Jak określić porowatość włosów? - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 10:02   #1111
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Rachelx3 Pokaż wiadomość
1. 1,5h-2h
2. Łatwo,ale końcówki troche trudniej
3. zostanie
4. od razu po umyciu
5. tak
6. tak
7. nabierają objętości
8. nie lubie ich rozpuszczonych,bo przeszkadzają
9. błyszczą
10. z czymś szorstkim
11. Po myciu zostawiam w reczniku,potem jak już nie ciekną,tylko są takie wilgotne,to nakladam preparaty,aby sie przez prostownice nie spaliły i jak troche wyschną ,to chlodnym takim strumieniem je susze na szczotke,a nastepnie prostuje xd Ale nakladalam oliwek z oliwek i są o wiele lepsze niz wczesniej i jeszcze olejek arganowy zaczne używać.
12. nie mam problemu
13. wzystkie sie sprawdzily
14. Hmmm.. zaczęłam gdzieś na początku czerwca w 2012 roku,więc jakies 21 miesięcy?
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę prosić o pomoc?

1. Jak długo schną Twoje włosy? raczej szybko - ok. godziny

2. Czy trudno je zmoczyć? nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje, właśnie to ze zdziwieniem odkryłam

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu oraz kilka godzin po, natomiast następnego dnia po myciu są przetłuszczone tak, że wstyd się ludziom pokazać - myję włosy codziennie od zawsze

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?chyba tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? zdecydowanie tak, same z siebie też lekko falują na końcach, ale nie są to włosy całkowicie falowane

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? niestety trochę tracą, jeśli nakłądałam na nie jakąś bardziej treściwą odzywkę, to po rozczesaniu w dzień robią się zupełnie klapnięte

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez różnicy, ale chodzę najczęściej w rozpuszczonych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, mocno - ale ja ich nie farbuję, nie prostuję ani nawet nie używam środków do stylizacji, jedyne zło to suszarka

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. trochę suche - ostatni raz podcinałam w lipcu 2013

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę suszarką w dni powszednie; przez ostatnich kilka miesięcy chodzę rzadko na basen, w letnie miesiące chodzę nawet kilka razy w tygodniu i wtedy jest gorzej

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? muszę używać szamponów z sls, przynajmniej co 2-3 mycia, próbowałam obyć się bez nich i to się u mnie nie sprawdza Kiedyś próbowałam myć włosy starą wersją szamponu Babydream, dorobiłam się kołtuna i ranek na głowie Teraz używam szamponu Biovaxu bez sls, ale sam używany non stop nie daje rady.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony i odżywki z dużą ilością silikonów - wielkie klapnięcie i szybkie przetłuszczanie, jeśli używane codziennie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Chyba od mniej więcej roku poświęcam im więcej uwagi, ale trudno to nazwać przemyślaną intensywną pielęgnacją Stosuję na nie olejki, najczęściej Alterry z Rossmanna na noc (najlepiej u mnie działa pomarańcza i brzoza), teraz od początku roku mam fazę na maski Biovax. Oleje uwielbiam, to jest najlepsza rzecz na świecie Od dwóch tygodni stosuję OMO z odżywką z Joanny i szamponem Rzepa, żeby szybciej rosły i odżywką (niestety) "co w domu jest do wykończenia", na zmianę z szamponem+odżywką Garnier z glinką (bosko oczyszczają) i szamponem Biovax z olejami.

Przez ostatnie kilka lat miałam włosy krótkie max półdługie, bo nie miałam cierpliwości to modelowania długich cienkich włosów, a same z siebie nie wyglądały najlepiej No trudno, żeby wyglądały przy codziennym myciu i suszeniu... A teraz TŻ kazał zapuszczać, więc co robić, mam już poniżej ramion No i kombinuję, jak zrobić, żeby były ładne... Jest lepiej, niż kiedyś, ale one wciąż są dosyć krótkie, chciałabym, żeby były ładne i długie Popatrzyłam na zdjęcia dziewczyn z forum i też chcę takie piękne włosy!!!
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez veronicka69 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc przy określeniu porowatości.
1. Zazwyczaj schną 3 h przy wilgotnym powietrzu czas sporo się wydłuża
2. wydaje mi się, że nie mam problemów z zamaczaniem ich
3. mogę przerzucić całe włosy to tyłu i tak zostaną, mam dużo włosów i gdy wracałam od fryzjera po cieniowaniu miałam wrażenie jakby zdjęto mi z głowy ciężar
4. włosy wyglądają najlepiej parę godzin po umyciu albo na następny dzień
5. myślę, że tak, ale nie jest to tak widoczne jak przy ciemnych włosach
6. są podatne gdy zaplecze w warkocz albo zrobię koczka ślimaczka z wilgotnych włosów
7. po rozczesaniu zdecydowanie nabierają objętości
8. gdy rozpuszczam je czuję ulgę, jednak ze względów praktycznych częściej chodzę w spiętych
9. dzięki większemu dbaniu o włosy zauważyłam, iż kolor włosów blond lśni
10. wydają się normalne, podobne do reszty włosów na długości (kiedyś miałam suche przez parokrotne rozjaśnianie, ale myślę, że pozbyłam się tego problemu przez kilkuletni brak farbowania i dbanie o włosy)
11. nie farbuje, susze baaaardzo rzadko np. po basenie, nie prostuje
12. ooo tak, mam problem z domyciem olei (od czasu do czasu tak się zdarza). gdy parę razy z rzędu stosowałam robione wieloskładnikowe domowe maseczki włosy po umyciu były oklapnięte i zwijały się w strąki
13. po oleju lnianym wydają się uniesione, lekkie, po oleju kokosowym gdy za długo mogą być oklapnięte. Pasują im szampony dziecinne, mycie samych wlosów odżywką.
14. jakoś od 1,5- 2 lat
Z góry dziękuję Wam za pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez pannajadowita Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około dwóch godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, raczej nie ma z tym problemu
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostaje :P
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdecydowanie kilka godzin po umyciu, zazwyczaj myję włosy rano i suszę letnim nawiewem, niestety na początku włosy są trochę "rozdmuchane" ale po kilku godzinach tracą tą "negatywną objętość" i są ładnie wygładzone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, w ogóle z połyskiem jest całkiem nieźle
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Jak już pisałam wcześniej, tracą, ale ten efekt jest na plus
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie przeszkadzają mi rozpuszczone, ale zawsze jak jestem w domu wiążę je w koka na czubku głowy tak, aby się nie niszczyły
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, niezniszczone i nawilżone, przypominają trochę jakiś śliski materiał
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję ale tylko odrosty, nie całą długość i rzadko - co jakieś 3 miesiące. Suszę włosy zazwyczaj po każdym myciu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Jeśli nic nie nakładam na nie przed myciem to nie, ale zdarzało się często, że olej nie zmywał mi się do końca, nawet jeśli próbowałam to zrobić szamponem z SLS - Barwą, wtedy włosy związywałam i za drugim myciem już było ok
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oleje: lniany, ryżowy, oliwa z oliwek, z pestek winogron, oliwka hipp albo puszyły, albo nie dawały żadnych rezultatów, po lnianym w ogóle miałam masakrę włosową, tak bardzo obklejał moje włosy że dopiero po zastosowaniu sody oczyszczonej wróciły do normalności. Sprawdził się za to olej rycynowy, któryego aktualnie używam i rossmannowska alterra, w porządku jest też maska alterry, kallos latte, garnier awokado i masło karite i jej aloesowa siostra
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku, może półtora, ale wydaje mi się że w ogóle nie mogę trafić na swój idealnie dopracowany plan pielęgnacji, chociaż efekty widać, to wcąż czegoś mi brakuje
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Grape Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ponad 3-4 h splecione w warkocz potrafią być wilgotne po całej nocy
2. Czy trudno je zmoczyć?
raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
tak, ale fale po czasie się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulgę, rzadko spinam włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są raczej miękkie, zdrowsze od kiedy je podcięłam (ok. 10cm)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
suszę, obecnie próbuję zerwać z prostownicą ( do tej pory używana raz na dwa dni jak nie codziennie)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie wyszło mi z Facelle + odżywka bez silikonów, włosy wyglądały brzydko, może stosowałam ten zestaw za krótko i efekty byłyby po dłuższym czasie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
intensywniej od 2 tygodni. świeżaczek.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:08   #1112
Madziula6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1.. Jak długo schną Twoje włosy?grzywka ekspresowo, całość ok. 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć?włos na wodzie nie opada, pływa cały czas
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?jak długie to zostanie, jak krótsze to w końcu wróci, ale to tez zależy od czasu po umyciu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?hmm..raczej przed myciem, bo są takie dociążone, po umyciu są takie puchate
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? w sztucznym świetle zawsze błyszczą, nawet słabym, ale w dziennym słabym nie błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?na chwilę tracą, by znów się spuszyć lekko
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?najpierw napisałam, że nie czuje ulgi, ale dzis miałam spięte i jednak czuję ulgę jak rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem, ale nie jakimś miękkim, takim po środku w stronę miekkiego
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę, prostuję, lokuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) na pewno kallos z mlekiem był super najpierw, a teraz puch się robi, olej kokosowy powoduje puch, no i szampon z garniera z cytryną i białą glinką to zrobił mi sztywną miotłę, słynna wcierka jantar powodowała szybszy porost, ale włosy tak mi się plątały, ze na prawde myślałam, że zostanę z kałtunami, albo je wytnę, ale to nie bylo od razu, tylko po czasie używania
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?z przerwami od roku, bo chyba nic na mnie nie działa
Ogólnie to próbowałam już oliwy, oleju rycynowego, oleju łopianowego, z pestek malin, z czarnej porzeczki, ale ja na razie moje włosy zawsze są jakieś niedociążone po umyciu. Chyba najlepsze efety dała żelatyna za pierwszym razem., wtedy włosy były dociążone.
Mam nadzieję, że nie jestem jakaś skomplikowana, ale bardzo trudno mi było odpowiadać jednoznacznie na większość pytań.

Edytowane przez Madziula6
Czas edycji: 2014-04-17 o 18:18
Madziula6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:19   #1113
bzonia
Przyczajenie
 
Avatar bzonia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 8
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez bzonia Pokaż wiadomość
Pomożecie?
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Baaardzo długo. Zazwyczaj 6 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej zostanie, czasami powoli spłynie na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Moje włosy po umyciu przypominają puszek...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak. Kilka osób to zauważyło.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, mam falowane włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zdecydowanie tracą, mam wrażenie, że jest ich mniej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię chodzić w rozpuszczonych włosach po domu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dość miękkie, w niektórych miejsach szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, nie prostuję (kiedyś prostowałam), czasami suszę, czasami nie. Jeżeli suszę to zazwyczaj letnim nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Gdy stosowałam metodę OMO używałam szamponu babydream, który powodował, że miałam tak jakby niedomyty placek z tyłu głowy. Nie wiem dlaczego, włosy potrafiłam myć 20 min a później i tak miałam tłusty placek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kosmetyki marki DOVE(spuszyły,obciążyły, strasznie swędziała mnie skóra głowy), Garnier Ultra Doux szampon odbudowujący z olejkiem z awokado i masłem karite(nie domywał włosów), Alterra, Glanz Shampoo Aprikose & Weizen (Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`) -miałam łupież przez ten szampon.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od początku 2014 z przerwami.
Ktoś mi pomoże?
bzonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:49   #1114
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Kascysko, dziękuję!
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 18:22   #1115
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez bzonia Pokaż wiadomość
Ktoś mi pomoże?
Nieciężko zauważyć, że odpowiadam sama i robię to po kolei. Twoje odpowiedzi są na stronie 37, której nie zaczęłam jeszcze analizować.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:39   #1116
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez evelxd Pokaż wiadomość
1. Jak susze suszarką to godzinę, także naturalnie schną BARDZO DŁUGO, rano po całej nocy muszę dosuszyć włosy bo są nadal wilgotne
2. Po obfitym zmoczeniu w dotyku są suche, więc tak
3. Spłynie szybko
4. Zaraz po umyciu
5. Nie
6. Mam, bardzo mocne, ale wystarczy przeczesać 3-4 razy i prościutkie jak po prostowaniu
7. Tracą
8. Uwielbiam mieć rozpuszczone włosy, ale przy ich obecnym stanie frotka to mój najlepszy przyjaciel i nie wyobrażam sobie nie wiązać włosów
9. Nie
10. Jak profesjonalny pędzel do pudru z naturalnego włosia, milutkie
11. Suszarka - zależy od potrzeby, ostatnio prawie wcale. Prostownica - raz na rok na ważną uroczystość. Farbowanie - 2 razy w roku tylko włosy od spodu
12. Nie
13. Tyle tego było że nie wiem, ciągle próbuje coś nowego
14. Ponad rok
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez lillia713 Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny Bardzo Was proszę o pomoc w określeniu porowatości mojej czupryny

1. Jakieś 2-3 godziny. Jest kilka pasemek, które są suche niemalże zaraz po umyciu
2. Raczej nie
3. Powoli wróci na swoje miejsce
4. Najlepiej wyglądają od razu po umyciu, chociaż gdy umyję je rano, to zachowują ładny wygląd do godziny 18.
5. Tak
6. Tak. Do tego skręcają się/falują, gdy jest wilgotno.
7. Stracą
8. Raczej noszę rozpuszczone włosy. Rozpuszczając je, czuję ulgę. Gdy są związane w kucyka lub w koka, ciągną mi skórę głowy. Poza tym dość ciężko jest je związać tak, żeby się utrzymały 'w pozycji' ;p
9. Tak
10. trochę sianowate, mają rozdwojone końcówki, mimo że je podcinałam miesiąc temu... są dość delikatne i miękkie w dotyku od czubka głowy do linii żuchwy.
11. Wcześniej suszyłam włosy po każdym myciu, teraz ograniczyłam używanie suszarki do minimum. Oprócz tego nie używam prostownicy/lokówki. Od prawie dwóch lat nie farbuję włosów (zdjęto mi pigment farby specjalnym olejkiem w salonie daviness, więc obyło się przy tym bez szkód ).
12. Nie mam problemu z domyciem włosów.
13. Szampon Alterra Granat i Aloes sprawił, że zaczęły mi wypadać włosy. To samo z maską Pilomax Wax Aloes - tutaj dodatkowo włosy były niemiłe w dotyku. Bardzo słabo działają na mnie produkty L'oreal np. odżywka Nutri Blask z Proteinami Perły czy Elseve Arganine Resist (jedyna odżywka z tej firmy działająca jako-tako to Elseve Total Repair). Dość słabo reagują na jajko. Jak na razie wypróbowałam tylko olej lniany (jakoś nie działa) i olejek Isana Brzoza i Pomarańcza (pierwsze trzy użycia to natychmiastowy cud, pózniej obciążyło (?) mi włosy i zaczęły wypadać). Zauważyłam, że moje włosy reagują wypadaniem na olejowanie częstsze niż raz na tydzień. Kochają odżywkę Dove Intense Repair, olejek Gliss Kur Daily Oil Elixir i pokrzywowy szampon Green Pharmacy (niby tego nie ma w pytaniu, ale nie zaszkodzi powiedzieć).
14. Od pół roku kombinuję z włosomaniackimi metodami. Wcześniej używałam tylko drogeryjnych odżywek
Średnia porowatość, końcówki o porowatości wyższej
Cytat:
Napisane przez Manffred Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Rozpuszczone około 4 godzin, związane w warkocz nawet po 6-7 są wilgotne.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Trochę tak, ale są również bardzo gęste, więc to może kwestia tego

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Od razu po sterczą na wszystkie strony, a jeśli zostawię je dwa dni bez mycia (zazwyczaj robię to codziennie), to końcówki są suche.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak, ale zawsze zamykam łuski kwaśną płukanką lub zimną wodą.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak. Utrzymują się one nawet dość długo

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają. Mam włosy naturalnie falowane, a na noc wiążę warkocz, więc po wyczesaniu mam lwią grzywę.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
To zależy. Nie lubię koków i kucyków na czubku głowy, bo są za ciężkie. Warkocze mi nie przeszkadzają, w dzień zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Chwilowo z pędzlem, są jednak świeżo po hennie, więc może to przez nią. Po olejowaniu, odżywkach itd. są bardzo miękkie, ale tak jak wcześniej wspomniałam - przez jeden dzień

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję jedynie henną.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam. Kiedyś zdarzało mi się nie domyć oleju, ale teraz jest w porządku.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Obciążyła je oliwa z oliwek nakładana metodą z miską. Obciąża również codzienne mycie odżywką i połączenie Isana na pół godziny-szampon-Alterra na pół godziny, w związku z czym Alterrę kładę jedynie na 15

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Hmm... Dobre pytanie ^^ Dbałam o nie jakiś rok temu przez parę miesięcy, zaniechałam, zniszczyłam i karmię je od około miesiąca. Od razu się ładniejsze zrobiły
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Llluna Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Całkowicie 3-4 godziny, nawet dłużej.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko mi powiedzieć, raczej normalnie. Nie reagują zbyt gwałtownie na wilgotne otoczenie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Spłynie, ale po chwili.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej od razu po wyschnięciu, ale przez następną dobę również dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, ale nie przesadnie intensywnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Generalnie są falowane, ale kompletnie nie do ruszenia jeżeli chodzi o jakiekolwiek ułożenie ich. Po całym dniu w warkoczu wyglądają tak samo jak przed zapleceniem.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą, ale roztrzepuję je palcami i wracają do normy.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nienawidzę chodzić w spiętych włosach. Ale jeśli już muszę je związać, to po rozpuszczeniu czuję ogromną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Były cieniowane, więc w niektórych miejscach są bardziej zniszczone. Te w lepszym stanie- z pędzlem do podkładu, te w gorszym- ciężko powiedzieć, z czym. Są po prostu suche i zniszczone, twarde.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbowałam je przez niecały rok na czerwono, potem dekoloryzacja +ciemny blond. Po miesiącu rozjaśniłam w domu do mniej-więcej naturalnego koloru. Od tego czesu (rok temu) nie farbuję. Suszę raz na jakiś czas, jeżeli jest to konieczne, ale rzadziej niż raz na miesiąc, Suszarką z jonizacją i na środkowym ustawieniu temperatury.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Miałam kiedyś problem z domyciem nafty kosmetycznej, nie pamiętam, jakim szamponem. Teraz nie mam tego problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Jedwab z Biosilk- zawierał w składzie alkohol i na dłuższą metę je przesuszał. Jestem też jedną z osób, których Biowax nie powalił na łopatki- nie był zły, ale miewałam lepsze maski.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat, mniej więcej, niestety, w międzyczasie zmaltretowałam je farbowaniem i rozjaśnianiem.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości, miejscami porowatość wyższa
Cytat:
Napisane przez Aligatorek93 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
od 0,5 do 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej od razu wraca lub próbuje wrócić
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po myciu, czasem muszą z godzinkę "dojść"
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
zdecydowanie tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, ale czasem po całym dniu w upięciu próbują zostać dalej w tym samym miejscu i cebulki nie są zadowolone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
z lekko suchą, długą psią sierścią
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję. ponad 2,5 roku temu były rozjaśniane z ciemnobrązowych do jasnego blondu. suszę chłodnym lub lekko ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
nie wiem, jeszcze nie przetestowałam wystarczającej ilości
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
zaledwie 3-4 miesiące miesiące
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 13:33   #1117
fryne_
Przyczajenie
 
Avatar fryne_
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja również byłabym wdzięczna.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo. Powiedziałabym, że do całkowitego wysuszenia potrzebuję jakieś 3-4 godziny w ciągu dnia. Jeżeli idę spać z mokrymi włosami, zdarza się, że rano są jeszcze wilgotne. Suszarką około 15 minut (włosy za łopatki).

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie, dość szybko chłoną wodę.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Sprawdziłam kilka razy – zawsze zostaje na tej, na którą je przerzuciłam.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu. Wtedy są błyszczące i ładnie się układają. Później są oklapnięte, zdarza się, że się elektryzują.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Ciężko stwierdzić. Nie są jakieś wyjątkowo matowe, jednak jakimś nadzwyczajnym błyszczeniem bym tego nie nazwała.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Zupełnie nie.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Noszę je tylko rozpuszczone. Spięte mam zawsze w domu, jednak po całym dniu w upiętych włosach czuję ulgę przy skalpie.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Po umyciu tak. Później trochę mniej, na pewno nie jestem usatysfakcjonowana.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Teraz są dzień po podcięciu więc są miłe i gładkie. W normalnych warunkach są strasznie szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję (raz na 3 miesiące), suszę kilka razy w tygodniu (kiedyś codziennie, od kilku tygodni ograniczyłam i staram się dać im naturalnie wyschnąć).

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Tylko po olejach. Wtedy w zasadzie zawsze mam przeciążone włosy aż do następnego mycia.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.)
Kiedyś odżywki bez spłukiwania strasznie obciążały. Teraz używam tylko od połowy włosów i jest w porządku.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Około 6 tygodni.

Edytowane przez fryne_
Czas edycji: 2014-04-15 o 13:35
fryne_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 01:30   #1118
zorzanna
Raczkowanie
 
Avatar zorzanna
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 72
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ja również prosiłabym o pomoc w określeniu stopnia porowatości. Dziękuję Wam!

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo. Zazwyczaj schną naturalnie do 3 godzin. Zdarza się, że spodnie warstwy nadal są wilgotne. Susząc suszarką zajmuje mi to max 10 minut (wolny, letni nawiew)
Mam włosy długie do pupy, bardzo gęste ale cienkie

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Dosyć szybko wróci do poprzedniego miejsca

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają parę godzin po myciu - są gładkie, sypkie, nawilżone. Bezpośrednio po myciu są spuszone.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, błyszczą się

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, są podatne. Ale może być to spowodowane tym, że mam swoje własne, falowane.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
To zależy od sposobu upięcia. Po rozpuszczeniu wysokiego koka rzeczywiście czuję ulgę

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, błyszczą się.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miękkie w dotyku. Nie są rozdwojone

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nakładam hennę 1 raz na 2 miesiące (lub rzadziej). Prostuję 1 raz na 2 miesiące, suszę suszarką 2- 3 w ciągu miesiąca

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Czasami mam problemy z domyciem włosów przy używaniu szamponów bez sls

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.)
Nie lubię szamponów bez sls - zdarza sie, że nie domywają mi skóry głowy lub już na drugi dzień mam "przyklap"
Moje włosy nie lubią dużej ilości ziół w pielęgnacji (płukanki, oleje z dodatkami ziół) - puszą je i wysuszają

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
3 lata
zorzanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 21:00   #1119
Aguus
Przyczajenie
 
Avatar Aguus
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całonocnym warkoczu są fale ale szybko wracają do normy, jednak przy ciasnym związaniu włosów w koczek, nawet na 10min, mocno się odkształcają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z miękkim pędzlem z naturalnego włosia
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po każdym myciu chłodnym nawiewem, farbuję już tylko odrosty, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampon z Nivea dodający objętości, robił z moimi włosami coś paskudnego, były kompletnie bez wyrazu, oklapnięte. Wypadały po Jantarze
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 9 miesięcy

dziękuję za pomoc
Aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:32   #1120
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Jeśli mogę jeszcze o coś zapytać Męczy mnie jedno pytanie: czy to możliwe, że po prostu moje włosy takie są z natury i nigdy nie będą niskoporowate?

W tym momencie są wyglądają naprawdę dobrze, robi się ich coraz więcej, mam mnóstwo baby hair, błyszczą itd., jak na moje możliwości jest po prostu świetnie. Ale cały czas są bardzo cienkie, szybko wchłaniają i oddają wodę, oleje zjadają litrami, a źle dobrana odżywka lub ciepła suszarka, jak już awaryjnie muszę jej użyć, natychmiast powodują potworne puszenie.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 10:49   #1121
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Odesłana tu przez Kascysko odpowiadam na pytania
...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? na drugi, trzeci dzień po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam naturlane fale/ kręcioły i to jak je upnę, zapletę będzie oznaczac jak będą wyglądac do następnego mycia
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? bardzo bardzo nabierają, król lew
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę i najlepiej się czuje w rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, ale niezawsze
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. szczotka, w dzien mycia taka miękka, na drugi dzień miękciejsza,a później co raz bardziej szorstka
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nic z tych rzeczy (no chyba, że henna się liczy)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? żadnych
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). puszył kokos, teraz juz chyba nie, puszy gliceryna i len, obciążenie u mnie nie występuje
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 lata i 4 miesiące.
[/QUOTE]
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez martusia od wojtusia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 godz.(długość do ramion)końcówki schną szybciej
2. Czy trudno je zmoczyć?tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?tak
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubię rozpuszczonych,dlatego ciągle spinam frotkami
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.gdy nałożę na nie serum są dość miękkie,kojarzą mi się z misiem,natomiast bez- są lekko szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję3 razy w roku,nie suszę,nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).obciąża maska biowax do zniszczonych a kiedyś był po niej efekt''wow''i wszystkie ''bogate'' tłuste (typu olejki,masła) maski gdy używam zbyt często.Kiedyś nic nie było w stanie obciążyć moich włosów a teraz zdarza się mi to bardzo często lubią proteiny,stają się po nich grubsze.Mam problematczne pasmo nad karkiem które lubi się ''kołtłunić''
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od 2 lat
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez goszzi Pokaż wiadomość
proszę o ocenę

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? niedługo po umyciu kiedy wyschną, są lekkie, miłe w dotyku; szczególnie po użyciu suszarki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? chyba tak...
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam, ogólnie robią mi się fale, natomiast nie są w ogóle podatne na kręcenie za pomocą ciepła (na papiloty np. bardzo i wytrzymują długo), od razu się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą (chyba że są poplątane to puszą się jak szalone)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? przeszkadzają mi, nie lubię ich rozpuszczonych szczególnie kiedy coś robię lub jestem w domu, dużo wygodniej mi w spiętych i nie czuję ulgi rozpuszczając je
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? trochę tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. trochę suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie farbowałam nigdy, bardzo rzadko prostuję, suszę je 1-2 na tydzień, ale są też takie tygodnie, że wcale
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam takich problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ciężko powiedzieć, ale niektóre szampony bardzo plączą mi włosy, np. ten
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie nazwałabym tego intensywną pielęgnacją, myję je właściwie obojętnie jakim szamponem i stosuję odżywkę pantene odnowa nawilżenia

dziękuję
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez RedDahlia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,mam dylemat między nisko,a średnio-porowatkami,byłoby super gdybyście pomogły mi się z tym w końcu uporać




1. Jak długo schną Twoje włosy?
W warunkach domowych 4 godziny.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Bardzo,bardzo trudno ( muszę dzielić je na pasma i "wkładać" słuchawkę prysznica między włosy oraz przytykać do skóry głowy,aby te włosy także się zmoczyły )

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Delikatnie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak,ale mam włosy naturalnie falowane,więc myślę,że ułatwia to warkoczu sprawę
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą objętość te najbliżej skóry glowy,a te poniżej ucha wyglądają jak lwia grzywa ( mam włosy naturalnie dość mocno falowane i raczej nie rozczesuję ich na sucho )
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Po rozpuszczeniu włosów po całym dniu czuję ulgę,natomiast wiążę je tylko dlatego,że jest ich dużo,są grube,dość ciężkie i kiedy się zgrzeję one jeszcze bardziej potęgują to uczucie.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są trochę bardziej szorstkie i suche niż reszta włosów,ale dosłownie minimalnie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Moje włosy są naturalnie rude,a farbą tylko podkreślam ich kolor ( farbuję je raz na 2 miesiące i trzymam ją 15,20 minut )
Prostuję raz na miesiąc,czasem rzadziej
Suszę 2 razy na miesiąc chłodnym powietrzem.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Moje włosy nie lubią szamponów bardzo delikatnych np. babydream,ale za to ziołowe green pharmacy bez sls,parabenów itp. już tak.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszelkie mleczka,odżywki bez spłukiwania w kremie,strasznie obciążają moje włosy,zaś puszą się chyba po wszelkich proteinach.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Ok 10 miesięcy.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez marta_ur Pokaż wiadomość
hej dziewczyny zaczynam dopiero swoja historie ze świadomą pielęgnacją włosów dlatego byłabym wdzięczna gdybyście na początku pomogły mi określić moją porowatość włosów
zatem odpowiadam an pytania

1. Jak długo schną Twoje włosy?-do 3h
2. Czy trudno je zmoczyć? -raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?-zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?-cały dzień po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?-tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?- tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?- nabierają są spuszone
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- nie przywiązuję do tego wagi
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?-raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- hmmm ciężko stwierdzić z czymmi sie kojarzą, wcześniej były suche rozdwojone, teraz sa bardziej miłe w dotyku sliskie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?- mam rozjaśnione końcówki, nie prostuje od miesiąsc dwóch jeśli suszę to zimnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- raczej nie mam problemu, od jakiegoś czasu swędzi mnie skóra głowy ale podejrzewam że to przez łupież, który ostatnio zaatakował moja głowe :/
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).- ciężko mi stwierdzić zbyt krótko świadomie o nie dbam żeby to zauważyć
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?- myślę, ze od dwóch miesięcy
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 10:56   #1122
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez anjya Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za określenie porowatości moich włosów!
1. Jak długo schną Twoje włosy? – Niektóre pasma schną bardzo szybko, ale całe włosy ok 2h. jeśli położę się w mokrych to zdarzało się, że rano były lekko mokre – nie wiem jakim cudem J
2. Czy trudno je zmoczyć? - Trudne pytanie, wydaje mi się, że muszę je dość długo polewać, żeby były mokre – inaczej czuję jakbym myła trochę suche włosy J
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? – Mega szybko spłynie na swoja stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? – wyglądają najlepiej tak do kilku godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? – Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - O niee .. moim włosów nie da się zakręcić. Na studniówkę fryzjerka mi podkręciła to praktycznie zanim od niej wyszłam były proste. Generalnie robią ,co chcą , właściwie można powiedzieć, spinki czy gumki „spływają” mi po włosach.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? – Chyba po rozczesaniu są oklapnięte
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? – Czuję ulgę po rozpuszczeniu ich, jeśli cały dzień miałam związane
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? – zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. – delikatne, śliskie .. kojarzą mi się z jedwabiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? – Nie farbuję, nie prostuję (nie muszę, bo wyglądają jak wyprostowane ), zimą suszę sporadycznie – staram się jak najrzadziej
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? – ostatnio używam szamponu Babydream i co jakiś czas czegoś z SLS .. wtedy czuję, że mam domyte włosy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - na pewno najgorsza rzecz jaką stosowałam to olejek wzmacniający A+E Biovaxa, bo miałam jeszcze bardziej przyklapnięte włosy. Podobnie z wszelkimi odżywkami bez spłukiwania, bardzo obciążają.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Intensywnie od kilku lat właściwie … najpierw stosowałam olej kokosowy przez półtora roku, naprawdę było widać różnice potem wydawało mi się, ze olej obciąża włosy (pewnie to była wina szamponu,który nie domywał) i przerzuciłam się na maska do włosów Biovax do włosów blond, która stosowałam mhm z dwa lata myślę do tego starałam się wybierać jak najmniej szkodliwe szampony. Obecnie stosuję olej kokosowy, olej z oliwek z dodatkiem kaktusa i mydełko sesa. Nie stosuję nic po myciu, żeby ich nie obciążać. Czasami używam odżywki, głównie żeby się nie elektryzowaly, ale ostatnio ta metoda przestała działać i elektryzują się niesamowicie! Nie wiem co z tym zrobić i od czego to .. za dużo olejowania? Za dużo babydream? Za mało silikonów?
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez andmeg Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Między 1,5 a 2 godz.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Łatwo

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu i kilka godzin po.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Minimalnie

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale nie szczególnie długo.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę, ale i tak nie lubię rozpuszczonych.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Minimalnie

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z siankiem, ale jakimś takim miękkim i delikatnym.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Od 7 miesięcy nie prostuję, nie suszę, natomiast farbuję henną irańską.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam, chyba że odżywką.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Maski i odżywki, które mają w składzie oleje, nakładane na umyte włosy obciążają, natomiast przed myciem w miarę sprawdza się oliwa z oliwek, ale jest lekki puch.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Prawie 7 miesięcy.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez thuskawa Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź i rady! Jeszcze jakiś czas temu włosy były średnioporowate
Pamiętaj, że odpowiadam na pytania na podstawie opisu - Twoje włosy mogą być przenawilżone i to fałszuje wynik analizy
Cytat:
Napisane przez pyrtolinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie! Po nieudanej trwałej 2 lata temu staram się odratować swoje włosy ale mimo wielu starań nie jestem zadowolona z efektów. Trwała pozostała na jakiś 5-10cm, reszta włosów jest nowa, odrośnięta nie wyglądają jednak tak jak bym tego chciała. Używam łagodnych szamponów dla dzieci, zawsze nakładam odżywke albo z Alterry albo z garniera awokado. Czasem zdaży się inna. Ponadto co najmniej 1,2 razy w tygodniu nakładam pod czepek kallosa albo arganową maseczkę. Olej przynajmniej raz w tygodniu albo dabur alma albo argan, rycynowy, lniany, migdał. Czasem mieszam je wszystkie. Robię maseczkę z wit E, miodu, kallosa, rycyny i nafty kosmetycznej. Co jest nie tak? dołączam zdjęcie (włosy pofalowane po koczku) i prosze o pomoc


1. Jak długo schną Twoje włosy? dłuuugo, włosy do ramion ponad 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie mam z tym większych problemów
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu przed myciem, prócz przetłuszczenia są wygładzone i wyglądają najlepiej. Po myciu są napuszone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie za bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo delikatne. Po papilotach po 30min sa juz proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? średnio
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie są zbyt przyjemne ale to jeszcze pozostałości po nieudanej trwałej
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? przeszłam od 2miesięcy na henne, czasem susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? trudno zmyć mi oleje
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie kojarze bezpośrednio jakiegoś kosmetyku, który by mi zaszkodził
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
Chociaż miałam odpowiadać ściśle na pytania, to jednak chyba dodam, że mam włosy mocno kręcone

1. Jak długo schną Twoje włosy? Raczej długo. Jeśli idę spać z mokrymi (co często robię, bo wtedy mam najładniejsze), to czasem jeszcze rano są wilgotne. Mimo tego, że "rozrzucam" je na poduszce.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, raczej normalnie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy które pasemko Ale generalnie wracają.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Cały dzień po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie bardzo, falki są przez chwilę, po przeczesaniu palcami odzyskują dość szybko swój naturalny skręt.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają. Wyglądam wtedy jak młody Jimmy Page... Lata 80' w rozkwicie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Ulgę, zdecydowanie Choć może to wynikać z tego, że są dość ciężkie, i spięte wydają się "ciągnąć" skórę głowy, która robi się napięta.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem z miękkiego włosia, takim do malowania akwarelami.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Bardzo sporadycznie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie i nigdy nie miałam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Źle na mnie działają wszelkie produkty Head and Shoulders, mam po nich włosy sztywne, napuszone i jakby "lepkie" (mimo wytrwałego spłukiwania). Z kolei Garnier z awokado i masłem karite (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...de-karite.html), chociaż ładnie nabłyszczył i odżywił, to też bardzo obciążył włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? A czy używanie jedynie szamponu i kremu Pantene (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-gladkosc.html) można w ogóle nazwać intensywną pielęgnacją? Nie rozczulam się zbytnio nad moimi włosami, ale od pół roku nie stosuję następujących praktyk: suszenia, rozczesywania na sucho, prostowania, farbowania/rozjaśniania etc, kręcenia, stosowania lakieru, pianki lub innych "utrwalaczy" fryzury.

Z góry dzięki za pomoc!
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:02   #1123
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez jadoreparis Pokaż wiadomość
1. Długo. 2-3h. Nawet suszarką trwa to długo (a mam nową).
2. Tak.
3. Zostaje.
4. Od razu po umyciu.
5. Nie.
6. Tak. Są naturalnie falowane i bardzo podatne.
7. Nabierają objętości i mocno się puszą.
8. Nie lubię spiętych włosów,bo są ciężkie i boli mnie od nich głowa, wolę nosić rozpuszczone. Poza tym wyglądam niekorzystnie w spiętych włosach ze względu na odstające włoski na całej głowie. Nie da się ich okiełznać
9. Średnio.
10. Są w dobrym stanie. Szybko się rozdwajają dlatego regularnie je przycinam.
11. Farbuje raz na parę miesięcy, suszę, bo schną za długo. Używam prostownicy, żeby je wygładzić, bo mocno się puszą.
12. Nie.
13. Cężkie szampony, mieszanek wielu olei. Nie trzymam olejów całą noc, bo włosy potem są splątane.Kiedyś służył mi olej kokosowy, aktualnie po nim włosy nie wyglądają dobrze.
14. Od trzech lat, ale z przerwami.

Proszę o pomoc
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Normotonia Pokaż wiadomość
Zdjęcie moich włosów (nie całe, ale takie miałam akurat).

Co do pytań to:
1. Jak długo schną Twoje włosy?
szybko, są delikatne i cienkie

2. Czy trudno je zmoczyć?
nie trudno, co nie znaczy, ze 3 kubki wody wystarczą

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
powoli wróci na swoją stronę

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
zdecydowanie od razu po umyciu, potem robią się matowe i przetłuszczają się

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
trochę się błyszczą

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są podatne, po warkoczykach zawsze mam kręciołki

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
lubię rozpuszczone, aczkolwiek jak sa spięte to nie narzekam - też są dobre

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak błyszczą się

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
trochę szorskie

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nie farbuję
prostuję tylko na specjalne okazję (2 razy w miesiącu)
suszę po umyciu

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
miałam, jak używałam odżywek z silikonami

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
kosmetyki z SLS i innymi silikonami obciążają, sprzyjają szybszemu tłuszczeniu się

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od 4 lat regularnie stosuję odżywki, czasem maski czy serum, tak to nie ma takiej intesywniejszej pielęgnacji
Średnia porowatość, aczkolwiek włosy wyglądają na spuszone czymś
Cytat:
Napisane przez bzonia Pokaż wiadomość
Pomożecie?
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Baaardzo długo. Zazwyczaj 6 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej zostanie, czasami powoli spłynie na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu. Moje włosy po umyciu przypominają puszek...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak. Kilka osób to zauważyło.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, mam falowane włosy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zdecydowanie tracą, mam wrażenie, że jest ich mniej.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię chodzić w rozpuszczonych włosach po domu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dość miękkie, w niektórych miejsach szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, nie prostuję (kiedyś prostowałam), czasami suszę, czasami nie. Jeżeli suszę to zazwyczaj letnim nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Gdy stosowałam metodę OMO używałam szamponu babydream, który powodował, że miałam tak jakby niedomyty placek z tyłu głowy. Nie wiem dlaczego, włosy potrafiłam myć 20 min a później i tak miałam tłusty placek.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Kosmetyki marki DOVE(spuszyły,obciążyły, strasznie swędziała mnie skóra głowy), Garnier Ultra Doux szampon odbudowujący z olejkiem z awokado i masłem karite(nie domywał włosów), Alterra, Glanz Shampoo Aprikose & Weizen (Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`) -miałam łupież przez ten szampon.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od początku 2014 z przerwami.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez theunlikee Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?

30-45 minut

2. Czy trudno je zmoczyć?

Nie, nawet w deszczową pogodę bardzo absorbują wilgoć.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Zostanie na wieku wieków amen. Są niesamowicie podatne na układanie, jak postawisz, tak będzie stać.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Kilka godzin po myciu. Po umyciu mam na głowie stóg siana, przed następnym wielki olej.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Raczej nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

TAK. Do szału to doprowadza, zwiążę kucyk rozwiążę i zostaje falka w miejscu gumki. Przypnę grzywkę spinką, rozpuszczę - wygięta w stronę w którą przypięłam!

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Nabierają. Przez chwilę wyglądają jakby mnie piorun trzasnął. Mega się elektryzują.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Uwielbiam rozpuszczone, włosy mnie autentycznie bolą i ciągną w kucyku.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Nie.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Tarka.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Farbuje i susze. Farbowanie od 6 lat.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Odpadają wszelkie silikony - włosy wyglądają ślicznie po użyciu, parę godzin po są mega tłuste.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Parę miesięcy.
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Do trzech godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Muszę dłuższą chwilę lać wodę, żeby były całkiem mokre.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu są puszyste i nieokiełznane, kilka godzin po umyciu prezentują się najlepiej, a przed myciem przetłuszczone u nasady.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale naturalnie mam falowane włosy, więc nie mogę powiedzieć, na ile to zasługa warkocza, a na ile moich włosów.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, bo są dość ciężkie. Ale w rozpuszczonych całkiem też nie przepadam chodzić.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z końskim włosiem.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie, nie i nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie miałam jeszcze takiej sytuacji.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku tygodni.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:06   #1124
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez PannaB Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Od godziny do dwóch maksymalnie.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, jak już są suche.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Delikatne tak, ale nie wytrzymują zbyt długo. Jeśli związałabym mokre włosy byłyby mocniejsze.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Jeśli chodziłabym cały dzień w związanych to tak, poczułabym ulgę. Moje włosy są jednak krótkie (do ramion), więc zazwyczaj mam je rozpuszczone.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Delikatnie tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z czymś szorstkim. Niestety mam rozdwojone końcówki...

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję, ale zdarza mi się to nieczęsto (może z 3 razy w ciągu roku).
Nie prostuję.
Suszę włosy praktycznie codziennie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów z domyciem włosów.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampony Garnier Fructis - przesuszały mi włosy.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero zaczynam.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez NoBoTak Pokaż wiadomość
Witam Was ;-)
Dopiero zaczynam swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją włosów i stwierdziłam ze zacznę od określenia ich typu. Dla mnie sa cienkie, wysokoporowate (test z mąką;-) ), szybko przetłuszczające się, farbowane. A teraz proszę Was o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Niecałe 2 godziny, a gdy je często przeczesuje palcami to godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, wręcz przeciwnie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu, później tracą na objętości
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie szczególnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, ale szybko się prostuja, tylko nie tak całkowicie, zawsze jakiś wywijas zostanie ;-)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają jednak tylko na chwilę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych, chyba że są świeżo wymodelowane. Ale chodze tylko w rozpuszczonych. Wyjątkiem sa "wilgotne" dni kiedy to każdy wlos żyje swoim życiem i sterczy w inną stronę, wtedy tylko spięcie w kucyk i przylakierowanie daje rade
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak troszkę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Jakby były postrzepione
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje co 2 miesiące, suszę co drugi dzień, prostuje okazjonalnie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zwróciłam uwagi
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Do tej pory nie przywiazywalam wagi do tego
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Dopiero chce zacząć ;-)
Z góry dziękuję za pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez high4voltage Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Schną około godziny. Już po pół godziny są z grubsza suche, do godziny suche a tak "na pieprz" to pewność jest po 2 godzinach.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Przez ostatnie kilka miesięcy dosyć trudno. Jak wkładam głowę do miski z wodą to z początku nie chcą się w niej zanurzyć, pływają na powierzchni, najpierw muszę je zamoczyć mokrymi rękoma aby zatonęły w wodzie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wracają w umiarkowanym tempie na swoje miejsce.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu wyglądają najlepiej, zaraz po myciu pojawiają się "kłaczki", które po czasie wygładzają się, natomiast tuż przed myciem haczą się o siebie.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Błyszczą się w umiarkowany sposób, bez szału ale również nie są matowe.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Raczej nie, włosy nie są w stanie wytrzymać długo w danej fryzurze, jedynie po prostownicy efekt utrzymuje się natomiast w przypadku gdy rozplotę warkocz są niewielkie fale które znikają po rozczesaniu.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Moje włosy mają tendencję do układania się w takie "strąki" nawet gdy nie sa przetłuszczone, po rozczesaniu włosy scalają się ze sobą, ale jednocześnie uzyskują nieco większą objętość, szczególnie w okolicach końcówek, wyżej znacznie mniej.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Zazwyczaj rzadko kiedy chodzę w związanych włosach, ale zdecydowanie lepiej czuję się w rozpuszczonych i odczuwam ulgę, włosy są dosyć długie, sięgają na wysokość zapięcia od stanika. 9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Błyszczą się całkiem dobrze.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są nieco szorstkie i haczą się o siebie, natomiast mniej gdy są obcięte.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Jestem naturalną blondynką i mój kolor podoba mi się więc ich nigdy nie farbowałam, od kilku miesięcy suszę włosy bardzo sporadycznie (raz w miesiącu?) w dodatku chłodnym powietrzem, natomiast codziennie prostuję grzywkę i krótsze pasma włosów wokół twarzy, te włosy wokół twarzy są wyraźnie bardziej zniszczone. Ogólnie moje włosy są proste, lecz te które są krótsze czyli grzywka i te wokół twarzy mają tendencję do wyginania się gdyś są bardzo lekkie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Mam problem z domyciem włosów delikatnymi szamponami typu Biovax bądź szamponami dla dzieci typu Johnson's baby, Babydream itp. Zazwyczaj używam szamponu Timotei dla włosów suchych i zawsze musze umyć włosy 2 razy, a gdy sporadycznie myję je szamponem typowo oczyszczającym typu Familijny również 2 razy, za to włosy po nim najczęściej są w stanie doskonałym.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Szampony zawierające humektanty, nigdy im nie mogłam dogodzić czymś takim, raz były przesuszone, innym razem spuszone i przeciążone, szkodzi im zbyt duża ilość odżywek/masek/szamponów/serum proteinowych szczególnie jedwabiu oraz wszelakie szampony, które zawierają zbyt dużo niepotrzebnych ekstraktów, typu Garnier Fructis, Elseve itp. szczególnie gdy stosuje się je zbyt wiele razy pod rząd. Muszę często zmieniać kosmetyki bo włosy szybko się przyzwyczajają, zadziała raz a innym razem już nie, ale wystarczy przeczekać pewną ilość kolejek (ok 4 mycia) i włosy znów lubią dany kosmetyk. Ostatnio zaszkodziło mi serum zabezpieczające Garnier Fructis Goodbye Damage.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
W maju minie rok. Zwracam uwagę na składniki kosmetyków, olejowanie wykonuję średnio raz na 2 tygodnie najczęściej oliwą oliwek bądź w mieszance z olejem rycynowym czy olejem z migdałów (Hipp, babydream fur Mama) zawsze wydawało mi się, że nie mam za dobrze dopasowanego oleju do czasu gdy nie olejowałam ich z miesiąc, po tym okresie wręcz "rzuciły" się na oliwę, na inne już nie bardzo. Na co dzień mój szampon to Timotei Jericho Rose dla suchych włosów (ogólnie są przetłuszczające ale z doświadczenia już wiem, że żaden szampon dla przetłuszczających się nie sprawdza), co jakieś 2-3 tygodnie szampon Familijny jako oczyszczacz, do zmywania olejów babydream/Johnson's baby chociaż ciężko tym zmyć, co kilka myć jakiś Biovax. Odżywki naprzemiennie w różnych połączeniach z szamponami: Ultra Doux z masłem karite, z miodem i rumiankiem, Naturia z miodem i cytryną, , pokrzywa z zielona herbatą. Maski: Biovax macadamia kokos, Stapiz proteinowa. Staram się stosować do zasad włosomaniactwa .

Dodatkowo:włosy są cienkie ale gęste, obwód wynosi 7 cm. Po roku ich stan znacznie się poprawił do tego już nieco orientując się w temacie porowatości jestem skłonna stwierdzić, iż zmieniły swoje właściwości i zachowania np. co do ich blasku czy trudności z zamoczeniem. Za to długość schnięcia pozostaje bez zmian.
Średnia porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:06   #1125
goszzi
Zakorzenienie
 
Avatar goszzi
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19 715
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję bardzo za pomoc kascysko
__________________

"Jak pokonasz samego siebie,
to już ci nikt nie stanie na drodze."
goszzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 11:24   #1126
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Madziula6 Pokaż wiadomość
1.. Jak długo schną Twoje włosy?grzywka ekspresowo, całość ok. 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć?włos na wodzie nie opada, pływa cały czas
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?jak długie to zostanie, jak krótsze to w końcu wróci, ale to tez zależy od czasu po umyciu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?hmm..raczej przed myciem, bo są takie dociążone, po umyciu są takie puchate
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? w sztucznym świetle zawsze błyszczą, nawet słabym, ale w dziennym słabym nie błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?na chwilę tracą, by znów się spuszyć lekko
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?najpierw napisałam, że nie czuje ulgi, ale dzis miałam spięte i jednak czuję ulgę jak rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem, ale nie jakimś miękkim, takim po środku w stronę miekkiego
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę, prostuję, lokuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) na pewno kallos z mlekiem był super najpierw, a teraz puch się robi, olej kokosowy powoduje puch, no i szampon z garniera z cytryną i białą glinką to zrobił mi sztywną miotłę, słynna wcierka jantar powodowała szybszy porost, ale włosy tak mi się plątały, ze na prawde myślałam, że zostanę z kałtunami, albo je wytnę, ale to nie bylo od razu, tylko po czasie używania
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?z przerwami od roku, bo chyba nic na mnie nie działa
Ogólnie to próbowałam już oliwy, oleju rycynowego, oleju łopianowego, z pestek malin, z czarnej porzeczki, ale ja na razie moje włosy zawsze są jakieś niedociążone po umyciu. Chyba najlepsze efety dała żelatyna za pierwszym razem., wtedy włosy były dociążone.
Mam nadzieję, że nie jestem jakaś skomplikowana, ale bardzo trudno mi było odpowiadać jednoznacznie na większość pytań.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez fryne_ Pokaż wiadomość
Ja również byłabym wdzięczna.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo. Powiedziałabym, że do całkowitego wysuszenia potrzebuję jakieś 3-4 godziny w ciągu dnia. Jeżeli idę spać z mokrymi włosami, zdarza się, że rano są jeszcze wilgotne. Suszarką około 15 minut (włosy za łopatki).

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie, dość szybko chłoną wodę.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Sprawdziłam kilka razy – zawsze zostaje na tej, na którą je przerzuciłam.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu. Wtedy są błyszczące i ładnie się układają. Później są oklapnięte, zdarza się, że się elektryzują.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Ciężko stwierdzić. Nie są jakieś wyjątkowo matowe, jednak jakimś nadzwyczajnym błyszczeniem bym tego nie nazwała.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Zupełnie nie.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Noszę je tylko rozpuszczone. Spięte mam zawsze w domu, jednak po całym dniu w upiętych włosach czuję ulgę przy skalpie.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Po umyciu tak. Później trochę mniej, na pewno nie jestem usatysfakcjonowana.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Teraz są dzień po podcięciu więc są miłe i gładkie. W normalnych warunkach są strasznie szorstkie.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję (raz na 3 miesiące), suszę kilka razy w tygodniu (kiedyś codziennie, od kilku tygodni ograniczyłam i staram się dać im naturalnie wyschnąć).

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Tylko po olejach. Wtedy w zasadzie zawsze mam przeciążone włosy aż do następnego mycia.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.)
Kiedyś odżywki bez spłukiwania strasznie obciążały. Teraz używam tylko od połowy włosów i jest w porządku.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Około 6 tygodni.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez zorzanna Pokaż wiadomość
Ja również prosiłabym o pomoc w określeniu stopnia porowatości. Dziękuję Wam!

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Dość długo. Zazwyczaj schną naturalnie do 3 godzin. Zdarza się, że spodnie warstwy nadal są wilgotne. Susząc suszarką zajmuje mi to max 10 minut (wolny, letni nawiew)
Mam włosy długie do pupy, bardzo gęste ale cienkie

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Dosyć szybko wróci do poprzedniego miejsca

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej wyglądają parę godzin po myciu - są gładkie, sypkie, nawilżone. Bezpośrednio po myciu są spuszone.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak, błyszczą się

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak, są podatne. Ale może być to spowodowane tym, że mam swoje własne, falowane.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
To zależy od sposobu upięcia. Po rozpuszczeniu wysokiego koka rzeczywiście czuję ulgę

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak, błyszczą się.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miękkie w dotyku. Nie są rozdwojone

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nakładam hennę 1 raz na 2 miesiące (lub rzadziej). Prostuję 1 raz na 2 miesiące, suszę suszarką 2- 3 w ciągu miesiąca

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Czasami mam problemy z domyciem włosów przy używaniu szamponów bez sls

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.)
Nie lubię szamponów bez sls - zdarza sie, że nie domywają mi skóry głowy lub już na drugi dzień mam "przyklap"
Moje włosy nie lubią dużej ilości ziół w pielęgnacji (płukanki, oleje z dodatkami ziół) - puszą je i wysuszają

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
3 lata
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Aguus Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godz w warunkach domowych
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po wysuszeniu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całonocnym warkoczu są fale ale szybko wracają do normy, jednak przy ciasnym związaniu włosów w koczek, nawet na 10min, mocno się odkształcają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z miękkim pędzlem z naturalnego włosia
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po każdym myciu chłodnym nawiewem, farbuję już tylko odrosty, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampon z Nivea dodający objętości, robił z moimi włosami coś paskudnego, były kompletnie bez wyrazu, oklapnięte. Wypadały po Jantarze
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 9 miesięcy

dziękuję za pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Jeśli mogę jeszcze o coś zapytać Męczy mnie jedno pytanie: czy to możliwe, że po prostu moje włosy takie są z natury i nigdy nie będą niskoporowate?

W tym momencie są wyglądają naprawdę dobrze, robi się ich coraz więcej, mam mnóstwo baby hair, błyszczą itd., jak na moje możliwości jest po prostu świetnie. Ale cały czas są bardzo cienkie, szybko wchłaniają i oddają wodę, oleje zjadają litrami, a źle dobrana odżywka lub ciepła suszarka, jak już awaryjnie muszę jej użyć, natychmiast powodują potworne puszenie.
Oczywiście - genetycznej porowatości nie da się przeskoczyć.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-18, 20:19   #1127
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuję za pomoc kascysko
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 10:34   #1128
erenka0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dzień dobry, jestem troszkę laikiem włosowym i chciałabym prosić o radę
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Moje włosy schną stosunkowo szybko, 1-2h w zależności od warunków.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Myślę, że normalnie, nie miałam z tym nigdy problemów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu wyglądają najlepiej, mają wtedy największą objętość, z biegiem czasu przetłuszczają się.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak zdecydowanie są podatne na układanie, kręcą się po zapleceniu warkocza czy spięciu koka. Normalnie są raczej proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości ale nie jest to długotrwały efekt.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam rozpuszczone ale to kwestia raczej estetyki jak wygody, nie mam dyskomfortu chodząc z spiętymi włosami nawet cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Myślę, że tak. Na pewno nie są matowe ale również błyszczenie się nie jest jakieś spektakularne.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trochę suche, takie spuszone to je różni od górnej części włosów. Brakuje mi jakiegoś sensownego porównania.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę codziennie, prostuję grzywkę i bardzo sporadycznie końcówki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takich problemów, myję włosy codziennie rano.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Zdecydowanie odżywki, szampony do włosów suchych i zniszczonych, z jakimiś olejami, jedwabiem obciążają moje włosy. Nie miałam dotychczas kosmetyku, który by mi je spuszył jakoś niefajnie. Raczej używam produktów zwiększających objętość albo naturalnych szamponów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Właściwie nie pielęgnuje ich jakoś intensywnie. Wcieram jedynie olej kokosowy w końcówki, staram się to robić codziennie.
Bardzo dziękuję za pomoc
erenka0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 19:44   #1129
marta_ur
Przyczajenie
 
Avatar marta_ur
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 6
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dziękuje bardzo kascysko
marta_ur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-25, 10:54   #1130
Cherry_Muffin
nibyżona
 
Avatar Cherry_Muffin
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Mazury cud natury
Wiadomości: 20 302
Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Też liczę na Waszą odpowiedź

1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Długo, 2-3 godziny, a i tak przy skalpie bywa, że nadal są wilgotne

2. Czy trudno je zmoczyć?
- Tak.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Powoli wróci na swoją stronę, czasem część zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Hm, zależy od tego czy jestem świeżo po farbowaniu czy nie, ale stawiałabym na zaraz po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Kiedyś wydaje mi się, że tak, od jakiegoś czasu mniej.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Nie, mam duży problem z utrzymaniem loków, gdy je robię.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Nabierają objętości, szczególnie jak je rozczesuje zaraz po wysuszeniu się.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Czuję ulgę, dlatego za zazwyczaj noszę je rozpuszczone.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
- Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Obecnie mam je trochę rozdwojone - lekko chropowate.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Farbuje, ale rzadko - co jakieś 3-4 miesiące, w lato właściwie w ogóle, ale odświeżam kolor czasem szamponetką wymieszaną z odżywką. Suszę głowę jedynie okazjonalnie. Nie prostuje.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Nie zauważyłam tego problemu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- Hm... Dość ciężkie pytanie, ponieważ moje włosy zwykle na każdy nowy szampon/odżywkę za pierwszym razem reagują źle, dopiero może po 2 czy 3 myciu dostosowują się i nie są hm.. tępe?
Unikam też kosmetyków dodających objętości, ponieważ mam naprawdę mega grube włosy i nie lubię jak jeszcze dodatkowo coś im dodaje jej (gdy suszę czasem włosy suszarką wyglądam jak lew).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Właściwie dopiero zaczynam
__________________
"...to był maj."
18.05.2011r. ♥
23.05.2015r. ∞
16.10.2017r. T ♥



Cherry_Muffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-27, 00:09   #1131
cassie91910
Zadomowienie
 
Avatar cassie91910
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 476
GG do cassie91910
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Potrzebują minimum 2 godzin aby wyschnąć w 90%. Dodatkowej godziny potrzebują aby były suche całkowicie przy skórze głowy i od spodniej części, przy karku.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie...

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie lub powoli spłynie na swoją stronę. (Z drugiej strony dziwny eksperyment...)

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Lekko.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są bardzo podatne na odkształcenia, spinanie gumką, warkocze, kucyki itp. Raz spięte w koka po rozpuszczeniu wyglądają jak istne kłębowisko

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Każda próba rozczesania ich szczotką kończy się wielkim puchem, dlatego ich nie czeszę.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Wolę je rozpuszczone ale wtedy kiedy są zdyscyplinowane i przygładzone (taki efekt mam jedynie po prostowaniu, a że nie prostuję☠już, więc chodzę we włosach spiętych).

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Czasami tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Raczej są suche.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Wszystkie te zabiegi wykonywałam regularnie przez 7 lat. Farbowanie co 2/3 miesiące. Prostowanie co 2/3 dni. Suszenie włosów przeważnie po każdym myciu (choć od 3 lat rzadziej i bywały okresu pół roczne, że nie suszyłam w ogóle).

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Hmm... raczej nie. Nie znam uczucia niedomytych włosów, więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Na pewno kosmetyki z alkoholem w składzie, ale więcej szkód narobiły mi zabiegi mechaniczne, prostowanie, suszenie, czesanie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 11 kwietnia br.
__________________
You are not alone dear loneliness.
cassie91910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 14:09   #1132
Alexis07
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-2h , włosy z przodu przy tzw. gnieździe są suche już po zdjęciu ręcznika, co jest dla mnie wow :O, końcówki schną już po ok.40min, góra i reszta włosów przeważnie 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko mi to ocenić, ale raczej trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje, LUB na chwilę właśnie zostaje w miejscu po czym szybko spływa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Według mnie tak na drugi dzień, ewentualnie wieczorem (kiedy myję włosy rano)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie jest to super błysk, ale tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Zdecydowanie tak, po warkoczu mam fale, wiadomo, że nie utrzymują się długo, to samo po koku, oczywiście takim trochę niekoniecznie perfekcyjnie ułożonym, włosy mają tendencję do odkształceń
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
W moim odczuciu lekko nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
O tak, wielką ulgę! Zwłaszcza, że uwielbiam kucyki dość wysoko, więc to wymaga mocnego związania, dlatego ukojeniem jest dla mnie rozpuszczenie włosów (oczywiście początkowo dominuje dziwny ból, bo jak włosy mogą boleć? ). Lubię też chodzić w rozpuszczonych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Niektóre partie tak, zwłaszcza przy górze
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są dość "sianowate", niczym pędzel
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
NIE, NIE, nie - trzy razy NIE. Farba-nigdy, moje włosy mają ten sam odcień od urodzenia nigdy z nimi nie eksperymentowałam, prostowanie-nie, mam mega proste włosy, nie muszę ich nawet czesać, żeby były proste, suszenie-kiedyś owszem, ok. 2x w tygodniu ciepłym strumieniem, obecnie od ok. 3 miesięcy suszarki unikam ( używałam jej zaledwie 2x, ale tylko chłodnego strumienia)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zaobserwowałam takiego problemu, nawet olej schodzi przy użyciu zwykłego szamponu (typu Babydream)
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odżywka Aussie do długich włosów zatkała mi wannę - moimi wypadniętymi włosami...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Tak +/- od miesiąca, nie jestem jeszcze do końca świadoma tego co mi pasuje więc próbuję

*Dodatkowo dodam, że moje włosy:
- kolor: jasny brąz,
-długość: 50cm,
-kucyk: ok.7cm,
-mega proste,
-proste (w sensie zero cieniowania, niemalże wszystkie włosy jednakowej długości)
-są MEGA rozdwojone na każdej długości i niemalże każdy włos (obcinając końcówkę biorę do dłoni włos, obcinam go, po czym widzę, że jest już rozdwojony 3cm wyżej, tnę, patrzę, a tu jeszcze 2cm wyżej znowu rozdwojenie - masakra i tragedia, u mnie zjawisko rozpięciorzonych włosów nie jest niczym dziwnym, wręcz rozdwojenie jest rzadko spotykane ...)

** Kiedyś czytałam o określeniu porowatości i słyszałam o badaniu włosów przez przejechanie palcami po włosie, zauważyłam ciekawą rzecz.. Włosy od cebulki w dół-czuję nierówności, kiedy mocno przesuwam opuszki mocno zaciśniętych palców, od końców w stronę cebulek - moje włosy autentycznie skrzypią

LINK DO MOICH WŁOSÓW (tydzień temu, trochę nieskładnie końcówki ułożone osobno )
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f137856fa.html

Edytowane przez Alexis07
Czas edycji: 2014-04-30 o 07:49 Powód: uzupełnienie informacji ;)
Alexis07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 17:59   #1133
aine_naila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 5
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
około dwóch godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?
bezproblemowo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
wróci na swoją stronę dośc szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są zawsze proste jak druty
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nic się z nimi nie dzieje
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są bardzo miłe w dotyku, miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję, bardzo rzadko suszę czy prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
odżywki bez spłukiwania lub odżywki Pantene
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od jakiegoś roku, półtorej

aine_naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 19:25   #1134
Agatkie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 221
GG do Agatkie
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 1,5h - 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
wraca na swoją stronę praktycznie od razu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są bardzo niepodatne, są z natury proste, jak po użyciu prostownicy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
zazwyczaj mam rozpuszczone, ale po rozpuszczeniu ich czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są delikatne, przyjemne w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nie farbuję, nie prostuję, suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
kosmetyki Dove
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od niedawna

z góry dziękuję
__________________
She turned her can'ts into cans
And her dreams into plans.

Pure happiness!
Agatkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 20:27   #1135
kroliczka4
Raczkowanie
 
Avatar kroliczka4
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: okolice Gorzowa Wlkp.
Wiadomości: 32
GG do kroliczka4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam, bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów :3
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Szczerzę, to nie wiem, bo zasypiam z wilgotnymi włosami, dzisiaj z ciekawości sprawdzę, ale wydaje mi się, że dość szybko.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, bardzo łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, ale odstaje tak jakby chciał a nie mógł
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Bardzo, po godzinie potrafię mieć kręcone włosy które potrafią utrzymać się w takiej kręconej wersji nawet cały dzień, ale to zależy od tego jak mocny jest warkocz.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą, bardzo łatwo tracą na objetości D:
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję wielką, ogromną, nieopisaną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z cienkim, delikatnym materiałem, może jakąś folią, ale trochę za bardzo śliska.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Prostuję prawie codziennie, górną, cieniowaną warstwę włosów, bo lubi się po nocy 'odkształcać'.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie, ale oliwek strawiła mi problem, a i tak ich nie domyłam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Chyba za mało przetestowałam, bo nie widziałam jakiś szczególnych złych efektów, ale tej odżywki jakoś moje włosy nie polubiły:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Były po niej jakby... kleiste? Tak jakbym ich nie domyła. Po za tym bardzo obciążone i matowe.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Nie nazwałabym tego intensywną pielęgnacją bo ciągle się uczę, jakoś od wakacji staram się dbać o włosy i ciągle eksperymentuję, bo jeszcze nie wiem co moje włosy lubią a co nie.
Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc!
kroliczka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 22:36   #1136
roksiakb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 82
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko - bez suszarki do 2 godzin

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zaraz po umyciu - powoli spłynie. Na 2 dzień po umyciu - zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tylko troszeczkę

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię rozpuszczone, i lubię związane.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Nie

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z pędzelkiem

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę, i czasami prostuję

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takiego problemu

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie pamiętam, ale były takie, które obciążały mi wlosy

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
W sumie od zawsze je odzywialam, nie farbowalam, ale teraz chce je zacząć olejować, tylko nie wiem jaką mam porowatośc i od jakiego oleju zacząć
__________________
Jak na razie nadal pozostaje nadzieja...
roksiakb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-02, 20:38   #1137
agaaa3112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2 - 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej trudno, jak myję to długo mi zajmuje dokładne ich zmoczenie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu caly dzien
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zazwyczaj czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak średnio
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Takie delikatne coś
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Tylko czasami suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Prawdę mówiąc to rzadko zmieniam kosmetyki do włosów, jakoś nigdy dużej różnicy nie zauważyłam
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Tak może od miesiąca bardziej interesuję się tym tematem, zaczęłam stosować oleje i maski, choć jakieś dużej różnicy nie widzę jeszcze

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
agaaa3112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 11:55   #1138
p95magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? obecnie suszę je chłodnym nawiewem po każdym myciu i całkowite wysuszenie włosów długości 45 cm zajmuje ok. 15 min, kiedyś kiedy wcale nie suszyłam włosów (ale też nie pielęgnowałam ich prawie wcale) zajmowało to do 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak, żeby całkowicie zamoczyć włosy muszę dokładnie skierować prysznic do każdego miejsca na głowie i trochę pomóc w rozprowadzeniu wody na długości
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, po długim noszeniu warkocza lub koka włosy są lekko pofalowane, ale po ich przeczesaniu zazwyczaj efekt znika
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych włosach, ze względu na to, że w takich lepiej wyglądam i poza tym, lubię ich dotykać
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzelek końcówki są jakby ostre
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? włosy rozjaśniam u fryzjera, są z natury bardzo proste, suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olejowanie na sucho (olej arganowy), moje włosy zdecydowanie wolą olejowanie razem z maską (olej lniany)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? kilka miesięcy
p95magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 17:09   #1139
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez erenka0 Pokaż wiadomość
dzień dobry, jestem troszkę laikiem włosowym i chciałabym prosić o radę
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Moje włosy schną stosunkowo szybko, 1-2h w zależności od warunków.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Myślę, że normalnie, nie miałam z tym nigdy problemów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu wyglądają najlepiej, mają wtedy największą objętość, z biegiem czasu przetłuszczają się.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak zdecydowanie są podatne na układanie, kręcą się po zapleceniu warkocza czy spięciu koka. Normalnie są raczej proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości ale nie jest to długotrwały efekt.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Uwielbiam rozpuszczone ale to kwestia raczej estetyki jak wygody, nie mam dyskomfortu chodząc z spiętymi włosami nawet cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Myślę, że tak. Na pewno nie są matowe ale również błyszczenie się nie jest jakieś spektakularne.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Trochę suche, takie spuszone to je różni od górnej części włosów. Brakuje mi jakiegoś sensownego porównania.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę codziennie, prostuję grzywkę i bardzo sporadycznie końcówki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takich problemów, myję włosy codziennie rano.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Zdecydowanie odżywki, szampony do włosów suchych i zniszczonych, z jakimiś olejami, jedwabiem obciążają moje włosy. Nie miałam dotychczas kosmetyku, który by mi je spuszył jakoś niefajnie. Raczej używam produktów zwiększających objętość albo naturalnych szamponów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Właściwie nie pielęgnuje ich jakoś intensywnie. Wcieram jedynie olej kokosowy w końcówki, staram się to robić codziennie.
Bardzo dziękuję za pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Cherry_Muffin Pokaż wiadomość
Też liczę na Waszą odpowiedź

1. Jak długo schną Twoje włosy?
- Długo, 2-3 godziny, a i tak przy skalpie bywa, że nadal są wilgotne

2. Czy trudno je zmoczyć?
- Tak.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
- Powoli wróci na swoją stronę, czasem część zostaje.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
- Hm, zależy od tego czy jestem świeżo po farbowaniu czy nie, ale stawiałabym na zaraz po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
- Kiedyś wydaje mi się, że tak, od jakiegoś czasu mniej.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
- Nie, mam duży problem z utrzymaniem loków, gdy je robię.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
- Nabierają objętości, szczególnie jak je rozczesuje zaraz po wysuszeniu się.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
- Czuję ulgę, dlatego za zazwyczaj noszę je rozpuszczone.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
- Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
- Obecnie mam je trochę rozdwojone - lekko chropowate.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- Farbuje, ale rzadko - co jakieś 3-4 miesiące, w lato właściwie w ogóle, ale odświeżam kolor czasem szamponetką wymieszaną z odżywką. Suszę głowę jedynie okazjonalnie. Nie prostuje.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
- Nie zauważyłam tego problemu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
- Hm... Dość ciężkie pytanie, ponieważ moje włosy zwykle na każdy nowy szampon/odżywkę za pierwszym razem reagują źle, dopiero może po 2 czy 3 myciu dostosowują się i nie są hm.. tępe?
Unikam też kosmetyków dodających objętości, ponieważ mam naprawdę mega grube włosy i nie lubię jak jeszcze dodatkowo coś im dodaje jej (gdy suszę czasem włosy suszarką wyglądam jak lew).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
- Właściwie dopiero zaczynam
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez cassie91910 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Potrzebują minimum 2 godzin aby wyschnąć w 90%. Dodatkowej godziny potrzebują aby były suche całkowicie przy skórze głowy i od spodniej części, przy karku.

2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie...

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie lub powoli spłynie na swoją stronę. (Z drugiej strony dziwny eksperyment...)

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po myciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Lekko.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są bardzo podatne na odkształcenia, spinanie gumką, warkocze, kucyki itp. Raz spięte w koka po rozpuszczeniu wyglądają jak istne kłębowisko

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Każda próba rozczesania ich szczotką kończy się wielkim puchem, dlatego ich nie czeszę.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Wolę je rozpuszczone ale wtedy kiedy są zdyscyplinowane i przygładzone (taki efekt mam jedynie po prostowaniu, a że nie prostuję☠już, więc chodzę we włosach spiętych).

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Czasami tak.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Raczej są suche.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Wszystkie te zabiegi wykonywałam regularnie przez 7 lat. Farbowanie co 2/3 miesiące. Prostowanie co 2/3 dni. Suszenie włosów przeważnie po każdym myciu (choć od 3 lat rzadziej i bywały okresu pół roczne, że nie suszyłam w ogóle).

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Hmm... raczej nie. Nie znam uczucia niedomytych włosów, więc trudno mi odpowiedzieć na to pytanie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Na pewno kosmetyki z alkoholem w składzie, ale więcej szkód narobiły mi zabiegi mechaniczne, prostowanie, suszenie, czesanie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 11 kwietnia br.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Alexis07 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-2h , włosy z przodu przy tzw. gnieździe są suche już po zdjęciu ręcznika, co jest dla mnie wow :O, końcówki schną już po ok.40min, góra i reszta włosów przeważnie 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Ciężko mi to ocenić, ale raczej trudno.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostaje, LUB na chwilę właśnie zostaje w miejscu po czym szybko spływa
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Według mnie tak na drugi dzień, ewentualnie wieczorem (kiedy myję włosy rano)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie jest to super błysk, ale tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Zdecydowanie tak, po warkoczu mam fale, wiadomo, że nie utrzymują się długo, to samo po koku, oczywiście takim trochę niekoniecznie perfekcyjnie ułożonym, włosy mają tendencję do odkształceń
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
W moim odczuciu lekko nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
O tak, wielką ulgę! Zwłaszcza, że uwielbiam kucyki dość wysoko, więc to wymaga mocnego związania, dlatego ukojeniem jest dla mnie rozpuszczenie włosów (oczywiście początkowo dominuje dziwny ból, bo jak włosy mogą boleć? ). Lubię też chodzić w rozpuszczonych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Niektóre partie tak, zwłaszcza przy górze
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są dość "sianowate", niczym pędzel
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
NIE, NIE, nie - trzy razy NIE. Farba-nigdy, moje włosy mają ten sam odcień od urodzenia nigdy z nimi nie eksperymentowałam, prostowanie-nie, mam mega proste włosy, nie muszę ich nawet czesać, żeby były proste, suszenie-kiedyś owszem, ok. 2x w tygodniu ciepłym strumieniem, obecnie od ok. 3 miesięcy suszarki unikam ( używałam jej zaledwie 2x, ale tylko chłodnego strumienia)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie zaobserwowałam takiego problemu, nawet olej schodzi przy użyciu zwykłego szamponu (typu Babydream)
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Odżywka Aussie do długich włosów zatkała mi wannę - moimi wypadniętymi włosami...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Tak +/- od miesiąca, nie jestem jeszcze do końca świadoma tego co mi pasuje więc próbuję

*Dodatkowo dodam, że moje włosy:
- kolor: jasny brąz,
-długość: 50cm,
-kucyk: ok.7cm,
-mega proste,
-proste (w sensie zero cieniowania, niemalże wszystkie włosy jednakowej długości)
-są MEGA rozdwojone na każdej długości i niemalże każdy włos (obcinając końcówkę biorę do dłoni włos, obcinam go, po czym widzę, że jest już rozdwojony 3cm wyżej, tnę, patrzę, a tu jeszcze 2cm wyżej znowu rozdwojenie - masakra i tragedia, u mnie zjawisko rozpięciorzonych włosów nie jest niczym dziwnym, wręcz rozdwojenie jest rzadko spotykane ...)

** Kiedyś czytałam o określeniu porowatości i słyszałam o badaniu włosów przez przejechanie palcami po włosie, zauważyłam ciekawą rzecz.. Włosy od cebulki w dół-czuję nierówności, kiedy mocno przesuwam opuszki mocno zaciśniętych palców, od końców w stronę cebulek - moje włosy autentycznie skrzypią

LINK DO MOICH WŁOSÓW (tydzień temu, trochę nieskładnie końcówki ułożone osobno )
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f137856fa.html
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez aine_naila Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
około dwóch godzin
2. Czy trudno je zmoczyć?
bezproblemowo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
wróci na swoją stronę dośc szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są zawsze proste jak druty
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nic się z nimi nie dzieje
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są bardzo miłe w dotyku, miękkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
farbuję, bardzo rzadko suszę czy prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
odżywki bez spłukiwania lub odżywki Pantene
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od jakiegoś roku, półtorej

Niska porowatość
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 07:11   #1140
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Agatkie Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
ok. 1,5h - 2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
wraca na swoją stronę praktycznie od razu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
są bardzo niepodatne, są z natury proste, jak po użyciu prostownicy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
zazwyczaj mam rozpuszczone, ale po rozpuszczeniu ich czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
są delikatne, przyjemne w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
nie farbuję, nie prostuję, suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
kosmetyki Dove
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od niedawna

z góry dziękuję
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez kroliczka4 Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów :3
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Szczerzę, to nie wiem, bo zasypiam z wilgotnymi włosami, dzisiaj z ciekawości sprawdzę, ale wydaje mi się, że dość szybko.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, bardzo łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie, ale odstaje tak jakby chciał a nie mógł
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Bardzo, po godzinie potrafię mieć kręcone włosy które potrafią utrzymać się w takiej kręconej wersji nawet cały dzień, ale to zależy od tego jak mocny jest warkocz.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Tracą, bardzo łatwo tracą na objetości D:
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję wielką, ogromną, nieopisaną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z cienkim, delikatnym materiałem, może jakąś folią, ale trochę za bardzo śliska.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Prostuję prawie codziennie, górną, cieniowaną warstwę włosów, bo lubi się po nocy 'odkształcać'.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie, ale oliwek strawiła mi problem, a i tak ich nie domyłam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Chyba za mało przetestowałam, bo nie widziałam jakiś szczególnych złych efektów, ale tej odżywki jakoś moje włosy nie polubiły:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...enerujaca.html
Były po niej jakby... kleiste? Tak jakbym ich nie domyła. Po za tym bardzo obciążone i matowe.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Nie nazwałabym tego intensywną pielęgnacją bo ciągle się uczę, jakoś od wakacji staram się dbać o włosy i ciągle eksperymentuję, bo jeszcze nie wiem co moje włosy lubią a co nie.
Dziękuję serdecznie za wszelką pomoc!
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez roksiakb Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Krótko - bez suszarki do 2 godzin

2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zaraz po umyciu - powoli spłynie. Na 2 dzień po umyciu - zostanie.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tylko troszeczkę

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubię rozpuszczone, i lubię związane.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Nie

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z pędzelkiem

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Suszę, i czasami prostuję

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam takiego problemu

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie pamiętam, ale były takie, które obciążały mi wlosy

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
W sumie od zawsze je odzywialam, nie farbowalam, ale teraz chce je zacząć olejować, tylko nie wiem jaką mam porowatośc i od jakiego oleju zacząć
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez agaaa3112 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2 - 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej trudno, jak myję to długo mi zajmuje dokładne ich zmoczenie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu caly dzien
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zazwyczaj czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak średnio
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Takie delikatne coś
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Tylko czasami suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Prawdę mówiąc to rzadko zmieniam kosmetyki do włosów, jakoś nigdy dużej różnicy nie zauważyłam
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Tak może od miesiąca bardziej interesuję się tym tematem, zaczęłam stosować oleje i maski, choć jakieś dużej różnicy nie widzę jeszcze

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez p95magdalena Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? obecnie suszę je chłodnym nawiewem po każdym myciu i całkowite wysuszenie włosów długości 45 cm zajmuje ok. 15 min, kiedyś kiedy wcale nie suszyłam włosów (ale też nie pielęgnowałam ich prawie wcale) zajmowało to do 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak, żeby całkowicie zamoczyć włosy muszę dokładnie skierować prysznic do każdego miejsca na głowie i trochę pomóc w rozprowadzeniu wody na długości
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, po długim noszeniu warkocza lub koka włosy są lekko pofalowane, ale po ich przeczesaniu zazwyczaj efekt znika
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych włosach, ze względu na to, że w takich lepiej wyglądam i poza tym, lubię ich dotykać
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzelek końcówki są jakby ostre
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? włosy rozjaśniam u fryzjera, są z natury bardzo proste, suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olejowanie na sucho (olej arganowy), moje włosy zdecydowanie wolą olejowanie razem z maską (olej lniany)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? kilka miesięcy
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:35.