Tk zatok - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-06, 15:29   #1
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176

Tk zatok


Witam Czy ktoś z was miał TK zatok ? chodzi mi o obejrzeniu płyty ile znajduje sie zdjeć robiłam na fundusz mam tylko dwa zdjecia krótki opis a coraz bardziej wieksze powikłania z którymi sie mecze czy powinnam powtórzyć prywatnie TK .
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 07:01   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tk zatok

Najpierw idź z wynikami do lekarza.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 07:29   #3
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Tk zatok

Bez sensu powtarzać TK. Idź do laryngologa niech obejrzy płytę.

U mnie niby nie pokazało nic strasznego, a nadal mam problem, trochę pomagają niektóre krople (przepisane przez alergologa, bo laryngolog położył lachę)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 08:14   #4
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Tk zatok

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Bez sensu powtarzać TK. Idź do laryngologa niech obejrzy płytę.

U mnie niby nie pokazało nic strasznego, a nadal mam problem, trochę pomagają niektóre krople (przepisane przez alergologa, bo laryngolog położył lachę)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Laryngolog mógł mieć świadomość, że problem zatok jest bardzo trudny do rozwiązania. Choćby z powodu naszego klimatu, a także z innych przyczyn, których skutkiem są chore zatoki, np. problem zatok może być powiązany z jelitami, a więc aby pomóc sobie z zatokami, należałoby poprawić florę bakteryjną jelit itd
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-07, 08:56   #5
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Tk zatok

Cytat:
Napisane przez krystyna77 Pokaż wiadomość
Laryngolog mógł mieć świadomość, że problem zatok jest bardzo trudny do rozwiązania. Choćby z powodu naszego klimatu, a także z innych przyczyn, których skutkiem są chore zatoki, np. problem zatok może być powiązany z jelitami, a więc aby pomóc sobie z zatokami, należałoby poprawić florę bakteryjną jelit itd
Laryngolog zerknął tylko na opis, nie na zdjęcia, a oprócz tego stwierdził jedynie, że zgrubienie jest w innym miejscu i problem z odwiecznym spływającym śluzem to już nie jego problem.
Alergolog się lituje i kombinuje ze mną różne krople, wychodzi na to, że sprawa bakteryjna, a nie wirusowa, jak myśleli moi lekarze przez ostatnie 8 lat.
Jak się można domyślić, sprawa niekoniecznie przyjemna, ale skierowania na wymaz jeszcze nie dostałam
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 12:06   #6
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 077
Dot.: Tk zatok

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Witam Czy ktoś z was miał TK zatok ? chodzi mi o obejrzeniu płyty ile znajduje sie zdjeć robiłam na fundusz mam tylko dwa zdjecia krótki opis a coraz bardziej wieksze powikłania z którymi sie mecze czy powinnam powtórzyć prywatnie TK .
Zamiast powtarzać tk, lepiej z obecnymi wynikami udać się prywatnie do dobrego laryngologa. Zresztą, jeśli nic się nie zmieniło od czasu moich badań, na prywatną tomografię również jest potrzebne skierowanie.
260c4d4fdb0e7f4840fc70476d5f7e46d82a0f3e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-28, 20:42   #7
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Tk zatok

Nie trzeba skierowania nie u mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-04, 12:26   #8
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Tk zatok

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Nie trzeba skierowania nie u mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba mieszkasz w innym kraju. Bo w Polsce każde badanie z użyciem promieniowania jonizującego (z wyjątkiem punktowych zdjęć zębów i badań w przypadku zagrożenia życia chorego) wymaga skierowania. Jeśli placówka wykonuje badanie bez skierowania to łamie prawo.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-06, 17:57   #9
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Tk zatok

Rezonans również?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Rezonans w Polsce mama miała bez skierowana tego samego dnia ja wzięli także czyli dla mnie szok?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-06 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.