Stalker - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-27, 21:23   #1
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108

Stalker


Witam dziewczyny.

Mam takie pytanie albo raczej sytuację do rozwiązania.

Do mojej bliskiej koleżanki pisze ciągle facet, sms-y tylko i wyłącznie, czasem wyśle jej mms-a. Gdy się do niego dzwoni, nie odbiera.

Pisze wiadomości typu (przepraszam za brzydkie słownictwo) "possij mi ku*asa" , "ale bym Ci wylizał" itd. Opisuje również "wiesz Marta u Jackowiaka to tak piją, że się w pale nie mieści, Jackowiakowa znosi drewno do chaupy a jedzie rowerem nawalona jak armata". "Wiesz była u mnie Iza w nocy, pukaliśmy się i babka weszla i się dziwiła", "Marta włącz polsat, leci film jakiś tam" , "Marta Ty rodzisz chore dzieci!, paranoja" , "Jak sie pokazesz w mojej miejscowosci to Cie za*ebie siekierą"
Po prostu bzdury ktore nikogo nie interesują, dla osoby z zewnątrz to jest po prostu śmieszne, wulgarne, obraźliwe.

Ona mu nie odpisuje, czasem ewentualnie "spier**laj" i nic...
Przez 3 lata prawie non stop pisze, czasem ma przerwy miesięczne, a potem znowu kilkanaście durnych sms-ów dziennie.

Była już na policji która stwierdziła że nic nie może zrobić i ma zmienić numer tel (co z tego skoro ma umowę, i numer od lat i nie chce go zmieniać, Policja NIE ZROBIŁA NIC).

Więc pytanie: Co można zrobić w takiej sytuacji?
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 21:27   #2
_Freja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Stalker

A nie może po prostu zablokować jego numer?

Edytowane przez _Freja
Czas edycji: 2016-02-27 o 21:30
_Freja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 22:30   #3
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny.

Mam takie pytanie albo raczej sytuację do rozwiązania.

Do mojej bliskiej koleżanki pisze ciągle facet, sms-y tylko i wyłącznie, czasem wyśle jej mms-a. Gdy się do niego dzwoni, nie odbiera.

Pisze wiadomości typu (przepraszam za brzydkie słownictwo) "possij mi ku*asa" , "ale bym Ci wylizał" itd. Opisuje również "wiesz Marta u Jackowiaka to tak piją, że się w pale nie mieści, Jackowiakowa znosi drewno do chaupy a jedzie rowerem nawalona jak armata". "Wiesz była u mnie Iza w nocy, pukaliśmy się i babka weszla i się dziwiła", "Marta włącz polsat, leci film jakiś tam" , "Marta Ty rodzisz chore dzieci!, paranoja" , "Jak sie pokazesz w mojej miejscowosci to Cie za*ebie siekierą"
Po prostu bzdury ktore nikogo nie interesują, dla osoby z zewnątrz to jest po prostu śmieszne, wulgarne, obraźliwe.

Ona mu nie odpisuje, czasem ewentualnie "spier**laj" i nic...
Przez 3 lata prawie non stop pisze, czasem ma przerwy miesięczne, a potem znowu kilkanaście durnych sms-ów dziennie.

Była już na policji która stwierdziła że nic nie może zrobić i ma zmienić numer tel (co z tego skoro ma umowę, i numer od lat i nie chce go zmieniać, Policja NIE ZROBIŁA NIC).

Więc pytanie: Co można zrobić w takiej sytuacji?
Dziwię się, że nie zmieniła numeru. Widać jednak aż tak jej to nie męczy. Policja, jeżeli facet pisze z numeru kupionego w kiosku, rzeczywiście niewiele może.

Co można w takiej sytuacji? ZMIENIĆ NUMER.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 22:45   #4
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Stalker

O ile facet faktycznie nie zmienia co chwile numeru, to mając potwierdzenie zgłoszenia tego incydentu na policji operator powinien zablokować ten numer.
Swoją drogą najwidoczniej nie utrudnia jej to aż tak życia skoro nie chce zmienić swojego. Rozumiem że to kłopot bo trzeba zgłaszać, informować ludzi itd ale albo się chce mieć święty spokój albo nie.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 23:09   #5
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
O ile facet faktycznie nie zmienia co chwile numeru, to mając potwierdzenie zgłoszenia tego incydentu na policji operator powinien zablokować ten numer.
Swoją drogą najwidoczniej nie utrudnia jej to aż tak życia skoro nie chce zmienić swojego. Rozumiem że to kłopot bo trzeba zgłaszać, informować ludzi itd ale albo się chce mieć święty spokój albo nie.
Ale aby zablokować czyjś numer policja, ani operator nie są do niczego potrzebni (operatorzy zresztą takich usług nie świadczą). Do tego służą aplikacje działające pod większością telefonów. Na licznych stronach, ale nieraz i na forach operatorów można znaleźć informacje jak to zrobić.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-02-28 o 00:43
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 23:56   #6
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Stalker

a nie ma czasem samsunga albo iphona? w nokiach chyba też jest opcja zablokowania pojedynczego numeru. niech zablokuje dziada w ten sposób, on nawet nie będzie wiedział, ze te smsy do niej nie dochodzą.

a ona wie co to za koleś?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 00:01   #7
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Stalker

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;5647534 3]a nie ma czasem samsunga albo iphona? w nokiach chyba też jest opcja zablokowania pojedynczego numeru. niech zablokuje dziada w ten sposób, on nawet nie będzie wiedział, ze te smsy do niej nie dochodzą.

a ona wie co to za koleś?[/QUOTE]

kazdy producent telefonow oferuje opcje blokady numeru. sa tez darmowe aplikacje sluzace w tym celu.
zablokowac numer to zadna filozofia i trwa to z 10 sekund.

widocznie jest tak jak mowi Doris - kolezance niezbyt to przeszkadza.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 02:23   #8
Serenity89
Raczkowanie
 
Avatar Serenity89
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 112
Dot.: Stalker

Może małe śledztwo?
Nie dałoby się tego człowieka jakoś zidentyfikować po tych mms-ach, albo nr telefonu? Pewnie to mało prawdopodobne, ale może wrzucenie tego nr telefonu w Google by coś dało? Może jakaś inna kobieta się na to samo skarżyła? Albo wystarczyłoby, że facet sprzedawałby jakieś klamoty na Allegro, zawsze jakiś trop. A ci ludzie, o których pisze w sms-ach? Może jakieś znajome nazwiska, albo ktoś ich zna?
Może się facet trochę przestraszy, jak się okaże, że wcale nie jest taki anonimowy? A koleżanka straszyła go policją? Co on na to?
__________________
She is maniac
Serenity89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 07:35   #9
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale aby zablokować czyjś numer policja, ani operator nie są do niczego potrzebni (operatorzy zresztą takich usług nie świadczą). Do tego służą aplikacje działające pod większością telefonów. Na licznych stronach, ale nieraz i na forach operatorów można znaleźć informacje jak to zrobić.
My wiemy kto to jest.
Znamy imię, nazwisko, gdzie mieszka.

Numeru zmieniać nie chce bo własnie wiele osob go ma, a nowy i tak do delikwenta dojdzie prędzej czy później.

Co do blokowania, tak da się - połączenia tylko
Do operatora dzwoniła - nie da się zablokować sms-ów

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Serenity89 Pokaż wiadomość
Może małe śledztwo?
Nie dałoby się tego człowieka jakoś zidentyfikować po tych mms-ach, albo nr telefonu? Pewnie to mało prawdopodobne, ale może wrzucenie tego nr telefonu w Google by coś dało? Może jakaś inna kobieta się na to samo skarżyła? Albo wystarczyłoby, że facet sprzedawałby jakieś klamoty na Allegro, zawsze jakiś trop. A ci ludzie, o których pisze w sms-ach? Może jakieś znajome nazwiska, albo ktoś ich zna?
Może się facet trochę przestraszy, jak się okaże, że wcale nie jest taki anonimowy? A koleżanka straszyła go policją? Co on na to?
Jak pisałam niżej, znamy jego dane.
To czubek, wyroki na koncie jakieś tam ma, patologia
Co on na to? "Łeb Ci ud*pie s*ko" i tym podobne
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:49   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
My wiemy kto to jest.
Znamy imię, nazwisko, gdzie mieszka.

Numeru zmieniać nie chce bo własnie wiele osob go ma, a nowy i tak do delikwenta dojdzie prędzej czy później.

Co do blokowania, tak da się - połączenia tylko
Do operatora dzwoniła - nie da się zablokować sms-ów

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:34 ----------



Jak pisałam niżej, znamy jego dane.
To czubek, wyroki na koncie jakieś tam ma, patologia
Co on na to? "Łeb Ci ud*pie s*ko" i tym podobne
Jeżeli te SMS-y mają znamiona gróźb, to czas jeszcze raz przejść się na policję (może wybrać jakiegoś bardziej ogarniętego policjanta) - najlepiej iść z rodzicami. Zażądać przyjęcia zawiadomienia. Jeżeli policja nadal nic, to zażalenie do prokuratury. Ale generalnie szarpnęłabym się na prawnika i się dowiedziała jakie są moje opcje.

Żeby kogoś oskarżyć o stalking (jeszcze co innego), to trzeba niestety mieć zebrane dowody uporczywego nękania i tego musi być naprawdę sporo. Czyli zapisywać wszystko, robić sobie zrzuty tych SMS-ów. I tak dalej.

I sama się nie powinna próbować z nim kontaktować, bo on się wtedy może tłumaczyć tym, że to takie przekomarzanie się, że to znajoma, czy coś w tym guście.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:49   #11
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Stalker

Złożyć w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 190a.
Poczytaj tutaj:
http://forumprawne.org/prawo-karne/2...tepowania.html
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 09:53   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Złożyć w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 190a.
Poczytaj tutaj:
http://forumprawne.org/prawo-karne/2...tepowania.html
Można spróbować. Tylko tak, czy inaczej powinna mieć zebrane nieco dowodów.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 09:55   #13
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jeżeli te SMS-y mają znamiona gróźb, to czas jeszcze raz przejść się na policję (może wybrać jakiegoś bardziej ogarniętego policjanta) - najlepiej iść z rodzicami. Zażądać przyjęcia zawiadomienia. Jeżeli policja nadal nic, to zażalenie do prokuratury. Ale generalnie szarpnęłabym się na prawnika i się dowiedziała jakie są moje opcje.

Żeby kogoś oskarżyć o stalking (jeszcze co innego), to trzeba niestety mieć zebrane dowody uporczywego nękania i tego musi być naprawdę sporo. Czyli zapisywać wszystko, robić sobie zrzuty tych SMS-ów. I tak dalej.

I sama się nie powinna próbować z nim kontaktować, bo on się wtedy może tłumaczyć tym, że to takie przekomarzanie się, że to znajoma, czy coś w tym guście.
Z rodzicami 33 letnia baba raczej na policje iść nie musi. Mam zamiar ja z nią iść bo ileż można. Czasem są groźby, pisze bzdury, wygląda to jakby sam sobie odpowiadał na te smsy wysłane przez siebie.
Kompletne głupoty, obraźliwe, śmieszne, wulgarne. Jest tego mnóstwo, koleżanka trzyma to.
Teraz tel nowy kupiła wiec tych starych prawdopodobnie już nie ma. Tego potrafi być nawet 30 dziennie! Szału można dostać.

Na prawnika niestety jej nie stać, ale na policje tutaj u nas pójdziemy, jeżeli nadal będą się wykręcac to pojedziemy do powiatowego a jak to nie pomoże to do wojewódzkiego.
Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Złożyć w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 190a.
Poczytaj tutaj:
http://forumprawne.org/prawo-karne/2...tepowania.html
Dziękuję, zaraz wejdę i poczytam.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 10:01   #14
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
My wiemy kto to jest.
Znamy imię, nazwisko, gdzie mieszka.

Numeru zmieniać nie chce bo własnie wiele osob go ma, a nowy i tak do delikwenta dojdzie prędzej czy później.

Co do blokowania, tak da się - połączenia tylko
Do operatora dzwoniła - nie da się zablokować sms-ów
Może u operatora się nie da, ale z poziomu telefonu da się zablokować smsy. Już kilka lat temu blokowałam używając Samsunga, w iPhonie też mam taką opcję. Poczytajcie w internecie, poszukajcie na forach jak to zrobić.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 10:16   #15
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Stalker

Jak wiecie kto to jest, gdzie mieszka itd., to rozumiem, że znacie i znajomych, rodzinę tej osoby? Czemu więc nie wysłać im screenów tego, co synek/brat/może chłopak wypisuje z adnotacją, że sprawa zostanie złożona do prokuratury?
Ewentualnie wysłać kilku potężniejszych kolegów, żeby gościa postraszyli, nie mówię, że mają mu od razu dać po mordzie, ale subtelnie dać do zrozumienia, że wiemy gdzie mieszkasz i lepiej dla niego, żeby te smsy się skończyły.
Ja średnio wierzę w policję/prokuraturę jeśli chodzi o takie sprawy, bo pewnie umorzą bo stwierdzą, że jej w tych smsach nie grozi, nie nachodzi jej, więc w ich prawniczej definicji nic się nie dzieje.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 10:19   #16
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Co do blokowania, tak da się - połączenia tylko
Do operatora dzwoniła - nie da się zablokować sms-ów


Nie trzeba do operatora. Ma androida? Wystarczy aplikacja jak ta https://play.google.com/store/apps/d...lacklist&hl=pl i będzie miała spokój z smsami.
Jak mnie wkurzają jakieś reklamy czy wróżki to od razu dodaję numer w tej aplikacji do blokowanych i tyle.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:36   #17
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Jak wiecie kto to jest, gdzie mieszka itd., to rozumiem, że znacie i znajomych, rodzinę tej osoby? Czemu więc nie wysłać im screenów tego, co synek/brat/może chłopak wypisuje z adnotacją, że sprawa zostanie złożona do prokuratury?
Ewentualnie wysłać kilku potężniejszych kolegów, żeby gościa postraszyli, nie mówię, że mają mu od razu dać po mordzie, ale subtelnie dać do zrozumienia, że wiemy gdzie mieszkasz i lepiej dla niego, żeby te smsy się skończyły.
Ja średnio wierzę w policję/prokuraturę jeśli chodzi o takie sprawy, bo pewnie umorzą bo stwierdzą, że jej w tych smsach nie grozi, nie nachodzi jej, więc w ich prawniczej definicji nic się nie dzieje.
To też nie pomogło.
Jakiś daleki znajomy od tej koleżanki dowiedział się co ten palant wypisuje i facet dostał po mordzie, pomogło na jakieś dwa miesiące.
Znajomych jego nie znamy, to taki typek z pod ciemnej gwiazdy który mieszka 3 miejscowości dalej.
Zresztą to patologia że chyba większej nie ma więc znajomi do niego podobni
A rodzeństwa z czego wiem to nie ma, rodzice nie żyją.
Gość jest koło 40 a rozum mniejszy chyba od kury.

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość


Nie trzeba do operatora. Ma androida? Wystarczy aplikacja jak ta https://play.google.com/store/apps/d...lacklist&hl=pl i będzie miała spokój z smsami.
Jak mnie wkurzają jakieś reklamy czy wróżki to od razu dodaję numer w tej aplikacji do blokowanych i tyle.
Tak, ma androida. Jak dziś koleżanka przyjdzie do nas to spróbujemy to w ten sposób zablokować.
W sumie on tylko te sms-y wysyła, czasem jakieś fotki ludzi uprawiających seks itp. Nie dzwoni, nie nachodzi w domu.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:44   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Z rodzicami 33 letnia baba raczej na policje iść nie musi. Mam zamiar ja z nią iść bo ileż można. Czasem są groźby, pisze bzdury, wygląda to jakby sam sobie odpowiadał na te smsy wysłane przez siebie.
Kompletne głupoty, obraźliwe, śmieszne, wulgarne. Jest tego mnóstwo, koleżanka trzyma to.
Teraz tel nowy kupiła wiec tych starych prawdopodobnie już nie ma. Tego potrafi być nawet 30 dziennie! Szału można dostać.

Na prawnika niestety jej nie stać, ale na policje tutaj u nas pójdziemy, jeżeli nadal będą się wykręcac to pojedziemy do powiatowego a jak to nie pomoże to do wojewódzkiego.

Dziękuję, zaraz wejdę i poczytam.
Jej daj to poczytać. To ją ta sprawa powinna interesować najbardziej. Rozumiem, że chcesz pomóc, ale przede wszystkim jej determinacja, aby to zakończyć, musi być widoczna.

Myślałam, że chodzi o jakąś "ledwo skończyła 18 lat", skoro nie umie jakoś się ogarnąć z tą sprawą.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:45   #19
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
To też nie pomogło.
Jakiś daleki znajomy od tej koleżanki dowiedział się co ten palant wypisuje i facet dostał po mordzie, pomogło na jakieś dwa miesiące.
Znajomych jego nie znamy, to taki typek z pod ciemnej gwiazdy który mieszka 3 miejscowości dalej.
Zresztą to patologia że chyba większej nie ma więc znajomi do niego podobni
A rodzeństwa z czego wiem to nie ma, rodzice nie żyją.
Gość jest koło 40 a rozum mniejszy chyba od kury.


Tak, ma androida. Jak dziś koleżanka przyjdzie do nas to spróbujemy to w ten sposób zablokować.
W sumie on tylko te sms-y wysyła, czasem jakieś fotki ludzi uprawiających seks itp. Nie dzwoni, nie nachodzi w domu.
Oprócz zainstalowania aplikacji warto się ponownie zainteresować tym typkiem, niech nie będzie bezkarny.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 13:05   #20
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Oprócz zainstalowania aplikacji warto się ponownie zainteresować tym typkiem, niech nie będzie bezkarny.
Na policje też pojdziemy, może się chociaz pofatygują i go odwiedzą w domu i troche postraszą
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 13:48   #21
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Stalker

Znam osobę, która wygrała w sądzie sprawę o stalking.

Na to, że policja załatwi sprawę (postraszy) raczej bym nie liczyła.
Jeśli gość, poza SMSami, jest niegroźny, ograniczyłabym się tylko do zablokowania tych SMSów w telefonie. Nie wygląda na normalnego więc nie sądzę, by odsiadka czy sprawa w sądzie faktycznie dała mu jakąś nauczkę.

Przekonany o tym, że koleżanka SMSy dostaje będzie usatysfakcjonowany i nadal niegroźny, a koleżanka po zablokowaniu SMS będzie miała spokój.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 08:03   #22
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Znam osobę, która wygrała w sądzie sprawę o stalking.

Na to, że policja załatwi sprawę (postraszy) raczej bym nie liczyła.
Jeśli gość, poza SMSami, jest niegroźny, ograniczyłabym się tylko do zablokowania tych SMSów w telefonie. Nie wygląda na normalnego więc nie sądzę, by odsiadka czy sprawa w sądzie faktycznie dała mu jakąś nauczkę.

Przekonany o tym, że koleżanka SMSy dostaje będzie usatysfakcjonowany i nadal niegroźny, a koleżanka po zablokowaniu SMS będzie miała spokój.
Tez tak myślę właśnie. Nie było jej wczoraj u nas, wiec może dzisiaj spróbujemy zablokować.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 14:40   #23
misiekzabek
Raczkowanie
 
Avatar misiekzabek
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 31
Dot.: Stalker

Trochę nie rozumiem całej sytuacji. Facet pisze do koleżanki od 3 lat obraźliwe i wulgarne SMSy a ona nadal nie chce zmienić nr telefonu? SMSy i połączenia można zablokować z poziomu telefonu. Może też wymusić na Policjantach przyjęcie zgłoszenia stalkingu i założyć na tej podstawie sprawę w sądzie. Łatwiej bo wiadomo kto to jest. Straszenia jakimiś rosłymi kolegami bym nie polecała bo to jest broń obosieczna i można zostać oskarżonym o kierowanie gróźb.
misiekzabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-02, 15:58   #24
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Stalker

W
Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Może u operatora się nie da, ale z poziomu telefonu da się zablokować smsy. Już kilka lat temu blokowałam używając Samsunga, w iPhonie też mam taką opcję. Poczytajcie w internecie, poszukajcie na forach jak to zrobić.
W najnowszych wersjach androida da się zablokować tylko połączenia, smsów nie. Próbowałam na moim z 3.
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 10:47   #25
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez misiekzabek Pokaż wiadomość
Trochę nie rozumiem całej sytuacji. Facet pisze do koleżanki od 3 lat obraźliwe i wulgarne SMSy a ona nadal nie chce zmienić nr telefonu? SMSy i połączenia można zablokować z poziomu telefonu. Może też wymusić na Policjantach przyjęcie zgłoszenia stalkingu i założyć na tej podstawie sprawę w sądzie. Łatwiej bo wiadomo kto to jest. Straszenia jakimiś rosłymi kolegami bym nie polecała bo to jest broń obosieczna i można zostać oskarżonym o kierowanie gróźb.
Wiesz, mnie też to dziwi że ona nadal z tym nic nie zrobiła.
Ja gdyby ktoś tak do mnie pisał to byl niebo i ziemię poruszyła dla mojego spokoju.

Ona jest typu tych "a co to da, on i tak moj numer zdobedzie, i znowu to samo, a niech sobie pisze, policja i tak nic z tym nie zrobi".

Ja przecież nie będę namawiać jej na sądy skoro "to i tak nic nie da"
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:32   #26
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Stalker

Dziewczyno, aż przecieram oczy ze zdumienia!
Gość mieszka kilka miejscowości dalej, wiesz, że to psychol z wyrokami, wypisuje jej 'za*ebię Cię siekierą', zna ją, najpewniej wie jak wygląda, a usta;lenie gdzie mieszka to też pryszcz w dzisiejszych czasach - a ta 3 lata nic nie robi???
Ja jestem tak przewrażliwiona, czy ona jest tak naiwna?
Koleś w każdej chwili może dojść do wniosku, że go obraziła / cokolwiek innego i należ przenieść słowa w czyny. Ona na prawdę spokojnie chodzi po ulicach?
Ja już dawno siedziałabym na policji, zaryczana, z setką smsów na dowód, że pan x czyha na moje życie. A jakby mnie chcieli odesłać z kwitkiem to bym im tak taką dramę urządziła, że musieliby psychologa wzywać, żebym przestała krzyczeć.
I tak polecam zrobić.
Od 3 lat jest nękana przez realnie znanego faceta, psychola, ma prawo w tej chwili mieć nerwy w strzępkach. Na policję i do adwokata!
I nie używajcie na początek słowa stalking, co ciemniejszy policjant od razu nastawi się pobłażliwie. Powiedz, że zgłaszacie groźby, że facet jest niezrównowazony, że ma wyroki, że koleżanka boi się wychodzić z domu, że ma problemy nerwowe, jest zastraszana. Wtedy podejdą powazniej.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-03-05 o 11:34
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:51   #27
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dziewczyno, aż przecieram oczy ze zdumienia!
Gość mieszka kilka miejscowości dalej, wiesz, że to psychol z wyrokami, wypisuje jej 'za*ebię Cię siekierą', zna ją, najpewniej wie jak wygląda, a usta;lenie gdzie mieszka to też pryszcz w dzisiejszych czasach - a ta 3 lata nic nie robi???
Ja jestem tak przewrażliwiona, czy ona jest tak naiwna?
Koleś w każdej chwili może dojść do wniosku, że go obraziła / cokolwiek innego i należ przenieść słowa w czyny. Ona na prawdę spokojnie chodzi po ulicach?
Ja już dawno siedziałabym na policji, zaryczana, z setką smsów na dowód, że pan x czyha na moje życie. A jakby mnie chcieli odesłać z kwitkiem to bym im tak taką dramę urządziła, że musieliby psychologa wzywać, żebym przestała krzyczeć.
I tak polecam zrobić.
Od 3 lat jest nękana przez realnie znanego faceta, psychola, ma prawo w tej chwili mieć nerwy w strzępkach. Na policję i do adwokata!
I nie używajcie na początek słowa stalking, co ciemniejszy policjant od razu nastawi się pobłażliwie. Powiedz, że zgłaszacie groźby, że facet jest niezrównowazony, że ma wyroki, że koleżanka boi się wychodzić z domu, że ma problemy nerwowe, jest zastraszana. Wtedy podejdą powazniej.
Ja bym zrobiła na jej miejscu dokładnie to samo co Ty piszesz.
Namawiam ją by szła na policję (była raz to ją odprawili z kwitkiem twierdząc że to należy do "kryminalnej").
Ja bym już dawno poleciała złożyć skargę do wojewódzkiej komendy i się domagała rozwiązania tej sprawy.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 11:51   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Wiesz, mnie też to dziwi że ona nadal z tym nic nie zrobiła.
Ja gdyby ktoś tak do mnie pisał to byl niebo i ziemię poruszyła dla mojego spokoju.

Ona jest typu tych "a co to da, on i tak moj numer zdobedzie, i znowu to samo, a niech sobie pisze, policja i tak nic z tym nie zrobi".

Ja przecież nie będę namawiać jej na sądy skoro "to i tak nic nie da"
Innymi słowy, gdyby nie Wasze namowy, ona by olała sprawę (zresztą chyba nadal olewa)? Nic na siłę. Ja bym sobie dała siana z pomaganiem komuś, kto tego chyba po prostu nie chce. Dorosła baba, a nie ma na prawnika, nie chce z tym niczego robić. Z opisu serio myślałam, że chodzi o jakąś nierozgarniętą nastolatkę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 12:38   #29
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Innymi słowy, gdyby nie Wasze namowy, ona by olała sprawę (zresztą chyba nadal olewa)? Nic na siłę. Ja bym sobie dała siana z pomaganiem komuś, kto tego chyba po prostu nie chce. Dorosła baba, a nie ma na prawnika, nie chce z tym niczego robić. Z opisu serio myślałam, że chodzi o jakąś nierozgarniętą nastolatkę.
Że ktoś może nie mieć na prawnika to jeszcze zrozumiem, ale są darmowe porady w gminie.

Tu się denerwuje jak znowu facet jakieś głupoty pisze a tu reakcji w sumie z jej strony brak - tylko narzekanie.

Więc co najwyżej spróbuje jej zablokować te sms-y i tyle.
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-05, 12:59   #30
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Stalker

Cytat:
Napisane przez Renatka_2108 Pokaż wiadomość
Więc co najwyżej spróbuje jej zablokować te sms-y i tyle.
Spytaj koleżanki czy ma pewność, że facet nie zamierza się do niej pewnego dnia wybrać.
Brak słów na jej lekkomyślność. Rozumiem, gdyby to był anonimowy numer, ktoś sobie elektronicznie stalkuje itd [chociaż wtedy też trzeba działać]. Ale to realny psychol z wyrokami...

Rozumiem, że to dla Ciebie jakaś bliska osoba - dla jej dobra spróbuj jeszcze raz przemówić jej do rozsądku. Bo dużo takich chodzi po świecie, co 'niezniszczalne' wszystko się dzieje ludziom ale nie jej. Dopiero jak wydarzy się nieszczęście to płacz i cierpienie dla niej i bliskich.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2016-03-05 o 13:01
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 03:51:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.