Ułamany ząb- pomocy!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-14, 08:40   #1
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108

Ułamany ząb- pomocy!!


Przed chwila podczas jedzenia ulamal mi sie ząb!! cala gorna 2! Tylko koniuszek odstaje, jak to mozna zrobic? nadlewanie czy implant? ile by to kosztowało... pieniedzmi mi sie nie przelewa w chwili obecnej.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 18:48   #2
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Ułamany ząb- pomocy!!

jeśli odstaje ci koniuszek to całe szczęście bo dentysta może ci "dorobić" resztę ząbka.Złamane lub pęknięte zęby należy jak najszybciej naprawić, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Może być konieczne leczenie kanałowe lub usunięcie zęba. Jeżeli pęknięcie dotyczy szkliwa i zębiny, często najlepszym leczeniem jest korona. Jeżeli ząb jest ukruszony to można go wygładzić lub poddać kosmetycznej korekcji. Inne dostępne możliwości to licówki, korony i wypełnienia.Najtańsze z tego co się orientuje to licówki albo wypełnienia,ale o koszty musisz się spytać swojego dentysty.
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:28   #3
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Ułamany ząb- pomocy!!

No troszke zostalo tego nieszczesnego zęba. Bylam dzisiaj u dentysty, i Pani powiedziala ze najpierw musi mi zejsc ropa Zeby cos zaczac robic , czyli tydzien chodze szczerbata :/ A na czym polegaja koronki ? Bo wlasnie mowila o wypelnianiu jesli bedzie sie dalo a jak nie to wyrwie ta reszte i koronka. Co to takiego dziewczyny ? Mama nastraszyla mnie ze taki wyciagany ząb calkiem sztuczny cos jak proteza:/
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 19:28   #4
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Ułamany ząb- pomocy!!

z tego co mi wiadomo jeśli dentysta nie wyrwie ci koniuszka to ci tego ząbka dosztukuje.A jeśli ten koniuszek będzie wyrwany to o ile się nie mylę dentystka wstawi ci całego ale nie wiem jak się takie ząbki wstawia :/ napewno to drugie będzie droższe.Moja znajoma miala wstawianego takiego zęba ale w życiu bym nie przypuszczała że ma dostawiane zęby nic nie widać i nic ją nie bolało bo miała znieczulenie także nie ma się co bać powodzenia życzę :P
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 08:41   #5
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Ułamany ząb- pomocy!!

mialam taka sytuacje jak bylam mala jedyne sobie na pol zlamalam na basenie i wtedy lekarz mi jakos dorobil na drucik czy cs ale do mojego zdrowego zeba mija juz xxx lat i trzyma sie wsio i nie widac nic...

ale mam teraz taki problem jak ty mi sie zlamal pol zeba na szczescie 5 wiec nie widac... mialam kanalowke tego zeba gdzie wyrzucilam 700 zl i na pol pekl po roku.. no i sama sie zastanwiam co z tym jak slysze ceny konronek to mnie zwalaz nog... mam nadzieje ze mi wypelni po prostu... zobaczymy niedlugo wizyta
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 16:05   #6
Honorata_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Thumbs down Dot.: Ułamany ząb- pomocy!!

Cytat:
Napisane przez angela0033 Pokaż wiadomość
z tego co mi wiadomo jeśli dentysta nie wyrwie ci koniuszka to ci tego ząbka dosztukuje.A jeśli ten koniuszek będzie wyrwany to o ile się nie mylę dentystka wstawi ci całego ale nie wiem jak się takie ząbki wstawia :/ napewno to drugie będzie droższe.Moja znajoma miala wstawianego takiego zęba ale w życiu bym nie przypuszczała że ma dostawiane zęby nic nie widać i nic ją nie bolało bo miała znieczulenie także nie ma się co bać powodzenia życzę :P

POMOCY !!!
MI SIĘ POKRUSZYŁ KAWAŁEK JEDYNKI !!! jak to wygląda ?!!!! załamka! Pomocy !!!
Honorata_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.