Wszystko o farbowaniu henną - część II - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-28, 11:01   #511
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość

Wyszło pieknie

Dziewczyny, a jak często stosujecie glossy? Ja długo po takim pełnym hennowaniu i na jaki czas przed kolejnym? Zielona jestem w tej kwestii
Dzięki. Ja dopiero raczkuję i w kwestii hennowania i glossowania. Miesiąc emu pierwszy raz henna i teraz miał być drugi raz, ale przeczytałam o glossie i stwierdziłam,że może sama spróbuję walnac na odrost (bo nie chciało mi się czekać na koleżankę od hennowania do przyszłego tygodnia). I tak trochę przez przypadek to wyszło. Ale są tu na pewno bardziej doświadczone hennianki (taki neologizm mi wyszedł )
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 12:06   #512
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Widze, że Ty w temacie - czy ten glos to się zmyje, czy zostaną odrosty jak po samej hennie? Bo koleżanka chciałaby zrobic ale nie wie czy to zejdzie. nie zależy jej na tym żeby całkiem zeszło, ale żeby nie było widać wyraźnych odrostów.
Hm... Ciężko powiedziec, myślę że to w dużej mierze indywidualna kwestia. U mnie były normalne, regularne odrosty i gloss złapał tak jak sama henna. Ale byc może jeśli ktoś ma np bardzo ciemne włosy i gloss da tylko lekki czerwonawy odcień nie będą tak widoczne. Jeśli koleżanka bardzo nie chce odrostów to jednak bym się nie decydowała.
Cytat:
Napisane przez agatron77 Pokaż wiadomość
Dzięki Miss . A możesz mi jeszcze wytłumaczyć w jakiej formie ten hibiskus, bo ja znam jedynie herbatkę z niego, a że do henny potrzebny płyn, to czy czasem nie chodzi o taką właśnie herbatkę?
Tak, właśnie o taką herbatkę Ja robię z ok 3 torebek na 200ml wody, czekam aż przestygnie i zalewam hennę. Jest kwaśna więc się nadaje. Tylko uwaga, bo daje bardziej czerwony odcień (dlatego też na to się przerzuciłam)
Cytat:
Dziewczyny, a jak często stosujecie glossy? Ja długo po takim pełnym hennowaniu i na jaki czas przed kolejnym? Zielona jestem w tej kwestii
Ja stosuję jak mi zostanie trochę henny, tyle że na farbowanie nie wystarczy, a mam lekki odrost i nie mogę zamówic więcej Wydaje mi się że to po prostu zależy od tego jak czujesz - na przykład jak kolor ci się wypłucze i chcesz go podkręcic, albo jak masz leciutkie odrosty i chcesz je zamaskowac a szkoda ci henny na całe farbowanie

Ag Rafko, bardzo fajny efekt po tym twoim glossie

Załączam mocno spóźnione obiecane zdjęcia po ostatnim farbowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg grrrrr2.jpg (100,7 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg grrrrrr.jpg (115,9 KB, 55 załadowań)
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 12:50   #513
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Hm... Ciężko powiedziec, myślę że to w dużej mierze indywidualna kwestia. U mnie były normalne, regularne odrosty i gloss złapał tak jak sama henna. Ale byc może jeśli ktoś ma np bardzo ciemne włosy i gloss da tylko lekki czerwonawy odcień nie będą tak widoczne. Jeśli koleżanka bardzo nie chce odrostów to jednak bym się nie decydowała.
Dzięki.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 16:14   #514
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

co to takiego ten "gloss"
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 17:36   #515
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

siedzę sobie właśnie z henną na włoskach, mam ciemny brąz Khadi, powiedzcie mi czy Wam przy mieszaniu proszku z wodą robią się grudki? Bo ja miałam z tym straszny problem i wszystkich nie udało mi się rozbić włosy mam mniej więcej do zapięcia stanika, malowałam sama ( co też nie było proste) obawiam się, że będzie mi potrzebne kolejne opakowanie bo nie pokryje mi jednolicie włosów i będę miała plamy :P zmywam o 19:30, zobaczymy co to wyjdzie
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 17:40   #516
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
siedzę sobie właśnie z henną na włoskach, mam ciemny brąz Khadi, powiedzcie mi czy Wam przy mieszaniu proszku z wodą robią się grudki? Bo ja miałam z tym straszny problem i wszystkich nie udało mi się rozbić włosy mam mniej więcej do zapięcia stanika, malowałam sama ( co też nie było proste) obawiam się, że będzie mi potrzebne kolejne opakowanie bo nie pokryje mi jednolicie włosów i będę miała plamy :P zmywam o 19:30, zobaczymy co to wyjdzie
Następnym razem rozrób hennę mikserem, grudek na bank nie będzie
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-29, 19:10   #517
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

aaaa kocham khadi
2 lata nie malowałam włosów bo pokazało się u mnie uczulenie i leżałam w szpitalu, próby różnych farb niestety dawały złe skutki, odpuściłam... jakie to szczeście że przeczytałam o khadi i hennie, to dla mnie zbawienie bo nie lubię swojego koloru włosów jestem wniebowzięta!

a z mikserem oczywiście kolejny raz spróbuję, i to całkiem niedługo bo włoski z tyłu nie są tak ładnie pokryte jak z przodu muszę kogoś poprosić o pomoc...

jak ja się cieszę, że znalazłam ten wątek, a cała nadzieja ze mnie wyparowała
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 19:44   #518
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

A ja ciągle wymieniam spojrzenia z pierwszym opakowaniem Khadi i pojawiają się coraz to nowsze ale Dziewczyny, jak sobie radzicie z rozczesywaniem włosów skoro przed henną ma być tylko i wyłącznie szampon bez silikonów? Widziałam, że pisałyście o odżywkach ale mi zależy na jak najtrwalszym efekcie kolorystycznym (mocno ograniczone fundusze ).

Jestem posiadaczką cienkich, kołtuniastych kręconych włosów. Posiadam szampony Babydream i Barwa ale niestety żaden z nich "solo" nie daje rady, bo choćbym nie wiem jak się starała włosów nie rozczeszę Czy wchodzi w grę mycie na zasadzie najpierw odżywka + spłukanie a potem porządne mycie szamponem? Czy to nadal będzie miało wpływ na hennę?
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 08:21   #519
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

ja uzywam szampon joanna rzepa, troszkę śmierdzi :P
delikatny problem z rozczesaniem jest, ale pomalutku daję radę je rozczesać, również zależy mi na kolorze i nie chcę nakładac odżywki przed henna
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 08:33   #520
agatron77
Raczkowanie
 
Avatar agatron77
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: podPoznań ;)
Wiadomości: 325
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak sobie radzicie z rozczesywaniem włosów skoro przed henną ma być tylko i wyłącznie szampon bez silikonów? Widziałam, że pisałyście o odżywkach ale mi zależy na jak najtrwalszym efekcie kolorystycznym (mocno ograniczone fundusze ).

Jestem posiadaczką cienkich, kołtuniastych kręconych włosów. Posiadam szampony Babydream i Barwa ale niestety żaden z nich "solo" nie daje rady, bo choćbym nie wiem jak się starała włosów nie rozczeszę Czy wchodzi w grę mycie na zasadzie najpierw odżywka + spłukanie a potem porządne mycie szamponem? Czy to nadal będzie miało wpływ na hennę?
Ja mam ogromny problem z rozczesaniem włosów po szamponie z sls. Wyrywam sobie dużo włosów podczas takiego czesania i zastanawiam się jak sobie z tym poradzić, bo tez mi zależy na kolorze.


Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
siedzę sobie właśnie z henną na włoskach, mam ciemny brąz Khadi, powiedzcie mi czy Wam przy mieszaniu proszku z wodą robią się grudki? Bo ja miałam z tym straszny problem i wszystkich nie udało mi się rozbić
Mnie się robią takie jakby gluty, ale to w niczym nie przeszkadza, jak się doleje więcej płynu, to jest ok.
agatron77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 11:04   #521
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

a jeszcze mam do was pytanie, jak utrzymać kolor jak najdłużej? malowałam wczoraj, jutro będę olejować kokosem i myć szamponem bez sylikonów (teraz nie pamiętam czy ta joanna rzepa ma sls?), zdaję sobie sprawę z tego, ze to moje pierwsze hennowanie i kolor pewnie szybko się wypłucze, ale mam nadzieję, że z czasem ta henna bardziej na trwałe połączy się z moimi włosami? i czy mogę bez obaw stosować zagranicznego waxa?
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 11:08   #522
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Znów cała henna mi zeszła z włosów...już nie mam siły . W weekend wykorzystam do końca czarną khadi
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 11:17   #523
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
czy mogę bez obaw stosować zagranicznego waxa?
zagraniczny wax ma sls, więc bym nie radziła.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 11:46   #524
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
zagraniczny wax ma sls, więc bym nie radziła.
czyli sls nie jest "przyjazny" hennie? czas poszukać nowej odżywki w takim razie
możecie coś polecić?
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 11:49   #525
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Znów cała henna mi zeszła z włosów...już nie mam siły . W weekend wykorzystam do końca czarną khadi
to ja już nic nie wiem Khadi?
Może napisz do nich opisując ten problem no kurcze nie mam pojęcia dlaczego tak szybko schodzi i to całkowicie niedobrze, niedobrze...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 12:17   #526
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
czyli sls nie jest "przyjazny" hennie? czas poszukać nowej odżywki w takim razie
możecie coś polecić?
SLS jest przede wszystkim nieprzyjazny włosom.Uszkadza ich osłonki . Moze spróbuj odzywki Biovax?Polska firma, maski są wolne od sls, parabenów, używałam i byłam zadowolona
Uzywalam na niefarbowane wlosy, ale z tego co wiem, to w składzie jest lawsonia, tylko pewnie w znikomych ilosciach

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2011-08-30 o 12:19
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 14:11   #527
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
SLS jest przede wszystkim nieprzyjazny włosom.Uszkadza ich osłonki . Moze spróbuj odzywki Biovax?Polska firma, maski są wolne od sls, parabenów, używałam i byłam zadowolona
Uzywalam na niefarbowane wlosy, ale z tego co wiem, to w składzie jest lawsonia, tylko pewnie w znikomych ilosciach
to, że sls jest szkodliwy dla włosów to już wiem, ale czy wpływa w jakikolwiek sposób na pohennowane włosy? Pytam bo mam świeżo otwartego waxa a szkoda mi wyrzucić, już bym go zużyła do końca
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 17:15   #528
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Hejka wszystkim w tym wątku!
Chciałabym pofarbować sobie włosy henną, już od dawna to planuję, ale nie wiem którą kupić. Mój naturalny kolor to ciemny blond/jasny brąz - sama nie wiem. Zamierzałam kupić khadi jasny brąz, ale w sumie trochę droga. A teraz czytając ten wątek zobaczyłam tą hennę Mumtaz, tańsza i w ogóle dobra wg was. Dałoby się coś zrobić (np. dodać jakiś składnik) żeby wyszedł miedziany brąz? Strasznie podoba mi się kolor włosów Miss Trancept i chciałabym taki uzyskać, ale nie wiem czy jest sens kupować tego Mumtaza. Jeszcze sie zastanawiam nad tą henną: http://allegro.pl/naturalna-henna-do...782959348.html .
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 18:43   #529
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Kolor po hennie w głównej mierze zależy od wyjściowego,im masz jaśniejsze, tym bardziej miedziany, a nawet marchewkowy wyjdzie (jeśli użyjesz czystej henny). Z reguły te, które oferują jaśniejszy niż wyjściowy, mają jako dodatki inne barwniki (często chemiczne )-jak np. Venita. Trudno mi coś powiedzieć o tej heenarze z linku, niby wszystko wyglada naturalnie-większóść ziół indyjskich, ale nie znam nazw wszystkich składników. Używałam jak dotąd tylko khadi, teraz zamówiłam na próbę mumtaz. Ta, której używa Miss Transept też w sumie wypada dwa razy taniej niż khadi (bo cena jak za khadi, ale dwukrotnie wiecej). Również mam w planach wypróbowanie
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-30, 19:47   #530
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Ta heenara co podałam w linku jest na helfach do kupienia i tam zamierzałam ją nabyć,ale tu akurat miałam taki link. Właśnie tego mumtaza bym chciała ze względu na jego cenę i sie zastanawiam czy by mi wyszedł taki kolor jak jej, bo jest piękny
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 20:37   #531
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
to, że sls jest szkodliwy dla włosów to już wiem, ale czy wpływa w jakikolwiek sposób na pohennowane włosy? Pytam bo mam świeżo otwartego waxa a szkoda mi wyrzucić, już bym go zużyła do końca
Z tego co dziewczyny pisały wynika, że brązy mają tendencję do wypłukiwania, więc dobrze by było ograniczyć silne detergenty. Nie wiadomo jak będzie u ciebie. Być może maska ze sles nie ruszy ci wcale koloru. Ja na twoim miejscu zaryzykowałabym używanie waxa żeby zobaczyć co się stanie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 20:42   #532
Miss Transept
Zadomowienie
 
Avatar Miss Transept
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 986
GG do Miss Transept
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Photoholic, dziękuję bardzo za komplement odnośnie koloru

Nie wiem jaki masz kolor wyjściowy, mój możesz znaleźc w wątku ze zdjęciami po hennowaniu (link jest na pierwszej stronie wątku hennowego ). Jeśli masz podobny to kup sobie czystą hennę, wszystko jedno jakiej firmy, może byc khadi, może byc eld, może byc ta z allegro którą podawałam parę stron temu. Mumtaz też pewnie może byc. Do farbowania dorzuc paprykę i zamiast cytryny/wody użyj do wymieszania naparu z hibiskusa. To powinno dac lekko czerwony odcień. I tyle

Natomiast jeśli masz jaśniejszy kolor włosów to nie wiem jak możesz uzyskac podobny. Z hennowaniem to zawsze trochę loteria, a na jasnych włosach raczej wyjdzie marchewa

Heenary nigdy nie próbowałam, ale gdzieś chyba czytałam że ona daje jakby rudo-brązowy kolor a nie czysty rudy Ale tą informację trzeba sprawdzic, bo może wprowadzam w błąd.
__________________

Miss Transept jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-30, 22:25   #533
Coffee Girl
Raczkowanie
 
Avatar Coffee Girl
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez DarkNoir Pokaż wiadomość
Znów cała henna mi zeszła z włosów...już nie mam siły . W weekend wykorzystam do końca czarną khadi
Współczuję Mnie czarne Khadi też ostatnim razem tak urządziło. Nie wiem od czego to zależy, raz się wolno zmywa, raz niemalże od razu...
__________________
1.06.2011- zaczynam dbać o włosy, koniec z chemią, teraz tylko natura
Coffee Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 10:41   #534
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

dziewczyny a co sądzicie o masce vatika? stosowała któraś z Was?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ditioning.html

tutaj jej skład:
SKŁAD: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Mirystyl Alkohol, Olea Europaea Fruit Oil, Prununs Amigdalus Dulcis, Lawsonia Inermis Extract, Perfum, Magnesium Nitrate, Magnesium Hloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, CL: 16255, 19140, 14720, 73015, 28440

sls nie ma, a czy są tu silikony? Bo ja zielona jestem w tej kwestii

w opiniach o produkcie, ktoś napisał że silikonów nie ma. I jeżeli rzeczywiście nie ma to chyba się na nią połaszę ;-)

Edytowane przez iLoNuS_ktl
Czas edycji: 2011-08-31 o 10:44
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 11:35   #535
rockandrollqueen
Zadomowienie
 
Avatar rockandrollqueen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 484
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
dziewczyny a co sądzicie o masce vatika? stosowała któraś z Was?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ditioning.html

tutaj jej skład:
SKŁAD: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetearyl Alkohol, Mirystyl Alkohol, Olea Europaea Fruit Oil, Prununs Amigdalus Dulcis, Lawsonia Inermis Extract, Perfum, Magnesium Nitrate, Magnesium Hloride, Methylchloroizothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Citric Acid, CL: 16255, 19140, 14720, 73015, 28440

sls nie ma, a czy są tu silikony? Bo ja zielona jestem w tej kwestii

w opiniach o produkcie, ktoś napisał że silikonów nie ma. I jeżeli rzeczywiście nie ma to chyba się na nią połaszę ;-)
nie ma
__________________
IT - programuj, dziewczyno!
rockandrollqueen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:26   #536
iLoNuS_ktl
Zadomowienie
 
Avatar iLoNuS_ktl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

to w takim razie zamawiam na allegro jej nie znalazłam, ale jest na helfach ;-) na razie spróbuję z waxem jak wpływa na kolor i czekam na paczkę z vatiką ;-)
iLoNuS_ktl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:28   #537
werrek
Raczkowanie
 
Avatar werrek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Chyba się skuszę dzisiaj na glossa, w celu poprawy koloru, który się już troszkę sprał, zobaczymy co z tego wyjdzie.

A próbowała któraś z was zrobić gloss nie z odżywką a z maską do włosów? Bo w chwili obecnej mam odżywkę z Avonu, która do lekkich nie należy.
werrek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 13:33   #538
photoholic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 389
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cytat:
Napisane przez Miss Transept Pokaż wiadomość
Photoholic, dziękuję bardzo za komplement odnośnie koloru

Nie wiem jaki masz kolor wyjściowy, mój możesz znaleźc w wątku ze zdjęciami po hennowaniu (link jest na pierwszej stronie wątku hennowego ). Jeśli masz podobny to kup sobie czystą hennę, wszystko jedno jakiej firmy, może byc khadi, może byc eld, może byc ta z allegro którą podawałam parę stron temu. Mumtaz też pewnie może byc. Do farbowania dorzuc paprykę i zamiast cytryny/wody użyj do wymieszania naparu z hibiskusa. To powinno dac lekko czerwony odcień. I tyle

Natomiast jeśli masz jaśniejszy kolor włosów to nie wiem jak możesz uzyskac podobny. Z hennowaniem to zawsze trochę loteria, a na jasnych włosach raczej wyjdzie marchewa

Heenary nigdy nie próbowałam, ale gdzieś chyba czytałam że ona daje jakby rudo-brązowy kolor a nie czysty rudy Ale tą informację trzeba sprawdzic, bo może wprowadzam w błąd.
Dziękuję za odpowiedź, Twój kolor jest naprawde piękny. Ja mam troszke jaśniejszy niż ty przed farbowaniem i właśnie chciałabym mieć takie jak twoje po farbowaniu ()albo jak piszesz że po tej heenarze. a ten mumtaz taki tani w porównaniu z innymi więc mnie kusi
photoholic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 18:39   #539
Timari
Przyczajenie
 
Avatar Timari
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 5
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

Cześć
Zamówiłam wreszcie hennę- zwykłą,naturalną Nigdy nie farbowałam włosów poza balsamem Venity, który już prawie całkowicie się zmył więc można powiedzieć, że mój naturalny kolor włosów jest taki jak w załączniku

chciałabym otrzymać kolor rudy, nie wiem jednak jakiego odcienia mogę się po hennie naturalnej na takich włosach spodziewać. Czy mogłybyście mi powiedzieć, jaki mniej więcej odcień uzyskam?

Czytałam coś o papryce, że można jej dodać żeby włosy miały bardziej czerwone zabarwienie czy to prawda? Nie wiem co zrobić, żeby włosy były bardziej czerwone niż marchewkowe
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tn_wlosy.jpg (19,8 KB, 30 załadowań)

Edytowane przez Timari
Czas edycji: 2011-08-31 o 19:36
Timari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-31, 19:01   #540
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - cz.II

chcę sobie kupić hennę mumtaz... i się pohennować, ale nie chcę być ruda..są jakieś domowe sposoby na to żeby uzyskać bardziej brązowy odcień? sprzedawca nie ma indygo w ofercie
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.