Jasny podkład - zbiorczy cz II - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-27, 08:29   #3811
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Quench, dzieki. Widzialam na Twoim blogu recenzje Chromatixa i sie napalilam, ciekawe jak by wypadl w porownaniu z Zero Minus Face Atelier. Nie pozostaje mi chyba nic innego, jak sprawdzic.

Dzisiaj uzylam maminego LS 4.5 i... jest dobry, ew. moglby byc ciut jasniejszy. Mysle, ze w takim razie jest duzs szansa, ze znajde cos odpowiedniego.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 08:39   #3812
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem z lancome. Przyglądałam się im wszystkim, w końcu zmacałam jakiś 005 z bardzo małymi drobinkami. Był najjaśniejszy i kurcze nie pamiętam który to Pewnie to był ten z pipetką, którego nazwy nie pamiętam

To raczej Teint Miracle KLIK, bo Miracle Air nie ma drobinek


Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Help!
potrzebuje kupic podklad
A może Shu Uemura mają podkłady w trzech tonacjach
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 12:36   #3813
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

ponoć bardzo dobrym jakościowo podkładem jest By Terry Cover Expert. Tylko kolory #1 i #2 z tego co widać na swatchach są mocno beżowo neutralne, #3 jest żółtawa ale pewno za ciemna. Piszą że jest super lekki-rzadki, bardzo dobrze kryjący niewidzialny na skórze i trwały Chodzi za mną od dawna ale brak możliwości obejrzenia na żywo plus niekoniecznie moja kolorystyka plus cena 220zł nie zachęca do kupna w ciemno

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2014-08-27 o 12:39
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 13:42   #3814
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

może revlon colorstay ivory ? choć ja też mam bardzo jasną karnacje a używam odcienia sand beige - ciepły odcień .
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 18:15   #3815
ColettS
Raczkowanie
 
Avatar ColettS
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: podkłady o jasnych odcieniach matujące i długotrwałe

Dermacol w malutkiej ilości koniecznie(!) rozrobiony z kremem (lub żelem - w zależności czego używasz do buzi), gdyż sam jest bardzo ciężki.
Nie ma szans, żebyś nie znalazła dla siebie odcienia, bo paleta zaczyna się od prawie białego koloru A i cena jest również przyjemna 15 czy 17 zł, a jest bardzo wydajny.
__________________
Chcesz zobaczyć więcej moich makijaży?
Zapraszam na <ciach_reklama> oraz na nowego bloga.
ColettS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:00   #3816
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kupilam Clarins Everlasting w kolorze 103. Mam nadzieje, ze sie jutro nie przewroce jak sie nim pomaluje i zobacze go w dziennym swietle

Obawiam sie, ze powinam byla celowac w Skin Illusion jesli chodzi o wlasciwosci, ale juz po ptokach. Zobaczymy.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-08-27 o 21:04
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-27, 21:20   #3817
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Kupilam Clarins Everlasting w kolorze 103. Mam nadzieje, ze sie jutro nie przewroce jak sie nim pomaluje i zobacze go w dziennym swietle

Obawiam sie, ze powinam byla celowac w Skin Illusion jesli chodzi o wlasciwosci, ale juz po ptokach. Zobaczymy.
Koniecznie daj znać, jak się spisał
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 10:17   #3818
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Kupilam Clarins Everlasting w kolorze 103. Mam nadzieje, ze sie jutro nie przewroce jak sie nim pomaluje i zobacze go w dziennym swietle

Obawiam sie, ze powinam byla celowac w Skin Illusion jesli chodzi o wlasciwosci, ale juz po ptokach. Zobaczymy.
Mi właśnie nie podobało się to jak Everlasting leżał na skórze, u mnie był z tych podkładów dających jak ja to nazywam "betonowe"wykończenie:brz ydal: Skin Illusion o wiele lepszy ale i ciemniejszy
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:25   #3819
girl_pinki
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 66
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Ostatnio kupiłam podkład matujący z Catrice All Matt Plus w odcieniu 010 light beige. Podkład jest bardzo delikatny, aksamitny, cudownie rozprowadza się na skórze, nie zostawia plam i smug. Dobrze matuje cerę przez cały dzień. Wyrównuje koloryt cery, strefa T w końcu się nie błyszczy!
Bardzo polecam ten podkład. Można go kupić za niecałe 27zł w internecie (xxxx).

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2014-08-29 o 11:16 Powód: reklama
girl_pinki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 10:45   #3820
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Iamsolucky - poki co mam wrazenie, ze kupilam inny podklad niz opisywany - uzylam go dzisiaj i dal mi srednie krycie (nie przykryl piegow itp.), a wykonczenie bylo polmatem w strone glow nazwa na opakowaniu sie zgadza, wiec bede testowac dalej, ale jestem zdezorientowana.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 11:09   #3821
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Iamsolucky - poki co mam wrazenie, ze kupilam inny podklad niz opisywany - uzylam go dzisiaj i dal mi srednie krycie (nie przykryl piegow itp.), a wykonczenie bylo polmatem w strone glow nazwa na opakowaniu sie zgadza, wiec bede testowac dalej, ale jestem zdezorientowana.
A jak z kolorem? Nie padłaś z wrażenia? Na jakim poziomie LS armaniego jest mniej więcej?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 11:16   #3822
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Jest ok, na styk, ale wyglada dobrze i ladnie sie wtopil.
Nie znam dokladnie kolorow LS, chyba bedzie troche (ton-dwa?) ciemniejszy od 2.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 11:34   #3823
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Jest ok, na styk, ale wyglada dobrze i ladnie sie wtopil.
Nie znam dokladnie kolorow LS, chyba bedzie troche (ton-dwa?) ciemniejszy od 2.
Dziękuję Szkoda, że dla mnie ta 2 LS jest dla mnie teraz idealna/ciutkę za ciemna, tamten pewnie będzie już za ciemny
No ale ok, czekam na swojego ysl, koniec z podkładami. Trzeba zużyć zapasy

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
To raczej Teint Miracle KLIK, bo Miracle Air nie ma drobinek
O, dziękuję. Przyjrzę mu się znowu. Tak tylko poznawczo Był w buteleczce widocznie najjaśniejszy z wszystkich wystawionych 005.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:18   #3824
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Poszlam wlasnie obczaic efekt po 4h noszenia i naprawde nie widze tego betonowego matu. Podklad wyglada wlasciwie identycznie jak gdy wyszlam z domu i jest to efekt delikatnego glow. Nie wiem o co chodzi. Mnie ten efekt odpowiada, ale stoi w sprzecznosci z doswiadczeniami chyba kazdej innej osoby, ktora go wyprobowala.

Edit: jednak chyba nie jestem jedyna (uff!), ale zaskakuje mnie rozbieznosc w opisach - wg niektorych daje mocny mat, wg niektorych wykonczenie satynowo-glow, wg niektorych krycie powalajace niemal, wg niektorych srednie...
Wiem, ze twarze sa rozne, ale z tak roznymi recenzjami jeszcze sie nie spotkalam.
W kazdym razie wg. mnie krycie smialo mozna stopniowac i przy jednej warstwie jest raczej srednie, jakby nalozyc cieniutka warstwe to mogloby byc i nizsze - z kolei przy dwoch faktycznie krycie moze byc niezle. I u mnie efekt na kremie HydraQuench (mam cere normalna) to taki satynowy glow.
mam nadzieje, ze nic sie nie zmieni, bo poki co jestem zachwycona.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2014-08-28 o 12:38
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:41   #3825
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Poszlam wlasnie obczaic efekt po 4h noszenia i naprawde nie widze tego betonowego matu. Podklad wyglada wlasciwie identycznie jak gdy wyszlam z domu i jest to efekt delikatnego glow. Nie wiem o co chodzi. Mnie ten efekt odpowiada, ale stoi w sprzecznosci z doswiadczeniami chyba kazdej innej osoby, ktora go wyprobowala.
U mnie nawet nie dawał specjalnego matu, tylko to wykończenie było bardzo podobne do MAP Dla porównania SI dawał mi taki miękki, świetlisty i gładki efekt z zakamuflowanymi porami. Everlastinga testowałam dawno temu, mogli zmienić formułę albo wersje na poszczególne kraje też się mogą różnić no i najważniejsze ten sam podkład u każdego prezentuje się inaczej przecież

ja się czasem dziwę jak czytam recenzje i 100% osób pisze o macie a u mnie totalny smalec i na kremie, i na serum i na gołej skórze
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 12:50   #3826
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Hmm, MAPu uzywalam dawno, ale chyba faktycznie daje podobme wykonczenie. Tylko z MAPem sie srednio czulam na twarzy i wole konsystencje Clarinsa.
Naprawde, mam nadzieje, ze tak zostanie, bo poki co mam wielkie love.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 13:13   #3827
7tyska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 17
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

właśnie zastanawiam się nad nim . zapewnień producenta wydaje się idealny, wygładza, trwały, wysoki filtr, matuje i jako,że mam skłonności to wyprysków grudek nie powinien pogorszyć stanu cery , a może nawet pomóc . a tym ,że czytając o nim opinie pharmacris podkład matujący z l coś tam... podobno nawet najjaśniejszy kolor jest bardzo ciemny i jeszcze ciemnieje więc już odpada a szkoda przejdę się do apteki choć próbek pewnie nie dostanę a co powiecie o astor mattitiude 16 h ? bo jestem nim zachęcona ale również spotkałam się z ostrzeżeniami ,że ciemnieje a jasny kolor wcale nie jest jasny, a wiadomo idzie jesień, opalenizna będzie słabła choć i tak za bardzo w tym sezonie buźki nie opalałam.
7tyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 13:50   #3828
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez 7tyska Pokaż wiadomość
właśnie zastanawiam się nad nim . zapewnień producenta wydaje się idealny, wygładza, trwały, wysoki filtr, matuje i jako,że mam skłonności to wyprysków grudek nie powinien pogorszyć stanu cery , a może nawet pomóc . a tym ,że czytając o nim opinie pharmacris podkład matujący z l coś tam... podobno nawet najjaśniejszy kolor jest bardzo ciemny i jeszcze ciemnieje więc już odpada a szkoda przejdę się do apteki choć próbek pewnie nie dostanę a co powiecie o astor mattitiude 16 h ? bo jestem nim zachęcona ale również spotkałam się z ostrzeżeniami ,że ciemnieje a jasny kolor wcale nie jest jasny, a wiadomo idzie jesień, opalenizna będzie słabła choć i tak za bardzo w tym sezonie buźki nie opalałam.
jakich podkładów używałaś do tej pory? na jakim poziomie jasności jesteś?

Wysłano z Mrocznego Końca Świata
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 09:53   #3829
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Iamsolucky - poki co mam wrazenie, ze kupilam inny podklad niz opisywany - uzylam go dzisiaj i dal mi srednie krycie (nie przykryl piegow itp.), a wykonczenie bylo polmatem w strone glow nazwa na opakowaniu sie zgadza, wiec bede testowac dalej, ale jestem zdezorientowana.
Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Poszlam wlasnie obczaic efekt po 4h noszenia i naprawde nie widze tego betonowego matu. Podklad wyglada wlasciwie identycznie jak gdy wyszlam z domu i jest to efekt delikatnego glow. Nie wiem o co chodzi. Mnie ten efekt odpowiada, ale stoi w sprzecznosci z doswiadczeniami chyba kazdej innej osoby, ktora go wyprobowala.

Edit: jednak chyba nie jestem jedyna (uff!), ale zaskakuje mnie rozbieznosc w opisach - wg niektorych daje mocny mat, wg niektorych wykonczenie satynowo-glow, wg niektorych krycie powalajace niemal, wg niektorych srednie...
Wiem, ze twarze sa rozne, ale z tak roznymi recenzjami jeszcze sie nie spotkalam.
W kazdym razie wg. mnie krycie smialo mozna stopniowac i przy jednej warstwie jest raczej srednie, jakby nalozyc cieniutka warstwe to mogloby byc i nizsze - z kolei przy dwoch faktycznie krycie moze byc niezle. I u mnie efekt na kremie HydraQuench (mam cere normalna) to taki satynowy glow.
mam nadzieje, ze nic sie nie zmieni, bo poki co jestem zachwycona.
U mnie też nie dawał płaskiego matu ani efektu tynku na twarzy. Wyglądał bardzo dobrze i w ogóle 'nie odstawał' od skóry (chodzi mi o efekt, kiedy pomimo dobrego nałożenia podkładu, produkt od razu widać na buzi). Żadnego podkreślania zmarszczek, strupków, włosków... Tylko kolor był za ciemny, ehhh...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-29, 10:40   #3830
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Dla mnie bedzie za ciemny jak mi zejdzie opalenizna... ale rozwazam kupienie chromatixu i mieszanie go, bo efekt u mnie jest naprawde rewelacyjny. Nie myslalas o tym?
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:34   #3831
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
Dla mnie bedzie za ciemny jak mi zejdzie opalenizna... ale rozwazam kupienie chromatixu i mieszanie go, bo efekt u mnie jest naprawde rewelacyjny. Nie myslalas o tym?
Mam ten biały chromatic mix ale na dłuższą metę mieszanie jest upierdliwe. Myślałam, czy nie przelać go po prostu do butelki z podkładem, ale że pigment nie jest lejący jak woda, ciężko go wymieszać...
Teraz wzdycham do nowego YSL, ale troszkę szkoda mi kasy... Bo w kufrze leżą otwarte i w ogóle nieużywane podkłady... MAC F&B, Yver Rocher rozświetlający, Gosh X-Ceptional Wearing, Misslyn Ultimate Stay, CK Infinite Matt, Shiseido Sheer and Perfect, Avon Luxe, Lavera Trend Sensitiv, Max Factor Skin Luminizer. Żaden na dłuższą metę mi nie odpowiada; do każdego mam jakieś 'ale'. Zastanawiam się czasem, cz nie wrócić do korzeni i nie kupić ponownie Lasting Silka Armaniego albo Teint Resist YSL...
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 13:45   #3832
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

O matko, ale kolekcje masz!

Ah, no ja sie przyzwyczailam do mieszania... ogolnie jak sie sprawuje Chromatic Mix? Mieszalas go z roznymi podkladami?

Btw, nie orientujesz sie, co jest ciut jasniejsze od 103 everlastinga, z neutralnymi/zoltymi podtonami? Jesli dalej bede tak zakochana, to pewnie bede go mieszac (jesli to nie wplynie na wlasciwosci), ale z drugiej strony fajnie wiedziec jaka jest alternatywa.

To bardziej do drugiego watku, ale aktualnie testuje brazujace kropelki Clarinsa, bo tak mi sie spodobalo jak wygladam opalona, ze nie chce sie z tym rozstac. ale stad tez to rozwazanie innych podkladow. Czuje sie troche jak dziecko w fabryce zabawek i ciesze sie, ze moze jednak cos potestuje i nie jestem skazana na 2-3 podklady na okraglo
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 14:53   #3833
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Mam ten biały chromatic mix ale na dłuższą metę mieszanie jest upierdliwe. Myślałam, czy nie przelać go po prostu do butelki z podkładem, ale że pigment nie jest lejący jak woda, ciężko go wymieszać...
Teraz wzdycham do nowego YSL, ale troszkę szkoda mi kasy... Bo w kufrze leżą otwarte i w ogóle nieużywane podkłady... MAC F&B, Yver Rocher rozświetlający, Gosh X-Ceptional Wearing, Misslyn Ultimate Stay, CK Infinite Matt, Shiseido Sheer and Perfect, Avon Luxe, Lavera Trend Sensitiv, Max Factor Skin Luminizer. Żaden na dłuższą metę mi nie odpowiada; do każdego mam jakieś 'ale'. Zastanawiam się czasem, cz nie wrócić do korzeni i nie kupić ponownie Lasting Silka Armaniego albo Teint Resist YSL...
Jaki miałaś kolor Teint resista?
Tak na marginesie znowu Ci się tych podkładów nazbierało
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 16:25   #3834
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez enn_ Pokaż wiadomość
O matko, ale kolekcje masz!

Ah, no ja sie przyzwyczailam do mieszania... ogolnie jak sie sprawuje Chromatic Mix? Mieszalas go z roznymi podkladami?

Btw, nie orientujesz sie, co jest ciut jasniejsze od 103 everlastinga, z neutralnymi/zoltymi podtonami? Jesli dalej bede tak zakochana, to pewnie bede go mieszac (jesli to nie wplynie na wlasciwosci), ale z drugiej strony fajnie wiedziec jaka jest alternatywa.

To bardziej do drugiego watku, ale aktualnie testuje brazujace kropelki Clarinsa, bo tak mi sie spodobalo jak wygladam opalona, ze nie chce sie z tym rozstac. ale stad tez to rozwazanie innych podkladow. Czuje sie troche jak dziecko w fabryce zabawek i ciesze sie, ze moze jednak cos potestuje i nie jestem skazana na 2-3 podklady na okraglo
Chromatic jest całkiem ok; trochę jak dobrze napigmentowany delikatny podkład. W odróżnieniu od MAP czy Illamasqua nie zmienia w drastyczny sposób właściwości podkładu. No, może te wodniste lekko zagęszcza. I jest dość specyficzny, bo niby na pierwszy rzut oka podkładu nie rozjaśnia, ale po chwili widać, że jednak bieli.
Z żółtymi podkładami to jakaś masakra; mam wrażenie, że większość jest różowa. Żółtawe są podkłady z Shiseido, odcienie O i neutralne I, tylko trzeba uważać na oksydację. Teraz przed Tobą chyba MAC stanąłby otworem oraz Chanelki Dior Nude miał ładny, jakby oliwkowy kolor 010 Ivory. Z nowości fajny jest jeszcze podkład Isa Dora Wake-Up Make Up 00 Fair. Możesz przyjrzeć się też Revlonowi Nude 120 vanilla.
Co do "opalonej" buzi, to dobrze Cię rozumiem, bo wciąż noszę ślady słońca i ogromną frajdę sprawiało mi testowanie podkładów przeróżnych firm
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Jaki miałaś kolor Teint resista?
Tak na marginesie znowu Ci się tych podkładów nazbierało
Miałam dwa odcienie. 02 blonde i 03 opal. Ten drugi kupiłam na wyprzedaży w sephorze za niecałe 100 zł. 02 było za żółte, 03 trochę za różowe; teraz pewnie bardziej pasowałaby mi jednak żółta dwójka No i nie są to odcienie super jasne.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 16:38   #3835
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Chromatic jest całkiem ok; trochę jak dobrze napigmentowany delikatny podkład. W odróżnieniu od MAP czy Illamasqua nie zmienia w drastyczny sposób właściwości podkładu. No, może te wodniste lekko zagęszcza. I jest dość specyficzny, bo niby na pierwszy rzut oka podkładu nie rozjaśnia, ale po chwili widać, że jednak bieli.
Z żółtymi podkładami to jakaś masakra; mam wrażenie, że większość jest różowa. Żółtawe są podkłady z Shiseido, odcienie O i neutralne I, tylko trzeba uważać na oksydację. Teraz przed Tobą chyba MAC stanąłby otworem oraz Chanelki Dior Nude miał ładny, jakby oliwkowy kolor 010 Ivory. Z nowości fajny jest jeszcze podkład Isa Dora Wake-Up Make Up 00 Fair. Możesz przyjrzeć się też Revlonowi Nude 120 vanilla.
Co do "opalonej" buzi, to dobrze Cię rozumiem, bo wciąż noszę ślady słońca i ogromną frajdę sprawiało mi testowanie podkładów przeróżnych firm

Miałam dwa odcienie. 02 blonde i 03 opal. Ten drugi kupiłam na wyprzedaży w sephorze za niecałe 100 zł. 02 było za żółte, 03 trochę za różowe; teraz pewnie bardziej pasowałaby mi jednak żółta dwójka No i nie są to odcienie super jasne.

wiem że nie są super jasne bo mam właśnie #2 i męczę nieszczęśnika ostatnio na lepkim serum i przypudrowany dry flo sprawia się zadziwiająco dobrze(i wygląda jaśniej i nie tak ciepło żółto jak na kremie czy suchej skórze) ale i tak z chęcią bym się go pozbyła/wymieniła
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 11:54   #3836
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Na wizażu wyczytałam, że ysl fusion foundation jest już w douglasie więc pognałam wczoraj zrobić wstępne rozeznanie.
Przedstawiam więc skrót w postaci zdjęciowej
Już opisuję.
Od góry do dołu
prawa strona:
YSL forever b20
YSL fusion b10
Estee Lauder Double Wear Light 0.5
lewa strona:
Clarins Everlasting 103
G. Armani Maestro 2
Laura Mercier Silk Creme Foundation Soft Ivory
Chanel Lumiere Velvet 10 beige
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg unnamed.jpg (13,8 KB, 67 załadowań)
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica

Edytowane przez LadyMadalena
Czas edycji: 2014-08-30 o 11:58
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 13:10   #3837
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Super swatche, dzieki
Clarins jest taki ciemny w porownaniu z tym Armanim? A Maestro jest chyba ciemniejszy od Lasting Silk? Az nie wierze sama, ze mi ten Everlasting pasuje.
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 13:32   #3838
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 5 296
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Tak sie zdziwilam, ze tez zrobilam swatche.

Face Atelier Zero Minus, NARS Sheer Glow Siberia i Clarins Everlasting 103

Edit: zapomnialam, ze mi sie nie polacza posty jak dodam zalaczniki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140830_131524_Richtone(HDR).jpg (54,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140830_131608_Richtone(HDR).jpg (64,4 KB, 61 załadowań)
__________________
...
enn_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 13:59   #3839
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Wiele zależy chyba od samej tonacji podkładu. Mam wrażenie, że te różowe albo jasnożołte bez domieszek beży są bardzo jasne. A taki Clarins wydaje się ciemny bo ma beżowe, neutralne tony.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 14:04   #3840
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jasny podkład - zbiorczy cz II

Kurczę, ładny ten Nars
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-02 22:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:24.