krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-31, 18:59   #481
monikaninoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 139
Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Tabletki biorę już kupę lat. Nie chcę przesadzić ale z 10 to już chyba będzie. Oczywiście z małymi przerwami. Obecnie od długiego czasu łykam Cilest i mam taki problem, że już drugi miesiąc mam plamienia zanim skończyło mi się opakowanie - czyli przed 7-mio dniową przerwą. I zastanawiam się czym może to być spowodowane?
Usnułam sobie taką teorię... przez bardzo długi czas nie uprawiałam seksu, żadnych pieszczot, emocji, podniecenia i orgazmów (nie zastanawiajcie się po co mi były w takim razie te tabletki) a od jakiegoś czasu te emocje się pojawiły. Orgazmy, podniecenie itd. I wpadło mi do głowy, że może mój organizm w ten sposób reaguje na zmiany w moim życiu? Sama nie wiem. Tabletki biorę regularnie. Czasami godzina czy półtorej spóźnienia, ale to naprawdę rzadko. Przez ostatni miesiąc to tylko minutowe wahania.
Macie jakiś pomysł? Stresuję się wiecie przed czym.
monikaninoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:08   #482
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

krwawienia śródcykliczne spowodowane są zazwyczaj tym że tabletki nie trzymają już prawidłowo cyklu. jeśli sytuacja się powtarza- dobrze zgłosić się do lekarza, który prawdopodobnie zmieni tabletki na mocniejsze.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:10   #483
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez monikaninoczka Pokaż wiadomość
Tabletki biorę już kupę lat. Nie chcę przesadzić ale z 10 to już chyba będzie. Oczywiście z małymi przerwami. Obecnie od długiego czasu łykam Cilest i mam taki problem, że już drugi miesiąc mam plamienia zanim skończyło mi się opakowanie - czyli przed 7-mio dniową przerwą. I zastanawiam się czym może to być spowodowane?
Usnułam sobie taką teorię... przez bardzo długi czas nie uprawiałam seksu, żadnych pieszczot, emocji, podniecenia i orgazmów (nie zastanawiajcie się po co mi były w takim razie te tabletki) a od jakiegoś czasu te emocje się pojawiły. Orgazmy, podniecenie itd. I wpadło mi do głowy, że może mój organizm w ten sposób reaguje na zmiany w moim życiu? Sama nie wiem. Tabletki biorę regularnie. Czasami godzina czy półtorej spóźnienia, ale to naprawdę rzadko. Przez ostatni miesiąc to tylko minutowe wahania.
Macie jakiś pomysł? Stresuję się wiecie przed czym.
Ja bym raczej obstawiała, że tabletki są za słabe. Może masz jakieś wahania czy zaburzenia hormonów.
Najlepiej idź do ginekologa.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:20   #484
monikaninoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 139
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Kurde dziewczyny to mnie teraz stresujecie. Nigdy nie miałam takich problemów. Dopiero jak moje życie seksualne odżyło i naprawdę będę się teraz stresować ciążą.
monikaninoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:37   #485
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Miałam tak, przez dwa czy trzy cykle (tylko, ze przy plastrach), że lekkie plamienia miałam jeszcze przed przerwą. Moja gin powiedziała, że to nic strasznego i żeby się nie przejmować. Ale, tak jak mówię, mnie po tych trzech cyklach samo przeszło.
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:42   #486
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez monikaninoczka Pokaż wiadomość
Kurde dziewczyny to mnie teraz stresujecie. Nigdy nie miałam takich problemów. Dopiero jak moje życie seksualne odżyło i naprawdę będę się teraz stresować ciążą.
a to niby czemu skoro stosujesz je zgodnie z ulotką?!

to ze tabletki są za słabe nie znaczy że zmniejsza się ich ochrona!!
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:27   #487
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
a to niby czemu skoro stosujesz je zgodnie z ulotką?!

to ze tabletki są za słabe nie znaczy że zmniejsza się ich ochrona!!
.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 13:36   #488
monikaninoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 139
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

No to sobie ubzdurałam chyba w takim razie, że jak za słabe to nie działają. Jak widać nie wiem jeszcze wszystkiego. W takim razie mam być spokojna, ciąży nie będzie? Trzeba tylko poradzić coś na te plamienia?
monikaninoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 13:45   #489
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez monikaninoczka Pokaż wiadomość
No to sobie ubzdurałam chyba w takim razie, że jak za słabe to nie działają. Jak widać nie wiem jeszcze wszystkiego. W takim razie mam być spokojna, ciąży nie będzie? Trzeba tylko poradzić coś na te plamienia?
Ciąży nie będzie. Na plamienia ginekolog i zmiana tabletek, jeśli faktycznie są one spowodowane zbyt słabymi tabletkami.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 11:01   #490
monikaninoczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 139
Dot.: Wcześniejsze krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych.

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Ciąży nie będzie. Na plamienia ginekolog i zmiana tabletek, jeśli faktycznie są one spowodowane zbyt słabymi tabletkami.
Jeżeli przyjdzie mi zmieniać tabletki to jestem pogrzebana, ponieważ wiele lat trwało zanim znalazłam takie, po których przez dłuższy czas nic mi się nie działo. Nie wiem już jak ja mam się zabezpieczać.
monikaninoczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-10, 18:39   #491
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Hej dziewczyny, czy któraś z Was miała podobnie ? Dzisiaj zaczęłam 4 opakowanie Qlairy. Wiem, że przez 3-4 pierwsze miesiące mogą pojawiać się plamienia/krwawienia i w tym właśnie problem. Przy pierwszym opakowaniu od połowy blistra do jego końca miałam brązowe plamienia, potem normalne krwawienie z odstawienia, przy drugim opakowaniu znowu plamienia i do tego zapalenie grzybicze pochwy, dostałam od gina leki i potem brak krwawienia z odstawienia. Przy trzecim opakowaniu byłam u gina w połowie cyklu, przepisał mi kolejne 6 opakowań, a dzień później pojawiło się plamienie a potem zmieniło się już w krwawienie i tak przez 2 tyg. W ten weekend powinnam mieć krwawienie z odstawienia a nawet nie wiem czy to można tak nazwać czy to dalej były te plamienia/krwawienia, które miałam od połowy cyklu ? Czekam do połowy tego opakowania z nadzieją, że już się plamienia nie powtórzą. Jeśli się powtórzą będę musiała iść do gina po inne tabletki. Zastanawia mnie jednak fakt, czy ten brak krwawienia po 2 opakowaniu i długie krwawienie w trakcie 3 opakowania nie mógł być właśnie skutkiem przyjęcia leku Flumycon i moich tabletek anty Qlaira. Na stronie z interakcjami leków wyszło, że może powodować brak krwawień lub ich wzmożenie. Także mogę to temu przypisywać. I teraz zastanawiam się czy przy 4 opakowaniu będzie już normalnie czy dalej będę miała plamienia, jeśli tak to czy dalej będą mogły one być skutkiem tego leku czy już raczej źle dobranych tabletek anty, które nie trzymają mi cyklu ? Wytrzymałam już 3 miesiące, nie wiem czy dam radę dłużej
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-12, 20:18   #492
_Madja
Przyczajenie
 
Avatar _Madja
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Hej dziewczyny!
Kończę właśnie moje pierwsze opakowanie tabletek Lesinelle, w niedzielę biorę ostatnią tabletkę. Będąc u lekarza dowiedziałam się, że okres może mi się przeciągnąć, może się mazać itp. i rzeczywiście, 2-3 dni po okresie plamiłam. Potem wszystko było normalnie, a od wczoraj znowu plamię... Wczoraj śluz był jasno brązowy, a dziś wydaje mi się, że jest brązowo - różowy (też jaśniutki). Czy to normalne? Czy to takie zwykłe plamienie czy może tak własnie wygląda mój kolejny okres (coś takiego przeszło mi przez myśl). Nie boli mnie brzuch ani nic... Dodam, że tabletki biorę głównie po to, żeby wyregulować cykl, bo przed tym zawsze miałam bardzo nieregularne, długie (7 dni) i obfite miesiączki.
__________________
"I don't care what people say or think about me. I know who I am"
~Jonathan Davis from KoRn
Razem od 04.10.2012 <3

Edytowane przez _Madja
Czas edycji: 2013-04-12 o 20:19
_Madja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 07:34   #493
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _Madja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Kończę właśnie moje pierwsze opakowanie tabletek Lesinelle, w niedzielę biorę ostatnią tabletkę. Będąc u lekarza dowiedziałam się, że okres może mi się przeciągnąć, może się mazać itp. i rzeczywiście, 2-3 dni po okresie plamiłam. Potem wszystko było normalnie, a od wczoraj znowu plamię... Wczoraj śluz był jasno brązowy, a dziś wydaje mi się, że jest brązowo - różowy (też jaśniutki). Czy to normalne? Czy to takie zwykłe plamienie czy może tak własnie wygląda mój kolejny okres (coś takiego przeszło mi przez myśl). Nie boli mnie brzuch ani nic... Dodam, że tabletki biorę głównie po to, żeby wyregulować cykl, bo przed tym zawsze miałam bardzo nieregularne, długie (7 dni) i obfite miesiączki.
Jeśli przyjmujesz tabletki (nie jesteś na 7-dniowej przerwie), to plamienie nazywa się krwawieniem śródcyklicznym. Krwawienie z odstawienia, czyli 'okres' wystąpi w ciągu tygodniowej przerwy. Plamienia śródcykliczne na początku brania tabletek są zjawiskiem normalnym i choć sprawiają dyskomfort, nie należy się nimi przejmować Organizm musi się po prostu przyzwyczaić. Gdyby po zażyciu 3-4 opakowań tabletek plamienia ciągle miały miejsce, tabletki warto zmienić na mocniejsze.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 08:02   #494
_Madja
Przyczajenie
 
Avatar _Madja
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Jeśli przyjmujesz tabletki (nie jesteś na 7-dniowej przerwie), to plamienie nazywa się krwawieniem śródcyklicznym. Krwawienie z odstawienia, czyli 'okres' wystąpi w ciągu tygodniowej przerwy. Plamienia śródcykliczne na początku brania tabletek są zjawiskiem normalnym i choć sprawiają dyskomfort, nie należy się nimi przejmować Organizm musi się po prostu przyzwyczaić. Gdyby po zażyciu 3-4 opakowań tabletek plamienia ciągle miały miejsce, tabletki warto zmienić na mocniejsze.
Dziękuję za odpowiedź!
__________________
"I don't care what people say or think about me. I know who I am"
~Jonathan Davis from KoRn
Razem od 04.10.2012 <3
_Madja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 15:01   #495
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

jest tak jak quench pisze

ciesz się, że Cię brzuch nie boli! Bo ja sie czasem czuje jakbym miała okres, krew z koloru jest bardzo podobna do tej z miesiączki, ale czuje takie jakby skurcze brzucha i to jest najgorsze :/ nie jest jakoś super nie do zniesienia, ale na pewno troche przeszkadza....
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 16:07   #496
_Madja
Przyczajenie
 
Avatar _Madja
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 27
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

To znowu ja. Chciałam się zapytać jak wygląda wasz okres podczas brania tabletek? W niedzielę kończyłam pierwsze opakowanie, a w sobote zaczelam plamic na brązowo (bardzo ciemny odcien) i bolal mnie brzuch. W niedziele tez bolal mnie brzuch i tak samo bylo z wyjatkiem malej plamy krwi potem znowu lecialo tylko brazowe, a dzis jest beżowe. Jak myslicie, czy to juz okres, czy jeszcze nie? To moje pierwsze tabletki i momentami troche nie ogarniam co sie dzieje z moim ciałem.
__________________
"I don't care what people say or think about me. I know who I am"
~Jonathan Davis from KoRn
Razem od 04.10.2012 <3
_Madja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 17:33   #497
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

hej, mam problem. zostaly mi 3 tabletki do konca opakowania a zaczełam juz plamić tabletki biore od roku. czy jest to normalne?? pisałam maila do swojego lekarza ale nie odp( w koncu jest niedziela). Prosze o odp bo odchodzę od zmysłów żeby tylko to nie była ciąża!
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 11:14   #498
Hrabina Dracula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 92
długie plamienie przy zmianie tabletek

Witam i o poradę pytam, bo o to w końcu w tym forum chodzi;]

więc tak. Atywia brana przez 4 m-ce - (wcześniej diana) zawsze wywoływała plamienia na jakieś 4 tabletki przed końcem listka. Pani doktor poradziła zmianę na Cilest, który w połowie lista wywołał silne krwawienie, które mnie przestraszyło i skerowało wprost do gabinetu, ale innego lekarza. Tam po usg -wszytsko dobrze, pani doktor uspokoiła mnie, że tak może być i to nie problem, że w ulotce jest, że można i że też można zasięgnąć porady lekarza-co zrobiłam i dobrze, bo jako baba z polibudy wiedzieć nie musze ;P ale za to poradziła powrót do Atywii po skończeniu opakowania i BEZ PRZERWY. tak też zrobiłam. Tyle że nadal plamię a to już 17 dzień. Niby tylko plamienie, ale zawsze.

i pytanie. Czy tak może być? Bo nie uśmiecha mi się zapłacić za wizytę i znów dowiedzieć się, że tak może być. Bo ona mi kazała zrobić jakieś ogólne badania morfologię, białka i jakieś tam cuda, czy w ogóle mi ta antykoncepcja nie szkodzi i z wynikami zglosić się za trzy miesiące - cały czas na Atywi.

ogólnie mam objawy nadmiaru androgenów
Hrabina Dracula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 13:03   #499
fableux
Zadomowienie
 
Avatar fableux
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 591
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

moim zdaniem jest to jak najbardziej możliwe przy zmianie tabletek. ja po zmianie też miałam różne zawirowania, dopiero przy bodajże 2 czy 3 listku było wszystko "jak w zegarku"
fableux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-07, 07:59   #500
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Od kiedy biore tabletki anty (czyli jakies 5 lat) bardzo zmniejszyl mi sie okres. w ostatnim czasie byl baaardzo kiepski, ale bylam u ginekologa z tym pytaniem i pani doktor stwierdzila ze ze wzgledu na moja budowe to normalne. jednak w ostatnim miesiacu zamiast okresu mialam zwykle plamienia....pomyslalam ze ten jeden raz to pewnie nic takiego. ale w tym miesiacu sytuacja sie powtorzyla jutro koniecznie umowie sie do lekarza ale zaczyna mnie to martwic ani razu nie spoznilam sie z tabletka, nie mialam zadnych biegunek, wymiotow, nie bralam antybiotykow wiec to raczej niemozliwe, zebym byla w ciazy...chociaz zaczynam juz glupiec w ostatanim miesiacu troche schudlam (jakies 2-3 kg) i mam teraz lekka niedowage. myslicie ze to moze byc to?dodatkowo mam troche stresu w pracy...myslicie ze to moze miec jakis zwiazek? zawsze jednak wydawalo mi sie ze przy tabletkach krwawienie jest po prostu w wyniku przerwy ich brania i nic innego na to nie wplywa...
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 16:22   #501
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
Od kiedy biore tabletki anty (czyli jakies 5 lat) bardzo zmniejszyl mi sie okres. w ostatnim czasie byl baaardzo kiepski, ale bylam u ginekologa z tym pytaniem i pani doktor stwierdzila ze ze wzgledu na moja budowe to normalne. jednak w ostatnim miesiacu zamiast okresu mialam zwykle plamienia....pomyslalam ze ten jeden raz to pewnie nic takiego. ale w tym miesiacu sytuacja sie powtorzyla jutro koniecznie umowie sie do lekarza ale zaczyna mnie to martwic ani razu nie spoznilam sie z tabletka, nie mialam zadnych biegunek, wymiotow, nie bralam antybiotykow wiec to raczej niemozliwe, zebym byla w ciazy...chociaz zaczynam juz glupiec w ostatanim miesiacu troche schudlam (jakies 2-3 kg) i mam teraz lekka niedowage. myslicie ze to moze byc to?dodatkowo mam troche stresu w pracy...myslicie ze to moze miec jakis zwiazek? zawsze jednak wydawalo mi sie ze przy tabletkach krwawienie jest po prostu w wyniku przerwy ich brania i nic innego na to nie wplywa...
Czasami bywa tak, że @ w ogóle nie przyjdzie, jeśli nie będzie go przez 2 miesiące z rzędu można wykonać test dla pewności. Qlaira jest takim lekiem, który na prawdę zmniejsza krwawienie (jak każde tabletki zmniejsza ilość krwawienia). Często jest tak, że mimo regularnego brania tabletek krwawienie w ogóle nie będzie się pojawiało, to nie znaczy nic złego, bo krwawienie jest tylko dla psychiki, że na pewno nie jesteś w ciąży, a przy Qlairze często bywa tak, że kobiety, które ją biorą w ogóle nie mają krwawienia. Ja osobiście Qlairę brałam 5 miesięcy, przy pierwszym opakowaniu krwawienie miałam normalnie, później pojawiły mi się plamienia śród cykliczne od połowy opakowania do samego końca, do tego właśnie doszedł brak krwawienia. Te plamienia były bardzo męczące i krępujące, dlatego zmieniłam tabletki.


Przy tabletkach nie ma regularnego OKRESU, bo to jest krwawienie z odstawienia, ono wcale nie musi zawsze wyglądać tak samo, raz może być krwawienie, raz plamienie z domieszką krwi, raz samo plamienie i to nic złego, nie ma się czym martwić. Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości to udaj się do ginekologa dla własnego spokoju.
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 07:29   #502
Aangelek
Rozeznanie
 
Avatar Aangelek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 790
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

dziekuje Ci bardzo za opinie....byc moze rzeczywiscie nie mam czym sie martwic....tylko ze ja biore Yaz, a nie Qlaire...chociaz nie wiem czy to ma jakies znaczenie?
Aangelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 19:38   #503
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Cytat:
Napisane przez Aangelek Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo za opinie....byc moze rzeczywiscie nie mam czym sie martwic....tylko ze ja biore Yaz, a nie Qlaire...chociaz nie wiem czy to ma jakies znaczenie?
To nie ma znaczenia, każde tabletki przeważnie zmniejszają obfitość krwawień
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 17:43   #504
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Cześć!
Jestem przy drugim opakowaniu Novynette (wcześniej brałam Cilest). Przy pierwszym do ok. 10 tabletki miałam krwawienie (mimo łączenia opakowań Cilest-Novynette). Później wszystko ładnie ustąpiło, krwawienie pojawiło się 2 dnia przerwy, trwało jakieś 3 dni, nie było zbyt "uciążliwe". Wczoraj wzięłam 16 tabletkę drugiego opakowania i pojawiło się plamienie przechodzące w krwawienie (określę to tak: za dużo na plamienie, za mało na krwawienie). Do tego pobolewa mnie dość mocno brzuch. Co radzicie, mam przerwać to opakowanie, czy wziąć do końca? Myślicie że można zrzucić to na ten 3 miesięczny okres adaptacyjny do nowych tabletek? Dodam, że przy Cileście bywało podobnie - kilka razy dostałam krwawienie przed końcem opakowania.

Pozdrawiam
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 09:49   #505
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
Cześć!
Jestem przy drugim opakowaniu Novynette (wcześniej brałam Cilest). Przy pierwszym do ok. 10 tabletki miałam krwawienie (mimo łączenia opakowań Cilest-Novynette). Później wszystko ładnie ustąpiło, krwawienie pojawiło się 2 dnia przerwy, trwało jakieś 3 dni, nie było zbyt "uciążliwe". Wczoraj wzięłam 16 tabletkę drugiego opakowania i pojawiło się plamienie przechodzące w krwawienie (określę to tak: za dużo na plamienie, za mało na krwawienie). Do tego pobolewa mnie dość mocno brzuch. Co radzicie, mam przerwać to opakowanie, czy wziąć do końca? Myślicie że można zrzucić to na ten 3 miesięczny okres adaptacyjny do nowych tabletek? Dodam, że przy Cileście bywało podobnie - kilka razy dostałam krwawienie przed końcem opakowania.

Pozdrawiam
Nie wiem czy wiesz, ale mimo plamień w środku brania tabletek (nie trzymania cyklu) nie przerywa się tabletek ot tak.....
Wytrzymaj 3 miesiące może się organizm uspokoi, jeżeli nie idź to lekarza PO ZMIANĘ tabletek, ale nie przerywaj, bo sobie tylko bajzlu w organiźmie narobisz.
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:15   #506
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: długie plamienie przy zmianie tabletek

Tak zrobię, skończę to opakowanie, normalnie zrobię przerwę i zacznę brać następne, mam nadzieję, że się wszystko unormuje. A jak nie, to wybiorę się do lekarza i tyle, może dobierze lepsze. ale to też tak dobierają na zasadzie "może trafię", eksperymentujesz aż któreś Ci podejdą. Miała któraś z was robione badania hormonalne przed przypisaniem tabletek?
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:36   #507
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Może się unormuje, a jeżeli nie, to idź do lekarza przy tym opakowaniu, kiedy będziesz chciała zmienić na inne. Powiedz lekarzowi, że chciałabyś skierowanie na badania stricte hormonalne (chyba, że chcesz prywatnie) i wtedy przepisze Ci inne na podstawie wyników. Tylko pamiętaj, nie przerywaj, ma być ciąg brania!

Ja badań nie miałam, mi jakoś akurat się udało i na razie jest ok.
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 19:00   #508
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Wiem, wiem. Novynette oprócz tego incydentu spisują się dobrze, mam stabilny (jak na mnie ) nastrój, nic mnie nie boli, nie czuję się "opuchnięta", libido w porównaniu do Cilestu to niebo a ziemia teraz, po 4 dniach tego dość pokaźnego krwawienia zostało tylko plamienie. Czy to przedwczesne krwawienie mogę traktować jako to "z odstawienia", mimo tego że się zaczęło w trakcie opakowania? Bo myślę, że co się miało złuszczyć, to się złuszczyło, i za wiele w trakcie przerwy ze mnie nie poleci..
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 17:37   #509
kludka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Witajcie, jestem tutaj nowa więc jeśli był już tutaj rozwiązywany tego typu problem to przepraszam. Sprawa dość mnie niepokoi, ale od początku. Na początku sierpnia pojechałam na wakacje, tam miał zastać mnie okres, ale że biorę tabletki anty przesunęłam go ( nie zrobiłam przerwy między opakowaniami ). Aktualnie pozostało mi 5 dni do okresu ( wg tabletek ) a niestety zaczęłam plamić, co to może oznaczać? Czy istnieje możliwość, że to ciąża?
kludka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 21:31   #510
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: krwawienie/plamienie w czasie brania tabletek- zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kludka Pokaż wiadomość
Witajcie, jestem tutaj nowa więc jeśli był już tutaj rozwiązywany tego typu problem to przepraszam. Sprawa dość mnie niepokoi, ale od początku. Na początku sierpnia pojechałam na wakacje, tam miał zastać mnie okres, ale że biorę tabletki anty przesunęłam go ( nie zrobiłam przerwy między opakowaniami ). Aktualnie pozostało mi 5 dni do okresu ( wg tabletek ) a niestety zaczęłam plamić, co to może oznaczać? Czy istnieje możliwość, że to ciąża?
Nie. To całkiem normalne, połączyłaś opakowania i po prostu może się zaczyna wszystko nieco wcześniej.
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-14 15:04:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:47.