Macie podobne koturny? potrzebuje opinii?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-26, 18:28   #1
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077

Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??


Mam wąską stopę. Nigdy jej nie mierzyłam czy coś ale po prostu większość sandałków ( ok 85% na pewno) jest dla mnie za szeroka w okolicy palców. Każdy jaki zmierzę, czy to mój rozmiar 38/37 .. czy mniejszy...jest za szeroki. Objawia się to tym, że w płaskich butach wystają mi palce , bo stopa podczas ruchu wyślizguje się do przodu - tutaj mam rozwiązanie.. kupuję japonki, bądź takie na palec duży. Jednak w wysokich butach mam kłopot ;/ .. mam jedne buty które są super idealne, na dodatek, że wysokie szpilki na platformie to jeszcze wygodne, dobrze trzymają nogę ( bo są z gumek i ją ściskają) i palce nie wystają poza podeszwę. I to są jedyne moje eleganckie buty na lato! bo nie mogę znaleźć innych ;( wiem, że niektorym nie przeszkadza jak wystaję palce poza podeszwę .. ale mi to przeszkadza i to bardzo.. i ze względów estetycznych oraz także poprzez wygodę, bo skoro stopa przesuwa się do przodu to automatycznie za piętą robi się więcej miejsca i but "lata" a nie jest dopasowany.

Teraz chciałabym sobie kupić koturny, które będą przylegające, i dość wąskie. Wiem, że nie wiecie jak wąskie mi są potrzebne, ale na prawdę bardzo wąskie. W sklepach nie mogę znaleźć, a każde jakie mierzyłam to są za szerokie..
Znalazłam w sklepie internetowym takie , fason wydaję się ok.

Może któraś z was ma podobny problem do mojego i ma takie buty i może określić czy są wąskie, stabilne? czy trzymają nogę?

Na zdj. buty , które są dla mnie idealne i koturny , które chciałabym kupić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gladiator.jpg (37,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zielone.jpg (44,6 KB, 17 załadowań)
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:33   #2
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

a nie mozna kupic po prostu sobie wkladki żelowej ? Mając wkładkę żelową stopa nie powinna się ślizgać są tez poduszki żelowe.
W ogole to ja tez mam kłopot z butami. Mam wysokie podbicie i jak na 40 to nawet szczupłą stopę...But ma byc dopasowany i wygodny przede wszystkim.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2013-05-26 o 20:37
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:46   #3
myszakotka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
a nie mozna kupic po prostu sobie wkladki żelowej ? Mając wkładkę żelową stopa nie powinna się ślizgać są tez poduszki żelowe.
W ogole to ja tez mam kłopot z butami. Mam wysokie podbicie i jak na 40 to nawet szczupłą stopę...But ma byc dopasowany i wygodny przede wszystkim.
Wkładka żelowa się przesuwa w sandałach. Przynajmniej u mnie to się nie sprawdza, po jakimś czasie wypadała przodem. Próbowałam kleić na różne sposoby i nadal nic.

W zeszłym roku mierzyłam podobnego typu sandały, jak te drugie w new looku, były bardzo szerokie i pomimo tego, że są zabudowane, nie trzymały stopy.
myszakotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:48   #4
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Są tez na całą stopę. Co do poduszek to jednym pasują a innym nie. Opinie są różne
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 22:21   #5
Sendi95
Raczkowanie
 
Avatar Sendi95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 35
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Też mam bardzo wąską stopę jednak trochę mniejszy rozmiar bo 35/36. Moim rozwiązaniem są właśnie płaskie sandałki ale jak japonki, czyli zabezpieczające stopę przed wypadnięciem przodem. Na obcasy polecam właśnie wkładki żelowe (przy peep toe rewelacja) albo takie same ale wykonane ze skóry (te po jednej stronie mają klej i nie będą sie przesuwać). Rok temu kupiłam sobie genialne sandałki przez allegro ale z deichanna bodajże i są to rzymianki - praktycznie każdy pasek można osobno wyregulować, także jak dla mnie rewelacja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 1.jpg (136,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 2.jpg (158,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie 3.jpg (137,2 KB, 10 załadowań)
Sendi95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 22:50   #6
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Też mam problem z bardzo wąską stopą. Nigdy chyba nie miałam butów, które byłyby dobrze dopasowane. Mam na to 2 sposoby: albo szewc odkleja podeszwę i reguluje paski i skleja z powrotem, albo wycinam z grubego filcu taką niby wkładkę i przyklejam butaprenem pod palce (nie przesuwa się jak wkładka żelowa i jest grubszy, można przykleić 2 warstwy w razie potrzeby). Oba sposoby są dobre
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 08:03   #7
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Też mam problem z bardzo wąską stopą. Nigdy chyba nie miałam butów, które byłyby dobrze dopasowane. Mam na to 2 sposoby: albo szewc odkleja podeszwę i reguluje paski i skleja z powrotem, albo wycinam z grubego filcu taką niby wkładkę i przyklejam butaprenem pod palce (nie przesuwa się jak wkładka żelowa i jest grubszy, można przykleić 2 warstwy w razie potrzeby). Oba sposoby są dobre
Ja tylko raz poszłam do szewca, za sklejenie brzydko kozaków skórzanych zapłaciłam 30 zł. Mój sposób na kupno butów przy bardzo wąskiej stopie to wybieranie modeli na dużą ilość pasków, najlepiej zawiązywanych na regulowane paski koło łydki. Poza tym wybieranie zakrytych butów i czółenek. Mam 1 parę czółenek z odkrytymi palcami i jest porażka. Zawsze sobie nogi poobcieram, a paluszki chcą wychodzić na spacer.
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-27, 12:45   #8
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Macie podobne koturny? potrzebuje opinii??

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość
a nie mozna kupic po prostu sobie wkladki żelowej ? Mając wkładkę żelową stopa nie powinna się ślizgać są tez poduszki żelowe.
W ogole to ja tez mam kłopot z butami. Mam wysokie podbicie i jak na 40 to nawet szczupłą stopę...But ma byc dopasowany i wygodny przede wszystkim.

Tego właśnie oczekuję od wygodnych butów Wtedy idziesz pewnie przed siebie i nie zastanawiasz się czy się gdzieś nie potkniesz.. a tak to "lata " Ci koło nogi i od razu gorsze samopoczucie;(
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:17.