Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-27, 14:05   #1501
neroza
Zadomowienie
 
Avatar neroza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 385
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mnie ostatnio strasznie przekonał olejek do demakijażu twarzy. Któraś używała? Naprawdę jest taki skuteczny jak środki z drogerii lepszy niż płyny micelarne?
__________________
neroza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 14:52   #1502
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość

Co do oleju kokosowego nie ma szans żeby tłoczony na zimno tak mało kosztował, to na pewno rafinowany. Ale dziewczyny nie ma też co robić nagonki na rafinowane w cale nie są złe, też wspaniale nawilżają, mają co prawda mniej tych wartościowych składników, ale to nie oznacza że źle wpływają na cerę. Jak poczytacie sobie na stronach ZSK to przecież one także zawierają rożne kwasy,wit itd.
Rafinowane mogą być dobrą alternatywą dla tych śmierdzących akurat zimnotłocznych
Z tą ceną to niekoniecznie, bo ja kupiłam kokosowy nierafinowany z Efavitu za 13 zł (za 250 ml) w sklepie ze zdrową żywnością, a na stronie producenta można kupić nawet za 9 zł.
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 20:55   #1503
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Z tą ceną to niekoniecznie, bo ja kupiłam kokosowy nierafinowany z Efavitu za 13 zł (za 250 ml) w sklepie ze zdrową żywnością, a na stronie producenta można kupić nawet za 9 zł.
To przepraszam ale aż powalająca ta cena, bo jak się popatrzy na np. Mazidła albo ZSK to ciężko uwierzyć, że tak tanio można dostać taki olej. Ale to z przeznaczeniem do spożycia wg założeń, ale wykorzystujesz do buzi ?
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-27, 21:15   #1504
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
To przepraszam ale aż powalająca ta cena, bo jak się popatrzy na np. Mazidła albo ZSK to ciężko uwierzyć, że tak tanio można dostać taki olej. Ale to z przeznaczeniem do spożycia wg założeń, ale wykorzystujesz do buzi ?
Ja wykorzystuję akurat do włosów Tak, ten olej teoretycznie jest sprzedawany jako spożywczy, ale nierafinowany i osobiście nie widzę specjalnej różnicy między nim a olejem z BU. Cena pewnie zależy od wielu czynników, myślę, że taki Efavit, który specjalizuje się głównie w olejach produkuje go (albo sprowadza) w większych ilościach i dlatego może być taniej W każdym razie polecam
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 08:51   #1505
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Pinsleepe Pokaż wiadomość
Ja wykorzystuję akurat do włosów Tak, ten olej teoretycznie jest sprzedawany jako spożywczy, ale nierafinowany i osobiście nie widzę specjalnej różnicy między nim a olejem z BU. Cena pewnie zależy od wielu czynników, myślę, że taki Efavit, który specjalizuje się głównie w olejach produkuje go (albo sprowadza) w większych ilościach i dlatego może być taniej W każdym razie polecam
zgadzam się i również polecam Efavit jest super a cena to już totalna rewelacja!!!!!!!!!!!!
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:23   #1506
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zamówiłam olej z nasion malin, z mazideł i ma kolor ciemny zielony, taki brudny
Wcześniej zamawiałam z ZSK i był on ładny pomarańcowo-żółty.
Pisałam do Mazideł, ale nie dostałam odpowiedzi.
W technicznej specyfikacji produktu pisze, że powinien być koloru pomarańczowo-żółtego.
Czy któraś z Wizażanek miała bodobny problem?
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 16:01   #1507
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zamówiłam olej z nasion malin, z mazideł i ma kolor ciemny zielony, taki brudny
Wcześniej zamawiałam z ZSK i był on ładny pomarańcowo-żółty.
Pisałam do Mazideł, ale nie dostałam odpowiedzi.
W technicznej specyfikacji produktu pisze, że powinien być koloru pomarańczowo-żółtego.
Czy któraś z Wizażanek miała bodobny problem?
Mi się wydaje że się pomylił ktoś i dostałaś olej z pestek porzeczki
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 17:33   #1508
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zamówiłam olej z nasion malin, z mazideł i ma kolor ciemny zielony, taki brudny
Wcześniej zamawiałam z ZSK i był on ładny pomarańcowo-żółty.
Pisałam do Mazideł, ale nie dostałam odpowiedzi.
W technicznej specyfikacji produktu pisze, że powinien być koloru pomarańczowo-żółtego.
Czy któraś z Wizażanek miała bodobny problem?
ja mam z BU i był jest dokładnie taki jak opisujesz... hmmm ... zamowilam go pierwszy raz więc nie wiem czy tak powinien wyglądać, ale działała rewelacyjnie
choć ostatnio zamówiłam z BU serum z granatu i tam w składzie tez był z pestek malin i ten był inny właśnie taki żółtawy ... to już nic nie rozumiem................. ....

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-06-30 o 17:34
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 18:11   #1509
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
ja mam z BU i był jest dokładnie taki jak opisujesz... hmmm ... zamowilam go pierwszy raz więc nie wiem czy tak powinien wyglądać, ale działała rewelacyjnie
choć ostatnio zamówiłam z BU serum z granatu i tam w składzie tez był z pestek malin i ten był inny właśnie taki żółtawy ... to już nic nie rozumiem................. ....
Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje że się pomylił ktoś i dostałaś olej z pestek porzeczki
Zapachem przypomina malinę.
A jak pachnie olej z porzeczki?
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 19:49   #1510
Pinsleepe
Rozeznanie
 
Avatar Pinsleepe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 659
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
ja mam z BU i był jest dokładnie taki jak opisujesz... hmmm ... zamowilam go pierwszy raz więc nie wiem czy tak powinien wyglądać, ale działała rewelacyjnie
choć ostatnio zamówiłam z BU serum z granatu i tam w składzie tez był z pestek malin i ten był inny właśnie taki żółtawy ... to już nic nie rozumiem................. ....
Ja tez mam z BU, z czerwonej maliny i jest właśnie taki złocisto-pomarańczowy. Może ten ciemniejszy to z czarnej maliny
Pinsleepe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 07:32   #1511
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zapachem przypomina malinę.
A jak pachnie olej z porzeczki?
Jak takie nagrzane słońcem czarne porzeczki na krzaczku - łatwo zidentyfikować.
Ale olej z czarnej porzeczki jest prawie czarny i bardzo gęsty - taki smolisty, więc po opisie zdaje mi się, że to nie on.
Pewnie bardziej prawdopodobne jest to, że to inna partia towaru (wtedy podobno moga być różnice w wyglądzie) - ale najlepiej panią Lidię zapytać

Edytowane przez asa___
Czas edycji: 2010-07-01 o 11:20
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-01, 08:51   #1512
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zamówiłam olej z nasion malin, z mazideł i ma kolor ciemny zielony, taki brudny
Wcześniej zamawiałam z ZSK i był on ładny pomarańcowo-żółty.
Pisałam do Mazideł, ale nie dostałam odpowiedzi.
W technicznej specyfikacji produktu pisze, że powinien być koloru pomarańczowo-żółtego.
Czy któraś z Wizażanek miała bodobny problem?

olej jeżynowy jest właśnie zielony i jak dla mnie dziwnie pachnie -trochę jakby kiszonymi ogórkami... Macie podobne wrażenia?
Może to ten ten dostałaś.

A może to olej z czarnej maliny?
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 10:40   #1513
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Jak takie nagrzane słońcem czarne porzeczki na krzaczku - łatwo zidentyfikować.
Ale olej z czarnej porzeczki jest prawie czarny i bardzo gęsty - taki smolisty, więc po opisie zdaje mi się, że to nie on.
Pewnie bardziej prawdopodobne jest to, że to inna partia towaru (wtedy podobno moga być różnice w wyglądzie) - ale najlepiej panią Lidię
Nie dostałam odpowiedzi z Mazideł.
W takim razie to nie porzeczka, bo on nie jest czarny, ani gęsty..
jest rzadki zielonkawy, jakby "brudny" z osadem i pachnie jak na malinowy olej...
może to czarna malina, ale jej jeszcze nie miałam, więc nie wiem?

---------- Dopisano o 11:40 ---------- Poprzedni post napisano o 11:35 ----------

Wizażanki czy macie porównanie ekologicznego hydrolatu oczarowego z Mazideł i z BU?
To dwa całkiem inne zapachy?

Edytowane przez durka
Czas edycji: 2010-07-01 o 12:13
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 11:21   #1514
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

prosze o pomoc...
ostatnio moja skóra zaczęla wariować... robi dziwne rzeczy,wszystko ją zapycha,powstają niewiadomego pochodzenia wysypy...
mam 4 oleje :kocankę,tamanu, z pestek malin i z rokitnika... który polecacie do skóry suchej z niedoskonalościami (nie wiem nawet co mnie zapycha,więc mam zamiar po prostu zlagodzić jakoś ten wysyp,zanim się dopcham do dermy...) czyli chodzi o to,żeby ten olej nie zapychal i lagodzil.
z góry dziękuje.
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 11:47   #1515
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Durka wg mnie to jest olej z pestek malin surowy.,niefiltrowany.
Mam taki z naturalisa.jest w butelce jakby rozwarstwiony i jeśli się nie wstrząsnie go to jest pomarańczowy na dłoni ale trzeba buteleczką potrząsnąć i wtedy jest taki zielonkawy mocno z farfoclami .pachnie trochę owocowo.

Edytowane przez Gajowniczka
Czas edycji: 2010-07-01 o 11:48
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-14, 14:54   #1516
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja właśnie mam na buzi konopny olej i jojoba.

Niech się dzieje co chce - już nie mogę patrzec na moją buzie. Wszystkiemasci na tradzik powodują zaczerwienienie, zaognienie tradziku i brzydkie blizny.

W domu mam jeszcze- kokosowy, hydrolant z geranium, olejek z trawy cytrynowej i mięty pieprzowej.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-15, 17:52   #1517
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja w końcu poprzestałam na oleju konopnym i z orzecha włoskiego z mazideł Już zużyłam ich pare butelek i ciągle mi służą (problematyczna cera). Kremu nie używałam już chyba z pół roku, jedynie oleje Teraz przy wysokich temperaturach chyba koniecznie trzeba w lodówce cały czas je trzymać?
Teraz zastanawiam się nad jakimś serum ale nie wiem czy mnie nie zapchają (mam z tym ooogroooomny problem), może coś polecicie?
Używała któraś z Was może maseczki morskiej z perłami z BU? Jakie wrażenia?

Edytowane przez eunchae
Czas edycji: 2010-07-15 o 17:58
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 09:13   #1518
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Olejek z drzewa herbacianego + krem

Cześć

Mam same białe gulki na czole, których nie mogę wyciskać, bo rozsieją się po czole (zawsze tak mam). Słyszałem o zbawiennych skutkach stosowania olejku z drzewa herbacianego. Dzisiaj kupuję ten specyfik, mam jednak jedno pytanie, mianowicie - posiadam krem nawilżający Care&Control - redukujący blizny i zmiany potrądzikowe. Udało mi isę otworzyć ten dziwny pojemniczej . Jak już się domyślacie, chciałem dodać do kremu olejek z drzewa herbacianego . Ile ile wleć tego olejku do pojemniczka?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi

Edytowane przez MagicDreams
Czas edycji: 2010-07-17 o 09:15
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 09:33   #1519
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Olejek z drzewa herbacianego + krem

myśle,że lepiej bylo by do jednorazowej porcji dodać kropelkę lub dwie(max) olejku,wydaje mi się że moglo by się coś stać jakby się to w opakowaniu wymieszalo :P
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-17, 09:40   #1520
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

olejek z drzewa herbacianego można też stosować solo na wypryski, bardzo dobrze dezynfekuje, wysusza i przyśpiesza gojenie.
ja też bym raczej nie dawała do opakowania z kremem, a raczej do jednorazowej porcji bezpośrednio przed użyciem. albo np. najpierw posmarować solo obszar skóry dotknięty zmianami, odczekać aż się wchłonie i potem na to krem
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 10:06   #1521
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czyli nie ma szans na wygodnictwo? Myślicie, że wchodzi w interakcje z jakimikolwiek składnikami kremu?
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 10:09   #1522
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez MagicDreams Pokaż wiadomość
Czyli nie ma szans na wygodnictwo? Myślicie, że wchodzi w interakcje z jakimikolwiek składnikami kremu?
nigdy nie wiadomo
naprawdę polecam stosowanie solo, bardzo skuteczny ten olejek
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 11:08   #1523
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

No właśnie wiem... Kolejna nadzieje na uleczenie
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 14:18   #1524
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Hej Dziewczyny.

Przypadkiem wpadłam na ten wątek, podczytałam kilka stron i choć zakupy na Biochemii robiłam tydzień temu to mam chęć na kilka olejków.

Moje ulubione hydrolaty choć niewiele jeszcze wypróbowałam to: oczarowy, z głogu i aloesowy.
Z olejów polubiłam się z tamanu, miałam też serum lemon.
Mam także olej ze słodkich migdałów ale jeszcze go nie strosowałam.

Całkiem nie polubiłam się z tonikiem PHA z BU, miałam po nim podskórne gule, zastanawiam się czy to może być wina róży którą ma w składzie? A może to coś innego. Nie znam się na tym.

Jakie oleje poleciłybyście do cery mieszanej? Wiem że padały już propozycje, i można też odpowiedź taką znaleźć na Mazidłach, ale mój problem jest taki że mnie bardzo często coś zapycha.

Mam cerę mieszaną, używam czasam maści od dermatologa więc pojawia się gdzieniegdzie przesuszenie.

Szukam jakiś dobrze nawilżających ale lekkich - nie zapychających olejków. Które polecicie?
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2010-07-17 o 19:33 Powód: literówka
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-17, 16:21   #1525
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny.

Pzypadkiem wpadłam na ten wątek, podczytałam kilka stron i choć zakupy na Biochemii robiłam tydzień temu to mam chęć na kilka olejków.

Moje ulubione hydrolaty choć niewiele jeszcze wypróbowałam to: oczarowy, z głogu i aloesowy.
Z olejów polubiłam się z tamanu, miałam też serum lemon.
Mam także olej ze słodkich migdałów ale jeszcze go nie strosowałam.

Całkiem nie polubiłam się z tonikiem PHA z BU, miałam po nim podskórne gule, zastanawiam się czy to może być wina róży którą ma w składzie? A może to coś innego. Nie znam się na tym.

Jakie oleje poleciłybyście do cery mieszanej? Wiem że padały już propozycje, i można też odpowiedź taką znaleźć na Mazidłach, ale mój problem jest taki że mnie bardzo często coś zapycha.

Mam cerę mieszaną, używam czasam maści od dermatologa więc pojawia się gdzieniegdzie przesuszenie.

Szukam jakiś dobrze nawilżających ale lekkich - nie zapychających olejków. Które polecicie?
ja bardzo lubie lniany, świetnie nawilża i łagodzi, ale zalecane jest, żeby go stosować max. 70%, bo solo może wysuszać. mieszam go z jojobą - ok.2/3 lnianego i 1/3 jojoby. bardzo fajna mieszanka, szybko sie wchłania, mnie raczej nie zapycha (a też mam dużą skłonność)
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 21:02   #1526
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

NAlałam dzisiaj na dłoń odrobinę olejku jojoba i dodałam 1 kroplę olejku z trawy cytrynowej (chybe eteryczny, ale na butelce pisało, że pomaga na trądzik, więc wyszłam z założenia, że na twarz też można).

Nie czuję szczypania, nic takiego tylko orzeźwienie na twarzy. Po 10 minutach wszystko się wsiąkło. Czy mam to zmyć, czy grozi mi to przebarwieniami ?

Orzeżwienie jest świetne, mam nadzieję, że nic złego z tego nie będzie.
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 11:07   #1527
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zwykły olejek zapachowy?
przeszukaj wątek,
dziewczyny chyba pisały że może powodować podrażnienia.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 00:56   #1528
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam Was serdecznie, czy mogę prosić o poradę? robię pierwsze zakupy mazidłowe i już dostaję zawrotów głowy dlatego na razie szukałam czegoś dla siebie z mazidłowych przepisów, moja cera jest dość problematyczna ;/ Sucha na policzkach, tłusta w strefie T, na nosie wągry, broda w pryszczach, teraz pojawiły mi się na policzkach dziwne krostki, do tego na płatkach nosa mam popękane naczynka i jest to bardzo (rozważam laser) ;/ Do tego kilka przebarwień i na całej buzi mnóstwo blizn potrdzikowych, też myślę by przeprowadzić kurację kwsami lub jakiś większy zabieg złuszczający u dermatologa, ale to jesienią.

Zamawiam:
keratynę (do serum jedwabno-keratynowego)
jedwab hydrolizowany
d-pantenol 75%
hydrolat aloesowy, oczarowy, z róży stulistnej

kwas hialuronowy
NMF
niacynamid
olej jojoba, z czarnej porzeczki, orzecha włoskiego
ekstrakt z cytryny
owies hydrolizowany
gliceryna
optiphen plus
spirulinę (o jej boskich właściwościach nawet uczyłam się na studiach ;D)
+ buteleczki, atomizery itepe

Planuję sobie z tego robić ekspresowe sera hialuronowe z owsem, jedwabiem i witaminowe- czy mogę do nich dodawać ekstraktu z cytryny by lekko wybielić przebarwienia? Albo mogę coś skombinować z tym ekstraktem i niacynamidem, by stosować punktowo na przebarwienia/blizny?

Czy wybrałam sobie coś, co w moim przypadku może okazać się zbędne? Bo cena za to wszystko też powala ;D Czy też znajdzie się coś, co dokupując mogłoby pomóc mojej cerze, albo zapomniałam o czymś bardzo oczywistym? Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskaazówki i proszę o wyrozumiałość ;D
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 08:52   #1529
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja mam pytanie o rozcieńczanie olejów: czym je rozcieńczać???

Zanabyłam sobie wczoraj "zupełnie przypadkiem" olej kokosowy we wrocławskiej Magnolii i oczywiście troszkę wtarłam we włosy a trochę chciałam w ciało... tylko wszędzie jest napisane, żeby rozcieńczyć... można oliwką bambino, czy są do tego jakieś lepsze "narzędzia"?
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:42   #1530
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie o rozcieńczanie olejów: czym je rozcieńczać???

Zanabyłam sobie wczoraj "zupełnie przypadkiem" olej kokosowy we wrocławskiej Magnolii i oczywiście troszkę wtarłam we włosy a trochę chciałam w ciało... tylko wszędzie jest napisane, żeby rozcieńczyć... można oliwką bambino, czy są do tego jakieś lepsze "narzędzia"?
hmm a masz olej czy olejek (eteryczny) ? bo to zasadnicza różnica... naturalnego oleju kokosowego nie trzeba rozcieńczać

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
NAlałam dzisiaj na dłoń odrobinę olejku jojoba i dodałam 1 kroplę olejku z trawy cytrynowej (chybe eteryczny, ale na butelce pisało, że pomaga na trądzik, więc wyszłam z założenia, że na twarz też można).

Nie czuję szczypania, nic takiego tylko orzeźwienie na twarzy. Po 10 minutach wszystko się wsiąkło. Czy mam to zmyć, czy grozi mi to przebarwieniami ?

Orzeżwienie jest świetne, mam nadzieję, że nic złego z tego nie będzie.
Nie musisz nic zmywać rozcieńczyłaś olejek eteryczny olejem jojoba więc wszystko je w porządku ZYSk podaje takie sposoby używania olejków eterycznych:
Cytat:
1. Aplikacja rozcieńczonych olejków w skórę twarzy lub masaż całego ciała – do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry – wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne.
2. Kąpiele olejkowe. Na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45oC. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut.
3. Inhalacje. W tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku.
4. Parówki na twarz (w celu oczyszczenia porów) należy użyć szerokiego naczynia z wrząca wodą do której zapuszczamy 7-15 kropli olejku. Następnie nakrywamy się ręcznikiem i nachylamy nad naczyniem przez 10- 15 minut.
Takw ięc skorzystałaś z pierwszego sposobu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.