Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-19, 12:39   #4051
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
oj tam portfel, oszczędności są po to żeby wydawać je na kosmetyki. niby dlaczego nic ostatnio nie kupuję ? tyle, że parę postów wcześniej radziłaś vanili powściągliwość w testowaniu nowych specyfików do twarzy
tak, ale to jeszcze nie powód, żeby dziewczyne rzucać w wir podkładów mineralnych a poza tym podkład mineralny i krem tonujący to kosmetyki o innym przeznaczeniu niz smarowidła twarzowe, o których do tej pory była mowa i na szczęście Vanilii na te tematy jeszcze z nią nie gadałysmy
Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Wypowiadać się nie musisz, bo czytam wszystkie posty i wiem co polecacie bo ja naprawdę czasem chciałabym zatuszować czymś te syfki, chociażby na takie specjalne okazje jak rodzinne spotkania, kiedy to mój okrutny brat potrafi mi przy wszystkich na głos wygarnąć, że mam wrzody na twarzy .. no ale w tym miesiącu odpuszczam, pomyślę o tym po następnej wypłacie i wtedy jeszcze raz się ładnie do Was uśmiechnę o poradę. Korzystam z tej wyszukiwarki, ale czasem ona jakaś pomylona jest. Wpisuję słowo szukane i wiem, że o tym była mowa a tu nic nie znajduje. A przeczytać za każdym razem kilkaset stron żeby coś znaleźć..życia by mi nie starczyło

A córcia faktycznie cudowna, taka bardzo wrażliwa, akurat ta strona jej charakteru nie ułatwia życia, ale zaś z drugiej strony są momenty, że jestem z niej dumna, kiedy to np. jej koleżanka krzyczała na widok pająka a moja córcia wzięła go w ręce i przeniosła w bezpieczne miejsce albo jak teściowa zabijała ślimaki, bo jej sałatę jadły, to taki wykład od mojej córci dostała, ze aż w pięty jej poszło
niestety to prawda. Ja swoją córke uczę od pewnego czasu małego egoizmu, ale ciężko mi idzie i raczej nie odniose sukcesu na tym polu
Obrońca ślimaków
Rozumiem chęć zatuszowania niedoskonałości. Ale masz racje - poczekaj trochę. Żeby dobrac podkład naturalny, minerały, czy chociażby krem tonujący trzeba sie nakombinowac i w dodatku one również nie pozostają bez wpływu na cerę. Więc na pierwszy ogień okiełznanie cery a potem makijaż.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:41   #4052
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Chciałąm zapytać Was o opinię na temat Derma Rollera TU W NATURALISIE
Od razu się przyznam,że mam takie urządzenie (od mojej dermatolog) ale tak ogólnie, czy macie jakiś doświadczenia??? Czy to się łapie na ten wątek w ogóle????
No właśnie to przerażające urządzenie kiedyś mnie bardzo ciekawiło. Ale gdzieś w końcu przeczytałam, ze takie nakłuwanie skóry to jednak niekoniecznie jest zdrowe. Ciekawa jestem, czy próbowałyście i co sądzicie?
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:42   #4053
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Filtr ok, ale serum? Nie będzie znowu tego za dużo?

Powiem szczerze, że na Twoim miejscu teraz nie robiłabym nawet toniku. Dałabym buzi przyzwyczaić się do nowej pielęgnacji, odpocząć od poprzednich kwasów (a pamiętam, że było ciężko) Za jakieś dwa, może nawet trzy tygdnie dopiero wprowadziłabym kwas i filtr.
No ja tak zrozumiałam Vanilię, że na razie tylko krem, hydrolat, HA i olej. Coś pisała o odstawieniu reszty do szafki . Więc myslałam, że ten kwas to taka przyszłościowa opcja, a nie teraźniejsza........
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:44   #4054
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No ja tak zrozumiałam Vanilię, że na razie tylko krem, hydrolat, HA i olej. Coś pisała o odstawieniu reszty do szafki . Więc myslałam, że ten kwas to taka przyszłościowa opcja, a nie teraźniejsza........
Tak byłoby rozsądnie.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:46   #4055
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Filtr ok, ale serum? Nie będzie znowu tego za dużo?

Powiem szczerze, że na Twoim miejscu teraz nie robiłabym nawet toniku. Dałabym buzi przyzwyczaić się do nowej pielęgnacji, odpocząć od poprzednich kwasów (a pamiętam, że było ciężko) Za jakieś dwa, może nawet trzy tygdnie dopiero wprowadziłabym kwas i filtr.
Ok, to dam jej odpocząć dwa tygodnie
A właśnie przypomniało mi się, że mam jakieś serumw domu flavo c 8%, ale nie tykam, zamówiłam jakiś czas na allegro, na szczęście tylko próbkę i tak mi się przypomina, że kiedy tak torturowałam swoją buzię to czasem i jego mi się użyło tak z ciekawości jaka ja głupia, jak można samemu sie tak niszczyć.
A chociaż papkę jadwigy punktowo to można na pryszczole..?czy też ja schować głęboko w szafie? olej tamanu niestety punktowo mi nie pomaga. Rozumiem, że te oleje z ha na noc mogę wprowadzić?
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:49   #4056
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

dzięki dziewczyny już przynajmniej nie piecze

gdzie ta promocja gaiacrems - nie wiedzę, może takie olejowe cudo ukoi moją buzie i nerwy
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:51   #4057
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
dzięki dziewczyny już przynajmniej nie piecze

gdzie ta promocja gaiacrems - nie wiedzę, może takie olejowe cudo ukoi moją buzie i nerwy


Tylko dziś Kochani, do północy, 15% zniżki* z kodem: "MojaSkóraToJa" na zakupy o min. wartości 120.00PLN

Pokochajmy Poniedziałki!


*oferta dotyczy jedynie fanów https://www.facebook.com/GAIACREAMSPL
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 12:55   #4058
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Tak byłoby rozsądnie.
heh to ja inaczej zrozumiałam, że na kwas mam przyzwolenie
w takim razie on też idzie teraz do szafy, bo zauważyłam, że jak Was nie posłucham, a zrobię coś bez namysłu sama to później coraz gorzej, a nie lepiej..
to co z tą papką jadwigi? mozna?

Co do minerałow i innych cudów ja się chyba nigdy na to nie skuszę, to chyba nie dla mnie, nie umiem się malowac i nie mam na to czasu. Gdzieś w domu jest tusz, ale chyba już stracił datę ważności.
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:57   #4059
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość


Tylko dziś Kochani, do północy, 15% zniżki* z kodem: "MojaSkóraToJa" na zakupy o min. wartości 120.00PLN

Pokochajmy Poniedziałki!


*oferta dotyczy jedynie fanów https://www.facebook.com/GAIACREAMSPL
dzięki, Margolotka, ty chyba zamawiałaś u nich kremik, doszedł już?

ciekawe czy nie jest za tłusty na buzie?
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:59   #4060
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

A właśnie, dziewczyny... zapomniałam spytać. Co mi możecie polecić na blizny i przebarwienia? To dosyć pilne.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 12:59   #4061
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ok, to dam jej odpocząć dwa tygodnie
A właśnie przypomniało mi się, że mam jakieś serumw domu flavo c 8%, ale nie tykam, zamówiłam jakiś czas na allegro, na szczęście tylko próbkę i tak mi się przypomina, że kiedy tak torturowałam swoją buzię to czasem i jego mi się użyło tak z ciekawości jaka ja głupia, jak można samemu sie tak niszczyć.
A chociaż papkę jadwigy punktowo to można na pryszczole..?czy też ja schować głęboko w szafie? olej tamanu niestety punktowo mi nie pomaga. Rozumiem, że te oleje z ha na noc mogę wprowadzić?

punktowo możesz też glinkę zieloną rzucać

Z kwasem poczekaj - teraz to może byc za duży szok dla skóry. Za dużo kombinowania. Niech sie najpierw przyzwyczai do zmian w pielęgnacji. Zresztą w obecnej sytuacji nawet byś nie wiedziała co Ci tak naprawde słuzy - czy kwas, czy glinka albo co Cie podrażnia lub Ci nie pasuje.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-19 o 13:07
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 13:00   #4062
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
heh to ja inaczej zrozumiałam, że na kwas mam przyzwolenie
w takim razie on też idzie teraz do szafy, bo zauważyłam, że jak Was nie posłucham, a zrobię coś bez namysłu sama to później coraz gorzej, a nie lepiej..
to co z tą papką jadwigi? mozna?

Co do minerałow i innych cudów ja się chyba nigdy na to nie skuszę, to chyba nie dla mnie, nie umiem się malowac i nie mam na to czasu. Gdzieś w domu jest tusz, ale chyba już stracił datę ważności.
A może punktowo olejek z drzewa herbacianego?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:06   #4063
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A właśnie, dziewczyny... zapomniałam spytać. Co mi możecie polecić na blizny i przebarwienia? To dosyć pilne.
Glinka zielona fajnie wybiela przebarwienia
No chyba, że Ty tez chcesz sie z kwasami bawić.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-19 o 13:07
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:07   #4064
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Glinka zielona fajnie wybiela przebarwienia
No chyba, że Ty tez chcesz sie z kwasami bawić.
Wydawało mi się, że olejek herbaciany uzywałaś?
Ale to nie na twarz. ^^ Chodzi mi o nogi. Golę je depilatorem od liceum i wrastające włoski spowodowały blizny i przebarwienia tu i ówdzie. Da się to jakoś usunąć? Te przebarwienia są sine.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:08   #4065
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
A może punktowo olejek z drzewa herbacianego?
nie dość, że mi nie pomógł, to w miejscu gdzie posmarowałam skóra mi płatami odchodziła, jak dla mnie za mocny
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:09   #4066
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
nie dość, że mi nie pomógł, to w miejscu gdzie posmarowałam skóra mi płatami odchodziła, jak dla mnie za mocny
A może powinnaś go rozcieńczać?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:12   #4067
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale to nie na twarz. ^^ Chodzi mi o nogi. Golę je depilatorem od liceum i wrastające włoski spowodowały blizny i przebarwienia tu i ówdzie. Da się to jakoś usunąć? Te przebarwienia są sine.
nie wiem
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:13   #4068
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Ok, to dam jej odpocząć dwa tygodnie
A właśnie przypomniało mi się, że mam jakieś serumw domu flavo c 8%, ale nie tykam, zamówiłam jakiś czas na allegro, na szczęście tylko próbkę i tak mi się przypomina, że kiedy tak torturowałam swoją buzię to czasem i jego mi się użyło tak z ciekawości jaka ja głupia, jak można samemu sie tak niszczyć.
A chociaż papkę jadwigy punktowo to można na pryszczole..?czy też ja schować głęboko w szafie? olej tamanu niestety punktowo mi nie pomaga. Rozumiem, że te oleje z ha na noc mogę wprowadzić?
dwa tygodnie to za mało. organizm potrzebuje przynajmniej ze 4 tygodni, żeby przystosować się do nowych nawyków, nie ważne czy to nowa pielęgnacja czy dieta. odpuść sobie wszystko do twarzy poza tym co dziewczyny Ci pozwoliły, a ani się nie obejrzysz jak skóra Ci za to podziękuje. może się nawet okazać że nie będzie potrzebne wprowadzanie żadnych przeciwtrądzikowych specyfików, bo te pojedyncze niespodzianki mogły być reakcją na Twoją pielęgnację. Skup się w tym czasie na innej partii ciała - testuj szampony, balsamy itp.
bo wiem, że ciężko czytać wątek i nic nie kupować
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-19 o 13:14
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:17   #4069
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dwa tygodnie to za mało. organizm potrzebuje przynajmniej ze 4 tygodni, żeby przystosować się do nowych nawyków, nie ważne czy to nowa pielęgnacja czy dieta. odpuść sobie wszystko do twarzy poza tym co dziewczyny Ci pozwoliły, a ani się nie obejrzysz jak skóra Ci za to podziękuje. może się nawet okazać że nie będzie potrzebne wprowadzanie żadnych przeciwtrądzikowych specyfików, bo te pojedyncze niespodzianki mogły być reakcją na Twoją pielęgnację. Skup się w tym czasie na innej partii ciała - testuj szampony, balsamy itp.
bo wiem, że ciężko czytać wątek i nic nie kupować
sama prawda.
Ale....... uważaj na szampony.....zobacz jak ja skończyłam
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 13:18   #4070
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
sama prawda.
Ale....... uważaj na szampony.....zobacz jak ja skończyłam
zobacz lepiej jak ja zaczynam kończyć pod wpływem Anuli. w ciągu pół roku przetestowałam więcej szamponów niż przez ostatnie 5 nienaturalnych lat.

choć moja skóra odpoczywa dzięki temu. przed naturalną erą była skazana na całe serie drogeryjnych i aptecznych wysuszających kosmetyków. czego ona nie poznała, na bieżąco byłam ze wszystkimi nowościami. a teraz... w ciągu pół roku miałam krótką przygodę z żelem do twarzy lavery, teraz już długi czas myję mydełkiem z zieloną glinką, przecieram cały czas tym samym hydrolatem, na dzień testuję dopiero drugi krem do twarzy (+dwie próbki jeszcze miałam), a na noc stosuję cały czas te dwa oleje. teraz dopiero eksperymentuję z kwasami... całe oszczędności idą na szampony i kremy do rąk...
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/

Edytowane przez aga89s
Czas edycji: 2012-03-19 o 13:25
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:22   #4071
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dwa tygodnie to za mało. organizm potrzebuje przynajmniej ze 4 tygodni, żeby przystosować się do nowych nawyków, nie ważne czy to nowa pielęgnacja czy dieta. odpuść sobie wszystko do twarzy poza tym co dziewczyny Ci pozwoliły, a ani się nie obejrzysz jak skóra Ci za to podziękuje. może się nawet okazać że nie będzie potrzebne wprowadzanie żadnych przeciwtrądzikowych specyfików, bo te pojedyncze niespodzianki mogły być reakcją na Twoją pielęgnację. Skup się w tym czasie na innej partii ciała - testuj szampony, balsamy itp.
bo wiem, że ciężko czytać wątek i nic nie kupować
Aga dobrze mówi, ja na działanie oleju z jojoba na twarzy czekałam ponad miesiąc.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
dwa tygodnie to za mało. organizm potrzebuje przynajmniej ze 4 tygodni, żeby przystosować się do nowych nawyków, nie ważne czy to nowa pielęgnacja czy dieta. odpuść sobie wszystko do twarzy poza tym co dziewczyny Ci pozwoliły, a ani się nie obejrzysz jak skóra Ci za to podziękuje. może się nawet okazać że nie będzie potrzebne wprowadzanie żadnych przeciwtrądzikowych specyfików, bo te pojedyncze niespodzianki mogły być reakcją na Twoją pielęgnację. Skup się w tym czasie na innej partii ciała - testuj szampony, balsamy itp.
bo wiem, że ciężko czytać wątek i nic nie kupować

E tam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:24   #4072
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
zobacz lepiej jak ja zaczynam kończyć pod wpływem Anuli. w ciągu pół roku przetestowałam więcej szamponów niż przez ostatnie 5 nienaturalnych lat.
Ta, najlepiej wszystko na Anulę zwalić
Wiesz Agusia, gdyby nie padło na podatny grunt to nic by z tego nie wyszło
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:32   #4073
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Miałam zapytać wcześniej, ale zapomniałam...

Gwiazdy Moje, a szczególnie Aurario, szukam naturalnego sposobu na wzmocnienie paznokci
Jakieś dwa-trzy miesiące temu pazury prawej ręki zaczęły mi się masakrycznie rozdwajać Lewa ręka jest ok, ale prawa dramat.
Nie mam długich, nie maluję za często, nigdy problemów nie miałam, z hormonami etc.. wszystko ok, suplementacja jest (teraz skrzypowita), nic złego łapką nie robię... a dziady się rozdwajają i łamią na potęgę
Kremów używam różnych (w tym oliwkowy i rokitnikowy NB), czasami im dobrze robię peelingiem albo kąpielą w oliwie z oliwek, pilnik papierowy mam (zresztą obie dłonie tym samym traktuję)... co mogę z tym zrobić
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:38   #4074
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Miałam zapytać wcześniej, ale zapomniałam...

Gwiazdy Moje, a szczególnie Aurario, szukam naturalnego sposobu na wzmocnienie paznokci
Jakieś dwa-trzy miesiące temu pazury prawej ręki zaczęły mi się masakrycznie rozdwajać Lewa ręka jest ok, ale prawa dramat.
Nie mam długich, nie maluję za często, nigdy problemów nie miałam, z hormonami etc.. wszystko ok, suplementacja jest (teraz skrzypowita), nic złego łapką nie robię... a dziady się rozdwajają i łamią na potęgę
Kremów używam różnych (w tym oliwkowy i rokitnikowy NB), czasami im dobrze robię peelingiem albo kąpielą w oliwie z oliwek, pilnik papierowy mam (zresztą obie dłonie tym samym traktuję)... co mogę z tym zrobić
Czy mogę coś poradzić? Teraz mam lenia, ale kiedyś codziennie moczyłam paznokcie przez 5-7 minut w oleju, zwyczajnym oleju, to nawet oliwa z oliwek nie była. Po 2 tygodniach zniknęło rozdwajanie się i łamliwość. Miałam paznokcie tak długie jak czasami tipsy. Żałuję, że teraz tego już nie robię. Leń, kurde leń.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:46   #4075
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Czy mogę coś poradzić? Teraz mam lenia, ale kiedyś codziennie moczyłam paznokcie przez 5-7 minut w oleju, zwyczajnym oleju, to nawet oliwa z oliwek nie była. Po 2 tygodniach zniknęło rozdwajanie się i łamliwość. Miałam paznokcie tak długie jak czasami tipsy. Żałuję, że teraz tego już nie robię. Leń, kurde leń.
Leń, fakt, straszna rzecz
Niestety moczenie nie pomaga... próbowałam też wcierać olej rycynowy, no i gucio niestety
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 13:51   #4076
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Do paznokci stosuje co jakiś czas (teraz już tylko dla podtrzymania efektu) taką mieszankę keratyna, kolagen z elastyną, pantenol, wit.A wszystkiego dosłownie po kropelce (małe porcyjki ze względu na trwałość) jak miałam to szczyptę L-cysteiny (trochę wali siarką ale da sie wytrzymać) w jakieś małej buteleczce z ciemnego szkła i w lodówce, przed nałożeniem mieszałam z kropelką (już na ręce) oleju rycynowego lub z nasion bawełny i wcierałam w paznokcie. Moim paznokciom to dobrze zrobiło
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:00   #4077
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Ale czytania!
Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Melya
Witam w Klubie Zamotanych Ja wczoraj umyłam włosy jagodowym żelem Alterra Żeby było ciekawiej zorientowąłam się dopiero, kiedy sięgałam do szafki po maseczkę - jak kłaki mam po myciu zawinięte w ręcznik, to zawsze maseczki robię Patrzę, szampon stoi, myślę ki diabeł, to czym ja głowę myłam??? Patrzę na wannę... żel... no w sumie dziwiłam się, co tak słabo się toto pieni...
Stary szampon widać wykończyłam, nowego nie przestawiłam na wannę... ale, że zapach mi nie dał do myślenia - żel jagodowy, szampon papaja
Aha, włosy były do ponownego mycia - żel zdecydowanie im nie służy

Ładnie uśmiecham się do szpecjalistek o ranking odżywek Alterry Nie chce mi się szukać niczego innego, do Rossamanna się wybieram, a odzywką właśnie wykończyłam - Isanę z babassu. Moje kłaki bardzo ją lubiły, ale chciałabym spróbować naturalniej
Aha, na granat źle reagują
Ja to często jestem taka zakręcona.

Ja niestety nie polubiłam się z odżywkami Alterry. A Isanę z babassu cały czas używam jako pierwszego "O" w metodzie OMO, bo nadal nie znalazłam naturalnego odpowiednika.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Za ostre No to mnie zaskoczylaś na maksa teraz Ściereczek przeróżnych używałam od frotte po muślinowe. Są super, jednak u mnie wygrywają te gąbeczki przede wszystkim dlatego, że są łatwe w utrzymaniu w czystości na bierząco. Szczoteckza rossa jest fajna, ale nie radze uzywać przy wypryskach, bo je może roznosić, chyba, że z czymś antybakteryjnym, no i racja, najłagodniejsza to ona nie jest.
Czy ja już pisałam o szczoteczce Shiseido...? Wiem, że pisałam, ale jeszcze raz napiszę! Uwielbiam! Wszelkie rossmannowe szczoteczki to przy niej ostre ścieraki do czyszczenia łazienki.

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje włosy, 1,5 miesiąca po fryzjerze. Tak wiem, wiem... Biustonosz mi się przesunął do góry. Tak to jest jak się ma biustonosz wędrujący. No, ale liczą się włosy.

Edit: Dla porównania włosy z 3.02 przed i po fryzjerze.
Zdecydowanie widać postępy! I masz śliczny kolor włosów.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szybko Ci rosną Mnie tez tak samo włosy falują, zawsze susze je suszarką rozczesując, sa troche wyprostwoane, a jak nie moge ich okiełznać, to w ruch idzie prostownica. Bardzo masz błyszczące włoski, muszę wkleić też swoje, ale nie błyszczą się tak ładnie.
Czekamy na zdjęcia!

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
bo falują Ci się właśnie tak jak mi od gumki i ogólnie dostałam burę od fryzjerki, że chodzę w gumce, bo potem w tym miejscu się rozdwajają i łamią.
Podobno powinno się wiązać lub upinać włosy, zwłaszcza zimą. Końcówkom szkodzi zaczepianie o krzesło, szalik czy szorstki płaszcz. Ale ja się w ogóle do tego nie stosuję. Nie cierpię wiązać włosów, bo wyglądam wtedy idiotycznie i jest mi niewygodnie. Ciągle mi się zsuwa gumka, a kitka czy koczek smętnie opadają, bo włosy są za ciężkie. No i wiązanie gumką też je niszczy. Podobnie jak Ty, Aga, miałam przez to połamane włosy. Pewnie sprawę rozwiązałaby gruba miękka frotka, ale to nie jest to zbyt twarzowe. No i jaka jest przyjemność z zadbanych włosów, jak nie można ich ładnie zaprezentować?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Matko!!! Siedzę i oglądam szampony w sklepach
goopia anula, goopia
My to rozumiemy. Nie da się walczyć ze swoją naturą.

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Aaa... a ma być koło Rynku, tak?
Dobrać, ale nie koniecznie kupić (bo ceny raczej z wyższych mają ) to jak pisałaś Ruska i ich drugi sklep na rogu Kościuszki i Stawowej (w kierunku Dworca Głównego).
Jak się trafi na właścicielkę, to dobrze dobiera i ma całkiem niezły wybór pani w Feniksie - piętro z odzieżą, po prawej stronie są garnitury, a zaraz za nimi dwa stoiska bieliźniane - chodzi o to pierwsze
Troszkę od centrum (blisko Pasażu Grunwaldzkiego) na Szczytnickiej sklep z dużym logo Triumpha, ale w środku na szczęście bardzo duży innych ciekawych firm. Świetny facet sprzedaje - genialnie dobiera, ma dobre oko i bardzo fajne rzeczy proponuje. Cenowo tez jak najbardziej ok.
I ostatni polecany przez mnie, na Jedności Narodowej (obok szaletu ) sklep Matina - duży wybór, fajne ceny i trochę małych, nie znanych ale nieźle szyjących firm.

Dużo dobrego słyszałam też o Only Her, o którym Wachlarz pisała, ale że mnie tam jeszcze nie było, polecić nie mogę
Dzięki za opinie o sklepach. przydadzą się. Ja byłam tylko w Milli - na Ruskiej i przy Ferio Gaj (jak jeszcze tam mieli filię). Na Ruskiej panie były strasznie natrętne, jedna na siłę się wpychała cały czas do przymierzalni. W tym drugim byłam bardziej stanowcza, a obsługa stonowana, więc spokojniej mi się mierzyło. Ale to było dawno temu i nie wiem, jak jest teraz. Ceny mają wygórowane.

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Chciałąm zapytać Was o opinię na temat Derma Rollera TU W NATURALISIE
Od razu się przyznam,że mam takie urządzenie (od mojej dermatolog) ale tak ogólnie, czy macie jakiś doświadczenia??? Czy to się łapie na ten wątek w ogóle????
Cathy z zawieszonego bloga mineralnekosmetyki namiętnie używała tych narzędzi tortur. I pisała, że to one w znacznej mierze przyczyniły się do wyleczenia jej cery. Szkoda, że bloga już nie ma, bo tam było sporo na ten temat. Chociaż mnie akurat mierzi myśl o takim masochizmie.

Edytowane przez Melya
Czas edycji: 2012-03-19 o 14:05
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:06   #4078
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Miałam zapytać wcześniej, ale zapomniałam...

Gwiazdy Moje, a szczególnie Aurario, szukam naturalnego sposobu na wzmocnienie paznokci
Jakieś dwa-trzy miesiące temu pazury prawej ręki zaczęły mi się masakrycznie rozdwajać Lewa ręka jest ok, ale prawa dramat.
Nie mam długich, nie maluję za często, nigdy problemów nie miałam, z hormonami etc.. wszystko ok, suplementacja jest (teraz skrzypowita), nic złego łapką nie robię... a dziady się rozdwajają i łamią na potęgę
Kremów używam różnych (w tym oliwkowy i rokitnikowy NB), czasami im dobrze robię peelingiem albo kąpielą w oliwie z oliwek, pilnik papierowy mam (zresztą obie dłonie tym samym traktuję)... co mogę z tym zrobić
vea, a skoro to glownie paznokcie prawej reki, to ja stawiam na sprzet do skracania pazurkow to samo obserwuje u mnie wlasnie... paznokcie wydaja sie mocne, ale jednak te u prawej sie rozlaza... i stwierdzilam, ze nie dosc, ze nozyczki tna korzystniej, jak sie je trzyma w prawej rece, to jeszcze technika pilnikowania pewnie tez srednio dobrze mi lewa reka wychodzi i w efekcie pazur sie uszkadza juz przy skracaniu. tak se wykombinowalam
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:10   #4079
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Aurario, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
Spróbuję skompletować niezbędne składniki i mam nadzieję, że pomoże

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale czytania!

Ja to często jestem taka zakręcona.

Ja niestety nie polubiłam się z odżywkami Alterry. A Isanę z babassu cały czas używam jako pierwszego "O" w metodzie OMO, bo nadal nie znalazłam naturalnego odpowiednika.


Dzięki za opinie o sklepach. przydadzą się. Ja byłam tylko w Milli - na Ruskiej i przy Ferio Gaj (jak jeszcze tam mieli filię). Na Ruskiej panie były strasznie natrętne, jedna na siłę się wpychała cały czas do przymierzalni. W tym drugim byłam bardziej stanowcza, a obsługa stonowana, więc spokojniej mi się mierzyło. Ale to było dawno temu i nie wiem, jak jest teraz. Ceny mają wygórowane.
A widzisz, bo ja się z szamponem (po krótkiej próbie sił ) w końcu dogadałam, z żelem też, to i miałam nadzieję, że odżywkę polubię
Isana z bobasem jest na dzień dzisiejszy najlepszą "sklepową" odżywką jaką miałam Ale naturalnego zamiennik szukam... a jeszcze jakby było w podobnej cenie

W Ferio nie byłam (za daleko mam), ale na Ruskiej miałam bardzo podobne odczucia Co nie zmienia faktu, że zmierzyły mnie bardzo i dokładnie i dobrze, a przyniesione staniki leżały świetnie. Niestety ceny nie dla mnie, chociaż znalazłam tam jeden stanik, który sobie później spokojnie w Sieci kupiłam


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
vea, a skoro to glownie paznokcie prawej reki, to ja stawiam na sprzet do skracania pazurkow to samo obserwuje u mnie wlasnie... paznokcie wydaja sie mocne, ale jednak te u prawej sie rozlaza... i stwierdzilam, ze nie dosc, ze nozyczki tna korzystniej, jak sie je trzyma w prawej rece, to jeszcze technika pilnikowania pewnie tez srednio dobrze mi lewa reka wychodzi i w efekcie pazur sie uszkadza juz przy skracaniu. tak se wykombinowalam
Ha, ciekawy pomysł Wiesz, że zupełnie o tym nie pomyślałam
Chociaż skracam tylko pilnikiem i to papierowym albo szklanym, i wydawało mi się, że tak samo obie łapki piłuję... ale przyjrzę się następnym razem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2012-03-19 o 14:12
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-19, 14:17   #4080
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Jeszcze tylko dodam, co do keratyny, to tak oszczędnie kropelkę tylko malutką dodajemy, bo jest świetna ale przy większej ilości może przebarwić paznokcie na żółto.
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.