Dlaczego Tyję - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 20:50   #1
kika12b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Question

Dlaczego Tyję


Witam. Przed wakacjami i w ich trakcie byłam bardzo szczupła, jak niejedna modelka takiej figury "dorobiłam się" przez zime. Ogólnie jadłam wtedy mniej, skakałam na skakance, na wiosne biegałam. Później wróciłam do normalnego, lecz zdrowego odżywiania. Zaczyna mi się znowu pojawiać "oponka" oraz moje nogi znowu robią się pulchniejsze. Od 1 czerwca ćwicze brzuszki ( wieczorem, jedynie 50 brzuszków, ale za to bardzo regularnie), smaruje się balsamami wyszczuplającymi, pod prysznicem robie zimne bicze, nie jem ziemniaków (bo nie lubie), makarony pełnoziarniste, ryż brązowy, na śniadanie jem węglowodany: ciemne pieczywo (ok. 500kcal), kolacja lekka, białkowa. Piję herbate zieloną, czerwoną itd, typowych słodyczy nie jem, ani mięsa bo jestem wege od pewnego czasu. Przepadam za warzywami i jej dużo błonnika. Niestety ruchu nie ma m zbyt wiele, ale za to do szkoły zamiast autobusem chodze piesz (ok. 2km w jedną strone). Na dzień jem około 1500kcal. Więc dlaczego tworzy mi się "oponka" oraz "boczki"?
kika12b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 17:40   #2
Megha
Raczkowanie
 
Avatar Megha
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 111
Dot.: Dlaczego Tyję

Cześć,
Przeczytałam Twojego posta i aż sama zastanawiam się czemu nie chudniesz i tyjesz?

Sama jestem wege od 5 lat prawie, stosuję wszystko to samo co Ty + 60 min. sportu dziennie/lub co 2gi dzień (a mam dodatkowo niedoczynność tarczycy i biorę 7 rok hormony i to utrudniało mi chudnięcie i sprawiało, że nawet jedząc mało....tyłam...).

Proponuję Ci więc zrobić badania krwi (poziom TSH).
Napisz też jaki masz przykładowy jadłospis, o której jadasz, w jakich porcjach (czasem częste/rzadkie porcje) bywają za duże lub zbyt pełne węgli co sprzyja tworzeniu się tkanki tłuszczowej jak brakuje Ci ruchu, ale wolę nie wydawać takich osądów zanim sama nie napiszesz jak ogólnie krok po kroku wygląda Twój dzień, pory, porcje i typ jedzenia.
To robisz tylko brzuszki?
Od kiedy i o której w ciągu dnia? (najlepiej z rana, na czczo)

Pozdrawiam i napisz więcej - ile masz wzrostu, ile ważysz, itd?
Może nie jest tak źle.
__________________
80kg-79-78-77-76-75-74-73-72-71kg-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Megha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 21:05   #3
kika12b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Megha Pokaż wiadomość
Cześć,
Przeczytałam Twojego posta i aż sama zastanawiam się czemu nie chudniesz i tyjesz?

Sama jestem wege od 5 lat prawie, stosuję wszystko to samo co Ty + 60 min. sportu dziennie/lub co 2gi dzień (a mam dodatkowo niedoczynność tarczycy i biorę 7 rok hormony i to utrudniało mi chudnięcie i sprawiało, że nawet jedząc mało....tyłam...).

Proponuję Ci więc zrobić badania krwi (poziom TSH).
Napisz też jaki masz przykładowy jadłospis, o której jadasz, w jakich porcjach (czasem częste/rzadkie porcje) bywają za duże lub zbyt pełne węgli co sprzyja tworzeniu się tkanki tłuszczowej jak brakuje Ci ruchu, ale wolę nie wydawać takich osądów zanim sama nie napiszesz jak ogólnie krok po kroku wygląda Twój dzień, pory, porcje i typ jedzenia.
To robisz tylko brzuszki?
Od kiedy i o której w ciągu dnia? (najlepiej z rana, na czczo)

Pozdrawiam i napisz więcej - ile masz wzrostu, ile ważysz, itd?
Może nie jest tak źle.
no wlasnie robilam ostatnio badania krwi i wyszło ok.
SNIADANIE: (ok. 500kcal)
dwaie bulki (najczesciej zytnia i grahamka) posmarowane koncentratem pomidorowym , jogurtem naturalnym, posypane twarogiem 0%, kechup, a potem jakieś warzywka, zwykle: ogorek, pomidor, papryka konserwowa.

II SNIADANIE: (ok. 200 - 250 kcal)
jogurt activia, jablko

OBIAD;

zwykle:
1.
omlet (robiony na kropelce oleju, na patelni teflonowej), posypany przyprawa do pizzy, posmarowany kechupem, do tego cala salatka ze sloika.

albo np.
2.
dwa kawalki ryby (robione bez oleju, smazone jedynie na sosie sojowym i w przyprawach) do tego cala salatka ze sloika.

po obiedzie kakao, herbatki... no i troche otrębów z wodą i odrobiną mleka w filiżance.
no i obierki z jablek (moze to dziwne ale najbardziej w jablku smakuja mi skórki wiec obieram sobie kilka jabłek), po jakims czasie np. kanapke wasa z dżemem (niskoslodzonym lub takim musem jablkowym, ktory sama robie)

KOLACJA:
serek wiejski lekki

brzuszki robie wieczorem bo tylko wtedy mam czas. rano nie mam czasu bo i tak wstaje duzo wczesniej aby zjesc w spokoju sniadanie
kika12b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 22:37   #4
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez kika12b Pokaż wiadomość
no wlasnie robilam ostatnio badania krwi i wyszło ok.
SNIADANIE: (ok. 500kcal)
dwaie bulki (najczesciej zytnia i grahamka) posmarowane koncentratem pomidorowym , jogurtem naturalnym, posypane twarogiem 0%, kechup, a potem jakieś warzywka, zwykle: ogorek, pomidor, papryka konserwowa. troche smieciowe to sniadanie, gdzie jakis zdrowy tluszcz? czemu twarog 0 %? przeciez to takie puste nic.... ketchup ot, same cukry, chyba, ze to taki eko bez cukru, koncentrat pomidorowy to tez sam syf

II SNIADANIE: (ok. 200 - 250 kcal)
jogurt activia, jablko jogurt smakowy? jesli tak to zamien na naturalny, dorzuc tu jakies pestki, orzechy...

OBIAD;

zwykle:
1.
omlet (robiony na kropelce oleju, na patelni teflonowej), posypany przyprawa do pizzy, posmarowany kechupem, do tego cala salatka ze sloika. sloika? takie zwykle zawieraja cukier itd.. srednio odzywczy ten obiad

albo np.
2.
dwa kawalki ryby (robione bez oleju, smazone jedynie na sosie sojowym i w przyprawach) do tego cala salatka ze sloika. nie jestes wege jedzac ryby... no wybacz...

po obiedzie kakao, herbatki... no i troche otrębów z wodą i odrobiną mleka w filiżance. hm... kiepsko
no i obierki z jablek (moze to dziwne ale najbardziej w jablku smakuja mi skórki wiec obieram sobie kilka jabłek), po jakims czasie np. kanapke wasa z dżemem (niskoslodzonym lub takim musem jablkowym, ktory sama robie)

KOLACJA:
serek wiejski lekki

brzuszki robie wieczorem bo tylko wtedy mam czas. rano nie mam czasu bo i tak wstaje duzo wczesniej aby zjesc w spokoju sniadanie
no wiec podstawowe bledy to to, ze jadasz smieciowo, duzo cukrow.
Nie jestes wege jedzac ryby. Wege nie jedza ryb!
Zamiast twarogu 0 % zjedz twarog poltlusty, zamiast smarowac kanapki koncentratem pomidorowym i jogurtem naturalnym (sic!) skrop chleb odrobina oliwy z oliwek, posmaruj maslem z ziaren slonecznika, ew w ostatecznosci zwyklym maslem.
Wrzuc do jadlospisu warzywa, bo malutko ich masz
Ah, i za duzo nabialu w ciagu dnia. Monotonnia w odzywianiu nie jest zdrowa.
Po "obiedzie" podjadasz, czyli nie jestes najedzona.

ogolnie kiepsko, caly jadlospis do poprawy
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 13:59   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
Ah, i za duzo nabialu w ciagu dnia. Monotonnia w odzywianiu nie jest zdrowa.
A jak ma inaczej dostarczac pelnowartosciowe bialko? Ma do wyboru: jajka, mieso, nabial.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:36   #6
Angienatelka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jak ma inaczej dostarczac pelnowartosciowe bialko? Ma do wyboru: jajka, mieso, nabial.
a Wyrak znow swoje
dobra nie bede sie z Toba klocic, bo do Ciebie i tak nic nie dociera ;]

Jesli chodzi o pelnowartosciowe bialko to: jajka, nabial, orzechy, rosliny straczkowe+kasza/ryz/makarony razowe
__________________
` kochać kogoś, a potem stracić,
to jak kupić szczęście, a łzami
zapłacić


silownia,bieganie,plywani e
Angienatelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 16:50   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
a Wyrak znow swoje
dobra nie bede sie z Toba klocic, bo do Ciebie i tak nic nie dociera ;]

Jesli chodzi o pelnowartosciowe bialko to: jajka, nabial, orzechy, rosliny straczkowe+kasza/ryz/makarony razowe
No a co mam robic, jak tu sie wykazujesz ignorancja?
Wez poczytaj cokolwiek (poza jakimis wege bzdurami), bo sie osmieszasz piszac takie bzdury. Bialka odzwierzece sa pelnowartosciowe: bialka jajek, mieso, nabial. Bialka roslinne sa niepelnowartosciowe. Piszesz bzdury - orzechy, rosliny straczkowe, kasza, ryz, makarony nie zawieraja pelnowartosciowego bialka.

Cytat:
Wyróżnia się dwie główne grupy białek:
  • pełnowartościowe
  • niepełnowartościowe
Białka, które zawierają wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów w wystarczającej ilości do podtrzymania życia to białka pełnowartościowe. Występują w takich produktach, jak mięso, ryby, mleko, ser czy jaja. Natomiast warzywa, ziarna, nasiona, czy orzechy dostarczają białka niepełnowartościowego, co znaczy, że poszczególne produkty nie zawierają wszystkich egzogennych aminokwasów
http://mediweb.pl/nutrition/wyswietl_vad.php?id=203
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-13, 17:04   #8
kika12b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 78
Dot.: Dlaczego Tyję

dzięki za odpowiedzi. Nie jest tak, że jem mało warzyw bo jem ich właśnie sporo, tylko to akurat był jadłospis z moich poprzednich dni, gdy robilam coś "na szybko", jest tez tak ze zjadam cala glowke brokułów, kalafiora, albo całą paczke mrozonych warzyw (gdy akurat nie ma sezonu na świeże). Jeszcze jedno: to nie jest tak, że ja po obiedzie jestem głodna, ja po prostu lubie jeść dlatego wole zjeść coś mniej kalorycznego a więcej ;D
kika12b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 18:50   #9
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Angienatelka Pokaż wiadomość
no wiec podstawowe bledy to to, ze jadasz smieciowo, duzo cukrow.
Nie jestes wege jedzac ryby. Wege nie jedza ryb!
Zamiast twarogu 0 % zjedz twarog poltlusty, zamiast smarowac kanapki koncentratem pomidorowym i jogurtem naturalnym (sic!) skrop chleb odrobina oliwy z oliwek, posmaruj maslem z ziaren slonecznika, ew w ostatecznosci zwyklym maslem.
Wrzuc do jadlospisu warzywa, bo malutko ich masz
Ah, i za duzo nabialu w ciagu dnia. Monotonnia w odzywianiu nie jest zdrowa.
Po "obiedzie" podjadasz, czyli nie jestes najedzona.

ogolnie kiepsko, caly jadlospis do poprawy
Kolejna bzdura. http://pl.wikipedia.org/wiki/Wegetarianizm

ja jestem wege i jem ryby i mleko i jajka
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 19:53   #10
boulangerie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 312
Dot.: Dlaczego Tyję

Gdzie na wikipedii jest napisane, że wege jedzą ryby? Tak w skrócie: wegetarianie nie jedzą zwierząt. A czym jest ryba? Rośliną...?
boulangerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 19:56   #11
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dlaczego Tyję

STOP
koniec dyskusji nt wegetarianizmu, bo będę edytować posty!
mam dość niekończących się sporów dotyczących wege, przekonywania siebie nawzajem o słuszności swoich racji itd. koniec.
a juz szczególnie w wątku totalnie niezwiązanym z tą ideą.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 17:55   #12
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A jak ma inaczej dostarczac pelnowartosciowe bialko? Ma do wyboru: jajka, mieso, nabial.
Białko to nie nabiał.

Do nabiału zaliczamy chociażby mleko czy jogurt naturalny, a nie są to naturalne źródła białka, które bierzemy pod uwagę na R.
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-11-15 o 17:57
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 20:01   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez Marzeniatko Pokaż wiadomość
Białko to nie nabiał.

Do nabiału zaliczamy chociażby mleko czy jogurt naturalny, a nie są to naturalne źródła białka, które bierzemy pod uwagę na R.
Mowilem oczywiscie o produktach takich jak serek wiejski, czy chudy twarog.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 10:38   #14
ja_maskara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dlaczego Tyję

hej
a ja mam pytanie, stosuje ta diete, schudlam kilogram ale tylko przez 2 tyg a intensywnie cwicze na silowni i nie przekraczam 1200 kalorii na pewno!!
juz mi sie ladnie podobala waga wczoraj ale dzis juz pol kilo wiecej pokazuje, waze sie codziennie. powiedzcie mi czemu czasem pokazuje wiecej waga chociaz wiecej nie jadlam, nie pilam, itd?:/
mam 168cm i 64kg
i powiedzcie, jak szybko tluszcz zmienia sie w miesnie? to znaczy po jakim czasie cwiczenia na silowni mozna stwierdzic ze sie nie tyje, tylko ze waga jest wieksza przez miesnie? pozdrawiam
ja_maskara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 11:16   #15
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez ja_maskara Pokaż wiadomość
hej
a ja mam pytanie, stosuje ta diete, schudlam kilogram ale tylko przez 2 tyg a intensywnie cwicze na silowni i nie przekraczam 1200 kalorii na pewno!!
juz mi sie ladnie podobala waga wczoraj ale dzis juz pol kilo wiecej pokazuje, waze sie codziennie. powiedzcie mi czemu czasem pokazuje wiecej waga chociaz wiecej nie jadlam, nie pilam, itd?:/
mam 168cm i 64kg
i powiedzcie, jak szybko tluszcz zmienia sie w miesnie? to znaczy po jakim czasie cwiczenia na silowni mozna stwierdzic ze sie nie tyje, tylko ze waga jest wieksza przez miesnie? pozdrawiam

woda nie zamienia sie w wino, a tluszcz nie zamienia sie w miesnie
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-16, 13:08   #16
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dlaczego Tyję

Cytat:
Napisane przez ja_maskara Pokaż wiadomość
hej
a ja mam pytanie, stosuje ta diete, schudlam kilogram ale tylko przez 2 tyg a intensywnie cwicze na silowni i nie przekraczam 1200 kalorii na pewno!!
juz mi sie ladnie podobala waga wczoraj ale dzis juz pol kilo wiecej pokazuje, waze sie codziennie. powiedzcie mi czemu czasem pokazuje wiecej waga chociaz wiecej nie jadlam, nie pilam, itd?:/
mam 168cm i 64kg
i powiedzcie, jak szybko tluszcz zmienia sie w miesnie? to znaczy po jakim czasie cwiczenia na silowni mozna stwierdzic ze sie nie tyje, tylko ze waga jest wieksza przez miesnie? pozdrawiam
Jw. - tluszcz nigdy nie zmienia sie w miesnie, to dwie zupelnie rozne tkanki
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.