Pozyskiwanie narządow od skazańcow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy jestem ZA,czy PRZECIW pobierania narządow od więźniow skazanych na dożywocie
TAK-jestem zdecydowanie ZA 9 25,71%
NIE-jestem zdecydowanie na NIE 13 37,14%
NIE MAM ZDANIA 4 11,43%
TAK,ale w szczegolnych przypadkach 10 28,57%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 35. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-11, 11:47   #1
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334

Pozyskiwanie narządow od skazańcow


Wczoraj ogladałam ciekawy program o przeszczepach twarzy przeprowadzanych w CHINACH.

W trakcie tego programu pojawił się wątek mowiący o tym,że jakiś czas temu Chińska medycyna korzystała z narządow do przeszczepow więźniow skazanych na dożywocie,jednak świat był temu bardzo przeciwny i wywołało to wielką dyskusję na temat praw człowieka.
W trakcie tego programu wywołała się w domu dyskusja zwolennikow i przeciwnikow tej metody pozyskiwania narządow.
Chiałabym sie dowiedzieć,co o tym myślicie.
Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-01-11 o 12:03
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 11:58   #2
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Programu nie oglądałam, niewiele na ten temat słyszałam szczerze mówiąc i zdania wyrobionego nie mam.

Rozumiem, że chodzi i pozyskiwanie narzadów do badań różnego rodzaju...? Bo, jak się domyślam, taki dożywotni skazaniec, umierając pewnie nie zawsze mógłby być ewentualnym dawcą ze względu na wiek...? Pytam, bo naprawdę jestem totalnym laikiem w tym temacie, nie posiadam wiedzy i chciałabym dowiedziec się więcej, aby owe stanowisko mieć.

Byłabym wdzięczna za jakieś linki do artykułów.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:05   #3
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Programu nie oglądałam, niewiele na ten temat słyszałam szczerze mówiąc i zdania wyrobionego nie mam.

Rozumiem, że chodzi i pozyskiwanie narzadów do badań różnego rodzaju...? Bo, jak się domyślam, taki dożywotni skazaniec, umierając pewnie nie zawsze mógłby być ewentualnym dawcą ze względu na wiek...? Pytam, bo naprawdę jestem totalnym laikiem w tym temacie, nie posiadam wiedzy i chciałabym dowiedziec się więcej, aby owe stanowisko mieć.

Byłabym wdzięczna za jakieś linki do artykułów.
poszukam w necie coś na ten temat.program leciał w czoraj na DISCAWERY,być może będą powtorki.

tak,narządy do przeszczepow były pozyskiwane od skazańcow na dożywocie (być może powiedzieli tak do TV,a może byli to więźniowie skazania na karę Smierci ),więc siłą rzeczy najpierw wycinali mu bez jego zgody mu np. watrobę, ktorą wszczepili komuś innemu,a potem uśmiercali skazańca...

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2010-01-11 o 12:15
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:09   #4
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

TmargoT ja niekablówkowa, nie mam discovery

Szczerze mówiąc to kiedyś, coś mi sie o oczy obiło (gdzieś w necie trafiłam na jakiś artykuł, czy raczej taką tam pisaninę, kilkadziesiąt zdań bez konkretów, a to dla mnie za mało) chyba właśnie na temat pozyskiwania narządów od skazańców w Chinach. Niewiele z tego wynikało poza tym, że władza, pobierający narządy twierdzili, że to ful legalnie, za zgodą skazanego, za wszystkimi dokumentami jakich to wymaga, ale znaleźli się ludzie twierdzący, że żadnych dokumentów nikt nie widział, że w Chinach jak to w Chinach, państwo robi co chce i ci skazańcy na nic się nie zgodzili, a po śmierci niewiele mieli do powiedzenia...
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:10   #5
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Jeśliby się na to zgadzali to ok ale nie na siłe że każdy nawet ten co nie chce miałby coś oddać. Tylko nie wiem czy w więzieniach mają na tyle dobre narządy i wogóle cały organizm żeby możnabyło od nich pobierac...
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:13   #6
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Jeśliby się na to zgadzali to ok ale nie na siłe że każdy nawet ten co nie chce miałby coś oddać. Tylko nie wiem czy w więzieniach mają na tyle dobre narządy i wogóle cały organizm żeby możnabyło od nich pobierac...
Właśnie, własnie gsk i o to tu chodzi. O ile dobrze kojarzę, to to o czym ja piszę, to czytałam przy okazji wystawy Body, the Exhibition, w warszawskim Blue City. Jakieś takie insynuacje były, że to organy pobrane od więźniów, niekoniecznie za ich zgodą, a po śmierci, to już nie wiadomo, co w tych Chinach zrobią z ciałem...

edit

Jeśli rzeczywiście taki skazaniec zgadzałby się na oddanie swojego ciała do celów naukowych po śmierci, to wydaje mi się, że tutaj nie ma moralnego dylematu. Teoretycznie może się tylko ludzkości tym przyczynić, ale z drugiej strony jak się czasami czyta/słyszy/obejrzy w filmie co potrafią za eksperymenty przeprowadzać na ludziach, czy też zwłokach, to krew się w żyłach ścina, bo wyobraźnie mam wyjątkowo wybujałą... (no co, obejrzałam niedawno Terminator Ocalenie )
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2010-01-11 o 12:16
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:18   #7
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

o tym właśnie była rozmowa.o pobieraniu narządow bez zgody skazańca.
zwolennicy mowili,że choć tyle mogliby zrobić,aby odpokutowac za swoje czyny.oczywiście ,jeśli narządy nadawałyby się do przeszczepu inni skorzystaliby z tego dobrodziejstwa.
przeciwnicy-mowili o godności i poszanowaniu praw człowieka.
większość przypuszcza,jakim państwem sa Chiny,jednak bardziej interesuje mnie TAKIE POBIERANIE NARZĄDOW,niż polityka Chin.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 12:20   #8
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

W sumie w Chinach wszystko jest możliwe ale bez zgody skazańca nie powinni nawet po śmierci mu nic wycinać.
Ja sama jako ewentualny biorca nie chciałabym mieć narządu pobranego wbrew woli.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:23   #9
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
W sumie w Chinach wszystko jest możliwe ale bez zgody skazańca nie powinni nawet po śmierci mu nic wycinać.
Ja sama jako ewentualny biorca nie chciałabym mieć narządu pobranego wbrew woli.
przecież byś o tym nie wiedziała,jednak mogłby ci pomoc i dać szansę na życie

zaznaczyłam TAK,ale w szczegolnych przypadkach.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:23   #10
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
o tym właśnie była rozmowa.o pobieraniu narządow bez zgody skazańca.
Aaaa.. to ja jestem przeciwna. Choćby był najgorszym zwyrodnialcem, padalcem i w ogóle powtorem, nie człowiekiem, uważam, że jeśli nie wyraził zgodyna pobranie organów, to nikt nie ma prawa rozparcelowac jego organizmu i zrobić z nim tego co mu sie podoba.

edit.
Margo, osobiście dla mnie nie ma różnicy czy to skazaniec za zamordowanie 100 dzieciątek i brutalne zgwałcenie 30 kobiet, czy młoda niewinna dziewczyna umierająca po wypadku - jeśli zgody na oddanie organów nie ma, to nie nalezy ich pobierać.

Szczególnie od tego skazańca, co to nawet w ostatniej chwili nie chciał nikomu życia uratować.

Dochodzi do tego chyba jeszcze kwestia zgody rodziny na ewentualne "dysponowanie" ciałem, jak np. w przypadku, gdy osoba po śmierci mózgu (czy jak to się medycznie nazywa) nie może podjąc decyzji i rodzina decyzuje o tym, czy zgodzi się na oddanie organów do przeszczepu. W przypadku takiego skazańca rodzina mogłaby chcieć "odkupić jego winy" pośmiertnie.

Bardzo złożony temat.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.

Edytowane przez hihi
Czas edycji: 2010-01-11 o 13:29
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:28   #11
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

A no w sumie nie wie sie od kogo się bierze organ a w chwili zagrożenia życia nawet wiedząc kim jest dawca pewnie przyjełabym narząd.
Ale i tak jakoś mi się wydaje że tak nie powinni robić.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 12:40   #12
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia. Z jednej strony może to komuś uratować życie a z drugiej każdy powinien mieć prawo do dysponowania własnym ciałem wg uznania.
Ewentualnie mogliby zachęcać skazańców do pośmiertnego oddawania organów dobrowolnie, tak jak i innych ludzi się zachęca.
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:18   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Zakladajac ze czlowiek zyje 60-70 lat to takie organy chyba wiekowo sie nie kwalifikuja do przeszczepu ,do badań owszem.

Myślę tez ,ze pobieranie organow od ludzi mlodych zmarlych powinno byc norma i oczywistością.
Zresztą oddanie narzadow czy ciała calego do badań też.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:27   #14
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Od wiezniow, bez ich zgody jestem zdecydowanie przeciwko, pachnie metodami totalitarnych rezimow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:36   #15
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Ja osobiście jestem przeciwko pobierania narządów od skazańców bez ich zgody...
Jeśli nie chcą to nie powinno się zmuszać na siłę a co dopiero brać...
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:14   #16
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Aaaa.. to ja jestem przeciwna. Choćby był najgorszym zwyrodnialcem, padalcem i w ogóle powtorem, nie człowiekiem, uważam, że jeśli nie wyraził zgodyna pobranie organów, to nikt nie ma prawa rozparcelowac jego organizmu i zrobić z nim tego co mu sie podoba.
jestem tego samego zdania

zaznaczyłam "nie"
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:18   #17
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Zakladajac ze czlowiek zyje 60-70 lat to takie organy chyba wiekowo sie nie kwalifikuja do przeszczepu ,do badań owszem.

Myślę tez ,ze pobieranie organow od ludzi mlodych zmarlych powinno byc norma i oczywistością.
Zresztą oddanie narzadow czy ciała calego do badań też.
innemu 60-70 latkowi moga jeszcze się przydać jeżeli są całkiem zdrowe

a co do tematu
ciało człowieka to jego ciało i bez względu na osobę uważam, że okropne rozporządzanie bez zgody cudzym ciałem... jasne można dyskutowac o tym, że może ten skazaniec to jakaś świńa ostatnia i uratuje życie jakiemuś dobrotliwemu człowiekowi.. ale moim zdaniem nie jest to żaden argument tak długo jak dawca nie wyraża zgody na przeszczep w czasie jego życia czy też po śmierci
nie ma co tutaj też rozgraniczać jak typ skazańca i za jakie zbrodnie może zostać poddany wbrew woli takiemu procederwi a jaki nie.. to moim zdaniem zbyt trudne decyzje żeby w ogóle kreślić jakieś granice

ale uważam, że np. warto umożliwić więźnion oficjalne pisemne podjęcie takie decyzji bo pewnie niewielu z nich ma uregulowany stosunek do tej sprawy a tak naprawdę zza kratek ciężko to chyba załatwić
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:27   #18
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Bez zgody więźniów - NIE! Tylko za ich zgodą... Rzecz dzieje się w Chinach - myślę, że trudno byłoby dowieść, czy więźniom nie "pomaga się" w wyrażeniu zgody
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 14:36   #19
My life be like
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Niebiańska kraina
Wiadomości: 976
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

a to, że ktoś jest skazany na dożywocie to znaczy, że można od niego pozyskać narządy? dla mnie to jest chore. każdy człowiek powinien być traktowany tak samo, więc dla mnie takie zabiegi to ohyda.

a o przeszczepach to oglądałem wczoraj program o sprzedaży nerek biednych ludzi dla bogatych. wybierają najbiedniejsze kraje, w których ludzie są pod ścianą, bo nie mają za co nakarmić dzieci, więc sprzedają swoje nerki. w wiekszosci krajow juz nie mozna handlowac nerkami, tylko w iranie jeszcze mozna. bardzo to smutne

Edytowane przez My life be like
Czas edycji: 2010-01-11 o 14:44
My life be like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 15:44   #20
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Jestem zdecydowanie na NIE!

Weźmy jeszcze pod uwagę to, że w Chinach wiele więźniów to więźniowie polityczni.

Poza tym jeśli byłoby coś takiego jak "za zgodą skazańca" to nie myślicie, że wielu ludzi zmuszano by do podpisania dokumentu, który by o tym stwierdzał? Wyszło by na to samo.

Sama idea wydaje mi się straszna. NIE, nie i jeszcze raz jestem na nie.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 15:54   #21
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Tak ale w szczególnych przypadkach... Choć nie wyobrażam sobie jakby to miało wyglądać w praktyce. Oczywiście za ich zgodą ale czym to się różni od dobrowolnego oddawania organów na przeszczepy?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:05   #22
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

czy taka osoba ma prawo żyć do końca życia?
czy takim ludziom należy się godność?

http://uwaga.onet.pl/28468,news,,zap...,reportaz.html


Wtedy, kiedy bił chłopczyka przez trzy dni też się czymś zdenerwował. Nie pamięta, czym. Nie zgadza się z opisem, który sporządzili biegli i który wskazuje, że kopał, bił klamrą od paska i kablem, rzucał o ścianę małym chłopcem. Podczas procesu nie wyraził skruchy. W czasie rozmowy z dziennikarzem też żałował 3,5-letniego chłopca. Sędzia nie miał wątpliwości – uznał Mariusza Vaćkara za jednostkę wyzutą z człowieczeństwa i wydał najwyższy możliwy wyrok.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:17   #23
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Wiesz czasami jak sobie czytam o pewnych zwyrodnialcach mordercach-gwałcicielach to mam myśl "przykuć do kaloryfera i śmierć głodowa"
ale emocje nie są dobrym doradcą.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 19:27   #24
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Wiesz czasami jak sobie czytam o pewnych zwyrodnialcach mordercach-gwałcicielach to mam myśl "przykuć do kaloryfera i śmierć głodowa"
ale emocje nie są dobrym doradcą.
ja to rozumiem,ale czy taki człowiek ma prawo żyć,skoro ktoś "normalny" umiera?
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:01   #25
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Zaznaczyłam zdecydowanie tak, ale doczytałam, że chodzi o skazanych na dożywocie. Im to jeszcze mogą się narządy przydać. Gdyby chodziło nie o dożywocie, ale o skazanych na karę śmierci, to tak.

Tyle, że przy założeniu, że cały system dobrze funkcjonuje, a akurat Chiny to...
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 20:18   #26
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Nie, nie, NIE!!!

Ciało danego człowieka jest jego ciałem, i choćby był skazańcem, na dwa lata, dożywocie, czy na karę śmierci, czy oszukał fiskusa czy gwałcił dziecko, to nadal są jego narządy i nikt nie ma prawa mu ich odbierać.

A jeśli ktoś wyraża zgodę, to jest już normalnym dawcą, i nieważne czy siedzi czy nie.

Problem leży tutaj w kraju o którym piszesz, i jego ustroju. Jak już ktoś zauważył, Chiny są państwem totalitarnym. Więc nie dowiesz się, czy ktoś podpisał zgodę, czy nie, choćby twierdzili że tak. Zresztą, nie ma żadnego dowodu na to, że podpisał zgodę dobrowolnie.

I uwaga: wielu więźniów w tym kraju to polityczni. Tam zresztą można pójść siedzieć za cokolwiek (np. za jazdę "na gapę"). W obliczu tych faktów mówię: NIE!
(i właściwie nic więcej zrobić nie mogę...)

Edytowane przez kruczydło
Czas edycji: 2010-01-11 o 20:19 Powód: literówki
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:04   #27
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Od wiezniow, bez ich zgody jestem zdecydowanie przeciwko, pachnie metodami totalitarnych rezimow.
o matulu, zgadzam sie z wyrakiem.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
czy taka osoba ma prawo żyć do końca życia?
czy takim ludziom należy się godność?
Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ja to rozumiem,ale czy taki człowiek ma prawo żyć,skoro ktoś "normalny" umiera?
Jesli niezawisły sąd i prawo nie zadecyduje inaczej - ma prawo życ.
Nie lubie takich pytan. Owszem, zrobili coś okropnego i zostali za to ukarani. Dlatego nawet kara smierci, jesli dopuszczona - jest humanitarna. Jakoś trzeba zatrzymać tą spirale przemocy, nie mozna kogoś karac w ten sam sposób w jaki on skrzywdził innych. W przeciwnym wypadku wrocilibysmy do czasów - oko za oko, zab za ząb.

a, zapomnialabym. Czy ma prawo życ jesli ktoś inny umiera - owszem, sorry winnetou. rozumiem, ze to wielka tragedia dla rodziny umierajacego, ale nie mozna wartosciowac w ten sposób zycie innego CZLOWIEKA. Nie jest on gorszy dlatego, ze jest przestępcą. To takie pytanie z serii dlaczego tylu ludzi jest bogatych jak niewinne dzieci umierają z głodu w afryce.
Cóż, zycie. Ty tez mozesz pomóc, mozesz podpisac zgode na pobranie organów i moze komus kiedys uratujesz zycie. A nie ogladasz sie na innych, w twoim przekonaniu - gorszych.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem

Edytowane przez awia
Czas edycji: 2010-01-11 o 21:09
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 21:15   #28
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Pozyskiwanie narządow od skazańcow

Jeżeli miałoby to być pobranie narządów bez ich zgody - jestem zdecydowanie przeciwko. Bez względu na to, za co ten człowiek został skazany i co zrobił, to jednak ma prawo decydować o sobie.

Za to jak najbardziej jestem za akcją pt - namawiamy więźniów do oddawania organów.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.