Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-03, 14:32   #1
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355

Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??


Witam,
mój problem polega na tym, że nie jestem w stanie dopasować do nas metody antykoncepcyjnej. W związku z tym pytam, czy macie może dziewczyny jakieś sugestie?? Może podrzucicie mi jakiś pomysł W skrócie wygląda to tak:
-przez ostatnie 4 lata brałam tabsy. Minusy przez które musiałam je odrzucić to: mam wadę serca (odpada definitywnie), pojawiają mi się duże pajączki na nogach i rozstępy,
-prezerwatywa- boję się strasznie bo często nam pękała. A baaardzo nie chcemy teraz dzieciaczka,
-spirala- przestraszyłam się skutków ubocznych,
-krążki itp- wyczytałam na angielskim stronach, że powodują nawet udary (dużo przypadków) oraz zakrzepy...

Tylko nie wmawiajcie mi, że jestem jakąś histeryczką czy coś. Naprawdę mam problem. Liczę na Waszą pomoc! Pozdrawiam!!!
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 15:06   #2
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Sama miałam ten problem ostatnio, tylko że u nas jest tak, że ja definitywnie nie chcę brać już hormonów (żadnych) a TŻ strasznie panikuje przy prezerwatywie...
Ja bym postawiła na prezerwatywę, jeżeli wam często pękała to znaczy że źle zakładana/coś z nią było nie tak/była za ciasna. One przechodzą takie testy że same z siebie nie pękają. Gumki kupować w sprawdzonym źródle i dopasowane do "wymiarów" partnera i powinno być dobrze A o krążki lepiej popytać lekarza, w internecie można różne rzeczy wyczytać a gdyby były tak niebezpieczne to przecież nie byłyby sprzedawane...
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:07   #3
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Chyba żeby np. połączyć prezerwatywy i jakiś środek plemnikobójczy (który np. jej nie uszkadza)? Może tak by było ok...
Z tym pękaniem to może faktycznie masz rację, być może coś robiliśmy nie tak
A z tym informowaniem nas kobiet to trochę kiepsko jest. Każdemu gin mówiłam o wadzie serca, że biorę na nie silne leki itp. Nikt mi nie powiedział nic o tym, że nie mogę ich brać. Albo nie zaproponował innej metody. Być może trafiłam na słabych lekarzy, którzy chcieli jak najszybciej odprawić swoich pacjentów. Wszystkie informacje, które chciałam uzyskać musiałam wyszukiwać w necie itp.
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:27   #4
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

a moze prezerwatywa plus globulki dopochwowe ? w sumie wychodzi na to samo co pleminkobojczy co do krazkow to ostatnio moj lekarz probowal mi wcisnac, ale ja osobiscie nie jestem przekonana co do swoich umiejetnosci jesli chodzi o zakladanie
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 14:39   #5
imersja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 733
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Moim zdaniem dla Ciebie najlepsza byłby spirala, nie wiem dlaczego tak bardzo boisz się skutków ubocznych? Każdy lek, czy każda interwencja w organizm niesie ze sobą jakieś ryzyko, ale mase kobiet nosi spirale i są zadowolone, a jak cos jest nie tak, to idziesz do lekarza, który może zadecydować, że spirale trzeba wyjąć. Ewentualnie polecam Ci połączenie dwóch metod; gumki +globulki+(Ew. obserwacja śluzu, mierzenie temp. )
imersja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 13:05   #6
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Boję się strasznie tej spitali. Naczytalam się o bolących orgazmach, bolących i długich miesiączkach poza tym może gdybym była starsza? bo 23 lata i spitala to wydaje mi się troche za mało..
ehh niby wybór a weź siię człowieku zdecyduj:P
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:35   #7
ewalaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 102
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Spiralę podobno można stosować po urodzeniu dziecka/dzieci i przez jakiś czas nie planować więcej Moja bratowa (2 dzieci) stosuje spiralę od kilku i jest bardzo zadowolona. Najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.
ewalaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 17:46   #8
kluska0
Zadomowienie
 
Avatar kluska0
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 109
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Moim zdaniem prezerwatywa ze środkiem plemnikobójczym (w sensie nie dodatkowo globulki tylko taki rodzaj gumek) oraz obserwacja w celu ustalenia dni płodnych i nie (wstrzemięźliwość w dni płodne) to dobra metoda. Stosowałam prezerwatywy długo i raptem pękła raz... za pierwszym razem jak nie umieliśmy jeszcze dobrze jej założyć.
kluska0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 22:30   #9
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

a plastry?
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 09:31   #10
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

A plastry (może któraś stosowała, wiem że jest o nich wątek) nie powodują podobnych uboczniaków jak tabletki??
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 09:41   #11
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Wszystkie hormony powodują podobne skutki uboczne, różnią się tylko nasileniem. To już kwestia indywidualna. Nie wiem, dlaczego krążki miałyby powodować udary częściej niż pigułki. Akurat krążki warto wypróbować, bo są od pigułek wygodniejsze i łagodniej działają. Co do metody prezerwatywa+globulka - jak dla mnie kompletna bzdura, bo jeśli pęknie prezerwatywa, to czy będzie globulka, czy nie i tak skończy się na escapelle. Dobrze założona guma nie powinna pękać. Proponuję poprosić o receptę na escapelle bez daty i przeprosić się z prezerwatywami. Są najbezpieczniejsze dla zdrowia
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-13, 10:09   #12
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
A plastry (może któraś stosowała, wiem że jest o nich wątek) nie powodują podobnych uboczniaków jak tabletki??
ja stosowałam plastry, przez 3 lata bylam zadowolona, ale po ciazy totalnie sie nie sprawdzily :/ pojawily sie plamienia, spadek libido, tycie. kazdy hormon zle dobrany zle dziala na organizm, jak kolezanka wyzej napisala, gumka nie daje zadnych skutkow ubocznych a dobrze zalozona nie ma prawa peknac
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 17:38   #13
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Co wybrać? Macie jakieś sugestie:(??

Może faktycznie za bardzo panikuję z tymi gumkami Jakby nie patrzeć to "najzdrowsza" metoda, a i tak już biorę sporo leków. Nie chcę się więcej faszerować.
Bardzo dobry pomysł z tą receptą bezterminową!
Dzięki dziewczyny!
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:53.