Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Pokaż wyniki sondy: Jaki tytuł powinna mieć III część naszego wątku?
Trzeci wątek nam już leci, coraz większe nasze dzieci 7 11,86%
Czy to chłopiec, czy dziewczynka, każda z nas chce córcię, synka 0 0%
Trymestr pierwszy, drugi, trzeci, już za chwilę będą dzieci 0 0%
Już nam pięknie rosną brzusie, to wrześniowo-październikowe są mamusie 8 13,56%
Były kropki, są dzidziusie, a mamusiom rosną brzusie 13 22,03%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich piękne są dzidziusie 4 6,78%
Idzie wiosna, rosną brzusie, a w nich ukochane dzidziusie 0 0%
Choć dzieciaczki takie małe, serca mają nasze całe 3 5,08%
Rosną, rosną dumne mamy, na dzieciaczki już czekamy 0 0%
Już nie fasolki, a dzieciaki, są dziewczynki i chłopaki 0 0%
Każda mama wiedzieć chce, co tam w brzuchu chowa się 5 8,47%
W brzuchu dziecię sobie fika, u mamy z września lub października 1 1,69%
Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. III 18 30,51%
Głosujący: 59. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-26, 08:28   #931
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
jako najwytrwalszy rzygacz na forum powiem iz obrana metoda nie jest dobra hahaha...wprawdzie wymiotowac nie ma czym ale i tak naciaga, a przy pustym zoladku mdlosci sa wieksze niz przy pelnym...
ja mam chorobę lokomocyjną i zawsze mi pomagało coś suchego i lekko słonego - np chleb z odrobiną soli - może Wam tez pomoże?

jak mnie muliło w 9 t to jadłam lekko podpieczony chleb posypany solą i tylko to byłam w stanie przyjąć
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:29   #932
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Ahoj dziewczyny!
Jestem na L4. Bóle brzucha przerodziły się w plamienie, plamienie w krwawienie i jestem na dwutygodniowym zwolnieniu. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś krwiak (krew była taka brzydka, brązowa). Mam leżeć ale nie tak restrykcyjnie. Dostałam tabsy na podtrzymanie, od jutra po jednej. Jeszcze w czwartek na USG dzidzia ruszała się a lekarz mówił, ze jak się rusza to jest dobrze i w ogóle nie widział innego powodu krwawień. Podobno krwawienia po 10 tygodniu są najczęściej wynikiem urazu, Niestety w nocy z piątku na sobotę krwawiłam bardzo mocno, myślałam, że dostanę zawalu jak wstałam w nocy do ubikacji. Mąż nie wpadł w panikę i powiedział, że mam leżeć przez godzinę i się wszystko uspokoiło. Mam nadzieję, że z małym wszystko dobrze. Na dzień dzisiejszy już nawet nie plamię więc chyba wszystko się samo oczyściło.

W każdym razie pierwsze co zrobię jak na dobre wstanę z łóżka to zafarbuję włosy a następnie je zdrowo podetnę bo długie włosy są teraz bardzo uciążliwe

Będę Was podczytywać jak zawsze.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:32   #933
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
U mnie też praktykuje się ten przesąd. Pamiętam jak brat w pośpiechu składał, a biedakowi nie bardzo to wychodziło
u mnie wlasnie maz tak robil przy obu dzieciach (przy drugim pierwsze pomagalo siostrze łózko zrobic), obwlekł posciel dla dziecka, kupił nawet słitasna poduszke ze slimakiem dla syna, corce porozwieszal serpentyny i baloniki... az strach co teraz wymysla w 3ke
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:32   #934
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
A jak zobaczyć Wasze zdjęcia USG, Bo jestem ciekawa,a nie mam pojęcia jak to zobaczyć
pod moim pierwszym postem dodałam zdjęcie jako załącznik

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość
super jestesmy w identycznym punkcie... ja mam dzisiaj 11 tc i 6 dzien, a termin tez na 11 wrzesnia tylko moja dzidzia jakas mniejsza bo 21 lutego miala "tylko" 44 mm
fajnie być w takim bliskim punkcie, ciekawe jak będziemy rozmawiały początkiem września

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja dzisiaj ogłaszam bunt... nic nie jem... mam dość rzygania wymyśliłam że jak brzuch będzie pusty to nie będzie czym rzygać
a wiesz, ja mam odwrotnie... generalnie czuje się dobrze nie wymiotuje, ale jak właśnie jestem głodna to mam okropne mdłości i ciągnie mnie do wymiotów, wczoraj miałam jakieś apogeum! w tym napadzie ruchów wymiotnych na szybko otwierałam lodówkę i robiłam kanapkę rano (tzn. koło 11 ) a po 3 godzinach jak zaczynałam gotować sobie obiad znów mnie złapało i kabanosa chwyciłam z lodówki i przeszło ale nie przyjemne uczucie oj nie dziś raczej się to nie powtórzy bo już jestem po śniadaniu zanim cokolwiek się zaczęło
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:33   #935
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ahoj dziewczyny!
Jestem na L4. Bóle brzucha przerodziły się w plamienie, plamienie w krwawienie i jestem na dwutygodniowym zwolnieniu. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś krwiak (krew była taka brzydka, brązowa). Mam leżeć ale nie tak restrykcyjnie. Dostałam tabsy na podtrzymanie, od jutra po jednej. Jeszcze w czwartek na USG dzidzia ruszała się a lekarz mówił, ze jak się rusza to jest dobrze i w ogóle nie widział innego powodu krwawień. Podobno krwawienia po 10 tygodniu są najczęściej wynikiem urazu, Niestety w nocy z piątku na sobotę krwawiłam bardzo mocno, myślałam, że dostanę zawalu jak wstałam w nocy do ubikacji. Mąż nie wpadł w panikę i powiedział, że mam leżeć przez godzinę i się wszystko uspokoiło. Mam nadzieję, że z małym wszystko dobrze. Na dzień dzisiejszy już nawet nie plamię więc chyba wszystko się samo oczyściło.
jak to prawdopodobnie krwiak? to nie miałaś robionego usg żeby stwierdzić że to na 100% krwiak??????????
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:33   #936
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Super
Masz foto??

Mam, ale u mnie ze skanowaniem trochę problem.Ale postaram się.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:35   #937
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

dziewczyny jak chcecie dać zdjęcie na 1 strone to zapraszam na priv - podam wam e-mail, na który wyślecie mi zdjęcie, a ja je zamieszczę
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:35   #938
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
jak to prawdopodobnie krwiak? to nie miałaś robionego usg żeby stwierdzić że to na 100% krwiak??????????
Miałam i nic nie było widać. Macica wysoko, nic się nie odkleja. Wszystko inne w normie.
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:37   #939
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja już wolę mdłości niż rzyganie z zaskoczenia a powiedz mi jak tam ten lek co dostałaś? działa?
ja w sumie rzygam raz dziennie, max dwa razy więc chyba lekami bym się nie chciała faszerować ale ciekawa jestem czy działa?
wolalabym raz dziennie się wyrzygać niż mieć cały dzień te mdłości i ból brzucha...straszne!!
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:38   #940
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Kurcze, myślisz że to od ciązy te migreny? Ja mam to samooooo Wczoraj juz mi się chciało płakać z bólu, a nigdy nie miałam takiego bólu głowy.
No właśnie mnie męczą niż przed ciążami...I paracetamol pomaga

---------- Dopisano o 09:38 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
to masz racje kupić można, ale rozstawić dopiero tatuś może po pępkowym haha
a ja nie wierzę w te głupie przesądy.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:40   #941
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Miałam i nic nie było widać. Macica wysoko, nic się nie odkleja. Wszystko inne w normie.
aaa no to jak tak to ufffff- całe szczęście że wszystko ok

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
wolalabym raz dziennie się wyrzygać niż mieć cały dzień te mdłości i ból brzucha...straszne!!
żeby to było takie proste że wyrzyganie się eliminuje już do końca dnia mdłości...
a można w ciąży wziąć raz na ile krople żołądkowe? bo ja 2 razy wypiłam kilka kropel wlanych do wody bo już też mnie brzuch bolał od tych mdłości i po kroplach ładnie przeszło ale nie wiem czy można
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:41   #942
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Candy Doll Pokaż wiadomość
Witaj jakie fajne malenstwo

Dziewczyny a zauwazylyscie ze na wiekszosci zdjec nasze maluszki maja glowe po lewej stronie? u mnie odwrotnie...

Hehe, mój stoi na głowie Jak będę miała chwilę to wrzucę
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:41   #943
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez passion80 Pokaż wiadomość





juz?!

:
Tak.Chce mieć wszystkie rzeczy zanim przed emigracją, bo w DE pewnie będzie drożej i nie ma aż takiego wyboru w sprzedaży wysyłkowej.Ale ja nie mam dużo do kupowania.Tylko te rzeczy co będą musieli oboje na raz używać(pieluchy, kocyki).Grube rzeczy typu wózek łóżeczko to można w DE za darmo pozbierać, bo czasami Niemcy wystawiają przed dom niepotrzebne rzeczy.Tylko nie wiem czy bliźniaczy znajdziemy...
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:43   #944
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

ja tam kompletnie przesądna nie jestem i zarówno z zakupami jak i z rozłożeniem łóżeczka nie planuje czekać na ostatnią chwilę tym bardziej jak np łóżeczko i materacyk sa nowe, to przecież musi się to wywietrzyc trochę.... ubranka trzeba wtbrać, wyprasować.... nieeeeee, to nie dla mnie

ja mam dzis genetyczne i wczoraj mnie strach obleciał, brzuch mnie bolał, źle się czulam i miałam jakieś czarne myśli
__________________
Marysia

Hania


94,5....70,5....65


http://szydelkogagusi.blogspot.com/
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:44   #945
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez emisko86 Pokaż wiadomość
W następnym tygodniu ma być nawet 14 stopni!!! wiosna tuż tuż nareszcie!!!!!!!!!to i dla nas bedzie lepiej, jak wiecej slonca:
Wow super, chociaż ja mam migreny od takiego wczesno-wiosennego słońca
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:46   #946
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

a co myślicie na temat takich łóżeczek kilkoelementowych? np.
http://allegro.pl/2w1-kolyska-lozecz...045209389.html
http://allegro.pl/3w1-kolyska-lozecz...045210202.html

ja jestem zielona co dobre a co nie... jakie firmy dobre itd eh
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:46   #947
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ahoj dziewczyny!
Jestem na L4. Bóle brzucha przerodziły się w plamienie, plamienie w krwawienie i jestem na dwutygodniowym zwolnieniu. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś krwiak (krew była taka brzydka, brązowa). Mam leżeć ale nie tak restrykcyjnie. Dostałam tabsy na podtrzymanie, od jutra po jednej. Jeszcze w czwartek na USG dzidzia ruszała się a lekarz mówił, ze jak się rusza to jest dobrze i w ogóle nie widział innego powodu krwawień. Podobno krwawienia po 10 tygodniu są najczęściej wynikiem urazu, Niestety w nocy z piątku na sobotę krwawiłam bardzo mocno, myślałam, że dostanę zawalu jak wstałam w nocy do ubikacji. Mąż nie wpadł w panikę i powiedział, że mam leżeć przez godzinę i się wszystko uspokoiło. Mam nadzieję, że z małym wszystko dobrze. Na dzień dzisiejszy już nawet nie plamię więc chyba wszystko się samo oczyściło.

W każdym razie pierwsze co zrobię jak na dobre wstanę z łóżka to zafarbuję włosy a następnie je zdrowo podetnę bo długie włosy są teraz bardzo uciążliwe

Będę Was podczytywać jak zawsze.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Trzymaj się.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:46   #948
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
No Kochana jesteś z Wrocławia? Ja też zatem już pisze szczegóły.
Mój gin a chodze do Luxmedu powiedział, że standardowe gabinety lekarskie nie posiadają odpowiedniego sprzętu do wykonywania naprawdę dokładnego i obszernego usg genetycznego a to jest jednak bardzo ważne badanie. Odradził mi wykonanie go w placówce u "zwykłego" gina i polecił dr Małgorzate Olesiak-Andryszczak , którą zna, która specjalizuje się w usg genetycznym (ma certyfikaty) i ma do tego odpowiedni sprzęt. Przyjmuje na Jaracza 71 a koło mostu Warszawskiego, Browaru. Dostałam do niej tel, powiedziałam, że polecił mi ją mój gin prowadzący i po prostu zapisałam się do niej na wizytę. Wyliczyła mi najlepszy termin i zarejestrowała.
I usg genetyczne kosztuje 230 pln
II i III po 250 pln.
A co najlepsze dr mi powiedziała, że jeśli byłabym dodatkowo zainteresowana testem Pappa to musi on być wykonany w tym samym dniu co usg genetyczne.
Usg trwało ok 30 minut, standadowo zrobiła je przez powłoki brzuszne, ale że obraz nie był taki jaki by chciała zaczeliśmy od początku dopochwowo. Oglądaliśmy dokładnie serce małego (komory, przedsionek), pępowine (z ilu części się składa, powinna z 3) , mózg, żołądek i inne narządy. Dostałam kartę z obszernymi wynikami +12 zdjeć maluszka. Babka dokładna, delikatna z fachowym podejściem, dużą wiedzą. Na pewno do niej przyjdę na kolejne usg.
Z Wrocławia
I żeby było śmieszniej też się "leczę" w Luxmedzie A powiesz, kto Cię prowadzi?
Gin prowadząca powiedziała, że oni sprzętu nie maja, chociaż do prostego badania - przezierność i przegroda moja gin ma i sprzęt i niezbędne umiejętności.
Na usg genetyczne i pappa wysłała mnie (w sensie poleciła) do polikliniki Na Grobli - mają tam coś co się nazywa badanie genetyczne wg. FMF, które składa się właśnie z usg genetycznego i badania krwi - koszt łączny 400 zł. I mocno sie zastanawiam czy robić taki test skojarzony, czy samo usg - gdyby coś w nim wyszło i tak chciałbym dorabiać krew, wiec może od razu? Namieszało mi jeszcze, że np. w Corfamedzie robią inny zestaw testów i nie wiem, który lepszy.
W każdym razie dziękuję za namiar na Panią doktor - na Jaracza mieszkałam przez 12 lat i nawet kojarzę gabinet
Zastanawiam się po prostu w ogóle co zrobić... czy zostać przy podstawowym, czy robić genetyczne, czy testy rozszerzone... gin mi też za bardzo nie pomogła, bo powiedziała, ze to nasza decyzja - w tej chwili na usg nie widać nic niepokojącego ale ona wszystkim swoim pacjentkom profilaktycznie o testach mówi.


Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Kreatywni panowie
Prawda Tylko zastanawiali sie co na tym baldachmie powinno być położone - w sensie, że w zestawie brakowało im materiału do zawieszenia... to zawiesili pieluszkę

Cytat:
Napisane przez Lolaaaaaaa88 Pokaż wiadomość
hej ja tez jestem z Wro i moja znajoma ginekolozka poleciła mi usg genetyczne zrobić na Hirszfelda w poliklinice, mówiła, że bardzo dobrzy spejaliści. Więc się zarejestrowałam, Pani w rejestracji powiedziała, że koszt tego usg to 150 zł. Troche mało nie? to znaczy cieszę się ale jak widzę kwoty ktore wy płacicie prywatnie to więcej.... hmm i tak wezmę więcej kasy ze soba w razie czego , bo coś mi ta kwota nei pasuje...
juz się nie moge doczekać a tu jeszcze tyllle czasu,
no i tak szczezre mówiąc, nastawiłam sie troche juz na poznanie płci;p wiem wiem... pewnie za wczesnie ale tak bym chciałaaaaaaaaaaaa
O rzeczywiście mało, ale może takie mają stawki po prostu

Fajnie, że są Wrocławianki, może się jakiś zlocik uda kiedyś zorganizować
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:47   #949
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
ja tam kompletnie przesądna nie jestem i zarówno z zakupami jak i z rozłożeniem łóżeczka nie planuje czekać na ostatnią chwilę tym bardziej jak np łóżeczko i materacyk sa nowe, to przecież musi się to wywietrzyc trochę.... ubranka trzeba wtbrać, wyprasować.... nieeeeee, to nie dla mnie

ja mam dzis genetyczne i wczoraj mnie strach obleciał, brzuch mnie bolał, źle się czulam i miałam jakieś czarne myśli
będzie dobrze!!! kciuki zaciśnięte

a z tym kupowaniem to myślę tak samo jak ty- przecież to wszystko trzeba wywietrzyć, wyprać, wyprasować- już widzę jak tydzień przed porodem z wywalonym jęzorem piorę i prasuję całe dnie albo jak już urodze to już widzę jak mąż dopiero się za rozkładanie wszystkiego bierze... ja mam swoją wizję wszystkiego i wręcz bym się wkurzyła jakby coś inaczej było porozstawiane
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-26, 08:48   #950
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja do domku to na pewno bawełniane wezmę... te misiowe nie wydają mi się takie w 100% przewiewne a takiego maluszka zamierzam trzymać w jakimś rożku na początku czy w kocyku więc jakieś bawełniane body, bawełniany pajacyk z długim rękawkiem i dzidzia w rożek i niech sobie śpi

:
To ja mam dziecię listopadowe i w domu używam tylko bawełnianych śpioszków.Mam też jakieś wierzchnie spodnie dresowe i bluzy ale to tylko na spacer.Poza tym mała jest albo w rożku (uwielbia), albo przykryta.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:51   #951
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.Trzymaj się.
Trzymamy kciuki
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:52   #952
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
a co myślicie na temat takich łóżeczek kilkoelementowych? np.
http://allegro.pl/2w1-kolyska-lozecz...045209389.html
http://allegro.pl/3w1-kolyska-lozecz...045210202.html

ja jestem zielona co dobre a co nie... jakie firmy dobre itd eh
wg mnie chyba się opłaca kupić takie wieloelementowe... nie przyglądałam się dokładnie to te wklejone przez ciebie zestawy zawierają ale moja szwagierka takie coś kupowała i wszystko było ok- łóżeczko elegancko się trzyma, szuflada w łóżeczku chodzi bez zarzutów już prawie 2 lata, materacyk w porządku, pościel się nie zniszczyła itp więc spoko.
Aczkolwiek jeśli chodzi o baldachim to zdjęliśmy go szybciej niż założyliśmy jak przewijak był na łóżeczku to ten baldachim tak się majtał że wlatywał na ten przewijak podczas przewijania i tylko wkurzał dziecku też świat przysłaniał, do tego zbierał kurz i w ogóle nie widzę żadnego sensu w baldachimie... ani to teraz wyrzucić ani trzymac ten cały stelaż z tą szmatą
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:52   #953
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
b
a z tym kupowaniem to myślę tak samo jak ty- przecież to wszystko trzeba wywietrzyć, wyprać, wyprasować- już widzę jak tydzień przed porodem z wywalonym jęzorem piorę i prasuję całe dnie albo jak już urodze to już widzę jak mąż dopiero się za rozkładanie wszystkiego bierze... ja mam swoją wizję wszystkiego i wręcz bym się wkurzyła jakby coś inaczej było porozstawiane
Dokładnie.Najlepiej to porobić w drugim trymestrze bo w trzecim tym brzuchem to sie nie nie siły.

Kupiłam leżaczek dla małej, nie wiem ile jej jeszcze posłuży, ale ostatnio coraz mniej spi, a tu ją ustawię tak, żeby mnie widziała.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg (89,9 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez maharet1092
Czas edycji: 2013-02-26 o 08:57
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:55   #954
beatryszja4
Raczkowanie
 
Avatar beatryszja4
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez matallewar Pokaż wiadomość
Zmniejsz zdjęcie, powinno się wgrać



Dziewczyny, nie wariujcie z tym jedzeniem. Wiadomo, że metki czy wędzonego łososia i surowego jajka nie wolno, ale z tego, co piszecie, to prawie nic bym musiała nie jeść

No i odporność w ciąży się nie obniża na te choroby, tylko dorosły sobie poradzi, ale dzidziol niekoniecznie


Mnie wszystko boli... Plecy, gardło, głowa. Poszłabym spać, ale czekamy z młodym na antybiotyk. Tż w sklepie i tak siedzimy sobie z Edim sami.

Dzia za radę
beatryszja4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:55   #955
emisko86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 62
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
a co myślicie na temat takich łóżeczek kilkoelementowych? np.
http://allegro.pl/2w1-kolyska-lozecz...045209389.html
http://allegro.pl/3w1-kolyska-lozecz...045210202.html

ja jestem zielona co dobre a co nie... jakie firmy dobre itd eh
Wyglądają super! podobno najważniejszy jest dobór materaca!!
emisko86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:56   #956
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez maharet1092 Pokaż wiadomość
Dokładnie.Najlepiej to porobić w drugim trymestrze bo w trzecim tym brzuchem to sie nie nie siły.
ja mam plan właśnie w wakacje wszystko zgromadzić te grubsze rzeczy jak wózek, łóżeczko... lipiec i sierpień będą zakupowe, a we wrześniu mam zamiar już tylko dopinać wszystko na ostatni guzik i spokojnie sobie czekać na październik ubranka to pewnie nawet wcześniej zacznę gromadzić żeby finansowo trochę rozłożyć to wszystko w czasie bo po tem wszystko na raz w jednym miesiącu to może być mega minus na koncie
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 08:56   #957
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
ja już wolę mdłości niż rzyganie z zaskoczenia a powiedz mi jak tam ten lek co dostałaś? działa?
ja w sumie rzygam raz dziennie, max dwa razy więc chyba lekami bym się nie chciała faszerować ale ciekawa jestem czy działa?
wiesz co to nie sa typowo tabletki, to jest zestaw witamin B6, B1 i B12 to jest stworzone specjalnie z mysla o wymiotujacych ciezarowkach i lekarz powiedzial ze w zadnym razie nie zaszkodzi.... wydaje mi sie ze jest mi po tym lepiej... lekarz kazal brac 3 razy dziennie przed posilkami ale ja przewaznie biore 2 razy w ciagu dnia... od jakis 3 dni wymiotuje tylko rano i wieczorem a w ciagu dnia nawet ok sie czuje, ale nie wiem czy to dzialanie tych tabletek czy poprostu juz troche sie nade mna matka natura lituje i wreszcie przejdzie probowalam znalezc cos po polsku o tych tabletkach, ale nie moge nigdzie znalezc...chyba w polsce tego nie ma...

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
ja mam chorobę lokomocyjną i zawsze mi pomagało coś suchego i lekko słonego - np chleb z odrobiną soli - może Wam tez pomoże?

jak mnie muliło w 9 t to jadłam lekko podpieczony chleb posypany solą i tylko to byłam w stanie przyjąć
ja musze uwazac na sol z powodu tego mojego cisnienia... tzn wiem ze mam dobre a tylko u lekarzy mi sie podwyzsza no ale jednak... ale tez mi pomaga jak zjem bulke czy kawalek chleba suchego albo z maslem... poprostu nie moge miec pustego zoladka...

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Ahoj dziewczyny!
Jestem na L4. Bóle brzucha przerodziły się w plamienie, plamienie w krwawienie i jestem na dwutygodniowym zwolnieniu. Lekarz powiedział, że to prawdopodobnie jakiś krwiak (krew była taka brzydka, brązowa). Mam leżeć ale nie tak restrykcyjnie. Dostałam tabsy na podtrzymanie, od jutra po jednej. Jeszcze w czwartek na USG dzidzia ruszała się a lekarz mówił, ze jak się rusza to jest dobrze i w ogóle nie widział innego powodu krwawień. Podobno krwawienia po 10 tygodniu są najczęściej wynikiem urazu, Niestety w nocy z piątku na sobotę krwawiłam bardzo mocno, myślałam, że dostanę zawalu jak wstałam w nocy do ubikacji. Mąż nie wpadł w panikę i powiedział, że mam leżeć przez godzinę i się wszystko uspokoiło. Mam nadzieję, że z małym wszystko dobrze. Na dzień dzisiejszy już nawet nie plamię więc chyba wszystko się samo oczyściło.

W każdym razie pierwsze co zrobię jak na dobre wstanę z łóżka to zafarbuję włosy a następnie je zdrowo podetnę bo długie włosy są teraz bardzo uciążliwe

Będę Was podczytywać jak zawsze.
biedactwo!! odpoczywajcie!!



ja wczoraj pomierzylam conieco w H&Mie (swoja droga to po pierwsze drogo, po drugie nie ma na czym oka zawiesic...przymierzylam jedna podkoszulke to wygladalam w niej jak smierc na urlopie ) i dzisiaj zaczynam licytacje na e-bayu hahah stwierdzilam ze jak sie uda cos taniego wyhaczyc to se kupie, a jak nie bedzie pasowalo to z powrotem powedruje na ebay chociaz kurde tez posucha na tym ebayu jesli chodzi o ladne rzeczy i dosc spore zainteresowanie... mam konkurencje hahah
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 09:02   #958
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

aczkolwiek w tych wieloelementowych zestawach łóżeczek i pościeli i tego wszystkiego nie ma zbyt fajnych wzorów tych poszewek i wszystkiego... jak 2 lata temu szukałyśmy ze szwagierką łóżeczka dla jej córeczki to mam wrażenie że były dokładnie te same zestawy i już wtedy mi się opatrzyły a co dopiero po 2 latach znów to samo także ja jeszcze zobaczę na jaką opcję się zdecyduję...

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:59 ----------

Cytat:
Napisane przez SAMBAdiJANEIRO Pokaż wiadomość

ja wczoraj pomierzylam conieco w H&Mie (swoja droga to po pierwsze drogo, po drugie nie ma na czym oka zawiesic...przymierzylam jedna podkoszulke to wygladalam w niej jak smierc na urlopie ) i dzisiaj zaczynam licytacje na e-bayu hahah stwierdzilam ze jak sie uda cos taniego wyhaczyc to se kupie, a jak nie bedzie pasowalo to z powrotem powedruje na ebay chociaz kurde tez posucha na tym ebayu jesli chodzi o ladne rzeczy i dosc spore zainteresowanie... mam konkurencje hahah
to coś kiepski wybór macie u siebie w tym H&M chyba bo u mnie to chyba z 5 par spodni zatargałam do przymierzalni i jeszcze więcej pewnie bym wzięła gdyby nie selekcja męża mi to się malinowe rurki jeszcze strasznie podobały ale po co mi tyle par ciążówek 2 sztuki stykną bluzek rzeczywiście było mniej do wyboru ale bluzki to na allegro kolorowe można jakies wyhaczyć no a spodnie to już niestety trzeba zmierzyć
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 09:04   #959
SAMBAdiJANEIRO
Zakorzenienie
 
Avatar SAMBAdiJANEIRO
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 505
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

Cytat:
Napisane przez tancerka212 Pokaż wiadomość
będzie dobrze!!! kciuki zaciśnięte

a z tym kupowaniem to myślę tak samo jak ty- przecież to wszystko trzeba wywietrzyć, wyprać, wyprasować- już widzę jak tydzień przed porodem z wywalonym jęzorem piorę i prasuję całe dnie albo jak już urodze to już widzę jak mąż dopiero się za rozkładanie wszystkiego bierze... ja mam swoją wizję wszystkiego i wręcz bym się wkurzyła jakby coś inaczej było porozstawiane

ja tez tak mysle juz widze jak moj tz to skreca w pocie czola a ja przyjezdzam ze szpitala i od razu awantura bo jest cos nie tak hahaha na bank bedzie wczesniej!! i w ogole to wczoraj tak gadalismy ze chyba lozeczko zakupimy w maju w polsce, bo wczoraj chodzilismy sobie po meblowych (oczywiscie nie pojechalismy specjalnie ogladac lozeczek, ale jak juz bylismy to zaciaglam tzta do tego dzialu haha) i 200 euro kosztuja minimum i zadne nam sie nie podoba... chcialabym cos takiego jak wkleila Larysa
SAMBAdiJANEIRO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-26, 09:04   #960
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Wrześniowo - październikowe mamusie 2013, cz. II

jeszcze jest trochę czasu jeśli chodzi o łóżeczko więc napewno wspólnymi siłami dojdziemy do tego które będą lepsze a które gorsze ja sama jakoś nie wgłębiałam się o jakieś inne na allegro więc nie wiem dokładnie co tam jest, może lepiej osobno wszystko pokupować, za jakiś czas się wgłębie w temat, narazie tak mi wpadło to w oko i zapytałam
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.