Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-11, 10:46   #1
sidorcia
Rozeznanie
 
Avatar sidorcia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 698

Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...


Witam, na wstępie chcę powiedzieć, że stwierdziłam, że samo nic się nie zrobi, więc czas zacząć działać.
Mam 21 lat, od 3,5 roku jestem mamą. Przed ciążą, czyli w roku 2009 ważyłam 65kg, w dniu porodu ważyłam 100kg, a obecnie ważę jakieś 120kg (piszę jakieś, gdyż nie ważyłam się od około pół roku, ciężko mi patrzeć na wagę). Mam 167cm wzrostu.
Miałam nadzieję, że uda mi się zrzucić zbędne kilogramy dietą - tzn. jedząc porcje mojego dziecka, jedząc to co ono. Niestety to za mało.
Moja kondycja leży, jest na poziomie zerowym, może nawet niżej. Przed ciążą pływałam, biegałam, jeździłam na łyżwach, nartach, grałam w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę - teraz moim jedynym sportem jest spacer.
Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Niestety na jakąś specjalną dietę nie mogę sobie pozwolić ze względu na brak funduszy. Mogę jedynie jeść dużo mniejsze porcje, oczywiście nic smażonego, tłustego itp. Podstawy. Liczę głównie na ćwiczenia.
Mogę ćwiczyć w godzinach kiedy dziecko jest w przedszkolu.
Czy mogę prosić o rady? Czy ktoś mi poradzi od czego zacząć? Jak intensywnie? Jakaś rozpiska, plan? Nie wiem jak konkretnie to wykonywać, gdyż poprostu wypadłam z obiedu i nie wiem co mogę ćwiczyć przy tak dużej wadze. Szybko się męczę, co jest chyba oczywiste, ale nie chcę, aby moje dziecko się mnie wstydziło. Noszę aktualnie rozmiar 50, moim taki celem jest zejście co najmniej do 46-44. Czy ktoś mi pomoże? Będę dozgonnie wdzięczna...
sidorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 12:58   #2
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że w Twoim przypadku najlepsze byłoby bieganie, możesz zacząć od szybkiego marszu i każdego dnia podnosić sobie poprzeczkę aż któregoś dnia będziesz w stanie biegać 40 minut... Ja gdy chciałam schudnąć postawiłam właśnie na bieganie, robiłam to co dwa dni, a w dni w które nie biegałam robiłam jakieś ćwiczenia dywanowe w domu przy laptopie.

Trzymam kciuki, niech wypowiedzą się osoby z większą wiedzą na ten temat
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 13:55   #3
fitnesowapani
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 269
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Nie znam się, ale skoro Sidorcia, jak napisała ma kondycję zerową to nie wiem czy bieganie to dobry pomysł. Szybki marsz to ok, ale bieganie?
Może zacznij od jakiś ćwiczeń w domu, coś prostego na początek, hula-hop?
Może jazda na rowerze? Pij herbatkę zieloną i czerwoną, dużo spaceruj. Małymi kroczkami do sukcesu. Możesz spróbować jak pisała Kalou88 jakieś ćwiczenia dywanowe.
W sumie moja wiedza w tym temacie też za bogata nie jest, ale myślę że może warto by udać się do jakiegoś specjalisty w zakresie nadwagi.

fitnesowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 14:34   #4
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

bieganie przy takiej wadze to szaleństwo, podstawą powinny być długie spacery, dobre podobno są w takich stanach niezbyt intensywne ćwiczenia na basenie; jeśli chodzi o diete to nie musi być nic specjalnego, standardowa zdrowa dieta, jest o tym pełno wątków
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:05   #5
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Cytat:
Napisane przez sidorcia Pokaż wiadomość
Witam, na wstępie chcę powiedzieć, że stwierdziłam, że samo nic się nie zrobi, więc czas zacząć działać.
Mam 21 lat, od 3,5 roku jestem mamą. Przed ciążą, czyli w roku 2009 ważyłam 65kg, w dniu porodu ważyłam 100kg, a obecnie ważę jakieś 120kg (piszę jakieś, gdyż nie ważyłam się od około pół roku, ciężko mi patrzeć na wagę). Mam 167cm wzrostu.
Miałam nadzieję, że uda mi się zrzucić zbędne kilogramy dietą - tzn. jedząc porcje mojego dziecka, jedząc to co ono. Niestety to za mało.
Moja kondycja leży, jest na poziomie zerowym, może nawet niżej. Przed ciążą pływałam, biegałam, jeździłam na łyżwach, nartach, grałam w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę - teraz moim jedynym sportem jest spacer.
Dlatego też zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Niestety na jakąś specjalną dietę nie mogę sobie pozwolić ze względu na brak funduszy. Mogę jedynie jeść dużo mniejsze porcje, oczywiście nic smażonego, tłustego itp. Podstawy. Liczę głównie na ćwiczenia.
Mogę ćwiczyć w godzinach kiedy dziecko jest w przedszkolu.
Czy mogę prosić o rady? Czy ktoś mi poradzi od czego zacząć? Jak intensywnie? Jakaś rozpiska, plan? Nie wiem jak konkretnie to wykonywać, gdyż poprostu wypadłam z obiedu i nie wiem co mogę ćwiczyć przy tak dużej wadze. Szybko się męczę, co jest chyba oczywiste, ale nie chcę, aby moje dziecko się mnie wstydziło. Noszę aktualnie rozmiar 50, moim taki celem jest zejście co najmniej do 46-44. Czy ktoś mi pomoże? Będę dozgonnie wdzięczna...
Może napisz do naszej Rzabby, wydaje mi się, ze to tutaj najbardziej kompetentna osoba i na pewno coś ci doradzi.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:40   #6
werty
Zadomowienie
 
Avatar werty
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 817
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Po 1-wsze gratuluję, że podjęłaś decyzję o zabraniu się do pracy nad sobą. Brawo

Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, nie wiem czy bieganie to dobry pomysł na początek. Spaceruj, pamiętając o wyprostowanej sylwetce, napiętym brzuchu. A w domu cierpliwie wyrabiaj sobie kondycję i daj ciału sygnał, że oto IDĄ ZMIANY

Pozwolę sobie skopiować post moderatorki, który napisała innej użytkowniczce (owa miała zerową kondycję). Spokojnie możesz do dopasować rozpiskę do siebie:

Cytat:
Ok zacznij od krótkich prtostych treningow, rob je w swoim tempie, staraj sie kazde powtorzenie wykonywac dokladnie.
Zacznij od krótkiej rozgrzewki
Nastepnie zrób
- 10 przysiadów schodzac pupa jak niajnizej , na poczatku mozesz przytrzymac sie np. oparcia krzesla
-10 pompek w oparciu o sciane
- 10x poloz sie na brzuchu I unies lekko nad podloge wyprostowane rece I nogi, jesli nie jestes w stanie zrobic tego na raz, podnies najpierw rece 10 x a potem nogi 10x

Powtorz te 3 cwiczenia jeszcze raz

Zrób dzien przerwy ale nic nie stoni na przeszkodzi, zebys poszla na energiczny spacer
Nastepnego dnia zrob znowu krotka rozgrzewke a po niej
- 10 wykrokow na kazda noge - mozez przytrzymywac sie oparcia krzesla dla zachowania rownowagi ale schodz do kata 90st pomiedzy kolanem a udem
- 10 x wioslowanie w opadzie , mozesz do tego cwiczeni uzyc puszek z fasolka albo butelek z woda mineralna
- 10 x spiecia brzucha
powtorz te 3 cwiczenia jeszcze raz

znowu zrob dzien przerwy I nastepnego dnia zrob pierwszy zestaw

Pamietaj, zeby przy wszytkich cwiczeniach trzymac brzuch lekko wciagniety/ napiety, proste plecy, klatke piersiowa w gorze (nie garb sie) I glowe prosto
nie zapominaj o oddychaniu
__________________
.

01.2013 Start

Od V/2013 sercem i ciałem z
Melissą Bender
werty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 08:45   #7
sidorcia
Rozeznanie
 
Avatar sidorcia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 698
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

A co myślicie o aqua aerobiku?
Dziękuję Wam za wszystkie rady, dziś zrobię plan, co robić każdego dnia, ile razy, ile serii itp.
sidorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 23:28   #8
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

A może z Ewą Chodakowską? Osobiście nie lubię ćwiczyć przed ekranem i naśladować co kto inny robi, ale może to jest rozwiązanie dla Ciebie?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 02:08   #9
alex1989
Zadomowienie
 
Avatar alex1989
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 950
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

http://www.sfd.pl/Ladies_SFD-f403.html ja bym radziła założyć dziennik tutaj. Poczytaj najpierw jak inne kobiety sobie radza ,są również takie z dużą nadwagą. Na tym forum będziesz miała profesjonalną poradę. Jeśli naprawde chcesz zdrowo schudnąć to to jest jedyna słuszna droga a nie żadna tam Ewka przy taki stanie fizycznym jaki masz teraz.
__________________
Chudniemy,chudniemy!
foto styczeń-sierpień
foto styczeń-sierpień II

moje włosiaki

"Może niektórych kobiet nie da się poskromić. Może potrzebują biegać na wolności, dopóki nie znajdą kogoś, tak dzikiego, aby biegał z nimi."

Edytowane przez alex1989
Czas edycji: 2013-11-13 o 02:09
alex1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 08:54   #10
sreberko4
Zakorzenienie
 
Avatar sreberko4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 3 797
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Ja na początek polecam nording walking, czyli spacery z kijkami poczytaj, przy dużej nadwadze są doskonałe, nie obciązasz kolan, stawów, przy takiej formie marszu angażujesz wiele partii miesni. Jesli młody chodzi spac wczesniej to z kijkami mozesz wyjsc nawet jak zasnie (jesli oczywiscie ktos jest w domu wieczorem przy nim). W diecie tak jak mowisz male porcje, wiecej biłka (jajka, filety,ryby) i jeslisz slodzisz to zrezygnuj. I nie dojadaj po dziecku "bo szkoda wyrzucic"
__________________
"I Was Born To Love You..."
sreberko4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:51   #11
fitnesowapani
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 269
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

a może
Walk at home - ćwiczenia na nogi i pośladki

na dobry początek, dostępne na yt
fitnesowapani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 22:27   #12
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

zapraszam na wątek odchudzeniowy-https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post43705849
fajne babki, które startowały też ze sporym nadbagażem.
Wspieramy się i chętnie przygarniemy nową "duszę"

co do ćwiczeń- aqua jest przyjemna ale jeśli umiesz pływać to zdecydowanie o wiele bardziej polecam zwykłe i tańsze pływanie na plecach albo kraulem, będziesz mieć szybciej efekty..oczywiście aquaaerobic też jest wskazany, ale wiadomo- droższy bieganie przy twojej wadze odpuść na razie. Przyjdzie na nie czas...za parę kilo
Popróbuj dywanówek typu Mel B- nie musisz od razu zrobić całego filmiku (krótkie są, ale intensywne jak na początek), rowerek też byłby ok. jeśli masz
Powodzenia
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 09:32   #13
Brzydal82
Raczkowanie
 
Avatar Brzydal82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraina wiecznych śniegów... :D
Wiadomości: 257
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Witam.
Na początku wielkie gratulacje! Najgorszy pierwszy krok, później już jest tylko łatwiej.
Wypowiem się, bo miałam dokładnie taką samą sytuację jak sidorcia. W szkole średniej ważyłam 80 kg, przy wzroście 170, potem zaczęłam brać tabletki i waga skoczyła do 100 kg, po urodzeniu dziecka 118 kg. Teraz ważę 76 kg i jest mi z tym dobrze.

Cytat:
Napisane przez sreberko4 Pokaż wiadomość
Ja na początek polecam nording walking, czyli spacery z kijkami poczytaj, przy dużej nadwadze są doskonałe, nie obciązasz kolan, stawów, przy takiej formie marszu angażujesz wiele partii miesni. Jesli młody chodzi spac wczesniej to z kijkami mozesz wyjsc nawet jak zasnie (jesli oczywiscie ktos jest w domu wieczorem przy nim). W diecie tak jak mowisz male porcje, wiecej biłka (jajka, filety,ryby) i jeslisz slodzisz to zrezygnuj. I nie dojadaj po dziecku "bo szkoda wyrzucic"
Zaczynałam od tego, ponieważ każda próba rozpoczęcia biegania kończyła się koszmarnymi bólami nóg i zniechęceniem. Obiema rękami polecam nordic walking, kup kije, poszukaj na youtube filmy z instrukcją i do dzieła. http://www.youtube.com/watch?v=1GF9uJ27eSQ ja patrzyłam na ten filmik- dość fajnie tłumaczą.
Dodatkowo dieta- zaczynałam od Dukana, ale nie polecam, bo pomimo skuteczności, jest szkodliwa. Później przeszłam na Mountignac'a- po trochu stosuję do dziś- skomplikowana ale z ruchem skuteczna. http://forummontignac.pl/ możesz się przyjrzeć. Na początku maszeruj powoli, później coraz szybciej, jak dojdziesz troszkę do formy to wtedy bieganie. Ja dziś biegam po 10 km i nic mnie nie boli.
Jak zaczniesz chudnąć, pamiętaj o ćwiczeniach i balsamach, żeby skóra nie obwisła.

Cytat:
Napisane przez Martii=* Pokaż wiadomość
A może z Ewą Chodakowską? Osobiście nie lubię ćwiczyć przed ekranem i naśladować co kto inny robi, ale może to jest rozwiązanie dla Ciebie?
Na początek przy zerowej kondycji za ciężkie, tak samo może być z Mel B- skuteczne, ale na początek może właśnie nordic walking i jakieś ogólne ćwiczenia typu brzuszki, pompki. Najlepiej ćwiczyć zaraz po marszu- po pół godziny zaczynamy spalać tkankę tłuszczową, ja spacerowałam ok. godzinki a potem pół godz. ćwiczeń.
Powodzenia i nie poddawaj się- da się, jak potrzebujesz motywacji, to zarzucę Ci swoje foty przed i po. Nastaw się, że się uda i do dzieła.
__________________
"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."
Brzydal82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 12:02   #14
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Cytat:
Napisane przez Brzydal82 Pokaż wiadomość
Na początku maszeruj powoli, później coraz szybciej, jak dojdziesz troszkę do formy to wtedy bieganie. Ja dziś biegam po 10 km i nic mnie nie boli.
Jak zaczniesz chudnąć, pamiętaj o ćwiczeniach i balsamach, żeby skóra nie obwisła.



Na początek przy zerowej kondycji za ciężkie, tak samo może być z Mel B- skuteczne, ale na początek może właśnie nordic walking i jakieś ogólne ćwiczenia typu brzuszki, pompki. Najlepiej ćwiczyć zaraz po marszu- po pół godziny zaczynamy spalać tkankę tłuszczową, ja spacerowałam ok. godzinki a potem pół godz. ćwiczeń.
Powodzenia i nie poddawaj się- da się, jak potrzebujesz motywacji, to zarzucę Ci swoje foty przed i po. Nastaw się, że się uda i do dzieła.
błagam, radzisz osobie otyłej, zeby KATOWAŁA swój i tak baaardzo mocno obciążony kregosłup?!
Przecież krążki(dyski) jej zdechną!
Żadnych brzuszków, nie wazne czy lubi, czy nie lubi, czy ma zdrowy czy chory kregosłup!
Nawet zdrowi ludzie powinni unikać brzuszków!
Ludzie, chcecie komuś doradzać, to weźcie poczytajcie troche, bo potem dziewczyna zacznie ćwiczyć, robić setki tych nieszczesnych brzuszków, ani jej to w czymś pomoże, ani brzuch jej od tego schudnie, a jedynie kręgosłup nadwyręży!
Dla wszystkich pragnących coś zrobić ze swoją talią i oponką, najpierw przeczytajcie na przykład to: http://www.kfd.pl/dlaczego-%C4%87wic...06.html/page-3
tam jest zalinkowany bardzo fajny filmik z takimi ćwiczeniami na brzuch które nie zrobią krzywdy nikomu, a są mega efektywne.

I druga sprawa w kwestii "opony" na brzuchu- http://cytrynazmiodem.blogspot.com/2012/09/paski-brzuch-fakty-mity-i-legendy.html

Na utube są filmiki "8 minut"- to bardzo krótkie i naprawdę lekkie ćwiczenia na każdą partię ciała, prócz brzucha- są naprawdę fajne.
Brzuch warto ćwiczyć ale tylko w celu zrobienia "gorsetu" mięśniowego, a nie po to, zeby schudnąć. Bo ćwicząc brzuch- nie zgubisz go.
Tak czy inaczej- powodzenia
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 22:38   #15
Brzydal82
Raczkowanie
 
Avatar Brzydal82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraina wiecznych śniegów... :D
Wiadomości: 257
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Mam dyskopatię i jakoś od 2 lat robię regularnie brzuszki, takie, w których odrywam tułów tylko do łopatek, skośne, boczne i jakoś nawet bólu w lędźwiach nie odczuwam... A chudnąc tyle kg i ćwicząc regularnie moja skóra nie jest obwisła, 6-paka nie widać, mam jeszcze co zrzucać, ale i dramatu nie ma. Poza tym co człowiek to opinia i trzeba ćwiczyć to, co nie sprawia bólu- po pewnym czasie na pewno znajdziemy swoje ćwiczenia.
__________________
"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."
Brzydal82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:51   #16
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Cytat:
Napisane przez Brzydal82 Pokaż wiadomość
Mam dyskopatię i jakoś od 2 lat robię regularnie brzuszki, takie, w których odrywam tułów tylko do łopatek, skośne, boczne i jakoś nawet bólu w lędźwiach nie odczuwam... A chudnąc tyle kg i ćwicząc regularnie moja skóra nie jest obwisła, 6-paka nie widać, mam jeszcze co zrzucać, ale i dramatu nie ma. Poza tym co człowiek to opinia i trzeba ćwiczyć to, co nie sprawia bólu- po pewnym czasie na pewno znajdziemy swoje ćwiczenia.
no to powodzenia- twój kręgosłup= twój ból na przyszłość. Więc ty rób jak chcesz i co uważasz, ale innym nie doradzaj takich rzeczy, po których mogą sobie zrobić ogromną krzywdę.
Zalinkowałam coś na ten temat- obejrzyj sobie, może i ciebie przekonam, ze brzuszki są zbędne
Też mam dyskopatię bardzo poważną i co lekarz/fizjoterapeuta to opinia- jeden mówi, ze mogę robić, inny- absolutnie zabrania.
Nie wiem po co ćwiczyć brzuszki, skoro one i tak nie spalają tkanki tłuszczowej, mogą się przyczynić do powstania urazów kręgosłupa, a dodatkowo- są ćwiczenia, które zdecydowanie wyraźniej poprawiają wygląd brzucha. Jaki w tym sens?
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 19:21   #17
sidorcia
Rozeznanie
 
Avatar sidorcia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 698
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

A jeśli ćwicze wieczorem codziennie tak:
40min orbitrek mechaniczny (2min przód, 1min przerwa, 1min tył, 1min przerwa)
40 brzuszków pełnych (10 brzuszków, 1min przerwy)
20min orbitrek (1min przód, 30sek przerwa)
80 półbrzuszków - nogi na górze i odrywanie tylko łopatek (10brzuszków, 10sek przerwy)

Dodatkowo dieta, obowiązkowo codziennie herbata zielona i czerwona, po dwa kubki każdej.
5posiłków dziennie.
Nie jem pieczywa, ziemniaków, makaronu. Sa to porcje jakie je moja córeczka.
Np jadłospis z dnia dzisiejszego:
Śniadanie - serek wiejski z jedna rzodkiewka i szczypiorem
Drugie śniadanie - grejpfrut
Obiad - miseczka 250ml - ryż z kurkuma, 2łyżki piersi z kurczaka curry, łyżka kukurydzy, łyżka groszku, łyżka papryki
Kolacja - jogurt naturalny z bananem.

Jadłospis z dnia jutrzejszego:
Śniadanie - pół grahamki, serek śmietankowy i szczypior.
Drugie śniadanie - grejpfrut
Obiad - miseczka 250ml - sałata lodowa, kukurydza, groszek, ser feta, ogórek, łyżeczka sosu winegrett
Kolacja - jabłko i jogurt naturalny


Czy to dobra droga do schudniecia?

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

W takim razie co ćwiczyć na brzuch? Mam straszny...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
sidorcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 19:52   #18
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Cytat:
Napisane przez sidorcia Pokaż wiadomość
A jeśli ćwicze wieczorem codziennie tak:
40min orbitrek mechaniczny (2min przód, 1min przerwa, 1min tył, 1min przerwa)
40 brzuszków pełnych (10 brzuszków, 1min przerwy)
20min orbitrek (1min przód, 30sek przerwa)
80 półbrzuszków - nogi na górze i odrywanie tylko łopatek (10brzuszków, 10sek przerwy)

Dodatkowo dieta, obowiązkowo codziennie herbata zielona i czerwona, po dwa kubki każdej.
5posiłków dziennie.
Nie jem pieczywa, ziemniaków, makaronu. Sa to porcje jakie je moja córeczka.
Np jadłospis z dnia dzisiejszego:
Śniadanie - serek wiejski z jedna rzodkiewka i szczypiorem węglowodany i tłuszcze gdzie?
Drugie śniadanie - grejpfrut to nie jest posiłek
Obiad - miseczka 250ml - ryż z kurkuma, 2łyżki piersi z kurczaka curry, łyżka kukurydzy, łyżka groszku, łyżka papryki tłuszcze?
Kolacja - jogurt naturalny z bananem.

Jadłospis z dnia jutrzejszego:
Śniadanie - pół grahamki, serek śmietankowy i szczypior.
Drugie śniadanie - grejpfrut
Obiad - miseczka 250ml - sałata lodowa, kukurydza, groszek, ser feta, ogórek, łyżeczka sosu winegrett
Kolacja - jabłko i jogurt naturalny


Czy to dobra droga do schudniecia?

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

W takim razie co ćwiczyć na brzuch? Mam straszny...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Najpierw trening. Brzuszkami nie odchudzisz brzucha. Postaw raczej na coś kompleksowego. Powchodź na tematy, gdzie dziewczyny mówią o różnych programach treningowych, poczytaj, popatrz na youtube co Ci odpowiada.

A co do diety - Ty się głodzisz, a nie odchudzasz. Dobre jest to, że jesz czysto, nie ma chemii, nie ma produktów light itp. syfów, ale ilości i skład posiłków woła o pomstę do nieba niestety. Znowu odsyłam do lektury - wejdź choćby na wątek "Nasze codzienne jedłospisy" na Dietetyce i przyjrzyj się jak tam dziewczyny jedzą na redukcji (oczywiście te, których jadłospisy zbierają pozytywne opinie ). Jak nadal będziesz miała wżtpliwości, to pomożemy.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 19:56   #19
NoisyGhost
Zadomowienie
 
Avatar NoisyGhost
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 459
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

te porcje to taką delikatną głodówką zalatują...
Jeden owoc nie może być posiłkiem.

o widzę że mnie Erena uprzedziła
NoisyGhost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-19, 20:51   #20
basia74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 29
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Przez przypadek trafiłam na wspaniały blog naszej koleżanki z wizażu Myślę, że to może Ci pomóc, a jak do niej napiszesz zapewne nie odmówi Tobie pomocy.
Powodzenia i wytrwałości życzę

http://zrzucbrzuch.blogspot.com/
https://www.facebook.com/zrzucbrzuch - a tutaj fanpage bloga

Edytowane przez basia74
Czas edycji: 2013-11-19 o 20:52
basia74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 11:37   #21
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Cytat:
Napisane przez Erena Pokaż wiadomość

Najpierw trening. Brzuszkami nie odchudzisz brzucha. Postaw raczej na coś kompleksowego. Powchodź na tematy, gdzie dziewczyny mówią o różnych programach treningowych, poczytaj, popatrz na youtube co Ci odpowiada.

A co do diety - Ty się głodzisz, a nie odchudzasz. Dobre jest to, że jesz czysto, nie ma chemii, nie ma produktów light itp. syfów, ale ilości i skład posiłków woła o pomstę do nieba niestety. Znowu odsyłam do lektury - wejdź choćby na wątek "Nasze codzienne jedłospisy" na Dietetyce i przyjrzyj się jak tam dziewczyny jedzą na redukcji (oczywiście te, których jadłospisy zbierają pozytywne opinie ). Jak nadal będziesz miała wżtpliwości, to pomożemy.
o własnie!
Dobrze pisze Erena, brzuszki naprawdę są Tobie nie potrzebne, nic nie zrobią teraz, gdy jesteś (wybacz) otyła...może przy rzeźbieniu mają jakiś tam potencjał, ale nie teraz gdy twoim celem jest schudnięcie.
Co ci po wyćwiczonych mięśniach brzucha, których i tak nie zobaczysz?!
Druga sprawa- na takim jadłospisie, to i mięśni spalisz, bo zjadasz samą siebie- wszak to głodówka jest. Poważnie...
Cytat:
Napisane przez sidorcia Pokaż wiadomość
A jeśli ćwicze wieczorem codziennie tak:
40min orbitrek mechaniczny (2min przód, 1min przerwa, 1min tył, 1min przerwa) nie bardzo wiem po co tył i przód?!
Jest jakieś sensowne wyjaśnienie dla takego ćwiczenia?
Orbitrek, czyli maszyna eliptyczna, tak?
On ma programy różne np. płaska powierzchnia, albo "góry"- polecam tą drugą, z resztą sprawdź jakie programy ma twój.
40 brzuszków pełnych (10 brzuszków, 1min przerwy)
w jakim celu robisz te brzuszki?
Pisałam ci wyzej posta na temat odchudzenia brzucha- tymi ćwiczeniami tego nie zrobisz, zajrzyj do linków, poczytaj jesli ci zalezy na efektach, a nie na robieniu brzuszków dla samego robiernia.
20min orbitrek (1min przód, 30sek przerwa)
a jakby tak te 20 min ciągiem? Albo 10 min ciągiem i przerwa...
80 półbrzuszków - nogi na górze i odrywanie tylko łopatek (10brzuszków, 10sek przerwy)
ile?!
I po co??
Naprawdę chcesz mieć chory kręgosłup?
No bo nic innego w ten sposób nie osiągniesz
Dodatkowo dieta, obowiązkowo codziennie herbata zielona i czerwona, po dwa kubki każdej.
5posiłków dziennie.
Nie jem pieczywa, ziemniaków, makaronu.bardzo dobrze, nic z tych produktów nie jest ci potrzebne do życia. Sa to porcje jakie je moja córeczka.a ważysz i mierzysz tyle samo co twoja córeczka? NIE! no to nie logiczne, ze powinnaś jeść inaczej niż ona!
Np jadłospis z dnia dzisiejszego:
Śniadanie - serek wiejski z jedna rzodkiewka i szczypioremtłuszcz?! więcej warzyw!
Drugie śniadanie - grejpfrut to nie posiłek!!! to tylko owoc!
Obiad - miseczka 250ml - ryż z kurkuma, 2łyżki piersi z kurczaka curry, łyżka kukurydzy, łyżka groszku, łyżka papryki to jest obiad?! no może dla córci to ok, ale dla ciebie to razy 4 byłoby dobrze...głodzisz się!!!

Kolacja - jogurt naturalny z bananem. bardzo słaba kolacja.
Chcesz schudnąć jak najszybciej= na kolację jedz białko. jogurt to kiepskie źródło białka.
Dobre to np. pierś z kurczaka, filet z indyka, serek wiejski, jajka na miękko też mogą być (ale same)..twarożek z warzywami- też będzie ok.
Banan to węgle- jedz z rana żeby mieć siłę, a nie na noc.
Jadłospis z dnia jutrzejszego:
Śniadanie - pół grahamki, serek śmietankowy i szczypior.No to jesz pieczywo, czy nie?!
Słabe to śniadaneczko. Mało...jakby to było pół grahamki+ kostka twarogu z łyżką lnianego oleju, warzywami i garścią orzechów to bym powiedziała całkiem porządne śniadanko.
Drugie śniadanie - grejpfrut znów ten owoc zamiast posiłku?!

Obiad - miseczka 250ml - sałata lodowa, kukurydza, groszek, ser feta, ogórek, łyżeczka sosu winegrett gdzie jest BIAŁKO?! gdzie zdrowy tłuszcz?!

Kolacja - jabłko i jogurt naturalny znow to samo...węgle z węglami i odrobiną białka...a na kolację powinno być samo białeczko, ewentualnie z odrobiną węgli.



Czy to dobra droga do schudniecia?
ZŁA. Bardzo zła. Idziesz takim mechanizmem:
-wytrzymasz na te głodówce 2 tygodnie...no może 3, a potem rzucisz się na żarcie i będzie wszystko co w lodówce...czekolada, slodycze, normalne obiady...wszystko wciągniesz...a wyrzuty sumienia cię zagryzą. Nie tędy droga, oczywiście jeśli masz do zgubienia więcej niż 2-3 kilo.

---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

W takim razie co ćwiczyć na brzuch? Mam straszny...
linkowałam
PLANKI, ale to za jakiś czas, jak się wzmocnisz trochę,
teraz spróbuj tiffoczek- to łatwe, przyjemne i krótkie ćwiczonka 10 minut, nawet nie musisz zrobić od razu całego filmiku. Ale jak dojdziesz do wprawy i zrobisz cały, to zacznij 2razy ten filmik, potem nawet 3 razy...
Sidorka, ty chcesz zgubić TŁUSZCZ, czy wyćwiczyć mięśni brzucha?
Jesli tłuszcz- to aeroby, czyli orbitrek będzie ok. Tłuszcz będzie schodził z calej ciebie, nie tylko z brzucha, ale jeśli tam masz dużo- to z tamtąd też.
Nie da sie, nie możliwe jest schudnięcie z jednej partii ciała!
No chyba, ze sobie odessiesz
Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Sidorka, ty za mało jesz, za mało i za "biednie" tłuszczu praktycznie nie jesz, zaraz ci włosy polecą, paznokcie się połamią i dostaniesz syfów na buźce albo innych wyprysków. Zdrowy tłuszcz musisz włączyć do diety.
Ja polecam olej lniany (tłoczony na zimno, trzymany w lodówce!) albo olej dyniowy- drogi, ale smaczniejszy.
i jeden i drugi cuda robi z cerą! no i od tego tłuszczu się nie tyje

dla przykładu podam ci mój jadłospis- też jestem na diecie, za mną na razie jedynie 15 kg spadku, a jeszcze nastepne 15 przede mną...
też nie jem pieczywa (żadnego), makaronu(chyba, ze bezglutenowy) i ziemniaków (absolutnie, zawierają solaninę, postoję- nie chcę się truć).
A więc tak wygląda mój jadłospis np. na wczoraj:
-śniadanie:
jogurt naturalny150 g+ banan+ sliwka+ kiwi+ 2 łyzki siemienia lnianego mielonego, łyżka siemienia lnianego w ziarenkach, garść ziarnek z dyni/słonecznika.
bardzo dobry zestaw na regularne i lekkie wypróżnienia
Kawa z mlekiem 1,5%
- 2sniadanie:
100 g twarogu chudego + łyżka oleju lnianego i przypawy do smaku, 2 plasterki upieczonego fileta z indyka (robi za podkładkę a'la kromka chleba), sałata lodowa, koperek, kiełku brokuła.
kawa z mlekiem 1,5%
-obiad:
kasza gryczana 30g+ łyżka oleju lnianego, nóżka z kurczaka gotowana w zupie+ 3 średnie gotowane buraki skropione cytryną z łyżeczką śmietany 12%
-podwieczorek:
2 mandarynki, dwie garści ziarek z dyni, garść orzechów włoskich.
kolacja:
2 jajka na miękko z gotowanym buraczkiem (został mi z obiadu). kocham buraki, więc wciskam je gdzie się da do jadłospisu, ale ty możesz używać innych warzyw, chociaż- buraki są mega zdrowe, tanie i smaczne.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2013-11-20 o 11:51
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 13:35   #22
Brzydal82
Raczkowanie
 
Avatar Brzydal82
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraina wiecznych śniegów... :D
Wiadomości: 257
Dot.: Proszę o pomoc, czas zrzucić wielki bagaż...

Co do brzuszków, to dalej się nie sprzeczam, bo nie zagłębiałam się w temat, w każdym razie u mnie jest to ok, ale odnośnie jedzenia Dziewczyny dobrze mówią- za mało! Poza tym, że się głodzisz to jest najlepszy sposób do spowolnienia przemiany materii, bo organizm szybko się przyzwyczaja, później jak zaczniesz jeść troszkę więcej, to momentalnie przytyjesz...
__________________
"Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światełko w tunelu, realista widzi pociąg, maszynista widzi 3 debili na torach..."
Brzydal82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:13.