Mity i Sterotypy Fitnessowe - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-27, 16:51   #121
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Rare Bird, a po co ci te ćwiczonka? Znaczy się ładny kaloryfer fajna sprawa, ale lepiej zrobić kilka ćwiczeń podstawowych typu przysiad czy martwy ciąg zamiast tracić czas na machanie samych brzuszków (obojętnie którym programem)

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
mam 167 i ważę ok 53. przy takiej wadze to ja bym nie chudła, to jest w miarę niskie BMI. Tu potrzeba treningów siłowych i wytrzymałościowych przy zerowym bilansie kalorycznym. Wtedy resztki tłuszczu się pospalają.

jeżdzę na małym obciążeniu. tętno ok 130. wyliczyłam ze takie najlepsze dla mnie. i teraz nie wiem.... czyli jezeli na małym obciążeniu to tylko białka po rowerku tak?
Jak małe obciążenie to białko, może być troszkę tłuszczy. Węgle tutaj niepotrzebne
myslałam, ze przed snem to gdzieś ze 4 godziny jesc nie mozna. ja od ok 18 już nie jem. Przyjmuje się niejedzenie od 3 do 1 godziny przed snem. Ja uważam że najlepiej 1.5-2h, wtedy nie czuję się ciężko jak idę spać, ale też nie budzę się głodna. Sprawa indywidualna, ale 4h to trochę za dużo.

.
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 19:27   #122
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez majkas Pokaż wiadomość
Rare Bird, a po co ci te ćwiczonka? Znaczy się ładny kaloryfer fajna sprawa, ale lepiej zrobić kilka ćwiczeń podstawowych typu przysiad czy martwy ciąg zamiast tracić czas na machanie samych brzuszków (obojętnie którym programem)

---------- Dopisano o 17:51 ---------- Poprzedni post napisano o 17:40 ----------


.
Chciałabym po prostu wysmuklić brzuszek, nadać mu ładnego kształtu
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 20:09   #123
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

mam 167 i ważę ok 53. przy takiej wadze to ja bym nie chudła, to jest w miarę niskie BMI. Tu potrzeba treningów siłowych i wytrzymałościowych przy zerowym bilansie kalorycznym. Wtedy resztki tłuszczu się pospalają. wiesz bo mi słowa treningów siłowych i wytrzymałościowych mało mówi. mogłabyś to rozwinąć?... czy dalej mogę chodzic na to moje BPU i jeździć na rowerze w domu?...bo ja siłowni nie lubię za bardzo. wolę coś przy muzyce robić, tańczyć itd.




qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 07:21   #124
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
Chciałabym po prostu wysmuklić brzuszek, nadać mu ładnego kształtu
Brzuszki nie sa od wysmuklania, bylo powtarzane tyleeee razy

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
wiesz bo mi słowa treningów siłowych i wytrzymałościowych mało mówi. mogłabyś to rozwinąć?... czy dalej mogę chodzic na to moje BPU i jeździć na rowerze w domu?...bo ja siłowni nie lubię za bardzo. wolę coś przy muzyce robić, tańczyć itd.

To polub, albo bedziesz miala problem - przy niskiej wadze bedziesz sie dalej odchudzala, az bedziesz wychudzona, a tluszcz jak byl, tak bedzie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 10:22   #125
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

do Wyrak. hej
No mogę polubić w koncu wiele rzeczy musiałam w ciągu mojego życia. mam jeszcze pytanie a propos jedzenia. bo ja nie wiem czy za duzo białka nie jem. i moze z tego też mi np nogi nie chudną tylko zamieniają sie mięsnie. ja mam podobny schemat jedzenia codziennie. tzn. rano jem zawsze musli z mlekiem, później ciemny chceb przeważnie z wędliną lub serem i jakiś ogórek czy pomidor. później mieso ziemniaki lub makaron. itp. a później owoce i znowu np. serek wiejski a ponieważ lubie mleko to czesto przed snem piję je z miodem. no i jak tak patzrę to w każdym posiłku mam jakieś białko. mam wrazenie ze tego trochę za duzo. ale nie jestem pewna.

a na ta siłownie to myslisz, ze jak czesto w tygodniu powinnam chodzić? i ile ćwiczyć za jednym posiedzeniem?
qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 10:35   #126
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
do Wyrak. hej
No mogę polubić w koncu wiele rzeczy musiałam w ciągu mojego życia. mam jeszcze pytanie a propos jedzenia. bo ja nie wiem czy za duzo białka nie jem. i moze z tego też mi np nogi nie chudną tylko zamieniają sie mięsnie. ja mam podobny schemat jedzenia codziennie. tzn. rano jem zawsze musli z mlekiem, później ciemny chceb przeważnie z wędliną lub serem i jakiś ogórek czy pomidor. później mieso ziemniaki lub makaron. itp. a później owoce i znowu np. serek wiejski a ponieważ lubie mleko to czesto przed snem piję je z miodem. no i jak tak patzrę to w każdym posiłku mam jakieś białko. mam wrazenie ze tego trochę za duzo. ale nie jestem pewna.

a na ta siłownie to myslisz, ze jak czesto w tygodniu powinnam chodzić? i ile ćwiczyć za jednym posiedzeniem?
Bialko powinno byc w kazdym posilku, bo organizm nie potrafi go zmagazynowac na zapas, tak jak tluszczu. Potrafi jednorazowo wykorzystac niezbyt duza jego ilosc, dlatego bialko nalezy dostarczac regularnie i czesto. Patrzac na to, ze oprocz bialka w kazdym posilku spozywasz sporo innych produktow, stawialabym raczej na to, ze jest go za malo

W każdym Twoim posiłku widzę natomiast sporo węgli i to one raczej utrudniają chudniecie
a mleko z miodem toż to praktycznie same węgle i to jeszcze na noc
(bialeczka to tam tyle co koteczek naplakusial i wystarczy dla małego palusia u raczki)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 10:47   #127
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

do Rzabba

W każdym Twoim posiłku widzę natomiast sporo węgli i to one raczej utrudniają chudniecie ok. to z których mam zrezygnowac. bo owoc powinno sie jeśc codziennie, chleb razowy też. wiec tylko mogę no obiad jesc białko i warzywa bez wegli. bedzie ok?
a mleko z miodem toż to praktycznie same węgle i to jeszcze na noc haha lubię tego emoti jest śmieszny.
(bialeczka to tam tyle co koteczek naplakusial i wystarczy dla małego palusia u raczki)


dzieki za odpowiedz.
qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 11:01   #128
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Ja owoce jem sporadycznie i zyje dla mnie znacznie bardziej wartosciowym zrodlem witamin i mineralow sa warzywa
Chleb razowy tez nie jest pozycja obowiazkowa w jadlospisie oczywiscie nie mowie, ze nalezy zrezygnowac z niego czy z owocow. Raczej dziala to na zasadzie, ze jesli chleb to pelnoziarnisty a nie bialy, jesli cos slodkiego to lepiej owoc niz ciastko itp.
Postaraj sie w posilkach popoludniowych unikac wegli innych niz z warzyw, chyba ze jest to posiliek po treningu silowym.
Same owoce to nie posilek.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 11:22   #129
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Dzięki . przemyśle sobie wszystko i jakby cos to bede jeszcze pytac.
qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 13:36   #130
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
do Wyrak. hej
No mogę polubić w koncu wiele rzeczy musiałam w ciągu mojego życia. mam jeszcze pytanie a propos jedzenia. bo ja nie wiem czy za duzo białka nie jem. i moze z tego też mi np nogi nie chudną tylko zamieniają sie mięsnie. ja mam podobny schemat jedzenia codziennie. tzn. rano jem zawsze musli z mlekiem, później ciemny chceb przeważnie z wędliną lub serem i jakiś ogórek czy pomidor. później mieso ziemniaki lub makaron. itp. a później owoce i znowu np. serek wiejski a ponieważ lubie mleko to czesto przed snem piję je z miodem. no i jak tak patzrę to w każdym posiłku mam jakieś białko. mam wrazenie ze tego trochę za duzo. ale nie jestem pewna.

a na ta siłownie to myslisz, ze jak czesto w tygodniu powinnam chodzić? i ile ćwiczyć za jednym posiedzeniem?
Nie, nie jesz za duzo bialka najpewniej, jesz go zbyt malo zdecydowanie.

O jakim Ty rosnieciu miesni mowisz ? Znajac zycie, to masz wysoki tluszcz, a z miesniami lipa, a nie rozrosniete od niewiadomo czego...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 16:48   #131
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Do Wyrak!
jak mogę mieć wysoki tłuszcz skoro jestem szczupła? chcialam tylko wrócić do mojej wagi wyjściowej sprzed jakiegoś czasu. max 3 kilo zrzucić.
a mięśnie mi sie już zarysowują na nogach mimo, ze ćwiczę dopiero od 1,5 miesiąca i to BPU a nie na siłowni. także chyba nie są tłuste. Mam nie kompletną wiedze wiec pytam i drążę.
I jeszcze jedno. ile mam jeść tego białka? mam go pełno w każdym posiłku a Ty mi piszesz, ze jem za mało. nie wyobrażam sobie jesć wiecej. dzięki za odp.
qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 16:55   #132
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Piszesz, ze w kazdym posilku masz bialko
Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
rano jem zawsze musli z mlekiem - brak bialka

później ciemny chceb przeważnie z wędliną lub serem i jakiś ogórek czy pomidor - tutaj troche bialka jest ale ile tej wedliny lub sera? masz przynajmnijej 100g?

później mieso ziemniaki lub makaron. itp. powiedzmy, ze tu jesli chodzi o bialko jest ok

a później owoce - no tu od bialka to az kipi zupelny brak


i znowu np. serek wiejski - ok

a ponieważ lubie mleko to czesto przed snem piję je z miodem. - praktycznie brak bialka

no i jak tak patzrę to w każdym posiłku mam jakieś białko. mam wrazenie ze tego trochę za duzo. ale nie jestem pewna.
Wrazenie mylne
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 20:16   #133
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
Do Wyrak!
jak mogę mieć wysoki tłuszcz skoro jestem szczupła? chcialam tylko wrócić do mojej wagi wyjściowej sprzed jakiegoś czasu. max 3 kilo zrzucić.
a mięśnie mi sie już zarysowują na nogach mimo, ze ćwiczę dopiero od 1,5 miesiąca i to BPU a nie na siłowni. także chyba nie są tłuste. Mam nie kompletną wiedze wiec pytam i drążę.
I jeszcze jedno. ile mam jeść tego białka? mam go pełno w każdym posiłku a Ty mi piszesz, ze jem za mało. nie wyobrażam sobie jesć wiecej. dzięki za odp.
Skoro jestes szczupla, wrecz chuda, to po co w ogole to odchudzanie ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 12:41   #134
CaramelMacchiato
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 126
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

.
__________________
'Dream like you'll live forever. Live like you'll die today'
James Dean



Edytowane przez CaramelMacchiato
Czas edycji: 2013-01-26 o 22:45
CaramelMacchiato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 16:36   #135
qazwsxedc456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Do Wyrak
Zadałam inne pytanie. ile białka mam jeśc w ciągu dnia bo nie wiem. a to moja sprawa po co sie odchudzam. mógłbyś odpowiedzieć na pytanie? a nie komentować bez sensu.
qazwsxedc456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 17:04   #136
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
Do Wyrak
Zadałam inne pytanie. ile białka mam jeśc w ciągu dnia bo nie wiem. a to moja sprawa po co sie odchudzam. mógłbyś odpowiedzieć na pytanie? a nie komentować bez sensu.
Nie, nie udzielam rad osobom, o ktorych uwazam, ze chca niepotrzebnie sie odchudzac z potencjalnym zagrozeniem dla zdrowia.
Nie Tobie decydowac, czy w danych komentarzach jest sens czy nie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-29, 18:19   #137
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
Do Wyrak
Zadałam inne pytanie. ile białka mam jeśc w ciągu dnia bo nie wiem. a to moja sprawa po co sie odchudzam. mógłbyś odpowiedzieć na pytanie? a nie komentować bez sensu.
1 do 2 g na kazdy kilogram masy ciala, ogolnie lepiej nie schodzic ponizej 1,5 g na kazdy kilogram.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 06:30   #138
Papillon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 637
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez qazwsxedc456 Pokaż wiadomość
Do Wyrak
Zadałam inne pytanie. ile białka mam jeśc w ciągu dnia bo nie wiem. a to moja sprawa po co sie odchudzam. mógłbyś odpowiedzieć na pytanie? a nie komentować bez sensu.
Czyżby zagubiony motylek?
Papillon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 16:02   #139
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Nie wiem czy moje pytanie pasuje na ten wątek,ale widzę że tu się wypowiadają osoby, które się znają,więc pytam

Otóż przez ostatni miesiąc schudłam 3 kg.Ograniczam jedzenie,w ogóle nie jem słodyczy,ostatni posiłek 2-3h przed snem i ćwiczę na orbitreku,agrafce i skaczę na skakance.
Wszystko byłoby dobrze,ale niestety schudłam też w biuście
Wiem,że jak chudniemy to wszędzie,niestety nie można wybrać tej partii która nam najbardziej przeszkadza.Moim największym problemem są nogi.
I moje pytanie jest takie czy takie ćwiczenia,które są przeznaczone najbardziej na nogi sprawią,że nie będę aż tak traciła w biuście i czy jest w ogóle sens aby tylko postawić na takie ćwiczenia typu właśnie agrafka,przysiady i temu podobne???

I powiem jeszcze,że ważę 64kg przy 170cm.
Chciałabym tak 60-61kg i wyszczuplić przede wszystkim nogi.
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 16:49   #140
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez estrella18 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moje pytanie pasuje na ten wątek,ale widzę że tu się wypowiadają osoby, które się znają,więc pytam

Otóż przez ostatni miesiąc schudłam 3 kg.Ograniczam jedzenie,w ogóle nie jem słodyczy,ostatni posiłek 2-3h przed snem i ćwiczę na orbitreku,agrafce i skaczę na skakance.
Wszystko byłoby dobrze,ale niestety schudłam też w biuście
Wiem,że jak chudniemy to wszędzie,niestety nie można wybrać tej partii która nam najbardziej przeszkadza.Moim największym problemem są nogi.
I moje pytanie jest takie czy takie ćwiczenia,które są przeznaczone najbardziej na nogi sprawią,że nie będę aż tak traciła w biuście i czy jest w ogóle sens aby tylko postawić na takie ćwiczenia typu właśnie agrafka,przysiady i temu podobne???

I powiem jeszcze,że ważę 64kg przy 170cm.
Chciałabym tak 60-61kg i wyszczuplić przede wszystkim nogi.
No niestety tkanka tluszczowa redukuje sie z calego ciala. Jesli chcesz zrzucic kolejne 4 kg musisz sie niestety pogodzic z tym, ze z biustu tez pojdzie troche objetosci. Nie ma specjalnie sensu stawiac tylko na cwiczenia na nogi, chociaz jesli na nich specjalnie Ci zalezy, przy niskokalorycznej diecie i cwiczeniach na te partie ciala spalisz nie tylko tkanke tluszczowa ale i troche miesni (jesli masz bardzo rozbudowane miesnie w nogach) wiec w efekcie beda te nogi chudsze (ale to tez kosztem biustu). Lepiej w Twoim przypadku chyba postawic na jakies kardio - moze bieganie (?) i po spaleniu tkanki tluszczowej wymodelowac nogi.
To co mozesz zrobic teraz to wprowadzic cwiczenia rozciagajace na miesnie nog albo wprowadzic pozycje jogi rozciagajace nogi w celu ich wysmukniecia. Mozesz tez kupic w aptece ziola do drenazu, zeby pozbyc sie zapasow wody z nog i tylka (tam najczesciej kobietom sie woda zatrzymuje i duzy efekt wysmuklenia mozna uzyskac po pozbyciu sie jej) i pic 1.5 litra wody mineralnej dziennie.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 20:34   #141
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez estrella18 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy moje pytanie pasuje na ten wątek,ale widzę że tu się wypowiadają osoby, które się znają,więc pytam

Otóż przez ostatni miesiąc schudłam 3 kg.Ograniczam jedzenie,w ogóle nie jem słodyczy,ostatni posiłek 2-3h przed snem i ćwiczę na orbitreku,agrafce i skaczę na skakance.
Wszystko byłoby dobrze,ale niestety schudłam też w biuście
Wiem,że jak chudniemy to wszędzie,niestety nie można wybrać tej partii która nam najbardziej przeszkadza.Moim największym problemem są nogi.
I moje pytanie jest takie czy takie ćwiczenia,które są przeznaczone najbardziej na nogi sprawią,że nie będę aż tak traciła w biuście i czy jest w ogóle sens aby tylko postawić na takie ćwiczenia typu właśnie agrafka,przysiady i temu podobne???

I powiem jeszcze,że ważę 64kg przy 170cm.
Chciałabym tak 60-61kg i wyszczuplić przede wszystkim nogi.
Nie, tluszczu nie traci sie miejscowo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:13   #142
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez estrella18 Pokaż wiadomość

I moje pytanie jest takie czy takie ćwiczenia,które są przeznaczone najbardziej na nogi sprawią,że nie będę aż tak traciła w biuście i czy jest w ogóle sens aby tylko postawić na takie ćwiczenia typu właśnie agrafka,przysiady i temu podobne???
Ćwicz co lubisz, pilnuj diety. Schudniesz ogólnie, bo (jak Wyrak napisał) miejscowo się nie da. Jeśli do tego co robisz dołożysz trochę ćwiczeń na klatkę piersiową (rozpiętki, pompki, przyciąganie drążka górnego, plank, przyciąganie drążka dolnego siedząc) to wzmocnisz mięśnie klatki a przez to optycznie spadek w biuście będzie mniejszy
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 21:25   #143
misiunia1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 23
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Tak czytam sobie wasze posty i usmiecham sie sama do siebie. Skaczecie sobie do oczu w tak ladny, bardzo dyplomatyczny sposob Co do tych mitow to szkoda ze jednej partii ciala nie mozna bardziej uszczuplic bo moje lydki sa nieproporcjonalne do reszty mojego ciala (nie cierpie moich lydek )
__________________
Kocham wszystkie psiaki
misiunia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 22:25   #144
ToTylkoLogin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 44
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cieszę się, że istnieje taki wątek. Brawo dla założyciela. : )
Na pewno będę tutaj zaglądała i jeśli coś znajdę ciekawego, na pewno się z Wami podzielę.
ToTylkoLogin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 02:52   #145
niezapomniane
Raczkowanie
 
Avatar niezapomniane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 98
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

odchudzić jedną partię ciała -nie, ale odessać się można
niezapomniane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 20:59   #146
kochanica_szatana
Zakorzenienie
 
Avatar kochanica_szatana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 3 421
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Hm... A ja znalazłam Zestaw ćwiczeń na redukcję na forum SFD... No ale mam pytanie, bo nie mogę ogarnąć tego jakoś Otóż jak wygląda przysiad skrętny?
I co to ten dip?

Przysiad skrętny - 100x
Podciąganie - 6x
Dip - 6x
Przysiad skrętny - 80x
Podciąganie - 12x
Dip - 12x
Przysiad skrętny - 60x
Podciąganie - 18x
Dip - 18x
Przysiad skrętny - 40x
Podciąganie - 24x
Dip - 24x - 18 + 6
Przysiad skrętny - 20x
Podciąganie - 30x
Dip - 30x
kochanica_szatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 07:25   #147
majkas
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cork, IE
Wiadomości: 1 293
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Dip: stajesz blisko ławeczki (może być krzesło), w leciutkim rozkroku (na szerokość bioder), tyłem do ławeczki. Chwytasz krawędź rękoma, tak jakbyś chciała siadać. Ale zamiast siadać to obniżasz się tak by pupa zeszła poniżej poziomu ławeczki (kolana będą na wyższym poziomie niż biodra). Tak jakbyś chciała pupę w czymś "umoczyć". Po czym pomagając sobie rękami wracasz do pozycji wyjściowej (siad w powietrzu z rękami na krawędzi ławki).

Przysiad skrętny: normalny przysiad, tylko tłów obracasz raz w prawo, raz w lewo, by zaangażować bardziej mięśnie brzucha. Można robić z obciążeniem (hantelki w dłoniach na wysokości uszu trzymane, wewnętrzna strona nadgarstków do przodu), ale nie polecam dużego (przy tej ilości powtórzeń).
__________________
Odliczanie do 19.09.2014!
majkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 17:28   #148
mysiak
Wtajemniczenie
 
Avatar mysiak
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa i okolice
Wiadomości: 2 185
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Wyraku, chciałam Ci bardzo podziękować za ten wątek. Szczególnie, że sama jestem poniekąd "ofiarą" fitnessowych mitów.

Parę lat temu, jeszcze w LO, przez 4 miesiące codziennie machałam kilkaset brzuszków (3 razy dziennie) i mocno ograniczyłam jedzenie. Ponieważ trochę schudłam i byłam w stanie robić coraz więcej brzuszków, ale mięśni brzucha nadal nie było widać pod warstwą tłuszczu, poszłam po radę do wuefistki. Nie wspomniała słowem o różnych typach ćwiczeń, ani o tym, że nie da się spalić tłuszczu miejscowo, że machanie brzuszków nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Zamiast sensownego treningu poradziła mi, żebym kupiła sobie w TV markecie stymulujące elektrycznie "motylki", bo "widać ćwiczenia moim mięśniom brzucha nie pomagają i już"

Od kilku dni powoli przegryzam się przez podforum fitness, bo chciałabym poprawić kondycję i zadbać trochę bardziej o ciało (stepper i kremy to za mało ). Na razie czytam i zapisuję co cenniejsze informacje, istniejące wątki są kopalnią wiedzy. Dzięki Wam dowiedziałam się już sporo, ale ciągle odczuwam niedosyt. Czytam dalej
__________________

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37

Edytowane przez mysiak
Czas edycji: 2010-04-24 o 17:30
mysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 15:46   #149
boangelina
Rozeznanie
 
Avatar boangelina
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: ślązaczka-śpiewaczka
Wiadomości: 641
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Hej.

Jutro bede goscinnie uczestniczyc w wykładzie pana J.Zoledzia doktora od fizjologii miesni i wysilku fizycznego. Zdam relacje, zanotuje najciekawsze odkrycia
boangelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:29   #150
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Mity i Sterotypy Fitnessowe

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
7)„Tluszcz zamienia sie w miesnie”; „miesnie mi urosly na redukcji”, „chce sie odchudac, ale boje sie robic takie czy siakie cwiczenia urosna mi miesnie, a chce je wyszczuplic” – tluszcz i miesnie to zupelnie dwie rozne tkanki. Niemozliwa jest przemiana jednej w druga i ciach bajera. Do spalania tluszczu jest niezbedny deficyt kaloryczny. Przy deficycie, traci sie tez miesnie – wlasciwie dobrany program cwiczen i dieta minimalizuje utrate miesni i maksymalizuje utrate tluszczu, ale jest fizycznie niemozliwe, zeby na deficycie kalorycznym nabierac masy miesniowej. Podobnie – na dodatnim bilansie kalorycznym, podczas budowania masy miesniowej, nie da sie naraz spalac tluszczu (mozna za to obnizyc sobie %bf, bo jesli nabieramy masy i sa to glownie miesnie, to tluszcz jako % masy ciala bedzie nizszy).Analogicznie z irracjonalna bojaznia na wizazu do lapania sie za cwiczenia silowe, jakoby to prowadzilo do wielkiego rozrostu miesni. Nie tylko zreszta silowe, nieraz jest to bardziej ogolne. Tymczasem, wielkie odkrycie – miesnie nie biora sie z powietrza. Do zyskania masy miesniowej potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny i cwiczenie tych miesni. W przeciwnym wypadku, nic nie urosnie

Z grubsza tyle, mysle, ze te sterotypy sa na tyle czeste, ze warto o tym popisac. Pytania, komentarze i dodawanie innych jak najbardziej mile widziane

Może tak... Skąd taki pogląd, że 'potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny'? Za przeproszeniem, nie jest to rzetelna i z pewnością nie w 100% prawdziwa informacja.

Jeśli po intensywnym treningu siłowym pożywimy się prostymi węglowodanami, nastapi pozniejszy wyrzut insuliny. Po jakims krotkim czasie zjemy sobie białko- nie dosc, ze unikniemy proteolizy, to dodatkowo miesnie beda syntetyzowac sobie białka, czyli urosną. Mimo, iż całkowity bilans kaloryczny wcale nie bedzie dodatni. Nie ma on wiele do rzeczy w tym wypadku.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 11:21:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:04.