Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :) - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-07, 13:12   #4141
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez MsLullaby Pokaż wiadomość
Jak dobrze,że mam kocyki po Bartku

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Myślała któraś o porodzie w wodzie?
nooo bo jeszcze byś tu wyskoczyła z ceną ,, pomiędzy,, i by było
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:12   #4142
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Jeśli jest jakiś skuteczny i szybki sposób, to poproszę
Walczę z Żukiem na razie jest milion do zera dla niego


Mi wyrzucili na moich oczach smoczek przez okno bylo brutalnie pamiętam do dziś :-P
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:13   #4143
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Aliczka tez mam z tej strony upatrzonych kilka rzeczy ale tez czekam troszkę. Tzn najpierw dokończę kompletowanie podstawowych rzeczy a w lipcu cos tam sobie zamówie

Vea nie zgodzę sie co do smoczka, junior miał 7 miesiecy i odstawiliśmy smoka bez krzyku. A wczesniej to od rana do nocy chciał. Zalezy od dziecka wiec nie ma co stresowac innych ze to taka tragedia za to znajoma oduczala córkę ssania palca... Powiem szczerze, nie zazdroszczę

Jess a ja nie biorę, mogłabym bo mozna ale potem sie to miesza, zaginie... Dla mnie to totalnie zbędne. Ale to juz każdego indywidualne podejście do sprawy.

Sugar wlasnie chodzi dokładnie o to co napisała Jess. Dla Ciebie nie ma różnicy - ok. Ja sie nie afiszuje tylko jak ktoś pyta co kupiłam to pokazuje. A Ciebie to chyba ciagle boli bo KAŻDEMU komentujesz, ze to drogie, tamto drogie. Po co ? Kupuj sobie nawet za 1€ kocyk i jesli jestes z niego zadowolona to Twoj interes. Ani razu żadna Ci tu nie skomentowała, ze cos jest zbyt tanie i zbyt tandetne wiec czemu Ty to robisz? Nie byłoby gadki gdybys napisała, ze cos Ci sie nie podoba bo masz prawo do własnego gustu i spoko. Ale ciagle słuchanie, ze nooo fajne ale za drogie. No błagam...

Dobra. Ja lece po juniora do szkoły i podjade do sklepu, u nas dzis resztka zupy z wczoraj... A zjadłabym cos dobrego. Tylko co ?!
Npo dobrze, już przestaję stresować innych
Ale poproszę o przepis na odsmokowanie, bo baaaardzo mi nie idzie

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
bo zamawiam u tej laski całą pościel co wam pisałam i wybierałyśmy wzory... To taki polarek , bawełenka, ona dowiadywała mi się dokładnie chyba na dawanda pisala czy dzwoniła, pytała... Stąd wiem... Ale trzeba dopytywać bo są też sztuczne... ale one tańsze zdecydowanie więc cena już powinna ci zasugerować jakość materiału..
Hmm... powiem Ci tak, szukałam informacji włącznie ze stroną producenta - tych, którzy wymyślili minky - i wszędzie było że to sztuczne włókno mikrofibra... Nie ma czegoś takiego jak bawełniany polar, bo polar jest z definicji włóknem syntetycznym. Owszem minky jest bardzo często łączony z bawełną, ale jak pisałam nie wyobrażam sobie wytworzenia takiego splotu bawełny, żeby był aż tak mięsisty i puchaty.
http://minkylicious.co.nz/about/about-minky/
http://www.ehow.com/facts_5767278_minky-fabric_.html
http://hurt.craftoholicshop.com/pl/c/Shannon-Fabrics/59
http://szafa-olafa.pl/kocyki-minky/
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:14   #4144
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Mi sie nasuwa pytanie czy taki noworodek jak dostanie smoczka od 1 doby to czy da sobie rade z prawidlowym chwytaniem piersi i porządnym najadaniem sie, w koncu to calkiem inny kształt przy piersi trzeba sie troche 'nameczyc'
nie wiem czy taki malutki będzie potrzebował smoczek w 1 dobie... Będzie spał i jadł... Ja chyba Mai dalam dopiero po wyjściu ze szpitala nie pamiętam już dokaldnie ale z tydzień pewnie miała... jak ją chciałam ukołysać a plakała...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:16   #4145
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Majka u nas Bartuś dostał godzinę przed wyjściem ze szpitala, czyli nawet jeszcze doby nie miał bo urodziłam w poniedziałek o 17:30 a we wtorek przed 14 wyszliśmy do domu
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:17   #4146
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Ja napisałam o kocyki za 30 euro a nie za 30 zł a to różnica i to był minky i bawełna . Ale mniejsza o to już teraz . Jeśli chcecie stwórz cie tu wątek zakupicholiczek nawet by pasowało . Ja juz niczyich zakupów nie będę komentować bo za drogie a ni bo za tanie ani nie będę pisać tak jak ktoś mi pisał że mam wózka nie brać bo poplamiony jakby w domy proszku nie bylo.. Nie . Ja.prosze was nie róbcie z tego wątku wątku takiego jakim się powoli staje bo was wszyscy opuszcza wkoncu się nie dziwię czemu gosienka odeszła a była w porządku to wy jesteście jakie jesteście .. i ja idę sobie bede zaglądać tak jak na wątek wrześniowy .. i teraz to moja ostateczna decyzja nie chce być tutaj po to żeby nie móc nic powiedzieć co myślę i żeby tu zwrócić uwagę trzeva albo coś kupić albo kogoś obrazić albo cis do jedzenia wstawić .. bezsensu jak JU któraś tu pisała nie czuje się tu potrzebna czy widoczna . Ale mam mile odejście teraz zwróciłam uwagę wyjście smoka . Oby wadze bobasy zdrowe były . 😘 kasa i zakupy to nie wszystko ..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:17   #4147
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Jeśli jest jakiś skuteczny i szybki sposób, to poproszę
Walczę z Żukiem na razie jest milion do zera dla niego
myślę, że nie ma ogólnej "recepty na smoczka" wszystko zależy od dziecka... Ja Twojego nie znam, więc ciężko cokolwiek doradzić...
np mój bratanek nigdy nie miał smoczka "pod ręką" - zawsze był u góry na półce i siostra sięgała po niego tylko przed snem i w razie "krytycznych" sytuacji... któregoś dnia w końcu przestała mu go podawać i już
znajoma z kolei powiedziała małemu, że smoczek porwała jakaś postać z bajki (której w tamtym momencie Maly sie bal) i tez nie bylo problemu, poza tym, ze pozniej chodzil i mowil wszystkim :" ...... ukladl śmociuś" (ale już nie pamiętam o kogo mu chodziło)
co prawda mam też kuzynkę, której córka oddała smoczek dopiero jak poszła do przedszkola jako 3,5 latek... - no reguły nie ma



tak w ogóle, to dziękuję za odpowiedzi dot. rozmiaru smoczka przy okazji zauważyłam, że NUK dominuje w takim bądź razie też taki kupię


a i mam wspaniałego męża dzwonie do niego zs pytaniem co chce na obiad, a on mi na to: ziemniaki z kefirem
no to obrałam młode ziemniaczki, posiekałam koperek, jeszcze wyciągnę kefir z lodówki i obiad gotowy ależ się napracowałam
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 13:18   #4148
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A jednak nie do konca tak jest... Zamówiłam wlasnie przewijak za 30zl hahaha a tak serio... To ja tez kredytu nie biorę i mierze wszystko własna miara co by mi na nic nie brakło i mogłabym spokojnie na co dzien funkcjonowac a nie typu "dzis obiadu nie ma bo pusty portfel"
A co do powyższych punktów to w sumie tez sie nie zaliczam do "ekskluzywnej" grupy bo mam kocyki z pośredniego przedziału haha
ta! jak mogłaś... ja mam za 36zł... Roxi popraw się
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:19   #4149
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A jednak nie do konca tak jest... Zamówiłam wlasnie przewijak za 30zl hahaha a tak serio... To ja tez kredytu nie biorę i mierze wszystko własna miara co by mi na nic nie brakło i mogłabym spokojnie na co dzien funkcjonowac a nie typu "dzis obiadu nie ma bo pusty portfel"
A co do powyższych punktów to w sumie tez sie nie zaliczam do "ekskluzywnej" grupy bo mam kocyki z pośredniego przedziału haha
No co Ty
To teraz migiem po frotkę na przewijak złotą nicią wyszywaną, bo Ci prestiż spada
A serio, luziku zazdroszczę, też bym tak chciała A Twoje wrzucane inspirują, więc wrzucaj

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Tylko nie lejcie dużo bo po pijaku śpiewam (a nie umiem ) i całuje każdego
Śpiewać każdy może, ale nie każdy musi słuchać

Cytat:
Napisane przez beaciorq Pokaż wiadomość
Mi wyrzucili na moich oczach smoczek przez okno bylo brutalnie pamiętam do dziś :-P
O matulu...
Na taką ekstremę chyba się nie zdecyduję
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:22   #4150
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Vea po prostu... Zabraliśmy smoka i nie wrocil. Dwa dni większej cierpliwości, noszenia na rękach przy zasypianiu i juz ale moje dziecko to w ogole takie zaskakujące jest :P wszystko najpierw nie chce nie chce a potem załapie w dwa dni. Tak było ze smoczkiem, tak było z pampersem (w ciagu tygodnia oduczylismy sikania i w dzien i w nocy), tak było z pływaniem, nurkowaniem, jazda na rowerze wiec złotego środka nie posiadam :P
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:23   #4151
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
majka my tez zawsze mowilismy ze trojeczke bedziemy miec , ale teraz mowie mezowi, ze za stara juz jestem Ja nawet nie wiem czy na drugie sie zdecyduje, zycie pokaze jak to bedzie
Dobrze, ze moj TZ nie widzi co napisalam
U mnie jest prawdopodobienstwo, ze blizniaki moge miec, pierwsza ciaza pojedyncza, wiec jakby druga byla blizniacza to maz cieszylby sie baaaardzo
zobacz jak masz fajnie, dwie ciąże 3 dzieciaczki mogą być No ja już też stara jestem i jak bym miala odczekać ciut pomiędzy dziećmi a musiałabym bo cc będzie to chyba babcia by na mnie ostatnie wołało

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Tylko nie lejcie dużo bo po pijaku śpiewam (a nie umiem ) i całuje każdego
o Boże... ja też jest ostro
nawet jak Mai śpiewam piosenkę to prosi żeby skończyć już... A głosik ma po mamusi więc czasem się zbieramy i śpiewamy TZ piosenkę ,,zaśnij już żabko ma,, - koleś ma ubaw po pachy
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 13:23   #4152
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
zobacz jak masz fajnie, dwie ciąże 3 dzieciaczki mogą być No ja już też stara jestem i jak bym miala odczekać ciut pomiędzy dziećmi a musiałabym bo cc będzie to chyba babcia by na mnie ostatnie wołało

Ale Ty juz masz Maje,a ja stara baba i pierwszy synek teraz dopiero
Moj maz nie chce slyszec, ze za stara jestem
Ostatnio nawet w klinice rozmawialam z ordynatorem na ten temat i mowil do mnie "slyszysz co pan doktor mowi" ???
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:24   #4153
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Dopiero jakos w polowie czerwca, beda do nas dzwonic jeszcze z kliniki
Wydawalo mi sie, ze to pozno troche, ale wczesniejszy zaczynal sie na poczatku maja i polozne z kliniki doradzily mi ten drugi...Na tym moim beda dziewczyny, ktore terminy maja wlasnie takie jak ja, wiec zdecydowalam sie na ten
A Wy???
ja 14 maja chyba, ze coś się zmieni, to dadzą mi znać

ooo.. to już za tydzień teraz sie zorientowalam

Cytat:
Napisane przez Aliczka88 Pokaż wiadomość
Tylko nie lejcie dużo bo po pijaku śpiewam (a nie umiem ) i całuje każdego


Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
nie wiem czy taki malutki będzie potrzebował smoczek w 1 dobie... Będzie spał i jadł... Ja chyba Mai dalam dopiero po wyjściu ze szpitala nie pamiętam już dokaldnie ale z tydzień pewnie miała... jak ją chciałam ukołysać a plakała...
o widzisz, a na str 100 w gazecie Dziecko jest przykład mamy, której smoczek przydał sie w pierwsze dni ciąży ja też słyszałam, ze warto go zapakować do torby, bo dziecko ma różne upodobania - jedno będzie spało,a inne domagało sie cyca (czy jest głodne, czy też nie)
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:24   #4154
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
ta! jak mogłaś... ja mam za 36zł... Roxi popraw się

Schodzę na psy :P
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:25   #4155
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
No co Ty
To teraz migiem po frotkę na przewijak złotą nicią wyszywaną, bo Ci prestiż spada
A serio, luziku zazdroszczę, też bym tak chciała A Twoje wrzucane inspirują, więc wrzucaj



Śpiewać każdy może, ale nie każdy musi słuchać



O matulu...
Na taką ekstremę chyba się nie zdecyduję

Co tam nici. Prawdziwe złoto poprzyklejam :P
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:26   #4156
Molise
Zakorzenienie
 
Avatar Molise
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 623
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Dopiero jakos w polowie czerwca, beda do nas dzwonic jeszcze z kliniki
Wydawalo mi sie, ze to pozno troche, ale wczesniejszy zaczynal sie na poczatku maja i polozne z kliniki doradzily mi ten drugi...Na tym moim beda dziewczyny, ktore terminy maja wlasnie takie jak ja, wiec zdecydowalam sie na ten
A Wy???
My szkołę rodzenia mamy dopiero w lipcu, 4 tygodnie, co wtorek. Też myślałam, że to późno. Ale teraz widzę, że co chwilę mam jakieś pytania i inne wątpliwości niż np. miesiąc temu. Także do lipca już całkiem sobie w głowie poukładam i będę wiedziała o co pytać
__________________





Leon
Molise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:32   #4157
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

A butelki też z NUK kupujecie? wiem, że kiedyś pisałyście o butelkach, ale juz nie pamietam w której czesci...
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:34   #4158
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
A butelki też z NUK kupujecie? wiem, że kiedyś pisałyście o butelkach, ale juz nie pamietam w której czesci...
Ja mam z nuk, pierwszy raz będę takich używać z Bartkiem tt, dr brown i avent
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:38   #4159
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
A butelki też z NUK kupujecie? wiem, że kiedyś pisałyście o butelkach, ale juz nie pamietam w której czesci...
Ja kupie butelki i smoczki NUK

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Molise Pokaż wiadomość
My szkołę rodzenia mamy dopiero w lipcu, 4 tygodnie, co wtorek. Też myślałam, że to późno. Ale teraz widzę, że co chwilę mam jakieś pytania i inne wątpliwości niż np. miesiąc temu. Także do lipca już całkiem sobie w głowie poukładam i będę wiedziała o co pytać
Dokladnie, masz racje
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 13:39   #4160
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Vea po prostu... Zabraliśmy smoka i nie wrocil. Dwa dni większej cierpliwości, noszenia na rękach przy zasypianiu i juz ale moje dziecko to w ogole takie zaskakujące jest :P wszystko najpierw nie chce nie chce a potem załapie w dwa dni. Tak było ze smoczkiem, tak było z pampersem (w ciagu tygodnia oduczylismy sikania i w dzien i w nocy), tak było z pływaniem, nurkowaniem, jazda na rowerze wiec złotego środka nie posiadam :P
Kurde, cudo
Żuk na początku dostawał częściej, potem tylko do zasypiania - drzemki i wieczorne, aż doszłam tylko do smoka na drzemki i to te w domu - na dworze w wózku padał bez.
Ale coś mu się poprzestawiało teraz i o ile zaśnie wieczorem bez, to budzi się w nocy z rykiem i szukaniem smoka Nie danie, schowanie, próba uśpienia, zagadania czy co tam jeszcze kończy się rykiem. Próba przeczekania rykiem, histerią i nieprzespaną nocą
Z pampkiem jestem w sumie ciekawa jak będzie, bo zaczyna zgłaszać, że chce albo że zrobił i w sumie czasami nawet uda się na nocnik namówić... no nic, jak będzie cieplej, spróbuję odpieluchować

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Ja napisałam o kocyki za 30 euro a nie za 30 zł a to różnica i to był minky i bawełna . Ale mniejsza o to już teraz . Jeśli chcecie stwórz cie tu wątek zakupicholiczek nawet by pasowało . Ja juz niczyich zakupów nie będę komentować bo za drogie a ni bo za tanie ani nie będę pisać tak jak ktoś mi pisał że mam wózka nie brać bo poplamiony jakby w domy proszku nie bylo.. Nie . Ja.prosze was nie róbcie z tego wątku wątku takiego jakim się powoli staje bo was wszyscy opuszcza wkoncu się nie dziwię czemu gosienka odeszła a była w porządku to wy jesteście jakie jesteście .. i ja idę sobie bede zaglądać tak jak na wątek wrześniowy .. i teraz to moja ostateczna decyzja nie chce być tutaj po to żeby nie móc nic powiedzieć co myślę i żeby tu zwrócić uwagę trzeva albo coś kupić albo kogoś obrazić albo cis do jedzenia wstawić .. bezsensu jak JU któraś tu pisała nie czuje się tu potrzebna czy widoczna . Ale mam mile odejście teraz zwróciłam uwagę wyjście smoka . Oby wadze bobasy zdrowe były . 😘 kasa i zakupy to nie wszystko ..
Sugar, hormony hormonami, ale przeginasz... i to co raz mocniej...
Gosieńka jasno napisała, że odchodzi bo nie ma czasu, więc na atmosferę nie zrzucaj - nieładnie wkładać komuś słowa w usta... BTW za atmosferę jesteśmy odpowiedzialne my - WSZYTSKIE - i jak długo tu jesteś, Ty również.
Przegięłaś też ze stwierdzeniem, ze żeby być wątku trzeba coś kupić, ugotować albo kogoś obrazić. Ja nie kupuję, nie gotuję, a i staram się nie obrażać innych, a jednak jestem - jestem bo chcę. Nie ze wszystkim i wszystkimi się zgadzam - wide kwestia mms i poduszek czy często innych niż majka poglądów - ale nie przeszkadza mi to w spokojnym i kulturalnym rozmawianiu z nimi. Tłumaczę swoje podejście, ale staram się nie oceniać.
Powiem tak, nie czujesz się tutaj dobrze, nic na siłę, nie chcesz z nami być, przenieś się gdzie indziej. To ma być przyjemność, a nie obowiązek Chociaż mocno mi się wydaje, że to kwestia bardziej chwili - jakiegoś rozżalenia, złości na coś, czy po prostu hormonów i nie ukrywam, że żal mi będzie, jeśli odejdziesz, ale to Twoja i tylko Twoja decyzja.

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
myślę, że nie ma ogólnej "recepty na smoczka" wszystko zależy od dziecka... Ja Twojego nie znam, więc ciężko cokolwiek doradzić...
np mój bratanek nigdy nie miał smoczka "pod ręką" - zawsze był u góry na półce i siostra sięgała po niego tylko przed snem i w razie "krytycznych" sytuacji... któregoś dnia w końcu przestała mu go podawać i już
znajoma z kolei powiedziała małemu, że smoczek porwała jakaś postać z bajki (której w tamtym momencie Maly sie bal) i tez nie bylo problemu, poza tym, ze pozniej chodzil i mowil wszystkim :" ...... ukladl śmociuś" (ale już nie pamiętam o kogo mu chodziło)
co prawda mam też kuzynkę, której córka oddała smoczek dopiero jak poszła do przedszkola jako 3,5 latek... - no reguły nie ma

tak w ogóle, to dziękuję za odpowiedzi dot. rozmiaru smoczka przy okazji zauważyłam, że NUK dominuje w takim bądź razie też taki kupię

a i mam wspaniałego męża dzwonie do niego zs pytaniem co chce na obiad, a on mi na to: ziemniaki z kefirem
no to obrałam młode ziemniaczki, posiekałam koperek, jeszcze wyciągnę kefir z lodówki i obiad gotowy ależ się napracowałam
No widzisz, ja walczę z Młodym, chociaż w sumie on wcale tak dużo smoka nie ssie... ale całkiem odrzucić nie chce.
Kurcze... Janek nie ogląda bajek Zawsze mogę powiedzieć, że Teściowa zabrała Ale tak poważnie, histeria jest pełna i zaczyna mnie to co raz bardziej martwić...

A proszę bardzo Ja NUK mogę polecić, bo przetrenowałam i jest bardzo fajny. Ale i tak Ci pewnie dziecko zweryfikuje - zdarzają się modele plujące NUKiem
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:40   #4161
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Npo dobrze, już przestaję stresować innych
Ale poproszę o przepis na odsmokowanie, bo baaaardzo mi nie idzie



Hmm... powiem Ci tak, szukałam informacji włącznie ze stroną producenta - tych, którzy wymyślili minky - i wszędzie było że to sztuczne włókno mikrofibra... Nie ma czegoś takiego jak bawełniany polar, bo polar jest z definicji włóknem syntetycznym. Owszem minky jest bardzo często łączony z bawełną, ale jak pisałam nie wyobrażam sobie wytworzenia takiego splotu bawełny, żeby był aż tak mięsisty i puchaty.
http://minkylicious.co.nz/about/about-minky/
http://www.ehow.com/facts_5767278_minky-fabric_.html
http://hurt.craftoholicshop.com/pl/c/Shannon-Fabrics/59
http://szafa-olafa.pl/kocyki-minky/
no to ja nie wiem kochana, jedyne co mogę pomóc to podsunąć ci kilka linków ... może w czymś pomogą"
na dole jest skład z lewej strony:
http://pl.dawanda.com/product/789943...CHARCOAL-LISKI
http://pl.dawanda.com/product/803147...K-minky-SILVER
http://pl.dawanda.com/materialy/?q=minky


a ten pierwszy link rożek - fajny
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:43   #4162
Mirabelka_90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 693
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
A jednak nie do konca tak jest... Zamówiłam wlasnie przewijak za 30zl hahaha a tak serio... To ja tez kredytu nie biorę i mierze wszystko własna miara co by mi na nic nie brakło i mogłabym spokojnie na co dzien funkcjonowac a nie typu "dzis obiadu nie ma bo pusty portfel"
A co do powyższych punktów to w sumie tez sie nie zaliczam do "ekskluzywnej" grupy bo mam kocyki z pośredniego przedziału haha
Pokazuj zdjęcie
Ja też smoczki i butelke z Nuk kupię. A i teraz tak zaczęłam myśleć, że nastawiłam się na karmienie piersią i w razie czego nawet nie wiem jakie mleko, ile się karmi jak się to przygotowuje... Kurde. jestem wyrodną przyszłą matką;d
Mirabelka_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:45   #4163
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Czesc mamcie
SUGaR- no co ty nie odchodz, tyle juz sprzeczek bylo na watku i jakos dziewczyny sie dogadaly Mysle ze kazdy moze powiedziec co mu sie podoba ale niema co sie obrazac.jutro juz nikt nie bedzie wiedzial o co chodzi.Szkoda by bylo zeby z watku odchodzily stare zawodniczki..Niedlugo bedzie nas10 bo z tego co widze Fiona tez odeszla?
Acka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:45   #4164
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Sugar, hormony hormonami, ale przeginasz... i to co raz mocniej...
Gosieńka jasno napisała, że odchodzi bo nie ma czasu, więc na atmosferę nie zrzucaj - nieładnie wkładać komuś słowa w usta... BTW za atmosferę jesteśmy odpowiedzialne my - WSZYTSKIE - i jak długo tu jesteś, Ty również.
Przegięłaś też ze stwierdzeniem, ze żeby być wątku trzeba coś kupić, ugotować albo kogoś obrazić. Ja nie kupuję, nie gotuję, a i staram się nie obrażać innych, a jednak jestem - jestem bo chcę. Nie ze wszystkim i wszystkimi się zgadzam - wide kwestia mms i poduszek czy często innych niż majka poglądów - ale nie przeszkadza mi to w spokojnym i kulturalnym rozmawianiu z nimi. Tłumaczę swoje podejście, ale staram się nie oceniać.
Powiem tak, nie czujesz się tutaj dobrze, nic na siłę, nie chcesz z nami być, przenieś się gdzie indziej. To ma być przyjemność, a nie obowiązek Chociaż mocno mi się wydaje, że to kwestia bardziej chwili - jakiegoś rozżalenia, złości na coś, czy po prostu hormonów i nie ukrywam, że żal mi będzie, jeśli odejdziesz, ale to Twoja i tylko Twoja decyzja.
Proszę mnie tu nie obgadywać bo "psujesz atmosferę"

co do reszty - podpisuję się, żeby już nie powtarzać


co do "oduczania" smoczka... hm... a próbowałaś wymianę "coś za coś"? Mało wychowawcze i jakaś superniania pewnie by mnie skrytykowała, ale może spróbuj umówić się z Małym na to, że dostanie coś (nie wiem : zabawkę, czy cokolwiek innego) w zamian za oddanie smoczka?
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:46   #4165
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
Ja napisałam o kocyki za 30 euro a nie za 30 zł a to różnica i to był minky i bawełna . Ale mniejsza o to już teraz . Jeśli chcecie stwórz cie tu wątek zakupicholiczek nawet by pasowało . Ja juz niczyich zakupów nie będę komentować bo za drogie a ni bo za tanie ani nie będę pisać tak jak ktoś mi pisał że mam wózka nie brać bo poplamiony jakby w domy proszku nie bylo.. Nie . Ja.prosze was nie róbcie z tego wątku wątku takiego jakim się powoli staje bo was wszyscy opuszcza wkoncu się nie dziwię czemu gosienka odeszła a była w porządku to wy jesteście jakie jesteście .. i ja idę sobie bede zaglądać tak jak na wątek wrześniowy .. i teraz to moja ostateczna decyzja nie chce być tutaj po to żeby nie móc nic powiedzieć co myślę i żeby tu zwrócić uwagę trzeva albo coś kupić albo kogoś obrazić albo cis do jedzenia wstawić .. bezsensu jak JU któraś tu pisała nie czuje się tu potrzebna czy widoczna . Ale mam mile odejście teraz zwróciłam uwagę wyjście smoka . Oby wadze bobasy zdrowe były . 😘 kasa i zakupy to nie wszystko ..
ja podalam tylko przykłady... Nie napisałam że kupiłaś kocyk za 30zł... Tylko chciałam to jakoś porównać by zauważyć różnice dlaczego są w cenach... 30 euro to wcale nie mało... Ja tak drogiego kocyka nie mam jak ty... Jeszcze
nie ma co się stresować... tak jak wczoraj pisałyśmy... fajnie powymieniać się linkami bo albo oko nacieszysz albo kupisz bo cię tak urzeknie...
A wózek tak- można wyprać... Tak samo można kupić body za 80zł z nexta i body za 5zł z nexta w SH... jedne i drugie tak samo długo dzidzia nosiła będzie...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:46   #4166
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Mirabelka mleko to loteria, bo dzieci różnie reagują. Ja zmienialam mm 4 razy, stanęło na cow&gate a potem na stałe aptamil czyli bebilon. A tyle ile mleka trzeba zrobić zależnie od wieku jest ładnie rozpisane na każdym opakowaniu mm
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:46   #4167
beaciorq
Zadomowienie
 
Avatar beaciorq
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 401
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Szkoda ze na forum zrobila sie taka atmosfera
beaciorq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:48   #4168
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
Co tam nici. Prawdziwe złoto poprzyklejam :P

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
A butelki też z NUK kupujecie? wiem, że kiedyś pisałyście o butelkach, ale juz nie pamietam w której czesci...
Ja poszłam za ciosem wychodząc z założenia, że chcę mieć taki sam smok w butli i uspokajający. I jestem zadowolona
Z NUK mam też niekapek i szczoteczki do zębów
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:49   #4169
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
myślę, że nie ma ogólnej "recepty na smoczka" wszystko zależy od dziecka... Ja Twojego nie znam, więc ciężko cokolwiek doradzić...
np mój bratanek nigdy nie miał smoczka "pod ręką" - zawsze był u góry na półce i siostra sięgała po niego tylko przed snem i w razie "krytycznych" sytuacji... któregoś dnia w końcu przestała mu go podawać i już
znajoma z kolei powiedziała małemu, że smoczek porwała jakaś postać z bajki (której w tamtym momencie Maly sie bal) i tez nie bylo problemu, poza tym, ze pozniej chodzil i mowil wszystkim :" ...... ukladl śmociuś" (ale już nie pamiętam o kogo mu chodziło)
co prawda mam też kuzynkę, której córka oddała smoczek dopiero jak poszła do przedszkola jako 3,5 latek... - no reguły nie ma



tak w ogóle, to dziękuję za odpowiedzi dot. rozmiaru smoczka przy okazji zauważyłam, że NUK dominuje w takim bądź razie też taki kupię


a i mam wspaniałego męża dzwonie do niego zs pytaniem co chce na obiad, a on mi na to: ziemniaki z kefirem
no to obrałam młode ziemniaczki, posiekałam koperek, jeszcze wyciągnę kefir z lodówki i obiad gotowy ależ się napracowałam
a ja mojej Mai opowiedziałam bajkę o wróżce która za smoczki i butelki daje prezenty... I po kolei wyrzucala... Najpierw butelkę na mleczko... dała pod podusię a rano butelki nie było tylko zabawka o ktorej marzyła, potem butelkę na soczek... i znów pod podusią znalazła niekapka który zastąpił jej butlei zabawkę, na trzeci dzień sama leciała żeby smoka schować pod poduchę no i rano oczywiście czekała zabawka a smoczka nie było... wiadomo - kupić nie można nowego bo wróżka się obrazi i zabierze zabawki
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-07, 13:49   #4170
mms_22
Zakorzenienie
 
Avatar mms_22
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 3 920
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część 5 :)

Cytat:
Napisane przez Mirabelka_90 Pokaż wiadomość
Pokazuj zdjęcie
Ja też smoczki i butelke z Nuk kupię. A i teraz tak zaczęłam myśleć, że nastawiłam się na karmienie piersią i w razie czego nawet nie wiem jakie mleko, ile się karmi jak się to przygotowuje... Kurde. jestem wyrodną przyszłą matką;d

ja też jestem zielona w tym temacie, ale jak będzie taka potrzeba, to na pewno mama, siostra, czy nawet położna mi doradzą

no i mam nadzieję, że jak już wszystkie urodzimy, to przeniesiemy się na inny wątek i nadal będziemy się afiszować, chwalić i doradzać sobie na wzajem (musiałam to napisać)
__________________

Igorek

mms_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-12 21:04:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.