Shih Tzu - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-28, 15:32   #211
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: Shih tzu - kilka pytań

Cytat:
Napisane przez kabusia7 Pokaż wiadomość
Ale jak widać nikt mnie nie zrozumniał i wszyscy zaczęli zażucać mi iż chce oszczędzać na psie. A ja chce dla niego jak najlepiej więc mogę sie dla niego poświęcić i nie kupić raz nowej bluzki
Jak chcesz kupic psa w pseudohodowli to tak jakbys chciała na nim zaoszczedzic za to ktos sobie nieuczciwie na tym zarobi pieski bez rodowodu bierze sie za darmo...jak chcesz rasowego psa a liczysz sie z pieniedzmi to niestety trzeba odlozyc, troche poczekac albo ugadac sie z hodowca co do ew rat.. kupic w normalnej hodowli psa z rodowodem
a jak uznaszm ze rasowy jest za drogi to kundelki a do wziecia za darmoche a sa tak samo kochane (tylko, ze nie tak modne jak shih-tzu )

edit: zle przeczytalam
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-08, 23:25   #212
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 489
Dot.: Shih tzu - kilka pytań

Wpisz w wyszukiwarce internetowej hodowle shih-tzu i poszukaj w Twojej okolicy. Pojedź tam i porozmawiaj z właścicielami. Kto wie więcej na ten temat niż czlwiek zajmujacy się hodowlą od wielu lat? Zdajesz sobie strawęz tego jaka jest cena rodowodowego pieska? na Allegro nie ma co szukać, ponieważ zrzeszeni i uczciwi hodowcy nie mają prawa sprzedawać zwierząt na aukcjach...
y@kor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 20:20   #213
kamolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: Shih Tzu

Witam!Co słychać u Waszych pupili?Czy zaglądacie jeszcze na to forum?
kamolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 22:43   #214
ElaSk.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Shih tzu - kilka pytań

Ja mam shih tzu. Zadałaś pytanie jakiś czas temu, więc nie wiem, czy jest ono aktualne, jeśli tak, chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania.
ElaSk. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-13, 22:57   #215
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Shih tzu - kilka pytań

Cytat:
Napisane przez kabusia7 Pokaż wiadomość

Mam nadzieje ze ktoś odpowie na gnębiące mnie pytania
Z góry dziękuje za odpowiedź
Jak coś jeszcze przyjdzie mi do głowy napiszę
wątek poświęcony tej rasie - na dogomanii-
http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=217
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-15, 10:32   #216
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Shih Tzu

moja sunia ma już 10 miesięcy . Jest zdrowa , śliczna i w ogóle NAJ
Waży 4 kg, ząbki ma już wszystkie stałe, wymienia właśnie włos ze szczenięcej na ,,dorosłą", jest już po 1 cieczce.....
co jeszzce.... jest grzeczniutka, nic pod moją nieobecność nie broi, no chyba , że dorwie papier toaletowy
Je cały czas Royala dla szczeniąt plus pierś z kurczaka, serek żółty, owoce i warzywa(oprócz pomidorów, bo po nich ma rozwolnienie)
potrafi siadać i podawać łapkę
niestety nie mogę jej oduczyć ciągłego łaszenia się do wszystkich....
aha.... od listopada ani razu nie załatwiła mi się w domku
a teraz ciągle siedzi na balkonie.... uwielbia gapić się na wszystko
bardzo mało szczeka, co jest oczywiście dużym plusem....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-24, 09:09   #217
pola28
Raczkowanie
 
Avatar pola28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Shih Tzu

dziewczyny pomozcie mi podjac decyzje.otoz mam zamowionego pieska i bedzie do odbior pod koniec maja.zakochalam sie w nich,ale narazie po wygladziedzis dopiero zaczelam czytac w necie o tej rasie i troche sie przestraszylam.czytajac chcrakterystyke psa dowiedzialam sie ,ze pieski shih tzu nie ptrzepdaja za dziecmi(mam 2 i pol roczna coreczke),sa nieposluszne i jesli pozwoli im sie na zbyt wiele to wejda nam na glowe,nie mozna rozpieszczac-a jak ich nie rozpieszczac jak one takie slodkie...i co mnie najbardziej zmartwilo to to ,ze glosno chrapia,ze nie mozna pozwolic na spanie w lozku-a mialam taki plani ,ze nie bardzo toleruja goscikurcze,juz przekabacilam meza,co sprawilo mi duzo trudnosciale sie udalo a tu sie okazuje ,ze pieski sa ...hmm kochane ale tez maja sporo wad.prosze napiszcie,poradzcie,tak obiektywnie,moze jest ktos kto sie rozczarowal ta rasa??
moj gg 1455186
piszcie,plissss
pola28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-24, 22:09   #218
gosia2545
Przyczajenie
 
Avatar gosia2545
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: Shih Tzu

To może troche pomogę

"dowiedzialam sie ,ze pieski shih tzu nie ptrzepdaja za dziecmi"-moja suczka biegnie do kazdego dziecka na podworku :P(ale od małego miała dużo kontaktu z dziećmi) Źle sie może skończyć brak dozoru (chyba bardziej na szkode psa). Najlepiej powoli przyzwyczajać obie strony do siebie Zalezy jeszcze na jakiego pieska sie trafi (najlepiej wybrać ciekawskiego i ruchliwego). Z 4-5letnim dzieckiem piesek by sie napewno dogadał z mniejszym mogą być małe problemy.

"sa nieposluszne i jesli pozwoli im sie na zbyt wiele to wejda nam na glowe" -owszem są sprytne i potrafia "perfidnie" wykozystać człowieka ale jak sie ma troche silnej woli wszystko jest ok. Szybko się uczy ale czasem udaje głuchotę :P Shih tzu jest jak mały książe :P pełen uroku osobistego

"glosno chrapia,ze nie mozna pozwolic na spanie w lozku" -piesek z prawidlowo zbudowanym noskiem nie powinien chrapać aż tak glośno(może troche "chrząkać" podczas zabawy). Myśle ze warto sprawdzić u weterynarza (ktory się zna na rasie) czy piesek jest prawidłowo zbudowany(bo różnie to bywa nawet gdy rodzice są ok). Nie wszystkie shih tzu lubią spać w łóżku(duża część lubi) Moja "królewna" śpi tylko na odpowiednio dużym posłaniu (małe łóżko odpada:P)

"nie bardzo toleruja gosci"-bzdura, chyba że pies jest wyjątkowo lękliwy. Prędzej bedzie się do wszystkich przymilał.

Shih tzu lubią sobie podjadać(chętnie też to co je właściciel) co nie wychodzi im na zdrowie. Najlepiej od początku uczyć (psa i dziecko) że pies je tylko ze swojej miski.
Dużą zaletą jest to że potrafią się zająć same soba nie demolując przy tym całego mieszkania (trzeba zadbać też by piesek miał swoje zabawki i nie podkradał dziecku).
Nie ma też włosow w całym mieszkaniu, ale trzeba dbać o szatę chyba, że sie chce mieć zfilcowanego potworka.

To są moje spostrzeżenia Osobiście polecem
gosia2545 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-25, 20:41   #219
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Smile Dot.: Shih Tzu

moja sunia shih tzu uwielbia do szalenstwa dzieci, jest przemiła, gosci wita najsłodziej na swiecie (nawet listonosza)

specjalnie jej nie tresowałam ani nic takiego tylko oczywiscie ja wszyscy rozpieszcaja i momo to jest posłuszna i grzeczna, niedługo kończy 10 miesiecy juz od dłuzszego czasu nie siusia w domu tylko zawsze na spacerku

lubi spac w łózku, ale tylko dlatego ze tak ja nauczylismy bo czesto spi w swoim łózeczku i nie chrapie.

jest to piesek jak najbardziej przyjazny dla dzieci, nie warczy nie gryzie po prostu słodka kochana zywa maskotka, która wymaga duzo pielegnacji i oczywiscie kochajacego własciciela
pozdrawiam
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 09:24   #220
pola28
Raczkowanie
 
Avatar pola28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Shih Tzu

szukam i szukam i nie ma nigdzie psiaczka dla mniechcialabym czarno bialao sunie,ewentualnie pieska ale z metryczka.boje sie kupowac pieski z ogloszen typu gradka,allegro-a jest ich tam sporo.nie wiem co pozniej wyjdzie z tegoi szcezniaczka.a w hodowlach na ta chwile nie ma czarno bialych.moze ktos slyszal o sprzedazy shih tzu.najbardzieje intresuja mnie hodowla okolice Warszawy,Trojmiasta,lub Torun,Koszalin.niestety na poludnie Polski(tam jest chyba najwiecej)nie dam rady dojechac.a co myslicie o kupnie pieska na wystawie?tzn przedczy takie pieski maja metryczki czy tez jest ryzyko?
pola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-26, 22:09   #221
gosia2545
Przyczajenie
 
Avatar gosia2545
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 18
Dot.: Shih Tzu

Hodowcy nie sprzedają szczeniaków w czasie wystaw(ale warto wybrać sie na wystawę i pooglądać pieski ) Ci którzy sprzedają wtedy szczeniaki to najczęściej pseudochodowcy
Mi osobiście marzy się piesek z hodoli Merlot po Magnacie ad Acte

Czarno-białe suczki(dorosłe) ma ktoraś hodowla ale nie pamiętam która
Radze sie popytać na dogomani.
Życze owocnych poszukań

Już wiem hodowla Sun of tybet z Radomia ma biało-czarne szczeniaki
m: Ch.PL Tasha Astarte Gold
o: Multi Ch., Int Ch. Symarun's Class Act
Tylko że są one z zagranicznego krycia i cena prawdopodobnie może być wysoka
gosia2545 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 12:03   #222
kabusia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 29
Smile Dot.: Shih Tzu

Ja też jestem zdania, że należy kupować pieska z metryczką, bo kupuąc od pseudohodowców nie wiadomo co z niego wyrośnie. Nawet pieski z niewielkimi wadami, np wadą zgryzu mają metryczke, tylko wtedy najczęściej cena szczeniaka jest nizsza i psy te nie maja uprawnień hodowlanych i jeśli ktoś tak jak ja chce pieska tylko do kochania, to nikomu nie będzie to przeszkadzać. Ja na początku chciaam kupić psa bez rodowodu, jednak czytając troche o tym przekonałam się ze nie warto. Tak więc na wakacje będe miała pieska shih tzu.
kabusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:07   #223
kinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 29
Dot.: Shih Tzu

Cytat:
Napisane przez pola28 Pokaż wiadomość
szukam i szukam i nie ma nigdzie psiaczka dla mniechcialabym czarno bialao sunie,ewentualnie pieska ale z metryczka.boje sie kupowac pieski z ogloszen typu gradka,allegro-a jest ich tam sporo.nie wiem co pozniej wyjdzie z tegoi szcezniaczka.a w hodowlach na ta chwile nie ma czarno bialych.moze ktos slyszal o sprzedazy shih tzu.najbardzieje intresuja mnie hodowla okolice Warszawy,Trojmiasta,lub Torun,Koszalin.niestety na poludnie Polski(tam jest chyba najwiecej)nie dam rady dojechac.a co myslicie o kupnie pieska na wystawie?tzn przedczy takie pieski maja metryczki czy tez jest ryzyko?
absolutnie nie kupuj psa przed wystawą w regulaminie wystw jest jasno napisane:
"Sprzedaz szczeniąt na terenie wystaw i w jej poblizu jest zabroniona", mozesz przyjechac na wystawe kiedy wystawiane są shih tzu i popytac, moze akurat ktos z nich bedzie spodziewal sie szczeniaków ale napewno dobry hdowca nie bedzie sprzedawał ich na wystawie, tutaj terminarz wystaw http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2007

Edytowane przez kinaa
Czas edycji: 2007-05-02 o 09:08
kinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 08:43   #224
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Shih Tzu

Cytat:
Napisane przez kinaa Pokaż wiadomość
absolutnie nie kupuj psa przed wystawą w regulaminie wystw jest jasno napisane:
"Sprzedaz szczeniąt na terenie wystaw i w jej poblizu jest zabroniona", mozesz przyjechac na wystawe kiedy wystawiane są shih tzu i popytac, moze akurat ktos z nich bedzie miał szczeniaki, tutaj terminarz wystaw http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=wys_lis2007
hmmm..... ja kupiłam własnie pieska w czasie wystawy psów....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 09:06   #225
kinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 29
Dot.: Shih Tzu

i pewnie nie jest to piesek z rodowodem
kinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 13:56   #226
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Shih Tzu

Cytat:
Napisane przez kinaa Pokaż wiadomość
i pewnie nie jest to piesek z rodowodem
ma metryczkę . Ale widziałam tez yorki z rodowodem, owczarki niemieckie tez z metryczkami.... więc chyba jednak hodowcy nie przestrzegają zakazu sprzedaży szzceniąt na wystawach..... Były to osoby raczej z poedynczymi pieskami, myśle, że to raczej tacy domowi hodowcy.....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 09:02   #227
kabusia7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 29
Dot.: Shih Tzu

A ile zapłaciłaś za swojego psiaka. Bo jestem ciekawa jaki są ceny w niektórych hodowlach
kabusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-09, 09:51   #228
adasko23@op.pl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Shih Tzu

ja też chcę kupić dla dzieci takiego pieska,czekam na wakacje żeby nie byłsam w domu
adasko23@op.pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 04:46   #229
fmeuve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Shih Tzu

Witajcie

tez jestem szczesliwa posiadaczka Shih Tzu!!!!Moja sunia jest malutka francuzka (mieszkamy w Paryzu). Wlasnie przechodzi pierwsza cieczke.
Jest zywa,wesola i radosna,uwielbia bawic sie z moim kotkiem.Mam z nia jeden maly problem. moja malenka na spacerze boi sie wszystkiego,samochodow,ha lasu,ludzi, rowerow itd.
Bawi sie tylko w parkach i na trawie,natomiast droga do tego parku to prawdziwa meka!!!!Jak moge ja tego oduczyc? Przyznam sie ,ze na poczatku,kiedy byla szczeniaczkeim,przez pierwsze tygodnie bralam ja na rece,bo bala sie isc po schodach,teraz ma siedem miesiecy i jest jeszcze gorzej. Martwie sie tym,bo bede ja musiala brac na wakacje do Polski w dluga podroz samochodem,a za tym idzie zmiana miejsca i podroz. Czy jestjakissposob na to,zeby ja przyzwyczaic do przebywania na zewnatrze bez stresu?
fmeuve jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-24, 09:07   #230
bakino
Raczkowanie
 
Avatar bakino
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do bakino Send a message via Skype™ to bakino
Dot.: Shih Tzu

Witajcie,
niedługo przeprowadzam się do większego lokum z ogródkiem i wreszcie będę mogła powiększyć moją menażerię składającą się aktualnie z dwóch kotków. Na początku myślałam o Yorku, ale Shis-Tzu mnie zauroczyły.
Chciałabym Was spytać gdzie w Warszawie lub okolicach najlepiej kupić takiego pieska. Może polecicie mi jakąś hodowlę.

Pozdrawiam
Bakino
bakino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-24, 20:11   #231
kinaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 29
Dot.: Shih Tzu

w Warszawie jest hodowla stellanova, mozliwe ze mają akurat szczeniaki na sprzedaz http://www.stellanova.waw.pl/shi_powitanie.htm
kinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-29, 15:50   #232
pola28
Raczkowanie
 
Avatar pola28
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 172
Dot.: Shih Tzu

od kiedy powinno sie przyzwyczajac shih tzu do kilku godzinek samotnosci w domku?od szczeniakamiala m kiedys yorka i bylam z nim 24 na dobe ale kiedy zaczelam pracowac zrobil sie bardzo zlosliwy i gryzl wszystko co tylko mial w zasiegu wzroku,nawet plasz potrafil sciagnac z wieszaka.
pola28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-30, 08:48   #233
bakino
Raczkowanie
 
Avatar bakino
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do bakino Send a message via Skype™ to bakino
Talking Dot.: Shih Tzu

Witajcie,
pieska już mam. Pojechałam po niego do Radomia. Zresztą polecam http://www.allegro.pl/item195825131_..._shih_tzu.html
Piesek ma 2,5 miesiąca, sika i kupka pod siebie, ale co tam. Z dnia na dzień uczy się czegoś nowego i jestem pełna nadziei. Wabi się Zendo.

Poniżej fotki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zendo.jpg (104,2 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zendo1.jpg (93,9 KB, 137 załadowań)
bakino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-30, 15:24   #234
bakino
Raczkowanie
 
Avatar bakino
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do bakino Send a message via Skype™ to bakino
Dot.: Shih Tzu

Cytat:
Napisane przez pola28 Pokaż wiadomość
od kiedy powinno sie przyzwyczajac shih tzu do kilku godzinek samotnosci w domku?od szczeniakamiala m kiedys yorka i bylam z nim 24 na dobe ale kiedy zaczelam pracowac zrobil sie bardzo zlosliwy i gryzl wszystko co tylko mial w zasiegu wzroku,nawet plasz potrafil sciagnac z wieszaka.
Jeśli chodzi o zostawianie samego to my w sobote przywieźliśmy Zendo, a w poniedziałek został już sam. Oczywiście z dwoma kojcami, miskami, zabawkami i szmatkami do siusiania. Radośc była ogromna jak wróciliśmy, ale to chyba normalne. Nie skarżył nam sie ;-)
__________________
pozdrawiam
Bakino

p.s. czy ktoś może mi podpowiedzieć jak dodać obrazek do podpisu
bakino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-25, 20:01   #235
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Shih Tzu

Zendo jest śliczny

moja roczna Jolly zawsze okazywałą wszystkim miłość.... myślałam, że jej to przejdzie ale nic z tego.... kiedy jestem z nią na spacerku wszystkich musi zaczepić.... jest to trochę uciążliwe, ponieważ nie każdy ma ochotę na amory mojego pieska.... czy wasze psiutki też tak mają?
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-27, 07:48   #236
ryzia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Smile Dot.: Shih Tzu

czesc Wszystkim ;*
dołączam sie do was rowniez mam shih tzu ( Pompi )
to takie psy ze łaszą sie do ludzi mieszkam w domku z ogrodkiem i ciagle ktos przed plotem z dziecmi stoi:p ludzie mowia mi na ulicy dzien dobry a ja nie wiem kto to moj piesek robi sie agresywny dla owczarkow niemieckich ^^ szczeka az sie smiac chce .. pozdrawiam
ryzia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-28, 07:41   #237
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Shih Tzu

Kochani! Zazdroszczę Wam ślicznych shih tzu. Kocham zwiarzaki a przede wszystkim pieski. Zawsze miałam w domu małe zoo. Obecnie jestem na swoim i z miom TŻ mamy królika łobuza Zastanawiamy się nad małym pieskiem, o dużym nie ma mowy w mieszkaniu z drewnianą podłogą Zachwyciły mnie Wasze shih tzu, mam tez kilka pytań. Jak tolerują Wasze pochiechy inne zwiarzaki. Nie pozbędę się mojego królisia, mimo ze ma bardzo trudny charakter, ale jak myślicie polubią się... Napiszcie jak znoszą samotność. Niestety oboje pracujemy i jakieś 6 godz. psiak musiałby być sam....Proszę napiszcie co myślicie...
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 07:08   #238
ryzia88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 43
Smile Dot.: Shih Tzu

moj pies został od małego nauczony ze siedzi z kims w domu i teraz czasami szczeka pod drzwiami jak wychodzi rodzina z domu ale szybko cichnie i idzie spac albo bawi sie zabawkami grunt to od poczatku zostawiac go najpierw na 20min samego potem 30 , 1h , nawet jak jestes w domu w osobnym pokoju wtedy w przyszlosci lagodniej zniesie rozłąke
co do zwierzakow to nie wiem bo nie posiadac wiecej pociech w domu
napewno sprawi ci psiak wiele radosci moja siostra kupila psa bez wiedzy rodzicow bo mowili ze ne mamy warunkow na psa a wlasnie wczoraj rodzice odkupili go od mojej siostry bo chca zeby byl ich ^^ niestety siostra wyjezdza:P ahhh ten mały zwierzaczek wniosl wiele smiechuuu w nasz dom
ryzia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 08:55   #239
bakino
Raczkowanie
 
Avatar bakino
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 30
GG do bakino Send a message via Skype™ to bakino
Dot.: Shih Tzu

My mieliśmy wcześniej już dwa koty i zwierzaki bez problemu się ze sobą oswoiły.

Jeśli chodzi o wychodzenie to po paru dniach od pojawienia się pieska poszliśmy normalnie do pracy. Oczywiście psiucha został z dużą ilością zabawek, wodą, gazetami do sikania i dwoma wygodnymi leżyskami. Nie było problemu. Teraz zostaje z kotami i jak wracamy wszystko jest w porządku.

Nasz piesek, który skończył 3 miesiące, niestety ma problemy z oddychaniem. Ponieważ ciągnie się to już dość długo nie wiadomo do końca czy to przeziębienie czy może (często występująca u tych psów) zapadająca się tchawica. Dziś jedziemy na specjalistyczne badania.

Osoby które zastanawiają się nad kupnem Shih-Tzu chciałam uprzedzić, że są to bardzo delikatne pieski. Łatwo się przeziębiają, bardzo kiepsko znoszą upały, szybko tez się męczą. Poza tym występuje u nich częściej niż u innych ras masa schorzeń. Faktem jest jednak, że radości dają mnóstwo i są przesympatyczne.
__________________
pozdrawiam
Bakino

p.s. czy ktoś może mi podpowiedzieć jak dodać obrazek do podpisu
bakino jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-29, 09:37   #240
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Shih Tzu

Cytat:
Napisane przez bakino Pokaż wiadomość
My mieliśmy wcześniej już dwa koty i zwierzaki bez problemu się ze sobą oswoiły.

Jeśli chodzi o wychodzenie to po paru dniach od pojawienia się pieska poszliśmy normalnie do pracy. Oczywiście psiucha został z dużą ilością zabawek, wodą, gazetami do sikania i dwoma wygodnymi leżyskami. Nie było problemu. Teraz zostaje z kotami i jak wracamy wszystko jest w porządku.

Nasz piesek, który skończył 3 miesiące, niestety ma problemy z oddychaniem. Ponieważ ciągnie się to już dość długo nie wiadomo do końca czy to przeziębienie czy może (często występująca u tych psów) zapadająca się tchawica. Dziś jedziemy na specjalistyczne badania.

Osoby które zastanawiają się nad kupnem Shih-Tzu chciałam uprzedzić, że są to bardzo delikatne pieski. Łatwo się przeziębiają, bardzo kiepsko znoszą upały, szybko tez się męczą. Poza tym występuje u nich częściej niż u innych ras masa schorzeń. Faktem jest jednak, że radości dają mnóstwo i są przesympatyczne.
Mój psiutek ma ponad rok i jest bardzo zdrowiutkim pieskiem.... mam nadzieje, że tak juz zostanie ale fakt, że upały były dla niego męczace......
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.