Poważny problem... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 15:14   #1
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Unhappy

Poważny problem...


Mój problem tkwi w tym , że mam 1.76 cm. wzrostu i ważę 99kg... Przechodziłam już najróżniejsze diety, nawet tą proteinową Dr.Dukana i nic, porażka. Byłam u dietetyka i to samo, nie potrafił mi pomoc...
Myslę, że powinnam schudnąc 40 kg... ale nie wiem jak to zrobić... Prosze o pomoc.
Aga.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 15:19   #2
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Unhappy Poważny problem...

Mój problem tkwi w tym , że mam 1.76 cm. wzrostu i ważę 99kg... Przechodziłam już najróżniejsze diety, nawet tą proteinową Dr.Dukana i nic, porażka. Byłam u dietetyka i to samo, nie potrafił mi pomoc...
Myslę, że powinnam schudnąc 40 kg... ale nie wiem jak to zrobić... Prosze o pomoc.
Aga.
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:43   #3
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poważny problem...

Większość polskich dietetyków to akurat ma takie rady, że nic tylko o kant tyłka je rozbić. Wiedza rodem z lat 60-tych za PRL, która nadaje się najdalej do kolorowych czasopism.

Im więcej i częściej ograniczałaś kcal tym bardziej przykręciłaś sobie metabolizm. Więc ciężej będzie schudnąć - to z resztą jeden z powodów przerażającego efektu jo-jo.
Co zrobić teraz? Podkręcić metabolizm odpowiednim żywieniem i ćwiczeniami. Bieganie chwilowo odpada - dla dobra Twoich stawów. Dobrym wyborem będzie więc rowerek czy basen, jak wolisz.
Kolejnym krokiem jest siłownia. Ale tam nie orbitrek, ale typowe ćwiczenia siłowe. Bez obaw, nie urośniesz, co (zupełnie głupio) przeraża wiele kobiet. Nawróciłem już kilka (kilkanaście?) takich na siłownię i nie przypominam sobie, by choć jedna żałowała.
Tyle tytułem wstępu.
Napisz od jak dawna się waga utrzymuje (ewentualnie jak się zmieniała ostatnio) i co w tym czasie jadłaś. Trzeba będzie ocenić na ile Twój metabolizm jest przykręcony i jak go pobudzić.
I głowa do góry, nie z takimi przypadkami sobie ludzie w życiu radzili. Wiosna nadchodzi, idealna pora na odchudzanie.

btw: dietetyk zalecił Ci jakieś badania przed wprowadzeniem diety? Jakie (i kiedy) były wyniki? Masz w ogóle jakieś problemy zdrowotne?
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 16:49   #4
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: Poważny problem...

Najważniejsza jest systematyka. Śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja zawsze w tych samych porach i mniej więcej taich samych ilościach i proporcjach. Dopiero kiedy się tak ustabilizujesz możesz zaczynać dietę.
W sumie żadna rada, więc po prostu trzymam za ciebie kciuki!
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 17:25   #5
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: Poważny problem...

Dokładnie. Na diecie nie można zapominać o regularnych posiłkach. I ważne jest, aby ustabilizować jadłospis i wtedy zaczynać coś działać.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:14   #6
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Poważny problem...

Poczytaj sobie przykładowe jadłospisy na Redukcje Zacznij tak jak napisały dziewczyny jeść regularnie pięć posiłków dziennie.Zapisz sie na siłownie basen.A jeżeli to odpada,bo brak kasy to możesz chodzic na długie spacery,zrobiło sie ciweplej wiec i wycieczki rowerowe uważaj na to co jesz,a napady obżarstwa hamuj jakimiś "odchudzającymi maxymami" typu"raz w ustach na zawsze w biodrach" itp:P Powieś na lodówce sobie to np. Możesz też na lodówce powiesić zdjęcie jakiejś chudej blondyny w bikini żeby Cię motywawało.I do dzieła !! Pomyśl,że jak będziesz prowadzić taki tryb życia jak do tej pory to dalej będziesz niestety tyła.Mi to dało ogromnego kopniaka w zadek i w koncu sie przebudziałam i wziełam do roboty.Powodzenia
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 22:39   #7
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Mój problem tkwi w tym , że mam 1.76 cm. wzrostu i ważę 99kg... Przechodziłam już najróżniejsze diety, nawet tą proteinową Dr.Dukana i nic, porażka. Byłam u dietetyka i to samo, nie potrafił mi pomoc...
Myslę, że powinnam schudnąc 40 kg... ale nie wiem jak to zrobić... Prosze o pomoc.
Aga.

Mam ten sam problem tylko ze ja mam 168cm wzrostu i waże 95 kg tylko że moja waga jest spowodowana choroba zespół policystycznych jajników metabolizm mam świetny niemam co narzekać ale mam straszną oponke ktorej niemoge zrzucic.niedawno znalazłam w internecie diete nazywa się dieta ostatniego ratunku lub dieta cambridg opinie są podzielone choć większąśc przemawia na tak chcę ją sprobowac ale wpierw musze wybrac sie do lekarza z karta zdrowqia by wyrazil zgode na jej stosowanie może też jej sprobujesz ja juz probowałam wszystkiego plastry,diety,głodowki krople tabletki poprostu wszystko i to jest naprawde chyba moja ostatnia szansa bo rozmyslam nad wszyciem balonika w zołądek jeżeli i ta dieta niepomoże jest dośc kosztowna ale można wziaśc na miesiąć probny jeżeli niebedzie efektow trudno 200zl przepadnie a jak beda efekty to można stosować dalej i tak na wszystkie te tabletki plastry itp straciłam więcej niż 200zł to dlaczego niezaryzykować z ta dietą ja chętnie sprobuję.życze powodzenia i wytrwałości bo to najwazniejsze ja jestem słaba ale walcze z tym
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 14:59   #8
joyeuse
Zadomowienie
 
Avatar joyeuse
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 576
Dot.: Poważny problem...

nawet jeśli bd ważyła 65, nadal będziesz wyglądała szczupło.
__________________



joyeuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 16:20   #9
Atanazja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 137
Dot.: Poważny problem...

ostatnio moja koleżanka z pracy , która wazyła prawie 90 kg schudła 8 kg w 2 miesiące i wcale się nie torturowała , sama byłam zdziwiona efektem bo parę lat pracujemy razem i trudno jej było schudnąć ale teraz to ją podziwiam i tym większe moje zaskoczenie bo sposób jaki wybrała to coż , popularny ale troszke zmieniony mianowicie, jadła częściej a mniej , więcej przetworów mlecznych np jakieś jogurty (niekoniecznie light) z owocami codziennie inny a do tego w kruszyła sobie wase 3 zboża, mały obiad nietłusty i bez chleba białego a wieczorem około 19-20 ćwiczyła callanetics - jak mówiła na początku było trudno wykonać jej te ćwiczenia bo brak kondycji ale teraz , mówi, ze zasuwa Jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła bo rano jak przyszła do pracy wciskała w siebie 7 kapsułek tranu multi tabsa , za 8 h znów i wieczorem też. twierdziła , że gdzieś wyczytała , ze tran ma dobroczynny wpływ na odchudzanie bo wtedy organizm inaczej przyswaja tłuszcze. Dokładnie nie wiem jak ale jeśłi jej pomogło to dlaczego nie spróbowac ? Może słyszałyście coś o tym? Jak na razie dobrze jej idzie więc myśle że osiągnie swój cel a ja jej staram się pomagać , nie przynoszę do pracy smakołyków bo wiem , że to jest pokusa...
życzę wytrwałości i optymizmu
__________________
Szczęście to uśmiech bliźniego, to serce, to słońce, to ptak. To piosenka i słowa cieple, to dziecko, matka, kwiat… Od Ciebie tylko zależy, jak spojrzysz na ludzi i świat. Uśmiechnij się do każdego, bo każdy miłości jest wart…:magia
Atanazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 01:05   #10
dakini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
ja juz probowałam wszystkiego plastry,diety,głodowki krople tabletki poprostu wszystko i to jest naprawde chyba moja ostatnia szansa bo rozmyslam nad wszyciem balonika w zołądek jeżeli i ta dieta niepomoże jest dośc kosztowna ale można wziaśc na miesiąć probny jeżeli niebedzie efektow trudno 200zl przepadnie a jak beda efekty to można stosować dalej i tak na wszystkie te tabletki plastry itp straciłam więcej niż 200zł to dlaczego niezaryzykować z ta dietą ja chętnie sprobuję.życze powodzenia i wytrwałości bo to najwazniejsze ja jestem słaba ale walcze z tym
Piszesz ze spróbowałaś wszystkiego ale jakoś nie zauważyłam abyś napisała ze się ruszasz to znaczy ze uprawiasz jakiś sport!!
Chcecie dobry sposób na bycie szczupłym-RUCH!!!
Od samego myślenia o pięknej sylwetce jednak się nie chudnie!!
Nadwaga jest groźna dla zdrowia! Z doświadczenia wiem ze nawet jeśli ma sie przypadłość,która powoduje ze łatwo tyjemy bądź musimy brać jakieś tabletki od których także możemy utyć to ruch jest przeciwwaga dla takiego stanu!!Pewnie jedynym problemem jaki macie to lenistwo;-)
życzę powodzenia w walce z otyłością i trzymam za was kciuki!
__________________
Kto się waha, czeka... czeka... czeka i traci.
autor Richard Bandler

Gdyby dziecko miało motywacje dorosłych gdy uczy się chodzić to wszyscy byśmy jeździli na wózkach,dziecko z jakiegoś względu nie wierzy w błąd!Dziecko pracuje na efekt a nie na czas!

Mateusz Grzesiak

dakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 09:26   #11
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: Poważny problem...

Ruch moja droga najważniejszy wg WHO powinno to być 30 min dziennie dla zdrowia
A tak poważnie to rzeczywiście ruch jest najlepszy. Znajomy ważył "102,2" zaczął biegać, w ciągu tygodnia zszedł do 100 kg więc moim zdaniem świetnie co prawda później mu się to troszkę zatrzymało, ale dalej ćwiczy już podobno jest 95 od stycznia. Podobno nie je kolacji, choć nie polecam tego za bardzo, po wysiłku fizycznym warto zjeść samo chude białko w celu odbudowy mięśni, a przed ćwiczeniami jakieś "lekkie" węglowodany (np. musli z jogurtem naturalnym), w celu spalenia zbędnego tłuszczyku bo jak wiadomo "tłuszcz pali się w ogniu węglowodanów".
Oczywiście bez zbilansowanej diety nic nie osiągniesz. To wszystko, pomieszane z silną wolą i systematyką daje zgrabną sylwetkę.
Warto zmierzyć sobie wskaźnik WHR (Waist to Hip Ratio) to stosunek obwodu pasa) do obwodu bioder talii, podobnież lepszy od BMI, Możesz ważyc 99 kg ale weź pod uwagę że tłuszcz waży niewiele, najwięcej ważą mięśnie i kości...
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 10:28   #12
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez Ankha_88 Pokaż wiadomość
A tak poważnie to rzeczywiście ruch jest najlepszy. Znajomy ważył "102,2" zaczął biegać, w ciągu tygodnia zszedł do 100 kg więc moim zdaniem świetnie
To akurat woda i nie ma się czym zachwycać
Sam rozpoczynając redukcje potrafię 'zrzucić' nawet ponad 3kg w ciągu pierwszego tygodnia, ale utraty tłuszczu w tym nie ma prawie w ogóle.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 12:21   #13
Katarzyna Korpolewska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 13
Dot.: Poważny problem...

U mnie dieta proteinowa zaczęła działać po miesiącu - schudłam 1 kg! Potem jednak poszło dużo lepiej. Jestem przekonana, że upór i konsekwencja najlepiej odchudzają.
Życzę ci powodzenia. jeśli będziesz wierzyć, że się uda, na pewno się uda.
Katarzyna Korpolewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:56   #14
MMONIKA9
Wtajemniczenie
 
Avatar MMONIKA9
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 095
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez dakini Pokaż wiadomość
Piszesz ze spróbowałaś wszystkiego ale jakoś nie zauważyłam abyś napisała ze się ruszasz to znaczy ze uprawiasz jakiś sport!!
Chcecie dobry sposób na bycie szczupłym-RUCH!!!
Od samego myślenia o pięknej sylwetce jednak się nie chudnie!!
Nadwaga jest groźna dla zdrowia! Z doświadczenia wiem ze nawet jeśli ma sie przypadłość,która powoduje ze łatwo tyjemy bądź musimy brać jakieś tabletki od których także możemy utyć to ruch jest przeciwwaga dla takiego stanu!!Pewnie jedynym problemem jaki macie to lenistwo;-)
życzę powodzenia w walce z otyłością i trzymam za was kciuki!

No i tu się mylisz niestety, do osob leniwych nienależe jeżdze codziennie na rowerze (teraz jak był śnieg miałam małą przerwe) do tego chodze na 2 godzinne spacery a wieczorem na aerobik do tego ruch w domu posprzatać itp jak to w domu do tego byłam na dietach po roku ćwiczen i diet efekt był zerowy byłam załamana zaczełam chodzić po lekarzach bo niewiedziałam już co się dzieje żeby miec tyle ruchu i zerowe efekty ze wskazowka na wadze bo to ze lubie słodkie to niejest wytlumaczenie ze waga stoi w miejscu bo ja cały dzien mialam aktywny tylko w niedziele sobie odpuszczxałam-potem sie okazało ze mam zespol policystycznych jajników i że w tej chorobie sie ma problem z chudnięciem i ma się tzw.oponke więc prosze jak niewiesz to nieoceniaj z gory bo ja naprawde mam dużo ruchu czasem tym zerowym spadkiem wagi strasznie się zniechęcam do ćwiczeń ;(
__________________
"SYNECZEK" MAJKEL 23.12.2011 4,5kg 60cm
MMONIKA9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 07:12   #15
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: Poważny problem...

Ja ci polecam diete straznikow wagi wlasnie ja sama stosuje coprawda chce schdnac tylko 9 kg ale znam osoby ktore o wiele wiecej z ta dita schudly.....i dobre w tej diecie jest to ze masz cotygodniowe spotkana i omawiania roznych zagadniej wazenie itp....a jeszcze lepsze jest to ze w sumie mozna wszytko jesc (wiadomo ze nie ile sie chce , ale np ja wlasnie zjadlam troche czkolady i jem codziennie) wiec w sumie to nie sa krotkotrwale wyzeczenia a inny - zdrowszy sposob zywienia..chudni sie do tego zdowo 0,5 kg tyg (co jest tez w umie zalezne od wagi wyjsciowej bo wiadomo czym blizej idealnej wagi tym sie mniej/ trudnij chudnie.
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 10:20   #16
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
To akurat woda i nie ma się czym zachwycać
Sam rozpoczynając redukcje potrafię 'zrzucić' nawet ponad 3kg w ciągu pierwszego tygodnia, ale utraty tłuszczu w tym nie ma prawie w ogóle.

No to chyba oczywiste, przecież nie napisałam że zrzucił 2,2 kg tłuszczu ...
To wiadome, że przy ćwiczeniach zwiększa się metabolizm i woda jest wydalana szybciej, i to zaraz na początku...

Edytowane przez Ankha_88
Czas edycji: 2010-03-07 o 10:22
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 10:29   #17
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Poważny problem...

a bylas u lekarza (endokrynologa)?

Bo moze masz problemy z tarczyca albo cukrzyce.
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:14   #18
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poważny problem...

Ale co jest takiego świetnego w tym, że się wypociło trochę wody?
To tłuszczu trzeba się pozbywać, tłuszczu przede wszystkim. Bo że ruch pozbywa nas wody to żadna nowina...
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 16:40   #19
Ankha_88
Rozeznanie
 
Avatar Ankha_88
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 775
Dot.: Poważny problem...

Dla niektórych jest to poważny problem "wypocić trochę wody".
A to że tłuszczu się pozbywać trzeba to raczej też nowiną nie jest

Z resztą mniejsza o to... o przegadywanki w tym wątku raczej nie chodzi...
Ankha_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-08, 22:52   #20
dakini
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez MMONIKA9 Pokaż wiadomość
No i tu się mylisz niestety, do osob leniwych nienależe jeżdze codziennie na rowerze (teraz jak był śnieg miałam małą przerwe) do tego chodze na 2 godzinne spacery a wieczorem na aerobik do tego ruch w domu posprzatać itp jak to w domu do tego byłam na dietach po roku ćwiczen i diet efekt był zerowy byłam załamana zaczełam chodzić po lekarzach bo niewiedziałam już co się dzieje żeby miec tyle ruchu i zerowe efekty ze wskazowka na wadze bo to ze lubie słodkie to niejest wytlumaczenie ze waga stoi w miejscu bo ja cały dzien mialam aktywny tylko w niedziele sobie odpuszczxałam-potem sie okazało ze mam zespol policystycznych jajników i że w tej chorobie sie ma problem z chudnięciem i ma się tzw.oponke więc prosze jak niewiesz to nieoceniaj z gory bo ja naprawde mam dużo ruchu czasem tym zerowym spadkiem wagi strasznie się zniechęcam do ćwiczeń ;(

Nie istnieje chyba co takiego jak duża ilość ruchu i całkowity brak redukcji tłuszczu przy wysiłku fizycznym,chyba ze masz złą dietę.Ludzie często cwicza jednak spozywaja za duzo złego jedzenia i nie mogą zobaczyć efektów.Jesli chodzi o zespól policystycznych jajników to dlatego pisałam ze nawet jeśli sie choruje na cos co utrudnia posiadanie prawidłowej wagi to ruch jest dobra przeciwwaga,ponieważ moja siostra na to choruje już wiele lat.Pamiętam jak wyglądała na początku swojej choroby i wiem jak wygląda teraz a także jak doszła do swojego wyglądu.Żadne cud miód tabletki jej nie pomogły tylko dobra dieta plus ruch.Moja koleżanka z cukrzyca i poważna nadwaga schudła bardzo dużo także dzięki ćwiczeniom i diecie Nie znam twojego przypadku,pewnie jest tak jak piszesz,wiec mogę ci tylko współczuć z powodu choroby i życzyć sil abyś się nie zniechęcała.Nigdy nie oceniam z góry nikogo, jednak prawda jest ze 90%ludzi jest otyłych ze względu na to co jedzą i z powodu braku ruchu!!
__________________
Kto się waha, czeka... czeka... czeka i traci.
autor Richard Bandler

Gdyby dziecko miało motywacje dorosłych gdy uczy się chodzić to wszyscy byśmy jeździli na wózkach,dziecko z jakiegoś względu nie wierzy w błąd!Dziecko pracuje na efekt a nie na czas!

Mateusz Grzesiak

dakini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 00:08   #21
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Unhappy Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Większość polskich dietetyków to akurat ma takie rady, że nic tylko o kant tyłka je rozbić. Wiedza rodem z lat 60-tych za PRL, która nadaje się najdalej do kolorowych czasopism.

Im więcej i częściej ograniczałaś kcal tym bardziej przykręciłaś sobie metabolizm. Więc ciężej będzie schudnąć - to z resztą jeden z powodów przerażającego efektu jo-jo.
Co zrobić teraz? Podkręcić metabolizm odpowiednim żywieniem i ćwiczeniami. Bieganie chwilowo odpada - dla dobra Twoich stawów. Dobrym wyborem będzie więc rowerek czy basen, jak wolisz.
Kolejnym krokiem jest siłownia. Ale tam nie orbitrek, ale typowe ćwiczenia siłowe. Bez obaw, nie urośniesz, co (zupełnie głupio) przeraża wiele kobiet. Nawróciłem już kilka (kilkanaście?) takich na siłownię i nie przypominam sobie, by choć jedna żałowała.
Tyle tytułem wstępu.
Napisz od jak dawna się waga utrzymuje (ewentualnie jak się zmieniała ostatnio) i co w tym czasie jadłaś. Trzeba będzie ocenić na ile Twój metabolizm jest przykręcony i jak go pobudzić.
I głowa do góry, nie z takimi przypadkami sobie ludzie w życiu radzili. Wiosna nadchodzi, idealna pora na odchudzanie.

btw: dietetyk zalecił Ci jakieś badania przed wprowadzeniem diety? Jakie (i kiedy) były wyniki? Masz w ogóle jakieś problemy zdrowotne?

Tak zlecił mi badania, miałam je nawet dwa razy robione i wszytsko było ok. Mam czasami bardzo wysokie cisnienie, ostatnio nawet prawie 170... Zaczynaja mnie bardzo bolec kręgosłup

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

Bardzo boję sie zacząć, po tylu nie udanych probach i zmarnowanych pieniądzach... Boje się, że mi się nie uda, że nie dam sobie rady, że znowu pękne... Nie mam zamiaru czytać jakiś głupich postów ktorych jest tysiace w internecie... Chce prawdziwej i poważnej porady... Nie akceptuję siebie w ogóle...

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Bardzo boję sie zacząć, po tylu nie udanych probach i zmarnowanych pieniądzach... Boje się, że mi się nie uda, że nie dam sobie rady, że znowu pękne... Nie mam zamiaru czytać jakiś głupich postów ktorych jest tysiace w internecie... Chce prawdziwej i poważnej porady... Nie akceptuję siebie w ogóle...
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 00:56   #22
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poważny problem...

Daj spokój, już nie takim ludziom się pomagało - damy radę

To po kolei:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342994
oraz
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
(z drugiego linka chodzi głównie o 10 wskazówek żywieniowych, te masz wkuć, resztę dość dobrze przejrzyj).
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=260120
stąd zaczerpnij źródła B/T/W. I wkuj na blachę.

Jak już to będzie dla Ciebie pikuś - napisz.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 14:11   #23
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
To akurat woda i nie ma się czym zachwycać
Sam rozpoczynając redukcje potrafię 'zrzucić' nawet ponad 3kg w ciągu pierwszego tygodnia, ale utraty tłuszczu w tym nie ma prawie w ogóle.
Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Ale co jest takiego świetnego w tym, że się wypociło trochę wody?
To tłuszczu trzeba się pozbywać, tłuszczu przede wszystkim. Bo że ruch pozbywa nas wody to żadna nowina...
Dokladnie, waga przy pomocy wody to mozna manipulowac, ze hoho.

Cytat:
Napisane przez Ankha_88 Pokaż wiadomość
Dla niektórych jest to poważny problem "wypocić trochę wody".
A to że tłuszczu się pozbywać trzeba to raczej też nowiną nie jest

Z resztą mniejsza o to... o przegadywanki w tym wątku raczej nie chodzi...
Oj, zdziwilabys sie, ile osob zamiast zwracac uwage na wymiary i utrate tluszczu, patrzy tylko i wylacznie na utrate wagi.

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Tak zlecił mi badania, miałam je nawet dwa razy robione i wszytsko było ok. Mam czasami bardzo wysokie cisnienie, ostatnio nawet prawie 170... Zaczynaja mnie bardzo bolec kręgosłup

---------- Dopisano o 01:07 ---------- Poprzedni post napisano o 01:03 ----------

Bardzo boję sie zacząć, po tylu nie udanych probach i zmarnowanych pieniądzach... Boje się, że mi się nie uda, że nie dam sobie rady, że znowu pękne... Nie mam zamiaru czytać jakiś głupich postów ktorych jest tysiace w internecie... Chce prawdziwej i poważnej porady... Nie akceptuję siebie w ogóle...

---------- Dopisano o 01:08 ---------- Poprzedni post napisano o 01:07 ----------

Bardzo boję sie zacząć, po tylu nie udanych probach i zmarnowanych pieniądzach... Boje się, że mi się nie uda, że nie dam sobie rady, że znowu pękne... Nie mam zamiaru czytać jakiś głupich postów ktorych jest tysiace w internecie... Chce prawdziwej i poważnej porady... Nie akceptuję siebie w ogóle...
Venomik rozpisal Ci juz co i jak:

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Daj spokój, już nie takim ludziom się pomagało - damy radę

To po kolei:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342994
oraz
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
(z drugiego linka chodzi głównie o 10 wskazówek żywieniowych, te masz wkuć, resztę dość dobrze przejrzyj).
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=260120
stąd zaczerpnij źródła B/T/W. I wkuj na blachę.

Jak już to będzie dla Ciebie pikuś - napisz.
Niezbedny bedzie upor, konsekwencja i systematyczna praca, powodzenia!
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 15:32   #24
Maagdus
Raczkowanie
 
Avatar Maagdus
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 42
GG do Maagdus
Dot.: Poważny problem...

Witam Cię. Niezbędne rady już dostałas, wszystko jest tu, na wizażu, ja tylko chciałam życzyć szczerze powodznia i wytrwałości. Dla otuchy powiem Ci, że znam pewną osobę, która schudła 43 kg... zajęło jej to sporo czasu, nie przeczę. Moja kuzynka... przez 23 lata tylko tyła, czasami stosowała jakieś diety, ale raczej bezskutecznie, bo straciła kilka kg ale szybko je odzyskała. W końcu zapisała się na siłownię, z czasem doszedł basen, rowerek, a nawet bieganie!! Do tego zrezygnowała z pewnych "przyjemności" w stylu słodycze do każdego posiłku, czy frytki. Nauczyła się zdrowo komponować posiłki. Teraz jest szczęśliwsza, zdrowsza i naprawdę wygląda o niebo lepiej !!! Więc nie poddawaj się. Poświęć pół roku, może nawet rok ze swojego życia, ale żyj szczęśliwie i zacznij akceptować siebie!!Juz pierwsze 10 kilo da Ci takiego kopa, zmobilizuje, że wszystko przestanie być Ci strasznie. Powodzenia i trzymam kciuki !!
Maagdus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 01:35   #25
Terefereeee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: Poważny problem...

Powiem coś z własnego doświadczenia: im bardziej chciałam zrzucić parę kilo tym gorzej mi szło (albo zaczynałam z nerwów podjadać albo przeciwnie jadłam za mało a potem wiadomo- jojo). Co mi pomogło? Odpuściłam sobie, zaczęłam się po prostu więcej ruszać ( np. zamiast podjeżdżać gdzieś autobusem szłam na piechotę jeśli czas pozwalał, zamiast windy- schody, itp.), Zapomniałam o dietach- tylko zamieniłam słodkości na chrupiące marchewki i jabłuszka, więcej kaszy zamiast ziemniaków z tłuszczykiem. Proste i niekłopotliwe zasady ograniczające ilość kalorii. Jak sobie czasem (powiedzmy raz lub dwa w tygodniu) pozwoliłam na ciasteczko (ale nie paczka czipsów!) nie robiłam z tego tragedii. Może nie schudłam 10 kg w ciągu miesiąca ale jednak waga spadła. W miarę bezboleśnie i na stałe a to chyba najważniejsze.
I jeszcze jedno: słyszałaś o metodzie małych kroczków? Nie próbuj od razu zrzucić 40 kilo! Myślę że poczucie ,że masz tyle do zrzucenia może cię stresować i w konsekwencji przeszkadzać w odchudzaniu. Spróbuj na początek zrzucić 5 kg i utrzymać tę wagę przez tydzień. Zafunduj sobie nagrodę (np. kup coś fajnego, byle nie do jedzenia. Jedzenie ma być do odżywiania się a nie przyjemności- przynajmniej wtedy kiedy starasz się stracić parę deko ) a potem postaraj się zrzucić kolejne 5 kg.
Mam jeszcze takie odczucie że chcesz zrzucić niepotrzebnie za dużo i mieć figurę dziewczyny- trzciny. A prawda jest taka że krągłości też są apetyczne ( osobiście bardziej wolę patrzeć np. na K. Zeta- Jones niż Kate Moss). Gdybyś przy swoim wzroście ważyła 69 albo i nawet 72 kg to BMI byłoby na poziomie 22, czyli w normie. Ja mam tyle samo według tego kalkulatora: http://zdrowie.gazeta.pl/zdrowie/0,51205,1833728.html ( 53 kg przy 155 cm wzrostu) i tak jak kalkulator pokazuje nie uważam że mam za dużo ciałka. 59 kg przy twoim wzroście to za mało, popytaj osób którym ufasz jeśli obca baba Cię nie przekonuje!
Sorry za takie długie wywody ale mam nadzieją że pomogą choć trochę pomóc.
Powodzenia.

Edytowane przez Terefereeee
Czas edycji: 2010-03-14 o 01:42 Powód: błąd
Terefereeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 07:10   #26
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Poważny problem...

Jestem obecnie na proteinowej Dukana.
Po 5 dniach -ubytek 2 kg.
Trzymam się żelaznych zasad doktora.
Pytanie czy byłaś konskwentna?
Bo najczęściej osoby, które podjadają w trakcie, narzekają później na dietę...
Może wybierz się do dobrego dietetyka- z doświadczenia mojej znajomej: płaciła spore pieniądze za wizytę i miała wystarczająco motywację żeby schudnąć
Ja mam Dukana za 19,90, bo tyle kosztuje książka +zrobione wszystkie podstawowe badania na wstępie-a tu już skierowanie od internisty.
Nie mam na szczęście dużo do zrzucenia,ale jednak....
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:13   #27
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Unhappy Dot.: Poważny problem...

Hej...
Od dziś zaczełam dietę, nie chce już dłużej tak wyglądać jak wyglądam...
Zaczne jesc wiecej warzyw bo owocow jem duzo, i zaczynam ćwiczyć callanetisc, slyszał ktos o tym? Bo ja tylko słyszalam , że moja koleżanka to chwalila, ale chciała bym poznac tez wasze zdanie...
Dzis na sniadanie 1 śniadanie zjadłam 2 kanapki z cienko posmarowaną margaryną, sałatą i greckim schabem z warzywami, do tego herbata ze słodzikiem...
Tak bardzo chciała bym dac rade...
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 09:24   #28
wichrowe_wzgorza
Raczkowanie
 
Avatar wichrowe_wzgorza
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Toronto
Wiadomości: 89
Dot.: Poważny problem...

Dieta jest bardzo ważna, ale trzeba być wytrwałym, dobrze, że chcesz zacząć jeść więcej warzyw ograniczanie niezdrowych przyzwyczajeń to najlepszy sposób na pozbycie się kilogramów. Również pory jedzenia - jak napisano już wyżej - nie chodzi o to, żeby jeść 3 razy dziennie ale więcej, tylko częściej a mniej - w ten sposób oszukujesz organizm, że nie jesteś głodna (oczywiście te przekąski nie powinny ociekać cukrem i tłuszczem ) I ćwiczenia - czy to callanetics, czy aerobic, po prostu więcej ruchu. Spacery, może bieganie, są takie specjalne programy do ćwiczeń np Slim in 6, dla bardziej zaawansowanych p90x, albo jeśli lubisz skakać Hip Hop Abs poczytaj o nich w necie, są przykładowe filmiki na youtubie. Bądź wytrwała - jestem z Tobą
wichrowe_wzgorza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 11:33   #29
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Poważny problem...

Ten cały callanetics to ćwiczenia modelujące, więc w zrzuceniu tłuszczu Ci nie pomogą.
Slim in 6 to po prostu aerobik Z czasem będą się robić coraz mniej skuteczne. I to dość szybko.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 12:22   #30
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: Poważny problem...

Cytat:
Napisane przez venomik Pokaż wiadomość
Ten cały callanetics to ćwiczenia modelujące, więc w zrzuceniu tłuszczu Ci nie pomogą.
Slim in 6 to po prostu aerobik Z czasem będą się robić coraz mniej skuteczne. I to dość szybko.
jak nie calanetics to co mam ćwiczyc?
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:39.