Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-02-25, 15:33   #2911
alkuuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 8
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Zrobiłaś ollaplex? Tzn. Nałożyłam odżywkę która się tak nazywa?
alkuuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 15:40   #2912
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Widziałam kiedyś w takim sklepie z perukami, farbami fryzjerskimi, hinduskimi i profesjonalnymi kosmetykami. Chociaż jak zależy Ci na pałaskiej szczotce to możesz kupić w poundlandzie czy wilko, są dobrze wykonane i spokojnie kilka lat wytrzymują a zapłacisz funta czy dwa Ja mam właśnie takie taniochy i jestem zadowolona.
Dzięki będę to się porozgladam i też chcę kupić tą z dodatkiem włosia z dzika taka też sławna szczotka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-25, 19:31   #2913
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Obiecałam bywać czesciej ... ale na Wizaż ostatnio mam mało czasu

Pokazuje moje ...rosnące rude kłaczki
Kto pamięta mnie w krótkich ? (dla przypomnienia dodałam fotki


Całuski zakręcone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy luty 2016.jpg (126,8 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Włosy 2014-2015-2016.jpg (102,6 KB, 49 załadowań)
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2016-02-25 o 19:40
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 05:50   #2914
krolewna_smieszka
Zakorzenienie
 
Avatar krolewna_smieszka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Seattle, WA
Wiadomości: 9 866
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez zielonamodelina Pokaż wiadomość
Królewno, zaciekawiłaś mnie faktem, że czeszesz włosy szczotką. Czy takie czesanie ma jakąś przewagę nad czesaniem grzebieniem? Pytam z czystej ciekawości, bo od lat używam tylko grzebienia (chociaż i tak rzadko) i zastanawiam się, czy używanie szczotki mogłoby dać mi jakieś korzyści
Dodam jeszcze, że mam wrażenie, że mamy podobny skręt, tylko że mam sporo krótsze włosy niż Ty
Ja po prostu tak lubię. Kiedyś używałam tylko grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami, może to i zdrowsze dla włosów, ale zdecydowanie wolę przeczesać włosy na mokro szczotką, bo to pięknie mi wygładza loki - robią się jak u laleczki. Zawsze zaczynam od grzebienia, żeby delikatnie rozczesać największe kołtuny, a potem dokładnie wyczesuję szczotką - bez ciągnięcia i szarpania, zaczynając od końcówek. Stosując metodę OMO, nie mam problemów z rozczesywaniem.

Ostatnio miałam bardzo mało czasu dla włosów i zauważyłam, że jeśli się spieszę i nie zależy mi na super wyglądzie loków, to w ramach stylizacji wystarczy mi nałożyć na nie dużo żelu i wysuszyć (niekoniecznie do samego końca) na maksymalnym podmuchu i temperaturze. Puchu jest sporo po odgnieceniu, ale i tak włosy wyglądają nieźle (najgorsze pasma najwyżej wygładzam wodą :P). Przy tutejszej wilgotności żel jednak jest najlepszym rozwiązaniem, ostatnio już zawsze go używam po myciu włosów.

---------- Dopisano o 07:50 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
U mnie tez sa te lorealowe myjaki do kreconych ale sklady to biedne maja, jakas nowosc.
http://www.boots.com/en/L'Or%C3%A9al...rical%20Beauty
silikon ma, ale jest tez zwykla odzywka I ma olej kokosowy wysoko, fajna moze byc. Nie rozumiem tylko czemu odzywki Loreal maja przyzwoite sklady a maski to same smieci
To u mnie właśnie te do mycia niby nie mają silikonów. Ale jeszcze ich nie widziałam nigdzie w sklepie.
__________________
To nie bezsenność, to inna strefa czasowa.
krolewna_smieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-26, 09:26   #2915
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Obiecałam bywać czesciej ... ale na Wizaż ostatnio mam mało czasu

Pokazuje moje ...rosnące rude kłaczki
Kto pamięta mnie w krótkich ? (dla przypomnienia dodałam fotki


Całuski zakręcone
Aaaale piękne

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez 201703291446 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Masz zdjęcia?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 08:41   #2916
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Obiecałam bywać czesciej ... ale na Wizaż ostatnio mam mało czasu

Pokazuje moje ...rosnące rude kłaczki
Kto pamięta mnie w krótkich ? (dla przypomnienia dodałam fotki


Całuski zakręcone
Wow, zmiana wydaje się na plus. Śliczny kolor.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 10:34   #2917
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez alkuuu Pokaż wiadomość
Zrobiłaś ollaplex? Tzn. Nałożyłam odżywkę która się tak nazywa?
olaplex to preparat do włosów
"zrobić olaplex" to zapewne znaczy byłąm u fryzjera i zrobiłam zabieg regenerujący z olaplexu, farbowałam włosy z olaplexem lub użyłam domowy preparat nr 3 - olaplex


kończy mi sie olaplex, musze zakupić nową butelkę i mam zamiar zrobić regenerację nim, farbować włosów już nie zamierzam, bo kolor jest ostateczny, a on najlepiej działa jednak w połączeniu z rozjaśniaczem, lub od razu po zabiegach chemicznych
robiłam nr 3 jakoś tydzień temu i zero różnicy, a po rozjaśnianiu był szauuuu
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-27, 12:56   #2918
Pepis007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cześć dziewczyny
Tak przeglądam forum i szukam informacji, które pomogłyby mi dbać o mój busz na głowie. niestety dla kompletnego laika jak ja ilość informacji konieczna do przyswojenia jest ogromna i tutaj mam do was prośbę. Jak przez to jak dbać o włosy przebrnąłem, to już czytanie o danych szamponach, odżywkach i innych "cusiach" jest ponad moje siły. Wiem, że różne włosy różnie reagują, ale czy jesteście w stanie mi polecić odżywkę i jak stylizować moje włosy i czym? Ja nie jestem wymagający i w sumie to co mam teraz by mi wystarczyło, ale jak już i tak dbam o nie to chociaż chciałbym bym dobrze to robił. Głównie mi chodzi o to by się nie puszyły i co w sumie jest oczywiste ładnie układały. Moje szkuty :p :
http://imgur.com/a/YeWiV

Mam nadzieje, że nie napisałem znów w złym miejscu
Pepis007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 13:08   #2919
Miskaa78
Kazar Lady
 
Avatar Miskaa78
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 22 900
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Pepis007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Tak przeglądam forum i szukam informacji, które pomogłyby mi dbać o mój busz na głowie. niestety dla kompletnego laika jak ja ilość informacji konieczna do przyswojenia jest ogromna i tutaj mam do was prośbę. Jak przez to jak dbać o włosy przebrnąłem, to już czytanie o danych szamponach, odżywkach i innych "cusiach" jest ponad moje siły. Wiem, że różne włosy różnie reagują, ale czy jesteście w stanie mi polecić odżywkę i jak stylizować moje włosy i czym? Ja nie jestem wymagający i w sumie to co mam teraz by mi wystarczyło, ale jak już i tak dbam o nie to chociaż chciałbym bym dobrze to robił. Głównie mi chodzi o to by się nie puszyły i co w sumie jest oczywiste ładnie układały. Moje szkuty :p :
http://imgur.com/a/YeWiV

Mam nadzieje, że nie napisałem znów w złym miejscu

fajne kudełki
u mnie na puszenie sprawdza się tylko żel lniany, nawet warunki atmosferyczne nie są w stanie mi zepsuć po nim fryzury - fajnie też zrobić płukankę z rzadkiego żelu ( 2 łyżki siemienia na szklankę wody, gotować 4-7min odcedzić, im dłużej gotujesz tym gęściejszy żel) na to męski żel syoss do stylizacji

odżywek jest mnóstwo, spróbuj garniera AiK, fructis żółtą z olejkami
__________________


Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-27, 13:46   #2920
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Pepis007 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Tak przeglądam forum i szukam informacji, które pomogłyby mi dbać o mój busz na głowie. niestety dla kompletnego laika jak ja ilość informacji konieczna do przyswojenia jest ogromna i tutaj mam do was prośbę. Jak przez to jak dbać o włosy przebrnąłem, to już czytanie o danych szamponach, odżywkach i innych "cusiach" jest ponad moje siły. Wiem, że różne włosy różnie reagują, ale czy jesteście w stanie mi polecić odżywkę i jak stylizować moje włosy i czym? Ja nie jestem wymagający i w sumie to co mam teraz by mi wystarczyło, ale jak już i tak dbam o nie to chociaż chciałbym bym dobrze to robił. Głównie mi chodzi o to by się nie puszyły i co w sumie jest oczywiste ładnie układały. Moje szkuty :p :
http://imgur.com/a/YeWiV

Mam nadzieje, że nie napisałem znów w złym miejscu
Podlinkuję Ci tutaj wpisy z blogów, zobacz sobie które Cię interesują, na blogach jest wiele przydatnych informacji o tym, wszystko ładnie wyjaśnione
http://www.kasianafali.pl/2015/12/ze...ch-uzywam.html
http://www.kasianafali.pl/2014/09/re...cji-moich.html
http://www.kasianafali.pl/2015/11/ja...ub-loki-w.html
Jakbyś czegoś jeszcze nie wiedział to napisz, dziewczyny Ci na pewno coś pomogą
Od siebie mogę polecić krem do rąk Cien Hydrocare z Lidla. Zawiera nawilżacze i oleje, po prostu przed myciem moczysz włosy ale tak żeby z nich nie leciała woda i nakładasz porcję wielkości pół łyżeczki, zostawiasz na godzinkę lub więcej bez żadnego czepka czy folii i potem tylko zmywasz szamponem, dajesz na chwilę jakaś odżywkę a włosy są świetnie nawilżone i gładkie. Możesz też dołożyć stylizację, ale ogólnie to bardzo prosty i wygodny sposób na takie poprawienie nawilżenia i wyglądu, zmniejszenie puszenia.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-02-27 o 13:56
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 11:22   #2921
Pepis007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 4
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dzięki dziewczyny
Pepis007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-28, 13:05   #2922
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Moje dzisiejsze. Podcięłam jakieś kilka mm końcówki jak ostatnio co miesiąc. Ogólnie jestem ostatnio zadowolona z moich włosów. Szkoda tylko, że wypadają Niestety zawsze mam tak na przełomie lutego/marca. Wcieram Jantar ale jak po raz kolejny nie widzę szału. Chyba kupię jeszcze jedną butelkę dla zasady i zobaczymy. Od tygodnia też używam tego masażera do skóry głowy z drucikami Włosy dalej nieciekawe tam gdzie był rozjaśniacz. Łamią się niestety. Nigdy już go nie tknę.Za to tam gdzie farba, czyli na ok 9 cm jest ok. W tym miesiącu chyba skuszę się na ten rekonstruktor do włosów o którym wam kiedyś pisałam, ale obiecałam sobie, że nastąpi to jak skończę jeszcze jedną z masek które aktualnie mam na stanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160228_130612.jpg (101,0 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20160228_130715.jpg (87,5 KB, 28 załadowań)
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 13:45   #2923
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

iwonsia - też mi się łamią porowate końce i totalnie nie mam pomysłu co z tym robić. Ścinam to regularne, najchętniej bym wszystkie obcięła ale mam za krótkie włosy.

Ja parę dni chorowałam i mam suszę pierwszy raz od paru miesięcy, jakis rekordowy wynik Muszę to ogarnąć, idę pacnąć jakieś fajne mazidło
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 14:28   #2924
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
iwonsia - też mi się łamią porowate końce i totalnie nie mam pomysłu co z tym robić. Ścinam to regularne, najchętniej bym wszystkie obcięła ale mam za krótkie włosy.

Ja parę dni chorowałam i mam suszę pierwszy raz od paru miesięcy, jakis rekordowy wynik Muszę to ogarnąć, idę pacnąć jakieś fajne mazidło
Za 1.5 miesiąca będę na chwile w Uk. Dajcie znać co warto zakupić
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 15:22   #2925
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Za 1.5 miesiąca będę na chwile w Uk. Dajcie znać co warto zakupić
Warto pójść do Aldi po:
Różowa odżywka Carino Refine Gloss i Carino Provive Soy Conditioner (różowa albo niebieska)
Fajne są też serum do twarzy z Aldi firmy Lacura i krem na noc Soy Restorative (niesamowita rzecz), a do kremowania włosów i ciała Lacura Body Lotion for Dry Skin (silnie nawilża)
Wszystkie produkty możesz obejrzeć na stronie Aldi uk, ja akurat te kilka lubię najbardziej
Oprócz tego warto zerknąć na kosmetyki Tresemme oraz krem i piankę do loków Boots, kosmetyki Dr Organic w HollandandBarret. Oprócz tego to szczerze mówiąc nic ciekawego nie ma, jak lubisz np. fructisy to możesz je kupić za funta w Poundlandzie, mają tam też odżywki i szampony dla blond i brunetek firmy Creightons i świetną maseczkę Alberto Balsam AlmondandHoney. Są za to fajne szampony bez soli np. Herbal Essences Classic albo Keratin Classic fioletowy z Poundland. w UK bieda z kosmetykami do włosów, jeśli porównasz tutejszą drogerię z Rossmanem to się bardzo zadziwisz jak mały wybór jest ^^
Jak lubisz makijaż to są różne fajne promocje np. kup jedno, drugie za pół ceny albo 3 kosmetyki za 2, ja wtedy kupuję rzeczy kosztujące więcej np. podkład, z tego warto w uk skorzystać.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-02-28 o 15:27
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 16:21   #2926
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Warto pójść do Aldi po:
Różowa odżywka Carino Refine Gloss i Carino Provive Soy Conditioner (różowa albo niebieska)
Fajne są też serum do twarzy z Aldi firmy Lacura i krem na noc Soy Restorative (niesamowita rzecz), a do kremowania włosów i ciała Lacura Body Lotion for Dry Skin (silnie nawilża)
Wszystkie produkty możesz obejrzeć na stronie Aldi uk, ja akurat te kilka lubię najbardziej
Oprócz tego warto zerknąć na kosmetyki Tresemme oraz krem i piankę do loków Boots, kosmetyki Dr Organic w HollandandBarret. Oprócz tego to szczerze mówiąc nic ciekawego nie ma, jak lubisz np. fructisy to możesz je kupić za funta w Poundlandzie, mają tam też odżywki i szampony dla blond i brunetek firmy Creightons i świetną maseczkę Alberto Balsam AlmondandHoney. Są za to fajne szampony bez soli np. Herbal Essences Classic albo Keratin Classic fioletowy z Poundland. w UK bieda z kosmetykami do włosów, jeśli porównasz tutejszą drogerię z Rossmanem to się bardzo zadziwisz jak mały wybór jest ^^
Jak lubisz makijaż to są różne fajne promocje np. kup jedno, drugie za pół ceny albo 3 kosmetyki za 2, ja wtedy kupuję rzeczy kosztujące więcej np. podkład, z tego warto w uk skorzystać.
Dziękuję, na pewno zrobię z tego listę Tylko kurde nie wiem czy zdołam to jakoś przewieść:/nie wiem czy nie wyślę tego osobno paczką do Polski. Na pewno kupie Bootsy kremiki i wysławiany korektor Collection 2000 x 5
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:19   #2927
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Dziękuję, na pewno zrobię z tego listę Tylko kurde nie wiem czy zdołam to jakoś przewieść:/nie wiem czy nie wyślę tego osobno paczką do Polski. Na pewno kupie Bootsy kremiki i wysławiany korektor Collection 2000 x 5
Collection Lasting Perfection używam od dawna, świetna rzecz jak chcesz to Ci mogę na pw napisać takie fajne makijażowe kosmetyki do kupienia w UK.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 18:30   #2928
iwonsia01
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 187
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Collection Lasting Perfection używam od dawna, świetna rzecz jak chcesz to Ci mogę na pw napisać takie fajne makijażowe kosmetyki do kupienia w UK.
Chętnie, czekam Zwłaszcza, że jestem raczej laikiem makijażowym. Dla mnie istnieje tylko podkład, róż i pomarańczowe szminki Reszta od święta
__________________
Dbam o włoski!
iwonsia01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-02-28, 20:09   #2929
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
Collection Lasting Perfection używam od dawna, świetna rzecz jak chcesz to Ci mogę na pw napisać takie fajne makijażowe kosmetyki do kupienia w UK.
Mi też możesz bo będę w maju dziękuję z góry
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 10:16   #2930
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Witam !
dzisiaj umówiłam się na wielkie cięcie stwierdziłam, że nie ma co na siłę hodować nawet nie tyle co rozdwojonych końcówek co poczwórnych stąd moje pytanie czym zabezpieczać co możecie polecić ? pominę te całe olejowanie, maskowanie bo to oczywiście robię a sama odżywka bs nie daje rady
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 12:48   #2931
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Witam !
dzisiaj umówiłam się na wielkie cięcie stwierdziłam, że nie ma co na siłę hodować nawet nie tyle co rozdwojonych końcówek co poczwórnych stąd moje pytanie czym zabezpieczać co możecie polecić ? pominę te całe olejowanie, maskowanie bo to oczywiście robię a sama odżywka bs nie daje rady
W sumie mówiłaś że masz olejki silikonowe które podobno są genialne i warto na nie wydać więcej bo tak dobrze zabezpieczają (np. ten z Loreal z pompką), to już nie jesteś zadowolona z tych produktów?

Ja niedawno akurat dostałam takie fajne coś:
http://www.glossybox.com/brands/wella/velvet-amplifier/
i to jest super Tylko musisz wiedzieć że takie serum nie zniweluje łamania jakoś bardzo, jeśli masz bardzo suche włosy. Ale to akurat jest bardzo skoncentrowane serum, bez wody, nie lubię silikonów w postaci serum ale to jest inne i bardzo dobre. Ma skład jak silikonowe bazy pod makijaż i taką też konsystencję, takiego aksamitnego ale 'suchego' żelu.

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2016-03-01 o 12:54
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 13:02   #2932
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
W sumie mówiłaś że masz olejki silikonowe które podobno są genialne i warto na nie wydać więcej bo tak dobrze zabezpieczają (np. ten z Loreal z pompką), to już nie jesteś zadowolona z tych produktów?

Ja niedawno akurat dostałam takie fajne coś:
http://www.glossybox.com/brands/wella/velvet-amplifier/
i to jest super Tylko musisz wiedzieć że takie serum nie zniweluje łamania jakoś bardzo, jeśli masz bardzo suche włosy. Ale to akurat jest bardzo skoncentrowane serum, bez wody, nie lubię silikonów w postaci serum ale to jest inne i bardzo dobre. Ma skład jak silikonowe bazy pod makijaż i taką też konsystencję, takiego aksamitnego ale 'suchego' żelu.

Tak mam Elseva ale on chyba nie daje rady z końcówkami odgniatam nim włosy wtedy są wygładzone i lśniące i w tej roli dla mnie jest idealny jak obejrzałam dzisiaj końcówki w świetle dziennym to jestem w szoku mam włos a na nim takie coś I.I.I.I.I.I obok siebie tak jakby włos na długości był rozdzielony na 6 części i końcówki podzielone na 4 to już nie wspomnę jakoś nie mam przekonania co do oleju na końcówki kiedyś miałam fajny fluid ale wycofali ze sprzedaży
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 15:29   #2933
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Pokaż wiadomość
Tak mam Elseva ale on chyba nie daje rady z końcówkami odgniatam nim włosy wtedy są wygładzone i lśniące i w tej roli dla mnie jest idealny jak obejrzałam dzisiaj końcówki w świetle dziennym to jestem w szoku mam włos a na nim takie coś I.I.I.I.I.I obok siebie tak jakby włos na długości był rozdzielony na 6 części i końcówki podzielone na 4 to już nie wspomnę jakoś nie mam przekonania co do oleju na końcówki kiedyś miałam fajny fluid ale wycofali ze sprzedaży
No to może spróbuj tą Welle Amplifier co Ci podlinkowałam. na kwc nawet jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...amplifier.html
Ale jeśli tak mocno Ci się włosy rozdwajają to wątpię że serum coś da, to już raczej wina stanu zdrowia albo obchodzenia się z włosami może być. Używasz lokówki albo prostownicy może, zbyt mocne tarcie np. ręcznikiem albo mocny szampon? Wspominałaś że używasz szamponu na wypadanie i trzymasz ileś minut, jak długo? Niestety ale częste i długie kąpiele w takim szamponie po jakieś 10 minut mogą niektóre włosy znacznie osłabić. Dobrze też żeby robić upięcia włosów aby zmniejszyć ich tarcie i ruch. A może po prostu za dużo różnych kosmetyków w jednym czasie, za dużo kombinacji?
Nie mam totalnie pojęcia co by Ci doradzić, sama nigdy nie miałam problemu z rozdwojeniami, jedynie łamanie się kruchych końców ale to dosć normalne i oczywiste.
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 18:25   #2934
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 889
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Pokaż wiadomość
No to może spróbuj tą Welle Amplifier co Ci podlinkowałam. na kwc nawet jest
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...amplifier.html
Ale jeśli tak mocno Ci się włosy rozdwajają to wątpię że serum coś da, to już raczej wina stanu zdrowia albo obchodzenia się z włosami może być. Używasz lokówki albo prostownicy może, zbyt mocne tarcie np. ręcznikiem albo mocny szampon? Wspominałaś że używasz szamponu na wypadanie i trzymasz ileś minut, jak długo? Niestety ale częste i długie kąpiele w takim szamponie po jakieś 10 minut mogą niektóre włosy znacznie osłabić. Dobrze też żeby robić upięcia włosów aby zmniejszyć ich tarcie i ruch. A może po prostu za dużo różnych kosmetyków w jednym czasie, za dużo kombinacji?
Nie mam totalnie pojęcia co by Ci doradzić, sama nigdy nie miałam problemu z rozdwojeniami, jedynie łamanie się kruchych końców ale to dosć normalne i oczywiste.
Nie używam nic do stylizacji z wysoką temperaturą, włosy odciskam w pieluchę tetrową. Tego szamponu już nie używam babydream bez sls po tym maska, odżywka bs i żel albo krem do stylizacji to odgniotę kapką oleju uwzględniając końcówki. Nie wiem czy to tak dużo czasami używam oleju przed myciem zbyt często mi nie służy albo ten krem z lidla i na to olej
Może to zima kaloryfery, zimno, szaliki? wyniki badań mam w normie a i dodam, że suszarki nie używam a maski spłukuje chłodną wodą czy farbowanie przez 20 minut raz na 2 miesiące to taka tragedia dla włosów ?
sandra1515 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-01, 19:54   #2935
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 203
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Farba raczej nie, to zależy (mi farbowanie nic nie robiło, ale raz miałam farbę po której skutki leczyłam pół roku), ale ogólnie zwykłe farby nie robią jakiejś wielkiej masakry. Włosy mogą być lekko suche ale raczej nic poza tym Możliwe że to przez sezon grzewczy, u wielu osób wtedy włosy zawsze gorzej wyglądają a potem na wiosnę same wracają do siebie, sama eż tak w Polsce miałam
Klaudenc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-02, 20:54   #2936
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Stawiałabym na zniszczenia wynikające z suchego powietrza w mieszkaniach (ach te grzejniki), do tego pocierane są non stop o ubrania, kurtki, szaliki i inne cuda. Moje przez to zaczęły się strasznie kołtunić od spodu.
Z utęsknieniem czekam na wiosnę i lekki płaszcz. Wtedy też kończy się wypadanie związane ze zmianą pory roku.

Nie lubię zimy, bardzo ciężko dobrać odpowiednią pielęgnację.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:25   #2937
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Dziewczyny a co robicie z kołtunami po nierozczesywanych (w moim przypadku 2 dni), wyżelowanych włosach? Nakładam żel na mokre włosy po myciu i drugiego dnia od mycia dla reanimacji odrobinkę, ale kiedy przychodzi mi je znowu umyć to muszę nałożyć tony różnych masek i odżywek żeby to rozczesać i nie wyrwać sobie przy tym połowy włosów a i tak boję się cały czas, że chcąc nie chcąc je przy tym łamię czy po prostu uszkadzam.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 17:40   #2938
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Może to wina poduszki i tego jak spinasz włosy do spania? No i teraz szaliki i kaptury też nie pomagają
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 19:15   #2939
Soupir bordeaux
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Może to wina poduszki i tego jak spinasz włosy do spania? No i teraz szaliki i kaptury też nie pomagają
Niee bo jak nie używam żelu to nie mam tego problemu.
__________________
(06.15r.) - początek włosomaniactwa

Soupir bordeaux jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-05, 22:36   #2940
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Pielęgnacja loków, loczków i fal, niech się kręcą! :) Część XXII

Do niedawna nie miałam takiego problemu. Od około 2 miesięcy musze myć włosy max co dwa dni aby nie męczyć się z rozczesywaniem.
Nie wiem co jest przyczyną, bo nie zmieniłam pielęgnacji, stylizacji... Brak żelu czy innego stylizatora wydłuża życie włosów bez kołtunów, ale... nie wiem skąd wziął się problem!
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:42:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.