Dabur, Vatika, Deep Conditioning (Odżywka nawilżająca do włosów suchych)

Dabur, Vatika, Deep Conditioning (Odżywka nawilżająca do włosów suchych)

Jest to odżywka przeznaczona do włosów przesuszonych, matowych, bez życia i blasku. Odżywka nadaje efekt gęstości włosów. Wzmacniająca odżywka z wyciągiem z henny odżywia włosy, odbudowuje ich zniszczoną strukturę i je pogrubia, a także nadaje im lustrzany blask, wzmacnia cebulki włosowe i powstrzymuje wypadanie włosów przez co staja się silniejsze i rosną zdrowsze (odzywka nie barwi włosów). Odżywka regeneruje i odżywia nie tylko włosy ale i skórę głowy oraz wzmacnia cebulki włosowe. Efekt nawilżenia i wygładzenia jest widoczny na całej długości włosów. Już podczas pierwszej aplikacji odżywka głęboko wnika we włosy, nadając im wyczuwalną i niepowtarzalną. jedwabistą miękkość. Odzywka redukuje ilość kosztownych zabiegów regenerujących w salonach fryzjerskich.

Przeciętna maska emolientowa

Zdecydowałam się na tę konkretną Vatikę, ponieważ podobno ma najlepsze działanie dociążające, nawilżające, wygładzające (i ogólnie takie, którego oczekują posiadaczki włosów średnio- i wysokoporowatych) ze wszystkich odżywek Vatiki. Jest to faktycznie maska emolientowa, jednak nie daje u mnie efektu wow, ogółem nie działa lepiej niż żadna 2 minutowa odżywka kondycjonująca. Włosy są lekko dociążone, choć nie tak, jak tego oczekiwałam, trochę tępe w dotyku i nie rozczesują się lepiej niż bez użycia maski. Taka odżywka emolientowa, którą używam z braku laku, żeby zachować równowagę PEH. Poza tym: konsystencja gęsta, produkt dość wydajny, zapach ostrego drażniącego nos mydła, nadaje się do mycia włosów. Nie kupię ponownie. Moje włosy lepiej rozczesują się po Alterze, mimo tego że jest lżejsza.

przyjemna w stosowaniu, ale raczej do normalnych niż suchych włosów

To skuteczna maska, którą kupuję taniej niż cena podana w opisie. Plastikowy słoik, a w środku kolorowy kremik, nakładany na kilkadziesiąt minut po umyciu włosów - i już. Maska wygładza, nawilża, redukuje puszenie się końcówek włosów, ale nie przetłuszcza miejsc tuż przy skórze. Dobrze się zmywa. Spełnia swoje zadanie przy regularnym stosowaniu. Jednak w sytuacjach kryzysowych, np. po po letnim przesuszeniu lub gdy nasze włosy jak i my są w gorszej kondycji - to maska nie jest wystarczająca i trzeba sięgnąć po mocniejsze środki. Dlatego moim zdaniem - ta maska jest do włosów normalnych a nie suchych.

Dobra odżywka

Swego czasu byłam fanką marki Dabur i namiętnie kupowałam ich pasty do zębów, szampony oraz odżywki. Z tej odżywki byłam bardzo zadowolona. Świetnie nawilżała włosy. Dzięki niej włosy stały sie bardziej płyszczące, nawilżone i mniej sie puszyły. Zapach był bardzo przyjemny. Maseczka nie była zbyt wydajna.... Stosowałam ją mniej wiecej 1-2 w tygodniu i starczyła mi na ok 2 miesiące z hakiem. Ogolnie dobry produkt ale troche za drogi.

Piękne skojarzenia

Kupiłam ją na wczasach w Egipcie,nie wiedzialam że to tak znana marka, myślałam że to jakiś niszowy produkt.Jej zapach mimo że na "1 węch" niezbyt przyjemny, to jednak już zawsze będzie dobrze mi się kojarzył.Zapach można porównać do mydła-starego, pachnącego czystością.za 200ml zapłaciłam w przeliczeniu ok 9 zł,nakladając ją mamy wrażenie że nakładamy treściwą maskę.Polecam, kupię ponownie po to by znów po powąchaniu włosów poczuć się jak na basenie w pieknym, słonecznym Egipcie.

działanie ok, ale zbyt droga

Odżywki używam od. ok pół roku i moim zdaniem nie czyni ona niczego wyjątkowego, co zasługiwałoby aż na tak wysoką cenę. Wydajność jest średnia, więc przypuszczam, że jej nie kupię ponownie. Nawilża krótkotrwale, tak jak tańsze odżywki, dostępne w popularnych drogeriach. Wydaje mi się, że nie warto przepłacać.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Virgin olive deep conditioning hair mask

Mam grube, długie włosy, dość mocne, ale z tendencją do wysuszania, ostatnio zmuszona byłam poddać je dekoloryzacji która je nieco podniszczyła. Maskę kupiłam w celu poprawy ich kondycji. Jestem bardzo zadowolona z efektu: czupryna jest błyszcząca, mięsista, nie obciążona i nawilżona. Bardzo podoba mi się zapach maski. Konsystencja jest ciekawa, dość zbita, myślę, że gdyby była rzadsza to rozprowadzałaby się lepiej. Wolałabym aby była tańsza, ale na szczęście efekt wynagradza mi cenę.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Nic specjalnego

Jestem wielką fanką produktów, które nie są testowane na zwierzętach. Wypatrzyłam tę odżywkę będąc jeszcze blondynką, a będąc już szatynką, opinii na jej temat nie zmieniam.
Jest przyjemna w użyciu, zapach miły dla nosa, konsystencja budyniu. Po jej zastosowaniu włosy są miękkie, mniej się puszą. Zdecydowanie temu efektowi sprzyja czas - im dłużej na głowie, tym lepiej.
Nie widzę spektakularnej poprawy kondycji włosów, ale zniszczone rozjaśnianiem pasma są podatniejsze na układanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 op. / 500 ml

srednia

kupilam wlasciwie w ciemno, dopiero po fakcie przeczytalam opinie na KWC i potwierdzam czesc z nich. Kosmetyk jest po prostu sredni. Jak dla mnie nie robi niczego co obiecuje w jakis spektakularny sposob dzieki ktoremu wyroznialby sie od innych. Moje wlosy sa suche, nie odczulam specjalnego nawilzenia, o wiele lepiej sprawdza sie dla mnie odzywka i maska JOICO, niestety sporo drozsza.
Jesli chodzi o Vatike to:
- na dzien dobry odrzucil mnie zapach. Nawet nie umiem go zidentyfikowac, dla mnie dosc nieprzyjemny
- konsystencja, tak jak juz ktos opisal, niby zbita ale ostatecznie przy nalozeniu na wlosy mialam wrazenie ze sie po nich zeslizguje lub splywa
- po splukaniu i wysuszeniu wlosow wlosy wygladaja jak zwykle, jak po wielu innych sredniopolkowych kosmetykach
- opakowanie jest duze i pojemne, niemniej nieporeczne
- dosyc wydajna

Podsumowujac: przecietny kosmetyk jednak warto sprobowac, moze komus podpasuje, ja juz tego nie kupie.

Ilość zużytych opakowań: wciaz pierwsze opakowanie w uzyciu (wydajna)

skutecznie odbudowuje

Na plus działanie: ułatwia rozczesywanie włosów, poprawia strukturę włosa, wzmacnia i nie obciąża włosów, nie powoduje przetłuszczania się, za to fajnie wygładza; włosy po niej są miękkie, lekkie, nie puszą się przy suszeniu; odżywka dobrze zabezpiecza też włosy przed prostowaniem czy lokowaniem;
- ma dziwny, specyficzny zapach, można się do niego przyzwyczaić, ale trochę mnie to zniechęca, szczególnie, że utrzymuje się on do kilku godzin po myciu;
- podobnie jest z kolorem i konsystencją odżywki, spływa po włosach
- by uzyskać zadowalający efekt trzeba nałożyć odżywkę na noc i założyć worek na głowę, co jest dosyć czasochłonne; później muszę długo spłukiwać włosy, by wypłukać zapach, ale i by włosy nie lepiły się.

Na minus dostępność, bardzo trudno dostać ten produkt; rozwiązaniem jest kupowanie w internecie, ale nie wiem czy warto się aż tak wysilać.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Cudowny nawilżacz !!!!

Produkt jest bardzo wydajny i przede wszystkim idealnie nawilża :D. Moje włosy są sianowate i w zasadzie ciężko z nimi dojść bez prostownicy do dobrego stanu a jednak ta odżywka świetnie wygładza pasma i nie musze ich prostować :D ma cudowny zapach i świetną konsystencje. Daje ją również na skalp w celu odżywienia skóry i świetnie sobie z tym radzi :) Nie obciąża mi włosów może dlatego, że są raczej spragnione odżywienia.

Ocena 4,5 ponieważ może kiedyś znajdę coś jeszcze lepszego :D ale narazie zostaje przy tej :)

Odżywka w zasadzie ma same plusy:
1. Jest wydajna ( po 4 miesiacach stosowania po każdym myciu jeszcze mi została)
2. Idealnie odżywia i nawilża włosy
3. Nie uczula skalpu
4. Ma świetną konsystencję i zapach
5. Wygładza napuszone włosy :D

Zdecydowanie tak

Taka odżywka jakiej szukałam. Co prawda szukałam długo, bo w "normalnych" drogeriach jej nie ma, dopiero natknęłam się na nią na allegro. Stosowałam ją na noc - nakładając w trakcie kąpieli i trzymając ją do rana aż przyschnie (warto zainwestować w czepek - może brudzić pościel), biorąc poranny prysznic spłukiwałam ją i włosy były idealne, nie trzeba ich było ani prostować ani układać, bardzo dobrze się rozczesywały.

+ naturalność!! , nie sprawdzałam składu, ale już przy nakładaniu czuć że to nie jest standardowa odżywka pełna chemikaliów
+ na moich przetłuszczających się włosach się świetnie sprawdziła, nie obciąża
+ kolosalna różnica jeżeli chodzi o końcówki, mam wrażenie, że się odbudowały, bo nie zauważyłam ubytku w ich długości, a są o wiele zdrowsze
+ miękkie, nie plątające się włosy przez kilka dni po aplikacji
+ super wydajna: 500 g = pół roku, przy stosowaniu raz w tygodniu na włosach półdługich (~za łopatki)
+ tania: 26 zł za 500 g
+ w moim przypadku, jedyna jaka działa

- zapach, mi nie przeszkadzał, ale koleżanka której polecałam, powiedziała że nie da rady go znieść, zapach przypomina trochę stare mydło
- nałożenie zbyt dużo, powoduje że ciężko ją zmyć i włosy wydają się tłuste i obciążone (ale to kwestia wprawy i wyczucia przy nakładaniu, u mnie przyszła z czasem)
- dostępność - jedynie allegro, nie zmawiając nic innego koszty przesyłki windują cenę, która nie jest już tak atrakcyjna, chyba po prostu zrobię zapasy :)

Szczerze polecam, chociaż muszę dodać, że wszystkie koleżanki zachwalały ją na włosach prostych, zniszczonych farbowaniem i stylizacją, z suchymi końcówkami, ale i z tendencją do przetłuszczania się. Moja siostra która jest szczęśliwą posiadaczką zdrowych, pięknych loków stwierdziła, że to bubel, który powodował puszenie i "rozkręcał" jej naturalne spirale - więc do takich włosów zalecam ostrożność.

jedna z lepszych

kupiłam tą maske pod wpływem dobrych opinii na KWC. Moje włosy uwielbiają mocno nawilżające produkty i tą maskę bardzo polubiły. Nakładałam ją na włosy jak również i na skórę głowy ze względu na jej skład.
+ dobrze nawilża
+ włosy po jej uzyciu były gładkie i "mięsiste" w dotyku,
+wydawało się że jest ich więcej
+ nakładana od skóry głowy trochę odbijała je od nasady
+ maska wzmacnia także cebulki włosów, przy regularnym używaniu zauważyłam zmniejszenie wypadania włosów
+ wydajna

- jedynym minusem jest zapach, tak jakby ziól pomieszanych z mydlem.

Używam tego produktu od: od prawie roku z przerwami
Ilość zużytych opakowań: prawie całe 500 ml opakowanie