteńkie brwi, brązowe włosy, paskudne (:P) piegi i baaardzo bladą skórę. Chciałabym, aby nabrała ona koloru czekolady... Szczyt marzeń Twarzy nie wystawię na słońce, bo wiadomo - piegi. Może znacie jakieś sposoby na przyciemnienie karnacji... Chociaż lekkie.. Dodam, że tabletki z beta-karotenem brałam przez ok. 63 (:P) dni i NIC. Zupełnie nic. Pomóżcie...
__________________
...Please Forgive Me...
ewa_ewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:01   #26
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Opalić się...

Ziemia Sloneczna Lavertu (polecam najjasniejszy odcien) spelnila wreszcie moje marzenie o naturalnie sniadej cerze
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:11   #27
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Opalić się...

Balsam brązujący lub delikatny samoopalacz.
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:13   #28
PaLLitQa
żona
 
Avatar PaLLitQa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 7 817
Post Dot.: Opalić się...

tez sie chetnie cos dowiem na ten temat, chociaz nie jestem az taka blada

Ivvonka- co to za Ziemia Sloneczna Lavertu? Mozesz to cudo dokłądniej opisac i odrazu cene
PaLLitQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:19   #29
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Opalić się...

polecam kremik brazujacy do twarzy jesli masz jak piszesz jasniutka karnacje lepiej nie ryzykuj samoopalacza, bo mozesz wyjsc krowka milka jesli wprawy nie masz moim ostatnim odkryciem jest krem garnier cera musnieta sloncem naprawde fajnie brazuje i o zadych nierownych plamach przynajmniej u mnie nie ma sprawy

inne tego typu to:
-nivea soin bone mine (czy jakos tak)
-j&j holiday skin do twarzy (i jest jeszcze do calego ciala balsam)

Opisana juz w tym watku ziemia egipska to taki intensywniejszy rodzaj pudru brazujacego przy okazji tez znacznie drozszy ale wiem z wlasnego doswiadczeniaa, ze na bardzo jasnej karnacji pudry brazujace nie sprawuja sie dobrze wyglada to strasznie nienaturalnie przynajmniej ja mam takie z nimi doswiadczenia, moze niektore dziewczyny potrafia sie nimi poslugiwac
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 22:32   #30
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Opalić się...

Ziemia Sloneczna czy Egipska to nie to samo co zwykly puder brazujacy. Wypowiem sie na temat tej pierwszej, bo drugiej nigdy nie uzywalam. Ziemie Sloneczna naklada sie okraglymi ruchami pedzla, jak gdyby wmasowujac ja w skore. Pelny efekt nastepuje dopiero po jakiejs chwili! Dlatego zaleca sie nakladac oszczednie. Nie tworzy smug czy tez widocznej warstwy na skorze. Tak naprawde tworzy tylko kolor. Daje efekt naprawde naturalnej opalenizny i lekkiego rozswietlenia. Uwielbiam ten kosmetyk, nie cierpie pudrow, ktore nie dosc, ze nie pozwalaja mojej skorze swobodnie oddychac, to robia z niej maske o nienaturalnym kolorycie. Lavertu ma swojej ofercie 3 odcienie, ja uzywam najjasniejszego i jest idealnie trafiony w kolor mojej naturalnej opalenizny na reszcie ciala. Ziemie Sloneczna uzywam takze latem, bez podkladu oczywiscie. Dodam, iz mam naturalna mleczna karnacje blondynki.

O tym wspanialym kosmetyku dowiedzialam sie na wizaz.pl i jest to zdecydowanie moje KWC! Radze przeszukac wyszukiwarke, jest tam mnostwo informacji. Cena wynosi ok. 100 zl, przy czym kosmetyk jest niesamowicie wydajny. Poza tym posiada wlasciwosci lecznicze i regenerujace skore.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 15:17:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.