Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-18, 12:38   #4801
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No proszę. Co to za lekarze tu pracują?! Mam wrażenie, że ci prawdziwi, poważni, mądrzy wyjechali, bo wiedzieli, że będą tutaj niedoceniani, a zostali ci chyba z zaocznych studiów (tak, tak medycynę też zaocznie można zrobić).
Właśnie wyczytałam na jednym z blogów, że jeżeli szampony mają proteiny pszenicy (np. te z Alterry albo mój Babydream) to raz na jakiś czas trzeba umyć włosy szamponem z SLS, bo to się zbiera na włosach, głowie. Ktoś może mi coś więcej na ten temat powiedzieć i potwierdzić lub temu zaprzeczyć?
niestety nic nie wiem naten temat
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
ja się na tym nie znam ale po kilku dniach stosowania babydream moje włosy zaraz po umyciu i wyschnięciu były jak tłuste
jakby oblepione czymś, ciężkie

jednak mojemu mężowi który myje włosy codziennie ten szampon pasuje ma fajne miękkie włosy

---------- Dopisano o 13:30 ---------- Poprzedni post napisano o 13:28 ----------

Anula skoro już tyle tych szamponów użyłaś to jaki polecasz?
mam Lavery mniej niż połowę i niedługo będę się rozglądać
chociaż nie wiem czy przy niej nie zostać skoro moja głowa tak mało toleruje
A jakie masz włosy? Ja mam przetłuszczające, cienkie i delikatne, więc raczej w tej kategorii moge coś podpowiedzieć. Jakie masz doświadczenia z naturalnymi?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:40   #4802
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
niestety nic nie wiem naten temat

A jakie masz włosy? Ja mam przetłuszczające, cienkie i delikatne, więc raczej w tej kategorii moge coś podpowiedzieć. Jakie masz doświadczenia z naturalnymi?
Tak Anula poradź proszę moje włosy wydają się być do Twoich zbliżone - przetłuszczjąće, cienkie, delikatne.
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:42   #4803
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Sekretny, jeśli masz obawy co do pozostawania na włosach osadów to lepiej sobie raz na jakis czas fundnij płukanke z octu jabłkowego włosom na dobre wyjdzie i osady tez wypłuczę.
Ja stosowałam 50-60ml octu jabłkowego develey na litr wody.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:47   #4804
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

A jakie masz włosy? Ja mam przetłuszczające, cienkie i delikatne, więc raczej w tej kategorii moge coś podpowiedzieć. Jakie masz doświadczenia z naturalnymi?
raczej normalne ale mam wrażliwą skórę głowy
doświadczenia mam nikłe - babydream = porażka
i Sante = porażka

a wcześniejsze doświadczenia - każdy szampon od Timotei, L'oreal po Dermedic czy Vichy powodował u mnie prędzej czy później łupież
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:56   #4805
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Tak Anula poradź proszę moje włosy wydają się być do Twoich zbliżone - przetłuszczjąće, cienkie, delikatne.
No więc będę nudna ale póki co najbardziej pasuje mi yes pomidorowy. Ładnie zwiększa objętość, nie przyspiesza przetłuszczania (wystawiłam recenzję).

Poza tym bardzo lubie szampon labogravier z oslim mlekiem - trzeba go rozcieńczać, bo strasznie zagęszczony jest. Odpowiada mi tez szampon argile provence z zieloną glinką (wzmacniający chyba). Lubie tez alepię babymiel, ale ona nie wszystkim pasuje. Uwielbiam szampony douce nature - twarde szampony w formie kwiatka, jest wersja z arganem i dla włosów tłustych. Te tutaj wymienione do upolowania na biolanderze.

Polecam tez gorąco essential care z olejkiem z drzewa herbacianego - dla przetłuszczających sie włosów świetny!
Jak sobie jeszcze jakies fajne przypomne to zaraz napiszę

---------- Dopisano o 13:52 ---------- Poprzedni post napisano o 13:49 ----------

Tai, a poczytaj o essential care - oprócz wersji z olejkiem herbacianym (dla skóry głowy z problemami - mógłby Ci pasować) jest ta podstawowa, ziołowa. Wiele osób narzeka na te szampony, że sie nie pienią i takie tam głupoty. Dla mnie oba sa świetne!

No i mój kochany szampon lauro z octem jabłkowym, którego ostatnio nigdzie nie moge znaleźć....

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:52 ----------

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
raczej normalne ale mam wrażliwą skórę głowy
doświadczenia mam nikłe - babydream = porażka
i Sante = porażka

a wcześniejsze doświadczenia - każdy szampon od Timotei, L'oreal po Dermedic czy Vichy powodował u mnie prędzej czy później łupież
Wiesz, moja mama ma bardzo wrażliwa skóre głowy i własnie wieczny problem z łupieżem.
Wyleczyłam ja szamponem lauro z czerwoną glinką http://lauro.pl/?109,szampon-z-czerw...suchy-i-tlusty ja kupowałam go na helfy. Odżywka z tej serii bardzo sie mojej córce podobała!
Kupiłam jej tez niedawno alterrę do wrażliwej skóry głowy ale nie wiem czy juz używała.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 12:58   #4806
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Anula dzięki!
Ja właśnie używam szampony z LF w kostce szałwiowego i szampon ok ale moje włosy nie wiem czy przez niego czy seboradin z naftą ale myję wieczorem i otej porze w pracy mam włosy przyklapnięte
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:08   #4807
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Anula dzięki!
Ja właśnie używam szampony z LF w kostce szałwiowego i szampon ok ale moje włosy nie wiem czy przez niego czy seboradin z naftą ale myję wieczorem i otej porze w pracy mam włosy przyklapnięte
mydła do włosów fajne, ale płukanki octowe mnie wykończyły. Nie dałam rady po kazdym myciu sie z tym octem babrac - raz na jakiś czas mogę i owszem, ale nie co drugi dzień szczególnie, że włosy myje rano przed pracą - kwadrans w plecy!

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Moje szamponowe niewypały: jason lawendowy, aubrey organics gpb i dla tłustych (porażka stulecia - chyba pierwszy raz w życiu dostałam łupieżu!!), sante różany.

Oprócz tego nigdy juz nie kupię alterry granatowej, alepii 40% (bo tez trzeba płukanki octowe uskuteczniać).

Było tez parę takich, które kupiłam, zuzyłam lub oddałam i zapomniałam. Żadna rewelacja po prostu, średniej jakości i marne w działaniu (ale nie jestem teraz sobie w stanie przypomniec co one za jedne były).
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 13:08   #4808
Pusia84
Rozeznanie
 
Avatar Pusia84
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 503
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
mydła do włosów fajne, ale płukanki octowe mnie wykończyły. Nie dałam rady po kazdym myciu sie z tym octem babrac - raz na jakiś czas mogę i owszem, ale nie co drugi dzień szczególnie, że włosy myje rano przed pracą - kwadrans w plecy!
Ja nie robię za każdym razem tej płukanki może dlatego taki mam efekt ? A czy po tym szamponie pomidorowym włosy Ci się nie elektryzują? ja mam straszny peoblem z elektryzowaniem - inna rzecz że włsoów mam bardzo mało na głowie no i do tego cienkie wieć dużo nie trzeba że wszytskie mi na boki odstają naelektryzowane
__________________
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kasia&ye ar=2013&month=5&day=31&ba bycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
Pusia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:12   #4809
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tai, a poczytaj o essential care - oprócz wersji z olejkiem herbacianym (dla skóry głowy z problemami - mógłby Ci pasować) jest ta podstawowa, ziołowa. Wiele osób narzeka na te szampony, że sie nie pienią i takie tam głupoty. Dla mnie oba sa świetne!

Wiesz, moja mama ma bardzo wrażliwa skóre głowy i własnie wieczny problem z łupieżem.
Wyleczyłam ja szamponem lauro z czerwoną glinką http://lauro.pl/?109,szampon-z-czerw...suchy-i-tlusty ja kupowałam go na helfy. Odżywka z tej serii bardzo sie mojej córce podobała!
Kupiłam jej tez niedawno alterrę do wrażliwej skóry głowy ale nie wiem czy juz używała.
dzięki wielkie
na pewno któryś z nich zamówię

http://www.sklepnaturalny.pl/wszystk...ka-beloun.html
zobacz jaka cena fajna

Edytowane przez T'ai
Czas edycji: 2011-07-18 o 13:14
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:16   #4810
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Niestety po mydłach trzeba spłukać czymś kwaśnym, inaczej osad z mydła zostaje na włosach i są ciężkie i tłuste.
Mi zimą na elektryzujące się od szalików włosy bardzo pomógł jedwab w "psikadle" - miałam z Joanny, więc raczej nie naturalny kosmetyk, ale pewnie dziewczyny coś podpowiedzą.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:19   #4811
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Dziewczynki, zapracowana jestem mimo wakacji, ale Was tu podczytuje na wyrywki (oczywiscie nie nadążam za wszystkimi postami). Czekam, aż wątek będzie miał 5000 postów i tak jak ustaliłyśmy, zakładam drugą część

Sekretny Wachlarz bardzo mi przykro z powodu taty Trzeba uczynić wszystko, żeby niezbędne badania zrobić jak najwcześniej... prywatnie, jakkolwiek, ale zrobić badania jak najszybciej (rezonans), bo od tego zależy dalsze leczenie. Trzymam kciuki
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 13:20   #4812
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Pusia84 Pokaż wiadomość
Ja nie robię za każdym razem tej płukanki może dlatego taki mam efekt ? A czy po tym szamponie pomidorowym włosy Ci się nie elektryzują? ja mam straszny peoblem z elektryzowaniem - inna rzecz że włsoów mam bardzo mało na głowie no i do tego cienkie wieć dużo nie trzeba że wszytskie mi na boki odstają naelektryzowane
Wcześniej miałam bardzo duży problem z elektryzowaniem włosów - kupiłam suszarkę z jonizacją od tamtej pory włosy po żadnym szamponie mi sie nie elektryzują, więc nie potrafię Ci odpowiedzieć.
EDIT: moje włosy po mydle i bez płukanki były tez takie beznadziejne. Zresztą były beznadziejna nawet jak niedokładnie spłukałam, więc myslę, że tak - to może być przyczyna.
Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
dzięki wielkie
na pewno któryś z nich zamówię

http://www.sklepnaturalny.pl/wszystk...ka-beloun.html
zobacz jaka cena fajna
Całkiem przyjemna cena
Ten szampon niebieski na wzmocnienie cebulek włosowych tez bardzo mi dobrze słuzył!!
Nie wiem jaki dokładnie te szampony maja skład..... Może poszukaj składu i dla spokoju sumienia (głównie mojego ) wrzuć niech dziewczyny ocenią, czy jest ok? Bo jakoś tak tajemniczo ten skład podają
essential care to pewniak czasem można dorwać chyba małe pojemność, dla spróbowania.
EDIT: matique ma pojemność 30 ml szamponu ziołowego essential care za 18 zł.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-07-18 o 13:25
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:23   #4813
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Może poszukaj składu i dla spokoju sumienia (głównie mojego ) wrzuć niech dziewczyny ocenią, czy jest ok? Bo jakoś tak tajemniczo ten skład podają
essential care to pewniak czasem można dorwać chyba małe pojemność, dla spróbowania.
znalazłam coś takiego
Główne składniki:
Beloon (Red Mud - czerwona glinka) z Aleppo, olejek z drzewa cedrowego.INCI:
Water, Cocamidopropyl Betaine, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Bark Oil, Montomorillonite, Sodium Citrate, Minerals.
Producent gwarantuej:
Probukt nie testowany na zwierzętach. Nie zawiera barwinków i składników pochodzenia zwierzęcego.
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:30   #4814
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dziewczynki, zapracowana jestem mimo wakacji, ale Was tu podczytuje na wyrywki (oczywiscie nie nadążam za wszystkimi postami). Czekam, aż wątek będzie miał 5000 postów i tak jak ustaliłyśmy, zakładam drugą część

Sekretny Wachlarz bardzo mi przykro z powodu taty Trzeba uczynić wszystko, żeby niezbędne badania zrobić jak najwcześniej... prywatnie, jakkolwiek, ale zrobić badania jak najszybciej (rezonans), bo od tego zależy dalsze leczenie. Trzymam kciuki
Nie będziemy Ci kazały długo czekać

---------- Dopisano o 14:30 ---------- Poprzedni post napisano o 14:26 ----------

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
znalazłam coś takiego
Główne składniki:
Beloon (Red Mud - czerwona glinka) z Aleppo, olejek z drzewa cedrowego.INCI:
Water, Cocamidopropyl Betaine, Cedrus Atlantica (Cedarwood) Bark Oil, Montomorillonite, Sodium Citrate, Minerals.
Producent gwarantuej:
Probukt nie testowany na zwierzętach. Nie zawiera barwinków i składników pochodzenia zwierzęcego.
To własnie jest niepełny skład.
Diabli wiedzą co w nim siedzi.... Ja miałam oba, ale na nich nie było nic więcej, brak pełnego składu. One maja tylko ta przednią etykietę, nie ma tylnej z pełnym składem. Ja je zuzywałami służyły mi dobrze, ale byc może maja w sobie coś niefajnego...
Może na wszelki wypadek zdecyduja sie na jakis inny szampon? Nie chciałabym Ci źle doradzić...
I dziewczyny, nie miejcie do mnie pretensji jak kupicie cos z tego co podałam i Wam nie posłuży - ja naprawde z głębi serca napisałam, które były dla mnie najlepsze, ale co głowa i co włosy to inne potrzeby i wrażenia.

Edit: Przepraszam, teraz dopiero doczytałam uwaznie, że podali INCI!!!!! Na mojej starej wersji szamponu nie było.
To chyba juz byłoby wszystko w kwestii składu.
Jak myślicie mądre kobiety?? To pełen skład?
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2011-07-18 o 13:38
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 13:37   #4815
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

To własnie jest niepełny skład.
Diabli wiedzą co w nim siedzi.... Ja miałam oba, ale na nich nie było nic więcej, brak pełnego składu. One maja tylko ta przednią etykietę, nie ma tylnej z pełnym składem. Ja je zuzywałami służyły mi dobrze, ale byc może maja w sobie coś niefajnego...
Może na wszelki wypadek zdecyduja sie na jakis inny szampon? Nie chciałabym Ci źle doradzić...
I dziewczyny, nie miejcie do mnie pretensji jak kupicie cos z tego co podałam i Wam nie posłuży - ja naprawde z głębi serca napisałam, które były dla mnie najlepsze, ale co głowa i co włosy to inne potrzeby i wrażenia.
spoko, spoko
sądzę że skoro nie znam pełnego składu to pewnie i tak nie zaryzykuję

może poczekam do mojej wizyty u dermatologa bo miałam zamiar się wybrać i niech powie co sądzi o tym łupieżu
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:02   #4816
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
ja się na tym nie znam ale po kilku dniach stosowania babydream moje włosy zaraz po umyciu i wyschnięciu były jak tłuste
jakby oblepione czymś, ciężkie

jednak mojemu mężowi który myje włosy codziennie ten szampon pasuje ma fajne miękkie włosy
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
niestety nic nie wiem naten temat
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Sekretny, jeśli masz obawy co do pozostawania na włosach osadów to lepiej sobie raz na jakis czas fundnij płukanke z octu jabłkowego włosom na dobre wyjdzie i osady tez wypłuczę.
Ja stosowałam 50-60ml octu jabłkowego develey na litr wody.
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarz bardzo mi przykro z powodu taty Trzeba uczynić wszystko, żeby niezbędne badania zrobić jak najwcześniej... prywatnie, jakkolwiek, ale zrobić badania jak najszybciej (rezonans), bo od tego zależy dalsze leczenie. Trzymam kciuki

T'ai
, ja muszę włosy myć codziennie czyli wychodzi w roku 365 dni na 365 dni możliwych. Babydream używam od lutego i nie zauważyłam niczego złego. Nie wiem, co o tym myśleć.
Anula, no właśnie ja też nic nie wiem, a nie chcę wracać do szamponów z SLSami. Co wy robicie ze swoimi włosami?
Sicilia
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:18   #4817
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
T'ai, ja muszę włosy myć codziennie czyli wychodzi w roku 365 dni na 365 dni możliwych. Babydream używam od lutego i nie zauważyłam niczego złego. Nie wiem, co o tym myśleć.
Anula, no właśnie ja też nic nie wiem, a nie chcę wracać do szamponów z SLSami. Co wy robicie ze swoimi włosami?
Sicilia
Jak to co robimy z włosami?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:23   #4818
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Ja swoje piorę wspaniałym "naturalnym" szamponem zakupionym przez Męża, czyli Isaną 7 ziół
I wiecie co, chyba będę musiała skład do weryfikacji wrzucić, bo włosy ma podejrzanie ładne - błyszczą się, układają, skóra się przesusza. Albo zgłupiały i syf im dobrze robi, albo ona nie ma takiego złego składu.
Jak się dowiem, to dam znać
Poza tym susze suszarką i od czasu do czasu odżywiam, czy też odżywkuję. Regularnie (co 3-4 miesiące) podcinam, nie farbuję. Tyle
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:24   #4819
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wybrałam lip repair (jest kilka wersji figs&rouge), bo chciałam konkretnie do ust, a nie wielofunkcyjny. Bardzo mi się podoba. Lekko chłodzi, podobnie do carmexu, przy czym ma dużo lepszy skład. Co ciekawe, kupiłam go przez internet na feelunique. com za 3,49 funta brytyjskiego, czyli taniej niż w Polsce (widziałam w aptekach po 19 zł), a wysyłka gratis niezależnie od kwoty zakupów.
.
A czy próbowaś (albo któraś z dziewczyn) stosować
Balsam do ust z miętą i wyciągiem z drzewa herbacianego Figs & Rouge

jako preparat wspomagający znikanie niespodzianek - takie zastosowanie tej wersji znalazłam w opisie w jednym ze sklepów.
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-18, 14:29   #4820
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

chyba już zrozumiałam pytanie
Ja myje co 2 dni, zawsze po szamponie nakładam i spłukuje odżywkę. POtem zawsze męcze je suszarką i szczotką
Od wielkiego dzwonu nałożę na dłużej maskę, a juz oleju to chyba z ół roku nie widziały!!! Przydałoby sie tak z raz na tydzień coś odzywczego im zapodac, ale nie chce mi sie i tyle....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:37   #4821
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość

T'ai
, ja muszę włosy myć codziennie czyli wychodzi w roku 365 dni na 365 dni możliwych. Babydream używam od lutego i nie zauważyłam niczego złego. Nie wiem, co o tym myśleć.
mąż przy codziennym stosowaniu też nie
ale ja zawsze mogłam i myję włosy co drugi dzień a po babydream musiałabym chyba codziennie zresztą od razu po wyschnięciu mam taki "nalot" nieprzyjemny

zanim trafiłam na naturalne, przetestowałam chyba wszystkie możliwe szampony drogeryjne i apteczne
żaden mi nie pomógł - zawsze łupież i swędząca skóra
teraz testuję płyn Seboradin a myję Laverą
no i po każdym myciu odżywka

prawie wcale nie suszę włosów, prostuję tylko grzwykę
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:42   #4822
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Tai, po laverze tez Cię skóra głowy swędzi i masz łupież?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:48   #4823
T'ai
Zakorzenienie
 
Avatar T'ai
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 24 494
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Tai, po laverze tez Cię skóra głowy swędzi i masz łupież?
na razie ciężko to określić
w maju, czerwcu używałam Laverę i robiłam sobie do tego płukanie z ziół (i chyba mi spowodowały łupież)
porzuciłam płukanki i kupiłam szampon Sante bo niby miał oczyszczać
umyłam kilka razy, odstawiłam, potem znów chciałam spróbować ale nie dam rady - badziewie jednym słowem mówiąc
w międzyczasie testowałam też babydream

wróciłam do Lavery ale używam też Seboradinu, wydaje mi się że teraz mam mniej łupieżu i głowa mniej swędzi
ale nie wiem czy po odstawieniu płukanek, czy przez Seboradin czy co
grunt że po Laverze żadnego tłustego nalotu nie ma

więc i tak czy siak chcę by obejrzała mnie dermatolog a jutro idę sobie pobrać krew
(wybacz przydługą opowieść)
T'ai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:53   #4824
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Rozumiem Dziewczyny, czyli nic specjalnego. ^^
Anula powiedz mi coś więcej o tej płukance, o które pisałaś kilka postów wyżej, co ona daje? Ja mam włosy mocno przetłuszczające się na czubku głowy (wy ten czubek jakoś tak fachowo nazywacie, mi zawsze nazwa ucieka ), czy nie zrobi mi ta płukanka żadnego "ała"?

I mam jeszcze jedno pytanie. Myślicie, że specjalne olejki pomogłyby na moje przetłuszczające się włosy (marzy mi się mycie, co dwa dni). Czy mogłabym dodać olejek do szamponu, tylko co jeżeli dostanie mi się takie coś do oczu? Mi zawsze szampon wchodzi od oczu, zawsze, dlatego chwalę sobie Babydream, bo po nim nic mnie nie szczypie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-07-18 o 14:56
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 14:59   #4825
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
A czy próbowaś (albo któraś z dziewczyn) stosować
Balsam do ust z miętą i wyciągiem z drzewa herbacianego Figs & Rouge
jako preparat wspomagający znikanie niespodzianek - takie zastosowanie tej wersji znalazłam w opisie w jednym ze sklepów.
Nie próbowałam Figs&Rouge w ten sposób, ale można jak najbardziej, bo olejek z drzewa herbacianego jest własnie na pryszcze i inne niespodzianki
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:01   #4826
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
na razie ciężko to określić
w maju, czerwcu używałam Laverę i robiłam sobie do tego płukanie z ziół (i chyba mi spowodowały łupież)
porzuciłam płukanki i kupiłam szampon Sante bo niby miał oczyszczać
umyłam kilka razy, odstawiłam, potem znów chciałam spróbować ale nie dam rady - badziewie jednym słowem mówiąc
w międzyczasie testowałam też babydream

wróciłam do Lavery ale używam też Seboradinu, wydaje mi się że teraz mam mniej łupieżu i głowa mniej swędzi
ale nie wiem czy po odstawieniu płukanek, czy przez Seboradin czy co
grunt że po Laverze żadnego tłustego nalotu nie ma

więc i tak czy siak chcę by obejrzała mnie dermatolog a jutro idę sobie pobrać krew
(wybacz przydługą opowieść)
Rozumiem
Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Rozumiem Dziewczyny, czyli nic specjalnego. ^^
Anula powiedz mi coś więcej o tej płukance, o które pisałaś kilka postów wyżej, co ona daje? Ja mam włosy mocno przetłuszczające się na czubku głowy (wy ten czubek jakoś tak fachowo nazywacie, mi zawsze nazwa ucieka ), czy nie zrobi mi ta płukanka żadnego "ała"?
I mam jeszcze jedno pytanie. Myślicie, że specjalne olejki pomogłyby na moje przetłuszczające się włosy (marzy mi się mycie, co dwa dni). Czy mogłabym dodać olejek do szamponu, tylko co jeżeli dostanie mi się takie coś do oczu? Mi zawsze szampon wchodzi od oczu, zawsze, dlatego chwalę sobie Babydream, bo po nim nic mnie nie szczypie.
Płukanka octowa wzmacnia włosy i dodaje im połysku. Noi oczyszcza z różnych pozostałości po innych środkach. Fajna sprawa przy wypadających włosach. Nie sądzę, aby mogła krzywde zrobic
Przygotowanie proste - na litr wody 50-60 ml octu jabłkowego, płuczesz tym włosy po spłukaniu szamponu i potem już nie płuczesz. Spróbuj - zobaczysz czy Ci pasuje. Dobrze zrobić sobie więcej, na pierwszy raz z 1,5 litra i płukac nad jakąś miską, bo dobrze kilkakrotnie wody polac ta płukanką, tak żeby wszędzie dotarła. Troche bedzie walić octem jabłkowym ale z włosów aż tak mocno nie jedzie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:25   #4827
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Nie próbowałam Figs&Rouge w ten sposób, ale można jak najbardziej, bo olejek z drzewa herbacianego jest własnie na pryszcze i inne niespodzianki
Wiem wiem, chciałam się dowiedziec czy któraś z was próbowała. Szukam czegoś na przyspieszenie gojenia niespodzianek, może macie jakiś interesujacy i sprawdzony specyfik? Ja nie mam szczęscia do takich preparatów, albo nie działają albo mnie wysuszają.
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:25   #4828
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez T'ai Pokaż wiadomość
na razie ciężko to określić
w maju, czerwcu używałam Laverę i robiłam sobie do tego płukanie z ziół (i chyba mi spowodowały łupież)
porzuciłam płukanki i kupiłam szampon Sante bo niby miał oczyszczać
umyłam kilka razy, odstawiłam, potem znów chciałam spróbować ale nie dam rady - badziewie jednym słowem mówiąc
w międzyczasie testowałam też babydream

wróciłam do Lavery ale używam też Seboradinu, wydaje mi się że teraz mam mniej łupieżu i głowa mniej swędzi
ale nie wiem czy po odstawieniu płukanek, czy przez Seboradin czy co
grunt że po Laverze żadnego tłustego nalotu nie ma

więc i tak czy siak chcę by obejrzała mnie dermatolog a jutro idę sobie pobrać krew
(wybacz przydługą opowieść)
Mozesz spróbować dodawać olejku herbacianego to jakiegokolwiek szamponu, wg badań już 5% w szamponie pomaga w usuwaniu łupieżu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:32   #4829
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Wiem wiem, chciałam się dowiedziec czy któraś z was próbowała. Szukam czegoś na przyspieszenie gojenia niespodzianek, może macie jakiś interesujacy i sprawdzony specyfik? Ja nie mam szczęscia do takich preparatów, albo nie działają albo mnie wysuszają.
Moje "wynalazki" na niespodzianki:
- sam olejek herbaciany (punktowo)
- pasta lasari (w aptece, też punktowo)
- rescue gel Living Nature na bazie miodu i olejku manuka, skuteczny, ale śmierdzi (patrz: moja recenzja na KWC)
- na całą twarz Triacneal Avene (nie używam go latem, żeby nie było ryzyka przebarwień)
- krem z cynkiem penaten albo biały babydream extrasensitive (najlepszy był calencula creme babydream, ale już go wycofali).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-18, 15:46   #4830
Aleksandrap
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 864
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Moje "wynalazki" na niespodzianki:
- sam olejek herbaciany (punktowo)
- pasta lasari (w aptece, też punktowo)
- rescue gel Living Nature na bazie miodu i olejku manuka, skuteczny, ale śmierdzi (patrz: moja recenzja na KWC)
- na całą twarz Triacneal Avene (nie używam go latem, żeby nie było ryzyka przebarwień)
- krem z cynkiem penaten albo biały babydream extrasensitive (najlepszy był calencula creme babydream, ale już go wycofali).
Na Avene mam alergie - moja cera nie toleruje kremów aptecznych
Cynk próbowałam, ale zero efektu
Muszę spróbować sam olejek herbaciany.
A balsam i tak pewnie wypróbuję, jak spoczę pomadke z YES
__________________

Aleksandrap jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.