Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :) - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 09:01   #4021
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

vea tu masz rożek: http://www.coocoo.pl/product-pol-798...k-recznik.html
a tu kocyki: http://www.jagodowykot.pl/shop/dziec...s-blush-minky/ oraz http://www.jagodowykot.pl/shop/do-po...-lilie-sredni/
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:05   #4022
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Haha dziewczyny chyba na weekend u kazdej z nas beda jakies smakolyki upieczone ;-) ja sie zastanawiam nad upieczeniem rogalikow zagniatanych na piwie ;-) kiedys spisalam przepis z ewa gotuje ;-)
4szkl maki
500g margaryny
1szkl piwa
Zagniesc i na 1h wlozyc do lodowki
Rozwalkowac ciasto na ok3-4mm pokroic na trojkaty na rogaliki, w kwadraty na koperty. Na srodek polozyc troche konfitury lub owoc, skleic. Posmarowac roztrzepanym jajkiem. Piec ok 20-25 min w 200st.
Sprobuje zrobic je z polowy porcji bo jeszcze ich nie robilam
A ja dzis na obiad robie jednak tortille z warzywami ;-) ale teraz serial :-P
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:21   #4023
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Ale wczoraj naskrobałyście aż nadrobić nie ma kiedy.

Na początek gratulacje z udanych wizyt i Aliczka gratulacje synusia w końcu udało ci się dowiedzieć

Widziałam że temat kosza na pieluchy był, ja mam ten z angelcare ale tylko dlatego że jak zamawiałam niańkę od nich to dostałam go gratis.
Gadżet fajny ale na pewno nie niezbędny, wkłady są dość drogie ale starczają na długo. Co do częstotliwości wynoszenia - jak któraś pisała że co 3 dni - to wygląda to trochę inaczej , bo ten wkład to jest 1 bardzo długi worek który w miarę zużycia się rozwija więc w dowolnym momencie np. raz dziennie można sobie go wyrzucić i zacząć "zbierać" na nowo. Dla mnie o tyle wygodne rozwiązanie to było że w nocy nie musiałam z każdą kupką (których na początku dość sporo było) lecieć po schodach na dół żeby do kosza wyrzucić i żeby nam w sypialni nie "pachniało".
Ostatnio widziałam u szwagierki takie jednorazowe woreczki na zużyte pieluszki, nie wiem jaka cena ale sądzę że to tańsze rozwiązanie a funkcje spełnia podobną.
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:24   #4024
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

tak patrze i porownuje ceny z ebay to te cienkie minky za 30 euro są i to wieksze te 135cm a rozki kolo 12 eu
no ale kazdy kupuje co uwaza za sluszne
ale ładne rzeczy trzrba przyznac
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:25   #4025
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
Ale wczoraj naskrobałyście aż nadrobić nie ma kiedy.



Na początek gratulacje z udanych wizyt i Aliczka gratulacje synusia w końcu udało ci się dowiedzieć



Widziałam że temat kosza na pieluchy był, ja mam ten z angelcare ale tylko dlatego że jak zamawiałam niańkę od nich to dostałam go gratis.

Gadżet fajny ale na pewno nie niezbędny, wkłady są dość drogie ale starczają na długo. Co do częstotliwości wynoszenia - jak któraś pisała że co 3 dni - to wygląda to trochę inaczej , bo ten wkład to jest 1 bardzo długi worek który w miarę zużycia się rozwija więc w dowolnym momencie np. raz dziennie można sobie go wyrzucić i zacząć "zbierać" na nowo. Dla mnie o tyle wygodne rozwiązanie to było że w nocy nie musiałam z każdą kupką (których na początku dość sporo było) lecieć po schodach na dół żeby do kosza wyrzucić i żeby nam w sypialni nie "pachniało".

Ostatnio widziałam u szwagierki takie jednorazowe woreczki na zużyte pieluszki, nie wiem jaka cena ale sądzę że to tańsze rozwiązanie a funkcje spełnia podobną.

Ale faktycznie zapachy nie ma wtedy jak w tym kubełku taka zużyta Pielucha jest?
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:27   #4026
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ale faktycznie zapachy nie ma wtedy jak w tym kubełku taka zużyta Pielucha jest?
No wlasnie tez sie nad tym zastanawiam

Edytowane przez kasperka
Czas edycji: 2015-05-07 o 09:28 Powód: Blad
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:28   #4027
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Co do pieluch to ja zamierzam wyrzucac do reklamowki zawijac scisle żeby zaden zapaszek sie nie wydostal i wyrzucac od razu do normalnego kosza na odpady mokre. Taki kosz wyrzucamy co drugi dzien wiec mysle ze bedzie oki chociaz z pieluchami pewnie szybko sie napelni i trzeba bedzie codziennie - tym lepiej juz gromadze reklamowki z różnych zakupów zeby miec duzo. Uwazam ze specjalne kosze lub reklamowki to strata pieniazkow

Natomiast nadal zastanawiam sie jak rozwiązać sprawe zabrudzonych ciuszkow, raczej nie bede ich od razu zapierac znając mnie wolalabym skladowac i wrzucic wszystko do pralki w zależności od zapelnienia, no nie wiem jak to rozwiązać
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 09:28   #4028
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Dzień dobry.
ale miałam noc. Obudziłam się o 1 i cała mokra byłam. no normalnie aż ciekło ze mnie. Nie wiem czy tak duszno czy co...
Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość

Wyprzedaż w next?!?!?! Online tez ??!!
och nie wiem czy online też. Wiem, że w lipcu w irlandii się zaczynają wyprzedaże i właśnie w next też.
Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Dzień dobry wstaję, bo głodna jestem


a jeszcze mi się przypomniało, co się wczoraj dowiedziałam:

to, że czasem maluch jest mniej aktywny jest zależne od tego, co jemy jak w ciągu dnia dostarczymy dziecku np mało glukozy, to się robi leniwe więc jak czasami mniej się rusza, to trzeba przeanalizować co się jadło, a dopiero później ewentualnie martwić

a podwyższone tętno w ciąży, to nadal normalne zjawisko i nie ma reguły ile może wynosić, bo jedna bedzie miała 90, druga 100 itd.

pewnie dla większości z Was żadnych nowinek nie napisałam, ale może komuś przydadzą się te inf
Oj ja tak właśnie miałam, że w dzień nic słodkiego i później schizowałam. Ale lody pomogły;d
a ja dziś na obiadek chyba zupke śmieciówke zrobię.
Dziewczyny, a czy któraś może mrozi lub zagotowywuje w słoikach botwinke? Bo jak już ją dorwę to chciałam zapas zrobić tylko nie wiem jak ją przechowywać..
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:29   #4029
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

My też wczoraj po wizycie i również z maluchem wszystko w porządku.
Cały czas jest chłopcem i doktor stwierdził że już mu tak zostanie

Wyniki u mnie trochę słabsze tzn. morfologia poniżej normy ale jeszcze nie na tyle żeby tablety brać, za to mam sobie kupić żurawit na te moje kłucia i kolki w nerce + magnez z potasem na skurcze i drętwienie.

A i jeszcze waga ja +3,7 kg, maluch 640g

Następna wizyta za miesiąc i mam zrobić krzywą cukrową bliżej wizyty

Co do gbs bo widzę że była o tym mowa, ja w 1 ciąży robiłam na sam koniec to badanie i u mnie był pozytywny, konsekwencje to miało takie że podczas porodu dostałam dodatkowo antybiotyk i tyle.

Teraz też będę robić (bo ponoć mogło się wyleczyć po tym antybiotyku) ale mi mówił że ok 35 tc dopiero
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:30   #4030
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

SugarbabyLove a nie opłaca Ci sie zamówić na polskim allegro z wyslka do niemiec? Euro wyzej stoi niz złoty to dla Ciebie jest to opłacalne
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:31   #4031
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Ale faktycznie zapachy nie ma wtedy jak w tym kubełku taka zużyta Pielucha jest?
Faktycznie nic nie czuć - dopiero jak się otworzy całkiem to ustrojstwo do wymiany worka to wtedy "porządnie czuć"
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 09:31   #4032
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość

Teraz też będę robić (bo ponoć mogło się wyleczyć po tym antybiotyku) ale mi mówił że ok 35 tc dopiero
ja też slyszalam że przed porodem się robi własie w 35
Ale pewnie co lekarz to opinia
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:36   #4033
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
SugarbabyLove a nie opłaca Ci sie zamówić na polskim allegro z wyslka do niemiec? Euro wyzej stoi niz złoty to dla Ciebie jest to opłacalne
wlasnie Nie jak patrze na te ceny z pl za 130 zl za mały kocyk za 100cm
to mi sie oplaci bardziej za te 30 eu kupic 140cm kocyk
no i nie musze duzej wysylki placic
a rozek za 12 eu to standardowa cena wiecej tez bym nie dala za rożek.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:34 ----------

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
My też wczoraj po wizycie i również z maluchem wszystko w porządku.
Cały czas jest chłopcem i doktor stwierdził że już mu tak zostanie

Wyniki u mnie trochę słabsze tzn. morfologia poniżej normy ale jeszcze nie na tyle żeby tablety brać, za to mam sobie kupić żurawit na te moje kłucia i kolki w nerce + magnez z potasem na skurcze i drętwienie.

A i jeszcze waga ja +3,7 kg, maluch 640g

Następna wizyta za miesiąc i mam zrobić krzywą cukrową bliżej wizyty

Co do gbs bo widzę że była o tym mowa, ja w 1 ciąży robiłam na sam koniec to badanie i u mnie był pozytywny, konsekwencje to miało takie że podczas porodu dostałam dodatkowo antybiotyk i tyle.

Teraz też będę robić (bo ponoć mogło się wyleczyć po tym antybiotyku) ale mi mówił że ok 35 tc dopiero
dobrze ze z mlodym wszystko w porzadku
ale te dzieci rosną szybko
ja za tydzien w piatek ahh ta glukoza..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:37   #4034
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Natomiast nadal zastanawiam sie jak rozwiązać sprawe zabrudzonych ciuszkow, raczej nie bede ich od razu zapierac znając mnie wolalabym skladowac i wrzucic wszystko do pralki w zależności od zapelnienia, no nie wiem jak to rozwiązać
ja zamaczałam od razu w małej misce i zapierałam bo jak kilka razy zostawiłam to później nie mogłam doprać a wybielaczy, odplamiaczy nie chciałam używać
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:39   #4035
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
wlasnie Nie jak patrze na te ceny z pl za 130 zl za mały kocyk za 100cm
to mi sie oplaci bardziej za te 30 eu kupic 140cm kocyk
no i nie musze duzej wysylki placic
a rozek za 12 eu to standardowa cena wiecej tez bym nie dala za rożek.[COLOR="Silver"]

:
Wsumie fakt, piekne rzeczy mają na e-bay ale np z usa wysłek wombie nie robią. A jak robią to wyslka droższa niż przedmiot bez sens
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:39   #4036
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a czy któraś może mrozi lub zagotowywuje w słoikach botwinke? Bo jak już ją dorwę to chciałam zapas zrobić tylko nie wiem jak ją przechowywać..
Ja mrożę i jest całkiem w porządku - zresztą ja prawie wszystkie warzywa z ogródka mrożę na zime.
W słoikach robię sobie same buraczki takie na barszczyk.
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:46   #4037
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
ja zamaczałam od razu w małej misce i zapierałam bo jak kilka razy zostawiłam to później nie mogłam doprać a wybielaczy, odplamiaczy nie chciałam używać
No ale wyjdzie na ti ze wszystko bede musiala prac recznie bo tu kupka tu ulanie.... no nie wyobrazam tego sobie.... chyba ze to sir ma moczyc w misce dopoki nie puszcze prania ?
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:54   #4038
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

ojjj Sugar znów to samo wczoraj chciałaś uciec od nas bo ktoś miał swoje zdanie a Ty ciągle krytykujesz kwoty jakie wydajemy tutaj na rzeczy. Po prostu... STAĆ MNIE to sobie kupię kocyk za 130 zł a później drugi, większy za kolejne 150 zł. Czy to w jakikolwiek sposób uderza w Ciebie? Nie. Myślałam, że wymieniamy się tutaj informacjami na temat wszystkiego a później każda sobie decyduje czy interesuje ją rożek za 180zł czy nie. Pomyśl.. to tak jakbym ja Ci tu co chwile pisała, że w życiu bym nie dała za rożek 12euro. "taka tandeta?!". Każdy mierzy swoją miarą i skończmy tu w końcu komentowanie cen bo każdy żyje po swojemu, każdy pracuje na własne konto i każdy kupuje za ile mu się podoba. i tyczy się nie tylko Ciebie ta sprawa ale każdej z nas...


beaciorq jasne, ja też tak robiłam przy juniorze i się sprawdzało Teraz mam fundusz, który mogę na to przeznaczyć więc wypróbuję. Nie sprawdzi się to przy trzecim dziecku ( myślę, że mój tż tego nie czyta ) już tego nie kupię

NOK84 gratuluję udanej wizyty!
i dziękuję za informację. mam nadzieję, że się kubełek i u nas sprawdzi

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
No ale wyjdzie na ti ze wszystko bede musiala prac recznie bo tu kupka tu ulanie.... no nie wyobrazam tego sobie.... chyba ze to sir ma moczyc w misce dopoki nie puszcze prania ?
ale przecież nie wszystkie ciuszki Ci się będą nadawać do upierania junior np. może ze dwa, trzy razy na początku miał ubrudzone z kupki aż się nauczyłam dobrze zakładać pampers i później może ze dwa razy awaria była a tak to nie. a zwykłe ciuszki, bez plam okrutnych normalnie uzbierasz i upierzesz za jednym razem
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 09:57   #4039
Mravka
Zadomowienie
 
Avatar Mravka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 738
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Mravka
Wszystko zależy od odcienia błękitu - w sumie szłam na fuksję, a wyszłam z nim Najlepiej po prostu na miejscu ze wzornikiem zadecydować

No niestety, trochę nas po kieszeni trzepnie Złożyliśmy do Deutsche (bo tam mamy teraz), do ING, a w piątek do Eurobanku.

Niania "z urzędu" powinna być dawana zaraz po stwierdzeniu drugiej i kolejnej ciąży
No dumam, ale jak napisałam wyżej, chyba pójdę teraz na tydzień, zregeneruję się, zrobię ten półmaraton i potem L4.

A coś Ci lekarz zalecił na anemię - czy tylko buraki i szpinak?

Ty niedobra... zaśliniłam monitor... a jestem w pracy

Lulla
fajny tekst


Przez te Wasz ciacha, chyba urwę się na chwilę do piekarni po cynamonki
no właśnie ja liczę,że "poprzykładam" sobie jakieś kolory i wybiore. Zresztą zawsze można przemalować. Myślałam,że wczoraj po glukozie się wybiorę,ale...nie wiem co ja sobie myślałam. Czułam się jak zwłoki,więc przyszły tydzień zostaje.

Powiem Ci,że my sie zastanawialiśmy nad przeniesiem kredytu i coś moj TZ przebąkiwał,że chyba PKO BP ma jakąś nie głupią ofertę. Póki co zostajemy jednak w swoim "ukochanym" Banku na racie w EURO. Już chyba nie dają w walucie,prawda?
Nie zazdroszcze Ci tej całej biurokracji,bo jak sobie to przypomnę to mnie telepie. Donoszenie wiecznie jakiś kolejnych świstków..brr

Dobry plan z tym L4. A już wiesz,gdzie sie wybieracie na wakacje? Ty taka wodnolubna to pewnie nad morze?

No właśnie biore prochy,ale poprzednie były za słabe to mi przepisał niby lepsiejsze...po których mam jeszcze niższa . Ale zaczełam zamiast 1 tab brać 2 dziennie(doczytalam w ulotce,że wskazane). Cudów się nie spodziewam, ale niech choć nie będzie 9.

Wpadaj na babeczki jeszcze się ostały. Moi mężczyzni wczoraj jak dopadli to tylko puste foremki w zlewie lądowały. Jednak uratowałam połowe. Robi się naprawdę szybko,polecam!

A jak Janek ze zdrowiem? odpuściło Mu całkiem już? w ogóle jak On się czuje w żłobie,chętnie Ci chodzi,czy macie poranne bunty?
Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Czesc
Ale mam dzis lenia chyba bede lezakowac caly dzien :-P


Ja jem sorbifer 100 mg 1x dziennie
i przez miesiac hemoglobina skoczyła mi o dziesiate części takze bez szalu no ale juz jest w normie, chociaz tuż pod kreska :-P natomiast hematokryt nie ruszony
o widzisz to mnie pocieszyłaś. Ja w sumie też miałam przepisane 1 raz dziennie,ale od wczoraj biore 2 (pewnie i tak na wizycie za tydzień mi powie,że mam zwiększyć dawke).
A jesz dużo czerwonego mięcha? Ogólnie domyślasz się czemu Ci tak spadło? Mi się wydaje,że naprawdę jem z głową,więc byłam trochę zaskoczona,że AZ tak spadło
Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja juz po śniadaniu i kawie dziś zapowiada się pięknie wczoraj upiekłam dużą blachę placka, dziś został mały talerzyk
prosisz się o guza :P uwieeelbiam takie ciasta
Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
ale kusisz od rana




ooo też go będę piekła tylko nie wiem czy dziś się wyrobię, bo muszę zaraz jechać zawieść L4.... ale do weekendu taki placek i u nas zagości
zapraszam! starczy dla Ciebie i Igusia jeszcze
Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
Ale wczoraj naskrobałyście aż nadrobić nie ma kiedy.

Na początek gratulacje z udanych wizyt i Aliczka gratulacje synusia w końcu udało ci się dowiedzieć

Widziałam że temat kosza na pieluchy był, ja mam ten z angelcare ale tylko dlatego że jak zamawiałam niańkę od nich to dostałam go gratis.
Gadżet fajny ale na pewno nie niezbędny, wkłady są dość drogie ale starczają na długo. Co do częstotliwości wynoszenia - jak któraś pisała że co 3 dni - to wygląda to trochę inaczej , bo ten wkład to jest 1 bardzo długi worek który w miarę zużycia się rozwija więc w dowolnym momencie np. raz dziennie można sobie go wyrzucić i zacząć "zbierać" na nowo. Dla mnie o tyle wygodne rozwiązanie to było że w nocy nie musiałam z każdą kupką (których na początku dość sporo było) lecieć po schodach na dół żeby do kosza wyrzucić i żeby nam w sypialni nie "pachniało".
Ostatnio widziałam u szwagierki takie jednorazowe woreczki na zużyte pieluszki, nie wiem jaka cena ale sądzę że to tańsze rozwiązanie a funkcje spełnia podobną.
o widzisz ja rozważam ten kosz,bo Mały będzie stacjonował też w sypialni. Te woreczki używałam i faktycznie jak się zamknie tę "bombe biologiczną" to nie zasuwa tak zapach po całym pomieszczeniu. Nazywa sie to PAKLANKI i jest sporo sztuk w jednym opakowaniu. Myślę o koszu z czystego lenistwa choć schodów nie mam
Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
My też wczoraj po wizycie i również z maluchem wszystko w porządku.
Cały czas jest chłopcem i doktor stwierdził że już mu tak zostanie

Wyniki u mnie trochę słabsze tzn. morfologia poniżej normy ale jeszcze nie na tyle żeby tablety brać, za to mam sobie kupić żurawit na te moje kłucia i kolki w nerce + magnez z potasem na skurcze i drętwienie.

A i jeszcze waga ja +3,7 kg, maluch 640g

Następna wizyta za miesiąc i mam zrobić krzywą cukrową bliżej wizyty

Co do gbs bo widzę że była o tym mowa, ja w 1 ciąży robiłam na sam koniec to badanie i u mnie był pozytywny, konsekwencje to miało takie że podczas porodu dostałam dodatkowo antybiotyk i tyle.

Teraz też będę robić (bo ponoć mogło się wyleczyć po tym antybiotyku) ale mi mówił że ok 35 tc dopiero
Ciesze się,że wizyta udana! Jak Synuś będzie miał na imie?
A wagi zazdroszcze! Jak Ty to zrobiłaś,że tylko tyle?
Ja wczoraj weszłam na wagę i mam ochotę normalnie przejść na dietę choć mam wrażenie,że to brzuch i mleczarnia poszły w górę.
Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
ja zamaczałam od razu w małej misce i zapierałam bo jak kilka razy zostawiłam to później nie mogłam doprać a wybielaczy, odplamiaczy nie chciałam używać
popieram, potem to się ciężko odgryza. Robiłam tak samo,albo choć namaczałam jak to był środek nocy, a Mały się porobił po samą szyje
__________________
"Życie składa się z rzadkich, oddzielonych momentów najwyższego znaczenia i nieskończonej liczby przerw pomiędzy tymi momentami. A ponieważ cienie tych momentów unoszą się w trakcie tych przerw nieustannie wokół nas, więc warto dla nich żyć." J.Wiśniewski
Mravka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 10:07   #4040
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
ale przecież nie wszystkie ciuszki Ci się będą nadawać do upierania junior np. może ze dwa, trzy razy na początku miał ubrudzone z kupki aż się nauczyłam dobrze zakładać pampers i później może ze dwa razy awaria była a tak to nie. a zwykłe ciuszki, bez plam okrutnych normalnie uzbierasz i upierzesz za jednym razem
Dzieki za rade znajac zycie jak zaloze pampersa to wszystko będzie w kupie tylko nie pieluszka :-P ojj pierwsze dni beda ciężkie...


Czy w ogóle ktos z was planuje uzywac tetry lub pieluszki wielorazowe zamiast jednorazowek??

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
o widzisz to mnie pocieszyłaś. Ja w sumie też miałam przepisane 1 raz dziennie,ale od wczoraj biore 2 (pewnie i tak na wizycie za tydzień mi powie,że mam zwiększyć dawke).
A jesz dużo czerwonego mięcha? Ogólnie domyślasz się czemu Ci tak spadło? Mi się wydaje,że naprawdę jem z głową,więc byłam trochę zaskoczona,że AZ tak spadło
Ogolnie jem bardzo malo miesa teraz jakos mnie odrzuca... te normy badan sa dla kobiet nie w ciąży, mi lekarka mowila ze nie ma powodow do niepokoju o ile ten spadek nie jest bardzo duzy. Tych tabletek to nawet nie ona mi przepisala, ale inny lekarz takze wedlug niej w ogole nic bym nie musiala jeść. Jak widac co lekarz to opinia zamierzam skonczyc opakowanie i tyle
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:09   #4041
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Ja na kupki aż do teraz kupuje takie zapachowe woreczki 500sztuk za funta, zawijam dokładnie w trzy woreczki i wrzucam do osobnego kubełka i jak się uzbiera to wywalam wszystko razem i nigdy mi nic nie śmierdzi wiec tez fajna tańsza alternatywa jakby ktoś był zainteresowany siostrze zawsze wysyłam tak co pół roku ze 3 opakowania albo biorę jej do polski jak się tam widzimy
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:15   #4042
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
Ja mrożę i jest całkiem w porządku - zresztą ja prawie wszystkie warzywa z ogródka mrożę na zime.
W słoikach robię sobie same buraczki takie na barszczyk.
O to chyba też sobie pomrożę jak już ją dostanę
A dziewczyny jaką dawkę macie tego żelaza? Ja biorę 350 mg.
Widziałam u nas te woreczki jednorazowe na kupki. Zapachowe chyba 200 sztuk za 1,5 euro. Może je spróbuje na początek.
A jaki kremik do pupy będziecie stosowały na co dzień? Przy zmianach pieluszki?
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:26   #4043
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
No ale wyjdzie na ti ze wszystko bede musiala prac recznie bo tu kupka tu ulanie.... no nie wyobrazam tego sobie.... chyba ze to sir ma moczyc w misce dopoki nie puszcze prania ?
nie, nie co ty ja za leniwa na pranie w rekach jestem
zapierałam tylko te najbrudniejsze rzeczy tak żeby zaszła plama wrzucałam na balkon albo na kaloryfer żeby wyschło i się nie "kisiło" do czasu prania a potem normalnie do pralki z cała reszta
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:41   #4044
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Hej

Coś wczoraj wieczorem źle się czułam, ciężko mi się oddychało Jakoś tak jakbym nie mogła głębokiego wdechu wziąć. No, ale zostawiliśmy otwarte okno na noc i dziś już jest okej.

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
mms_22 i Nicole za wizyty,
fajne że wy pozamykane na 4 spusty i dzieciaczki tez OK
tylko się cieszyć.

Mam dziś zamówioną glukoze cytrynową w aptece.
W przyszłym tygodniu ide z mezem ja zrobić.

Zastanawiam się nad termosem z http://yago24.pl/dom-i-kuchnia/czajn...alman-sln-2744

Ja narazie zakładam karmienie MM zobaczymy co z tego wyjdzie, to nie wiem na ile o utrzymuje ciepło potrzebne by mi było do wyparzania butelek i do zalewania Mleka


Fajnie, że udało Ci się załatwić tę glukozę cytrynową Dasz radę!

Ciekawy ten termos, ja może dzisiaj poszperam za tym czajnikiem co się temperaturę wody ustawia i zagotowuje właśnie na 40st np do mleka mm. Rozważałaś taką opcję? Mi się wydaje to super rozwiązaniem, bo powinien błyskawicznie do 40st wodę podgrzewać

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Cześć
Ja już po śniadanku i kawce. Młody śpi to chwile spokoju mam.
Jeśli z telefonu da się dodać zdjęcie to patrzcie co mam za oknem
Jeny jak pięknie....

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
wczoraj ale upiekłam ciasto .. mniam mniam kokosowe..
O kurcze... ale teraz mi dałaś do myślenia. Miałam zrobić ciasto z malinami, ale chyba jednak zrobię kokosowe Z duuuuużą ilością tego miąższu kokosowego

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Wrzucam jeszcze rabaty:
Jesteś kochana!

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
ja za tydzien w piatek ahh ta glukoza..
Dasz radę!

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
ja zamaczałam od razu w małej misce i zapierałam bo jak kilka razy zostawiłam to później nie mogłam doprać a wybielaczy, odplamiaczy nie chciałam używać
I jak długo to się tak moczyło? Bo mnie też ten temat bardzo interesuje

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
No ale wyjdzie na ti ze wszystko bede musiala prac recznie bo tu kupka tu ulanie.... no nie wyobrazam tego sobie.... chyba ze to sir ma moczyc w misce dopoki nie puszcze prania ?
Mam podobne spostrzeżenia... i wolałabym prać w pralce niż w ręku te kupy

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Nie sprawdzi się to przy trzecim dziecku ( myślę, że mój tż tego nie czyta ) już tego nie kupię
Uuuuhuuu jakie plany

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
o widzisz ja rozważam ten kosz,bo Mały będzie stacjonował też w sypialni. Te woreczki używałam i faktycznie jak się zamknie tę "bombe biologiczną" to nie zasuwa tak zapach po całym pomieszczeniu. Nazywa sie to PAKLANKI i jest sporo sztuk w jednym opakowaniu. Myślę o koszu z czystego lenistwa choć schodów nie mam
Ja też zaczęłam się nad nim zastanawiać, choć wcale go nie planowałam Ech to forum...

A te paklanki to są zapachowe? Bo początkowo myślałam o jakichś woreczkach zapachowych po prostu, związywać i do śmieci... no i codziennie wieczorem robić kurs (czyt. mąż robi kurs) do śmietnika

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Widziałam u nas te woreczki jednorazowe na kupki. Zapachowe chyba 200 sztuk za 1,5 euro. Może je spróbuje na początek.
A jaki kremik do pupy będziecie stosowały na co dzień? Przy zmianach pieluszki?
Ooo, właśnie o takich zapachowych myślałam.

Krem... jeszcze nie wiem. Na pewno coś nam dziewczyny polecą

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
nie, nie co ty ja za leniwa na pranie w rekach jestem
zapierałam tylko te najbrudniejsze rzeczy tak żeby zaszła plama wrzucałam na balkon albo na kaloryfer żeby wyschło i się nie "kisiło" do czasu prania a potem normalnie do pralki z cała reszta
Aaa... czyli zaprane suszyłaś i do prania dalej wrzucałaś Rozumiem już
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:42   #4045
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kupiłam gazetki... I mam fajną listę do szpitala więc wpisuję:

DLA MAMY:
- na czas porodu 2 koszule lub długie podkoszulki - ja rodziłam w szpitalnej koszuli, która po była do wyrzucenia... więc i tym razem tak zrobię, bo było mi dokładnie wszystko jedno co mam na sobie ;)
- na czas pobytu 2 koszule wygodne do karmienia - jak ktoś koszulowy, to jak najbardziej, szczególnie, że będzie ciepło, więc będziemy spocone Ewentualnie jakaś piżamka albo dres
- 2 biustonosze do karmienia i wkładki laktacyjne
- Bepanthen Baby Maść Ochronna na brodawki - hehe, mała reklama w gazecie była
- 2 ręczniki, przybory toaletowe, kosmetyki
- szlafrok, klapki pod prysznic, kapcie
- woda w aerozolu do odświeżania twarzy - yyy... co kto lubi
- ręcznik papierowy, papier toaletowy
- niegazowana woda mineralna - oj taaak... mi na trzy dni poszła zgrzewka, a teraz jest dodatkowo szansa na upały
- 2 opakowania podpasek MAXI - na pierwsze dni lepsze są wg. mnie podkłady poporodowe - to już nie podpaski, to już książki telefoniczne, ale działają genialnie
- 6 par majtek jednorazowych - i tu znowu się nie zgodzę - wg. mnie lepsze majtki wielorazowe siateczkowe - jednorazowe z flizeliny strasznie się do ciała lepią i gorzej przepuszczają
- leki, które bierzesz na stałe
- pomadka ochronna do ust
- podkłady jednorazowe - u mnie w szpitalu nie były potrzebne - dawali swoje
- telefon i ładowarka
- oliwka do masażu - a po co???
- kubek i sztućce - baaaardzo ważne !!!

Warto się dowiedzieć czy na oddziale jest lodówka - jeśli tak (a na większości jest), to pouśmiechać się do TŻ o jakieś lekkie przekąski - jogurty, serek wiejski, mus jabłkowy - kolacje zazwyczaj są około 18 i ja byłam po nich mega głodna. A i w dzień czegoś mi się poza posiłkami chciało
Dopisałabym też książkę jakąś - ale raczej nic skomplikowanego


DLA MALEŃSTWA:

- 10 pieluch tetrowych - nie przydały się - szpital dawał swoje
- chusteczki nawilżane
- 3 bawełniane koszulki - nie przydały się, szpitala dawał
- 2 bawełniane cienkie czapeczki - nie przydało się, bo na noworodkach jest i tak gorąco
- 2 pary skarpetek - nie przydało się, bo dzieć w rożku
- 3 pajace lub 3 kaftaniki, 3 pary śpiochów - nie przydało się z ww. powodów Za to ubranko na wyjście jak najbardziej
- 2 pary rękawiczek - rękawiczki to ZUO
- Bepanthen Baby Extra Maść Ochronna przeciw odparzeniom pieluszkowym - i znowu mała reklama Ale jakiś krem warto mieć

DOKUMENTY:
- DO oraz NIP zakładu pracy
- karty informacyjne z ewentualnego pobytu w szpitalu
- oryginalny wynik badania grupy krwi lub krew- karta - b.ważne!!! najlepiej tez możliwie aktualna - co prawda ja miałam sprzed 7 lat i to z panieńskim nazwiskiem i przyjęli, ale lepiej mieć aktualną
- wynik badania GBS wykonany 33-37 tc
- karta przebiegu ciąży
- wynik badań USG i inne istotne wyniki badań lub konsultacji u lekarza specjalisty
Dodałabym Plan Porodu - przydaje się, jeśli nie położnym, to Wam - jest tam poukładane co chcecie, a czego nie i szpital dostaje to od Was na piśmie, więc w razie wątpliwości, ma czarno na białym.
Jeśli ktoś nosi szkła kontaktowe, to trzeba o tym powiedzieć położnym przed porodem - muszą wiedzieć, gdyby zaszła potrzeba narkozy, ze jest coś w oku
Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
Tzn to było tak. Zaraz po ataku rwy kulszowej i wylądowaniu na pogotowiu wybrałam się do niej, żeby sprawdzić czy z maluchem ok. I wtedy ona nie widziała przeciwwskazań do porodu naturalnego. Ale jak zobaczyła jak nie potrafię zejść z fotela ginekologicznego i dowiedziała się, że od prawie 20 lat leczę się na skoliozę (teraz to tylko rehabilitacja) to stwierdziła, że mam się wybrać do ortopedy, żeby to z nim skonsultować. Bo jednak ortopeda zna się na kręgosłupach i powinien nam pomóc.
Także teraz poczekam do wizyty , 28.05 mam. Powiem co wiem i zobaczymy co mi powie. A w międzyczasie wybiorę się do innego ortopedy
Aaa... to insza inszość, Kochana jak miałaś leczoną, to jak najbardziej ortopeda powinien się wypowiedzieć - gin nie musi się szczegółowo znać na kręgosłupach
Zdecydowanie polecałabym konsultacje u innego orto

Cytat:
Napisane przez Isabelle_26 Pokaż wiadomość
Grrr co za wizaż, miałam taki długi post i chciałam go dodać a tu przerwa techniczna chyba muszę pamiętać o kopiowaniu przed dodaniem...

Vea kciuki za pomyślne warunki kredytu
Heh, ja się już nauczyłam


Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
vea dzieki za informacje musze koniecznie na nastepnej wizycie zapytac moja lekarke o ta nieszczesna skolioze
Zapytaj, ale spokojnie - ja mam i pogłębioną lordozę i skoliozę, ale przeciwwskazań nie było Częściej właśnie przez rwę są

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja juz po śniadaniu i kawie dziś zapowiada się pięknie wczoraj upiekłam dużą blachę placka, dziś został mały talerzyk
Mniam
A powiedz mi jak myślisz, czy z rabarbarem wyjdzie?

Dziękuję bardzo, piękne są
Ale... rożek chciałabym 100% bawełny - i pokrycie i wypełnienie, poza tym cena niestety dla mnie zabójcza - chyba by się ze mną chłop rozwiódł
A co do kocyka, to szukam cieniutkiego w sowy - też 100% bawełna - takiego typowo na lato, bo grubsze bawełniane i poliestrowe (a minki to przecie poliester mam w zapasie po Żuku i gromadzić kolejnych nie zamierzam - chociaż gęba się do nich sama śmieje

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
Widziałam że temat kosza na pieluchy był, ja mam ten z angelcare ale tylko dlatego że jak zamawiałam niańkę od nich to dostałam go gratis.
Gadżet fajny ale na pewno nie niezbędny, wkłady są dość drogie ale starczają na długo. Co do częstotliwości wynoszenia - jak któraś pisała że co 3 dni - to wygląda to trochę inaczej , bo ten wkład to jest 1 bardzo długi worek który w miarę zużycia się rozwija więc w dowolnym momencie np. raz dziennie można sobie go wyrzucić i zacząć "zbierać" na nowo. Dla mnie o tyle wygodne rozwiązanie to było że w nocy nie musiałam z każdą kupką (których na początku dość sporo było) lecieć po schodach na dół żeby do kosza wyrzucić i żeby nam w sypialni nie "pachniało".
Ostatnio widziałam u szwagierki takie jednorazowe woreczki na zużyte pieluszki, nie wiem jaka cena ale sądzę że to tańsze rozwiązanie a funkcje spełnia podobną.
Woreczki na pieluszki drogie nie są, a zdecydowanie tańszą wersją są worki na mrożonki z Tesco Mają rozmiar XXL i są z grubego plastiku - pieluszka się spokojnie mieści i to z wacikami/chusteczkami, zawiązuję je szczelnie i do normalnego kubła - nie śmierdzą

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Natomiast nadal zastanawiam sie jak rozwiązać sprawe zabrudzonych ciuszkow, raczej nie bede ich od razu zapierac znając mnie wolalabym skladowac i wrzucic wszystko do pralki w zależności od zapelnienia, no nie wiem jak to rozwiązać
Powiem Ci tak, jak nie zapierałam, to po zaschnięciu był mega problem żeby doprać. Wiec albo od razu zapierałam - ale tylko upaćkane miejsce, na kaloryfer w łazience i po wyschnięciu do kubła na pranie w celu porządnego doprania. A jak w nocy, to wrzucałam do miski z wodą do rana do wymoczenia I dalej jak wyżej...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:43   #4046
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
no właśnie ja liczę,że "poprzykładam" sobie jakieś kolory i wybiore. Zresztą zawsze można przemalować. Myślałam,że wczoraj po glukozie się wybiorę,ale...nie wiem co ja sobie myślałam. Czułam się jak zwłoki,więc przyszły tydzień zostaje.

Powiem Ci,że my sie zastanawialiśmy nad przeniesiem kredytu i coś moj TZ przebąkiwał,że chyba PKO BP ma jakąś nie głupią ofertę. Póki co zostajemy jednak w swoim "ukochanym" Banku na racie w EURO. Już chyba nie dają w walucie,prawda?
Nie zazdroszcze Ci tej całej biurokracji,bo jak sobie to przypomnę to mnie telepie. Donoszenie wiecznie jakiś kolejnych świstków..brr

Dobry plan z tym L4. A już wiesz,gdzie sie wybieracie na wakacje? Ty taka wodnolubna to pewnie nad morze?

No właśnie biore prochy,ale poprzednie były za słabe to mi przepisał niby lepsiejsze...po których mam jeszcze niższa . Ale zaczełam zamiast 1 tab brać 2 dziennie(doczytalam w ulotce,że wskazane). Cudów się nie spodziewam, ale niech choć nie będzie 9.

Wpadaj na babeczki jeszcze się ostały. Moi mężczyzni wczoraj jak dopadli to tylko puste foremki w zlewie lądowały. Jednak uratowałam połowe. Robi się naprawdę szybko,polecam!

A jak Janek ze zdrowiem? odpuściło Mu całkiem już? w ogóle jak On się czuje w żłobie,chętnie Ci chodzi,czy macie poranne bunty?

o widzisz to mnie pocieszyłaś. Ja w sumie też miałam przepisane 1 raz dziennie,ale od wczoraj biore 2 (pewnie i tak na wizycie za tydzień mi powie,że mam zwiększyć dawke).
A jesz dużo czerwonego mięcha? Ogólnie domyślasz się czemu Ci tak spadło? Mi się wydaje,że naprawdę jem z głową,więc byłam trochę zaskoczona,że AZ tak spadło

prosisz się o guza :P uwieeelbiam takie ciasta

zapraszam! starczy dla Ciebie i Igusia jeszcze

o widzisz ja rozważam ten kosz,bo Mały będzie stacjonował też w sypialni. Te woreczki używałam i faktycznie jak się zamknie tę "bombe biologiczną" to nie zasuwa tak zapach po całym pomieszczeniu. Nazywa sie to PAKLANKI i jest sporo sztuk w jednym opakowaniu. Myślę o koszu z czystego lenistwa choć schodów nie mam

Ciesze się,że wizyta udana! Jak Synuś będzie miał na imie?
A wagi zazdroszcze! Jak Ty to zrobiłaś,że tylko tyle?
Ja wczoraj weszłam na wagę i mam ochotę normalnie przejść na dietę choć mam wrażenie,że to brzuch i mleczarnia poszły w górę.

popieram, potem to się ciężko odgryza. Robiłam tak samo,albo choć namaczałam jak to był środek nocy, a Mały się porobił po samą szyje
Niom Wzornik to fajna rzecz, poza tym zobaczysz kolor i będziesz wiedziała, że to ten

PKO zdecydowanie nie ma fajnej oferty, a przynajmnie się do niej nie przyznali
W euro niestety też już nie dają - obecny mamy w E i bardzo sobie chwalimy - niestety teraz, żeby dostać kredyt w walucie, musisz w niej zarabiać

Chciałabym nad morze, ale ze względu na Żuka raczej się nie zdecydujemy. Może pojedziemy na chwilę nad zaprzyjaźnione jezioro

Kochana do Wawy trochę daleko Ale tak bym się skusiła

Jaśko całkiem zdrowy nie jest, ale chyba po prostu tak ma - jeszcze dzisiaj idziemy pokazać go laryngologowi, bo coś mi się nie podoba, że ona tak ciągle katar i gardło Ze żłobkiem jest generalnie bardzo ok - Janek żłobek lubi, dobrze się w nim czuje i chętnie chodzi, chociaż ostatnio miał kilka razy jakieś fochy i nigdzie nie chciał iść albo nie chciał się ubrać


Mirabelka do takiej zwyczajnej pielęgnacji (jak nie będzie odparzeń), to albo Linomag A+E - taki z różową nakrętką albo BabyDream Panthenol Wundschutz Crem (chyb atak się toto pisze...) - oba ładnie się wchłaniają, nie są za tłuste, nie mają cynku i bardzo fajnie pielęgnują Linomagiem w ogóle smarowałam Jaśka, jak miał trochę suchszą skórę, Bartka w sumie też
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki


Edytowane przez vea7
Czas edycji: 2015-05-07 o 11:00
vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:45   #4047
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość

o widzisz ja rozważam ten kosz,bo Mały będzie stacjonował też w sypialni. Te woreczki używałam i faktycznie jak się zamknie tę "bombe biologiczną" to nie zasuwa tak zapach po całym pomieszczeniu. Nazywa sie to PAKLANKI i jest sporo sztuk w jednym opakowaniu. Myślę o koszu z czystego lenistwa choć schodów nie mam
no u mnie kosz stacjonuje na strychu więc tylko znieść i jak dobrze pamiętam to jeszcze ze 2 wkłady mi wtedy zostały więc na początek będzie jak znalazł

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Ciesze się,że wizyta udana! Jak Synuś będzie miał na imie?
A wagi zazdroszcze! Jak Ty to zrobiłaś,że tylko tyle?
Ja wczoraj weszłam na wagę i mam ochotę normalnie przejść na dietę choć mam wrażenie,że to brzuch i mleczarnia poszły w górę.
No, właśnie .... temat imienia.... jakoś nie możemy dojść do porozumienia z tż w tej sprawie - to co mi się podoba to jemu nie i odwrotnie . Dla dziewczynki jesteśmy zgodni ale dla chłopaka..... no jakoś nic wspólnego nie możemy znaleźć

A co do wagi kochana to myślę że to podobnie jak w 1 ciąży zasługa mdłości i wymiotów do 18 tc, choć też staram się ograniczać mój popęd na słodkie i inne zachcianki, noi prowadzę dość aktywny tryb życia- praca, Zuzia, dom, ogród itp. - leżenie na kanapie to tylko wieczorem jak mała idzie spać a i to nie zawsze jest czas

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Czy w ogóle ktos z was planuje uzywac tetry lub pieluszki wielorazowe zamiast jednorazowek??[COLOR="Silver"]

ja na pewno nie z czystego lenistwa
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015

Edytowane przez NOK84
Czas edycji: 2015-05-07 o 10:58
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:45   #4048
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
ja też slyszalam że przed porodem się robi własie w 35
Ale pewnie co lekarz to opinia
a ile z reguły czeka się na wynik? Bo mialam to badanie robić w przyszłym tyg, ale skoro tak piszecie, to zrobię przed samą wizytą, czyli w 32 tc

Cytat:
Napisane przez NOK84 Pokaż wiadomość
My też wczoraj po wizycie i również z maluchem wszystko w porządku.
Cały czas jest chłopcem i doktor stwierdził że już mu tak zostanie


A i jeszcze waga ja +3,7 kg, maluch 640g
gratuluję wizyty

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość

zapraszam! starczy dla Ciebie i Igusia jeszcze
zastanów się jeszcze, bo jak my wpadniemy, to nic Ci nie zostanie :p nawet okruszek


roxana_lu - w końcu możesz czuć się tu jak w rodzinie łącznie z teściową, która ciągle mówi, że kupujesz drogie rzeczy
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:46   #4049
NOK84
Raczkowanie
 
Avatar NOK84
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 339
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
A jaki kremik do pupy będziecie stosowały na co dzień? Przy zmianach pieluszki?
u mnie będzie linomag w maści na co dzień i sudokrem w razie awarii
__________________
Żonka - 08.2007
Zuzia - 09.2011
Adaś - 08.2015
NOK84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 10:47   #4050
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Kurcze, obcięło mi pierwsze zaznaczone posty do cytowania... durny wizaż

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Właśnie glukozy jeszcze nie mam. Jednak na czczo miałam wcale nie mało ,bo 95. Mam nadzieję,że nic tam za dużo nie wyjdzie w tych kolejnych pomiarach po obciążeniu. Mi mówiły babeczki od razu,że jutro będą wyniki. Także cierpliwie czekam.

A w sumie jak to się stało,że Ty też z Wawy i my sie jeszcze nie spotkałyśmy?
Sprawdzałaś dziś? Już powinny być wyniki Kciuki trzymam! 95 to nadal w normie więc spokojnie

Dopiero niedawno zauważyłam, że pisałaś coś o zaletach mieszkania w stolicy a propos zakupów - stąd zorientowałam się co i jak Może ktoś jeszcze się ujawni - zobaczymy

Pewnie jakiegoś spota sobie zorganizujemy, bo i czemu nie

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość

mms za wiadomosc dot. tętna
Też wczoraj napisałam po wizycie czego się dowiedziałam u lekarza w temacie tętna w ciąży, może Ci umknęło Jeszcze raz - mój lekarz twierdzi, że do 90 jest wszystko absolutnie w normie. Natomiast ponad 90 należy obserwować, ale nie panikować zaalarmować lekarza, że jest powyżej 90 i kontrolować

Cytat:
Napisane przez Mravka Pokaż wiadomość
Załącznik 5974671i moje wczorajsze jagoooodowe muffiny
Ale bym wciągnęła miseczkę jagód

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Dzień dobry ja juz po śniadaniu i kawie dziś zapowiada się pięknie wczoraj upiekłam dużą blachę placka, dziś został mały talerzyk
Uwielbiam takie ciasta! Owocowe, wilgotne, pyszne!
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 21:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.