Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 142 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-30, 08:46   #4231
klaudyna7
Raczkowanie
 
Avatar klaudyna7
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 350
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

danusiaes-Ja używam Ivostinowej 50 i sobie chwale.
Dobra cena,mnie nie zapycha,nie świece się jakoś strasznie (makijażu żadnego nie stosuje),nieco bieli-wiadomo,ale ja z natury jestem blada więc tragedii nie ma
A na zimę skutecznie chroni przed mrozem
__________________
Do słońca ręce unoszę swe
klaudyna7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 08:55   #4232
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Moja pielęgnacja:

mycie: żel La Roche Posay dla skóry tłustej i wrażliwej lub Vichy Normaderm, mniej więcej co drugi dzień po umyciu żel peelingujący Garnier Czysta Skóra Active, który nakładam i zostawiam parę minut

krem na dzień: Ziaja Med łagodzący podrażnienia

krem na noc: La Roche Posay Effaclar Duo, punktowo pasta Lassara

pod oczy przeważnie żele z Flos Leku, aktualnie żel z Ziaji lub krem Oeparol regenerujący

2 x w tygodniu peeling Soraya, po peelingu maseczka Soraya drożdżowa, Ziaja z szarą glinką lub aspirynowa

Prosze o ocenę mojej pielęgnacji. Mam 25 lat, skórę tłustą, pojedyncze wypryski głównie w połowie cyklu i przed okresem. W pozostałe dni jest w miarę ok. Zaskórniki w wiekszości wymiecione przez Effaclar Duo, walczę z przebarwieniami, chcę uzyskać jednolity koloryt cery. Wiem, że potrzebny mi dobry filtr, ale niestety nie potrafię dopasować sobie odpowiedniego
Znam ten ból jeśli chodzi o filtry, polecam Avene HOL SPF 20 na teraz, a z o wyższym faktorze np. Avene Cleanance czy Bioderma Mat 30-tki.
Jeśli chodzi o przebarwienia to najlepsze bedą złuszczajace kwasy hydroksylowe, niacynamid, witamina C. Z gotowców dobry bedzie Acne derm, bo kwas azelainowy jest faktycznie składnikiem rozjąśniajcym, a nie tylko złuszczajacym oraz zel Iwostin Remover. Bobrze by było dodać do tego jakieś serum C, np. z BU lub samodzielnie odmierzane z półproduktów z Mazideł.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-30 o 08:57
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:33   #4233
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Znam ten ból jeśli chodzi o filtry, polecam Avene HOL SPF 20 na teraz, a z o wyższym faktorze np. Avene Cleanance czy Bioderma Mat 30-tki.
Jeśli chodzi o przebarwienia to najlepsze bedą złuszczajace kwasy hydroksylowe, niacynamid, witamina C. Z gotowców dobry bedzie Acne derm, bo kwas azelainowy jest faktycznie składnikiem rozjąśniajcym, a nie tylko złuszczajacym oraz zel Iwostin Remover. Bobrze by było dodać do tego jakieś serum C, np. z BU lub samodzielnie odmierzane z półproduktów z Mazideł.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Zainteresował mnie ten krem z filtrem Bioderma Photoderm Akn Mat SPF 30, jednak mam małe wątpliwości.

Skład:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOMETHICONE, TRIDECYL SALICYLATE, GLYCOLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN.



Na składach za dobrze się nie znam, kiedyś się tym interesowałam, ale moja wiedza nie jest wystarczająca,dlatego proszę o pomoc.
1. czy w filtrze przeciwsłonecznym może znajdować się kwas glikolowy?
2 czy pod nazwą C20-22 Alcohols nie kryje się zwykły alkohol etylowy?
3. obawiam się caprylic/capric triglyceride. Jedynym pocieszeniem jest dalekie miejscie w składzie...
Generalnie jestem bardzo ostrożna co do parafiny i tego właśnie składnika.

Iwostin Remover wygląda na moje oko bardzo zachęcająco
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:45   #4234
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Zainteresował mnie ten krem z filtrem Bioderma Photoderm Akn Mat SPF 30, jednak mam małe wątpliwości.

Skład:
WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYL-METHANE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL, CYCLOMETHICONE, TRIDECYL SALICYLATE, GLYCOLIC ACID, DODECYL GALLATE, GINKGO BILOBA EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, C20-22 ALCOHOLS, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, PROPYLENE GLYCOL, CITRIC ACID, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, BUTYLPARABEN, ETHYLPARABEN.



Na składach za dobrze się nie znam, kiedyś się tym interesowałam, ale moja wiedza nie jest wystarczająca,dlatego proszę o pomoc.
1. czy w filtrze przeciwsłonecznym może znajdować się kwas glikolowy?
2 czy pod nazwą C20-22 Alcohols nie kryje się zwykły alkohol etylowy?
3. obawiam się caprylic/capric triglyceride. Jedynym pocieszeniem jest dalekie miejscie w składzie...
Generalnie jestem bardzo ostrożna co do parafiny i tego właśnie składnika.

Iwostin Remover wygląda na moje oko bardzo zachęcająco
1.O ile dobrze pamiętam kwasy i filtry wykluczaja sie pod tym względem ze jedne potrzebują niskiego pH do skutecznego działania (złuszczania), a drugie wyższego pH. Ale myśle, że tu tego glikola jest niewiele wiecej niż 1% i jest raczej nawilzaczem niż eksfoliantem. Czyli nie przejmowałabym sie glikolem tutaj.
2. To są alkohole (chyba)tłuszczowe o 20-22 węglach w łańcuchu
3. Tak jak piszesz dalekie m-ce w składzie. Podejżewam, że wszystko począwszy od ekstraku z ginko jest w ilosci <1%
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-01-30 o 09:55
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 13:00   #4235
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez happenstance Pokaż wiadomość
ale garść informacji dziękuję
czyli najpierw zaczynam od filtra i toniku. ( wkas jest w formie toniku tak?)

w sumie od jutra zaczynam oglądanie filmikow które poleciłas. czas się wziąć za swoją twarz...
Kwas nie jest w formie toniku, ale z porcji kwasu i hydromanilu i chyba wody destylowanej robisz tonik. Potrzebne są papierki lakmusowe by pH było odpowiednie, a po 2 tygodniach od stosowania toniku możesz położyć pierwszy kwas. Raz jeszcze polecam filmik agabil i mazidla. Na mazidlach jest ładnie opisane wykonanie toniku, właściwości kwasu.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudyna7 Pokaż wiadomość
danusiaes-Ja używam Ivostinowej 50 i sobie chwale.
Dobra cena,mnie nie zapycha,nie świece się jakoś strasznie (makijażu żadnego nie stosuje),nieco bieli-wiadomo,ale ja z natury jestem blada więc tragedii nie ma
A na zimę skutecznie chroni przed mrozem
Dzięki za polecenie

---------- Dopisano o 14:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie do końca zgadzam sie z danusiaes, że potrzebujesz filtra SPF 30, a najlepiej 50. Po pierwsze kwas migdałowy czy Acne derm nie sa fotouczulajce. Zgadzam sie że lepiej stosować filtr, bo świezy naskórek jest jasniejszy i bardziej wrażliwy. Dlatego wg mnie w codziennych warunkach wystarczy nakładany w przepisowych ilościach SPF 15-20. Wieksze bedą konieczne latem i w górach/na nartach. Po drugie mamy zime, krótszy dzień, mniejsze promieniowanie. Zastanów sie co oznacza definicja faktora SPF, wtedy zrozumiesz ze nie potrzebujesz aż tak wysokiego jak 50.
Po trzecie zaczynajac od 15-, 20-tek nie zniechecisz sie do filtrów.
Jeśli bedziesz stosować np. wysokie filtry to szukaj tych o wysok. ochronie anty UVA, może być tak że SPF 30 ma wyższą wartość PPD niż jakaś 50-tka.
Zgadzam sie, że to dobry pomysł zeby zacząc od migdała, bo i jest łagodniejszy i nawilża i ze względu na bardziej lipofilny charakter niż inne AHA bedzie dobry na zaskórniki.
hey dobrze to uargumentowalaś. Ja z rozpędu polecam wszystkim filtry, po tym jak sama odkrylam, jak piękny odcień ma moja wlasna skóra. No dobra, odcień cery u Nicole Kidman też mnie przekonałJuż mi nawet świecenie i bielenie nie przeszkadza
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:18   #4236
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Możeszcuda się z paznokciam a zwlaszcza skórkami dzieją. Ja jak mam nadmiar to paznokcie u stop też raczę. A co
o tu super bo przydało by mi się nawilżenia, dziekuję jeszcze raz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 23:45   #4237
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

[/COLOR]
Gryzą sie jeszcze bardziej, bo kazda kolorówka z definicji ma pigmenty i inne składniki mineralne, i o ile w tradycyjnych np. podkładach są one rozproszone w silikonach to w tych mineralnych raz ze stezenie jest wieksze to jeszcze nie ma silikonów, kóre by mogły troche zniwelować ich degradujce działanie na filtr
Dzięki za odpowiedź Przeczytałam jakieś kilkadziesiąt stron tego wątku i dużo dziewczyn pisało w swoich planach, ze używa kosmetyków mineralnych i żadna bardziej doświadczona wizażanka nie napisała im, że minerały degradują filtry Dziwne...
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 11:22   #4238
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Przeczytałam jakieś kilkadziesiąt stron tego wątku i dużo dziewczyn pisało w swoich planach, ze używa kosmetyków mineralnych i żadna bardziej doświadczona wizażanka nie napisała im, że minerały degradują filtry Dziwne...
Jest wątek o filtrach, jest wątek o minerałach+nie każdy uzywa minerałów+nie każdy używa filtrów-więc nie jest właściwym w jednym wątku pisać o wszystkich kombinacjach, skoro te informacje z łatwością idzie znaleźć na wizażu. Sama nie używam minerałów. Skupiam się na parmsolu /bo mój filtr go zawiera/i kosmetykach, które mozna z nim łączyć.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 11:46   #4239
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zbliża się koniec miesiąca i wypłata, czyli nowe listy zakupów

Stąd moja mała prośba o pomoc w skompletowaniu zamówienia idealnego:

Mam prawie 20 lat, cerę mieszaną, coraz mniej tłustą, jednak nadal świeci się na nosie. Zmagam się z przebarwieniami po krostkach i zaskórnikami otwartymi na nosie i czole. Ostatnio zaczęły wyskakiwać niespodzianki na policzkach w miejscach przebarwień i nie chcą mi dać spokoju

Moja obecna pielęgnacja:
Rano:
-hydrolat oczarowy
-krem Ziaji ogórkowy pod makijaż
-czasem pod oczy żel Flos-Leku arnikowy (zastanawiam się nad czymś innym, bo chyba niedostatecznie nawilża).
-makijaż: kolorówka z drogerii (podkład L'oreal True Match mieszany z YSM Inglota, korektor Healthy Mix z Bourjois pod oczy, róż Miss Sporty lub Maybelline w musie), utrwalam pudrem perłowym z BU. Chcę niedługo przerzucić się na makijaż mineralny.

Wieczorem:
- staram się zmyć makijaż jak najszybciej, używam do tego OCM (olejek rycynowy + oliwka Hipp),
- ew. spryskuję twarz hydrolatem oczarowym,
- na bulbozaury nakładam pastę cynkową lub olejek z drzewa herbacianego


Myślałam o kwasach, ale studencka kieszen nie pozwala mi na zbytnie szaleństwo z filtrami. Jest coś, co byłoby na tyle delikatne, żeby nie wymagało mocnego filtrowania, np. kwasy PHA? Serum migdałowe z BU by się nadawało?


Szukam też dobrego nawilżacza, bo sam krem ziajkowy + OCM wydaje sie nie dawać wystarczającego. Wpadła mi w oko frakcja sojowa z Naturalisa i olej z pestek malin + żel hialuronowy.

W ogóle nie korzystam z peelingów (nie licząc szmatki przy OCM) i myślałam o enzymatycznym z Naturalisa.
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 12:00   #4240
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Przeczytałam jakieś kilkadziesiąt stron tego wątku i dużo dziewczyn pisało w swoich planach, ze używa kosmetyków mineralnych i żadna bardziej doświadczona wizażanka nie napisała im, że minerały degradują filtry Dziwne...
Może przoczyłas, to nie chodzi o filtry, tylko o jeden konkretny filtr - Parsol 1789, który jest destabilizowany przez składniki mineralne jak tlenki metali, np. żelaza (czyli barwnik jaki jest w kazdym podkładzie) lub krzemiany jak mika, która w kolorówce nadaje połysk. Ten informacje przewijają sie przez różne wątki.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Zbliża się koniec miesiąca i wypłata, czyli nowe listy zakupów

Stąd moja mała prośba o pomoc w skompletowaniu zamówienia idealnego:

Mam prawie 20 lat, cerę mieszaną, coraz mniej tłustą, jednak nadal świeci się na nosie. Zmagam się z przebarwieniami po krostkach i zaskórnikami otwartymi na nosie i czole. Ostatnio zaczęły wyskakiwać niespodzianki na policzkach w miejscach przebarwień i nie chcą mi dać spokoju \

Szukam też dobrego nawilżacza, bo sam krem ziajkowy + OCM wydaje sie nie dawać wystarczającego. Wpadła mi w oko frakcja sojowa z Naturalisa i olej z pestek malin + żel hialuronowy.
Kwasy PHA są super, sama używam toniku z kwasem laktobionowym i jest on idealnym kosmetykiem nawilżającym, kremy są zbędne. Na pewno zapobiega powstawianiu syfów, ale zaskórników to on nie usunie (a przynajmniej moim zdaniem) - jest po prostu zbyt łagodny.
Serum migdałowe bedzie pod tym względem lepsze. Jesłi nie miałaś do czynienia z kwasami serum powninno byc dość złuszczające.
Oba kwasy nie sa fotouczulające wiec sie nadają na bezfiltrową pielegnacje.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 16:45   #4241
santi santi
Raczkowanie
 
Avatar santi santi
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: wrocław/warszawa
Wiadomości: 399
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Kwasy PHA są super, sama używam toniku z kwasem laktobionowym i jest on idealnym kosmetykiem nawilżającym, kremy są zbędne. Na pewno zapobiega powstawianiu syfów, ale zaskórników to on nie usunie (a przynajmniej moim zdaniem) - jest po prostu zbyt łagodny.
Serum migdałowe bedzie pod tym względem lepsze. Jesłi nie miałaś do czynienia z kwasami serum powninno byc dość złuszczające.
Oba kwasy nie sa fotouczulające wiec sie nadają na bezfiltrową pielegnacje.
Czyli tonik PHA mogę stosować jako nawilżacz? Powiedzmy, że serum migdałowe ok. 2 razy w tygodniu, a w pozostałe dni tonik? Czy za dużo szczęścia na raz, jak dla cery, która nigdy nie miała styczności z kwasami?
__________________
United We Stand!

Jedna santi wystarczy
santi santi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-31, 16:54   #4242
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy mogę się nieśmiało przypomnieć?

Lat 30 (prawie ), cera mieszana, zanieczyszczona, zaskórniki w strefie T, wypryski i przebarwienia na czole i na linii żuchwy. Cel: likwidacja zaskórników, wyprysków i przebarwień, wyrównanie kolorytu cery, jakaś pielęgnacja przeciwzmarszczkowa (tutaj jestem zielona)

rano - mycie olejkiem pomarańczowym z BU, filtr Biodermy 30akn matujący, puder rozświetlający sypki Vipery, podkład mineralny EDM, puder perłowy z BU + jakiś korektor i róż (tutaj niemineralne kosmetyki głównie)
wieczorem - zmywam makijaż micelem Biodermy, następnie żel Babyderm (bez umycia tradycyjnego żelem i wodą czuję że nie zmyłam dobrze buzi), co 2-3 dni wspomniane serum migdałowe a w dni bezserowe ten krem. Często muszę też nawilżyć skórę kremem po użyciu serum, gdyż po ok. godzinie od nałożenia buzia jest tak jakby napięta i trochę sucha

Widzę już pierwsze efekty tej pielęgnacji (po ok. 2 tygodniach), mianowicie: cera się wygładziła i pory w strefie T są zdecydowanie mniejsze, jednak wypryski nadal się pojawiają...
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 19:52   #4243
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez santi santi Pokaż wiadomość
Czyli tonik PHA mogę stosować jako nawilżacz? Powiedzmy, że serum migdałowe ok. 2 razy w tygodniu, a w pozostałe dni tonik? Czy za dużo szczęścia na raz, jak dla cery, która nigdy nie miała styczności z kwasami?
Docelowo tonik PHA powinien byc nawilżaczem, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajona do kwasów, to sama kwasy i w takich stężeniach mogą być bardziej złuszczające niż nawilżajace. Ciezko mi powiedzić.
Nie wydaje mi sie zeby dwa łagodne kwasy od nieco różnych możliwosciach to było za dużo. Migdał jako że ma troche lipofilne właściwości bedzie dobry na zaskórniki i choć salicyl byłby lepszy. Powinien tez ładnie rozprawiac sie z przebarwieniami po krostkach.
Ja bym spróbowała toniku PHA i serum migdałowego. Zaczełabym od tygodnia z PHA na noc, zeby zobaczyć jak skóra działa na kwas, a później dołączyłabym migdała na co trzecią noc, powiedzmy.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Czy mogę się nieśmiało przypomnieć?

Lat 30 (prawie ), cera mieszana, zanieczyszczona, zaskórniki w strefie T, wypryski i przebarwienia na czole i na linii żuchwy. Cel: likwidacja zaskórników, wyprysków i przebarwień, wyrównanie kolorytu cery, jakaś pielęgnacja przeciwzmarszczkowa (tutaj jestem zielona)

rano - mycie olejkiem pomarańczowym z BU, filtr Biodermy 30akn matujący, puder rozświetlający sypki Vipery, podkład mineralny EDM, puder perłowy z BU + jakiś korektor i róż (tutaj niemineralne kosmetyki głównie)
wieczorem - zmywam makijaż micelem Biodermy, następnie żel Babyderm (bez umycia tradycyjnego żelem i wodą czuję że nie zmyłam dobrze buzi), co 2-3 dni wspomniane serum migdałowe a w dni bezserowe ten krem. Często muszę też nawilżyć skórę kremem po użyciu serum, gdyż po ok. godzinie od nałożenia buzia jest tak jakby napięta i trochę sucha

Widzę już pierwsze efekty tej pielęgnacji (po ok. 2 tygodniach), mianowicie: cera się wygładziła i pory w strefie T są zdecydowanie mniejsze, jednak wypryski nadal się pojawiają...
Jeśli chodzi o pielęgnacje przeciwzmarszczkową to stosowanie kwasu AHA i filtra już nia jest. Na lato i na przyszłość przydało by sie coś z wyższą ochronia anty UVA. Mogłabyś dołączyć jeszcze jakiś mocny antyoksydant, np. Serum z wit. C pod filtr. Bo kwas + wit. C + filtr to optymalna pielegnacja przeciwzmarszkowa. Od kwasów mocniejsze beda juz tylko retionoidy.
A teraz o problemach trądzikowych. Jak już bardziej przyzwyczaisz sie do 10% migdała to możesz zainteresować sie pilingiem migdałowym, albo wprowadzić jakiś mocniejszy kwas albo kupić Acne derm - on jest dobry i na zaskórniki i na przebarwienia, tylko może być nieszczególnie przyjemny w użyciu Wit. C jest również swietna na przebarwienia.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 20:45   #4244
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Docelowo tonik PHA powinien byc nawilżaczem, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajona do kwasów, to sama kwasy i w takich stężeniach mogą być bardziej złuszczające niż nawilżajace. Ciezko mi powiedzić.
Nie wydaje mi sie zeby dwa łagodne kwasy od nieco różnych możliwosciach to było za dużo. Migdał jako że ma troche lipofilne właściwości bedzie dobry na zaskórniki i choć salicyl byłby lepszy. Powinien tez ładnie rozprawiac sie z przebarwieniami po krostkach.
Ja bym spróbowała toniku PHA i serum migdałowego. Zaczełabym od tygodnia z PHA na noc, zeby zobaczyć jak skóra działa na kwas, a później dołączyłabym migdała na co trzecią noc, powiedzmy.

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:44 ----------



Jeśli chodzi o pielęgnacje przeciwzmarszczkową to stosowanie kwasu AHA i filtra już nia jest. Na lato i na przyszłość przydało by sie coś z wyższą ochronia anty UVA. Mogłabyś dołączyć jeszcze jakiś mocny antyoksydant, np. Serum z wit. C pod filtr. Bo kwas + wit. C + filtr to optymalna pielegnacja przeciwzmarszkowa. Od kwasów mocniejsze beda juz tylko retionoidy.
A teraz o problemach trądzikowych. Jak już bardziej przyzwyczaisz sie do 10% migdała to możesz zainteresować sie pilingiem migdałowym, albo wprowadzić jakiś mocniejszy kwas albo kupić Acne derm - on jest dobry i na zaskórniki i na przebarwienia, tylko może być nieszczególnie przyjemny w użyciu Wit. C jest również swietna na przebarwienia.
dziękuję bardzo
Mogę Cię jeszcze pomęczyć kilkoma pytaniami? Myślałam o serum z wit. c tylko boję się, że nie będzie mi się wchłaniać na dzień pod filtr. Czy można ewentualnie używać na noc w dni, gdy nie stosuję kwasów? Co do Acne derm chciałabym ale się boję, bo nie chcę mieć dużej masakry na początku Przez ile czasu najlepiej używać tego migdała i co po nim? Będzie już wtedy wiosna, więc nie wiem czy nadal można stosować kwasy Zastanawiam się nad tonikami z BHA tym i tym po migdale.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 21:14   #4245
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
Mogę Cię jeszcze pomęczyć kilkoma pytaniami? Myślałam o serum z wit. c tylko boję się, że nie będzie mi się wchłaniać na dzień pod filtr. Czy można ewentualnie używać na noc w dni, gdy nie stosuję kwasów? Co do Acne derm chciałabym ale się boję, bo nie chcę mieć dużej masakry na początku Przez ile czasu najlepiej używać tego migdała i co po nim? Będzie już wtedy wiosna, więc nie wiem czy nadal można stosować kwasy
Ja nigdy nie stosowałam serum C w BU, wiec nie wiem jakie jest. Robie swoje, bardzo proste i wodniste - w sam raz pod filtr.
Migdała używaj, no nie wiem, dopóki bedzie wyrażnie złuszczał, później dolącz Acne derm, albo zacznij robić peelingi migdałowe.
Tak btw migdał i kwas azelainowy (Acne derm) nie sa fotouczulające. A nawet jeśli stosowałaś byś coś fotouczulającego wiosną, to jeśli tylko bedziesz prawidłowo używać filtrów to nie ma obaw
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 23:02   #4246
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moje drugie podejście do tego tematu, po przeczytaniu więcej postów na temat biochemii

Z czym chcę walczyć: mocne przebarwienia i widoczne naczynka wokół ust, zaczerwienienia wokół nozdrzy, suche skórki w okolicach nosa. Oprócz rozjaśnienia przebarwień, chcę również rozjaśnić cerę na tyle, na ile będzie to możliwe.

Postanowiłam kupić:
- hydrolat z kocanki (BU)
- odżywczy żel hialuronowy 1% (BU)
- serum-olejek regulujący LEMON (BU)
- olejek myjący pomarańczowy (BU)
- tonik AHA/BHA 10% (BU)
- Babydream (żel do mycia twarzy)
- Bioderma Sensibo H20 - płyn micelarny
- AcneDerm
- Soraya SPF 45 lub 60

I teraz mam problem... Czy te wszystkie kosmetyki będą ze sobą współgrać? Czy może coś jest niepotrzebne lub zapomniałam o czymś ważnym? W jakiej kolejności (mniej więcej) stosować to wszystko?



edit:
próba ułożenia planu...

RANO:
- BabyDream lub olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- Soraya SPF 45/60
- makijaż

Wieczorem:
- Bioderma Sensibo H2O
- BabyDream / olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- żel hialuronowy + serum (LEMON)
- AcneDerm na przemiennie z tonikiem AHA/BHA 10%

+2 razy w tygodniu peeling... kawowy???


I jak? Proszę o pomoc

Edytowane przez Lilipedd
Czas edycji: 2012-02-01 o 00:02
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 07:45   #4247
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Za dużo szczęścia naraz. Zdecyduj się na 1 kwas z tej trójki wymienionych (Serum Lemon z BU, Acnederm, tonik AHA/BHA). Na przebarwienia może być najlepszy Acnederm, serum Lemon jest dość słabe, a tonik AHA/BHA jest bardzo silny i może podrażnić Ci naczynka.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 08:19   #4248
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
Moje drugie podejście do tego tematu, po przeczytaniu więcej postów na temat biochemii

Z czym chcę walczyć: mocne przebarwienia i widoczne naczynka wokół ust, zaczerwienienia wokół nozdrzy, suche skórki w okolicach nosa. Oprócz rozjaśnienia przebarwień, chcę również rozjaśnić cerę na tyle, na ile będzie to możliwe.

Postanowiłam kupić:
- hydrolat z kocanki (BU)
- odżywczy żel hialuronowy 1% (BU)
- serum-olejek regulujący LEMON (BU)
- olejek myjący pomarańczowy (BU)
- tonik AHA/BHA 10% (BU)
- Babydream (żel do mycia twarzy)
- Bioderma Sensibo H20 - płyn micelarny
- AcneDerm
- Soraya SPF 45 lub 60

I teraz mam problem... Czy te wszystkie kosmetyki będą ze sobą współgrać? Czy może coś jest niepotrzebne lub zapomniałam o czymś ważnym? W jakiej kolejności (mniej więcej) stosować to wszystko?



edit:
próba ułożenia planu...

RANO:
- BabyDream lub olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- Soraya SPF 45/60
- makijaż

Wieczorem:
- Bioderma Sensibo H2O
- BabyDream / olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- żel hialuronowy + serum (LEMON)
- AcneDerm na przemiennie z tonikiem AHA/BHA 10%

+2 razy w tygodniu peeling... kawowy???


I jak? Proszę o pomoc
Jeśli walczysz z przebarwieniami to nie ma większego sensu używać kwasów BHA (choć oczywiście one tez jako skąłdniki złuszczajce poradziłyby sobie z tym). Na przebarwienia najlepszy bedzie Acne Derm, ale on jest dość mocny, moze podrażnic, itp. Warto wiec dodać jeszcze jakiś łagodny kwas hydroksylowy, np. tonik PHA lub serum migdał (przy naczynkowej cerze bedą najlepsze) gdybyś robiła przerwy od AD.

Na przebarwienia pomoże tez serum z wit. C (pod filtr), na naczynka tez powinno byc dobre, a nawet rewelacyjne, choc może sie zdarzyć, że bedzie odwrotnie bo to mocna rzecz.

Nie wiem czy peeling kawowy to dobry pomysł, raczej przydałby sie enzymatyczny żeby rozpuszczać suche skórki, które pojwią sie przy AD.

Uzywanie HA 1% nie ma raczje sensu, bo on nie jest wstanie wniknac w warstwe rogową i przez to nawilżyć coś innego niż tylko zewn. powierzchnie skóry. Poza tym w toniku PHA lub serum migdał. sa już składniki nawilżajace (w tym HA), nie licząc samych kwasów.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:28   #4249
katarinkaa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 45
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czesc Wszytskim Zwracam się do Was z ogromną prośbą,bo dopiero zaczynam od całej wymiany swojej kosmetyczki,bo niestety chyba niezbyt dobrze pielęgnuję swoją cerę ... Widzę ,ze macie tutaj dosyć rozległą wiedzę ,więc mam nadzieję ,ze doradzicie mi czym ewentualnie mogę sobie zaszkodzić ,a czym pomoc . Byłabym ogormnie wdzięczna
Mam 23 lata, cerę mieszaną , z obszarami przesuszenia w okolicach nosa i między brwiami. Znaczna ilość zatkanych porów, które doprowadzają mnie do białej gorączki i w sumie bardzo chcialabym sie ich pozbyc ...Dosyć często pojawi sie gnieniegdzie jakiś pryszcz.

Pielęgnacja:
RANO :
- mam zamiar zakupić hydrolat oczarowy( ale czy nie jest skierowany dla osób tylko o tłustej cerze ,czy jednak sprawdzi się na mojej mieszanej skórze )?
- używam Zelu głeboko oczyszczajacego Normaderm
- krem nawilzajacy z nivei

WIECZÓR:
- mam zamiar zamówic olejek myjący pomaranczowy na BU , do zmywania makijażu
-jak równiez olej Tamanu na poszczegolne wypryski
- i tez chce zamowic Zestaw - Serum-olejek regulujący LEMON EKO z BU
- tutaj ponownie zamierzam stosowac hydrolat oczarowy
- mam tez krem nawilzajacy z nivei ,ale mam wrazenie ,ze mnie zapycha ,bo po uzyciu wyskakuja mi wypryski,a nie wiem ,jaki inny krem nawilzajacy moglabym stosowac...

I jeszcze jedno moje pytanie ,czy nie powinnam stosowac jakiegos kremu z filtrem ?
Bede ogromnie wdzieczna za jakiekolwiek odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie !
katarinkaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-01, 17:10   #4250
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hey, dziękuję bardzo za rady
Czyli serum migdałowe jest raczej łagodniejszym kwasem? Czy jest jeszcze jakiś kwas, który nie robi masakry na twarzy na początku i jest w miarę łagodny? choć wiem że z tym różnie może być i to zależy od cery
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:27   #4251
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
dziękuję bardzo
Mogę Cię jeszcze pomęczyć kilkoma pytaniami? Myślałam o serum z wit. c tylko boję się, że nie będzie mi się wchłaniać na dzień pod filtr. Czy można ewentualnie używać na noc w dni, gdy nie stosuję kwasów? .
Znam to serum z witaminą C-używałam wersji pod filtr i używałam w wersji na noc. Z tym, że ja stosuję w ramach normalnej pielęgnacji i przy kuracji retinoidami. Obie sie sprawdzają-najbardziej byłam zadowolona z używania co 2 dzień na przemian z olejkiem marchewkowym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rotten-ol.html
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 20:32   #4252
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Znam to serum z witaminą C-używałam wersji pod filtr i używałam w wersji na noc. Z tym, że ja stosuję w ramach normalnej pielęgnacji i przy kuracji retinoidami. Obie sie sprawdzają-najbardziej byłam zadowolona z używania co 2 dzień na przemian z olejkiem marchewkowym https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rotten-ol.html
oo nie znam tego olejku ciekawe czy nie będzie mnie zapychał
Jeśli chodzi o olejki to zastanawiam się nad tym z malin
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 21:33   #4253
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
oo nie znam tego olejku ciekawe czy nie będzie mnie zapychał
Jeśli chodzi o olejki to zastanawiam się nad tym z malin
Malin nie znam, a marchewkę polecam w wersji co 2 dni jest ok, nawet bardzo ok
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 00:06   #4254
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hey, prettysimple - baardzo dziękuję za rady! (hey - jesteś kochana )

Troszkę więc zmieniłam plany

Do kupienia:
- Hydrolat z kocanki (BU)
- Olejek myjący pomarańczowy (BU)
- Serum migdałowe AHA 10% (BU)
- Peeling enzymatyczny z bromelainą (BU)
- Serum z wit. C 10% (BU) - czemu nie ma go na liście KWC???
- Babydream (żel do mycia twarzy)
- Bioderma Sensibio H20 - płyn micelarny
- AcneDerm
- Soraya SPF 60

A więc...

RANO:
- BabyDream lub olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- serum z wit. C 10%
- Soraya SPF 60
- makijaż

WIECZÓR:
- Bioderma Sensibio
- Babydream lub olejek myjący pomarańczowy
- peeling enzymatyczny z bromelainą (2 razy w tygodniu)
- hydrolat z kocanki
- AcneDerm (4 razy w tyg.)
- serum migdałowe AHA 10% (3 razy w tyg., naprzemiennie z AD)


Teraz jest oki?

Edytowane przez Lilipedd
Czas edycji: 2012-02-02 o 01:30
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 08:04   #4255
sotie
Zadomowienie
 
Avatar sotie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 1 717
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Myślałam o serum z wit. c tylko boję się, że nie będzie mi się wchłaniać na dzień pod filtr.
to serum jest bardzo lekkie i wchłania sie doskonale
__________________

napełnij pustą miskę KLIK!
sotie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 13:00   #4256
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Lilipedd Pokaż wiadomość
hey, prettysimple - baardzo dziękuję za rady! (hey - jesteś kochana )

Troszkę więc zmieniłam plany

Do kupienia:
- Hydrolat z kocanki (BU)
- Olejek myjący pomarańczowy (BU)
- Serum migdałowe AHA 10% (BU)
- Peeling enzymatyczny z bromelainą (BU)
- Serum z wit. C 10% (BU) - czemu nie ma go na liście KWC???
- Babydream (żel do mycia twarzy)
- Bioderma Sensibio H20 - płyn micelarny
- AcneDerm
- Soraya SPF 60

A więc...

RANO:
- BabyDream lub olejek myjący pomarańczowy
- hydrolat z kocanki
- serum z wit. C 10%
- Soraya SPF 60
- makijaż

WIECZÓR:
- Bioderma Sensibio
- Babydream lub olejek myjący pomarańczowy
- peeling enzymatyczny z bromelainą (2 razy w tygodniu)
- hydrolat z kocanki
- AcneDerm (4 razy w tyg.)
- serum migdałowe AHA 10% (3 razy w tyg., naprzemiennie z AD)


Teraz jest oki?
Mysle, że OK. Tylko radziłaby najpierw zacząć od migdała przez tydzień, zeby sie przyzwyczaić, a później wprowadzać AD. A co do peelingu z bromelainy to używaj tylko wtedy gdy bedziesz chciala pozbyc sie złazacych skórek, przy dwóch złuszczających kosmetykach nie musisz stosować regularnie 2x w tyg. jeszcze peelingu enzymatycznego.
Olejek myjący polecam do zmywania filtra wieczorem, jest w tym świetny
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-02-02 o 13:03
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 17:09   #4257
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez sotie Pokaż wiadomość
to serum jest bardzo lekkie i wchłania sie doskonale
dzięki w takim razie na pewno kupię

Jeszcze jedno pytanie Mówiłyście iż migdał nie jest fotouczulający, znaczy to iż latem można się trochę poopalać gdy jest w użyciu? W ogóle widzę fajną poprawę Cera na prawdę mi się wygładziła i zmniejszyły pory! Jestem w szoku bo żaden kosmetyk w tak krótkim czasie nie zrobił tyle dobrego z moją twarzą. Co prawda wypryski jeszcze są ale myślę, że to kwestia czasu.
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:05   #4258
k2asia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam serdecznie! Dziś zaczęłam przeszukiwać forum w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie czy planowana przeze mnie kuracja da jakiś sensowny efekt. Odpowiedzi nie znalazłam, więc... kto pyta nie błądzi, prawda?
Mam cerę mieszaną, z normalną cerą okolic kości policzkowych, lekko przetłuszczającym się czołem, na którym bardzo rzadko pojawiają się wypryski, cera tłusta to partie brody i nosa, gdzie skóra na nosie jest bardzo cienka z widocznym rumieniem, a w okolicach skrzydełek nosa często gromadzą się wągry i zaskórniki, pory są mocno rozszerzone i dodatkowo w zimie często występuje ekstremalne przesuszenie z łuszczącymi się dużymi płatkami naskórka w tych okolicach. Poza tym broda i część twarzy poniżej kości policzkowych to miejsca usiane raz po raz wyskakującymi niespodziankami, grudkami, wągrami i przebarwieniami tzw. potrądzikowymi.
Mój plan na pozbycie się problemu:
Effaclar Duo na noc
Cetaphil UVA/UVB Defense Facial Moisturizer SPF50 na dzień
skład: Active Ingredients: Octinoxicate 7,5%,Octisalate 5%,Octocrylene 7%,Oxybenzone6%,Titanium Dioxide 5,7%
Water,Propylene Glycol,Glycerin,Dimethico ne,Vp/Eicosene Copolymer, Cyclohexasiloxane, Stearic Acid,Potassium Cetyl, Phosphate, Gylcerylstearate, Peg-100 Stearate,Aluminum Hydroxide, Dimethiconol, Disodium Edta, Tocopherol, Cyclopentasiloxane, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Chlorphenesin, Cethyl Alcohol, Acrylates/C10-30alkyl,Acrylatecrosspoly mer, Methylparaben, Xanthan Gum.

Peeling enzymatyczny Lirene (z serii Dermoprogram) raz w tygodniu.
Peeling mechaniczny Synergen soft raz w tygodniu
Moje pytanie oprócz tego czy to dobry plan jest takie: czy będę mogła kłaść na ten krem z Cetaphilu makijaż i jeśli tak to jaki, co poza tym mogę zrobić aby moja kuracja była jeszcze lepsza. Zależy mi na uzyskaniu gładkiej jednolitej cery, nawilżonej bez przebarwień i rozszerzonych porów, oczyszczonej z wągrów i grudek. Cel chcę osiągnąć i nie zabraknie mi cierpliwości, tylko czy to nie są marzenia ściętej głowy?
Dodam jeszcze tylko że moja cera jest mało wrażliwa i że bardzo bym chciała zastąpić filtr i krem nawilżający na dzień jednym fotostabilnym produktem. Czytałam jeszcze o produkcie Soltan (Boots), ale nie wiem nic o jego konotacjach z makijażem.
Dziękuję z góry serdecznie za wszelką poradę.
k2asia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:54   #4259
Lilipedd
Raczkowanie
 
Avatar Lilipedd
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 35
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Mysle, że OK. Tylko radziłaby najpierw zacząć od migdała przez tydzień, zeby sie przyzwyczaić, a później wprowadzać AD. A co do peelingu z bromelainy to używaj tylko wtedy gdy bedziesz chciala pozbyc sie złazacych skórek, przy dwóch złuszczających kosmetykach nie musisz stosować regularnie 2x w tyg. jeszcze peelingu enzymatycznego.
Olejek myjący polecam do zmywania filtra wieczorem, jest w tym świetny
Dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za Twoje odpowiedzi
Lilipedd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:12   #4260
Lillou
Raczkowanie
 
Avatar Lillou
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej wszystkim Bardzo proszę o pomoc Otóż mam za soba kuracje Avene Triacneal, widzę sporą poprawę stanu mojej cery, ale nie poradził sobie on z moimi przebarwieniami potrądzikowymi. Chciała bym sobie zamówić na BU coś mocniejszego od Triacnealu, co pomogło by mi pozbyć się tych przebarwień oraz podtrzymać stan cery, czyli bez wyprysków i zaskórników,których już prawie nie mam dzięki Triacnealowi ..siedzę kilka godzin nad tą biochemią i nie mam pojęcia co było by najlepsze.. Na początku myślałam o serum migdałowym, ale chyba bedzie za słabe. Może tonik AHA/BHA 10%? i do tego jakieś serum z wit C bądź lemon?
Baaardzo proszę o pomoc bardziej doświadczone osóbki które służą dobrą radą
Lillou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:50.