co zjadłaś/eś dzisiaj po treningu? - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 17:59   #901
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Nedda Pokaż wiadomość
Niestety jutro bedzie piers plus banan bo dzisiaj byla piers plus dwie lyzeczki zurawiny.Czy to odpowiednia porcja wegli?
Wiesz, wrozem ani astrologiem nie jestem, to nie wiem ile wazysz, co i jak cwiczysz, jaka masz diete (R,U,P?), wiec Ci sila rzeczy nie powiem, czy to odpowiednia porcja wegli.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:30   #902
Nedda
Zadomowienie
 
Avatar Nedda
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 003
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wiesz, wrozem ani astrologiem nie jestem, to nie wiem ile wazysz, co i jak cwiczysz, jaka masz diete (R,U,P?), wiec Ci sila rzeczy nie powiem, czy to odpowiednia porcja wegli.
jestem na R.Waze 64 kg -174 cm.Cwicze na silowni glownie aeroby,silowe w domu
__________________



Nedda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:15   #903
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Nedda Pokaż wiadomość
jestem na R.Waze 64 kg -174 cm.Cwicze na silowni glownie aeroby,silowe w domu
http://super-sylwetka.pl/posilki_okolotreningowe.php
Cytat:
Na R:
Posiłek 1 - bez węglowodanów
Posiłek 2 - nie stosujemy go w ogóle
Posiłek 3 - 0.2 - 0.4 grama / 1 kg masy ciała
Posiłek 4 - 0.2 - 0.4 grama / 1 kg masy ciała, pochodzących wyłącznie ze źródeł naturalnych o niskim IG (głównie warzywa)
Ktory posilek co znaczy, jest w linku wytlumaczone, 3ci to ten potreningowy. Tak wiec, powinno wystarczyc ok. 25g wegli, oczywiscie, kazdy musi sam wyprobowac i dostosowac do siebie dokladnie ilosc.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:45   #904
julijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

HEj
Ja mam taki problem... Jestem na R i ćwiczę. Niestety jeśli chodzi o posiłki okołotreningowe ogranicza mnie INTERNAT. Macie jakieś pomysły jak przygotowywać jakieś białko ? Dodam, ze nie mamy kuchni, w której mozemy sami cos sobie przygotować ;(
Liczę na pomoc ! ;*
julijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:08   #905
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Przed: tuńczyk wsw, makaron pełnoziarnisty 50g trochę ketchupu
Po: zaraz po kostka gorzkiej czekolady a później ryż brązowy i kurczak, maleńki ogóreczek kiszony ( nie mogłam się powstrzymać :P)
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:57   #906
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Przed: tuńczyk wsw, makaron pełnoziarnisty 50g trochę ketchupu
Po: zaraz po kostka gorzkiej czekolady a później ryż brązowy i kurczak, maleńki ogóreczek kiszony ( nie mogłam się powstrzymać :P)
Nie pamietam konkretnego powodu, ale czekolada odpada w posilkach okolotreningowych zdaje sie ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:03   #907
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie pamietam konkretnego powodu, ale czekolada odpada w posilkach okolotreningowych zdaje sie ?
Tak, masa tłuszczu

Np. Lindt odpowiednio T W B

Excellence Cacao 99% 49 8 13.0 530
Excellence Cacao 90% 49 14 11 540
Excellence Cacao 85% 46 19 11.0 530
Excellence Cacao 70% 40 33 8.0 520
__________________


Edytowane przez upgirl
Czas edycji: 2010-01-29 o 16:06
upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 17:47   #908
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Ja mam wedla gorzką b/t/w 8,4/31,8/39,4 czyli w jednej kostce to około 3g tłuszczu to aż tak dużo ??? Ale skoro mówicie, że lepiej nie jeść to nie będzie jej następnym razem
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 18:09   #909
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Przed: grahamka z kilkoma plastrami polęwicy i banan
Po: ryż brązowy z soczewicą zieloną i stek z miruny
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 18:35   #910
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Po 10 minutach treningu interwałowego (min/min) łyżka kaszy gryczanej,kotlety sojowe,warzywa na patelnię i kukurydza z puszki.Dodam,że mam 1,58 i ważę 60 kg.chcę schudnąć.Mogę tak jeść?

Wyrak,po przeczytaniu tego linka trochę się zdezorientowałam...chodzę do szkoły,siłowo będę ćwiczyć rano (10 min co 3 dni...za mało? poniedziałek,środa,piątek ,w sobotę interwały,niedziela aeroby).Na śniadanie owsianka (4 łyżki płatków,2 otrębów pszennych,szklanka mleka,jakiś owoc np.jabłko),potem ćwiczenia,przed szkołą obiad (kasza gryczana/jęczmienna/dziki ryż/żytni makaron,warzywa,białko np.pierś z kurczaka).Czyli nie jem 2 i 3 posiłku( właściwie jem coś na pograniczu 3 i 4),1 składa się praktycznie z samych węgli,a w 4 jest ta kasza czy coś...to znaczy,że nie schudnę?
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 18:45   #911
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Tak, masa tłuszczu

Np. Lindt odpowiednio T W B

Excellence Cacao 99% 49 8 13.0 530
Excellence Cacao 90% 49 14 11 540
Excellence Cacao 85% 46 19 11.0 530
Excellence Cacao 70% 40 33 8.0 520
Pewnie, ale nie bylo jeszcze czegos ? Moze mi juz bije na leb i to o ten tluszcz chodzilo.

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Ja mam wedla gorzką b/t/w 8,4/31,8/39,4 czyli w jednej kostce to około 3g tłuszczu to aż tak dużo ??? Ale skoro mówicie, że lepiej nie jeść to nie będzie jej następnym razem
W posilkachokotreningowych powinnas unikac tluszczu.

Jesli bys probowala z czekolady dostarczyc zalozmy 25g wegli, to bys sila rzeczy zjadla tez az 20g tluszczu, wiec zdecydowanie to odpada

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Po 10 minutach treningu interwałowego (min/min) łyżka kaszy gryczanej,kotlety sojowe,warzywa na patelnię i kukurydza z puszki.Dodam,że mam 1,58 i ważę 60 kg.chcę schudnąć.Mogę tak jeść?

Wyrak,po przeczytaniu tego linka trochę się zdezorientowałam...chodzę do szkoły,siłowo będę ćwiczyć rano (10 min co 3 dni...za mało? poniedziałek,środa,piątek ,w sobotę interwały,niedziela aeroby).Na śniadanie owsianka (4 łyżki płatków,2 otrębów pszennych,szklanka mleka,jakiś owoc np.jabłko),potem ćwiczenia,przed szkołą obiad (kasza gryczana/jęczmienna/dziki ryż/żytni makaron,warzywa,białko np.pierś z kurczaka).Czyli nie jem 2 i 3 posiłku( właściwie jem coś na pograniczu 3 i 4),1 składa się praktycznie z samych węgli,a w 4 jest ta kasza czy coś...to znaczy,że nie schudnę?
Wiec tak - 1szy to przedtreningowy, 2gi w trakcie, ja go nie jem, na R raczej go nie ma, 3ci to ten potreningowy. W 1szym i 3cim powinnas miec bialko, a nie masz tego w pierwszym w ogole

Nie wiem jak to troche rozplanowac ze sniadaniem. Czy cwiczysz zaraz po wstaniu? Czy moze po kilku godzinach od wstania?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 19:17   #912
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wiec tak - 1szy to przedtreningowy, 2gi w trakcie, ja go nie jem, na R raczej go nie ma, 3ci to ten potreningowy. W 1szym i 3cim powinnas miec bialko, a nie masz tego w pierwszym w ogole

Nie wiem jak to troche rozplanowac ze sniadaniem. Czy cwiczysz zaraz po wstaniu? Czy moze po kilku godzinach od wstania?
A gdybym do owsianki dodawała mleko sojowe zamiast krowiego?Czy to nie robi różnicy?Zupełnie nie wiem w jaki sposób mogę dostarczyć białka do śniadania,serków wiejskich nie lubię,jogurtów naturalnych też nie...co jakiś czas robię placki owsiane z jajkiem,ale codziennie ich jeść nie będę,a jeśli już to wolę jajka na kolację.
Ćwiczę jakąś godzinę po śniadaniu.

Edytowane przez Papillon
Czas edycji: 2010-01-29 o 19:18
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:25   #913
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Hmm czekolada gorzka ma niskie Ig to moze jeszcze to ?

A co do białka w owsiance- ja to rozwiązałam tak że dodaję odżywkę białkową do owsianki
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:33   #914
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Hmm czekolada gorzka ma niskie Ig to moze jeszcze to ?

A co do białka w owsiance- ja to rozwiązałam tak że dodaję odżywkę białkową do owsianki
Jeszcze problem w tym,że nie chcę się niczym faszerować...
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:41   #915
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

No to skoro nie lubisz twarogu, no to jedz tak : owsianka i do tego np. jajecznica z jednego całego jajka i 2 czy 3 białek do tego warzywka. Albo hrdcorowo(dla mnie przynajmniej) owsianka i do tego np. tunczyk z pomidorem. Przed ćwiczeniami białko szybkowchanialne. Masz do wyboru ryby, mięso, jaja.

A odżywka białkowa? jakie to faszerowanie ? nie jestem chodzącym koksem uwierz mi
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:44   #916
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

można zrobić pikantne placki owsiane -> jajko i tuna ;-)
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 19:45   #917
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Ta kostka czekolady to tak od razu po treningu w trakcie czekania aż się ryż ugotuje bo potem to węgle z ryżu papusiam Ale spoko żadnej czekolady
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 20:19   #918
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
No to skoro nie lubisz twarogu, no to jedz tak : owsianka i do tego np. jajecznica z jednego całego jajka i 2 czy 3 białek do tego warzywka. Albo hrdcorowo(dla mnie przynajmniej) owsianka i do tego np. tunczyk z pomidorem. Przed ćwiczeniami białko szybkowchanialne. Masz do wyboru ryby, mięso, jaja.

A odżywka białkowa? jakie to faszerowanie ? nie jestem chodzącym koksem uwierz mi
Aaaa owsianka i jajecznica to nie za dużo?Spróbuję się przekonać do wieśniaka (aa i mam pytanie-twaróg wiejski i serek to to samo?i jaka zawartośc tłuszczu jest najlepsza?),potem będę kombinować z 2 daniami.
Nie wątpię :P Ale boję się brać cokolwiek na własną rękę,mam 17 lat.
Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
można zrobić pikantne placki owsiane -> jajko i tuna ;-)
Jadłam już kiedyś i szczerze mówiąc nie przypadły mi do gustu
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 20:44   #919
upgirl
Zadomowienie
 
Avatar upgirl
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 440
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Aaaa owsianka i jajecznica to nie za dużo?Spróbuję się przekonać do wieśniaka (aa i mam pytanie-twaróg wiejski i serek to to samo?i jaka zawartośc tłuszczu jest najlepsza?),potem będę kombinować z 2 daniami.
Nie wątpię :P Ale boję się brać cokolwiek na własną rękę,mam 17 lat.

Jadłam już kiedyś i szczerze mówiąc nie przypadły mi do gustu
Nie za dużo jeżeli w odpowiednich proporcjach. 400-500 kcal na sniadanie na redukcji jest spoko a tyle wyjdzie jezeli dasz 5 łyzek owsianych plus jakies dodatki, do tego jajecznica i wyjdzie 400-500. To NIE za duzo

Jasne rozumiem, przeczytaj pierwszy post tego wątku ok ? tam masz wszystko wyjasnione, jakby cos nie bylo jasne to jeszcze pytaj

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
można zrobić pikantne placki owsiane -> jajko i tuna ;-)
no tak to moze być dobre, ale dla mnie owsik to na słodko a placków mi sie nigdyyy nie chce robic :P
__________________

upgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 21:14   #920
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez upgirl Pokaż wiadomość
Nie za dużo jeżeli w odpowiednich proporcjach. 400-500 kcal na sniadanie na redukcji jest spoko a tyle wyjdzie jezeli dasz 5 łyzek owsianych plus jakies dodatki, do tego jajecznica i wyjdzie 400-500. To NIE za duzo

Jasne rozumiem, przeczytaj pierwszy post tego wątku ok ? tam masz wszystko wyjasnione, jakby cos nie bylo jasne to jeszcze pytaj

---------- Dopisano o 21:44 ---------- Poprzedni post napisano o 21:43 ----------



no tak to moze być dobre, ale dla mnie owsik to na słodko a placków mi sie nigdyyy nie chce robic :P
Ok,dzięki.W takim razie przed treningiem będę jeść placki owsiane (jakis owoc może być?),a po białko.Do tego białka mogę dorzucić węgle złożone,prawda?Czy lepiej proste?
Aaaa jeszcze coś.Kiedy mam wf do owsianki dodaję garść orzechów,ale takie coś odpada przy treningu :/ Kiedy mam jeść nnkt?Do kolacji nie wcisnę,bo wracam do domu o 21 ,śniadanie nie,bo to przed treningiem,obiad też odpada,potem jestem w szkole i źle się czuję bez porządnej dawki węgli
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:41   #921
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
A gdybym do owsianki dodawała mleko sojowe zamiast krowiego?Czy to nie robi różnicy?Zupełnie nie wiem w jaki sposób mogę dostarczyć białka do śniadania,serków wiejskich nie lubię,jogurtów naturalnych też nie...co jakiś czas robię placki owsiane z jajkiem,ale codziennie ich jeść nie będę,a jeśli już to wolę jajka na kolację.
Ćwiczę jakąś godzinę po śniadaniu.
Mleko sojowe w ogole wywal z diety, bo soja (niesfermentowana szczegolnie, poza tym, to pol biedy) to syf.

Kolejna sprawa - w posilkachokolotreningowyc h musi byc szybko przyswajalne bialko, wiec odpada nabial. Zostaja Ci - jajka, chude mieso i odzywki.

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Jeszcze problem w tym,że nie chcę się niczym faszerować...
Ja tez nie, ale doszedlem do wniosku, ze jesli bede cwiczyc z rana, to bez odzywki bialkowej sie nie obejdzie.

Cytat:
Napisane przez iza_wiosenna Pokaż wiadomość
można zrobić pikantne placki owsiane -> jajko i tuna ;-)


Moze tez je zrobic na slodko - placki owsiane na jajku z odrobina jogurtu i owocami. Pycha

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Ta kostka czekolady to tak od razu po treningu w trakcie czekania aż się ryż ugotuje bo potem to węgle z ryżu papusiam Ale spoko żadnej czekolady
Lepiej siorbnac jakiegos izotonika

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Aaaa owsianka i jajecznica to nie za dużo?Spróbuję się przekonać do wieśniaka (aa i mam pytanie-twaróg wiejski i serek to to samo?i jaka zawartośc tłuszczu jest najlepsza?),potem będę kombinować z 2 daniami.
Nie wątpię :P Ale boję się brać cokolwiek na własną rękę,mam 17 lat.

Jadłam już kiedyś i szczerze mówiąc nie przypadły mi do gustu
Jak juz pisalem - wiesniak odpada, wolnowchlaniajace sie bialko.

Czy owsianka i jajko to duzo - to zalezy; aha, nie tyle owsianka i jajko, co placki owsiane
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 21:59   #922
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez julijaa Pokaż wiadomość
HEj
Ja mam taki problem... Jestem na R i ćwiczę. Niestety jeśli chodzi o posiłki okołotreningowe ogranicza mnie INTERNAT. Macie jakieś pomysły jak przygotowywać jakieś białko ? Dodam, ze nie mamy kuchni, w której mozemy sami cos sobie przygotować ;(
Liczę na pomoc ! ;*
masz kilka wyjsc w sumie..
a) odzywki bialkowe
b) przygotowywac sobie jakos posilki wtedy, kiedy macie dostep do kuchni (jak jecie sniadania czy cos)
c) pogadac z kucharkami, opiekunkami czy mozecie sobie przygotowywac od czasu do czasu. a jedzenie sama mozesz sobie kupowac.
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:02   #923
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Moze tez je zrobic na slodko - placki owsiane na jajku z odrobina jogurtu i owocami. Pycha
Dziękuję za odpowiedzi Już mniej więcej mi się poukładało co jeść i kiedy.
A jogurt oczywiście naturalny? ;> czy łyżka owocowego to będzie przestępstwo? :P no i owoce można przed treningiem? zawsze mi się wydawało,że nie...
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:22   #924
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

mozna przed treningiem, spokojnie.. tyle, ze nie same, bo fruktoza to cukier i nie da nam dlugotrwalej energii. ale w polaczeniu z platkami czemu nie
jogurt moze byc naturalny, ale nie musi.. od czasu do czasu mozesz poszalec.

Wyrak, a ty dodajesz ten jogurt do plackow gotowych czy do ciasta?
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 23:56   #925
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi Już mniej więcej mi się poukładało co jeść i kiedy.
A jogurt oczywiście naturalny? ;> czy łyżka owocowego to będzie przestępstwo? :P no i owoce można przed treningiem? zawsze mi się wydawało,że nie...
Ja dodaje owocowy, juz bez przesady z kilkoma lyzkami.

No wlasnie, owocow przed treningiem sie nie powinno... ale na sniadanie juz tak. Dlatego sie pytalem o czas cwiczen... Nie wiem, czy by nie bylo lepiej: odzywka bialkowa z rana i pozniej od razu cwiczenia, albo: sniadanie, pozniej posilek bialkowy tuz przed cwiczeniem, a same cwiczenia jakies >2h po sniadaniu.

Tak szczerze, to sam mam zagwozdke z tego typu kwestiami - gdy kolacja i sniadania wypadaja jako jeden z posilkowokolotreningowych ...

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
mozna przed treningiem, spokojnie.. tyle, ze nie same, bo fruktoza to cukier i nie da nam dlugotrwalej energii. ale w polaczeniu z platkami czemu nie
jogurt moze byc naturalny, ale nie musi.. od czasu do czasu mozesz poszalec.

Wyrak, a ty dodajesz ten jogurt do plackow gotowych czy do ciasta?

Tak w kwestii formalnej - ja takie cos jem po treningu, wiec nie wiem, na ile to pasuje pod pytanie wyzej.

Ja robie tak: rozbijam 3-4 jajka, usuwam wiekszosc zoltek, dodaje platkow, smaze na paltelni bez tluszczu, zdejmuje, daje na to owoce i kilka lyzeczek jogurtu.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 01:03   #926
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Ja robie tak: rozbijam 3-4 jajka, usuwam wiekszosc zoltek, dodaje platkow, smaze na paltelni bez tluszczu, zdejmuje, daje na to owoce i kilka lyzeczek jogurtu.
Ja dodaje jogurt naturalny do plackow, kilka lyzek. WYchodzi bardziej puszyscie ;P. Procz tego dodaje do plackow cynamon, swiezy imbir, rodzynki, odrobine cukru (tak ok 1/3 lyzki na plackow wiec minimalnie) i czasem troche sypne sezamem, ale raczej nie (wiadomo - potreningowo). Jakos moja patelnia nie nadaje sie do smazenia zupelnie bez tluszczu. Zeby placki nie chlonely, dolewam troszeczke oleju do masy. Dopiero wtedy moge smazyc na golej patelni. Wiem, ze tluszcz=brzydal, ale nic nie poradze.
Jem placki z dzemem z kasztanow niskoslodzonych i kiwi. Z tym, ze nigdy nie jem ich przed, jedynie po.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 02:22   #927
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Ja dodaje jogurt naturalny do plackow, kilka lyzek. WYchodzi bardziej puszyscie ;P. Procz tego dodaje do plackow cynamon, swiezy imbir, rodzynki, odrobine cukru (tak ok 1/3 lyzki na plackow wiec minimalnie) i czasem troche sypne sezamem, ale raczej nie (wiadomo - potreningowo). Jakos moja patelnia nie nadaje sie do smazenia zupelnie bez tluszczu. Zeby placki nie chlonely, dolewam troszeczke oleju do masy. Dopiero wtedy moge smazyc na golej patelni. Wiem, ze tluszcz=brzydal, ale nic nie poradze.
Jem placki z dzemem z kasztanow niskoslodzonych i kiwi. Z tym, ze nigdy nie jem ich przed, jedynie po.
No u mnie w sumie to bardziej takie omletowe Musze kiedys sprobowac z tym jogurtem naturalnym. Tez mialem taki problem, ale mam juz odpowiednia patelnie Tez jem to tylko po.

Jem jeszcze inna wersje - odrobina cebulki, jakies miecho, przyprawy i jajka (bialka glownie)

---------------

Co do tematu:
- przed filecik z fladry
- po makaron z sosem, tunczykiem i mieskiem
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 09:32   #928
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ja dodaje owocowy, juz bez przesady z kilkoma lyzkami.

No wlasnie, owocow przed treningiem sie nie powinno... ale na sniadanie juz tak. Dlatego sie pytalem o czas cwiczen... Nie wiem, czy by nie bylo lepiej: odzywka bialkowa z rana i pozniej od razu cwiczenia, albo: sniadanie, pozniej posilek bialkowy tuz przed cwiczeniem, a same cwiczenia jakies >2h po sniadaniu.

Tak szczerze, to sam mam zagwozdke z tego typu kwestiami - gdy kolacja i sniadania wypadaja jako jeden z posilkowokolotreningowych ...




Tak w kwestii formalnej - ja takie cos jem po treningu, wiec nie wiem, na ile to pasuje pod pytanie wyzej.

Ja robie tak: rozbijam 3-4 jajka, usuwam wiekszosc zoltek, dodaje platkow, smaze na paltelni bez tluszczu, zdejmuje, daje na to owoce i kilka lyzeczek jogurtu.
No właśnie z tymi 2 posiłkami byłoby ciężko,bo musiałabym wstawać o 6 rano.No ale zobaczymy jak to wyjdzie Postaram się jeść śniadanie,potem białko i dopiero ćwiczenia.
Poza tym to placki robię tak jak Ty :p tylko ja wcześniej je zalewam wodą żeby napęczniały.
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:07   #929
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Starałam się zastosować do Waszych porad i tak
przed(obiad): omlet z 2 jaj bez tłuszczu (pół na pół mąki pszennej i razowej), do tego kanapka z razowca z pasztetem sojowym, ogórkiem kiszonym i muszterda
po(kolacja): puszka tuńczyka z porem i mieszkanką meksykańską z puszki, trochę ketchupu
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:08   #930
Nedda
Zadomowienie
 
Avatar Nedda
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 003
Dot.: co zjadłaś dzisiaj po treningu?

Wczoraj-

100g.piersi z kurczka z 1,5 lyzeczki zurawiny.
Tylko ,że skonczylam cwiczenia przed 22 i posilek zjadlam juz po 22.Mam nadzieje ,że w takim razie wegle proste o tej godzinie nie zaszkodzily...
__________________



Nedda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-31 19:13:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.