Czarny tusz nie drukuje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 09:00   #1
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243

Czarny tusz nie drukuje


Mam urządzenie wielofunkcyjne HP 1050. Zawsze kupowałam oryginalne tusze i było ok. Jakiś czas temu byłam zmuszona kupić zamiennik (czarny), bo potrzebowałam na gwałt coś wydrukować, a oryginału nigdzie w pobliżu nie mogłam dostać. Wydrukowałam, wszystko śmigało. Po jakimś czasie jednak czarny tusz przestał drukować. Drukarka drukuje normalnie, ale kartka wychodzi pusta. Kolor działa. Myślałam, że zaschnął, próbowałam przetrzeć spirytusem, wsadzać do ciepłej wody, no ale nic z tego. Gdy wsadzam do ciepłej wody to tusz "puszcza", więc to chyba nie zaschnięcie? Zainstalowałam nowe sterowniki, robiłam czyszczenie z poziomu ustawień drukarki, nic nie działa. Ktoś się może orientuje o co może chodzić i jak to naprawić?
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 09:25   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Mam urządzenie wielofunkcyjne HP 1050. Zawsze kupowałam oryginalne tusze i było ok. Jakiś czas temu byłam zmuszona kupić zamiennik (czarny), bo potrzebowałam na gwałt coś wydrukować, a oryginału nigdzie w pobliżu nie mogłam dostać. Wydrukowałam, wszystko śmigało. Po jakimś czasie jednak czarny tusz przestał drukować. Drukarka drukuje normalnie, ale kartka wychodzi pusta. Kolor działa. Myślałam, że zaschnął, próbowałam przetrzeć spirytusem, wsadzać do ciepłej wody, no ale nic z tego. Gdy wsadzam do ciepłej wody to tusz "puszcza", więc to chyba nie zaschnięcie? Zainstalowałam nowe sterowniki, robiłam czyszczenie z poziomu ustawień drukarki, nic nie działa. Ktoś się może orientuje o co może chodzić i jak to naprawić?
próbowałaś włożyć nowy tusz?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 09:37   #3
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Nie próbowałam, dałam za niego 70-80 zł i tylko raz drukowałam, nie uśmiecha mi się lecieć po nowy...
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 09:47   #4
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Nie próbowałam, dałam za niego 70-80 zł i tylko raz drukowałam, nie uśmiecha mi się lecieć po nowy...
to może być wina tego zamiennika. niektóre drukarki mają właśnie taki problem. Skoro drukuje ale bez tuszu to nie jest wina drukarki, tylko właśnie prawdopodobnie zamiennika.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 10:08   #5
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Właśnie tak podejrzewałam, że to ten zamiennik, tylko kurde czemu na początku działał?
No nic, dzięki, chyba mnie czeka wycieczka po nowy tusz
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 11:03   #6
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Właśnie tak podejrzewałam, że to ten zamiennik, tylko kurde czemu na początku działał?
No nic, dzięki, chyba mnie czeka wycieczka po nowy tusz
być może drukarka nie załapała, że to nie oryginał a później już tak.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 12:14   #7
annra12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 109
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

a jakiej marki to zamiennik? Też bym obstawiała że to jego wina, a na drukarce nie wyświetla się żaden komunikat?
annra12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 12:19   #8
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez annra12 Pokaż wiadomość
a jakiej marki to zamiennik? Też bym obstawiała że to jego wina, a na drukarce nie wyświetla się żaden komunikat?
skoro drukuje puste strony to jak ma się wyświetlać jakiś błąd/komunikat? według drukarki wszystko jest ok, drukuje a że bez tuszu na papierze to już inna sprawa.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 12:09   #9
lulek_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 18
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Niestety ale zamienniki już tak mają, ze raz działają a raz nie.
Drukarka cały czas myśli że z tuszem wszystko ok więc nie zgłasza problemu. Tusze w HP (większość) ma taką złotawą tasiemkę i na dole ma "dziurki", to głowica. Nawet jeśli tusz leci (w wodzie, po przetarciu) może być sama w sobie uszkodzona (przypadłość odkupowania tuszy w zamiennikach).
Swoją droga strasznie ktoś Cię złoił za ten tusz bo jak widzisz:
http://www.ceneo.pl/31334714 ceny są tańsze i to za ORYGINAŁ, no chyba ze zamiennik ma 5 razy więcej tuszu (nie podałaś producenta i modelu).
lulek_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:49   #10
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez lulek_m Pokaż wiadomość
Niestety ale zamienniki już tak mają, ze raz działają a raz nie.
Drukarka cały czas myśli że z tuszem wszystko ok więc nie zgłasza problemu. Tusze w HP (większość) ma taką złotawą tasiemkę i na dole ma "dziurki", to głowica. Nawet jeśli tusz leci (w wodzie, po przetarciu) może być sama w sobie uszkodzona (przypadłość odkupowania tuszy w zamiennikach).
Swoją droga strasznie ktoś Cię złoił za ten tusz bo jak widzisz:
http://www.ceneo.pl/31334714 ceny są tańsze i to za ORYGINAŁ, no chyba ze zamiennik ma 5 razy więcej tuszu (nie podałaś producenta i modelu).
Tak, oryginał kupuję tańszy, ale z dużo mniejszą pojemnością. Tego zamiennika było sporo więcej, ale nie pamiętam już ile wiem, że przeliczałam to i teoretycznie wyszło korzystniej. Praktycznie niestety nie
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 22:38   #11
wretch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 12
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
skoro drukuje puste strony to jak ma się wyświetlać jakiś błąd/komunikat? według drukarki wszystko jest ok, drukuje a że bez tuszu na papierze to już inna sprawa.
Wszystkie zamienniki dobrych firm są na gwarancji do wyczerpania tuszu. Więc wystarczy wziąć tusz , paragon i udać się do sklepu i pewnie wymienią go od ręki .
wretch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 06:09   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez wretch Pokaż wiadomość
Wszystkie zamienniki dobrych firm są na gwarancji do wyczerpania tuszu. Więc wystarczy wziąć tusz , paragon i udać się do sklepu i pewnie wymienią go od ręki .
no nie wszystkie i przy kupowaniu często sprzedawca informuje, że drukarka może się zbuntować na zamiennik (oczywiście nie mówię o sklepach typu real). Tak samo przy nabijaniu tuszy oryginalnych informują, że drukarka może go odrzucić
Gwarancja jest ale na uszkodzony toner a nie na to, że drukarka go nie akceptuje.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 07:57   #13
wretch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 12
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no nie wszystkie i przy kupowaniu często sprzedawca informuje, że drukarka może się zbuntować na zamiennik (oczywiście nie mówię o sklepach typu real). Tak samo przy nabijaniu tuszy oryginalnych informują, że drukarka może go odrzucić
Gwarancja jest ale na uszkodzony toner a nie na to, że drukarka go nie akceptuje.
Jak idą puste kartki a drukarka nie zgłasza , że nie ma tuszu to tusz jest zaschnięty .
wretch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 08:31   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Cytat:
Napisane przez wretch Pokaż wiadomość
Jak idą puste kartki a drukarka nie zgłasza , że nie ma tuszu to tusz jest zaschnięty .
Większej bzdury nie mogłaś napisać. Jak jest zamiennik to tusz może być sprawny(nie zaschnięty), drukarka sprawna i nie drukować bo do drukarki powinny być tusze oryginalne kupowane a jak ktoś ryzykuje zamiennik to musi mieć świadomość, że taka sytuacja może się zdarzyć.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 18:41   #15
malachm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 8
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Zdarza się, że tusze zamienniki mogą nie działać czasem z niektórymi drukarkami, ale wtedy wystarczy wymienić tusz na inny. Tak robimy w sklepie. Plusem jest, że są o wiele tańsze od oryginałów.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
malachm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-27, 09:02   #16
lysyzbrazzers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 16
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

Jeśli chodzi o tusze czy tonery to polecam inwestycję tylko w oryginały. Kiedyś przy starej drukarce korzystałem z zamienników i było ok ale to kiedyś - drukarki były mniej czułe na to czym drukujemy. Teraz kiedy większość drukarek rozpoznaje czy korzystamy z oryginalnego zbiorniczka itp lepiej nie bawić się w zamienniki, nawet niektórzy producenci unieważniają gwarancję za korzystanie z zamienników. Polecam sobie poczytać xxx w jakie tusze i tonery najlepiej inwestować.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-07-27 o 09:45 Powód: link
lysyzbrazzers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:39   #17
floragia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 268
Dot.: Czarny tusz nie drukuje

chyba bym poszła z torbami jakbym miała kupować oryginały, nie widzę specjalnej różnicy w jakości czy wydajności za to w cenie jak najbardziej
floragia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-05 15:39:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.