Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy????? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 08:49   #31
aferaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 236
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Hathor90, żenujące jest, że w XXI wieku kobieta jest w stanie publicznie pisać takie rzeczy i być tak niedoinformowana. Wstyd.
A Motylka chociaż nie znam, to bardzo lubię
aferaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 09:21   #32
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez aferaa Pokaż wiadomość
A Motylka chociaż nie znam, to bardzo lubię
ha, dzięki i Anka_85 też dziękuje bo juz wpadałam w depresje
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 09:55   #33
Hathor90
Raczkowanie
 
Avatar Hathor90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 63
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Z miom piekiem byłam u kilku weterynarzy i wszyscy mowili ze powinna miec raz szczeniaki a potem sie ja wysterylizuje
Hathor90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 09:59   #34
Shihtzak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 59
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez Hathor90 Pokaż wiadomość
Z miom piekiem byłam u kilku weterynarzy i wszyscy mowili ze powinna miec raz szczeniaki a potem sie ja wysterylizuje
Skoro tak chodzisz po wetach to czemu nie zapytałaś o rozwój szczeniaków?

I po co ta ciąża skoro i tak trzeba sukę wysterylizować? To się kupy nie trzyma.
Shihtzak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 11:25   #35
Hathor90
Raczkowanie
 
Avatar Hathor90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 63
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Weterynarzy juz dawno sie pytałam a ciaza po to bo powiedzieli zeby raz miała i potem bedzie mozna ja wysterylizowac, mieszkam w małym miasteczku i jest u mnie tylko 1 weterynaarz nie mam do kogo innego isc i sie zapytac kiedy otworza oczy, jak byłam kiedys tzn jakis rok temu w olsztynie bo pies mojgo chłopaka miał operacje to sie wtedy pytałam i tez mowili weterynarze ze powinna miec raz dzieci.
Hathor90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 11:51   #36
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
ha, dzięki i Anka_85 też dziękuje bo juz wpadałam w depresje
no co Ty, jaka depresja?

tak się zastanawiam z kąd taka "niechęc" do Motylka?
czy kiedykolwiek Ona chciała źle dla jakiegokolwiek zwierzęcia?
ktoś krzywdzi zwierzeta, to od razu lincz (to rozumiem)
ktoś chce dobrze, to od razu, atak.(tego to ja nie pojmę do końca życia)



Cytat:
Napisane przez Hathor90 Pokaż wiadomość
Z miom piekiem byłam u kilku weterynarzy i wszyscy mowili ze powinna miec raz szczeniaki a potem sie ja wysterylizuje
niestety.weterynarze do jakich chodzisz są delikatnie mówiąc w temacie psów jakieś kilka lat w plecy.poziom ich wiedzy jest na miernym poziomie.
tak samo jest z samiczkami królików... lekarze też takie bzdury gadają, że muszą byc młode. że aż ręce opadają...
a później schroniska pełne, adopcje pełne i tak w kółko :/
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:00   #37
Hathor90
Raczkowanie
 
Avatar Hathor90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 63
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Widocznie weterynarz wprowadził mie w bład i tyle
Hathor90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 12:14   #38
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez Hathor90 Pokaż wiadomość
Widocznie weterynarz wprowadził mie w bład i tyle
bo samemu nie łaska poczytac i poszukac ?:-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 12:21   #39
kukis
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 670
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

No Motylku - dobrze, że się psychologiem nie skonczylo, bo jakbys popadla w depresje to koniec

Hathor90 - zmien weta, bo jeszcze zle dobierze kiedys jakies leki przez tą swoja niewiedze i skrzywdzi twojego psa..
__________________
Nie mogłem w to uwierzyć, lecz Ty wiedziałaś już,
Że to śmierć odwiedziła nasz dom.
I krzyczałem - nie zabieraj Jej,
Zostaw Małą, zostaw proszę cię,
Ale ona tylko uśmiechnęła się, mówiąc - ma już tylko mnie...

kukis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:29   #40
Hathor90
Raczkowanie
 
Avatar Hathor90
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 63
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Wybacz paulo szukałam i czytałam na tan temat i na roznych stronach roznie pisze, a jezeli weterynarz mowił ze powinna miec wiec myslalam ze sie na tym zna i tyle
Hathor90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 13:31   #41
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez Hathor90 Pokaż wiadomość
Wybacz paulo szukałam i czytałam na tan temat i na roznych stronach roznie pisze, a jezeli weterynarz mowił ze powinna miec wiec myslalam ze sie na tym zna i tyle
moim zdaniem ten mit o tym że suki muszą miec szczenieta jest jeszcze głęboko zakorzeniony w co niektórychm lekarskich głowach...
innego wytłumaczenia nie widze...
i tak, poza tym wszystkim, myśle że co niektórzy powinni miec odebrane prawo do wykonywania zawodu weterynarza
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 14:51   #42
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Hathor jeśli chciałabyś zasięgnąć dość rzetelnej wiedzy na temat psów to wejdź na dogomania.pl i tam poczytaj. Co do wetów w Twoich okolicach to chyba najlepiej radzić się tych z UWM w Olsztynie bo z doświadczenia wiem, że inni nie są najlepsi. Weterynarz, ktory radził Ci, żeby suka urodziła i potem została wysterylizowana to zwykły naciągacz i powinień mieć zakaz uprawiania zawodu. Chciał zarobić na opiece nad suką w czasie ciąży, na porodzie gdyby były komplikacje, na szczepieniach i odrobaczeniu szczeniaków, a potem ładne pieniądze chce zarobić na sterylizacji... Osobiście omijałabym go szerokim łukiem.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:34   #43
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

dziewczyno nie naskakuj na osoby które ci piszą o sterylizacji! mają świętą rację. ja wiem, że cieszysz się, że Twoje pieski znajdą dom ale jeśli naprawdę kochasz zwierzęta to myśl nie tylko o swoich ale tez o tych bezdomnych. małe pieski łatwo znajdą dom bo są małe i puchate a te stare, schorowane lub oszpecone? co z nimi? mają cierpieć bo ktoś twierdzi, że psy ot tak sobie można rozmnażać... witki opadają!
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:28   #44
zebrra
Raczkowanie
 
Avatar zebrra
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 475
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Przepraszam, ale po przeczytaniu Twoich postów Hathor90 po prostu umarłam... Nawet jeśli ciąża Twojej suczki (nie suki ) była nieplanowana jak piszesz, to w czasie jej trwania należałoby dowiedzieć się wszystkiego co tylko możliwe na temat szczeniąt! Nie tylko pielęgnacji, ale również socjalizacji, bo to równie ważne. Wejdź proszę na dogomanię i poczytaj trochę, bo tam naprawdę mądre rzeczy ludzie piszą... Trzymam kciuki, żeby wszystkie Twoje szczeniaki znalazły odpowiedzialne domy i żeby wszystkie zostały wysterylizowane/wykastrowane
__________________
START 22/10/2008 - do zrzucenia 37kg
META 02/04/2009 - zrzucone 40kg
Zaczynam znowu 27/04/2016 - do zrzucenia 37kg
zebrra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 08:15   #45
Viris
Zakorzenienie
 
Avatar Viris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Tego nawet ja nie wiem...
Wiadomości: 4 224
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Dziewczyny - wielu weterynarzy wie dokładnie jakie bujdy wciskają właścicielom suczek !!! Ale to jest biznes!. Urodzi się miot ( pech jak naturalnie - ale zawsze coś się zarobi ), potem szczepienia, odrobaczanie, a po odkarmieniu sterylka. Co za wet łasy na kasę od razu zaproponuje sterylkę i pozbawi się szansy na taką kasę
Tylko weci którym na prawdę zależy na walce z bezdomnością zwierzaków zalecą zabieg od razu.
__________________




18,8 kg mniej od 26.01.2007 . Zamiast XL - M/S
Viris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:13   #46
MNNS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Moje pieski otworzyły oczy po 16 dniach a Ty załozycielko tematu nie przejmuj się tymi bucami ze schronisk co myślą że mogą rządzić ludźmi. Moja labradorka też miała nieplanowany rozród 5 czarnych szczeniaków przyszło na świat, też mi na jakimś forum bluzgali chociaż zapytałem o coś innego całkiem. Z takimi ludźmi nie ma co dyskutować oni są aspołeczni. To że tyle zwierząt jest w schroniskach to tylko i wyłącznie ich wina. Ci niby wolontariusze nic nie robią po za sprzątaniem i karmieniem psów. Słabo się widocznie reklamują, i nie organizują żadnych akcji skoro tyle psiaków jest u nich. Znam tereny w Polsce gdzie założenie schroniska jest nie możliwe ponieważ każdy pies który tam trafia natychmiast znajduje właściciela. I jakby takie przepełnione schroniska zamiast narzekać na ludzi zaczęły współpracować ze sobą to na pewno nie było by tylu zwierzaków bezdomnych.
Pozdrawiam.
MNNS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-05, 13:41   #47
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez MNNS Pokaż wiadomość
To że tyle zwierząt jest w schroniskach to tylko i wyłącznie ich wina. Ci niby wolontariusze nic nie robią po za sprzątaniem i karmieniem psów. Słabo się widocznie reklamują, i nie organizują żadnych akcji skoro tyle psiaków jest u nich.

Oj durni i źli ci wolontariusze. Namnożą tych psów, nawsadzają do schronisk, a potem narzekają. I jeszcze nie chce im się żadnych akcji organizować, a przecież sprzątanie psich boksów za darmo to sama radość, przyjemność i wypoczynek.


Cytat:
Napisane przez MNNS Pokaż wiadomość
Znam tereny w Polsce gdzie założenie schroniska jest nie możliwe ponieważ każdy pies który tam trafia natychmiast znajduje właściciela.
Powiedz mi gdzie, przeprowadzę się tam
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 00:29   #48
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez MNNS Pokaż wiadomość
Moje pieski otworzyły oczy po 16 dniach a Ty załozycielko tematu nie przejmuj się tymi bucami ze schronisk co myślą że mogą rządzić ludźmi. Moja labradorka też miała nieplanowany rozród 5 czarnych szczeniaków przyszło na świat, też mi na jakimś forum bluzgali chociaż zapytałem o coś innego całkiem. Z takimi ludźmi nie ma co dyskutować oni są aspołeczni. To że tyle zwierząt jest w schroniskach to tylko i wyłącznie ich wina. Ci niby wolontariusze nic nie robią po za sprzątaniem i karmieniem psów. Słabo się widocznie reklamują, i nie organizują żadnych akcji skoro tyle psiaków jest u nich. Znam tereny w Polsce gdzie założenie schroniska jest nie możliwe ponieważ każdy pies który tam trafia natychmiast znajduje właściciela. I jakby takie przepełnione schroniska zamiast narzekać na ludzi zaczęły współpracować ze sobą to na pewno nie było by tylu zwierzaków bezdomnych.
Pozdrawiam.
rece opadaja smutne bardzo jak tak wogole mozna myslec...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 08:56   #49
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
moim zdaniem ten mit o tym że suki muszą miec szczenieta jest jeszcze głęboko zakorzeniony w co niektórychm lekarskich głowach...
innego wytłumaczenia nie widze...
i tak, poza tym wszystkim, myśle że co niektórzy powinni miec odebrane prawo do wykonywania zawodu weterynarza
Powinni przeprowadzać tak co 5 lat obowiązkowe egzaminy. Bo nietylko w tym temacie weterynarze kompletnie się nie orientują.

Autorko wątku- byłas kiedys w schronisku? Widzialas zdychajace na parwowiroze i inne wirusy szczeniaki? Widzialas pieski wlasnie w typie pudelka, ktorych siersc byla cala posklejana psimi odchodami? Psy cierpiące na kaszel kennelowy? Psy które kaszlą wyrzucając z siebie zieloną maź? Psy który nawzajem się gryzą, zagryzają? Psy które z racji tego, że są zamknięte w małej klatce bez możliwości codziennego chociaż jednego dłuższego spaceru wyją, okaleczają się (choćby odgryzają sobie ogon)?
Albo też psy siedzące gdzieś w kącie, stłamszone przez resztę z boksu, ciche, ze smutnym wzrokiem?

Jeślibyś to widziała to pierwsze co byś zrobiła po odkryciu że suczka jest w ciąży to kazała weterynarzowi przeprowadzić sterylizację aborcyjną.

Ale najprawdopodobniej jesteś tym jednym spośród Polaków, który warunki schroniska zna tylko z opowieści i uznaje, że jego ten problem nie dotyczy.

Teraz już nic nie zrobisz, ale pomyśl trochę zanim Twoja suka urodzi kolejny miot.


Użytkownik MNNS to chyba jakieś alter ego autorki wątku zawsze się pojawi nagle ni stąd ni zowąd nowy użytkownik popierający autora i jeżdżący po reszcie

Edytowane przez klaki
Czas edycji: 2011-09-07 o 08:58
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-07, 09:34   #50
seidhee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 230
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez klaki Pokaż wiadomość
Użytkownik MNNS to chyba jakieś alter ego autorki wątku zawsze się pojawi nagle ni stąd ni zowąd nowy użytkownik popierający autora i jeżdżący po reszcie
Może tylko troll? Zauważ, że wykopał(a) wątek sprzed paru lat...
seidhee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 09:44   #51
klaki
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1 310
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Cytat:
Napisane przez seidhee Pokaż wiadomość
Może tylko troll? Zauważ, że wykopał(a) wątek sprzed paru lat...

Racja, nie spojrzałam na datę (:
klaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-09, 20:00   #52
dzastin80
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

pieski zaczynają słyszeć i widzieć od 13 do 20 dnia
dzastin80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 10:13   #53
idukla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Dlaczego pieski, które są tak chore, okaleczają sie itd.. nie są usypiane tak jak w innych cywilizowanych krajach? Czy nie jest to humanitarne rozwiązanie?
Jak można kochać zwierzęta, patrzeć na taką męczarnię psów w schroniskach i marnować czas na linczowanie autorki postu- wy kochający zwierzęta wolontariusze?
Nie dziwię się, że nikt nie chce chorych, wyjących, z posklejaną sierścią psów ze schroniska.
Dlaczego nie słychać o żadnych kampaniach na temat porzucania zwierzaków? Żadnych zbiórek kasy na schroniska itp.. ????
Jest naprawdę dużo pieniędzy dla organizacji pożytku publicznego - czemu ich nie wykorzystujecie tylko linczujecie autorkę postu??? Ludzie też chętnie dają na zwierzaki ale muszą o tym usłyszeć. Zajmijcie się czymś pożytecznym, co naprawdę przyniesie efekty.

Akurat jestem w podobnej sytuacji. Moja suka duży szwajcarski pies pasterski została zapłodniona przez sąsiada owczarka niemieckiego, który nocą przekopał się pod ogrodzeniem i juz tydzień po porodzie mamy chętnych na wszystkie szczeniaki, i to wśród znajomych, z którymi cały czas będziemy mieć kontakt. Więc chyba nie jest to dramat, gdybysmy nie znaleźli im dobrych domów to by zostały uśpione.
Trochę tolerancji paniusie, nie każdy oddaje psy do schroniska, są też i dobrzy ludzie...
idukla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:55   #54
kingek4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Otwarcie oczu u szczeniaków-kiedy?????

Jak czytam wasze wypowiedzi szanowne "wolontariuszki" to przychodzi mi do głowy jedno słowo: MASAKRA. Kobieta zapytała o jedną niewinną rzecz dotyczącą rozwoju szczeniaka, a zrobiłyście się tak agresywne, że szkoda gadać. Tak nie powinien zachowywać się wolontariusz. Wstyd mi za was. Każdy kto posiada zwierzę, nieważne jakiej płci podejmuje się odpowiedzialności za zwierzaka i ta pani ją podjęła. Nie wasza sprawa czy będzie sterylizować tego pieska. To jej sprawa, a wam nic do tego! Nie zabiła, nie głodziła, nie biła. Zwyczajnie psina zaszła w ciąże. Zdarza się. Tak samo jak u ludzi. Wy jej nie dajecie pieniędzy na utrzymanie zwierzęcia ani na leczenie, więc jakim prawem wtrącacie się w jej sprawy? A może nigdy nie będzie chciała wysterelizywać i za jakiś czas znów będą małe. I pewnie znowu znajdzie dla nich dom, jednak drugi raz zastanowi się zanim poprosi was o pomoc, bo zamiast jej udzielić, próbujecie innym mówić co mają robić i to w bardzo nieprzyjemny sposób.
Problem ze zwierzętami w schronisku to nie kwestia rozmnażania się - nie bezpośrednio. Problem ten wiąże się z nieodpowiedzialnością właścicieli. Większość bowiem zwierzaków kiedyś miało swój dom i to właściciele nie umieli sobie z tą odpowiedzialnością poradzić lub tak jak w tym przypadku za dużo ciepła odebrali od "życzliwych". Należałoby zastanowić się nad innym kierunkiem a mianowicie na edukowaniem potencjalnych i obecnych właścicieli, nad jakimiś kampaniami społecznymi.
kingek4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-19 12:55:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.