Nasze codzienne jadłospisy, część X. - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-30, 08:20   #2971
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Twisted94 Pokaż wiadomość
do kika171 - az sprawdzilam, ile kcal ma tortilla. ma ich 635, wiec to chyba nie malo.

ja juz naprawde nie wiem, co robic by bylo dobrze :sciana:
serio sie staralam, ale najwidoczniej na marne... a szkoda. az mi wszystko do gardla podchodzi tak sie najadlam...
juz nie wiem co robic..
stracilam checi, by tutaj wklejac to, co zjadlam. zawsze zle.
dziwne bo jak ktos inny by to wkleil to pewnie mialby w komentarzach 'ladnie'...
o! wpadlam na genialny pomysl. bede pisac np. nie 'plaster pomidora' tylko 'pomidor', 'ziemniaki' zamiast '3 ziemniaki' - nikt nie zgadnei ile tego w rzeczywistosci bylo. wspanialy plan

czekam na zjechanie mnie za tego posta
przyznam szczerze, że z przyjemnością bym to zrobiła
popatrz na swoje jadło:zapychasz się, a może raczej próbujesz to zrobić jogurcikami, myślisz, że jak zjesz jakąś czekoladkę to już jest ok bo podbiłaś kalorie? nie, nie jest. Słodycze to dodatek. Sama jem ich dużo, ale jako coś po posiłku. i nie wmawiaj mi proszę cię bardzo, że gdyby wkleił to ktoś inny to pogłaskałabym go po główce mówiąc, że jest ślicznie
bez fochów malego dziecka ok? po prostu już nie będę oceniać twojego jadło. pozdrawiam
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 08:56   #2972
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

kikuś kochanie, a ja właśnie Cię poprę, bo uważam, że akurat kto jak kto, ale Ty oceniasz solidnie. chodzi mi o to, że masz w swoich jadłospisach luz, jesz kiedy chcesz i na co masz ochotę, zgadza sie jesz też rzeczy tak zwane z czarnej listy, ale one są dla ludzi i nie jesz ich jako wartościowy posiłek tylko jak masz ochotę poza tym nie wpływają one na ucinanie innych kalorii, posiłków. jest wszystko co należy a dzięki temu możesz pozwolić sobie na zachcianki i przyjemności. to taka nagroda hihi za ładne odżywianko. ja np. serdecznie dziękuję za oceny, bo wiem co mogę zmodyfikować i poznaje swoje błędy. to dzięki wam przekonałam si e do masła, podwieczorku, słodkiego, sosów czy śmietany, uwzględniam nnkt, wiem, że owoc to nie posiłek, wiem że nie tyje się od poszczególnych artykułów spożywczych itp. teraz chciałabym jeszcze przejść na luz co do ilości posiłków i godzin i bym potrafiła zjeść kolację i iść się położyć np. spać. a nie ostatni posiłek do 19stej. ale to Wy mi w tym pomagacie i wierzę, że dzięki Wam dalej będę pokonywał swoje przeszkody. iza, kika, nieprztomna, pyskatka, amel, abigal, kitty, powerd dziękuję.

i do osoby oburzonej komentarzami kiki!!!!! każdy wkleja tu jadłospisy bez przymusu dobrowolnie. możesz nie musisz. trzeba liczyć się z krytyką. i to nie są wyrocznie. albo weżmiesz sobie wskazówki do głowy, albo nie, ale my tu sobie pomagamy i kika oceniła to w ten sposób bo widocznie zauważyła pewne braki, a Ty jak mała dziewczynka się obraziłaś. przemyśl to.
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2010-01-30 o 08:59
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 10:49   #2973
Twisted94
Rozeznanie
 
Avatar Twisted94
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 583
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

nie no, OK przepraszam.. rzeczywiscie 'troche' mnie wczoraj ponioslo.. mialam chyba jakis gorszy dzien.
kika, nie skreslaj mnie tez bardzo wszytskim za oceny wszelkie dziekuje
ja naprawde nie mysle w ten sposob, ze jak zjem czekolade, to nie bede jesc kolacji, itp. mnie wystarcza tyle, ile jem i czuje sie najedzona, przewaznie.
dobra, juz nie bede offtopowac
__________________
Cicho! Bo i tak będzie cudnie.

Świeżynka
Twisted94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 13:07   #2974
gosia_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R
1. (ok 10) 3 łyżki płatków jęczmiennych, 2 łyżki otrębów owsianych, kubek kefiru 2%, grapefruit, herbata zielona
2. (ok 13) kromka chleba razowego ze słonecznikiem, jajko na twardo, miska sałatki (kapusta pekińska, ogórek zielony, papryka czerwona, kiełki rzodkiewki, troszkę kukurydzy, oliwa z oliwek, zioła), herbata zielona
3. (ok 16) mintaj panierowany (panierka w ramach 10% odstępstw ), kasza jaglana-50g, kapusta kiszona, herbata czerwona
4. (ok 20) miska sałatki j.w., twarożek wiejski, herbata czerwona
spać poszłam ok 24 i się zastanawiam czy nie powinnam jeść kolacji później i dodać podwieczorek??

proszę o ocenkę
gosia_x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 13:16   #2975
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

dzisiejsze R

sn-trzy duże, grube i ciezkie kromki chleba 'pełnego ziarna' 1 z pekinska, awocado (1/3 sredniego), kiszonym ogórkiem i szczypiorkiem, 2 z pekinska, białym póltłustym serem, rzodkiewką i kiełkami lucerny, 3 z pekińska, serkiem wiejkim lekkim, pomidorem, ogórkiem kiszonym i szczypiorkiem +jabłko
1h spaceru z psem (dosyć szybki, po śniegu)
2 sn-jedna kromka tego samego chleba z serkiem wiejskim, rukolą, rzodkiewką, ogórkiem zwykłym i pomidorem+jabłko
ob-gotowane brokuły (sporo) salatka z pekińskiej, marchewki surowej, sałaty lodowej, pomidora, koperku, rzodkiewki,kiełków lucerny i 2 jajek+ jogurt nat 180 g (sos)
pod-serek wiejski z garścią migdałów+kilka surowych marchewek
kol-chudy twaróg 100g

powie mi ktos mądry jak to wyglada?

Chce przejsc na te dobra i polecana przez wizaz redukcje, gdyz ostatnio chudne wedłóg wagi, ale robie sie strasznie obwisła i taka rozlazła i czuje, ze jest mnie więcej. Moze to dlatego, ze jem za mało tego białka (tak, wyrak chyba mial racje). Nie licze zadnych zapotrzebowan ani kalorii, jem co 3 h i staram sie zeby to były poprostu ok rzeczy i mam nadzieje, ze cos z tego wyjdzie.

UP
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 13:51   #2976
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.


NASZE P;

[juz bez antybiotykow. Minus; nabawilysmy sie jeszcze wiekszego problemu z jelitem bo przez jakies 1.5 tyg. zapomnialysmy o osłonowkach;[ Masakra. Boli okropnie, w nocy goni nas z 5-6 razy, zaczelysmy brac leki na odbudowę. ]

przed sniadaniem;

*jablko z cynamonem podprazone na patelnii
*2 paski gorzkiej czeko, w tym jeden pasek z nadzieniem migdałowym.
kakao na mleku 3.2 %.

śniadanie;

*owsianka; owsiane z kakaem i ekstraktem waniliowym + po pół szklanki nesquików, zdrowy błonnik, cheeriousow + bakalie; orzechy, rodzynki, wiórki, migdały, daktyle suszone.
*bułka pszenna z maslem, camembertem, pomidorami, kukurydzą i ketchupem.

po;

chałka z miodem i biszkopty. + kawa z mlekiem

II śniadanie;

*2 kromki pszennego [ 1 z maslem orzechowym i dżemem wisniowym, 2 z maslem, serem podpieczona w mikrofali i polana ketchupem ] + *miseczka twaorgu z pomidorami z puchy, kukurydza, salata, oliwkami i przyprawami.

*szklanka soku marchewkowego jednodniowego

obiad;

kotlety z kapusty x 3 +worek ryżu z sosem do potraw chinskich i 1/2 opakowania warzyw na patelnię tych z ziemniakami. + przyprawy.

po;

herbatniki + pasek czekolady goezkiej z nadzieniem migdałowym znów
podwieczorek;

jablko podprazone na patelni z cynamonem + kiwi x 2 + grucha
kromka pszennego z maslem i miodem.
szklanka bakalii; daktyle, rodzynki, migdaly, wiórki, pestki slonecznika [przy ogladaniu filmu]

kolacja ;

jajecznica z 3 jajek wymieszana z marchewką startą na tarce, pieprzem, tymiankiem, slodka papryka i imbirem + bułka pszenna z maselkiem, salata, plasterkiem szynki sojowej, oliwkami i pomidorem.

po;

daktyle + kubek kakao.

ogolem na wadze jest 43.3

poza tym cieszymy sie bo mamy bardziej jedrne cialo [wczesniej na rekachz aczynala nam podwisac dziwacznie skora tak kolo pachy;D, ale zaczelysmy robic motylki na lapska i pompki] i na pomiarach wyszlo ze nie mamy juz 27 % BF a 20-21 ;D
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 14:45   #2977
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje dzisiejsze R/U
Śniadanie: owsianka z 4łych płatków owsianych, 2 otrębów pszennych, 2 pestek dyni, jabłka na mleku 2%
trochę chodzenia po sklepach
2Śniadanie: ( na szybko w samochodzie) serek wiejski lekki do tego mała grahamka, 2 mandarynki
Obiad: szpinak z jajkiem i przyprawami tak z pół opakowania, 50g makaronu pełnoziarnistego
Sprzątanie kuchni
Podwieczorek: sałatka z dwóch płatów pstrąga wędzonego w sumie 125g, dwóch łych kukurydzy, jajka i ogórka kiszonego
mieszkaniowy aerobik czyli wygłupy z dziewczynami
Kolacja: twaróg chudy ze 120g z garścią migdałów
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 14:58   #2978
powered
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mleczna kraina;)
Wiadomości: 151
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość

NASZE P;

[juz bez antybiotykow. Minus; nabawilysmy sie jeszcze wiekszego problemu z jelitem bo przez jakies 1.5 tyg. zapomnialysmy o osłonowkach;[ Masakra. Boli okropnie, w nocy goni nas z 5-6 razy, zaczelysmy brac leki na odbudowę. ]

przed sniadaniem;

*jablko z cynamonem podprazone na patelnii
*2 paski gorzkiej czeko, w tym jeden pasek z nadzieniem migdałowym.
kakao na mleku 3.2 %.

śniadanie;

*owsianka; owsiane z kakaem i ekstraktem waniliowym + po pół szklanki nesquików, zdrowy błonnik, cheeriousow + bakalie; orzechy, rodzynki, wiórki, migdały, daktyle suszone.
*bułka pszenna z maslem, camembertem, pomidorami, kukurydzą i ketchupem.
pycha,pycha snaidanie i fajnie,ze jest przedsniadanie;d
po;

chałka z miodem i biszkopty. + kawa z mlekiem
to tez fajnie,ze wpadlo
II śniadanie;

*2 kromki pszennego [ 1 z maslem orzechowym i dżemem wisniowym, 2 z maslem, serem podpieczona w mikrofali i polana ketchupem ] + *miseczka twaorgu z pomidorami z puchy, kukurydza, salata, oliwkami i przyprawami.

*szklanka soku marchewkowego jednodniowego
oh i ah jak zdrowo
obiad;

kotlety z kapusty x 3 +worek ryżu z sosem do potraw chinskich i 1/2 opakowania warzyw na patelnię tych z ziemniakami. + przyprawy.
jak na wege macie swietne obiady!
po;

herbatniki + pasek czekolady goezkiej z nadzieniem migdałowym znów
podwieczorek;

jablko podprazone na patelni z cynamonem + kiwi x 2 + grucha
kromka pszennego z maslem i miodem.
szklanka bakalii; daktyle, rodzynki, migdaly, wiórki, pestki slonecznika [przy ogladaniu filmu]
fajnie,ze bakalie wpadly
kolacja ;

jajecznica z 3 jajek wymieszana z marchewką startą na tarce, pieprzem, tymiankiem, slodka papryka i imbirem + bułka pszenna z maselkiem, salata, plasterkiem szynki sojowej, oliwkami i pomidorem.
ooo,dobra ta jajowa z marchewka?
po;

daktyle + kubek kakao.

ogolem na wadze jest 43.3

poza tym cieszymy sie bo mamy bardziej jedrne cialo [wczesniej na rekachz aczynala nam podwisac dziwacznie skora tak kolo pachy;D, ale zaczelysmy robic motylki na lapska i pompki] i na pomiarach wyszlo ze nie mamy juz 27 % BF a 20-21 ;D
Super! gratuluje wagii do przodu i samopoczucia, 3mam kciuki za zdrowienie ukladu pokarmowego i bardzo bardzo fajnie!
__________________
Patrzysz w lustro- nie poznajesz siebie...
a mówili,że tak będzie lepiej.
powered jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 15:15   #2979
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

R:
1.owsianka na mleku 2% (4 łyzki płatków,2 otrębów pszennych) z gruszką,garścią orzechów(migdałów,nerkowc ów i orzechów laskowych) i łyżeczką niskosłodzonego dżemu owoce leśne
2."kisiel" czyli 2 łyzki odtłuszczonego siemienia lnianego,jabłko
3.omlet z jednego całego jajka i jednego białka i 2 łyżek mąki pełnoziarnistej;brokuły gotowane w wodzie z kostką rosołową (nie wiem ile ich było dokładnie)

pół h ćwiczeń:8 min stretch,50 brzuszków,ok.10 min na skakance,podnoszenia nóg itp.,tabata

4.znów omlet,tym razem jedno jajko,łyzka pełnoziarnistej mąki,2 łyżki gruszkowego jogurtu Jogobella,jabłko i mandarynka
5.pierś z kurczaka smażona na teflonie z warzywami na patelnię

Proszę o ocenę Chyba za dużo owoców...

Edytowane przez Papillon
Czas edycji: 2010-01-30 o 15:19
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 15:33   #2980
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez powered Pokaż wiadomość
Super! gratuluje wagii do przodu i samopoczucia, 3mam kciuki za zdrowienie ukladu pokarmowego i bardzo bardzo fajnie!
Dzieki Wielkie!
Co do jajecznicy z marchewką to nam bardzo smakuje ale musi byc dobrze przyprawiona!
Początkowo podchodizlysmy do takiego polaczenia sceptycznie, ale wyszlo OK

a jak u Ciebie ze wzrostem wagi?
Uwielbiamy podglądac twoje menu;p

pozdrawiamy!
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 16:38   #2981
viline1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 330
GG do viline1988
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Papillon Pokaż wiadomość
R:
1.owsianka na mleku 2% (4 łyzki płatków,2 otrębów pszennych) z gruszką,garścią orzechów(migdałów,nerkowc ów i orzechów laskowych) i łyżeczką niskosłodzonego dżemu owoce leśne też lubię takie śniadanka jak dla mnie pycha i jak najbardziej ok
2."kisiel" czyli 2 łyzki odtłuszczonego siemienia lnianego,jabłko ja bym zjadła na 2 śniadanko coś pożywniejszego no ale ok nie czepiajmy się
3.omlet z jednego całego jajka i jednego białka i 2 łyżek mąki pełnoziarnistej;brokuły gotowane w wodzie z kostką rosołową (nie wiem ile ich było dokładnie) ( przed treningiem staramy się nie jeść warzyw bo zawierają błonnik a ten przeszkadza w szybkim wchłanianiu białka wogle jak dla mnie to taki lichy ten przedtreningowy)

pół h ćwiczeń:8 min stretch,50 brzuszków,ok.10 min na skakance,podnoszenia nóg itp.,tabata

4.znów omlet,tym razem jedno jajko,łyzka pełnoziarnistej mąki,2 łyżki gruszkowego jogurtu Jogobella,jabłko i mandarynka ( jedno jajko to już wogle białka tyle co kot napłakał --- poczytaj o posiłkach okołotreningowych, wogle po co znowu ten omlet jest tyle smacznych rzeczy które mogłaś zjeść :P)
5.pierś z kurczaka smażona na teflonie z warzywami na patelnię
(tu ok)

Proszę o ocenę Chyba za dużo owoców...
Owoców rzeczywiście tyci dużo ale jeśli nie utrudniają Ci chudnięcia to czym się martwisz Tyle ode mnie
__________________
Dbanie o ciałko a więc:
*zbilansowana dietka:
bez słodyczy
bez badziewnego jedzenia
*siłownia 3 x tyg
*interwały 1 x tyg (przygotowanie do HIIT-a)
viline1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 16:59   #2982
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
I: duży kawałek chleba raz.ciemnego ziarnistego:
pół z serkiem typu włoskiego campresi
pół z masłem szynką i serem;1 pomidor
cały twarożek grani z fitellą orzechowo- rodzynkowa, łyżką masła orzechowego, 1bananem; kawa z mlekiem
II: deser dr oetkera"biszkoptowy" ze sporą garścią suszonych bananów i sporą garścią nerkowców; kawa inka z magnezem z mlekiem
III: duża bułka razowa obie połowy z masłem, serkiem typu włoskiego campresi( złożona); mleko sojowe czekoladowe alpro
IV: duży kawałek chleba raz.ciemnego ziarnistego z masłem i serkiem typu włoskiego campresi; 1pomidor; pół ogórka świeżego, jajecznica z 2jaj na maśle i wielkim plastrze szynki babuni

PROSZĘ O OCENĘ (CAŁY DZIEŃ NA STUDIACH PRAWIE)
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?






Edytowane przez mpati86
Czas edycji: 2010-01-30 o 17:02
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 17:05   #2983
Etne
Przyczajenie
 
Avatar Etne
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to Etne
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

witam, przede wszystkim gratuluje pomysłodawczyni topicu ^^ aż mnie zainspirował do założenia konta ^^


Moje dzisiejsze R ; )

I 2 x ciemny razowy ze zbożem + czerw. papryka
II pokrojone marchewki papryki i jabłko do filmu
III sałatka żydowska z biedronki plus jakiś kotlecik
IV jogobella ananasowa + wyciśnęłam sok z marchewki -większy kubek
na kolację planuję zaparzyć bratka ; p


pozdrówka,
E.
Etne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 17:10   #2984
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Etne Pokaż wiadomość
witam, przede wszystkim gratuluje pomysłodawczyni topicu ^^ aż mnie zainspirował do założenia konta ^^


Moje dzisiejsze R ; )

I 2 x ciemny razowy ze zbożem + czerw. papryka
II pokrojone marchewki papryki i jabłko do filmu
III sałatka żydowska z biedronki plus jakiś kotlecik
IV jogobella ananasowa + wyciśnęłam sok z marchewki -większy kubek
na kolację planuję zaparzyć bratka ; p


pozdrówka,
E.
nie, nie nie wszystko żle, nie tędy droga
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 17:51   #2985
GabrysiaBrycha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 230
GG do GabrysiaBrycha
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dziewczyny.. powiedzcie mi co sądzicie nt twarogu z makaronem (z mąki durum) czy na redukcję się nadaje? Twaróg np z łyżeczką dżemu? Czy o 20tej jest sens go jeść (zakładając że spać się pójdzie w okolicach północy)
__________________

Prawda jest jak dupa ...Każdy ma swoją..



GabrysiaBrycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:03   #2986
kokos1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 34
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

NO teraz to juz chyba P

Iśn: owsianka: szklanka mleka 2%, 6 lyzek owsianych, garsc pestek z dyni, garsc laskowych, garsc rodzynek, slonecznik, kawa z mlekiem i miodem

IIśn: activia truskawkowa 125g, wkruszony sucharek, drozdzowka z serem, cappucino czekoladowe

Ob: miseczka zupy ogorkowej z miesem; grzybek: jajko, mleko, maka, lyzka owsianych, garsc pestek dyni polany jogurtem naturalnym z dwiema lyzkami domowego dzemu truskawkowego ( bardzo slodkiego)

Pod: kaszka manna ze szklanki mleka z kakaem , znowu pestkami dyni i czekoladka jakas chyba z ajerkoniakiem:P, jablko i herbata truskawkowa z miodem

Kol: salatka: brokuly, pol puszki groszku kons., jajko, plaster sera feta, troche kurczaka, plaster pomidora z lyzka majonezu i lyzeczka oliwy z oliwek do tego dwie kromki razowego z maselkiem i wedlina i po tym wszystkim kakao z miodem

mam wrazenie ze za raz pekne prosze o ocenke
kokos1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:13   #2987
gitarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Ojej, dawno mnie tu nie było
Obecnie mam sesje i chyba przez ten natłok wiedzy aż napisać mi się tu zachciało Staram się jedzeniowo wspomóc przyswajanie wiedzy

Taże moje 'sesyjne' jadło:
U (z przystosowaniem do lekkiej R, bo przez ostatnie dni tylko siedziałam nad książkami i chyba nieco się zastałam :p chce wiosnę, rower i poranne biegi !!!)

szklanka wody z cytryną

(po 8)
sn: owsianka (6łyżek płatków, pomarańcza, jabłko - utarte i wkrojone, kostka gorzkiej czekolady skrojona na wiórki, garść orzechów włoskich, łycha słonecznika, łyżka serka białego, jogurt naturalny + dwie łyżki kawki zbożowej - YAMI !)
kawka (łyżka zbożówki, łyżka ricore z magnezem ), 1:1 z mlekiem

ćwiczenia i otwarte okno

woda z magnezem (ach, nauka, nauka!)

orzeeeeechy

NAUKA - start !

(po 11)
2sn: dwie kromki razowca z białym serkiem, szynką z indyka, pomidorem, ogórkiem kiszonym hmm... jedna chyba miała jeszcze ser żółty, nie pamiętam
zielona herbata, mleko.

jabłko

(po 13)
kurczak jeszcze się nie rozmroził, więc...
hmm, deser (?)
-2/3 zgniecionego banana* utarte małe jabłuszko, połowa pomarańczy, nieco słonecznika, kostka czekolady gorzkiej, ORZECHY (myślenie! xD), łyżka białego serka, cynamon i jogurt, dwie łyżeczki zielonej herbatki z cytrynką i 'suchych' płatków owsianych - wszystko zmieszane, czyli mój ukochany domowy desero-jogurt
-zielona herbatka z dodaną cytrynką jw
- pół kromki z czymś :P
-stłuczony talerz....
* 2/3... bo przy robieniu nie wytrzymałam i musiałam wszamać 1/3

... orzeszki (ciii!)

Otwarte okienko i rozbudzenie po nauce - ćw nr2 na rozruszanie

(jakoś po 16)
ob: kurczak w musztardzie z pieczarkami i cebulką wymieszany z ryżem brązowym z sosem chińskim (z ananasem i brzoskwinkami ), buraaaaaaaczki.

(19 jakoś)
kol: dwie kromki razowca z pastą (pół puszki tuńczyka, dwie łychy białego serka, cebulka), pomidor, ogórek kiszony. Jedna kanapka z szynką z indyka
- szklanka ciepłego mleka z łyżką kawki zbożowej ( chce jeszcze!!! ale zasnąć o 22 jakoś też,więc... za dużo kawki i zielonki, więc będzie trudno )

---
edit
(po 21)
hmm, no i wpadła jeszcze miska musli w owocami (duża ilość, szczęśliwa paczka )

W poniedziałek będzie sądny dzień

Pozdróweczka!!

Edytowane przez gitarka
Czas edycji: 2010-01-30 o 20:35
gitarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:14   #2988
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez viline1988 Pokaż wiadomość
Owoców rzeczywiście tyci dużo ale jeśli nie utrudniają Ci chudnięcia to czym się martwisz Tyle ode mnie
Dziękuję za ocenę Dzisiaj trochę mi ten jadłospis nie wyszedł,fakt.Jutro się bardziej postaram
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:22   #2989
carmen4400
Zadomowienie
 
Avatar carmen4400
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: m.in Poznań
Wiadomości: 1 879
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez kokos1990 Pokaż wiadomość
NO teraz to juz chyba P

Iśn: owsianka: szklanka mleka 2%, 6 lyzek owsianych, garsc pestek z dyni, garsc laskowych, garsc rodzynek, slonecznik, kawa z mlekiem i miodem dość ładnie, ale kanapeczka jeszcze mogła wpaść

IIśn: activia truskawkowa 125g, wkruszony sucharek, drozdzowka z serem, cappucino czekoladowe chyba ok

Ob: miseczka zupy ogorkowej z miesem; grzybek: jajko, mleko, maka, lyzka owsianych, garsc pestek dyni polany jogurtem naturalnym z dwiema lyzkami domowego dzemu truskawkowego ( bardzo slodkiego) najadlaś się?bo ten grzybek to mały się wydaje... jak dla mnie nawet bardzo mało

deserek?

Pod: kaszka manna ze szklanki mleka z kakaem , znowu pestkami dyni i czekoladka jakas chyba z ajerkoniakiem:P, jablko i herbata truskawkowa z miodem to bym załatwiła jako deser, ale dobrze że to jest

Kol: salatka: brokuly, pol puszki groszku kons., jajko, plaster sera feta, troche kurczaka, plaster pomidora z lyzka majonezu i lyzeczka oliwy z oliwek do tego dwie kromki razowego z maselkiem i wedlina i po tym wszystkim kakao z miodem tu bardzo fajnie i smacznie

mam wrazenie ze za raz pekne prosze o ocenke
mi się generalnie podoba i wydaje mi się że lepiej i więcej niż było
__________________
carmen4400 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 18:33   #2990
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Takie oto U:

I: owsianka (5-łyżkowa) na mleku z jogurtem jagodowym i dużą garścią płatków pokroju BF, kawa z mlekiem

II: serek wiejski 200g z selerem marynowanym i ketchupem; kawałek pieczonej miruny; później gruszka

III: trzy naleśniki z białym serem, cynamonem i dżemem wiśniowym polane jogo naturalnym

IV: serek homo nat. otrębami śliwkowymi, przyprawą piernikową i aromatem wiśniowym; kawa z mlekiem again()

V: 2 kromki chlebka żytniego z: jajkiem i rzodkiewką; wiejskim, wędliną z indyka, ogórkiem i papryką

proszę łaaadnie o opinie i komentarze
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:41   #2991
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez Amel Pokaż wiadomość
Takie oto U:

I: owsianka (5-łyżkowa) na mleku z jogurtem jagodowym i dużą garścią płatków pokroju BF, kawa z mlekiem

II: serek wiejski 200g z selerem marynowanym i ketchupem; kawałek pieczonej miruny; później gruszka

III: trzy naleśniki z białym serem, cynamonem i dżemem wiśniowym polane jogo naturalnym

IV: serek homo nat. otrębami śliwkowymi, przyprawą piernikową i aromatem wiśniowym; kawa z mlekiem again()

V: 2 kromki chlebka żytniego z: jajkiem i rzodkiewką; wiejskim, wędliną z indyka, ogórkiem i papryką

proszę łaaadnie o opinie i komentarze
jesz strasznie dużo nabiału i jakos tak nie wiem sama czemu, ale mi sie nie podoba, chociaz wszystko co powinno być jest. Poza dzemikami wcinaj swieze owocki i ja bym obiad zjadła na podwieczorek, podwieczorek wywaliła, bo taki nijaki i dodała prawdziwy obiadek - zdrowe wegle, jakies białko i warzywka. Tyle ode mnie.

Edytowane przez kakaukowa
Czas edycji: 2010-01-30 o 18:46
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 18:52   #2992
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

moje dzisiejsze UUUU: ( mam taka nadzieje).....w pracy

woda z cytryna
śniadanie( 6:00): jogo naturalny+ zdrowy błonnik+ frutina+ otręzby żytnie+ herbata czerwona

śniadanie (11:00): jabłko + mamba malinowa + duuużo winogron+ herbata zielona

wpadło kilka cukierków haal"sów gardełko boli...ajjj.....

obiadek: (16:30): flaki ze słoika ( nic innego nie było....) duża micha

podwieczorek: ( 18:00): jabłko + kawa latte+ manadrynka

Kolacja 19:30) wieśniaczek+ ziarenka dyni+ ziarenka słonecznika+ zioła prownsalskie+ wkrojone pół pomidora+ 1.5 kromki ciężkiego chlebka razoweg+ kubas kakao

i jak dziś????:pr osi:
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:10   #2993
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Hmm...planuję R na jutro :
1.owsianka (4 łyzki,2 otrębów) na mleku 2%,jabłko
2.wydrążona grahamka z piersią z kurczaka i warzywami
3.makaron żytni (garść),pieczone w piekarniku udko z kurczaka,warzywa na patelnię
4.garść orzechów
5.kotelty sojowe,gotowane brokuły z sokiem z cytryny

Proszę o ocenę...coś zmienić?
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:23   #2994
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
moje dzisiejsze UUUU: ( mam taka nadzieje).....w pracy

woda z cytryna
śniadanie( 6:00): jogo naturalny+ zdrowy błonnik+ frutina+ otręzby żytnie+ herbata czerwona

śniadanie (11:00): jabłko + mamba malinowa + duuużo winogron+ herbata zielona

wpadło kilka cukierków haal"sów gardełko boli...ajjj.....

obiadek: (16:30): flaki ze słoika ( nic innego nie było....) duża micha

podwieczorek: ( 18:00): jabłko + kawa latte+ manadrynka

Kolacja 19:30) wieśniaczek+ ziarenka dyni+ ziarenka słonecznika+ zioła prownsalskie+ wkrojone pół pomidora+ 1.5 kromki ciężkiego chlebka razoweg+ kubas kakao

i jak dziś????:pr osi:
nie zapychaj się owocami, proszę.

Poza tym: marne śniadanie (zarówno 1 jak i 2..), do obiadu mogłaś dodać chociaż kromkę chleba, a do kolacji 2 kromki z szynką.
Aha i pamiętaj, że zielona herbata odwadnia i "wyziębia".
O czerwonej się nie wypowiadam.
Próbuj dalej..

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Etne Pokaż wiadomość
witam, przede wszystkim gratuluje pomysłodawczyni topicu ^^ aż mnie zainspirował do założenia konta ^^


Moje dzisiejsze R ; )

I 2 x ciemny razowy ze zbożem + czerw. papryka
II pokrojone marchewki papryki i jabłko do filmu
III sałatka żydowska z biedronki plus jakiś kotlecik
IV jogobella ananasowa + wyciśnęłam sok z marchewki -większy kubek
na kolację planuję zaparzyć bratka ; p


pozdrówka,
E.
nie znam się na R zbytnio ale, nawet JA widze, że:
za małe śn, owoce to nie posilek, kiepski (!!!) obiad, jogurty owocowe out! (!!), o kolacji nie wspomnę.
ale poczytaj prosze posty np Upgirl czy innych wzorowych wizażanek z R.. Im szybciej, tym lepiej!! .

Edytowane przez Black Cat
Czas edycji: 2010-01-30 o 19:25
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:36   #2995
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U
I: duży kawałek chleba raz.ciemnego ziarnistego:
pół z serkiem typu włoskiego campresi
pół z masłem szynką i serem;1 pomidor
cały twarożek grani z fitellą orzechowo- rodzynkowa, łyżką masła orzechowego, 1bananem; kawa z mlekiem
II: deser dr oetkera"biszkoptowy" ze sporą garścią suszonych bananów i sporą garścią nerkowców; kawa inka z magnezem z mlekiem
III: duża bułka razowa obie połowy z masłem, serkiem typu włoskiego campresi( złożona); mleko sojowe czekoladowe alpro
IV: duży kawałek chleba raz.ciemnego ziarnistego z masłem i serkiem typu włoskiego campresi; 1pomidor; pół ogórka świeżego, jajecznica z 2jaj na maśle i wielkim plastrze szynki babuni
PROSZĘ O OCENĘ (CAŁY DZIEŃ NA STUDIACH PRAWIE)
__________________
Świat nie jest taki zły
Turcja Alanya- 2007
Tunezja Sousse- 2008
Egipt Hurghada- 2009
Turcja Marmaris- 2010
Grecja Rodos
Egipt Sharm el sheikh- 2011
Izrael Jerozolima i Betlejem
Wyspy Kanaryjskie Fuerteventura- 2012
Grecja Kreta
2013- ?





mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:41   #2996
wanilij_ka
Przyczajenie
 
Avatar wanilij_ka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Dzisiejsze U

1. owsianka (mleko, 5 łyżek płatków owsianych, garść poduszkowców waniliowych, trochę płatków JUST FIT, miód ), jabłko

2. 2 kromki grahama (jedna z wiejskim i dżemem, druga z masłem orzechowym), mandarynka, ciastko domowej roboty, spora kostka czekolady z nadzieniem

3. 6/7 pierogów z kapustą i mięsem mielonym,

deser: cukierek

4. dwa plasterki babki, kawałek gorzkiej czekolady

5. 2 kromki grahama z margaryną, sałatą, jedna z wędliną i musztardą, druga z serem żółtym i ketchupem

Edytowane przez wanilij_ka
Czas edycji: 2010-01-30 o 19:47
wanilij_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:55   #2997
Fankaus5olga
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 139
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Moje przeziębieniowe
U;

I: micha płatków z kandyzowanymi ananasami, papają, rodzynkami i wiórkami kokosowymi z ciepłym mlekiem 3,2 ,
banannn
II: 2 kromki chałki z masłem,
serek wiejski z kawą i cukrem, 2 mandarynki
III: micha rosołu z furrą makaronu, marchewki i pietruchy (wiem,że kiepsko,ale miałam taką "przeziębieniową" zachciankę)
IV: micha budyniu czekoladowego na zimno z sokiem malinowym i wiśniami w syropie, jabłko
V:miska sałatki z pomidorów, ogórków kiszonych i tuńczyka,
kromka razowca z masłem i twarożkiem, zielona herbata z sokiem malinowym
__________________
Time of my life...
She's like the wind
Man in the mirror

M.J & P.S forever in my heart
Fankaus5olga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:57   #2998
Cherokee Rose
Raczkowanie
 
Avatar Cherokee Rose
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 130
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

lekkie R:

1. kromka orkiszowego(98kcal), wafel ryżowy <100%brązowy ryż>(37); na każde po łyżce oliwy z o.(164), do tego 100g serka wiejskiego lekkiego (81), ogórek kiszony

jogurt nat 180g(109)+ łyżka ziołomiodu głogowego(ok 81)+ 3łyżki owsianych(111)+ 2 łyżki zrodków pszennych(64)+ 3łyżki otrębów Sante z dodatkiem żurawiny(63)+ rodzynki<1garść>(83)+ 4suszone śliwki(76)+ 3suszone morele(84)+ 3suszone daktyle(42)+ łyżka żurawiny suszonej(38) +cynamon

samo śniadanie ma 1131 kcal, na rozkręcenie metabolizmu
kalorie liczone na podstawie danych ze strony www.ilewazy.pl

2. spora porcja zupy-kremu z brokułów

3. duszony filet z kurczaka po irańsku (m.in. z pomidorami, daktylami, rodzynkami; i mnóstwem innych dodatków); ogórek kiszony

4. 100g chudego twarogu z cynamonem i odrobiną mleka 2%

5. gotowane jajko z łyżką oliwy z o.

wysiłek w ciągu dnia: stretching, lekkie ćwiczenia na brzuch,uda,pośladki
__________________

Cherokee Rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 19:57   #2999
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

Mam nadzieję, że chociaż U wyszło. Bo w sumie tak może być, nie ? Czy to coś szkodzi, że w czasie diety i jedzenia typu R, pare dni będzie U ?
I - 0,5 litra kakao z mleka 0,5 %, szklanka płatków kukurydzianych, pomarańcza brak białka, płatki kukurydziane to zły pomysł, spróbuj samodzielnie skomponować jakieś muesli
II - dwa kawałki babki kakaowej polanej czekoladą z wiórkami kokosowymi, herbata czarna dobrze, że zjadłaś to w porannych godzinach, następnym razem jak już musisz to zjedz jeden kawałek, to nie jest posiłek
III - bułka razowa wieloziarnista z trzema plasterkami mortadeli i jedna część z ogórkiem a druga z pomidorem mortadela to nie jest zbyt dobra wędlina, spróbuj szynki drobiowej albo np. polędwicy, brak białka, przydałby się jakiś owoc, bo rozumiem, że to II śn ?
IV - 200g serka wiejskiego, trzy małe marchewki, 30g orzechów laskowych, szklanka soku multiwitamina tutaj ok, tylko postaraj się trochę urozmaicić bo kolacja co dzień jest taka sama
brak obiadu - ale te 6h snu pewnie to tłumaczy
ogólnie to mogło być gorzej, za mało warzyw, jutro z pewnością wkleisz przepiękny jadłospis, trzymaj się

+ z 6h snu
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-30, 20:06   #3000
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część X.

U. bardzo w biegu!

12.30 bardzo późne śniadanie! - owsianka ( 5łych płatków górskich, banan, garść rodzynek, laskowych, otrąb śliwkowych, na 2 szkl. mleka, 2 łyzeczki konfitury wiśniowej)
espresso, szkl wody.
14.30 na mieście, w biegu! obiad: miska gęstej zupy pomidorowej z duża ilością ryzu białego, naprawdę duży krokiet ze szpinakiem zapieczony z serem żółtym, porcja surówki z marchwi
kompot truskawkowy.
17,30 podwieczorek: latte z podwójną ilością mleka, croissant malinowy, 2 (3?) garście migdałów, 2 czekoladowe trufle.
20.30 kolacja: 2 duże kromki razowca z : masłem, bieluchem naturalnym 4x plasterek szynki z indyka ( cienkie jak cholera te plasterki, a innej wędliny w domu nie mialam :/ ) pomidorem, rzodkiewką, pietruszką, chrzanem
i żeby uzupełnić braki kalorii: 21.00: 2 garście orzechów włoskich, herbata goździkowo- pomarańczowa.

*(chodzę spać o 00.00)

ujdzie?

btw: czy na h przed snem jako ten posiłek białkowy nadaje sie hm mleko 2% z miodem/kakao?

Edytowane przez Black Cat
Czas edycji: 2010-01-30 o 20:18
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.