Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤ - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-24, 19:39   #4831
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Cytat:
Napisane przez Fiolla Pokaż wiadomość
O, koleżanka po fachu

Chloe, gratuluję pomysłu na biznes, śluby to chyba wiecznie żywa branża Zawsze możesz do oferty wprowadzić divorce parties, jak odwrotność wieczoru panieńskiego

Ja na glukozę idę w 26 tygodniu, akurat połączę z tsh i ft4, nie noszę tego kłucia. W moim labie całe szczęście ciężarne mają pierwszeństwo, oby nie było ich za dużo ;-) No i można mieć cytrynę.

Mój gin mnie uprzedził, że drugie dziecko może być większe, a pierwsze ważyło 4100 g. Ale cc to dla mnie ostateczna ostateczność, mam nadzieję, że się uda uniknąć ciachania.
Drugie rodzi się ponoć łatwiej, czy ktoś to może potwierdzić?
Potwierdzam ale nie wiem czy jestem wiarygodna bo moja ostatnia najcięższa ważyła 3400 g, gdzie mi do porodu 4100
Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Szaruskowa, Cholestic gratuluje udanych wizyt!

Fiolla, Passionfriut pochwalcie się jakich języków jesteście tłumaczami?

Co do Kate wczoraj, to ja jej współczułam. Niby wszytsko zapewnione, ale czasem o prostu się nie chce, a tu oczy świata wywalone na Ciebie, a Ty w wielką wkładą między nogami.
Ja 7 godzin po cc miałam wrażenie, że umieram, na pewno do zdjęcia nawet mój mały palec u ręki się nadawał.

Swoją drogą jak jest w Waszych szpitalach po cc: dziecko od razu ląduje u mamy czy jest doba na dojście do siebie w samotności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie najbardziej mnie interesowała jak ona biedna z tym podkładem między nogami musi wyjść...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 19:40   #4832
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez biedreona Pokaż wiadomość

[/COLOR]Fiolla, nie smiej sie ale taki stanik na laktator to uratowal mi psychike i jest jeden z powodow ze pompowalam tak dlugo. Pompowalam co 3 godziny po 30 min (z obydwoch piersi) prawie 6 miesiecy, pozniej do 9tego miesiaca 4 razy na dobe. Dla matek pompujacych eklsluzywnie ratuje zycie, i mozesz na moment naprzyklad poczytac, odpowiedziec na maile, a w pracy pracowac na komputerze (mam pokoj wlasny zamykany).
Wierzę, wierzę, że tam, gdzie urlop macierzyński nie trwa tyle co w Polsce trzeba nie lada samozaparcia, żeby karmić własnym mlekiem. Zresztą w Polsce też, mamy prowadzące własne firmy nie mają łatwo, zwłaszcza jeśli praca wymaga częstych wyjść z domu.

Ja pracuję w języku difolt, czyli pl<>en.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:14   #4833
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Niestety ludzie nie mają za grosz wyczucia, dziecko zdrowe, a ta mi współczuje



Mnie bolą nogi od chodzenia jakiś miesiąc, pisałam też na forum. To chyba tak brzuch nam ciąży, bo wcześniej mnie nie bolały, a teraz chodzę już bardzo wolno i właśnie te nogi mnie bolą jak długo pochodzę. Nawet nie tylko nogi, czasem boli mnie dosłownie wszystko.

Yoona, świetna fotka, to z jakiejś apki te napisy? Brzuszek masz już wypasiony :d

Księżna Kate urodziła - boszzzee, ona kilka godzin po porodzie wyszła w szpilkach i pełnym makijażu, współczuję jej - zero prywatności...
Tak,to apka baby story.
No właśnie mam wrażenie że mój brzuch zależy od dnia,raz większy raz mniejszym mały mnie dziś tak uciska,że nie mogę się wyprostować:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:14 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Szaruskowa, Cholestic gratuluje udanych wizyt!

Fiolla, Passionfriut pochwalcie się jakich języków jesteście tłumaczami?

Co do Kate wczoraj, to ja jej współczułam. Niby wszytsko zapewnione, ale czasem o prostu się nie chce, a tu oczy świata wywalone na Ciebie, a Ty w wielką wkładą między nogami.
Ja 7 godzin po cc miałam wrażenie, że umieram, na pewno do zdjęcia nawet mój mały palec u ręki się nadawał.

Swoją drogą jak jest w Waszych szpitalach po cc: dziecko od razu ląduje u mamy czy jest doba na dojście do siebie w samotności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zabierają dziecko żeby można było dojść do siebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:29   #4834
limonka84
limonka84
 
Avatar limonka84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
A zmieniając temat, to czy Wy też macie takie durne sny? Mi śnią się takie bzdury, że czasem nie mogę uwierzyć w swoją wyobraźnię!
Ja zawsze miałam zbzikowane sny, a w ciąży to już przechodzi wszelkie granice W listopadzie śniło mi się, że zamieszkałam w wielkim pałacu i oprowadzał mnie po nim malutki chłopiec. Pamiętam, że obudziłam się i powiedziałam do tż, że przyśnił mi się nasz synek tego dnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie wiem, że to głupie, ale często wracam do tego myślami

Alingles, Yoona - śliczne macie brzuszki!

Berenika, Chloestic, Szaruskowa - gratuluję udanych wizyt!

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
dziewczyny otwieram nowy biznes, wedding planner, dzis zaczynam kurs, wlasnie pracuje nad nowym logo, bede zmieniala za 2 tyg okleiny szyb w salonie i wszystko polacze, troche sie nudze jak mniej pracuje, a przy slubach pracuje 8 lat juz przy makijaz i fryzurach, wiec sporo wiem w tym temacie, pokaze Wam wstepne plany logo jak mi grafik przesle, jestem cala podjarana, jak maluszek bedzie to ja w domu bede czesciej, to sobie bede mogla fajnie czas organizowac, bo mi tu wszyscy fiksuja, ze chca pomagac, chca na spacery, babcia, tz, mama, mama tz, ojciec tz......to bede miala czas na to w domu
Podziwiam! fajnie jak praca jest pasją, a widać, że lubisz bardzo te klimaty Powodzenia!

Yoona - a gdzie będziesz rodzić?

Ja od wczoraj mam wielki brzuch, jakoś tak z dnia na dzień mi się powiększył, że aż się sama siebie w lustrze przestraszyłam

Wyprałam wszystko co dostałam dla dzidzia, zostały mi jeszcze pieluchy tetrowe - w jakiej temperaturze je pierzecie? 60? 90? Chodzi mi zarówno o zupełnie nowe jak i używane, które dostałam po bratanicy (są w świetnym stanie, jak nieużywane).
limonka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:39   #4835
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam zbzikowane sny, a w ciąży to już przechodzi wszelkie granice W listopadzie śniło mi się, że zamieszkałam w wielkim pałacu i oprowadzał mnie po nim malutki chłopiec. Pamiętam, że obudziłam się i powiedziałam do tż, że przyśnił mi się nasz synek tego dnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie wiem, że to głupie, ale często wracam do tego myślami

Alingles, Yoona - śliczne macie brzuszki!

Berenika, Chloestic, Szaruskowa - gratuluję udanych wizyt!


Podziwiam! fajnie jak praca jest pasją, a widać, że lubisz bardzo te klimaty Powodzenia!

Yoona - a gdzie będziesz rodzić?

Ja od wczoraj mam wielki brzuch, jakoś tak z dnia na dzień mi się powiększył, że aż się sama siebie w lustrze przestraszyłam

Wyprałam wszystko co dostałam dla dzidzia, zostały mi jeszcze pieluchy tetrowe - w jakiej temperaturze je pierzecie? 60? 90? Chodzi mi zarówno o zupełnie nowe jak i używane, które dostałam po bratanicy (są w świetnym stanie, jak nieużywane).
Ja dzisiaj pytałam mamy o pieluchy i wyprałam w 90stopniach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 20:41   #4836
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Pieluchy prałam w 60 st z odrobiną sody, tak na pierwszy raz. Przy większej temp zdarzało się, że robiły mi się szorstkie, ale to zależy od ich jakości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 21:07   #4837
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Siadłam na tyłku w końcu. Jakaś chandra mnie łapie. Co do Kate to ja ją podziwiam i szczerze nie chciałabym takiego życia, swiat patrzy na dziecko i na nich zaraz po porodzie, zdjęcia itp a do tego imię musi zaakceptować Królowa, no kosmos..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 21:15   #4838
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość

Wyprałam wszystko co dostałam dla dzidzia, zostały mi jeszcze pieluchy tetrowe - w jakiej temperaturze je pierzecie? 60? 90? Chodzi mi zarówno o zupełnie nowe jak i używane, które dostałam po bratanicy (są w świetnym stanie, jak nieużywane).
Ja ustawiałam na 90 stopni wszystko, łącznie z ubrankami po dzieciach koleżanki.
Tylko że..... później, dużo później okazało się, że miałam zepsutą grzałkę w pralce i prałam długo w zimnej, dobrze, że nie odpuszczałam prasowania.
Oczywiście nie wyskakiwał żaden błąd na wyświetlaczu, pralka tylko czasem potrafiła się zresetować i udawać, że jej nie włączyłam.
Teraz odruchowo macam okienko, żeby sprawdzić, czy grzeje.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 21:18   #4839
krolewna1986
Wtajemniczenie
 
Avatar krolewna1986
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 638
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Byłam dziś na wywiadówce i jedna mama zapytała się czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Jak powiedziałam ,że drugi chłopiec, to zaczęły mi współczuć i mnie pocieszać. Przykro mi się zrobiło...

Ja też wyczuwam współczucie jak mówię, że drugi syn. Choć ostatnio kumpela mnie zaskoczyla- od razu powiedziała, że super, bo chłopaki będą się razem trzymać, jakoś mnie to na duchu podniosło, bo często sama mam głupie myśli i żal że nie będę miała nigdy córki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mężuś

Juliś 

Aniołek[*]30tc
krolewna1986 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 22:01   #4840
sylwia1906
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 504
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Te kolorowe też w 90 pierzecie? Nie farbują?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sylwia1906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 22:03   #4841
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Siadam do lapka by dokladnie posty przeczytac tymczasem moj maluch wstydziuch FB_IMG_1524602602002.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-24, 22:20   #4842
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Allingles, Yoona - ślicznie wyglądacie

Ja dziś prawie zapomniałam o wizycie Przypomniałam sobie rano, że popołudniu wizytuję. Mój prowadzący jest chory, w sumie byłam u niego ostatnio jakoś w połowie marca i teraz mam przesuniętą wizytę na połowę maja. Jak tak dalej pójdzie to zmienię go na lekarza, u którego byłam dzisiaj. Szybkie USG pokazało, że wszystko ok, ginekologicznie też spoko. Sugerował mi L4 ze względu na te bóle brzucha. Podopinam wszystko w pracy i po następnej wizycie idę

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Swoją drogą jak jest w Waszych szpitalach po cc: dziecko od razu ląduje u mamy czy jest doba na dojście do siebie w samotności?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja miałam CC w nocy i rano przywieźli mi małą w wózeczku. Nakarmiona MM (ja nie miałam okazji przystawić). Bez sensu to było, bo ja jeszcze nie byłam spionizowana (to było jakieś 9 godzin po cięciu). Po pionizacji już się sama nią opiekowałam.
Teraz, jeśli skończyłoby się też cięciem (oby nie!) to będę domagać się przystawienia do piersi i w ogóle będę trochę bardziej świadoma swoich praw, bo poprzednio była masakra.
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-24, 22:27   #4843
MadryBobas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Oj nie przejmujcie się - ludzie zawsze gadają... Ja będę mieć drugą córkę Więc pewnie ktoś współczuje, że nie będzie synka, a my nawet tak chcieliśmy, także nie ma się co przejmować ludzkim gadaniem - zawsze komuś coś będzie przeszkadzać :/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
MadryBobas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 04:41   #4844
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Cytat:
Napisane przez sylwia1906 Pokaż wiadomość
Te kolorowe też w 90 pierzecie? Nie farbują?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja prałam ciuchy w 40 lub 60. Te delikatne w 40. Ale ja prałam dwa razy wszystko co używane. Raz w proszku drugi raz w płynie do prania dla dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 05:48   #4845
MalaGosia88
Zakorzenienie
 
Avatar MalaGosia88
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 3 006
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Acidka dobrze, że u Was w porządeczku fajnie, że już powoli myślisz o zwolnieniu. Szkoda ryzykować jeżeli dokuczają Ci bóle.

Chloestic ale wstydzioch !

Dzisiaj kciuki za Agę_89 i Stellę jeżeli są jakieś glukozujące to przyznawać się, też będziemy trzymały kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem mamą!
MalaGosia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 07:17   #4846
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Fiolla, Passionfriut pochwalcie się jakich języków jesteście tłumaczami?
Ja jestem kierownikiem działu marketingu, ale mam też swoją firmą consltingową i czasem, ale na prawdę sporadycznie, biorę sobie tłumaczenia z/na angielski. Tymi ostatnimi zajęłam się po znajomości i dlatego, że dobrze zapłacili

Ogólnie praca tłumacza to orka na ugorze. 2 dni po 6 godzin pełnego skupienia i ledwo żyję. Fiolla na pewno coś o tym wie

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:15 ----------

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
jeżeli są jakieś glukozujące to przyznawać się, też będziemy trzymały kciuki
Ja wpierdzieliłam na śniadanie pączka i zapiłam kubusiem. Liczy się?
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 07:28   #4847
Nicole03
Rozeznanie
 
Avatar Nicole03
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 683
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Ja owsianke z miodem i bananem 😁😁 i chyba ide spać bo mnie zmuliło 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nicole03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 07:32   #4848
olajadetektyw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 170
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem. Muszę obliczyć sobie sama wysokość wynagrodzenia A właściwie wysokość zasiłku chorobowego w ciąży. Jak już mam wysokość zasiłku brutto to ile mam procent z tego odjąć bo jest chyba odprowadzanych podatek i co jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
olajadetektyw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 08:16   #4849
szaruskowa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 447
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Ja też wyczuwam współczucie jak mówię, że drugi syn. Choć ostatnio kumpela mnie zaskoczyla- od razu powiedziała, że super, bo chłopaki będą się razem trzymać, jakoś mnie to na duchu podniosło, bo często sama mam głupie myśli i żal że nie będę miała nigdy córki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja jestem w pierwszej ciąży z córeczką, i wiele osób na info o płci reagowało "uuu, mąż zawiedziony?", albo "dziewczynki teeż są fajnee"... bez jaj, czy my żyjemy w starożytnej Sparcie? nie ukrywam, że z jednego powodu liczyliśmy na syna- mój ojciec ma same córki, tak samo moja siostra. Chcielibyśmy żeby był chociaż jeden rodzynek, ale jak już dowiedziałam się że to córka, to oszalałam ze szczęścia. Mąż jest wspaniałym materiałem na ojca córki jest bardzo czuły i wylewny, rodzinny i kocha się przytulać, więc ta dzidzia będzie zapieszczona przez tatę.

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie bo już nie wiem. Muszę obliczyć sobie sama wysokość wynagrodzenia A właściwie wysokość zasiłku chorobowego w ciąży. Jak już mam wysokość zasiłku brutto to ile mam procent z tego odjąć bo jest chyba odprowadzanych podatek i co jeszcze?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moja siostra jest księgową i powiedziała mi, że nie da się tego jednoznacznie i dokładnie wyliczyć. wylicz wysokość z wynagrodzenia netto. ale zawsze dostaniesz kapkę mniej, bo oczywiście zawsze coś podkradną

Edytowane przez szaruskowa
Czas edycji: 2018-04-25 o 08:20
szaruskowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-25, 08:20   #4850
AndziaHa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1 221
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Moje wyniki krzywej oczywiście nie wyszły dobrze... Na czczo 79, po 1h 154, a po 2h 165

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AndziaHa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 08:21   #4851
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Acidka dobrze, że u Was w porządeczku fajnie, że już powoli myślisz o zwolnieniu. Szkoda ryzykować jeżeli dokuczają Ci bóle.

Chloestic ale wstydzioch !

Dzisiaj kciuki za Agę_89 i Stellę jeżeli są jakieś glukozujące to przyznawać się, też będziemy trzymały kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wizytujące.

U nas na wieść o drugiej dziewczynce najgorzej zareagowały babcie . Chyba wnuczusia im brakuje, chociaż moja córa to taki diabełek, że mój tata twierdzi, że po tygodniu z nią byłby siwy. Mąż czeka na sierpień i wszytsko mu jedno czy dziewczynka czy chłopiec, byleby było zdrowe. Przyjaciółki podkreślały, że dla córki lepsza siostra. Także reakcja raczej spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 08:31   #4852
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Ola, ja nie pomogę niestety

Co do płci to strasznie słabe są te teksty rodziny i znajomych - wiadomo ,że nie mamy na to wpływu... Za to dla rodzeństwa lepsza ta sama płeć. Ja np zawsze marzyłam o siostrze, a mam 2 braci. Koleżanki to nie to samo jednak.

Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?

Edytowane przez Aisza21
Czas edycji: 2018-04-25 o 08:43
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:14   #4853
NoBoTak
Rozeznanie
 
Avatar NoBoTak
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 812
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez krolewna1986 Pokaż wiadomość
Ja też wyczuwam współczucie jak mówię, że drugi syn. Choć ostatnio kumpela mnie zaskoczyla- od razu powiedziała, że super, bo chłopaki będą się razem trzymać, jakoś mnie to na duchu podniosło, bo często sama mam głupie myśli i żal że nie będę miała nigdy córki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak lekarz u mnie domniemał chłopca to tez wszyscy jakby z litoscia... "ojej, nie przejmuj się, może 3 to będzie dziewczynka...", a gdy mowilam ze 3 nie będzie - "jak to!!?? Musicie mieć dziewczynkę!" ja właśnie bardzo sie cieszylam bo zawsze marzylam o 2 lub 3 chlopcach. Wkurzaly mnie te teksty okropnie. Jak teraz lekarz zasiał wątpliwość co do chlopca, to kazdy trzyma kciuki zeby jednak byla dziewczynka.... Kurde jakby posiadanie parki było jakims wyznacznikiem "pełnej i szczęśliwej rodziny". Wkurza mnie to strasznie

Glukoza wyszla mi chyba ok 5,5 - 11 - 7,8. Jutro gin - moze dzidzius sie rozkraczy

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ola, ja nie pomogę niestety

Co do płci to strasznie słabe są te teksty rodziny i znajomych - wiadomo ,że nie mamy na to wpływu... Za to dla rodzeństwa lepsza ta sama płeć. Ja np zawsze marzyłam o siostrze, a mam 2 braci. Koleżanki to nie to samo jednak.

Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?
Wozek, łóżeczko, i wszystkie te rzeczy wielokrotnego uzytku mam po synu. Z resztą jestem w tyle. Nie kupiłam jeszcze ani 1 rzeczy
NoBoTak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:18   #4854
angelajnaaa
Rozeznanie
 
Avatar angelajnaaa
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 803
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

U mnie tz sie w sumie najbardziej rozczarował że nie bedziemy mieli synka a córeczkę, głupio się nastawił bo jego babcia w kółko powtarzała ze dziewczynka urodze zabiera i sratatat a ja sie niby z wygląda nie zmieniam.

Mi wszystko jedno, z dziewczynki chyba bardziej się cieszę Moj tata na pewno bylby dumny w wnuka bo ma juz dwie wnuczki, ale zawodu ani komentowania głupiego nie bylo u tż to pierwsze dziecko wiec ogolnie lajt

jak ktos ze znajomych ostatnio zapytal czy wiemy co będziemy mieli to rowno z tż odpowiedzielismy : dziecko

dzis maultka się jeszcze nie ruszała az mi dziwnie bo z rana zawze wariuje.. dobrze ze jutro wizyta.

Aisza - nie przejmuj sie wyprawka,mam tak jak Ty... zero ciezkiego asortymentu. Na grupie na fb widziałam jak laski maja juz pokoiki gotowe a ja nie wiem jaki chce wozek


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angelajnaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:21   #4855
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II

Ja się cieszę z drugiej dziewczynki, ubranka zostaną wykorzystane, a wszystkie koleżanki, co mają siostry, mówią, że to super sprawa. W otoczeniu też same dziewczynki, może chłopakowi byłoby trudniej, nie wiem. Ale i tak najważniejsze, żeby urodziła się zdrowo.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:39   #4856
forester
Zadomowienie
 
Avatar forester
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Z lasu :)// Poznań
Wiadomości: 1 156
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ola, ja nie pomogę niestety

Co do płci to strasznie słabe są te teksty rodziny i znajomych - wiadomo ,że nie mamy na to wpływu... Za to dla rodzeństwa lepsza ta sama płeć. Ja np zawsze marzyłam o siostrze, a mam 2 braci. Koleżanki to nie to samo jednak.

Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?
Ja mam wszytsko po córce. Kupiłam może z dwa bodziaki. Komoda w planach do przerobienia, ale chyba w tym pomoże mi moja mama. Dostawke, materacyk do gondolii i mase tych małych pierdół typu smoczki, apteczne rzeczy musze kupić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
11.11.2007 razem
23.06.2012 ślub
10.01.2014 Marysia
forester jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 09:46   #4857
tezewe
Raczkowanie
 
Avatar tezewe
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 89
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam zbzikowane sny, a w ciąży to już przechodzi wszelkie granice W listopadzie śniło mi się, że zamieszkałam w wielkim pałacu i oprowadzał mnie po nim malutki chłopiec. Pamiętam, że obudziłam się i powiedziałam do tż, że przyśnił mi się nasz synek tego dnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie wiem, że to głupie, ale często wracam do tego myślami


Wyprałam wszystko co dostałam dla dzidzia, zostały mi jeszcze pieluchy tetrowe - w jakiej temperaturze je pierzecie? 60? 90? Chodzi mi zarówno o zupełnie nowe jak i używane, które dostałam po bratanicy (są w świetnym stanie, jak nieużywane).
ale proroczy sen
ja będę prała w 60 st
Cytat:
Napisane przez MalaGosia88 Pokaż wiadomość
Acidka dobrze, że u Was w porządeczku fajnie, że już powoli myślisz o zwolnieniu. Szkoda ryzykować jeżeli dokuczają Ci bóle.

Chloestic ale wstydzioch !

Dzisiaj kciuki za Agę_89 i Stellę jeżeli są jakieś glukozujące to przyznawać się, też będziemy trzymały kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kciuki!!
ja dziś poszłam na glukozę ale stchórzyłam
czekałam na moją kolej i coraz bardziej było mi niedobrze, w końcu doszłam do wniosku, że dziś to na pewno bym ją zwróciła. Jutro albo w piątek pójde

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ola, ja nie pomogę niestety

Co do płci to strasznie słabe są te teksty rodziny i znajomych - wiadomo ,że nie mamy na to wpływu... Za to dla rodzeństwa lepsza ta sama płeć. Ja np zawsze marzyłam o siostrze, a mam 2 braci. Koleżanki to nie to samo jednak.

Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?
U nas na drugiego chłopca pozytywnie zareagowali tylko moi rodzice. Co prawda jakiś przykrych komentarzy od innych nie było, ale mimo , że chłopiec potwierdzony przez 3 lekarzy ciągle słyszę, nadal trzymam kciuki żeby jednak była dziewczynka.

My mamy już sporo ubranek (kompletuje do rozm 68), kilka śpiworków po starszaku i 3 upolowane, ręczniki i pieluszki po straszaku i czekam na szumisia (zamówiłam w dobrej cenie na grupie fb). W maju planujemy pojeździć po sklepach i ostatecznie zdecydować się na model wózka ( ale zamówimy tak , żeby był najwcześniej w połowie lipca, chyba, że trafi się jakaś mega okazja to nie będziemy wybrzydzać). Łóżeczko, fotelik i większe gadżety (wanienka, leżaczek itp) zamówimy pewnie w lipcu. Pozostałe rzeczy typu kosmetyki, artykuły higieniczne, kocyki planuje zacząć kompletować w maju- czerwcu, żeby potem na raz nie wydać majątku.

hej
wczoraj miałam wizytę. Standardowo mocz do bani, muszę zrobić posiew i pewnie skończy się antybiotykiem no i infekcja intymna co też jest u mnie standardem. Z szyjką przebojów ciąg dalszy bo jakaś dziwna, krzywa jest i do tego trochę się skraca.
Z maluchem wszystko ok .

Łożysko mam na przedniej ścianie i podobno powinnam czuć słabiej ruchy, a ja to tak często i intensywnie czuję moje dziecko( tak samo jak czułam starszego a wtedy łożysko miałam na tylnej ścianie), że nie wyobrażam sobie , że mogłoby być jeszcze mocniej. Dziewczyny mające łożysko na przedniej ścianie jak Wy czujecie ruchy?
tezewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 10:14   #4858
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez limonka84 Pokaż wiadomość
Ja zawsze miałam zbzikowane sny, a w ciąży to już przechodzi wszelkie granice W listopadzie śniło mi się, że zamieszkałam w wielkim pałacu i oprowadzał mnie po nim malutki chłopiec. Pamiętam, że obudziłam się i powiedziałam do tż, że przyśnił mi się nasz synek tego dnia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywnie wiem, że to głupie, ale często wracam do tego myślami

Alingles, Yoona - śliczne macie brzuszki!

Berenika, Chloestic, Szaruskowa - gratuluję udanych wizyt!


Podziwiam! fajnie jak praca jest pasją, a widać, że lubisz bardzo te klimaty Powodzenia!

Yoona - a gdzie będziesz rodzić?

Ja od wczoraj mam wielki brzuch, jakoś tak z dnia na dzień mi się powiększył, że aż się sama siebie w lustrze przestraszyłam

Wyprałam wszystko co dostałam dla dzidzia, zostały mi jeszcze pieluchy tetrowe - w jakiej temperaturze je pierzecie? 60? 90? Chodzi mi zarówno o zupełnie nowe jak i używane, które dostałam po bratanicy (są w świetnym stanie, jak nieużywane).
Będę rodzić w Gostyniu,moim rodzinnym mieście. Byłam nawet oglądać porodówkę okazuje się że do szpitala nie muszę nic zabierać,jedynie podkład na łóżko i kilka pampersów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:08 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Chloestic haha jak mały sie zakrył

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Cytat:
Napisane przez olajadetektyw Pokaż wiadomość
Ja prałam ciuchy w 40 lub 60. Te delikatne w 40. Ale ja prałam dwa razy wszystko co używane. Raz w proszku drugi raz w płynie do prania dla dzieci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez forester Pokaż wiadomość
Kciuki za wizytujące.

U nas na wieść o drugiej dziewczynce najgorzej zareagowały babcie . Chyba wnuczusia im brakuje, chociaż moja córa to taki diabełek, że mój tata twierdzi, że po tygodniu z nią byłby siwy. Mąż czeka na sierpień i wszytsko mu jedno czy dziewczynka czy chłopiec, byleby było zdrowe. Przyjaciółki podkreślały, że dla córki lepsza siostra. Także reakcja raczej spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie TZ chciał syna,za to dziadkowie czekali na wnuczkę i trochę się rozczarowali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Ola, ja nie pomogę niestety

Co do płci to strasznie słabe są te teksty rodziny i znajomych - wiadomo ,że nie mamy na to wpływu... Za to dla rodzeństwa lepsza ta sama płeć. Ja np zawsze marzyłam o siostrze, a mam 2 braci. Koleżanki to nie to samo jednak.

Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?
Mnie zostało dokupić wózek,materac, prześcieradła,kocyki i rzeczy apteczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez tezewe Pokaż wiadomość
ale proroczy sen
ja będę prała w 60 st

kciuki!!
ja dziś poszłam na glukozę ale stchórzyłam
czekałam na moją kolej i coraz bardziej było mi niedobrze, w końcu doszłam do wniosku, że dziś to na pewno bym ją zwróciła. Jutro albo w piątek pójde


U nas na drugiego chłopca pozytywnie zareagowali tylko moi rodzice. Co prawda jakiś przykrych komentarzy od innych nie było, ale mimo , że chłopiec potwierdzony przez 3 lekarzy ciągle słyszę, nadal trzymam kciuki żeby jednak była dziewczynka.

My mamy już sporo ubranek (kompletuje do rozm 68), kilka śpiworków po starszaku i 3 upolowane, ręczniki i pieluszki po straszaku i czekam na szumisia (zamówiłam w dobrej cenie na grupie fb). W maju planujemy pojeździć po sklepach i ostatecznie zdecydować się na model wózka ( ale zamówimy tak , żeby był najwcześniej w połowie lipca, chyba, że trafi się jakaś mega okazja to nie będziemy wybrzydzać). Łóżeczko, fotelik i większe gadżety (wanienka, leżaczek itp) zamówimy pewnie w lipcu. Pozostałe rzeczy typu kosmetyki, artykuły higieniczne, kocyki planuje zacząć kompletować w maju- czerwcu, żeby potem na raz nie wydać majątku.

hej
wczoraj miałam wizytę. Standardowo mocz do bani, muszę zrobić posiew i pewnie skończy się antybiotykiem no i infekcja intymna co też jest u mnie standardem. Z szyjką przebojów ciąg dalszy bo jakaś dziwna, krzywa jest i do tego trochę się skraca.
Z maluchem wszystko ok .

Łożysko mam na przedniej ścianie i podobno powinnam czuć słabiej ruchy, a ja to tak często i intensywnie czuję moje dziecko( tak samo jak czułam starszego a wtedy łożysko miałam na tylnej ścianie), że nie wyobrażam sobie , że mogłoby być jeszcze mocniej. Dziewczyny mające łożysko na przedniej ścianie jak Wy czujecie ruchy?
Ja mam na przedniej i czuje raczej delikatnie,za to jak położę się na lewym boku to potrafi kopnąć tak w bok że aż podskocze.

Dziewczyny ja już jestem wykończona,dalej w nocy nie śpię,dalej zespół niespokojnych nóg a teraz mi doszło swędzenie całego ciała...przecież ja dostaje na głowę.TZ mówi że mam nerwicę,ale ja serio żadnych stresów nie mam teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 10:23   #4859
Fiolla
Raczkowanie
 
Avatar Fiolla
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 457
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Co do okołowyprawkowych rzeczy, to zastanawiam się nad dostawką do łóżka, warto? Korzystałyście?

Poprzednio przez pierwsze dwa tygodnie mała spała z nami, w kojcu wydzielonym przez poduchę ciążową, ja z racji nacięcia unikałam karmienia na siedząco. Potem spała w łóżeczku a ja karmiłam w fotelu, nie zasypiałam przy tym, i jakoś tak byłam nabuzowana energia, że nie odczuwałam zmęczenia, ale teraz nie wiem jak będzie. No i liczę się z dodatkowym pasażerem w naszym łóżku. Co prawda od niedzieli mała śpi u siebie, ale nie wiem czy po urodzeniu bobasa nagle nie zapragnie być z nami.

Smoczki i inne gadżety kupię jeśli okażą się konieczne, leki na ostatnią chwilę, a resztę rzeczy mam, pozostaje poprać, poprasować i zrobić miejsce w szafie.
Fiolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-25, 10:35   #4860
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Mamy sierpniowe 2018 cz.II ❤

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
Siadam do lapka by dokladnie posty przeczytac tymczasem moj maluch wstydziuch Załącznik 7515436
Jaki słodziak

Cytat:
Napisane przez Aisza21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na jakim etapie jesteście z wyprawką? Ja mam tylko trochę ubranek i chyba się zaczynam stresować. Macie już takie większe rzeczy typu łóżeczko, wózek, leżaczek, wanienki itp?
Ja jestem na etapie odgracania mieszkania, żeby mi się cokolwiek zmieściło Wózek wolałabym kupić w lipcu dopiero, żeby mi nie zawadzał niepotrzebnie, ale na początek chcę gondolę używaną, więc ustawiłam sobie powiadomienie na olx na wybrane modele i jak się pojawi coś fajnego, to będę kupować wcześniej.
Łóżeczko od znajomych dostanę pod koniec czerwca, komodę chcę kupić w maju, żeby rozłożyć wydatki.
Ubranek mam już w zasadzie komplet, jedną chustę do noszenia na początek.
ronja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-26 20:40:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:37.