Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :) - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 12:33   #4111
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Roxie ale o co ci biega kobieto przecież w ciebie nie uderzam porównałam tylko ceny po co kupować za więcej mniejszego kocyka a itak chodziło o ten sam.koxyk bo też. Minky i tez cienki . A wydawać kasę to se możesz to mi akurat egal nie Musisz się afiszowac i oburzac skoro o tym wspominałaś to może jednak mnie tu nie chcesz bo ha Ju nie kapuje o co ci biega
Wgl ja juz nic nie wiem zgubiłam się wśród tych postów .. idę obiad robić może potem będę
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2015-05-07 o 12:36
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:34   #4112
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
U mojego tżta matki za to trafiło się tak, że miała wpierw trzech synów a córka czwarta. Wiec Aliczka zawsze możesz czwarty raz spróbować
Strasznie śmieszne
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:34   #4113
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Jaka książeczka w gratisie??

Odnośnie smoków to ja się decyduje na 100 % no o ile Małemu podejdzie. Michałek miał już na porodowce i był bardzo grzeczny i spokojny. Nauczyłam Go samego zasypiać jak miał pół roczku a smok w tym tylko pomógł. Jak miał półtora roku to przegryzl go, ja odcielam cały czubek, stwierdził że się nie nadaje i mówił NE MA, NUNU NE MA i wyrzucił go do kosza. Żadnego wadliwego zgryzu nie ma ani nie sepleni. Ja co do smoka jestem na TAK!!!

to miałaś szczęście, że tak łatwo Ci poszło
ja to podobno za nic w świecie nie chciałam się oduczyć, smarowali mi różnymi świństwami typu pieprz, ale to nie działało, aż w końcu go do pieca wyrzucili
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:37   #4114
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Jaka książeczka w gratisie??

Odnośnie smoków to ja się decyduje na 100 % no o ile Małemu podejdzie. Michałek miał już na porodowce i był bardzo grzeczny i spokojny. Nauczyłam Go samego zasypiać jak miał pół roczku a smok w tym tylko pomógł. Jak miał półtora roku to przegryzl go, ja odcielam cały czubek, stwierdził że się nie nadaje i mówił NE MA, NUNU NE MA i wyrzucił go do kosza. Żadnego wadliwego zgryzu nie ma ani nie sepleni. Ja co do smoka jestem na TAK!!!
Ja Żukowi dałam bo miał strasznie silny odruch ssania - na cycu na szczęście nie chciał wisieć - jak się najadał, to puszczał i koniec, ale próbował palce ssać, tetrę, albo do skóry się przysysał i robił malinki
Natomiast z oduczaniem mam teraz mega problem - próba obcięcia skończyła się mega histerią i nocna wyprawą do Tesco po nowego
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:38   #4115
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Roxie ale o co ci biega kobieto przecież w ciebie nie uderzam porównałam tylko ceny po co kupować za więcej mniejszego kocyka a itak chodziło o ten sam.koxyk bo też. Minky i tez cienki . A wydawać kasę to se możesz to mi akurat egal nie Musisz się afiszowac i oburzac skoro o tym wspominałaś to może jednak mnie tu nie chcesz bo ha Ju nie kapuje o co ci biega
Kurcze przestańcie już te "przegadywania" bo robi się nie przyjemnie i nie chce się tego czytać. Roxanie chodziło o to, żeby skończyć komentarze typu "oo to za drogie, ja bym tyle nie dała" "po co takie drogie kupować, jak są tańsze". Każdy kupuje co chce i za ile chce ! No już się robi to powoli nudne. Też zauważyłam, że często komentujesz, że coś jest drogie, Ty byś nie kupiła, albo, że ty to kupiłaś dlatego, bo było tanie. Super, kupuj, ale po co zbędne komentarze, że ktoś kupuje droższe ?
I nie odbieraj tego jako atak. Każda robi co uważa za słuszne, ale pozostawiajmy to bez zbędnego komentarza dotyczącego ceny, zarobków itd.
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:41   #4116
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Brawo!!!
Jak kogo stać to kupi kocyk za 400 zł a drugi kupi podobny w SH i tez będzie zadowolony!! Dzizas tez mi problem
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:44   #4117
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Jak dobrze,że mam kocyki po Bartku

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Myślała któraś o porodzie w wodzie?
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 12:47   #4118
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
ja to bym chciała już od 6 mż oduczyć dziecko smoczka, ale jak będę musiała mu go "wciskac" od początku, to później może być z tym problem

bo już sama nie wiem czy lepiej dawać, czy nie dawać dziecku smoczek... bo na studiach (dokładnie zajęciach z logopedii) na lic mówili co innego,a na mgr co innego... jedni twierdzą, że smoczek szkodzi dziecku (min, na zgryz), inni, że wręcz przeciwnie - dzięki ssaniu dzieci ćwiczą mięśnie żuchwy, język itp - co pomaga w lepszym opanowaniu mowy...
i bądź tu mądra, jak opinie "uczonych" nie są spójne...






Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Ja na pewno dam smoczek na początku, bo czytałam, że dziecko ma silny odruch ssania i jak nie będzie ssało smoczka to mi będzie ssało pierś 24h na dobrę A wolałabym uniknąć krwawej masakry, bo bardzo chciałabym żeby udało mi się z kp
Mi sie nasuwa pytanie czy taki noworodek jak dostanie smoczka od 1 doby to czy da sobie rade z prawidlowym chwytaniem piersi i porządnym najadaniem sie, w koncu to calkiem inny kształt przy piersi trzeba sie troche 'nameczyc'
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:47   #4119
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Mi sie nasuwa pytanie czy taki noworodek jak dostanie smoczka od 1 doby to czy da sobie rade z prawidlowym chwytaniem piersi i porządnym najadaniem sie, w koncu to calkiem inny kształt przy piersi trzeba sie troche 'nameczyc'
U nas nie było żadnych problemów
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:49   #4120
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Wlasnie.
Ale mimo wszystko negujesz kogos kto kupił za 30zł ? Nie. Wiec czemu inni ciagle negują droższe rzeczy? ...

---
Sprawdziłam moje kocyki i pisze, ze to 100% bawełna i czysty polarek minky...
TO JEST CHYBA TROSZKĘ BRAK WIEDZY, TROSZKĘ CHĘĆ ZAPROPONOWANIA ,,TAŃSZEJ,, ALTERNATYWY...

PODAM PRZYKŁAD NA KOCYKU ALE UWAŻAM ŻE TAK SAMO TYCZY SIĘ TO WSZYSTKIEGO INNEGO - BLENDERA, LAKTATORA, WÓZKA ITD

JA , NIE WIEM CZY SIĘ ZE MNĄ ZGODZICIE CZY NIE, MAM SWOJE ZDANIE NA PODZIAŁ ZAKUPÓW... I UWAŻAM ŻE:

1 SĄ RZECZY TANIE TANDETNE PODRÓBKI A SPRZEDAWCY WRZUCAJĄ ŁADNE ZDJĘCIE NAWET BEZ SKŁADU MATERIAŁU - czytaj kocyk minky za 30zł (mniej więcej)
Najczęściej rzeczy te po jednym praniu, może dwóch robią się dziwnie szare, sprane i używamy ich do mycia podłogi, więc kupujemy kolejny kocyk za 30zł ... więc suma sie podwyższa

2 Są rzeczy w ,,przyzwoitej cenie,, - czytaj kocyk minky za 70-150zł (mniej więcej) które mają ,,dobry,, skład. Są porządne jakościowo, milutkie nawet po 10 praniach i nic złego się z nimi nie dzieje. Cena różni się przez materiał, wzór, użyte materiały do wykończenia itd...

3 Są rzeczy ,,ekskluzywne,, - czytaj kocyk minky za 170zl w górę (oczywiście cena również umowna)... Uważam że te rzeczy są tak samo dobre jak z punktu 2... Bo materiał najczęściej ten sam 100% bawełny, polarek itd... Porządne jakościowo, milutkie... Mogą się wyróżniać wyjątkowymi wzorami, których nie znajdziemy w ,,tańszych alternatywach,, , mogą być ciut grubsze a wykończenie bardziej dopracowane.

W związku z tym odrzucam rzeczy z punktu 1 bo mnie po prostu na nie nie stać... Co miesiąc kocyka za 30zł kupować nie chce bo w sumie stracę na niego 150zl pewnie albo i więcej a dzidzia zamiast miec jeden konkretny porządny kocyk to ma 5kocyków z ,,plastiku,,

Częściej słaniam SIĘ DO ZAKUPÓW z punktu 2 ... Ale nie odchodzę obojętnie od punktu 3 ponieważ tu już działają moje zmysły ... dopasowania rzeczy do wystroju wnętrza, mojego gustu itd... Raczej kupuję tak jak w punkcie 2 ... Ale gdy znajdę coś co uważam że moim zdaniem przyda mi sie na dłużej i częściej będę korzystała to kupuję te z nr 3 ...

Ty jak widzimy od razu wbijasz w rzeczy bardziej ekskluzywne - na co pozwala ci twój stan konta - ok - kupuj dowoli nawet jeśli masz miec kocyk z którego dzieciątko po miesiącu wyrośnie za 500zl... luz -TYLKO SIE NIM POCHWAL CO BY OKO NAPATRZEĆ
Każda kupuje ,,pod siebie,, i patrzy na to co ma w portfelu... Jest to zrozumiałe. Bo przynajmniej ja nie wyobrażam sobie wziąć kredytu np 10tys by nakupować drogich pierdół które po pół roku juz potrzebne nie będą... Raczej z głową i bez debetu i długu hehe

mAM NADZIEJE ŻE JASNO OPISALAM O CO MI CHODZI JAK NIE TO NIE BIJCIE PLIZZZ
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:49   #4121
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Brawo!!!
Jak kogo stać to kupi kocyk za 400 zł a drugi kupi podobny w SH i tez będzie zadowolony!! Dzizas tez mi problem
Dokladnie 👍👍👍
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 12:53   #4122
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość


Roxi, chodzi o to, że oryginalny minky za 30 zł się po prostu nie zdarza To tak jakby kupić plecak z Cordury za 50 złotych

Oj tam zaraz wszyscy i zaraz negują... dla mnie jak ktoś chce i może o moze nawet i pozłacane nocniki kupować
Bardzo mi się podobają wrzucane np. przez Ciebie rzeczy i zazdroszczę Ci mocno, że masz ten luz, ze kupujesz sobie to, co Ci w oko wpadnie. Ja ze względu na posiadany budżet, niektóre rzeczy kupuję mniej piękne, a tańsze, za to na niektórych absolutnie nie będę oszczędzała
Poza tym, akurat w przypadku kocyków, ze względu znowu na ograniczenia budżetowe, wolę kupić tańszy, ale za to dorzucić kasę do dobrego (i niesteyt droższego) śpiworka GroBag.
A JA TYLE WLAŚNIE SIĘ NAPISAŁA A WYSTARCZYŁO CIEBIE ZACYTOWAĆ I WPISAĆ amen ECHHHH
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:53   #4123
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Jak dobrze,że mam kocyki po Bartku

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Myślała któraś o porodzie w wodzie?
Ja sie zastanawiam
Zdecyduje dopiero jak bedziemy chodzic do szkoly rodzenia w klinice, w ktorej bede rodzic...
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:54   #4124
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ja sie zastanawiam
Zdecyduje dopiero jak bedziemy chodzic do szkoly rodzenia w klinice, w ktorej bede rodzic...
Ja chyba jutro to omówię z położną, bo w moim szpitalu mogę rodzic jak tylko chce i tak o tym pomyślałam bo było też dziś na ten temat w ddtvn
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:54   #4125
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
ŁADNE JEDNE I DRUGIE, CHOĆ CHYBA PIERWSZE BARDZIEJ MI SIĘ PODOBAJĄ...
JA WYBRAŁAM TEN:
http://www.sangotrade.pl/produkt/roz...zatka-481.html
oglądałam go kiedyś bardzo ładny, tylko ja nie chcę białego

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Powiem Ci tak, jeśli nie będzie takiej potrzeby - nie będzie bardzo silnego odruchu ssania, to lepiej nie, bo oduczanie smoka jest baaardzo trudne... szczególnie, jak Maluch sobie zakoduje, ze smok=ssanie=przyjemność/spokój, to w 6mc przy wyrzynających się ząbkach za chiny nie oduczysz
co do "oduczania" to nie koniecznie jest tak, jak piszesz, bo to zależy od dziecka i "sposobów" rodziców
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:55   #4126
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Cześć Mamuśki

Trochę mnie uspokoilyscie tymi informacjami odnośnie braci juz nie mogę się doczekać aż się urodzi .Ciuszków dużo po Michałku zostało, x lander jest. Wiec jakiś większych wydatków nie przewiduje. I w związku z tym postanowiłam kupić Mu pościel, otulacz, chustę bambusowa i kure babci Dany na stronie lamillou.pl. Widzialyscie te cudownosci?? Te kolory?? ja zakochana!! Wypłata wpłynie na konto początkiem miesiąca to szaleje na ich stronie

P.s Dziewczyny, jak tak zastanawiałam się co będzie czy chlopczyk czy dziewczynka to na myśl o tym ze będę miała parę bez wahania decydowalabym się na trzecie dziecko a teraz jak ma być drugi chłopak to wam powiem ze mam obawy ;-) jak się trafi trzeci boy?? jakieś jest wasz stosunek do takiej sprawy?
rób dzieciaczki wesoło będzie tez bym chciala trzecie ale TZ nawet słuchac nie chcę...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:56   #4127
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
ja sudocrem na pewno i chyba kupię alantan lub Bepanthen krem jeszcze.
Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ja Sudocrem i Bepanthen Baby
Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
Ja linomag, a w przypadku odparzeń mam maść z Hippa i jakaś jeszcze inną niemiecką, która ciocia polecała.
Dziękuję. Też wrzuciłam już do koszyka bepanthen i alantan. A ten linomag to który?
A zamawiała któraś tetrowe pieluszki kolorowe na gemini i może napisać czy warto?
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:57   #4128
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Aliczka tez mam z tej strony upatrzonych kilka rzeczy ale tez czekam troszkę. Tzn najpierw dokończę kompletowanie podstawowych rzeczy a w lipcu cos tam sobie zamówie

Vea nie zgodzę sie co do smoczka, junior miał 7 miesiecy i odstawiliśmy smoka bez krzyku. A wczesniej to od rana do nocy chciał. Zalezy od dziecka wiec nie ma co stresowac innych ze to taka tragedia za to znajoma oduczala córkę ssania palca... Powiem szczerze, nie zazdroszczę

Jess a ja nie biorę, mogłabym bo mozna ale potem sie to miesza, zaginie... Dla mnie to totalnie zbędne. Ale to juz każdego indywidualne podejście do sprawy.

Sugar wlasnie chodzi dokładnie o to co napisała Jess. Dla Ciebie nie ma różnicy - ok. Ja sie nie afiszuje tylko jak ktoś pyta co kupiłam to pokazuje. A Ciebie to chyba ciagle boli bo KAŻDEMU komentujesz, ze to drogie, tamto drogie. Po co ? Kupuj sobie nawet za 1€ kocyk i jesli jestes z niego zadowolona to Twoj interes. Ani razu żadna Ci tu nie skomentowała, ze cos jest zbyt tanie i zbyt tandetne wiec czemu Ty to robisz? Nie byłoby gadki gdybys napisała, ze cos Ci sie nie podoba bo masz prawo do własnego gustu i spoko. Ale ciagle słuchanie, ze nooo fajne ale za drogie. No błagam...

Dobra. Ja lece po juniora do szkoły i podjade do sklepu, u nas dzis resztka zupy z wczoraj... A zjadłabym cos dobrego. Tylko co ?!
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 12:58   #4129
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Ja chyba jutro to omówię z położną, bo w moim szpitalu mogę rodzic jak tylko chce i tak o tym pomyślałam bo było też dziś na ten temat w ddtvn
U nas wlasnie w szkole rodzenia beda polozne o tym mowic.
Bedzie tez mozliwosc "zwiedzania" sal porodowych i tych z wannami tez, wiec najpierw chce zobaczyc jak to wyglada
Jak bedziesz cos wiecej wiedziec to dawaj znac
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 12:58   #4130
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
0-2 z Nuk jest na prawdę mikro - lepiej jednak 0-6



Powiem Ci tak, jeśli nie będzie takiej potrzeby - nie będzie bardzo silnego odruchu ssania, to lepiej nie, bo oduczanie smoka jest baaardzo trudne... szczególnie, jak Maluch sobie zakoduje, ze smok=ssanie=przyjemność/spokój, to w 6mc przy wyrzynających się ząbkach za chiny nie oduczysz



Majka z skąd takie informacje? Bo wszędzie znalazłam, ze sztuczne włókno... zresztą ciężko mi wyobrazić sobie bawełnę o takiej teksturze
bo zamawiam u tej laski całą pościel co wam pisałam i wybierałyśmy wzory... To taki polarek , bawełenka, ona dowiadywała mi się dokładnie chyba na dawanda pisala czy dzwoniła, pytała... Stąd wiem... Ale trzeba dopytywać bo są też sztuczne... ale one tańsze zdecydowanie więc cena już powinna ci zasugerować jakość materiału..
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:01   #4131
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Brawo!!!
Jak kogo stać to kupi kocyk za 400 zł a drugi kupi podobny w SH i tez będzie zadowolony!! Dzizas tez mi problem

Polać jej

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Myślała któraś o porodzie w wodzie?
Ja myślałam... i w sumie nadal myślę, ale niestety tam gdzie chcę rodzić nie ma wanny Dumam czy zmienić szpital, czy machnąć ręką na wannę...

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Mi sie nasuwa pytanie czy taki noworodek jak dostanie smoczka od 1 doby to czy da sobie rade z prawidlowym chwytaniem piersi i porządnym najadaniem sie, w koncu to calkiem inny kształt przy piersi trzeba sie troche 'nameczyc'
Da, da

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
A JA TYLE WLAŚNIE SIĘ NAPISAŁA A WYSTARCZYŁO CIEBIE ZACYTOWAĆ I WPISAĆ amen ECHHHH


Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
co do "oduczania" to nie koniecznie jest tak, jak piszesz, bo to zależy od dziecka i "sposobów" rodziców
Jeśli jest jakiś skuteczny i szybki sposób, to poproszę
Walczę z Żukiem na razie jest milion do zera dla niego

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
rób dzieciaczki wesoło będzie tez bym chciala trzecie ale TZ nawet słuchac nie chcę...
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:01   #4132
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

U nas dziś na obiad smażony ryż, kotlety z piersi i surówka z pekinskiej na jutro już też mam zaplanowany a potem pomysłów brak wiec proszę o podpowiedzi co tam gotujecie choć w sobotę się chyba skuszę na gyrosa z frytkami
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:02   #4133
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
TO JEST CHYBA TROSZKĘ BRAK WIEDZY, TROSZKĘ CHĘĆ ZAPROPONOWANIA ,,TAŃSZEJ,, ALTERNATYWY...

PODAM PRZYKŁAD NA KOCYKU ALE UWAŻAM ŻE TAK SAMO TYCZY SIĘ TO WSZYSTKIEGO INNEGO - BLENDERA, LAKTATORA, WÓZKA ITD

JA , NIE WIEM CZY SIĘ ZE MNĄ ZGODZICIE CZY NIE, MAM SWOJE ZDANIE NA PODZIAŁ ZAKUPÓW... I UWAŻAM ŻE:

1 SĄ RZECZY TANIE TANDETNE PODRÓBKI A SPRZEDAWCY WRZUCAJĄ ŁADNE ZDJĘCIE NAWET BEZ SKŁADU MATERIAŁU - czytaj kocyk minky za 30zł (mniej więcej)
Najczęściej rzeczy te po jednym praniu, może dwóch robią się dziwnie szare, sprane i używamy ich do mycia podłogi, więc kupujemy kolejny kocyk za 30zł ... więc suma sie podwyższa

2 Są rzeczy w ,,przyzwoitej cenie,, - czytaj kocyk minky za 70-150zł (mniej więcej) które mają ,,dobry,, skład. Są porządne jakościowo, milutkie nawet po 10 praniach i nic złego się z nimi nie dzieje. Cena różni się przez materiał, wzór, użyte materiały do wykończenia itd...

3 Są rzeczy ,,ekskluzywne,, - czytaj kocyk minky za 170zl w górę (oczywiście cena również umowna)... Uważam że te rzeczy są tak samo dobre jak z punktu 2... Bo materiał najczęściej ten sam 100% bawełny, polarek itd... Porządne jakościowo, milutkie... Mogą się wyróżniać wyjątkowymi wzorami, których nie znajdziemy w ,,tańszych alternatywach,, , mogą być ciut grubsze a wykończenie bardziej dopracowane.

W związku z tym odrzucam rzeczy z punktu 1 bo mnie po prostu na nie nie stać... Co miesiąc kocyka za 30zł kupować nie chce bo w sumie stracę na niego 150zl pewnie albo i więcej a dzidzia zamiast miec jeden konkretny porządny kocyk to ma 5kocyków z ,,plastiku,,

Częściej słaniam SIĘ DO ZAKUPÓW z punktu 2 ... Ale nie odchodzę obojętnie od punktu 3 ponieważ tu już działają moje zmysły ... dopasowania rzeczy do wystroju wnętrza, mojego gustu itd... Raczej kupuję tak jak w punkcie 2 ... Ale gdy znajdę coś co uważam że moim zdaniem przyda mi sie na dłużej i częściej będę korzystała to kupuję te z nr 3 ...

Ty jak widzimy od razu wbijasz w rzeczy bardziej ekskluzywne - na co pozwala ci twój stan konta - ok - kupuj dowoli nawet jeśli masz miec kocyk z którego dzieciątko po miesiącu wyrośnie za 500zl... luz -TYLKO SIE NIM POCHWAL CO BY OKO NAPATRZEĆ
Każda kupuje ,,pod siebie,, i patrzy na to co ma w portfelu... Jest to zrozumiałe. Bo przynajmniej ja nie wyobrażam sobie wziąć kredytu np 10tys by nakupować drogich pierdół które po pół roku juz potrzebne nie będą... Raczej z głową i bez debetu i długu hehe

mAM NADZIEJE ŻE JASNO OPISALAM O CO MI CHODZI JAK NIE TO NIE BIJCIE PLIZZZ

A jednak nie do konca tak jest... Zamówiłam wlasnie przewijak za 30zl hahaha a tak serio... To ja tez kredytu nie biorę i mierze wszystko własna miara co by mi na nic nie brakło i mogłabym spokojnie na co dzien funkcjonowac a nie typu "dzis obiadu nie ma bo pusty portfel"
A co do powyższych punktów to w sumie tez sie nie zaliczam do "ekskluzywnej" grupy bo mam kocyki z pośredniego przedziału haha
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:03   #4134
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
U nas wlasnie w szkole rodzenia beda polozne o tym mowic.
Bedzie tez mozliwosc "zwiedzania" sal porodowych i tych z wannami tez, wiec najpierw chce zobaczyc jak to wyglada
Jak bedziesz cos wiecej wiedziec to dawaj znac
W szpitalu gdzie rodze w każdej sali jest wanna, jeśli nawet się w niej nie rodzi to później masz dwa kroki od łóżka żeby móc się wykąpać. Jutro pogadam o tym i zobaczymy
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:04   #4135
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Roxie ale o co ci biega kobieto przecież w ciebie nie uderzam porównałam tylko ceny po co kupować za więcej mniejszego kocyka a itak chodziło o ten sam.koxyk bo też. Minky i tez cienki . A wydawać kasę to se możesz to mi akurat egal nie Musisz się afiszowac i oburzac skoro o tym wspominałaś to może jednak mnie tu nie chcesz bo ha Ju nie kapuje o co ci biega
Wgl ja juz nic nie wiem zgubiłam się wśród tych postów .. idę obiad robić może potem będę


myślałam, że wczoraj wszystko zostało wyjaśnione, a Ty nadal swoje...

jak dla mnie Roksanko POWINNAŚ SIĘ "AFISZOWAĆ" () bo wrzucasz fajne rzeczy i mnie inspirujesz 3/4 z tego pewnie i tak nie kupię (bo jak pisałam nie raz - sporo rzeczy w b. dobrym stanie dostanę ) ale niektóre linki mam w zakładkach i jak będą mi potrzebne te rzeczy, to wtedy się zastanowie

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Ja sie zastanawiam
Zdecyduje dopiero jak bedziemy chodzic do szkoly rodzenia w klinice, w ktorej bede rodzic...
a kiedy zaczynacie? bo jak pisałaś, to przepraszam, ale nie pamiętam...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:05   #4136
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

majka my tez zawsze mowilismy ze trojeczke bedziemy miec , ale teraz mowie mezowi, ze za stara juz jestem Ja nawet nie wiem czy na drugie sie zdecyduje, zycie pokaze jak to bedzie
Dobrze, ze moj TZ nie widzi co napisalam
U mnie jest prawdopodobienstwo, ze blizniaki moge miec, pierwsza ciaza pojedyncza, wiec jakby druga byla blizniacza to maz cieszylby sie baaaardzo
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:05   #4137
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Jaka książeczka w gratisie??

Odnośnie smoków to ja się decyduje na 100 % no o ile Małemu podejdzie. Michałek miał już na porodowce i był bardzo grzeczny i spokojny. Nauczyłam Go samego zasypiać jak miał pół roczku a smok w tym tylko pomógł. Jak miał półtora roku to przegryzl go, ja odcielam cały czubek, stwierdził że się nie nadaje i mówił NE MA, NUNU NE MA i wyrzucił go do kosza. Żadnego wadliwego zgryzu nie ma ani nie sepleni. Ja co do smoka jestem na TAK!!!
eeee no do 1,5rku jak dzidzia ssie to chyba jest ok... Moją małą oduczałam butelek , smoczków jak miala 2 latka... i też ma wszystko ok z uzębieniem... Pediatrzy radzą do 2rż odstawić właśnie żeby ząbki do tyłu nie szły...
A książeczka dla 2-3 latka z cyferkami
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:08   #4138
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość

myślałam, że wczoraj wszystko zostało wyjaśnione, a Ty nadal swoje...

jak dla mnie Roksanko POWINNAŚ SIĘ "AFISZOWAĆ" () bo wrzucasz fajne rzeczy i mnie inspirujesz 3/4 z tego pewnie i tak nie kupię (bo jak pisałam nie raz - sporo rzeczy w b. dobrym stanie dostanę ) ale niektóre linki mam w zakładkach i jak będą mi potrzebne te rzeczy, to wtedy się zastanowie



a kiedy zaczynacie? bo jak pisałaś, to przepraszam, ale nie pamiętam...
Dopiero jakos w polowie czerwca, beda do nas dzwonic jeszcze z kliniki
Wydawalo mi sie, ze to pozno troche, ale wczesniejszy zaczynal sie na poczatku maja i polozne z kliniki doradzily mi ten drugi...Na tym moim beda dziewczyny, ktore terminy maja wlasnie takie jak ja, wiec zdecydowalam sie na ten
A Wy???
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:09   #4139
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Roxie ale o co ci biega kobieto przecież w ciebie nie uderzam porównałam tylko ceny po co kupować za więcej mniejszego kocyka a itak chodziło o ten sam.koxyk bo też. Minky i tez cienki . A wydawać kasę to se możesz to mi akurat egal nie Musisz się afiszowac i oburzac skoro o tym wspominałaś to może jednak mnie tu nie chcesz bo ha Ju nie kapuje o co ci biega
Wgl ja juz nic nie wiem zgubiłam się wśród tych postów .. idę obiad robić może potem będę
porównując ceny trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim skład materiału z czego są robione... Tak jak opisałam...
wielkość kocyka może być ta sama a jeden będzie za 30zł a drugi za 199zł ... ten sam! I nawet ten sam wzór tylko ten za 30zł mogę się założyć że to zwykla podróbka minky o gramaturze nie większej niż 120g a ten za 200zł to już czysta bawełna, polarek o gramaturze minimum 380g... Jest spora różnica kochana... Jak bys miała oba kocyki przed oczami zobaczysz o co mi chodzi...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:11   #4140
Aliczka88
Zadomowienie
 
Avatar Aliczka88
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Nibylandia :):)
Wiadomości: 1 688
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Polać jej

:
Tylko nie lejcie dużo bo po pijaku śpiewam (a nie umiem ) i całuje każdego
__________________
"Znaczną częścią naszego życia rodzinnego są udane szarlotki"


Żona
Mama Misia

Makijażystka
Aliczka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 21:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:38.