Olejek rycynowy do włosów - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-07, 15:54   #3961
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

a mi szybciej rosną i szybciej wypadają :P
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 15:57   #3962
karolcia011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 101
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
a mi szybciej rosną i szybciej wypadają :P
wypadają?
czytałm kiedyś że olejek rycynwy powoduje wypadanie zniczszonych, nie nadających się do uratowania włosów(rzęs), a na ich miejsce wyrastają nowe , zdrowe
może dlatego ci wypadają
karolcia011 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 16:00   #3963
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez karolcia011 Pokaż wiadomość
wypadają?
czytałm kiedyś że olejek rycynwy powoduje wypadanie zniczszonych, nie nadających się do uratowania włosów(rzęs), a na ich miejsce wyrastają nowe , zdrowe
może dlatego ci wypadają
a to mozliwe
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 16:04   #3964
kasiek939
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 16
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Nie wydaje mi się, żeby tak było ..
Nakładam olejek zaraz przy skórze głowy i na końcówki... nie na całe włosy...
I mam gęstsze i grubsze ;] przez olejek właśnie nie wypada mi ich tak dużo... bo gdy jeszcze nie zaczęłam stosować to wypadły garściami pewnie od prostowania ich codziennie ;/
No ale olejek poprawił kondycję moich włosów i rzęs polecam
kasiek939 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 16:43   #3965
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Mi nigdy nie wypadały włosy (oczywiście więcej niż 30 to ich nigdy nie było), tak więc przed stosowaniem wypadało tyle co wspomniałam, a po zastosowaniu olejku wypadało mi do 10 włosków, tak więc działa na wypadanie
__________________
Zapuszczam Naturalne Włosy od -> 15.12.2012 r.
Rośnijcie, rośnijcie włoski:
60 cm <-- 59 <-- 58 <-- 57 <-- 56 <-- 55,5 cm





Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 17:29   #3966
4getmenot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie odnośnie olejku rycynowego. Czy on nie przy ciemnia włosów?bo mam blond pasemka i nie chciałabym by ściemniały
Hej Madziula. Właśnie siedzę z olejkiem rycynowym na czuprynie, ale dopiero po raz pierwszy w życiu, dlatego moja odpowiedź nie jest poparta doświadczeniem. Też mam blond pasemka (b.jasne). Wydaje mi się, że olejek rycynowy może przyciemnić włosa. Nie zawiera Tanin, ani w trakcie łączenia się z keratyną ( bo chyba do niej ma powinowactwo) też nic takiego nie powstaje. Wydaje mi się, że podczas łączenia się z włóknem keratyny zwiększa długość absorbowanej fali, czego efektem jest mniej odbitej fali i ciemniejszy kolor jako wrażenie optyczne. Myślę jednak, że efekt ciemnienia jest uwarunkowany od tego, jak często używamy olejku, na jak długo go pozostawiamy oraz od powinowactwa naszej keratyny w włosku do oleju rycynowego. Także chyba trzeba zaryzykować i spróbować. Znalazłam wypowiedzi, że cytryna zapobiega temu efektowi, jeśli znajdę jakieś wytłumaczenie to poinformuje o tym

Cytat:
Napisane przez madziula199090909090 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi. Mam też pytanie odnośnie żółtka, bo słyszałam ze blond włosy (ja mam rozjaśniane pasemka) żółkną. To prawda? Czy któraś z was co ma rozjaśniane i stosuje z żółtkiem miała coś takiego?
Niestety, w przypadku moich włosków wystąpił efekt żółcenia Pewnie któreś z dobrodziejstw w żółtku powoduję także zmianę absorbowanej fali bądź po prostu "farbuje" włoski...

Mam nadzieję, że pomogłam Życzę powodzenia w walce o piękne włoski i nie tylko

Edytowane przez 4getmenot
Czas edycji: 2010-04-07 o 17:32
4getmenot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 17:34   #3967
NacpanaRapem91
Przyczajenie
 
Avatar NacpanaRapem91
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
a mi szybciej rosną i szybciej wypadają :P
pewnie szarpiesz włosy przy nakładaniu olejku, to dlatego Ci wypadają. Też tak miałam na początku bo zbyt 'drastycznie' masowałam skórę głowy i włoski. Aplikuj rycynkę delikatnie i będzie git
NacpanaRapem91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 17:45   #3968
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez NacpanaRapem91 Pokaż wiadomość
pewnie szarpiesz włosy przy nakładaniu olejku, to dlatego Ci wypadają. Też tak miałam na początku bo zbyt 'drastycznie' masowałam skórę głowy i włoski. Aplikuj rycynkę delikatnie i będzie git
nie pomyślałam o tym, czasami dość drastycznie zmywam z włosów olejek.
Tylko w takim razie co z rzęsami i brwiami? Brwi mogly wypadać bo mialam tam bardzo przesuszoną skórę, a rzęsy ? Moze za często stosowalam...?

Tak czy inaczej najbardziej jestem zadowolona z tego, że po olejku wlosy ladnie się układają, błyszczą, a końcówki się nie rozdwajają.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-07, 18:10   #3969
madziula199090909090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 308
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Do 4getmenot
Dziękuję za odpowiedź. Też słyszałam, że cytryna temu zapobiega. Spróbuję z tą cytryną.
madziula199090909090 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 13:39   #3970
miikki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 48
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
nie pomyślałam o tym, czasami dość drastycznie zmywam z włosów olejek.
Tylko w takim razie co z rzęsami i brwiami? Brwi mogly wypadać bo mialam tam bardzo przesuszoną skórę, a rzęsy ? Moze za często stosowalam...?

Tak czy inaczej najbardziej jestem zadowolona z tego, że po olejku wlosy ladnie się układają, błyszczą, a końcówki się nie rozdwajają.
To fakt olej jest super. Tylko trzeba uważać żeby nie przesadzić.
miikki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 15:33   #3971
Kasiorek_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Witam. Mam takie pytanie. Mam blond włosy i mam wątpliwości czy zacząć stosować ten cudowny lek ponieważ boje się ze będą ciemniejsze.
Kasiorek_91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-08, 17:39   #3972
NacpanaRapem91
Przyczajenie
 
Avatar NacpanaRapem91
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 25
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez windbag Pokaż wiadomość
nie pomyślałam o tym, czasami dość drastycznie zmywam z włosów olejek.
Tylko w takim razie co z rzęsami i brwiami? Brwi mogly wypadać bo mialam tam bardzo przesuszoną skórę, a rzęsy ? Moze za często stosowalam...?

Tak czy inaczej najbardziej jestem zadowolona z tego, że po olejku wlosy ladnie się układają, błyszczą, a końcówki się nie rozdwajają.
możliwe, że za często. co za dużo to niezdrowo trzeba z umiarem. Ja co niecałe dwa tygodnie robię kilkudniową przerwę. Olejek na rzęsy i brwi nakładam raz dziennie, czasem dwa.

Olejek to prawdziwe cudo nawet moją mamcię 'zaraziłam' szałem na olejek a koleżanki się śmieją, że nie potrafię bez niego żyć. To ja im zawsze mówię: spróbujcie a same będziecie latały po olejek do apteki

Kasiorek_91: mając blond włoski też stosowałam olejek, czasem wydawało mi się, że są ciemniejsze, ale to dlatego, że były bardziej nawilżone. Więc bez obaw spróbuj kuracji olejkiem rycynowym, tylko pamiętaj żeby go później porządnie zmyć i nie szarpać włosami

Edytowane przez NacpanaRapem91
Czas edycji: 2010-04-08 o 17:43
NacpanaRapem91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 18:01   #3973
windbag
Wtajemniczenie
 
Avatar windbag
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 804
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez NacpanaRapem91 Pokaż wiadomość
możliwe, że za często. co za dużo to niezdrowo trzeba z umiarem. Ja co niecałe dwa tygodnie robię kilkudniową przerwę. Olejek na rzęsy i brwi nakładam raz dziennie, czasem dwa.

Olejek to prawdziwe cudo nawet moją mamcię 'zaraziłam' szałem na olejek a koleżanki się śmieją, że nie potrafię bez niego żyć. To ja im zawsze mówię: spróbujcie a same będziecie latały po olejek do apteki

Kasiorek_91: mając blond włoski też stosowałam olejek, czasem wydawało mi się, że są ciemniejsze, ale to dlatego, że były bardziej nawilżone. Więc bez obaw spróbuj kuracji olejkiem rycynowym, tylko pamiętaj żeby go później porządnie zmyć i nie szarpać włosami
ja zrobiłam właśnie przerwę. Ze 2-3 tygodnie dałam sobie spokój z olejkiem na rzęsy i brwi, nawilżyłam skórę przy brwiach i zamierzam na nowo stosować. Co do włosów, to myślę, że raz w tygodniu jest ok.
windbag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 19:10   #3974
Kasiorek_91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

wielkie dzięki a mam jeszcze pytanie co do rzęs i brwi na pewnej stronie nie pamiętam jakiej jedna dziewczyna pisała ze zastosowała olejek na rzęsy i następnego dnia pojechała do szpitala bo ją poparzył. nie wiem czy to możliwe...
Kasiorek_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 20:05   #3975
Paati89
Zakorzenienie
 
Avatar Paati89
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 256
Send a message via Skype™ to Paati89
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Kasiorek_91 Pokaż wiadomość
wielkie dzięki a mam jeszcze pytanie co do rzęs i brwi na pewnej stronie nie pamiętam jakiej jedna dziewczyna pisała ze zastosowała olejek na rzęsy i następnego dnia pojechała do szpitala bo ją poparzył. nie wiem czy to możliwe...
Chyba ominełam ten post, lub nie doczytałam. Nie sądzę żeby to było możliwe, chyba że nakladała gorący
__________________
Tattoomaniaczka
Początkowa Włosomaniaczka
Akcja : Zapuszczanie włosów trwa

Paati89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-08, 21:15   #3976
vver
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 8
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

ja uzywam ponad tydzien olejku , ale zauwazyłam ze są one naprawde dluzsze i ładnie podkręcone ! ( zawsze miałam krotkie i trudne do podkrecenia) slicznie!!
vver jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 17:39   #3977
Devushka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Witam Panie
też się skusiłam na kurację olejkiem i właśnie siedzę z tym cudem na głowie
zastanawiam się czy jeśli raz na tydzień będę sobie robić maseczkę ( olejek+ żółtko) a normalnie w tygodniu będę go dodawać do odżywki i trzymać ją na główce parę minut ( dokładnie to 5) to też będzie działał?? czy może olejek trzeba trzymać parę godzin pod turbanem żeby dawał jakieś efekty?
niestety muszę używać prostownicy żeby móc się pokazać poza domem ;( jestem ciekawa czy jeśli nadal będę jej używać to olejek też zadziała? ( używam co 2 dni a suszarki wogóle nie dotykam).. mam jeszcze nadzieję że dzięki olejkowi włoski zaczną się ładnie układać tak jak u niektórych koleżanek aa i w jakim celu nakładacie go na twarz??
Devushka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-09, 18:17   #3978
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Można trzymać go parę godzin, niektóre wizażanki go tak trzymają, mi osobiście wystarczy pół godziny a najdłużej miałam godzine.

Mi też jakby szybciej włosy rosną przez olejek, chociaż ja ostatnio rzadko kiedy go stosuję i tylko na długość włosów.
__________________
Zapuszczam Naturalne Włosy od -> 15.12.2012 r.
Rośnijcie, rośnijcie włoski:
60 cm <-- 59 <-- 58 <-- 57 <-- 56 <-- 55,5 cm





Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-10, 07:12   #3979
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Na twarz wizażanki niektóre stosują w celu...kremowym Żeby nawilzyć, wygładzić, przyspieszyc gojenie itp.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-10, 09:28   #3980
Aranjani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 574
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Na twarz wizażanki niektóre stosują w celu...kremowym Żeby nawilzyć, wygładzić, przyspieszyc gojenie itp.
Znając działanie olejku na moje włosy i rzęsy, bałabym się, że wyrosną mi wąsy
__________________
kosmetyki
Aranjani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 07:02   #3981
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Aranjani Pokaż wiadomość
Znając działanie olejku na moje włosy i rzęsy, bałabym się, że wyrosną mi wąsy
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 08:10   #3982
strzelec585
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Słupsk/Pomorze
Wiadomości: 32
GG do strzelec585
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
przerzuć się na olej kokosowy, na mnie też rycynowy nie bardzo działa i jest upierdliwy w używaniu, za to kokos jest cudowny pięknie pachnie na włosach i łatwo się zmywa i efekt też jest świetny
Przerzuciłam się na olej kokosowy i faktycznie jest lepiej co do kondycji włosów,tzn.po umyciu i wyschnięciu są fajne, ciężkie (ale nie tłuste), gładkie (po rycynie miałam takie szorstkie, tempe) ale wiecie co? nakładałam i na suche i na mokre,ale niezależnie od tego i tak się nie błyszczą tak jak Wy piszecie (czytałam wiele postów,śledzę temat od początku...) Może ma ktoś na to jakieś wytłumaczenie???
__________________
Un cuore. Cosi poco che mi serve...

Edytowane przez strzelec585
Czas edycji: 2010-04-11 o 08:11
strzelec585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-11, 12:45   #3983
Exquise
Zadomowienie
 
Avatar Exquise
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Polska ;)
Wiadomości: 1 565
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Mi rycyna już nie służy, teraz to wiem na pewno. Zrobiłam jak zwykle na poł godziny z źółtkiem i ? włosy nie są wcale ładniejsze niż przed nałożeniem, a nawet mogłabym powiedzieć, że są okropne. Nie wiem czemu. To już drugi raz bez efektów.
Na początku stosowania miałam śliczne włosy teraz lepsze są bez rycyny chyba będę musiała się z nią pożegnać...
(Może rycyna mi już odbudowała włosy i nie potrzeba już im odżywienia...) W każdym razie moje włosy ostatnio polubiły same szampony bez odżywek.
__________________
Zapuszczam Naturalne Włosy od -> 15.12.2012 r.
Rośnijcie, rośnijcie włoski:
60 cm <-- 59 <-- 58 <-- 57 <-- 56 <-- 55,5 cm





Exquise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 16:12   #3984
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Wczoraj wykończyłam buteleczkę rycyny. Ja Ci powiem, że mi tez rycyna nie pasuje, myślę, że to przez to, że musze ja zmywać dwa razy agresywnym szamponem i po takim wysuszaniu włosy po prostu tracą to co dostała rycyna.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 16:59   #3985
Adzi07
Zakorzenienie
 
Avatar Adzi07
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Opole/Kassel De.
Wiadomości: 4 232
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

A ja muszę powiedzieć,ze mi rycyna łączona z żółtkiem robiła tępe włosy.Potem przerzuciłam się na sam o.kokosowy i było ok.Aplikowałam do na suche włoski w przed dzień mycia i było ok.A potem włączyłam do swojego olejowania jeszcze olejek z avocado ( jest dość drogi jak na 100 ml 22zl)ale opłacało się.(wcześniej robiłam co sobotę maskę ze Świerzego avocado ale tez włosy były tępe wiedz od tego odeszłam,ale za to jak wyschły były extra)dlatego postanowiłam wypróbować olejek z avocado.Nawilża lepiej niż rycyna i kokos.Ale od jakiś trzech tygodni łącze te trzy oleje i aplikuje je na noc i po tym czasie już widzę MEGA ale to MEGA różnice.Dodam ze miałam masakre z włosów.Gumowate suche od rozjaśniaczy i prostownicy.Od 1 lutego aplikuje oleje na włosy i testowałam różne ale teraz znalazłam to czego moje włoski najbardziej potrzebują .Dodam jeszcze,ze dla każdej z nas a raczej naszym włoską nie zawsze służy to czego używają wszystkie dziewczyny także nie załamujcie się bo po prostu trzeba szukać aby dojść do tego własnym sposobem.Z mojego doświadczenia wiem a przetestowałam już bardzo wiele specyfików i to jest po prostu najlepsze.Moze to już czas tez zrobił swoje bo jak wiadomo w sprawach odbudowy i poprawy kondycji włosów potrzeba czasu.Cierpliwości dziewczyny
__________________
blonding+ zapuszczanie 31.08.10.

Basen 21.1.12 wt,cz,niedz. Cel-jeszcze 4kg mniej
Abs 9/30

Edytowane przez Adzi07
Czas edycji: 2010-04-12 o 17:04
Adzi07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-12, 17:08   #3986
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Zachecona opiniami zmieszalam reszte olejku jaki mi zostal po kuracji skorek, dodalam zoltko oraz troche cytryny i nalozylam na wloski. Trzymalam pol godzinki. Efekt niesamowity i utrzymujacy sie dlugo! Po zadnej odzywce i zadnych szamponach nie mialam tak miekich i przyjemnych w dotyku wloskow!
__________________
Wystarczy tylko wierzyć, że się uda...
A uda się na pewno jak sie szczerze wierzy...
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:10   #3987
Chore Melodie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

a wlasnie co z twarza ? mozna stosowac ?
__________________
'Jest ładna i cwana,wykorzystuje każdego napotkanego pana'


pani spec od piękna.
wizażuje,stylizuje
Chore Melodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 07:27   #3988
strzelec585
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Słupsk/Pomorze
Wiadomości: 32
GG do strzelec585
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez Chore Melodie Pokaż wiadomość
a wlasnie co z twarza ? mozna stosowac ?
No ja nie wiem czy rycyna nadaje się do stosowania na twarz...? Jest bardzo gęsta, ma właściwości mocno natłuszczające i nabłyszczające jeśli chodzi o włosy, więc można podejrzewać jak będzie po niej wyglądać skóra. Ale czy będzie ona odżywiona?..Na twarz lepiej juz jest zastosować naturalny środek natłuszczający/nawilżający taki jak oliwa z oliwek, która jest również bardzo polecana do masażu nawet i niemowląt.
Ja bym osobiście nie zastosowała rycyny na twarz, bo musi to być paskudne uczucie nakładać taką "gęściorę"....
__________________
Un cuore. Cosi poco che mi serve...
strzelec585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 08:46   #3989
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Cytat:
Napisane przez strzelec585 Pokaż wiadomość
No ja nie wiem czy rycyna nadaje się do stosowania na twarz...? Jest bardzo gęsta, ma właściwości mocno natłuszczające i nabłyszczające jeśli chodzi o włosy, więc można podejrzewać jak będzie po niej wyglądać skóra. Ale czy będzie ona odżywiona?..Na twarz lepiej juz jest zastosować naturalny środek natłuszczający/nawilżający taki jak oliwa z oliwek, która jest również bardzo polecana do masażu nawet i niemowląt.
Ja bym osobiście nie zastosowała rycyny na twarz, bo musi to być paskudne uczucie nakładać taką "gęściorę"....
Olej rycynowy bardziej wysusza, niż natłuszcza... jest dobry do skóry tłustej. I jak najbardziej nadaje się na twarz.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-14, 13:36   #3990
shaloona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 19
Dot.: Olejek rycynowy do włosów

Kobitki a może wiecie czy lepiej ten olejek pakować na kilka godzin pod czepek czy lepiej na całą noc ale już bez czepka? Czy folia + czapka wzmaga efekt? I jak często kładziecie sobie ten olej? Ile razy w tyg?
I jeszcze do kocurzycy (lub kogoś kto też tak robi) - z tego co się zorientowałam rozpieszczasz kudełki, więc pytanko jak dajesz olej to potem zaraz po myciu jeszcze maseczke? Czy to już innym razem? Zastanawiam się czy jak dam olej pod czepek np na 3 godz potem umyję a potem wax i znów czepek to nie bedzie przesada? Czy takie zamykanie włosów pod folią nie szkodzi im jednak?
shaloona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:55.