Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-19, 15:12   #1381
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27012705]
Dałabyś mi link do tego sklepu? Bo jak wrzucam w Google, to mi wyskakuje kilka sklepów o tej nazwie. [/QUOTE]
http://www.lawendowafarma.pl/

Zaraz wrzucę co dziś kupiłam, ale muszę odsapnąć, bo w stolicy koszmarny upał
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:29   #1382
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27010155]Mhm, dzięki.
Czyli praktycznie rzecz biorąc, wszystkie składniki występujące w składzie po BS są w tak śladowych ilościach, jakby ich w ogóle nie było.
[/QUOTE]

Wszystko począwszy od glukozy powinno być w ilości ponizej 1%. Jest to jak najbardziej wskazane szególnie w przypadku olejków eterycznych - skoro jest ich duzo rodzajów to stęzenie każdego musi być małe żeby razem nie przekraczały tego, powiedzmy, 1%. To samo z ekstraktami roślinnymi - lepiej nie przesadzać, niezależnie ile ich naładujemy lepiej sie trzymać zalecanych 0,5-1% w sumie. Jest to jak najbardziej skuteczne, za to dorzucanie dodatkowych olejów czy emulgatorów-emolientów uważam za niepotrzebne
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:53   #1383
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Wszystko począwszy od glukozy powinno być w ilości ponizej 1%. Jest to jak najbardziej wskazane szególnie w przypadku olejków eterycznych - skoro jest ich duzo rodzajów to stęzenie każdego musi być małe żeby razem nie przekraczały tego, powiedzmy, 1%. To samo z ekstraktami roślinnymi - lepiej nie przesadzać, niezależnie ile ich naładujemy lepiej sie trzymać zalecanych 0,5-1% w sumie. Jest to jak najbardziej skuteczne, za to dorzucanie dodatkowych olejów czy emulgatorów-emolientów uważam za niepotrzebne


Po co ktoś mialby olej dorzucać do tego kremu?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 15:59   #1384
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Po co ktoś mialby olej dorzucać do tego kremu?
Nie za bardzo łapie o ci Ci chodzi?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 18:09   #1385
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie za bardzo łapie o ci Ci chodzi?

JA tez nie bardzo lapię o co Ci chodzi. Chyba pomylilaś wątki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 18:28   #1386
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
JA tez nie bardzo lapię o co Ci chodzi. Chyba pomylilaś wątki.
To wytłumacz mi czego nie łapiesz
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 18:49   #1387
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To wytłumacz mi czego nie łapiesz

Po co dodawac olej do kremu, o którego sklad pytala aniakazar i paranoja? Piszesz, że nie jest to konieczne, ale nikt o to nie pytal, pytanie bylo o SB.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 18:56   #1388
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Odpisali Ci coś może na temat tego kremu?bo tak już bym go chciała mieć
Tak, właścicielka Biolandera napisała, że kontaktowała się z producentem w kwestii dostepności i terminu dostawy (producent zmienia opakowania, czy jakies nowe produkty wprowadza i dlatego teraz ich kremów nie ma). Podała wstępna informację, że african earth bedzie w czerwcu, ale obiecała podac bardziej szczegółowy termin jak tylko producent się dokładnie okresli (maja jej dać znać jutro).

A mi koleżanka przyniosła dzis próbke tego kremu nawilżającego africn earth- oczywiście jutro z rana sie nim wysmaruję na paszczy i opiszę wrażenia
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:04   #1389
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tak, właścicielka Biolandera napisała, że kontaktowała się z producentem w kwestii dostepności i terminu dostawy (producent zmienia opakowania, czy jakies nowe produkty wprowadza i dlatego teraz ich kremów nie ma). Podała wstępna informację, że african earth bedzie w czerwcu, ale obiecała podac bardziej szczegółowy termin jak tylko producent się dokładnie okresli (maja jej dać znać jutro).

A mi koleżanka przyniosła dzis próbke tego kremu nawilżającego africn earth- oczywiście jutro z rana sie nim wysmaruję na paszczy i opiszę wrażenia
łee czekać do czerwca?i skoro zmieniają opakowania to możliwe,że coś w składach namieszająNie podoba mi się ta informacja-jednak dziękuje

Napisz jutro,że ten krem jest obrzydliwie obrzydliwy to mniej mnie serce będzie bolało
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:11   #1390
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Widzę, że nastał szał na lawendową farmę. Lawendowa farma kusi i mnie, ale zamawiać będę dopiero po 20 maja, bo teraz nie wszytskie mydełka są jeszcze dostępne. Mam nadzieję, że do dnia matki dojdzie, będzie to idealny drobiazg dla mamci.
Jedna z wizażanek pisała, że zużyła swoje mydełko z farmy po tygodniu używaniu na twarz i na ciało. Moim zdaniem to dość szybko, ciekawa jestem jak u mnie będzie z wydajnością. Mydełka lubię za to, że są wygodne w stosowaniu i wydajne. Kocham namydlić sobie kolorową myjkę mydełkiem i napienić całe ciało... Wspaniały relaks.

A mydełka z farmy kosztują jak na naturalne mydełka niewiele.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:15   #1391
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27012705]
Dałabyś mi link do tego sklepu? Bo jak wrzucam w Google, to mi wyskakuje kilka sklepów o tej nazwie.
[/QUOTE]
Proszę http://www.lawendowafarma.pl/
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 19:29   #1392
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Po co dodawac olej do kremu, o którego sklad pytala aniakazar i paranoja? Piszesz, że nie jest to konieczne, ale nikt o to nie pytal, pytanie bylo o SB.
A widzisz! Gdbybyś tylko przeczytała ze zrozumieniem to co cytowałam i to co napisała do tego cytatu. Nie było w nim o SB tylko o tym co jest za nim. Wyraźnie pisalam o składnikach dodawanych w małych ilościach i o ich znaczeniu w tym kontekscie.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:35   #1393
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
łee czekać do czerwca?i skoro zmieniają opakowania to możliwe,że coś w składach namieszająNie podoba mi się ta informacja-jednak dziękuje

Napisz jutro,że ten krem jest obrzydliwie obrzydliwy to mniej mnie serce będzie bolało
No niestety chyba tego nie napiszę ....
Bo oczywiście nie wytrzymałam i poleciałam do łazienki sie wykapać (TŻ trochę dziwnie na mnie patrzył, bo wczesnie jest, ale nawet słowa nie powiedział), zmyłam makijaż mydełkiem tuli kawowy peeling ( to tez jest świetne!) i nałożyłam krem african earth....Pachnie bardzo delikatnie, ale przyjemnie. Jak cudnie się wchłania! Miałam wrażenie jakby twarz go wsysala i nawet tuz po użyciu paszcza mi sie nie świeciła - wchłonął się błyskawicznie i do całkowitego matu!! Na takim efekcie bardzo mi zależało I jeszcze jedna rzecz, tylko nie wiem, czy dobrze to ujmę w słowa - mam wrażenie lekkiego liftingu? Twarz nie jest ściągnięta, tylko skóra jest taka jakaś bardziej napięta? Nie wiem, czy da się zrozumieć to co napisałam, ale efekt chyba mi się podoba...
Ja po pierwszej próbie jestem absolutnie na tak!!! Jutro przetestuję w ciągu dnia i z makijażem

Skoro mówisz, że składy mogły sie zmienić, to dopytam jeszcze jutro. Ale mam nadzieje, że nic nie zmienią , bo wydaje mi sie, że ten krem to dla mnie strzał w dziesiątkę.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:35   #1394
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Widzę, że nastał szał na lawendową farmę. Lawendowa farma kusi i mnie, ale zamawiać będę dopiero po 20 maja, bo teraz nie wszytskie mydełka są jeszcze dostępne. Mam nadzieję, że do dnia matki dojdzie, będzie to idealny drobiazg dla mamci.
Jedna z wizażanek pisała, że zużyła swoje mydełko z farmy po tygodniu używaniu na twarz i na ciało. Moim zdaniem to dość szybko, ciekawa jestem jak u mnie będzie z wydajnością. Mydełka lubię za to, że są wygodne w stosowaniu i wydajne. Kocham namydlić sobie kolorową myjkę mydełkiem i napienić całe ciało... Wspaniały relaks.

A mydełka z farmy kosztują jak na naturalne mydełka niewiele.
Też mam taką nadzieję
Jeśli starczają na tydzień to rzeczywiście jakoś mało...
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:42   #1395
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

A teraz krótka relacja z używania mydełka tuli - peeling kawowy
Pachnie delikatnie, liczyłam na troche większe doznania zapachowe , ale plus jest taki, że po jakims czasie używnia zapach nie zacznie draznić i wkurzać.
W mydełku sa takie maluteńkie ziarenka kawki, które dają bardzo delikatny peeling. Fajne wrażenie, fajne mydło, kolejne moje ulubione, chyba jestem nienormalna, po co mi tyle mydeł..........
Ale ja je tak wszystkie kocham! Jak przyszły do mnie mydełka tuli (sztuk 8) to TŻ pokładał się ze śmiechu, bo siedziałam ponad godzinę ustalając w jakiej kolejności będę je zuzywać
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 19:56   #1396
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
A widzisz! Gdbybyś tylko przeczytała ze zrozumieniem to co cytowałam i to co napisała do tego cytatu. Nie było w nim o SB tylko o tym co jest za nim. Wyraźnie pisalam o składnikach dodawanych w małych ilościach i o ich znaczeniu w tym kontekscie.

Umiem czytać ze zrozumieniem. Ale napisalaś też, że nie ma potrzeby dodawania olejów, emulgatorów itp w celu ulepszenia skladu, pytam więc, w jakim celu to napisalaś, skoro nikt nie pisal wcześniej że zamierza go ulepszyć ani nie pytal czy to zrobić?

Wydaje mi się, że pomylilas watki ( chodzi o skladowy) i teraz wyszlo trochę, że zagubilaś się nieco w swej uszczypliwośći, więc pozwól, że Ci wytlumaczę, nie polecam dodawać olejów do każdych kosmetyków, a już na pewno nie do kremu african, o którym mowa.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez caameroon Pokaż wiadomość
Korah jesteś niesamowita Dzięki za podpowiedź ale dlaczego ja Cię o to wcześniej nie zapytałam Na targach, na których byłam widziałam firme Jadwiga Mogłam popytać, pooglądać.. i pewnie kupić Ale przeszłam obojętnie Eh.. A chodzi Ci może o te pudry?
http://sklep.jadwiga.eu/pl/p/PUDER-N...malna-30-g/165
http://sklep.jadwiga.eu/pl/p/PUDER-N...zikowa-30-g/42

A co myślisz o tej firmie? I o takim pudrze z glinki? Warto?

Nie chcialabym Cie za bardzo wprowadzić w bląd, ale kojarzę nieco inne opakowanie tego pudru. Byl on doslownie 3-4 skladnikowy, zawieral kaolin, montmorillonite jeszcze jakieś dodatki 1 lub dwa. Możliwe że producent zmienil opakowania.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:03   #1397
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Umiem czytać ze zrozumieniem. Ale napisalaś też, że nie ma potrzeby dodawania olejów, emulgatorów itp w celu ulepszenia skladu, pytam więc, w jakim celu to napisalaś, skoro nikt nie pisal wcześniej że zamierza go ulepszyć ani nie pytal czy to zrobić?

Wydaje mi się, że pomylilas watki ( chodzi o skladowy) i teraz wyszlo trochę, że zagubilaś się nieco w swej uszczypliwośći, więc pozwól, że Ci wytlumaczę, nie polecam dodawać olejów do każdych kosmetyków, a już na pewno nie do kremu african, o którym mowa.
Nie, napisała mam gdzie trzeba, bez uszczypliwości, chciac sie podzielic moją skromna opinia, mam do tego pełne prawo, czyż nie?
A teraz po kolei:
Cytat:
Mhm, dzięki.
Czyli praktycznie rzecz biorąc, wszystkie składniki występujące w składzie po BS są w tak śladowych ilościach, jakby ich w ogóle nie było.
Moja intencja było wyjaśnienie jaki znaczenie mają te składniki tak śladowych ilościach, jakby ich w ogóle nie było
Moja odpowiedź jest tak ze jedne mają znaczenie bo to jest ich normalne stęzenie a inne są tylko wizualnym dodatkiem w składzie bo przy takim stęzeniu nie mają większego znaczenia (bo utoną w morzu głównej bazy olejowej czy emulgatorowej), jeszcze raz podkreślam że chodzi to te składniki za SB, (a tak na moje oko to za glukoza) bo cały czas Ci ten drobny szczegół umyka.
Cytat:
Wszystko począwszy od glukozy powinno być w ilości ponizej 1%. Jest to jak najbardziej wskazane szególnie w przypadku olejków eterycznych - skoro jest ich duzo rodzajów to stęzenie każdego musi być małe żeby razem nie przekraczały tego, powiedzmy, 1%. To samo z ekstraktami roślinnymi - lepiej nie przesadzać, niezależnie ile ich naładujemy lepiej sie trzymać zalecanych 0,5-1% w sumie. Jest to jak najbardziej skuteczne, za to dorzucanie dodatkowych olejów czy emulgatorów-emolientów uważam za niepotrzebne
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:11   #1398
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

hey to jest wątek o naszych zbiorach kosmetycznych, a nie o dochodzeniu, co jest w składzie po SB i czy na pewno występuje w śladowych ilościach. Tu wklejamy swoje kosmetyki naturalne i ekologiczne i je omawiamy.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:11   #1399
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A teraz krótka relacja z używania mydełka tuli - peeling kawowy
Pachnie delikatnie, liczyłam na troche większe doznania zapachowe , ale plus jest taki, że po jakims czasie używnia zapach nie zacznie draznić i wkurzać.
W mydełku sa takie maluteńkie ziarenka kawki, które dają bardzo delikatny peeling. Fajne wrażenie, fajne mydło, kolejne moje ulubione, chyba jestem nienormalna, po co mi tyle mydeł..........
Ale ja je tak wszystkie kocham! Jak przyszły do mnie mydełka tuli (sztuk 8) to TŻ pokładał się ze śmiechu, bo siedziałam ponad godzinę ustalając w jakiej kolejności będę je zuzywać
Najlepszy peeling do ciała to kawowy własnoręcznie robiony, naprawdę. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry jak po własnym peelingu.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-19, 20:15   #1400
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Najlepszy peeling do ciała to kawowy własnoręcznie robiony, naprawdę. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry jak po własnym peelingu.
A mogę prosić o przepis na własnoręcznie kręcony peeling kawowy?
Chętnie wypróbuję
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:16   #1401
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Hey, ok, przepraszam, rozumiem, zbieżność tematów po prostu i od razu dziwnie mi się skojarzylo. Chyba jestem nieco przewrażliwona na Twoim punkcie z powodów wcześniejszych wydarzeń. Mam nadzieję, że mi to minie, bo odnoszę wrażenie, że coraz lepiej nam się rozmawialo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:48   #1402
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Najlepszy peeling do ciała to kawowy własnoręcznie robiony, naprawdę. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry jak po własnym peelingu.
O tak! to prawda a przepis jest banalnie prosty i można go zmieniać do woli. Ostatnio zrobiłam tak, że dałam po łyżce kawy, cukru, cynamonu. Do tego żel pod prysznic i mamy pięknie pachnącą, gęstą, brudzącą wszystko dookoła papkę, po której skóra jest niesamowicie gładka Ostatnio kupiłam peeling w takim fajnym słoiku z Wellness&Beauty w Rossmannie - cudo! Bardzo ostry, ale skóra tak gładka i nawilżona, że byłam w szoku! Bez balsamu u mnie się nie obejdzie, ale i tak super.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:50   #1403
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

No to ja się lekko w rozmowę wtrącę, ale na temat wątku będzie, wiec może wybaczycie

Chwaliłam podejście do klienta dystrybutora Naturderm, no i pochwalę raz jeszcze
Paczucha dotarła - z obiecanym kremem do rąk z rokitnikiem, ale też z miłą niespodzianką w postaci drugiego kremu - tym razem z oliwką I dziewięcioma saszetkami z próbkami balsamów już nie Naturderm - firm nei znam, więc na składy wrzucę do weryfikacji.
Tak czy tak, zachowali się nie tylko w pełni profesjonalnie, ale tez po prostu ładnie i miło, więc duże
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 20:59   #1404
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O tak! to prawda a przepis jest banalnie prosty i można go zmieniać do woli. Ostatnio zrobiłam tak, że dałam po łyżce kawy, cukru, cynamonu. Do tego żel pod prysznic i mamy pięknie pachnącą, gęstą, brudzącą wszystko dookoła papkę, po której skóra jest niesamowicie gładka Ostatnio kupiłam peeling w takim fajnym słoiku z Wellness&Beauty w Rossmannie - cudo! Bardzo ostry, ale skóra tak gładka i nawilżona, że byłam w szoku! Bez balsamu u mnie się nie obejdzie, ale i tak super.
To chyba chodzi o ten peeling, pisałam u nim u siebie, dla mnie też jest niesamowity!! Ostro ściera, ale pozostawia skórę natłuszczoną, miękką, po prostu rewelacja
I skład moim zdaniem nadaje się do tego wątku, ale sprawdźcie jeszcze na fotce (tzn.można sięprzyczepić do syntetycznego Parfum i barwników)
peeling Meersalz-Ol Wellness & Beauty (jest tylko w Rossmanie)
Cena 12,99 zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5385.jpg (121,8 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg peeling skład.jpg (48,1 KB, 25 załadowań)
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:03   #1405
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
To chyba chodzi o ten peeling, pisałam u nim u siebie, dla mnie też jest niesamowity!! Ostro ściera, ale pozostawia skórę natłuszczoną, miękką, po prostu rewelacja
I skład moim zdaniem nadaje się do tego wątku, ale sprawdźcie jeszcze na fotce (tzn.można sięprzyczepić do syntetycznego Parfum i barwników)
peeling Meersalz-Ol Wellness & Beauty (jest tylko w Rossmanie)
Cena 12,99 zł
Tak to ten sam świetny jest, kupiłam go za około 9zł. Skład bardzo mi się spodobał. Oby było takich więcej w rossmannie
A! Wiecie może, czy alterra ma kosmetyki kolorowe? Zawitają do rossmanna?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:06   #1406
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Tak to ten sam świetny jest, kupiłam go za około 9zł. Skład bardzo mi się spodobał. Oby było takich więcej w rossmannie
A! Wiecie może, czy alterra ma kosmetyki kolorowe? Zawitają do rossmanna?

To ciekawe. A jak z innymi produktami z tej serii? Wiecie coś? Mają coś do twarzy i wlosów, czy tylko do ciala?
Tak alterra ma kolorókę, ale kiedy do Polski wjedzie to niewiem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:08   #1407
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
O tak! to prawda a przepis jest banalnie prosty i można go zmieniać do woli. Ostatnio zrobiłam tak, że dałam po łyżce kawy, cukru, cynamonu. Do tego żel pod prysznic i mamy pięknie pachnącą, gęstą, brudzącą wszystko dookoła papkę, po której skóra jest niesamowicie gładka .
Kawa gotowa mielona, czy same mielicie?
Proporcje kawy do cukru 1:1 to stała proporcja? I do tego dodatki też w takiej samej ilości co kawa i cukier? Co jeszcze dodajecie oprócz cynamonu?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:18   #1408
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To ciekawe. A jak z innymi produktami z tej serii? Wiecie coś? Mają coś do twarzy i wlosów, czy tylko do ciala?
Tak alterra ma kolorókę, ale kiedy do Polski wjedzie to niewiem.
Nie patrzyłam jak inne. Im więcej czytam tych składów tym gorzej dla mojego portfela Więc ograniczam się

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Kawa gotowa mielona, czy same mielicie?
Proporcje kawy do cukru 1:1 to stała proporcja? I do tego dodatki też w takiej samej ilości co kawa i cukier? Co jeszcze dodajecie oprócz cynamonu?
Kawa może być z fusów albo taka naturalna, bezpośrednio z opakowania. wrzuć wszystko co chcesz po łyżce - następnym razem sama będziesz wiedziała co i jak najbardziej Ci pasuje A do peelingu można dodać pewnie sól zamiast cukru (uwaga na podraznienia!), może zmielone migdały albo inne zdzieraki, jakiś olejek pachnący, albo inny olej nawilżający. Kombinować można do woli
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:21   #1409
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Kawa może być z fusów albo taka naturalna, bezpośrednio z opakowania. wrzuć wszystko co chcesz po łyżce - następnym razem sama będziesz wiedziała co i jak najbardziej Ci pasuje A do peelingu można dodać pewnie sól zamiast cukru (uwaga na podraznienia!), może zmielone migdały albo inne zdzieraki, jakiś olejek pachnący, albo inny olej nawilżający. Kombinować można do woli
bardzo dziękuję, napewno wypróbuję, bo brzmi cudnie
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 21:25   #1410
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To ciekawe. A jak z innymi produktami z tej serii? Wiecie coś? Mają coś do twarzy i wlosów, czy tylko do ciala?
Tak alterra ma kolorókę, ale kiedy do Polski wjedzie to niewiem.
Chodzi o Wellness&Beauty? Niestety ten peeling to chlubny wyjątek, obadałam inne kosmetyki z tej serii i niestety nic tam ciekawego nie ma, składy raczej zasyfione.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.