Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 14:11   #2551
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a co konkretnie robisz u dermatolog? ja juz zblizam sie do 30 czas zaczac myslec o pielegnacji skory wokol oczu. narazie uzywam serum i krem.... omijam te okolice stosujac retin czy kwasy

Retin A, tak?

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
nie zgodzę się, oczywiście na generalizację tylko

mało bywalam u dermów, bo nie było takiej potrzeby (jak ja uznawałam), ale raz tylko trafiłam na konowała, może kiedyśnapisze tu, bo wspomniałam w innym wątku i mi trauma wróciła. Ale ogólnie to właśni tłukli mi do głowy takie rzeczy: ochrona, nawilżanie (takze od wewątrz) i takie tam


a co do współpracy i rekomendowania - temat rzeka, a ja raz zyskałam na tym - właśnie jak mnie 1 dermatolog ratowała po wyczynach poprzednika , to mi po prostu dała reklamówkę próbek, żebym niepotrzebnie kasy w aptece nie wydawała (akurat były dla mojego przypadku, a b. drogie normalnie) na pielęgnację, pochorobową, niezbędną dla zakończenia leczenia
Każdy ma inny pogląd i nie każdy ma takie szczęście, żeby natrafić na porządnego dermatologa.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:17   #2552
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a bardzo to boli?
ja juz zaczelam zauwazac ze moja skora wkl oczu staje sie coraz bardziej sucha... dlatego nie nakladam tam retin a boje sie ze jeszcze bardziej ta okolica mi sie wysuszy.
kiedys uzywalam rano krem - byle jaki i caly dzien mialam gladka skore i bardzo nawilzona
a teraz serum, krem zima jeszcze masc z wit a
i wieczorem czasami czuje ze moja skora jest sucha
W kurze łapki nic nie boli, pod oczami minimalnie jak uklucie komara. Kwas trochę mnie bolal, ale było tylko jedno uklucie przy wewn kociku oka.
Mezoterapie wykonuje sie przy znieczuleniu maścią emla, bo nakluc jest dużo.

Jednak wiele lekarzy boi sie robić botox czy kwas pod oczy, ja wcześniej byłam u dwóch innych co tylko kurze łapki zrobili a pod oczy sie bali.

Ja mam skórę pod oczami bardzo sucha. Teraz kupiłam krem nivea cellular anti age, zeby nawilzyc, bo do dermatologa dopiero we wrześniu pojadę. I naprawdę jak coś polecam i nie ma czego sie bać tylko lekarz musi być dobry.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:26   #2553
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a bardzo to boli?
ja juz zaczelam zauwazac ze moja skora wkl oczu staje sie coraz bardziej sucha... dlatego nie nakladam tam retin a boje sie ze jeszcze bardziej ta okolica mi sie wysuszy.
kiedys uzywalam rano krem - byle jaki i caly dzien mialam gladka skore i bardzo nawilzona
a teraz serum, krem zima jeszcze masc z wit a
i wieczorem czasami czuje ze moja skora jest sucha
A może ten krem by pomógł?
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:30   #2554
magsch
Zakorzenienie
 
Avatar magsch
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 8 298
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

U mnie caly dzien wieje i smiga takim 'ostrym' deszczem.masakra jakas.Wlasnie wrocilam z pracy i padam...nic mi sie nie chce
Za to jestem pod wielkim wrazeniem kulki Dove Oryginal ,jest swietna ,mialam dzis niezly maksyk a pachy byly suchutkie i pachnace,nawet mialo mi sie je wachalo a przy wiekszym wysilku wydaje mi sie ze zapach robi sie bardziej intensywny
__________________
wymianka 2020 : love:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1276479

Edytowane przez magsch
Czas edycji: 2013-06-23 o 14:42
magsch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:32   #2555
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
a bardzo to boli?
ja juz zaczelam zauwazac ze moja skora wkl oczu staje sie coraz bardziej sucha... dlatego nie nakladam tam retin a boje sie ze jeszcze bardziej ta okolica mi sie wysuszy.
kiedys uzywalam rano krem - byle jaki i caly dzien mialam gladka skore i bardzo nawilzona
a teraz serum, krem zima jeszcze masc z wit a
i wieczorem czasami czuje ze moja skora jest sucha
Jeśli to retin A, to śmiało możesz go nakładać na okolice oczu. Retinoidy przy dłuższym użytkowaniu bardzo silnie nawilżają (i dokumentuje to na swojej skórze) i nie bez powodu nazywane są eliksirami młodości. Tak naprawdę retinoidy, są jedynymi środkami, które stosując na własną rękę, mogą zafundować naszej skórze skuteczną kurację przeciwzmarszczkową. Żaden krem nie ma prawa usunąć zmarszczek - może ją naprężyć, rozjaśnić (witamina C, kofeina, kwas hialuronowy), ale prawda jest taka, że likwidacja zmarszczek bądź ich wyrównanie jest możliwe JEDYNIE przez intensywne złuszczanie skóry.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:35   #2556
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
..
Każdy ma inny pogląd i nie każdy ma takie szczęście, żeby natrafić na porządnego dermatologa.
ale ja podkreśliłam, że nie zgodzę się z generalizacją tylko, bo to co podkreśliłam boldem w Twojej wypowiedzi brzmiało jak oskarżenie wszystkich bez wyjątku lekarzy o świadome narażanie pacjentów w celu zysów, a to już brzmi naprawdę paskudnie

przy czym jednocześnie sama podkreslasz, że akurat Ty dobrze trafiłaś (podejrzewam, zresztą, że przynajmniej w mojej ocenie, Ty akurat sorą wiedzę jednak posiadasz i jesteś dobrze wychowana, więc to też inaczej pewnie wygląda kiedy Ty dyskutujesz z lekarzem, a nie wiesz, jak naprawdę wyglądała/y wizyta/ytych rozżalonych)

no i ja w sumie o tym samym pisałam - że różnie bywa, bo i mnie się trafiło tak, że żałuję, że pana nie pociągnęłam o odpowiedzialności cywilnej (teraz już za późno, ale przynajmniej w tej przychodni, w której go spotkałam, szybko pracę zakonczył)

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
.... Tak naprawdę retinoidy, są jedynymi środkami, które stosując na własną rękę, mogą zafundować naszej skórze skuteczną kurację przeciwzmarszczkową. Żaden krem nie ma prawa usunąć zmarszczek - może ją naprężyć, rozjaśnić (witamina C, kofeina, kwas hialuronowy), ale prawda jest taka, że likwidacja zmarszczek bądź ich wyrównanie jest możliwe JEDYNIE przez intensywne złuszczanie skóry.
święte słowa
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 14:39   #2557
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez misianka Pokaż wiadomość
ale ja podkreśliłam, że nie zgodzę się z generalizacją tylko, bo to co podkreśliłam boldem w Twojej wypowiedzi brzmiało jak oskarżenie wszystkich bez wyjątku lekarzy o świadome narażanie pacjentów w celu zysów, a to już brzmi naprawdę paskudnie

przy czym jednocześnie sama podkreslasz, że akurat Ty dobrze trafiłaś (podejrzewam, zresztą, że przynajmniej w mojej ocenie, Ty akurat sorą wiedzę jednak posiadasz i jesteś dobrze wychowana, więc to też inaczej pewnie wygląda kiedy Ty dyskutujesz z lekarzem, a nie wiesz, jak naprawdę wyglądała/y wizyta/ytych rozżalonych)

no i ja w sumie o tym samym pisałam - że różnie bywa, bo i mnie się trafiło tak, że żałuję, że pana nie pociągnęłam o odpowiedzialności cywilnej (teraz już za późno, ale przynajmniej w tej przychodni, w której go spotkałam, szybko pracę zakonczył)

---------- Dopisano o 15:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------



święte słowa

No tak, zgadzam się. Wrzucanie do jednego wora nie jest ok Trudno o dobrego specjalistę...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 15:06   #2558
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez fallenart91 Pokaż wiadomość
A może ten krem by pomógł?
Słabo, wszystkie kremy tylko na pierwsza warstwę. Miałam nawet kremy la mer, kanebo/ sensai i regularnie diory itp
xnika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 15:23   #2559
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Słabo, wszystkie kremy tylko na pierwsza warstwę. Miałam nawet kremy la mer, kanebo/ sensai i regularnie diory itp
no fakt, kremy mogą zapobiegać, dbać o pierwszą warstwę, zabezpieczać przed słońcm, ale napewni nie pomogą na prawdziwe zmarszczki

dlatego m.in. popieram rozsądnie stosowaną medycynę estetyczną
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 15:32   #2560
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Retin A, tak?

tak , stosuje go juz chyba dwa lata.... ale na okolice oczu nie- duzo czytalam opinii innych wizazanek na ten temat i dziewczyny ostrzegaly ze zrobily sobie masakre pod oczami

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez fallenart91 Pokaż wiadomość
A może ten krem by pomógł?
wiesz ja narazie nie mam problemow ze skora- ale zaczynam zauwazac ze moja skora wkl oczu sie zmienia- potrzebuje wiecej uwagi wraz z wiekiem. wieczorem czesto potrzebuje dodatkowego nawilzenia, no coz starosc nie radosc. przy kombinacji serum krem i masc z wit a wszystko jest ok ale kurcze.... kiedys moglam nic nie uzywac, nie chce dostac zmarszczek.
ale jak dostane to sie nie zaawaham i skorzystam z med estetycznej.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jeśli to retin A, to śmiało możesz go nakładać na okolice oczu. Retinoidy przy dłuższym użytkowaniu bardzo silnie nawilżają (i dokumentuje to na swojej skórze) i nie bez powodu nazywane są eliksirami młodości. Tak naprawdę retinoidy, są jedynymi środkami, które stosując na własną rękę, mogą zafundować naszej skórze skuteczną kurację przeciwzmarszczkową. Żaden krem nie ma prawa usunąć zmarszczek - może ją naprężyć, rozjaśnić (witamina C, kofeina, kwas hialuronowy), ale prawda jest taka, że likwidacja zmarszczek bądź ich wyrównanie jest możliwe JEDYNIE przez intensywne złuszczanie skóry.
tak, ja to wszystko wiem. stosuje retin chociaz powiem nieskromnie zawsze mialam idealna cere (chociaz przetluszcza mi sie strfa t) - krostka zrobila mi sie moze kilka razy w zyciu w upaly. niestety duzo moich kolezanek mnie uswiadamia ze jestem za mloda na retin a a poza tym to jest lek na tradzik i ble ble ble tak samo filtry- caly czas je stosuje i musze sie tlumaczyc dlaczego nie skocze po pracy na solarke
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 15:52   #2561
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Słabo, wszystkie kremy tylko na pierwsza warstwę. Miałam nawet kremy la mer, kanebo/ sensai i regularnie diory itp
Chyba faktycznie masz rację Chociaż używam go, aby opóźnić proces starzenia się skóry w okolicach oczu I jak narazie jestem z niej dumna
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:01   #2562
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
tak , stosuje go juz chyba dwa lata.... ale na okolice oczu nie- duzo czytalam opinii innych wizazanek na ten temat i dziewczyny ostrzegaly ze zrobily sobie masakre pod oczami

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------


wiesz ja narazie nie mam problemow ze skora- ale zaczynam zauwazac ze moja skora wkl oczu sie zmienia- potrzebuje wiecej uwagi wraz z wiekiem. wieczorem czesto potrzebuje dodatkowego nawilzenia, no coz starosc nie radosc. przy kombinacji serum krem i masc z wit a wszystko jest ok ale kurcze.... kiedys moglam nic nie uzywac, nie chce dostac zmarszczek.
ale jak dostane to sie nie zaawaham i skorzystam z med estetycznej.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------


tak, ja to wszystko wiem. stosuje retin chociaz powiem nieskromnie zawsze mialam idealna cere (chociaz przetluszcza mi sie strfa t) - krostka zrobila mi sie moze kilka razy w zyciu w upaly. niestety duzo moich kolezanek mnie uswiadamia ze jestem za mloda na retin a a poza tym to jest lek na tradzik i ble ble ble tak samo filtry- caly czas je stosuje i musze sie tlumaczyc dlaczego nie skocze po pracy na solarke
Naprawdę? Masakrę? To wszystko zależy od tolerancji retinoidów i zdrowego podejścia do sprawy (okolice oczu x1 na dwa tygodnie, następnie raz na tydzień) - ale zachęcać nie będę najlepiej skonsultować się z dermatologiem Kuracja przeciwtrądzikowa sprowadza się do kuracji przeciwstarzeniowej, tak naprawdę teoretycznie to jest to samo A próbowałaś serum z witaminą c? Co do nawilżenia pokombinowałabym z czynnikiem NMF, mam fajne serum intensywnie nawilżające

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez fallenart91 Pokaż wiadomość
Chyba faktycznie masz rację Chociaż używam go, aby opóźnić proces starzenia się skóry w okolicach oczu I jak narazie jestem z niej dumna

Żeby opóźnić proces starzenia nie trzeba stosować kremów, wystarczy podwójna warstwa filtru reaplikowana w ciągu dnia.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:09   #2563
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
---


.
tak juz od daaaawna stosuje sera z wit c. na poczatku ''sklepowe'' a wraz z pojawieniem sie sklepow z polproduktami takie do zrobienia samemu.

ewunia16 doceniam Twoja chce pomagania w pielegnacji skory ale zobaczysz jak bedziesz w moim wieku hahaha jak to brzmi ze po prostu przychodzi taki czas ze skora sie zmienia niewazne co na nia nakladasz i staje sie bardziej wymagajaca nawet jesli dalej wyglada idealnie. po prostu taka jest kolej rzeczy. mozna lagodzic wplyw czasu ale tez glowa muru nie przebijesz. nie da sie miec cale zycie 20 lat niestey
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-23 o 16:12
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:17   #2564
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

No tak, niestety nie
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:23   #2565
elbrus
Rozeznanie
 
Avatar elbrus
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 523
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
elbrus dam znac jak u mnie sie sprawdzi vichy matujacy bo własnie testuję jesli chcesz Mam mieszaną, dosyc wrazliwą z aktywnymi krostkami itd...
Ooo będę wdzięczna za info!
elbrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:23   #2566
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Naprawdę? Masakrę? To wszystko zależy od tolerancji retinoidów i zdrowego podejścia do sprawy (okolice oczu x1 na dwa tygodnie, następnie raz na tydzień) - ale zachęcać nie będę najlepiej skonsultować się z dermatologiem Kuracja przeciwtrądzikowa sprowadza się do kuracji przeciwstarzeniowej, tak naprawdę teoretycznie to jest to samo A próbowałaś serum z witaminą c? Co do nawilżenia pokombinowałabym z czynnikiem NMF, mam fajne serum intensywnie nawilżające

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------




Żeby opóźnić proces starzenia nie trzeba stosować kremów, wystarczy podwójna warstwa filtru reaplikowana w ciągu dnia.
Ja stosuje filtry, a i tak nie opóźniają, jak zmarszczki sie zrobią to tylko sie pogłębiają, jedynie medycyna estetyczna spowalnia ten proces. Zobaczysz jak będziesz starsza, chociaz moja teściowa dalej uważa ze nie ma zmarszczek, no cóż, nie będę jej mówiła ze jest w błędzie, bo będę ta zła :p
xnika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:28   #2567
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2013-06-23 o 16:31
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:47   #2568
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Tez sie kiedyś nie martwilam zmarszczkami itp. owszem zawsze kosmetyki miałam dobre, bo będąc w lo mama kupowała mi tylko kolorowke z loreal a kremy, żele czy toniki z vichy. Ale ja sie nad tym nie zastanawialam, nie martwilam. A teraz moja uczennica (gimnazjum) martwi sie o zylaki bo ma kilka naczyniek peknietych.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:57   #2569
elbrus
Rozeznanie
 
Avatar elbrus
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 523
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej
Grunt to znaleźć złoty środek.
Osobiście ciężko mi patrzeć na młodziutkie dziewczyny, które przeraża fakt, że się starzeją A mają dopiero kilkanaście lat Szkoda w sumie, że myślą, że są starsze, niż są...

---------- Dopisano o 17:57 ---------- Poprzedni post napisano o 17:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość

[/COLOR]elbrus, do Twojej cery to dziewczyny na wątku dla trądzikwocow polecaly jeden filtr, poszukam i zaraz Ci napiszę. Mam ten Uriage ale tutaj trzeba byc wprawionym bo ma lejącą konsystencję a ten co podawały byłby w sam raz.

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html
i nowa wersja:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=52480
W składzie ma alkohol, ale dziewczyny mają problemy z naczynkami i nie odnotowały jakiegoś nagłego podrażnienia.
Dzięki! nie spotkałam się wcześniej z tą marką! Chętnie się dowiem o niej więcej i poszperam w necie...
elbrus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:59   #2570
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej

Aż w taką paranoję to nie popadam Każdy używa kosmetyków, a że ja staram się używać ich świadomie to wcale nie zmienia faktu, że mam swoje życie, swoich przyjaciół i swoje hobby. A co do zmarszczek to nie boję się tego, na pewno nie będę się "wypełniać" (choć nic do tego nie mam) ale chce się zestarzeć z godnością. Nie jestem jakimś dzieckiem natury, ale to jest wbrew moim przekonaniom i po prostu boję się majstrowania przy mojej twarzy bo jestem BARDZO nieufna pod tym względem.
To też zależy od ludzi, ja z moimi koleżankami nie rozmawiam przeważnie o kosmetykach - zdarzy się, że zabierają mnie na zakupy, żeby im coś doradzić, ale żeby sknerczeć nad starością, która nas jeszcze nie dotknęła ...
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 16:59   #2571
fallenart91
Zadomowienie
 
Avatar fallenart91
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 784
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej
Martwimy się, bo chcemy wygrać z czasem Kiedy zobaczyłam zmarszczki mimiczne na moim czole, pomyślałam: "To już? To ja taka stara jestem? oO". W dobie wiecznego Photoshopa i bombardowania kobietami, wyglądającymi na max. 20 lat (chociaż mogą mieć nawet i 60 jak Madonna) chcemy też tak wyglądać. Wiem, że to głupie. I to co lansują media nie jest prawdziwe no ale... Tak to właśnie wygląda

Poza tym zwiększa się świadomość tego, co używają młode kobiety. Rozumienie składów (co nadal jest dla mnie bajką) to dla większości dziewczyn normalka
fallenart91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 17:01   #2572
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej
moim zdaniem akurat bardzo na ten wątek

choćby dlatego, że ta świadomość to nie jedyna przyczyna interesowaania się, czasem niezdrowego już
tylko właśnie bombardowania określonymi kanonami piękna (piękne = tylko młode/bezzmarszczkowe/bezcellulitowe/itd.) i bezkrytycznemu niestety często poddawaniu się terrorowi

i dlaczego tak łatwo się temu poddają?
bo nie czarujmy się, kazde pokolenie jest poddawane praniu mózgu, ale nie każdy się temu poddaje
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.

Edytowane przez misianka
Czas edycji: 2013-06-23 o 17:02
misianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 17:04   #2573
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Tez sie kiedyś nie martwilam zmarszczkami itp. owszem zawsze kosmetyki miałam dobre, bo będąc w lo mama kupowała mi tylko kolorowke z loreal a kremy, żele czy toniki z vichy. Ale ja sie nad tym nie zastanawialam, nie martwilam. A teraz moja uczennica (gimnazjum) martwi sie o zylaki bo ma kilka naczyniek peknietych.
Dużo zależy od trybu życia, stresu i tym podobnych - chociaż każdy ma swój zegar i prędzej czy później i tak się zestarzeje
U mnie żylaki są dziedziczne - miała prababcia, babcia, moja mama no i mnie często bolą nogi, staram się suplementować i ruszać za młodu. Nie zaprząta mi to głowy, ale prawda jest taka, że im szybciej zaczniemy o siebie dbać tym lepiej wyjdzie nam na starość.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 17:05   #2574
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Aż w taką paranoję to nie popadam Każdy używa kosmetyków, a że ja staram się używać ich świadomie to wcale nie zmienia faktu, że mam swoje życie, swoich przyjaciół i swoje hobby. A co do zmarszczek to nie boję się tego, na pewno nie będę się "wypełniać" (choć nic do tego nie mam) ale chce się zestarzeć z godnością. Nie jestem jakimś dzieckiem natury, ale to jest wbrew moim przekonaniom i po prostu boję się majstrowania przy mojej twarzy bo jestem BARDZO nieufna pod tym względem.
To też zależy od ludzi, ja z moimi koleżankami nie rozmawiam przeważnie o kosmetykach - zdarzy się, że zabierają mnie na zakupy, żeby im coś doradzić, ale żeby sknerczeć nad starością, która nas jeszcze nie dotknęła ...
moje slowa nie dot ciebie- to byla taka ogolna refleksja
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 17:20   #2575
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Czy jestem jedyną osobą, która nie lubi niedziel? trochę próbowałam ją przespać a teraz spędzę jakieś 90 minut z mel b a później hula hop

Żałuję, że jutro nie musze iść normalnie na zajęcia ale będę uczyła się na własną rękę
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 18:38   #2576
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez magsch Pokaż wiadomość
U mnie caly dzien wieje i smiga takim 'ostrym' deszczem.masakra jakas.Wlasnie wrocilam z pracy i padam...nic mi sie nie chce
Za to jestem pod wielkim wrazeniem kulki Dove Oryginal ,jest swietna ,mialam dzis niezly maksyk a pachy byly suchutkie i pachnace,nawet mialo mi sie je wachalo a przy wiekszym wysilku wydaje mi sie ze zapach robi sie bardziej intensywny
A u mnie w końcu trochę popadało, cały czas żar lał się z nieba, już dosyć miałam.
U mnie dziś spray oryginalny, i było też ok
A jak to jest z tymi serum z wit C robionym samemu? Bo czytałam że nie wiemy jakie tam jest stężenie, i na pewno małe bo tanio, a w tych serach za 500 zł podobno jest większe, a te półprodukty i ich stężenia to bujda. To nie jest moje zdanie, tylko chcę się was zapytać.

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:32 ----------

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
dziewczyny ale wiecie co mnie zastanawia ? ciekawe jak swiadomosc dot pielegnacji, ktora posiadaja dzisiaj mlode dziewczyny przelozy sie na ich wyglad. jak mam duzy kontakt z mlodymi os i widze te zmiane- dziewczyny w liceum czy na studiach ciagle rozmawiaja o zdrowej zywnosci/kosmetykach/namietnie sie filtruja
ja i moje kolezanki w tym wieku nie myslalysmy tyle o modzie urodzie itd
raczej wloczylysmy sie caly dzien po miescie (nie po sklepach) wyglupialysmy sie nie martwilysmy sie tym co teraz boli dziewczyny w wieku lo.... ja analizuje sklady na watku dot analiz kosmetykow i naprawde dostaje tyle wiad na pv od przerazonych! dziewczyn w wieku licealnym! ze nie zdolaja obronic sie przed zmarszczkami maja po 5 kremow i pytaja ktory jest najlepszy... mam troche refleksji na ten temat ale nie wiem czy to temat na ten watek. napewno te os duzo zyskuja ale pyt czy nie traca mlodosci - tej beztroskiej
Ja dopiero odkryłam cały kosmetyczny świat rok temu. Wcześniej niewiele mnie interesowało. Jak brakowało pudru, to po prostu szłam po najtańszy. I używałam tylko żelu do mycia twarzy, żadnych kremów.
Uważam że niektóre młode dziewczyny przesadzają z makijażem, przeraża mnie to że w wieku gimnazjalnym, dziewczyny mają już kremy na noc, na dzień, pod oczy, serum na wieczór, maseczki, robią sobie jakieś kuracje.. Ja w wieku gimnazjalnym to nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak róż do policzków.
W zeszłym roku po prostu maniaczyłam na temat kosmetyków. Coś zobaczyłam i musiałam mieć, na szczęście opanowałam się, i teraz tyle nie kupuje. Tylko to co potrzebne. Ale nadal zostało dość sporo do zużycia..
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 18:58   #2577
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Ja zainteresowałam się jak pojawiły się problemy ( z dwa może rok temu..) A chemia była od zawsze moim ulubionym przedmiotem.

A co do serum z witaminą C, maksymalne stężenie to 20% i tylko w tym stężeniu witamina C działa. Co do kupnych nie mam zaufania - jest za bardzo niestabilna, szybko się utlenia i bardzo łatwo jest ją rozłożyć - wolę zrobić sama i mam pewność co tam jest, jak jest przechowywane. Zawsze można dodać jakieś ekstrakty np.z winogron, granatu czy porzeczki.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 19:59   #2578
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dziękuję! Na pewno się rozejrzę jak będę w tych sklepach
Ja z Barwy polecam krem do rąk wiśniowy Śliczny zapach i bardzo dobre działanie

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez nursii Pokaż wiadomość
No właśnie siostra mojego tż-a po tej inżynierii środowiska zrobiła podyplomówkę z z zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy( czy coś w tym stylu) i teraz bardziej BHP się zajmuje właśnie, z inżynierią środowiska już nie ma prawie nic wspólnego...
Przemyśl to dobrze, ale najpierw zrób rozeznanie na Twoim lokalnym środowisku pracy, po jakich kierunkach jest praca... albo faktycznie poszukaj jakiejś podyplomówki, może akurat coś się znajdzie co Ci się spodoba
No właśnie muszę pogadać popytać Bo jakby nie patrzeć jak skończę inż w wieku 28 lat to pierwszeństwo będą mieć przede mną Ci młodsi Może poszukam podyplomówki chemicznej jakiejś fajnej Dzięki za info

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez nursii Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem w trakcie stosowania mydła antybakteryjnego z Barwy "Siarkowa Moc";p
A ja krem i tonik z tego bardzo sobie chwalę! Mydło mam siarkowe z kwasem salicylowym ale już nie z Barwy Ale też super bo o dziwo wogóle nie wysusza!

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Hadilan Pokaż wiadomość
Ja się boję, że krem matujący wysuszyłby mi skórę. Tak samo porzuciłam mydła oraz antybakteryjne żele.
Ja używałam tego kremu Kochana ładnie matuje i w ogóle nie wysusza

---------- Dopisano o 20:55 ---------- Poprzedni post napisano o 20:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość

O matko jaki cudny przepis zaraz lecę go zrobić
I jak smakował;D??

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jako tonik - rano i wieczorem. Radzę kupić butelkę z atomizerem, są nawet na tej stronie. Można na wacik, ale szybciej się marnuje. Jeszcze sama przemyśl te zakupy, mi się wydaje, że ta opcja będzie najbezpieczniejsza i najskromniejsza, sama od niej zaczynałam.
Ewuniu a powiedz mi kochana czy ja dobrze myślę Jeżeli mam krem hipoalergiczny i bezzapachowy to np. mogę kupić kwas hialuronowy i np jakiś olejek i dodać kropelek kilka do tego kremu??
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 20:07   #2579
201703241651
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 680
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Jako tonik - rano i wieczorem. Radzę kupić butelkę z atomizerem, są nawet na tej stronie. Można na wacik, ale szybciej się marnuje. Jeszcze sama przemyśl te zakupy, mi się wydaje, że ta opcja będzie najbezpieczniejsza i najskromniejsza, sama od niej zaczynałam.
Dziękuję
Chciałabym kupić olejek z malin(+ kw. hialuronowy), ale nie wiem jaki hydrolat jest bezpieczny?

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
ja marzę o deszczu, ale jakoś chmury niezdecydowane, i co się zachmurzy to zaraz przechodzi. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, teraz jak muszę w pracy 8 godzin siedzieć nie wytrzymuję, fatalnie znoszę takie upały i duchotę.
Nie przypominaj mi tych ruchomych saun, zwanych pociągami Mnie to się nie dogodzi - za zimno źle, za ciepło źle, a do tego jak za ciepło, to dostaję furii
U mnie po deszczu znów duchota.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Zeby było mniej publicznie Ok Zajrzałam na twój profil przyjaciół stad myslałam ze nie
Hihi, dzięki za troskę

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
To może jeszcze mnie nie przyjęła, nie wiem
Uch, idę nogi rozprostować
Przyjęłam!
201703241651 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-23, 20:38   #2580
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Czy czujesz się piękna? Zalety kontra wady – co wymienisz szybciej? PART II

Cytat:
Napisane przez pauleta89 Pokaż wiadomość


I jak smakował;D??
Zniknął w 2 minuty
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.