Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część naszego wątku?
Trzeci wątek nam już leci, coraz większe nasze dzieci 7 11,86%
Czy to chłopiec, czy dziewczynka, każda z nas chce córcię, synka 0 0%
Trymestr pierwszy, drugi, trzeci, już za chwilę będą dzieci 0 0%
Już nam pięknie rosną brzusie, to wrześniowo-październikowe są mamusie 8 13,56%
Były kropki, są dzidziusie, a mamusiom rosną brzusie 13 22,03%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich piękne są dzidziusie 4 6,78%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich ukochane dzidziusie 0 0%
Choć dzieciaczki takie małe, serca mają nasze całe 3 5,08%
Rosną, rosną dumne mamy, na dzieciaczki już czekamy 0 0%
Już nie fasolki, a dzieciaki, są dziewczynki i chłopaki 0 0%
Każda mama wiedzieć chce, co tam w brzuchu chowa się 5 8,47%
W brzuchu dziecię sobie fika, u mamy z września lub października 1 1,69%
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. III 18 30,51%
Głosujący: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 07:52   #901
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
nie chce iść na L4 bo mi urwą premię
i tak w przyszłym miesiącu to zrobią, więc w tym wolę tego oszczędzić, a i tak na L4 dzisiaj nie pójdę, bo jedna laska już jest na L4 a druga na szkoleniu, a kierwoniczka nie ma dostępów do programów
biedna trzymaj się jakoś

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Kurcze, myślisz że to od ciązy te migreny? Ja mam to samooooo Wczoraj juz mi się chciało płakać z bólu, a nigdy nie miałam takiego bólu głowy. Zawsze bez tabletki przechodziło raz dwa. Teraz jest masakra, co dziennie od połowy dnia mi głowę rozrywa, a wieczorem jest apogeum

Do tego mdłości przerodziły się w hawtowanko wieczorne, więc wczoraj była masakra toatalna.

Ugotowałam sobie wczoraj barszcz i potem do niego mówiłam, żeby grzecznie został w brzuchu, ale nie posłuchał
ja teraz mam fazę na jedzenie bezsmakowe - na ogórki i pomidorową już nie mogę patrzeć - teraz gotowane mięso, ryż itp
aha i dobra wiadomość - od 13 t przestałam sikać po 6 razy w nocy, teraz jest tylko 2 razy
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 07:54   #902
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez brooter Pokaż wiadomość
ja to i tak mam postanowienie, ze narazie nic nie kupuje- bedzie jeszcze na to czas
uwazam ze na ogladanie i kupowanie lozeczek przewijakow i ubranek, przyjdzie jeszcze czas..nie ma co spieszyc jestem po szkole mojej mamy i babci, ktore zdecydowanie mowia ze np lozeczko maz powinien dopiero stawiac w pokoju dziecka jak zona urodzila i jest jeszcze w szpitalu.taki przesad, ale uwazam ze bardzo madry!!
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 07:57   #903
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
uwazam ze na ogladanie i kupowanie lozeczek przewijakow i ubranek, przyjdzie jeszcze czas..nie ma co spieszyc jestem po szkole mojej mamy i babci, ktore zdecydowanie mowia ze np lozeczko maz powinien dopiero stawiac w pokoju dziecka jak zona urodzila i jest jeszcze w szpitalu.taki przesad, ale uwazam ze bardzo madry!!
wiesz to zależy - ja np mieszkam na 30m i muszę się teraz rozglądać żeby sprawdzić co tu się zmieści, żeby zaplanować ewentualna przeprowadzkę lub przemeblowanie; no ale jak ktoś ma cały pokój dla dziecka to pewno może szukać przed samym porodem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 07:58   #904
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
biedna trzymaj się jakoś

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------


ja teraz mam fazę na jedzenie bezsmakowe - na ogórki i pomidorową już nie mogę patrzeć - teraz gotowane mięso, ryż itp
aha i dobra wiadomość - od 13 t przestałam sikać po 6 razy w nocy, teraz jest tylko 2 razy
a mi obecnie smakuja gotowane jajka i mleko mniam!!!
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:00   #905
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Ależ lecicie...

nena_milka cześć

Snow_White1 ale Ci zazdroszczę Fajnie, że wszytsko ok

wadera4 dziękuję

kaska87, miód, cytrynka, herbata i duuużo leżenia I do szybkiego wyleczenia
Ojej, doczytałam, a nie możesz szybciej iść na zwolnienie? Bo szkoda się męczyć, a w pracy jak się źle czujesz to i tak nic sensownego nie zrobisz.

ladanseuse14 kurcze, a czemu mieliby sie nie zgodzić (poza powodem "bo tak")? W sumie to raczej Twoja decyzja przy "dowcipnym", czy chcesz, żeby TŻ był czy nie, ale lekarzowi powinno być lotto - to nie on rozebrany leży U mnie nie było problemu - gin powiedział, że jeśli chcę, to zaprasza męża do gabinetu.

cotynato gratulacje

larysa88 ale fajny dzieć Gratulacje

_Paulinka_
Pogadałam sobie wczoraj z moją fryzjerką - 8 miesiąc - i powiedziała, że początek ciąży to pikuś, on teraz musie się dobrze skupić, żeby przypomnieć sobie co się do omletów daje

maharet1092 niech Ci ładnie rośnie
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:00   #906
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
wiesz to zależy - ja np mieszkam na 30m i muszę się teraz rozglądać żeby sprawdzić co tu się zmieści, żeby zaplanować ewentualna przeprowadzkę lub przemeblowanie; no ale jak ktoś ma cały pokój dla dziecka to pewno może szukać przed samym porodem
to masz racje kupić można, ale rozstawić dopiero tatuś może po pępkowym haha
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:02   #907
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
to masz racje kupić można, ale rozstawić dopiero tatuś może po pępkowym haha
Widziałam kiedyś efekt rozstawiania sprzętu dla dziecia po pępkówce przez dumnego tatusia i kolegów... z kołyski wyszło łóżeczko z baldachimem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:02   #908
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez rubinka25 Pokaż wiadomość
Bo wy siedzicie w pracy od rana i jak widać nie macie roboty.
A reszta siedzi w domu na l4 i śpi do południa, a potem obiadki, sprzątanie itp. I nie ma czasu na wizaż.

Ja jak wstaję ok. 10, zanim zjem śniadanie i się ogarnę to już 11-12. Włączam wizaż i nadrabiam to co wyście naprodukowały od 6-7 rano. A jak już nadrobię to już mi się nie chce pisać, albo nie ma już czasu, bo czas się brać za jakąś robotę w domu. I dlatego wy macie najwięcej postów.
a dziwiłyście się czemu nei biorę zwolnienia

coś w trym jest, w pracy komputer mam non stop włączony, do tego teraz szefuncio na urlopie

Cytat:
Napisane przez 87czarna Pokaż wiadomość
Dziewczynki,zapomniałam Wam powiedzieć,że wczoraj była u nas położna i powiedziałam jej o cesarce. Jak się okazało,w połowie ciąży będę miała spotkanie w szpitalu z lekarzem i on zadecyduje. Położna jednak uważa,że w moim wypadku nie będzie problemu,więc trochę odetchnęłam
Po za tym w karcie ciązy mam wpisany termin na 5 października,więc jeśli urodziłabym przez cesarskie cięcie,to dzidzia będzie już na świecie pod koniec września(co mnie bardzo cieszy :P)
I w zasadzie tyle z nowości.

Mdli mnie dzisiaj
wrzesień ładny miesiąc

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj byłam na USG i badaniach.A więc dzidzia żyje rożnie rusza się.Ma 3,88 cm, tętno 160 i brzuszek grubiutki troszeczkę.USG miałam podczas wizyty dopochwowe, nie wie czy ono genetyczne czy nie genetyczne, ale dużo rzeczy tam mierzyła.
Ja dzisiaj ubieram spodnie a tu nie dopinam, a jeszcze w środę były dobre.


Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Ja się tak obkupiłam juz , głównie w pieluchy, bo resztę mam po córce.Jeszcze kupiłam proszki do prania i dodatek antybakteryjny by poprać i odłożyć to co na nią za małe.
juz?!

Cytat:
Napisane przez Brydzia_ Pokaż wiadomość
jeszcze na wizażu wątki zamówieniowe z takimi słodkimi ubrankami
ale już mam 2 kartony ubranek dostałam od szwagierki
daj link
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:03   #909
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
to masz racje kupić można, ale rozstawić dopiero tatuś może po pępkowym haha
no teraz to nie ma sensu zagracać
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:05   #910
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Kurcze, myślisz że to od ciązy te migreny? Ja mam to samooooo Wczoraj juz mi się chciało płakać z bólu, a nigdy nie miałam takiego bólu głowy. Zawsze bez tabletki przechodziło raz dwa. Teraz jest masakra, co dziennie od połowy dnia mi głowę rozrywa, a wieczorem jest apogeum

Do tego mdłości przerodziły się w hawtowanko wieczorne, więc wczoraj była masakra toatalna.

Ugotowałam sobie wczoraj barszcz i potem do niego mówiłam, żeby grzecznie został w brzuchu, ale nie posłuchał
podobno bóle głowy na chłopaka;P współczuje Wam bardzo tych bóli...

---------- Dopisano o 09:05 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
uwazam ze na ogladanie i kupowanie lozeczek przewijakow i ubranek, przyjdzie jeszcze czas..nie ma co spieszyc jestem po szkole mojej mamy i babci, ktore zdecydowanie mowia ze np lozeczko maz powinien dopiero stawiac w pokoju dziecka jak zona urodzila i jest jeszcze w szpitalu.taki przesad, ale uwazam ze bardzo madry!!
jestem za;p


ja też nic nie kupuje chociaż ostatnio pomyślałam, że chyba pieluchy już powinnam zacząć składować;p
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:05   #911
passion80
Zakorzenienie
 
Avatar passion80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 15 643
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
uwazam ze na ogladanie i kupowanie lozeczek przewijakow i ubranek, przyjdzie jeszcze czas..nie ma co spieszyc jestem po szkole mojej mamy i babci, ktore zdecydowanie mowia ze np lozeczko maz powinien dopiero stawiac w pokoju dziecka jak zona urodzila i jest jeszcze w szpitalu.taki przesad, ale uwazam ze bardzo madry!!
ale czemu odmawiać sobie tej przyjemności
my na pewno będziemy gotowi przed
przyjemne zakupy, na spokojnie

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Widziałam kiedyś efekt rozstawiania sprzętu dla dziecia po pępkówce przez dumnego tatusia i kolegów... z kołyski wyszło łóżeczko z baldachimem
__________________
28.05.2011
29.08.2013
passion80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:06   #912
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
O patrz, to mnie zaskoczyłaś.
Gin mi powiedziała, że przy standardowym (bezpłatnym usg) bada przezierność karku (ryzyko zespołu Downa) i pomiary długościowe wszystkie. Ale markery innych potencjalnych chorób nie wyjdą z usg.
A wiesz może, czym się różni usg genetyczne od "standardowego" usg w 11-13 tygodniu? I jak ewentualnie się na nie dostać?
No Kochana jesteś z Wrocławia? Ja też zatem już pisze szczegóły.
Mój gin a chodze do Luxmedu powiedział, że standardowe gabinety lekarskie nie posiadają odpowiedniego sprzętu do wykonywania naprawdę dokładnego i obszernego usg genetycznego a to jest jednak bardzo ważne badanie. Odradził mi wykonanie go w placówce u "zwykłego" gina i polecił dr Małgorzate Olesiak-Andryszczak , którą zna, która specjalizuje się w usg genetycznym (ma certyfikaty) i ma do tego odpowiedni sprzęt. Przyjmuje na Jaracza 71 a koło mostu Warszawskiego, Browaru. Dostałam do niej tel, powiedziałam, że polecił mi ją mój gin prowadzący i po prostu zapisałam się do niej na wizytę. Wyliczyła mi najlepszy termin i zarejestrowała.
I usg genetyczne kosztuje 230 pln
II i III po 250 pln.
A co najlepsze dr mi powiedziała, że jeśli byłabym dodatkowo zainteresowana testem Pappa to musi on być wykonany w tym samym dniu co usg genetyczne.
Usg trwało ok 30 minut, standadowo zrobiła je przez powłoki brzuszne, ale że obraz nie był taki jaki by chciała zaczeliśmy od początku dopochwowo. Oglądaliśmy dokładnie serce małego (komory, przedsionek), pępowine (z ilu części się składa, powinna z 3) , mózg, żołądek i inne narządy. Dostałam kartę z obszernymi wynikami +12 zdjeć maluszka. Babka dokładna, delikatna z fachowym podejściem, dużą wiedzą. Na pewno do niej przyjdę na kolejne usg.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:07   #913
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
laseczki mam pytanko odnosnie ciuchow dla dziecka... jak malec ma sie urodzic poczatkiem wrzesnia to lepiej kupowac ubranka (te najmniejsze) takie bawelniane cienkie czy te takie "misiowe"??
ja do domku to na pewno bawełniane wezmę... te misiowe nie wydają mi się takie w 100% przewiewne a takiego maluszka zamierzam trzymać w jakimś rożku na początku czy w kocyku więc jakieś bawełniane body, bawełniany pajacyk z długim rękawkiem i dzidzia w rożek i niech sobie śpi

kurczę nie zacytowało mi się wiecej postów

ja dzisiaj ogłaszam bunt... nic nie jem... mam dość rzygania wymyśliłam że jak brzuch będzie pusty to nie będzie czym rzygać
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:09   #914
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
No Kochana jesteś z Wrocławia? Ja też zatem już pisze szczegóły.
Mój gin a chodze do Luxmedu powiedział, że standardowe gabinety lekarskie nie posiadają odpowiedniego sprzętu do wykonywania naprawdę dokładnego i obszernego usg genetycznego a to jest jednak bardzo ważne badanie. Odradził mi wykonanie go w placówce u "zwykłego" gina i polecił dr Małgorzate Olesiak-Andryszczak , którą zna, która specjalizuje się w usg genetycznym (ma certyfikaty) i ma do tego odpowiedni sprzęt. Przyjmuje na Jaracza 71 a koło mostu Warszawskiego, Browaru. Dostałam do niej tel, powiedziałam, że polecił mi ją mój gin prowadzący i po prostu zapisałam się do niej na wizytę. Wyliczyła mi najlepszy termin i zarejestrowała.
I usg genetyczne kosztuje 230 pln
II i III po 250 pln.
A co najlepsze dr mi powiedziała, że jeśli byłabym dodatkowo zainteresowana testem Pappa to musi on być wykonany w tym samym dniu co usg genetyczne.
Usg trwało ok 30 minut, standadowo zrobiła je przez powłoki brzuszne, ale że obraz nie był taki jaki by chciała zaczeliśmy od początku dopochwowo. Oglądaliśmy dokładnie serce małego (komory, przedsionek), pępowine (z ilu części się składa, powinna z 3) , mózg, żołądek i inne narządy. Dostałam kartę z obszernymi wynikami +12 zdjeć maluszka. Babka dokładna, delikatna z fachowym podejściem, dużą wiedzą. Na pewno do niej przyjdę na kolejne usg.
sama nie wiem - w końcu najważniejsza jest ta przezierność i kość nosowa, a to na zwykłym usg wyjdzie
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:10   #915
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 889
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Ja mam za sobą ciężkie roboczo dni i nawet nie miałam czasu na wejście na wątek.Już Was troszkę nadrobiłam ale nadal mi całkiem sporo zostało a naprodukowałyście stron jak szalone .

Witam serdecznie nowe mamusie a widzę ,że przybyło Ich całkiem sporo

Wszystkim gratuluję usg

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
seriooo??? ooo to jest dla mnie nadzieja bo ja jak bylam przeziebiona robilam glukoze i mam 104, a norma jest do 99. ale lekarz i tak kazal mi isc na krzywa cukrowa :/
bajka potwierdzam,że przeziębienie podnosi poziom cukru we krwi .Pierwszy raz robiłam w styczniu i byłam wtedy nieźle przeziębiona-wyszło mi 99.W ubiegłym tygodniu powtarzałam dwukrotnie i dwukrotnie wyszło 79 .

Cytat:
Napisane przez ladanseuse14 Pokaż wiadomość
Rewelacyjne zdjęcie.Aleś Ty wyćwiczona

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Widziałam kiedyś efekt rozstawiania sprzętu dla dziecia po pępkówce przez dumnego tatusia i kolegów... z kołyski wyszło łóżeczko z baldachimem
Kreatywni panowie
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:12   #916
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
uwazam ze na ogladanie i kupowanie lozeczek przewijakow i ubranek, przyjdzie jeszcze czas..nie ma co spieszyc jestem po szkole mojej mamy i babci, ktore zdecydowanie mowia ze np lozeczko maz powinien dopiero stawiac w pokoju dziecka jak zona urodzila i jest jeszcze w szpitalu.taki przesad, ale uwazam ze bardzo madry!!
U mnie też praktykuje się ten przesąd. Pamiętam jak brat w pośpiechu składał, a biedakowi nie bardzo to wychodziło

Wzięło mnie dziś na generalne porządki (może wiosnę czuć? )
Odkurzyłam już, wstawiłam pranie, wyciągnęłam obrusy firany zasłony itp. i przeglądam, zaraz idę szorować łazienkę, potem umyję okna, zmienię firanki, a po obiedzie w nagrodę upiekę tiramisu
__________________

Są groby uwiecznione tylko wspomnieniem, na których wciąż tli się płomień rozpaczy.
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:12   #917
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

jejku tak piszecie o tym rozstawianiu łóżeczek że aż się rozmarzyłam
w ogóle jeszcze z 10 tygodni i pewnie ruszymy z kompletowaniem wyprawek i forum będzie całe wypełnione słodkimi fotkami dzidziusiowych mini gadżetów
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:14   #918
Lolaaaaaaa88
Zakorzenienie
 
Avatar Lolaaaaaaa88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4 542
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
No Kochana jesteś z Wrocławia? Ja też zatem już pisze szczegóły.
Mój gin a chodze do Luxmedu powiedział, że standardowe gabinety lekarskie nie posiadają odpowiedniego sprzętu do wykonywania naprawdę dokładnego i obszernego usg genetycznego a to jest jednak bardzo ważne badanie. Odradził mi wykonanie go w placówce u "zwykłego" gina i polecił dr Małgorzate Olesiak-Andryszczak , którą zna, która specjalizuje się w usg genetycznym (ma certyfikaty) i ma do tego odpowiedni sprzęt. Przyjmuje na Jaracza 71 a koło mostu Warszawskiego, Browaru. Dostałam do niej tel, powiedziałam, że polecił mi ją mój gin prowadzący i po prostu zapisałam się do niej na wizytę. Wyliczyła mi najlepszy termin i zarejestrowała.
I usg genetyczne kosztuje 230 pln
II i III po 250 pln.
A co najlepsze dr mi powiedziała, że jeśli byłabym dodatkowo zainteresowana testem Pappa to musi on być wykonany w tym samym dniu co usg genetyczne.
Usg trwało ok 30 minut, standadowo zrobiła je przez powłoki brzuszne, ale że obraz nie był taki jaki by chciała zaczeliśmy od początku dopochwowo. Oglądaliśmy dokładnie serce małego (komory, przedsionek), pępowine (z ilu części się składa, powinna z 3) , mózg, żołądek i inne narządy. Dostałam kartę z obszernymi wynikami +12 zdjeć maluszka. Babka dokładna, delikatna z fachowym podejściem, dużą wiedzą. Na pewno do niej przyjdę na kolejne usg.
hej ja tez jestem z Wro i moja znajoma ginekolozka poleciła mi usg genetyczne zrobić na Hirszfelda w poliklinice, mówiła, że bardzo dobrzy spejaliści. Więc się zarejestrowałam, Pani w rejestracji powiedziała, że koszt tego usg to 150 zł. Troche mało nie? to znaczy cieszę się ale jak widzę kwoty ktore wy płacicie prywatnie to więcej.... hmm i tak wezmę więcej kasy ze soba w razie czego , bo coś mi ta kwota nei pasuje...
juz się nie moge doczekać a tu jeszcze tyllle czasu,

no i tak szczezre mówiąc, nastawiłam sie troche juz na poznanie płci;p wiem wiem... pewnie za wczesnie ale tak bym chciałaaaaaaaaaaaa
Lolaaaaaaa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:15   #919
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
Wzięło mnie dziś na generalne porządki (może wiosnę czuć? )
Odkurzyłam już, wstawiłam pranie, wyciągnęłam obrusy firany zasłony itp. i przeglądam, zaraz idę szorować łazienkę, potem umyję okna, zmienię firanki, a po obiedzie w nagrodę upiekę tiramisu
łoooo matulu a nie chcesz wpaść do mnie? bo ja codziennie mam tyle myśli co muszę w domu zrobić a potem tak jak wczoraj- ledwo co dojechałam do domu, nawet garażu nie zamknęłam tylko popędziłam do kibla na pawia a potem się rozpłakałam z bezsilności, wykąpałam i schowałam pod kołdrę tż mi kolację przyniósł do łózka więc trochę dziubnęłam i poszłam spać kiedy to się skończy
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:16   #920
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Obczajałam dziś suszoną żurawinę w sklepie - "Zurawina wielkoowocowa Sonko" - skład: cukier, olej słonecznikowy, żurawina 48%
Spróbuj kupić na wage mnie lepiej smakują, te w paczkach jakoś podrażniają mój delikatny żołądek. .

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny I nowe mamuśki
Oglądam właśnie program o ciąży z zaskoczenia i się zastanawiam jak mozna nie wiedzieć o ciąży 9 miesięcy??!!!masakra:conf used:
Oglądałam takie historie na Discovery, kiedyś. Dziewczyna 9 miesięcy nie wiedziała, że jest w ciąży dopiero kiedy była w toalecie dostała skurczy, myślała, że zaraz przejdzie a ona zaczeła rodzić...była zaskoczona jak w pewnym momencie wyczuła, że wychodzi z niej główka dziecka.

Cytat:
Napisane przez cotynato Pokaż wiadomość
Jestem po wzycie USG.

I bardzo proszę o dopisanie mnie do listy.

OM 13.01.2013 planowany termin porodu 20.10.2013

Maluszek ma 5mm i biło mu serduszko
Świetne wiadomości .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:16   #921
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
jejku tak piszecie o tym rozstawianiu łóżeczek że aż się rozmarzyłam
w ogóle jeszcze z 10 tygodni i pewnie ruszymy z kompletowaniem wyprawek i forum będzie całe wypełnione słodkimi fotkami dzidziusiowych mini gadżetów
ja na razie to szukam większego mieszkania, ale ceny są nieziemskie.....
sama nie wiem co robić.... łóżeczko tu upchniemy jak właścicielka zgodzi się na wyrzucenie swojego kobylastego fotela....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:17   #922
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez nena_milka Pokaż wiadomość
nie, nie zgadzam się kochana;-) 10 tydz kończysz dzisiaj, jutro zaczynasz 11. dzisiaj masz 9t+6dz a jutro 10t+0dz. To ja jutro kończę 10 tydz. Jestem dzień za toba ;-):-D

A jak jest 10t0d to jest już 11 tydzień, czy jeszcze 10? Bo ja się nie łapię coś z tym liczeniem. Jak 18.12 miałam OM i to był wtorek, to we wtorki mi się zaczyna każdy kolejny tydzień? Ale to wtedy by musiało być 1 dzień tygodnia, czyli 10t1 dzień? Już sama nie wiem, jakieś to pokrętne... HELP
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:18   #923
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85
Cześć dziewczyny I nowe mamuśki
Oglądam właśnie program o ciąży z zaskoczenia i się zastanawiam jak mozna nie wiedzieć o ciąży 9 miesięcy??!!!masakra:conf used:
znam taki przypadek, a nawet półtora.
1. babka byla w okresie przed menopauza. brak @ utozsamiala z menopauza, przybieranie tez, ruchy brała za gazy. podczas skurczy porodowych myslala ze ma atak wyrostka robaczkowego! dopiero w karetce okazalo sie ze rodzi!!
2. babka byla po operacji narzadow rodnych i z racji tego miala nie miec @ kilka miesiacy. ogolnie szczupla. przybieranie brala za skutki terapii hormonalnej po operacji. plus ruchy za wzdęcia (espumisan jadla tonami!). na wizycie kontrolnej okazalo sie ze jest w 6 miesiacu ciazy
3. znam tez babke co ma regularnie @ co 3 miesiace. zawsze tak miala. wiec dowiedziala sie pozno ze w ciazy jest.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2013-02-26 o 08:33
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:18   #924
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
U mnie też praktykuje się ten przesąd. Pamiętam jak brat w pośpiechu składał, a biedakowi nie bardzo to wychodziło

Wzięło mnie dziś na generalne porządki (może wiosnę czuć? )
Odkurzyłam już, wstawiłam pranie, wyciągnęłam obrusy firany zasłony itp. i przeglądam, zaraz idę szorować łazienkę, potem umyję okna, zmienię firanki, a po obiedzie w nagrodę upiekę tiramisu
W następnym tygodniu ma być nawet 14 stopni!!! wiosna tuż tuż nareszcie!!!!!!!!!to i dla nas bedzie lepiej, jak wiecej slonca:
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:20   #925
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

w piątek o 9 mam usg genetyczne - chyba zniosę jajko....
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:20   #926
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
no kurczę, dla mnie to niepojęte, przecież tyle zmian zachodzi w organizmie kobiety...
na innym watku mamy taka dziewczyne o ktorej byscie nie powiedzialy ze jest w 3 miesiacu a ona byla przed porodem...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:22   #927
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
W następnym tygodniu ma być nawet 14 stopni!!! wiosna tuż tuż nareszcie!!!!!!!!!to i dla nas bedzie lepiej, jak wiecej slonca:
nie mogę się doczekać poprawiłaś mi humor bo nie miałam dziś najlepszego nastroju ale skoro słoneczko lada chwila przybędzie to może jakoś dam radę jeszcze pociągnąć
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:24   #928
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

[QUOTE=83monia;39460430]
Cytat:
Napisane przez dirtymagic85 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny I nowe mamuśki
Oglądam właśnie program o ciąży z zaskoczenia i się zastanawiam jak mozna nie wiedzieć o ciąży 9 miesięcy??!!!masakra:conf used:/QUOTE]

znam taki przypadek, a nawet półtora.
1. babka byla w okresie przed menopauza. brak @ utozsamiala z menopauza, przybieranie tez, ruchy brała za gazy. podczas skurczy porodowych myslala ze ma atak wyrostka robaczkowego! dopiero w karetce okazalo sie ze rodzi!!
2. babka byla po operacji narzadow rodnych i z racji tego miala nie miec @ kilka miesiacy. ogolnie szczupla. przybieranie brala za skutki terapii hormonalnej po operacji. plus ruchy za wzdęcia (espumisan jadla tonami!). na wizycie kontrolnej okazalo sie ze jest w 6 miesiacu ciazy

3. znam tez babke co ma regularnie @ co 3 miesiace. zawsze tak miala. wiec dowiedziala sie pozno ze w ciazy jest.
dla mnie ten program to też jest szok!!ale też slyszałam o takim przpadku przynajmniej mdłości nie maja!!!

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
U mnie też praktykuje się ten przesąd. Pamiętam jak brat w pośpiechu składał, a biedakowi nie bardzo to wychodziło

Wzięło mnie dziś na generalne porządki (może wiosnę czuć? )
Odkurzyłam już, wstawiłam pranie, wyciągnęłam obrusy firany zasłony itp. i przeglądam, zaraz idę szorować łazienkę, potem umyję okna, zmienię firanki, a po obiedzie w nagrodę upiekę tiramisu
każdy robi jak uważa ja juz teraz widzę swojego męża jak rozkłada łożeczko. a pępkowe, dobrze, że go nie będę widziałą!!! widziałam go już w dzień kiedy dowiedział się że zostanie tatą pijany płakał do brzuszka
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:25   #929
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja do domku to na pewno bawełniane wezmę... te misiowe nie wydają mi się takie w 100% przewiewne a takiego maluszka zamierzam trzymać w jakimś rożku na początku czy w kocyku więc jakieś bawełniane body, bawełniany pajacyk z długim rękawkiem i dzidzia w rożek i niech sobie śpi

kurczę nie zacytowało mi się wiecej postów

ja dzisiaj ogłaszam bunt... nic nie jem... mam dość rzygania wymyśliłam że jak brzuch będzie pusty to nie będzie czym rzygać
jako najwytrwalszy rzygacz na forum powiem iz obrana metoda nie jest dobra hahaha...wprawdzie wymiotowac nie ma czym ale i tak naciaga, a przy pustym zoladku mdlosci sa wieksze niz przy pelnym...
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:27   #930
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
jako najwytrwalszy rzygacz na forum powiem iz obrana metoda nie jest dobra hahaha...wprawdzie wymiotowac nie ma czym ale i tak naciaga, a przy pustym zoladku mdlosci sa wieksze niz przy pelnym...
ja już wolę mdłości niż rzyganie z zaskoczenia a powiedz mi jak tam ten lek co dostałaś? działa?
ja w sumie rzygam raz dziennie, max dwa razy więc chyba lekami bym się nie chciała faszerować ale ciekawa jestem czy działa?
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:40.