Efekty olejowania paznokci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-06, 13:00   #31
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Oj, nie wpakuję się w taką butlę oleju
Haha, ja to kupuję od razu 3 sztuki, bo szybko idzie, kiedy używa się go do wszystkiego (masaż ciała, olejowanie włosów, olejowe oczyszczanie buzi, olejowanie paznokci - Alterrka migdal i papaja sprawdza się wszędzie ).

Cytat:
Napisane przez Lou Lou Pokaż wiadomość
Coś niesamowitego, są idealne Zawsze uważałam, że co, jak co, ale paznokcie mam bardzo ładne, jednak teraz widzę po Twoim przykładzie, że można mieć wręcz przepiękne, więc też wezmę się za swoje
Oj Dziękuję bardzo

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
Zdjęcia cyknięte 3 dni temu. Teraz tylko trzeba dać im trochę czasu, choć już po 3 dniach maziania w ciągu dnia i wieczorem bardzo się z olejami polubiły - zarówno pazury jak i skórki Bardzo możliwe, że właśnie tego potrzebowały.
Extra, cieszę się , cykaj i zapodawaj.

Cytat:
Napisane przez pemimi Pokaż wiadomość
Majowa Rosa, świetne masz paznokcie Sama muszę swoje zacząć olejować, bo od formaldehydu w odżywkach zaczęły mi pękać okropnie
Idź tą drogą Olejową drogą Dziękuję

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Majowa Rosa , piękne paznokcie
Mam takie pytanie czy kładziesz jakąś bazę/odżywkę pod lakier?
Także jestem w trakcie zapuszczania i właśnie przekonałaś mnie do olejowania
Super Ja od zawsze używam baz Inglota, biorę je w ciemno i jestem bardzo zadowolona. Dokładna nazwa to Inglot Peeling Nails (link), lakier podkładowy do paznokci rozdwajających się, zawierający wapń.

Ale zdjęcia golasom robię bez żadnej bazy oczywiście, wtedy lepiej widać budowę płytki, wszystkie bruzdy itd.

Cytat:
Napisane przez alcia22 Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawych rzeczy można dowiedzieć sie tutaj o wielu na prawde nie słyszałam
bardzo tu ciekawie i paznkietki boskie
Dziękuję Sama niczego nie wymyśliłam, po prostu olejowałam włosy, a kiedy zobaczyłam, że to fajnie robi dłoniom, wgłębiłam się w paznokciowy wątek "Sposoby babuni" i dalej to już samo poszło

*************

Mój przyrost staje się coraz mocniejszy, nie wiem jak to opisać, ale na przykład na palcach wskazujących, tam, gdzie był "świeży", biały i wiotki, jego część robi się zwarta i różowa, w kolorze opuszka, stając się regularną częścią palca, jakby jego przedłużeniem.

A posądzenia o to, że mam "sztuczne" paznokcie (oraz pytania "gdzie je robiłaś?") stają się normą
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-08, 08:14   #32
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Majowa Rosa Pokaż wiadomość
Dzień dobry


Extra, cieszę się , cykaj i zapodawaj.


Super Ja od zawsze używam baz Inglota, biorę je w ciemno i jestem bardzo zadowolona. Dokładna nazwa to Inglot Peeling Nails (link), lakier podkładowy do paznokci rozdwajających się, zawierający wapń.
Dzień dobry !

Mimo braku czasu i bycia w biegu pamiętam o olejowaniu i jestem bardzo zadowolona z efektów . Co do fotek to jeszcze troszkę poczekam.


Z chęcią wypróbuję też lakier podkładowy z Inglota bo aktualnie kończy mi się baza .

To w takim razie czekamy na nowe fotki pazurów.
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-09, 13:27   #33
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Eeeee tam, moje nowe to już straszna nuuuuda, teraz czekam na wasze zdjęcia, bo to miał być wątek zachęcający do pielęgnacji i fotografowania waszych pazurków!

Ale skoro tak, to dzisiaj w nocy akurat miałam zmywanie i gorącą olejową kąpiel, cyknęłam foty, oto najbardziej aktualne porównanie paznokci gołych obecnych i tych sprzed pół roku, bez bazy i czegokolwiek innego oczywiście. Najbardziej spektakularne efekty widać chyba na palcu wskazującym i na kciuku, zbliżenie:




Na porównaniu obu dłoni widać nie tylko przyrost płytki, ale także grubość paznokcia; kiedyś oba wskazujące mi się namiętnie rozdwajały, a teraz nawet nie ma na to szans, bo są mocne, zbite i zwarte (i dlatego są takie białe):

__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-05-09 o 14:29
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-12, 21:19   #34
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Szczęka mi opadła! Chyba spróbuję olejowania, bo prawdę mówiąc próbowałam już chyba wszystkiego, a moje paznokcie nadal są miękkie i strasznie się rozdwajają
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 17:14   #35
zmisia
Raczkowanie
 
Avatar zmisia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: A czy to ważne? gdzieś na dolnym śląsku ;0
Wiadomości: 193
Dot.: Efekty olejowania paznokci

a ja mam pytanie, po jakim czasie zauważyłaś wzmocnienie paznokci? moje są miękkie jak papier, a w dodatku zaczeły się rozdwajać ... Stosuję olejowanie od ok miesiąca.. Ale niestety jak się rozdwajały tak rozdwajają..
zmisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 19:28   #36
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Lacquermaniacs, spróbuj, zachęcam

Cytat:
Napisane przez zmisia Pokaż wiadomość
a ja mam pytanie, po jakim czasie zauważyłaś wzmocnienie paznokci?
Dosyć szybko, po miesiącu już na pewno były wyraźne efekty, ale ja startowałam być może z innego punktu, bo nigdy wcześniej przy pazurkach nie kombinowałam (nie piłowałam ich przesadnie, nie byłam nigdy u żadnej stylistki, nie miałam nawet pojęcia, że ludzie zdzierają wierzchnie warstwy, żeby przyklejać czy budować "sztuczne", itd.), więc nie były problematyczne, zniszczone czy słabe, tylko po postu rozdwajały się miejscami.

Zmisia, doprecyzowując: używasz Alterry czy Babydream na noc i nie widzisz żadnych efektów? Robiłaś może zdjęcia przed rozpoczęciem pielęgnacji? Być może jakieś inne czynniki osłabiają Twoje paznokcie? Np. dieta, rodzaj pracy, nadużywanie zmywacza czy innych środków drażniących?
Ja zaraziłam olejowaniem kilka koleżanek i to naprawdę działa w każdym wypadku, chociaż w różnym tempie
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 20:45   #37
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ja dziś zaczęłam pierwszą kąpiel z Alterrą. Zobaczymy za miesiąc
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 20:46   #38
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

agrh, czemuż kusicie tą Alterrą?
chyba zakupię, bo moje nogi wołają o pomoc
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 20:50   #39
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
agrh, czemuż kusicie tą Alterrą?
chyba zakupię, bo moje nogi wołają o pomoc
Dziś kupiłam żałuję tylko, ze trochę droga jest. Mam wrażenie, że wcześniej, jeszcze przed okresowym wycofaniem tych olejków, były tańsze.
Ale mimo wszystko, olejek pachnie pięknie! Sama przyjemność olejowania

Inspire, zamierzasz używać do olejowania paznokci u nóg?
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 20:51   #40
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Nie, olejuję łydki, tylko to je koi po goleniu i nawilża dobrze
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 21:00   #41
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Aaa, rozumiem! Ja na szczęście takiego problemu nie mam
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 21:07   #42
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

To już tak zupełnie na marginesie:
Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Nie, olejuję łydki, tylko to je koi po goleniu i nawilża dobrze
Do golenia wszystkich rejonów idealnie wprost nadaje się odżywka do włosów Kallosa, (link), to moje odkrycie roku dosłownie , po niej nie ma podrażnień, a poślizg i zapach rozkoszny, przy tym nieprzyzwoicie tania (i świetnie robi włosom, do czego jest zasadniczo przystosowana ).
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 21:11   #43
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

A to wiem, sama tak robiłam
z tym że niestety, wszystkiego próbowałam i skóra nadal diabolicznie sucha, mimo balsamów wszelkiej maści.
No no, nie mów o masce, tylko olejem kuś
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-13, 21:17   #44
Lacquermaniacs
Przyczajenie
 
Avatar Lacquermaniacs
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

W życiu nie pomyślałabym, że moja ulubiona odżywka może być stosowana do golenia! Czego to się na wizażu można dowiedzieć:P
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny - http://www.lacquer-maniacs.blogspot.com
Lacquermaniacs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-16, 19:10   #45
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
(...) tylko olejem kuś
A kuszę kuszę, ostatnio odebrałam nieznany numer i okazało się, że zadzwoniła do mnie siostra męża mojej przyjaciółki, która rozmawiała ze mną o moich pazurkach na jakiejś rodzinnej imprezie i bez zbędnych formalności zapytała: "Stoję przed półką w Rossmannie, jaki to był dokładnie olejek?"

Ano taki, który umożliwił mi zabawę z wzorkami, z której cieszę się jak dziecko:

__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 08:40   #46
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

super !!


Ja pomimo olejowania muszę swoje ciągle skracać i skracać bo co chwila któryś się kruszy - zawsze po bokach. Generalnie jestem w ciężkim szoku bo goła płytka po zmyciu lakieru nie jest sucha/szorstka/szara tylko śliska i mam wrażenie jakby ubrała się w jakąś warstwę ochronną - bardzo jestem mile zaskoczona tym efektem. Jednak nie mogę poradzić sobie z kruszeniem się boków pomimo lekkiego ich zaokrąglania.. Myślałam, że olejowanie oprócz używania odżywek mi trochę w tym pomoże i je wzmocni ale póki co niestety tak się nie stało ale cóż... jestem cierpliwa .
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-17, 17:43   #47
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Efekty olejowania paznokci

ŁaŁ jestem pod wrażenie ja również nie uznaje sztucznych paznokci, nie podobają mi się tipsy ani nawet nie lubię man hybrydowego .. kupiłam ostatnio olejek rycynowy i smaruje paznokcie ale tylko po zmyciu lakieru czyli 1-2 razy na tydz (w sumie dopiero 3 razy ) nie myślałam o olejowaniu pomalowanych pazurów moje dbanie o pazurki dotychczas polegało tylko na tym, aby zawsze były pomalowane (odżywka SH 8w1 lub paznokcie twarde jak diament, lakier i wysuszacz również SH insta dry) i tyle ..
Ps. jak robisz te wzorki śliczne są .. a pazurki .. marzenie
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 11:11   #48
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
super !!
Dziękuję
Widziałam Twoje pazurki, masz śliczną, długą płytkę, więc efekty olejowej pielęgnacji na bank będą o wiele ładniejsze, niż u mnie, mogę się założyć

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
ŁaŁ jestem pod wrażenie Ps. jak robisz te wzorki śliczne są .. a pazurki .. marzenie
Miło mi bardzo
Wzorki maluję głównie farbkami akrylowymi (Pollycolor) i pędzelkami kupionymi w sklepie dla plastyków; mam też pędzelki-zeberki przeznaczone specjalnie do malowania paznokci z allegro oraz pędzle z AllePaznokcie, ale przesiadłam się na te pierwsze. Czasami zdobienia wykonuję też samymi lakierami.

Wzorki pędzelkami maluję dopiero od 2,5 miesiąca, uczę się i rozkręcam, ale to ogromna frajda, więc szaleję na całego. "Płótno" mam dzięki olejowaniu, gdyby nie to, nigdy bym nie wpadła na taki pomysł zdobienia paznokci, ale do końca życia łaziłabym w krótkim, nieśmiertelnym frenczu...

Czy doczekam się kiedyś waszych naolejowanych golasków?
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 12:22   #49
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Wiem, że to nie ładnie tak ale zazdroszczę Ci :P No ja mogę wrzucić swoje ale są krótkie bo 2 tyg jeden mi się złamał bardzo krótko i wszystkie musiałam pościnać ale i tak nie były takie ładne, jeszcze jak pomalowane to fajnie ale na goło mi się nie podobały moje aktualne paznokcie, dziś -pierwsze 2 to przed malowaniem, trzecie to po malowaniu odżywką i czwarte po malowaniu lakierem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02628.jpg (33,1 KB, 758 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02631.jpg (30,0 KB, 617 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02634.jpg (37,3 KB, 637 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02637.jpg (35,0 KB, 446 załadowań)
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-18, 12:37   #50
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Haha, to jesteśmy kwita, bo ja szczerze i pozytywnie zazdroszczę Ci takiego stanu wyjściowego, czyli płytki dłuższej niż ja kiedykolwiek miałam Po miesiącu/dwóch systematycznego olejowania nie poznasz swojej własnej dłoni, zobaczysz Tylko oprócz rycynowego dodaj coś jeszcze, bo jednak mam wrażenie, że to mieszanki mają magiczne właściwości. Może i Ty skusisz się na "moją" Alterrkę?
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 13:15   #51
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Efekty olejowania paznokci

No to muszę się zaopatrzyć w inne olejki Ta alterra troszkę droga (na allegro ok 30-40 zł) a ja teraz spłukana, ale na allegro widzę wiele olejków których cena nie odstrasza .. jutro poprzeglądam i coś wybiorę a potem je pomieszam w oddzielnej buteleczce specjalnie do pazurków
na allegro teraz znalazłam sprzedawce co ma różne olejki to będzie po jednym koszcie przesyłki , możesz doradzić które wybrać? myślałam też coś do włosów wziąć http://allegro.pl/listing/user/listi...Items-12900382

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-05-18 o 13:19
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 13:30   #52
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
Ta alterra troszkę droga (na allegro ok 30-40 zł)
Ooooooo, aż tyle? Ja kupuję ją za mniej niż 4 euro, czyli mniej więcej 15 zł, nawet nie wiedziałam, że w Polsce jest taka przebitka...
Do samodzielnie robionej mieszanki możesz dodawać też szczyptę oleju winogronowego (normalnego, spożywczego), bo nadaje takiej fajnej, ciepłej "miękkości" wszystkim mieszankom. Może uda się domowymi sposobami "odtworzyć" skład zbliżony do Alterry samodzielnie? Tu jest opis LINK

EDIT:
Wprawdzie nie znam tych firm z linka, ale na pewno warto zainwestować w olej migdałowy, arganowy i kokosowy, do tego możesz dokupić w aptece kasułki w wit A+E i już można poszaleć. Ale nie jestem pewna, czy taką mieszankę warto przyrządzić na zapas, czy może lepiej tuż przed samym zastosowaniem?
__________________

Majowa galeria z różą w tle



Edytowane przez Majowa Rosa
Czas edycji: 2013-05-18 o 13:37
Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-18, 14:26   #53
Kasiasta89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 290
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Ooo ta jest cenowo atrakcyjna więc muszę się wybrać do rossmanna i ją kupię na pewno ja widziałam tu i myślałam że taki drogi jest http://allegro.pl/alterra-bio-olejek...205619547.html i tu http://allegro.pl/alterra-olejek-nat...215439340.html .. myślałam że nie ma znaczenia kiedy mieszamy ale skoro tak to będę mieszać bezpośrednio przed zastosowaniem w poniedziałek pojadę się zaopatrzyć a olejek kokosowy też mam

Edytowane przez Kasiasta89
Czas edycji: 2013-05-18 o 14:29
Kasiasta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 09:07   #54
Krrem
Wtajemniczenie
 
Avatar Krrem
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 410
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Maartikrk Pokaż wiadomość
super !!


Ja pomimo olejowania muszę swoje ciągle skracać i skracać bo co chwila któryś się kruszy - zawsze po bokach. Generalnie jestem w ciężkim szoku bo goła płytka po zmyciu lakieru nie jest sucha/szorstka/szara tylko śliska i mam wrażenie jakby ubrała się w jakąś warstwę ochronną - bardzo jestem mile zaskoczona tym efektem. Jednak nie mogę poradzić sobie z kruszeniem się boków pomimo lekkiego ich zaokrąglania.. Myślałam, że olejowanie oprócz używania odżywek mi trochę w tym pomoże i je wzmocni ale póki co niestety tak się nie stało ale cóż... jestem cierpliwa .
Miałam ten sam problem. Pomogła zmiana pilniczka z metalowego na pappierowy i piłowanie tylko w jedną stronę. Może to dłużej trwa ale nie pekają już ani się nie rozdwajają.

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Kasiasta89 Pokaż wiadomość
No to muszę się zaopatrzyć w inne olejki Ta alterra troszkę droga (na allegro ok 30-40 zł) a ja teraz spłukana, ale na allegro widzę wiele olejków których cena nie odstrasza .. jutro poprzeglądam i coś wybiorę a potem je pomieszam w oddzielnej buteleczce specjalnie do pazurków
na allegro teraz znalazłam sprzedawce co ma różne olejki to będzie po jednym koszcie przesyłki , możesz doradzić które wybrać? myślałam też coś do włosów wziąć http://allegro.pl/listing/user/listi...Items-12900382
Na allegro tyle kosztują ale normalnie w rossmannie kosztują 17 z groszami.
__________________
Zapuszczamy! Cel: Do łokci.

14.02.14

Blogowanko - Biochemia Urody, Serum - olejek z 10% witaminy C, DIY
Krrem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 09:44   #55
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Jestem absolutnie zachwycona efektami! Na swoje paznokcie już tak bardzo nie narzekam, bo w końcu, po latach obgryzania, powoli wracają do formy - jednak właśnie lata obgryzania sprawiły, że moja płytka jest naprawdę krótka... Maniakalnie dbam o paznokcie od jakiegoś roku, jednak po tym czasie mam minimalny przyrost płytki (na dwóch, trzech paznokciach bardziej znaczący), a jak zobaczyłam, że u Ciebie taki przyrost pojawił się już po 3 miesiącach... Marzenie! Chyba zacznę naprawdę dbać o systematyczność w olejowaniu paznokci, zresztą do olejowania włosów też muszę wrócić, więc kiedy, jak nie teraz? Twoje pazurki są dla mnie mega motywacją!

Edytowane przez Anesthesia
Czas edycji: 2013-05-19 o 09:47
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 18:18   #56
madzialenka1984
Raczkowanie
 
Avatar madzialenka1984
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 114
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Alterra kosztuje w Rossmannie nie więcej niż 18 zł, na allegro znalazłaś w cenie 30 zł zapewne olejek Alverde, niedostępny w Polsce.
madzialenka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-19, 21:07   #57
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Alterra chodziła po takich cenach, kiedy ją wycofali na jakiś czas.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 09:03   #58
tusiorka
Przyczajenie
 
Avatar tusiorka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cześć!
Olejowanie paznokci stosuję już od dawna, tylko recepturę mam trochę inną:

Mieszam 3 części masła shea, 2 oleju (1 część to olej rycynowy, 2 taka jaka akurat się trafi, próbowałam już alterry pomarańczowej, oleju z pestek winogron, migdałowego, avokado), 1-2 kapsułki wit. A+E i do tego wszystkiego dodaję około 6 kropel keratyny hydrolizowanej z ZSK.
Czasem dodaję też masła kakaowego, ostatnio również kilka kropel kwasu hialuronowego.

Muszę przyznać, że to idealna odżywka dla moich paznokci!
Zawsze były matowe, prążkowane, łamały się niesamowicie, rozdwajały.
Odkąd wpadłam na pomysł z tą odżywką już się nie łamią i nie rozdwajają.
Brakuje im co prawda takiej białości, jak mają Twoje, ale są na dobrej drodze
Smaruję tą odżywką również skórki i one są za to niesamowicie wdzięczne!
Zawsze były suche, białe i często robiły się zadziorki. To już przeszłość!
__________________
Kuracja włosowa od: 5.07.2012

Zapuszczam


tusiorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 14:24   #59
Maartikrk
Zakorzenienie
 
Avatar Maartikrk
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 159
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Krrem Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem. Pomogła zmiana pilniczka z metalowego na pappierowy i piłowanie tylko w jedną stronę. Może to dłużej trwa ale nie pekają już ani się nie rozdwajają.
Szczerze mówiąc nie pamiętam kiedy ostatni raz używałam pilniczka metalowego, jakaś odległa przeszłość więc ten "powód" wykluczam. Póki co - odpukać - nie kruszą się i wszystko jest ok więc liczę na to, że będą sobie spokojnie, zdrowo rosły .
Maartikrk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-20, 14:56   #60
Majowa Rosa
Rozeznanie
 
Avatar Majowa Rosa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 764
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cieszę się, że ten temat ma jakieś pozytywne skutki już teraz

Co do pilniczka, to używam jak najdrobniejszego, papierowego, a pazurki piłuję średnio raz w tygodniu, tuż przed zmyciem "starego" lakieru. Piłuję w jedną stronę. Dopiero potem zmywam lakier i robię olejową kąpiel.

No i w ogóle nie używam polerki czy tam czegoś do wygładzania powierzchni, nie ruszam jej wcale. Jak to mówią: "lepsze jest wrogiem dobrego", więc nie kombinuję i w tym wypadku stawiam na naturę. A czytam tu i ówdzie, że dziewczyny wygładzają powierzchnię, polerując "na lusterko" - czy wtedy przyczepność lakieru nie jest mniejsza? Nie znam się na tym.
__________________

Majowa galeria z różą w tle


Majowa Rosa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.