Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2 - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-11, 23:39   #3571
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez ceremonials Pokaż wiadomość
Naczytałam się trochę tego wątku i powiem szczerze, że teraz tym bardziej się niepokoję!
Wiem, że z moim pytaniem muszę uderzyć do ginekologa, ale moja lekarka nie jest jakoś specjalnie rozmowna, więc fajnie byłoby też usłyszeć Waszą opinię.
Tabletki przyjmuję dokładnie od 28 kwietnia, są to moje pierwsze tabsy (Vibin mini). Czuję się nieźle, początkowo występowały plamienia, ale ustąpiły po ok. 3 tygodniach, czasem widzę u siebie dziwną zmianę w nastroju, ale nie chcę od razu zrzucać winy na hormony, szczególnie że żadną depresją tego nie mogę nazwać. Do rzeczy. Zastanawiam się teraz na porzuceniem tabletek z tego względu, że ochrona przed ciążą nie będzie mi już potrzebna- w przyszłym miesiącu mój TŻ wyjeżdża na rok za granicę i dla sporadycznych spotkań chyba nie ma sensu faszerować się tabletkami. Z drugiej strony, nie chcę wywoływać burzy w swoim organizmie- wyszłoby na to, że zażywałabym tabletki przez jakieś 5 miesięcy, akurat organizm zdążył się przyzwyczaić i tak po prostu je odstawię? Nie przeczę, że martwię się też wszystkimi innymi dolegliwościami, o których pisałyście, a w szczególności o problemach z cerą... W październiku zaczynam studia, może uznacie to za próżne, ale naprawdę nie chciałabym przywitać wszystkich z trylionem pryszczy na twarzy (tak, wiem, każdy reaguje indywidualnie, ale panicznie boję się pogorszenia cery).
Odstawiała któraś z Was po tak krótkim czasie? Co doradzacie?
Nie mam za bardzo o kim z tym pogadać, ewentualnie z TŻ, ale on jest w tym temacie kompletnie zielony.
Z wlasnego doswiadczenia a bardziej podobnej albo I dluzszej przerwy w spolzyciu wiem, ze lepiej pozostac przy tabletkach. Moze to zabrzmi wyrachowanie ale co bedzie jesli w czasie tych rzadkich spotkan z chlopakiem dojdzie do stosunku I wam np gumka peknie? Ja bym poczekala ten rok I zobaczyla jak bedzie tzn jak sie bedziesz czula. Czas I tak szybko zleci. A czasem warto dmuchac na zimne niz na gorace.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 08:17   #3572
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Też będę odstawiać...
Biorę hormony od siedmiu lat, w tej chwili mam NuvaRing. To rzeczywiście wygoda i bezpieczeństwo (szczególnie krążek, którego nie da się "zapomnieć" jak tabletki i który nie "wypłynie" podczas rozstroju żołądka :P), ale jesteśmy już po ślubie, na dziecko nadal trochę wcześnie ale cieszylibyśmy się, więc nie chcę się już truć i przechodzimy na metodę objawowo-termiczną. Moje minusy brania hormonów:
- włosy: teraz są proste jak z prostownicy i czasem wygląda to ładnie, ale mnie się już znudziły takie przyklepane, rzadkie... sporo ich wypadło... kiedyś miałam gęste i grube
- nogi: oczywiście mam żylaki i pajączki, chociaż zwykle to są problemy kobiet po ciąży albo po 30 roku życia. do tego dochodzą przykre skurcze nóg, ostatnio akurat ich nie doświadczam, natomiast miałam takie tygodnie, w których często przed zaśnięciem musiałam nagle wstawać i pochodzić po pokoju żeby ultra-bolesny skurcz odpuścił
- czasem bóle głowy połączone z osłabieniem i mdłościami
- okresy nieuzasadnionego przygnębienia i braku energii
- łatwe denerwowanie się byle czym
- małe libido

Wiem, że nie zawsze te sztuczne hormony mogły być przyczyną... Ale chcę sprawdzić, czy po odstawieniu będzie mi lepiej (:

Czy któraś z Was próbowała metodą objawowo-termiczną ustalić dni płodne i niepłodne (a szczególnie dzień owulacji) w pierwszym cyklu po odstawieniu? Coś słyszałam, że te cykle liczy się od pierwszego dnia pierwszej miesiączki fizjologicznej (tj. naturalnej, a nie z odstawienia). Czy któraś z Was może opowiedzieć o swoich doświadczeniach?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 08:52   #3573
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez cukraktywna Pokaż wiadomość
Też będę odstawiać...
Biorę hormony od siedmiu lat, w tej chwili mam NuvaRing. To rzeczywiście wygoda i bezpieczeństwo (szczególnie krążek, którego nie da się "zapomnieć" jak tabletki i który nie "wypłynie" podczas rozstroju żołądka :P), ale jesteśmy już po ślubie, na dziecko nadal trochę wcześnie ale cieszylibyśmy się, więc nie chcę się już truć i przechodzimy na metodę objawowo-termiczną. Moje minusy brania hormonów:
- włosy: teraz są proste jak z prostownicy i czasem wygląda to ładnie, ale mnie się już znudziły takie przyklepane, rzadkie... sporo ich wypadło... kiedyś miałam gęste i grube
- nogi: oczywiście mam żylaki i pajączki, chociaż zwykle to są problemy kobiet po ciąży albo po 30 roku życia. do tego dochodzą przykre skurcze nóg, ostatnio akurat ich nie doświadczam, natomiast miałam takie tygodnie, w których często przed zaśnięciem musiałam nagle wstawać i pochodzić po pokoju żeby ultra-bolesny skurcz odpuścił
- czasem bóle głowy połączone z osłabieniem i mdłościami
- okresy nieuzasadnionego przygnębienia i braku energii
- łatwe denerwowanie się byle czym
- małe libido

Wiem, że nie zawsze te sztuczne hormony mogły być przyczyną... Ale chcę sprawdzić, czy po odstawieniu będzie mi lepiej (:

Czy któraś z Was próbowała metodą objawowo-termiczną ustalić dni płodne i niepłodne (a szczególnie dzień owulacji) w pierwszym cyklu po odstawieniu? Coś słyszałam, że te cykle liczy się od pierwszego dnia pierwszej miesiączki fizjologicznej (tj. naturalnej, a nie z odstawienia). Czy któraś z Was może opowiedzieć o swoich doświadczeniach?
u mnie pierszy miesiąc był tak hardcorowy że dostałam @ po 5 dniach od skończenia @ z odstawienia. Jajniki bolały na tyle że obstawiam że miałam poźniej podwójną owulację. wgl pierszy miesiąc plamienia i itego typu cyrki.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:00   #3574
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
u mnie pierszy miesiąc był tak hardcorowy że dostałam @ po 5 dniach od skończenia @ z odstawienia. Jajniki bolały na tyle że obstawiam że miałam poźniej podwójną owulację. wgl pierszy miesiąc plamienia i itego typu cyrki.
o_O czyli przez pierwszy miesiąc samoobserwacja nie wchodzi w grę... Czyli ciągle gumki?
Wiecie, mamy zamiar używać prezerwatyw do owulacji, a potem do następnego okresu i tak są niepłodne... Ale jeśli będzie u mnie tak jak u Ciebie to nie wiem kiedy będą które dni
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-12, 09:17   #3575
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

W pierwszych miesiącach raczej nie da nic metoda obserwacji, bo wszystko jest rozwalone.

Ja dostałam wczoraj okres po odstawieniu- mniej więcej 1,5 tygodnia wcześniej niż powinnam.
Jak dotąd żadnych objawów odstawienia tabletek nie mam poza lepszym samopoczuciem i kilkudniowym bólem sutków.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 18:40   #3576
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Nie uważam, że zawsze jest rozwalone, a bralam bez przerwy 8-9 lat.

Ja od odstawienia mierzę zawziecie temperatury i obserwuje śluz i inne okoliczności (tradzik, nastroj, bole wszelkiej masci itp.) i pod koniec kazdego dnia notuje na ovufriend.pl. Proponuje wiesiolek na zwiekszenie śluzu, w ten sposób latwiej go rozróżnić w cyklu.

Plus mam pco książkowe

Mam cykle 72-73 dniowe (!!!), a owulacja jest ok. 58 dnia za każdym razem. Faza lutealna 13 dni.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-13, 19:35   #3577
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Melduję pierwszy okres po ostawieniu Daylette książkowo po 28 dniach Daylette odstawiłam 12 lipca, 16 lipca miałam krwawienie z odstawienia, dziś książkowo po 28 dniach dostałam okres. Spodziewałam się opóźnienia cudów, wianków. Nie miałam żadnych dolegliwości po odstawieniu tabsów, poza bólem piersi a dokładnie sutków, ale to normalne bo wraca płodność. Owulację miałam dość szybko, czułam wyraźnie znajome sprzed brania tabsów kłucie jajnika po jednej stronie. Zabezpieczamy się prezerwatywami. TŻ na początku się krzywił, że kondony, że to nie to samo. A teraz z radością wypróbowujemy coraz to nowe prezerwatywy. Dziś były z wypustkami z durexa - extra!
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-14, 16:18   #3578
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

No u mnie się niestety coś spóźnia, krwawienie z odstawienia dostałam 13 lipca i do teraz nic. 3 września idę do ginekologa, jak do tej pory nie dostanę to pewnie będę wywoływać..
paugla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 17:47   #3579
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Nie uważam, że zawsze jest rozwalone, a bralam bez przerwy 8-9 lat.

Ja od odstawienia mierzę zawziecie temperatury i obserwuje śluz i inne okoliczności (tradzik, nastroj, bole wszelkiej masci itp.) i pod koniec kazdego dnia notuje na ovufriend.pl. Proponuje wiesiolek na zwiekszenie śluzu, w ten sposób latwiej go rozróżnić w cyklu.

Plus mam pco książkowe

Mam cykle 72-73 dniowe (!!!), a owulacja jest ok. 58 dnia za każdym razem. Faza lutealna 13 dni.
O rany... Czyli 57 dni niepewności czy można się kochać bez prezerwatywy czy nie o.O Tzn niby te wszystkie dni przed (no, odjąć tydzień przed owulacją) są niepłodne, ale nie ma się pewności, czy na pewno owulacja będzie później... Prawda?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-14, 19:24   #3580
error_error
Przyczajenie
 
Avatar error_error
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Ja rzuciłam tabletki 13 lipca i po miesiącu 12.08 dostałam pierwszy okres. Nie obserwuje u siebie żadnych dolegliwości fizycznych. Krwawienie jest o dziwo bezbolesne. Chciałabym żeby tak już zostało.
Nadal polegamy na gumkach i jeżeli nic się nie zmieni to do tabletek nie wrócę. Libido mi powróciło
error_error jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-15, 10:58   #3581
cukraktywna
Zadomowienie
 
Avatar cukraktywna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 565
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

paradiso perduto, czyli po odstawieniu da się normalnie temperaturą obliczyć owulację, tj. trzeci dzień wyższej temperatury? Jakiego termometru używasz?
__________________
Razem od 6 sierpnia 2007
Zaręczeni od 5 grudnia 2012
Wychodzę za mąż 20 czerwca 2014

cukraktywna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-15, 18:56   #3582
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Czesc

Odstawilam tabletki w czerwcu i nie jest zle.

W pierwszym miesiacu owulacja jak i okres byly namacalnie wyczuwane, tzn bol sutkow, jajnikow, zmiana nastrojow z walecznej do placzliwej.

Drugi miesiac byl juz lepszy brak oznak przy owulacji okres po 32 dniach. Male wachanie nastrojow ale cera ze sluchej przeszla mi w tlusta i przy okresie lekki wysyp.

Trzeci miesiac jak w zegarku tzn od 11 do 11 brak jakich kolwiek objawow owulacji czy zblizajacego sie okresu ale powrot do napadu na slodycze w czasie okresu. Z wyjatkiem ze moge mieszac wszystko ze wszystkim i nic mi nie jest tzn ostatnio byl rosol a ponim zaraz tabliczka czekolady. Przedtem mialam obrzydzenie do jedzenia ale slodkie zwlaszcza czekolade moglam jesc tonami !!
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-16, 21:59   #3583
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

a po jakim czasie dostałas pierwszy normalny okres?
mnie to już trochę zaczyna gryźć, że od 13 lipca nic
może to też wina tego, że dość dużo schudłam i mam dość wyczerpującą fizycznie pracę
paugla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-21, 08:19   #3584
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Nie denerwuj się ja odstawilam w listopadzie i dostałam pierwszy okres w marcu a drugi po wywołaniu luteina w czerwcu... i Robilam wszystkie badania i po prostu mój organizm tak zareagował na odstawienie. Wiec spokojnie na pewno dostaniecie okresu a jak nie to do ginekologa na badania trzeba pójść
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 13:45   #3585
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Witajcie

po 3,5 roku odstawiłam Yasmin
powody?
- rozstałam się z chłopakiem,
- czułam się hmm "pełna" tzn widać było, że utyły mi uda i biust..
- nie wierzę, by branie tabletek anty było obojętne dla zdrowia.. jednak jest to ingerencja w organizm.
Zamierzałam odstawić tabletki już rok temu, ale ciągle coś mi wypadało.. branie jest jednak wygodne.. można przesunąć okres, wszytko jest jakoś poukładane.. jednak hmm po co się truć, wydawać kasę jak można ew. zabezpieczyć się gumką i tyle. Zresztą jestem w takim wieku (26l.), że ew. ciąża nie byłaby jakąś tragedią..
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 09:14   #3586
Sszura
Raczkowanie
 
Avatar Sszura
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Z Nieba :))
Wiadomości: 68
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

Brawo za podjęcie dobrej decyzji
Sszura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 09:26   #3587
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: ile można najkrócej brać tabletki antykoncepcyjne???

u mnie już 2 miesiąc bez tabs. czuje sie lepiej na co dzien. w okres cierpie okropnie. Cera lepsza, mam ochote na sex. wreszcie
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 12:20   #3588
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Aktualnie jestem sama.. więc nie powiem jak jest u mnie z seksem. Jednak już po tych kilku dniach widzę, że mój organizm inaczej funkcjonuje.. czuję się lżejsza.. wczoraj wieczorem się zważyłam i 2kg mniej nie wiem nawet kiedy te kg mi uciekły, czuję jakby mój tyłek był mniejszy i uda węższe.. w sumie mogę to sobie wmawiać, ale waga nie kłamie
nie odchudzam się, nie zmieniłam diety...

Moja wcześniejsza ginekolog bardzo chwaliła Yasmin.. i zapisywała go praktycznie każdej pacjentce twierdziła, że można je brać przez lata.. nie trzeba robić przerw.
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 13:08   #3589
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

ja sie dolacze zostaly mi 2 plastry i tez koncze, biore od 8 lat przewinely sie plastry, tabsy kilka rodzai, krazek. migreny, pajaczki na nogach, a najgorsze tycie zawsze bylam szczupla nawet bardzo od kiedy zaczely sie tabletki waga poszla w gore, mimo zdrowego odzywiania i cwiczen ;/ zobaczymy co to bedzie, bo bralam je glownie z powodu bardzo bolesnych okresow, oby obylo sie bez cudow na kiju
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 13:25   #3590
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez cherrry2009 Pokaż wiadomość
Brak miesiączki po odstawieniu tabletek? Normalne? Po jakim czasie do lekarza?
Mam ten sam problem co ty. Ostatnią tabletke anty zjadłam końcem czerwca. Dostałam wtedy krwawienie z odstawienia, później w lipcu już nie zażywałam tabletek anty.( receptę zapodziałam gdzieś i nie wykupiłam anty) Dostałam końcem lipca okres skąpy, 2 dni trwał. Teraz mamy sierpień, a ja okresu nie mam. Miałam go dostać tydz temu. Tydz temu bolał mnie brzuch jak na okres, ale okresu nie dostałam. Czy to normalne, że po odstawieniu tabletek anty okres zanika na jakiś czas ? W ciąży nie jestem, z nikim nie spałam. Tabletki miałam na bolące okresy. Po odstawieniu anty mam zwiększony apetyt szczególnie na słodycze. Proszę o porady. Trochę się nie pokoje. Kiedy udać się do ginekologa. Zastanawiam się czy ponownie zażywanie anty nie wywołałoby krwawienia z odstawienia.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 15:12   #3591
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem co ty. Ostatnią tabletke anty zjadłam końcem czerwca. Dostałam wtedy krwawienie z odstawienia, później w lipcu już nie zażywałam tabletek anty.( receptę zapodziałam gdzieś i nie wykupiłam anty) Dostałam końcem lipca okres skąpy, 2 dni trwał. Teraz mamy sierpień, a ja okresu nie mam. Miałam go dostać tydz temu. Tydz temu bolał mnie brzuch jak na okres, ale okresu nie dostałam. Czy to normalne, że po odstawieniu tabletek anty okres zanika na jakiś czas ? W ciąży nie jestem, z nikim nie spałam. Tabletki miałam na bolące okresy. Po odstawieniu anty mam zwiększony apetyt szczególnie na słodycze. Proszę o porady. Trochę się nie pokoje. Kiedy udać się do ginekologa. Zastanawiam się czy ponownie zażywanie anty nie wywołałoby krwawienia z odstawienia.
Mój ginekolog powiedział, że mogę nie mieć miesiączki przez 3-4 miesiące, bo organizm musi się przestawić więc to jest jak najbardziej normalne.. heh po odstawieniu widać jaki wpływ miały te tabletki na nas. Niby taka malutka tableteczka a na tyle rzeczy wpływała..
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 16:38   #3592
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Mnie dziwi, że w lipcu miałam 2 dni okres a teraz nie mam wogóle . W czerwcu skonczyłam ostatnie opakowanie tabletek , dostałam krwawienia potem w lipcu 2 dniowy okres a teraz nic. Nie dobrze, może we wrześniu dostanę. Bo tak to człowiek czeka i nie wie kiedy go dostanie.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-02, 14:47   #3593
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

tutaj we wcześniejszych postach pisano, że takie "huśtawki" trwają do pół roku. Mi też lekarz mówił, żebym się nie spodziewała okresu zbyt szybko zobaczymy czy we wrześniu dostanę. Muszę w październiku zgłosić się na wizytę z powodu nadżerki trzeba ją obserwować..
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-06, 14:16   #3594
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

U mnie nadal okresu brak. Czuje się nabrzmiała. Jak byłam przed okresem to zawsze brzuch był większy, puchłam. Teraz też tak jest a okresu brak. Zastanawiam się czy nie iść w tym tyg do ginekologa po receptę na anty, czy z powrotem nie wrócić do nich Może po miesiącu ich zażywania okres wrócił by ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 14:21   #3595
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
U mnie nadal okresu brak. Czuje się nabrzmiała. Jak byłam przed okresem to zawsze brzuch był większy, puchłam. Teraz też tak jest a okresu brak. Zastanawiam się czy nie iść w tym tyg do ginekologa po receptę na anty, czy z powrotem nie wrócić do nich Może po miesiącu ich zażywania okres wrócił by ?
A po co masz brać tabletki anty? Ginekolog przypisze Ci luteinę na wywołanie miesiączki, a potem powie co dalej
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 14:58   #3596
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Żeby mieć okres jak w zegarku. Jak je brałam to miałam co do zegarka Szkoda, że w lipcu nie wykupiłam anty, zapodziałam receptę.
Słyszałam, że luteina powoduje tycie ? Prawda to dziewczyny ?
Luteina jest tylko na receptę ?

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-09-07 o 15:00
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:03   #3597
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

uniperfect, niestety kobiecy organizm to nie zegarek. Stres, złe nawyki żywieniowe itd. powodują nieregularność w cyklach. Musisz do tego przywyknąć. Branie tabletek anty to nie zabawa nie możesz sobie od tak przerywać brania tabletek a potem do nich wracać, bo robisz sobie burzę w organizmie - dobry lekarz Ci o tym powie. Poczytaj wcześniejsze posty w wątku - przerwa w braniu tabletek powinna trwać min 6 m-cy by organizm zaczął normalnie pracować..
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 17:22   #3598
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Na innym wątku dziewczyna mi napisała, że już za długo nie mam okresu po odstawieniu anty. W lipcu jeszcze 2 dni był i na tym koniec. Więc się wystraszyłam, że faktycznie coś nie tak. Pomyślałam, że po odstawieniu anty powinnam go mieć od razu lub po 2 miesiącach. Czyli brak okresu do 6 miesięcy to norma ? W sierpniu w te dni, w które miałam dostać okres, bolał mnie brzuch jak na okres , ale niestety okresu nie było.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2014-09-07 o 17:25
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 19:22   #3599
wikti
Raczkowanie
 
Avatar wikti
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 255
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Na innym wątku dziewczyna mi napisała, że już za długo nie mam okresu po odstawieniu anty. W lipcu jeszcze 2 dni był i na tym koniec. Więc się wystraszyłam, że faktycznie coś nie tak. Pomyślałam, że po odstawieniu anty powinnam go mieć od razu lub po 2 miesiącach. Czyli brak okresu do 6 miesięcy to norma ? W sierpniu w te dni, w które miałam dostać okres, bolał mnie brzuch jak na okres , ale niestety okresu nie było.
Pisałam we wcześniejszym moim poście - okres może się pojawić po 3-4 miesiącach od odstawienia a czasami nawet po 6 m-cach. Nie denerwuj sie.. skoro miałaś dwudniowe krwawienie w lipcu to nie jest tak źle.
Jeśli wykluczasz ciążę to nie musisz się martwić. Organizm dochodzi do siebie teraz widzisz jaki duży wpływ mają tabletki na nasz kobiecy organizm. Ja brałam tabletki przez ponad 3,5 roku.. i czekam na pierwszy okres. Najlepiej przejrzyj sobie posty w tym wątku.
wikti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-07, 20:49   #3600
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy cz.2

osiem miesiecy po odstawieniu i sie dalej mecze....
okresy nieregularne, wypryski na plecach i pupie, poszlam do internisty (mieszkam w anglii i tutaj wszystko zalatwia internista, ginekolog jest dopiero na skierowanie w powaznych przypadka-tak uprzedzajac). na wizycie ten najpierw mi wmawial ze to nadal moga byc powiklania po odtsawieniu, ostatecznie zmienil zdanie i wystawil skierowanie na USG narzadow rodnych bo moga to byc policystyczne jajniki. niepowiem zeby mnie to ucieszylo ale przynajmniej mnie nie zbyl. teraz czekam na list ze szpitala ehhh
a myslalam ze to bedzie latwo, szybko i przyjemnie, odstawie tabletki bach zajde w ciaze. ehhh
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-28 17:26:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.