Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 17:37   #4891
Esperr
Przyczajenie
 
Avatar Esperr
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam szanowne Wizażanki
Z góry przepraszam, jeśli moja wiadomość nie powinna się tu znaleźć, jest powieleniem pytania, które już się pojawiło, ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, która w 100% zaspokoiłaby moją ciekawość i była całkowicie zgodna z moim problemem. To mój pierwszy post na Wizażu, więc proszę o wyrozumiałość, jeśli ktoś będzie chciał mnie zabić, niech się zlituje

Z trądzikiem zmagam się od dobrych kilku lat. Próbowałam antybiotyków, różnych maści przepisywanych przez dermatologów, aż w końcu (dzięki koleżance) dowiedziałam się o kuracji Aknenorminem. Zdecydowałam się na ten typ leczenia (z tą różnicą, że brałam Izotek) i moja twarz w końcu zaczęła normalnie wyglądać. Kurację zakończyłam na samym początku stycznia. Uwielbiane przez wszystkich niespodzianki w postaci pryszczy pojawiają się od czasu do czasu - raz w ilości zaledwie kilku na miesiąc, czasem jest wysyp (jak teraz, czym jestem ogromnie zasmucona, jednak czynnikiem może być zmiana wody (jestem nad morzem)/spróbowanie nowych kosmetyków do mycia twarzy/pudrów + okres; mam nadzieję, że skóra szybko się uspokoi), ale i tak stan twarzy jest milion razy lepszy niż przed leczeniem.
No i tutaj zaczyna się moja prośba do Was, Dziewczyny. Chcę zacząć przygodę z kwasami (po lecie, lub jeśli skóra okaże się jeszcze za mało zregenerowana po kuracji - na początku nowego roku), ale nie mam pojęcia, od czego zacząć. Na stronach typu "zrób sobie krem" i tutaj można znaleźć różne przepisy na zrobienie własnych mieszanek, polecenia różnych kwasów, półproduktów. Jednak natłok informacji mnie ogłusza, więc postanowiłam poprosić Was o pomoc i przedstawić bliżej moją skórę i sytuację. A więc, jak już pisałam, jestem po kuracji Izotekiem. Nadal pojawiają się pryszcze, ale skala tego problemu jest o wiele mniejsza. Główną zmorą są przebarwienia/blizny (mogę wstawić zdjęcia, sama nie wiem, które słowo jest odpowiednie, wydaje mi się, że przebarwienia, bo nie są to głębokie dziury, raczej "tylko" ciemnoróżowe ślady), znajdują się zwłaszcza na prawym policzku, linii szczęki i prawej skroni. To głównie z nimi chcę powalczyć kwasami lub innymi specyfikami. Używałam kiedyś takich maści jak Epiduo (szybko odstawiłam, myślałam, że wypali mi skórę) czy Skinoren (tutaj było lepiej, ale efekty nie były jakieś szczególnie dobre, być może teraz skóra zareagowałaby inaczej). Oprócz tego moja cera jest delikatna, wrażliwa, z dużą skłonnością do zaczerwienień, zdarzają się widoczne naczynka, czasem jest odwodniona, ale ostatnio nie zdarzają jej się "suche dni", że tak powiem Błyszczy się w strefie T, najbardziej na czole i nosie, raz mocno, raz słabiej. Problemem są też zaskórniki na nosie i wokół niego, które były mniej widoczne w czasie kuracji, ale nadal są i przeszkadzają.
Zwracam uwagę na składy kosmetyków, staram się wybierać te bardziej naturalne, bez zapychaczy i mocnych środków, alkoholu, ale nadal jestem w tej kwestii na etapie raczkowania (zdecydowanie więcej wiem o potrzebach moich włosów jaki włosomaniaczka ), muszę się dowiedzieć, jakie składniki mnie zapychają, a jakie są zbawiennie na suchość czy trądzik. Co do kolorówki - póki co używam zwykłych pudrów i korektorów, unikam podkładów, a w najbliższym czasie chcę złożyć zamówienie na AM i wypróbować podkłady mineralne, oprócz tego mam zamiar wypróbować puder bambusowy do matowania twarzy.
Mam nadzieję, że taki opis wystarczy, jeśli nie - będę dopowiadać. Liczę na Waszą pomoc, chciałabym zacząć od czegoś delikatnego i zobaczyć, jak moja buzia na to zareaguje, nie wiem, czy kwas migdałowy będzie dobry na początek? A jeśli tak, to w jakiej formie (peeling, serum) i z czym. No i może polecacie jakieś maści na pojedyncze syfki ( może powrót do Skinorenu? Albo wystarczy maść cynkowa? (kiedyś używałam jej przez krótki okres czasu i efekty były dość zadowalające) ) albo dodatkowo na te przebarwienia? Jeśli macie jakieś propozycje, nawet spoza kwasów/ serum, np. kremy, toniki, hydrolaty itd., będę Wam bardzo wdzięczna za wszelkie uwagi

Z góry dziękuję za odpowiedź i wybaczcie ewentualne zaśmiecanie wątku, przyjmę naganę z pokorą
Esperr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 20:01   #4892
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Po minerałach możesz mieć wysyp więc staraj się nie zaczynać stosować wszystkiego na raz.

Na naczynka polecam hydrolat z kocanki. Co ciekawe od kiedy używam filtrów na twarz, nie mam problemów z naczynkami na twarzy.

Kwasy mogą uczulac i tu, niestety, musisz sama zobaczyć co Ci pasuje.

Aby zniknęły przebarwienia trzeba je trochę stosowac.

Teraz stosuj maseczkę z cytryny, sody oczyszczonej i olejku drzewa hrrbacianego (może być bez olejku ale ten działa antypryszczowo). Maseczka ładnie rozjaśnia przebarwienia

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 21:34   #4893
Esperr
Przyczajenie
 
Avatar Esperr
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Minerały zacznę stosować wcześniej, więc będę wiedziała, czy ewentualny wysyp będzie nimi spowodowany.

Również używam filtrów, teraz szukam jakiegoś na co dzień, po lecie pod makijaż i chyba znalazłam kandydata. Moje naczynka są widoczne zwłaszcza po naciągnięciu skóry, znajdują się głownie w okolicach nosa i cieni pod oczami

Mam nadzieję, że uda mi się trafić na takie, które nie wywołają 3 wojny światowej na mojej twarzy
Dziękuję za odpowiedź.
Esperr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 08:56   #4894
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Wink Pomóż mi dobrać pielęgnację

Nigdy specjalnie nie brałam pod uwagę tego jak dbam o twarz. Ponieważ ostatnio odczułam tego skutki (przesuszenie cery), postanowiłam się zabrać za siebie i ułożyć plan dobrej pielęgnacji z porządnymi kosmetykami.

Chciałabym postawić na kosmetyki w miarę naturalne, bez parabenów i innych szkodliwych substancji. Ponieważ jestem jeszcze zielona w tym temacie, mam nadzieję, że coś podpowiecie. Na chwilę obecną nie chciałabym na własną rękę kręcić mazideł.

Słów kilka o mojej cerze. Wiek - 25. Skóra mieszana z tłustą strefą T, skłonna do przesuszeń na zarówno na okolicach normalnych jak i tłustych. Pojawiają się już pierwsze zmarszczki w okolicach oczu. Na tych rejonach również chciałabym się skupić najbardziej. Brak wyprysków (raz na rok coś się trafi). Prowadzę siedziący tryb życia, praca przy komputerze, dieta kiepska.

To co wymyśliłam wygląda mniej więcej tak, prośba o ocenę i podpowiedź.

1. Poranna toaleta

- czarne mydło savo noir Alepia (PS. czy można je stosować codziennie rano i wieczorem?)

- krem eucerin hydro balance
Skład: Aqua, Ricinus Communis, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cyclomethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, C12-15 Alkyl Benzoate, Sodium Chloride, PEG-40 Stearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Octyldodecanol; Alanine, Sodium Hyaluronate, Biotin, Glycine, Phenoxyethanol, Citric Acid, Diazolidinyl Urea, Lactic Acid, Trimethoxycaprylylsilane, Titanium Dioxide.

- krem pod oczy (i tutaj właśnie nie wiem jaki wybrać)

2. Demakijaż
- biedronkowy micel

3. Wieczór
- czarne mydło savo noir Alepia

- krem regeneracyjny przeciw pierwszym zmarszczkom na noc
Skład: Aqua, Propylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Squalane/Polysorbate 60, Glycerin, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Ethylhexyl Stearate, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Hydrolyzed Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seedcake, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol ,Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Enteromorpha Compressa Extract, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA


- pod oczy stara mydlarnia olejek arganowy (o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...an-neroli.html)
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 13:45   #4895
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pomóż mi dobrać pielęgnację

Chcesz naturalna pielegnacje, kosmetyki bez parabenow i innych nie fajnych skladnikow, a kremy maja formaldehyd jako konserwant i parabeny, a takze PEG. Nie da sie tez czegos naturalnego skoro tego chcesz?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 09:43   #4896
Louve23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 53
Dot.: Pomóż mi dobrać pielęgnację

Dopiszę się do wątku, właśnie czegoś podobnego szukałam . Mam cerę b.problematyczną moi głównym problemem jest rumień, łzs, trądzik i przebarwienia po nim, liczne zaskórniki i nadmierny łojotok. Skóra jest także b.wrażliwa, chodzę od lekarza do lekarza i nic, nie znalazłam jeszcze nikogo kto by mi pomógł. Mam problemy z dopasowaniem do siebie pielęgnacji, w ostatnim czasie nic nie koi mojej skóry na tyle by było lepiej. Może ktoś ma tutaj podobny problem albo chociaż podpowie mi co bym mogła stosować by sobie pomóc?
Louve23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 14:25   #4897
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej

Z kwasami nie mam jeszcze żadnego doświadczenia, dopiero raczkuję w temacie - sporo czytam i się dokształcam, mam nadzieję, że mi trochę pomożecie

Mam cerę dość pancerną, żaden kosmetyk nie robi mi krzywdy - nie zapycha, nie uczula, poza tym mam dość dużo zaskórników otwartych i zamkniętych, rozszerzone pory i od czasu do czasu drobny wysyp.

Planuję jutro złożyć swoje pierwsze zamówienie w zsk. Mam na oku kwas migdałowy, mlekowy, glikolowy (na rozstępy), hydrolat różany, lanolinę i jeszcze kilka drobiazgów

Chciałabym zrobić tonik kwasowy i krem - z obliczeniami stężeń nie będę miała problemu, nie wiem tylko czy dobrym pomysłem jest dodanie kwasu do lanoliny. Czy lepiej kupić bazę kremową 1-1-3?

Będę wdzięczna za każdą pomoc
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-24, 18:25   #4898
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

up,

pomożecie?
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 22:09   #4899
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Na samej lanolinie kremu nie zrobisz, z kolei baza 1-1-3 nie jest odpowiednia do kręcenia kosmetyków z kwasami ze względu na zbyt niskie pH. W tym celu najlepiej jest zrobić krem na MGSie, jest on stabilny już od pH 3,5.
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 12:59   #4900
_ruDzik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Zachodniopomorskie ;)
Wiadomości: 344
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odpowiedź jeszcze wszystko dokładnie przemyślę, trochę się dokształcę i dopiero złożę zamówienie.
__________________
Dbam o włosy.
Dbam o cerę.

Pani filolog
_ruDzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 00:16   #4901
Martysia_
Rozeznanie
 
Avatar Martysia_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Dublin, IR
Wiadomości: 823
GG do Martysia_
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam,
Widze, ze troche cicho w watku ale mam nadzieje, ze sie ktos znajdzie z porada
Po przestudiowaniu kilku watkow ulozylam taka pielegnacje:
Retin a
filtr LPR Anthelios XL
Effaclar duo
Effaclar tonik
Krem ziaja 25 + krem wygladzajacy niestety nie ma skladu na opakowaniu i nie wiem czy dobrze robie uzywajac go, wydaje mi sie ze dobrze mi sluzy, fajnie nawilza
Loreal the minerals true match

Kupilam online takie serum (mialo to byc serum z wit c a jest ze wszystkim) co myslicie
Rosa damascena, distillate, aloe barbadensis (aloe vera) juice, propylene glycol, kosher vegetable glycerin, dimethylaminoethanol (DMAE), emulsifying wax NF, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, organic bilberry extract, organic sugar cane, organic sugar maple extract, organic orange, lemon, cranberry extract, vitamin e, ascorbyl palmotate (vit c ester) phenoxyethanol, coQ10, beta carotene, retinol palmitate, alpha lipoic Acid DL- thioctic Acid, d-calcium panthothenate, niacinamide, daucus carota oil, lecithin, xanthan gum, tetrasodium EDTA, citric acid

Moge powiedziec, ze fajnie nawilza ale tyle co zaobserwowalam, moge stosowac zamiast wit c az sie wykonczy czy zostawic na szyje i dekolt i kupic porzadne serum z wit c?
Zastanawiam sie czy nie wymienic retin a na zorac bo stosuje go juz jakis czas (solo, dopiero teraz dokupilam effaclar duo) i zaskorniki sa nie ruszone a chcialabym sie ich pozbyc.

Mam 26 lat, since pod oczami (skora jest bardzo cienka tam widze siec fioletowych zyl, lewe oko wyglada jak podbite ), skora raczej normalna niestety pierwsze zmarszczki okolic oczu juz sie pojawily, bardzo sporadycznie wypryski za to dosc rozszezone pory i brzydkie zaskorniki na nosie i brodzie zwlaszcza. A! I moje ukochane naczynka tex sie znajda w okolicach nosa i troche policzki.

Z gory dziekuje ze czyjsc czas jesli ktos zdecyduje sie na odpowiedz, bylabym bardzo wdzieczna
__________________
Marzenia się spełniają!!!

Edytowane przez Martysia_
Czas edycji: 2014-09-26 o 00:19
Martysia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-26, 10:02   #4902
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam

Jakbyście miały chwilkę to proszę o ocenę i poradę

Od zawsze borykałam się z trądzikiem, przed okresem następował wysyp. Leczyłam skórę - i kiedy już fajnie wyglądała - następny okres i od nowa.
Z tego powodu nabawiłam się mnóstwa przebarwień, dziurek, rozszerzonych porów i zaskórników. Mam cerę mieszaną, miejscami suchą a w strefie T tłustą. Pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne, głównie koło ust.

Od tygodnia stosuję pastę na zaskórniki i tonik z kwasem migdałowym z serii Ziaja liście manuka. I widzę sporą poprawę, nie wyskakuje nic nowego.

Teraz wygląda to tak:
1. Myję twarz physiogelem (ale chcę zmienić - za dużo parabenów itp.)
2. Stosowałam peelingi typu Garnier 3 w 1 (odstawiam całkowicie)
4.Pasta na zaskórniki Ziaja liście manuka
3.Tonik Ziaja liście manuka
4. Cetaphil dermoprotektor na noc
5. Podkład Revlon colorstay

A zakładam taki plan:
1. Mycie (nadal nie wybrałam)
2. Tonik migdałowy lub mlekowy z żelem hialuronowym
3.Olejek z malin z żelem hialuronowym
4. Szukam filtru który nie będzie zapychał mojej cery (doradzicie?)
5.Zamierzam wykonać serię peelingów kwasem migdałowym
6.Chciałabym stopniowo odstawić podkład żeby już nie zapychać buzi, ale niestety póki co nie dam rady wyjść z taką cerą

Nie chcę wprowadzać wszystkiego naraz. Założyłam sobie że najpierw pozbędę się blizn a później powalczę ze zmarszczkami. Co radzicie?
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 19:43   #4903
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Witam
Od tygodnia stosuję pastę na zaskórniki i tonik z kwasem migdałowym z serii Ziaja liście manuka. I widzę sporą poprawę, nie wyskakuje nic nowego.

Teraz wygląda to tak:
1. Myję twarz physiogelem (ale chcę zmienić - za dużo parabenów itp.)
Parabeny nie mają wpływu na stan cery, chyba że ktoś ma na nie uczulenie.

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
A zakładam taki plan:
1. Mycie (nadal nie wybrałam)
2. Tonik migdałowy lub mlekowy z żelem hialuronowym
Tonik to dobry wstęp przed peelingiem, więc to dobry krok.

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
3.Olejek z malin z żelem hialuronowym
Musisz przetestować, czy oleje w ogóle Ci pasują, nie u każdego tego typu pielęgnacja się sprawdza. Sama to ocenisz, bo z góry nie przewidzisz.

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
4. Szukam filtru który nie będzie zapychał mojej cery (doradzicie?)
Filtr, który polecam każdemu to Pharmaceris hydrolipidowy. Chociaż zapychanie to też bardzo indywidualna sprawa - bez testów trudno określić, co zapcha.


Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
5.Zamierzam wykonać serię peelingów kwasem migdałowym
6.Chciałabym stopniowo odstawić podkład żeby już nie zapychać buzi, ale niestety póki co nie dam rady wyjść z taką cerą

Chcesz robić peelingi sama, czy wybierasz się do kosmetyczki?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 09:04   #4904
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Parabeny nie mają wpływu na stan cery, chyba że ktoś ma na nie uczulenie.



Tonik to dobry wstęp przed peelingiem, więc to dobry krok.



Musisz przetestować, czy oleje w ogóle Ci pasują, nie u każdego tego typu pielęgnacja się sprawdza. Sama to ocenisz, bo z góry nie przewidzisz.



Filtr, który polecam każdemu to Pharmaceris hydrolipidowy. Chociaż zapychanie to też bardzo indywidualna sprawa - bez testów trudno określić, co zapcha.





Chcesz robić peelingi sama, czy wybierasz się do kosmetyczki?
Dzięki za odpowiedź, tyle się mówi o parabenach że myślałam że każdemu szkodzą Mimo wszystko po physiogelu mam wrażenie że nie oczyszcza wystarczająco buzi.

Postaram się zdobyć próbkę tego kremu z filtrem A peeling zamierzam zrobić sama w najmniejszym stężeniu, po wcześniejszym przyzwyczajeniu skóry tonikiem.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 21:11   #4905
migotka1010
Zakorzenienie
 
Avatar migotka1010
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 456
GG do migotka1010
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie!
Chciałabym zacząć swoją przygodę z kwasami. Kiedyś chodziłam do kosmetyczki na zabiegi ale to tyle kosztuje, że stwierdziłam, że mniejszymi stężeniami też jestem w stanie uzyskać sama efekt pożądany.

Moja pielęgnacja:
Rano:
- żel do mycia twarzy Effacler
- zamienni filtr 50 z vichy/ iwostin hydratia spf 15
- makijaż

Wieczór:
- demakijaż płynem dwufazowym Garnier do cery wrażliwej
- żel do mycia twarzy Effaclar
- tonik z BU BHA 2%
- krem Bioderma Sebium Serum co drugi dzień
- krem z BiodermaHydrabio sermu intesywnie nawilżające co drugi dzień


Chciałabym dodać do swojej pielęgnacji retinoidy i witaminę C, ale nie wiem gdzie je wcisnąć. I nie wiem co kupić z BU. Dacie jakieś wskazówki?

Moja cera generalnie nie jest wrażliwa, jest mieszana w kierunku tłustej. Moim głównym problemem to wielkie rozszerzone pory, od czasu do czasu wyskoczą mi jakieś pryszcze, ale nie za wiele.

Generalnie służył mi kwas salicylowy, wiec zastanawiam się czy nie zrobić sobie serii i potem dopełniać pielęgnacje dermokosmetykami.

Jeśli zadaje głupie pytania to przepraszam
__________________
04.07.2015

[...] i ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę [...]



Od jutra się uczę!
migotka1010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 16:20   #4906
Monaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czołem Wizażanki!

Chciałabym się zwrócić z prośbą o rzucenie okiem na moją próbę wdrożenia pielęgnacji. Biochemię urody podczytuję już od jakiegoś czasu i znam podstawowe zasady prawidłowej pielęgnacji, jednak ze względów ilości informacji, ilości produktów i jeszcze zbyt małej wiedzy i doświadczenia praktycznego maziania się po buzi, czułabym się pewniej, gdybym mogła się upewnić czy wszystko dobrze sobie poukładałam w głowie i na półce w łazience.

Zaczynamy.

Stan obecny cery:
Mieszana, troszkę odwodniona. Mam przetłuszczającą się cerę w strefie T i wysyp zaskórników na czole, mocno zarumienioną buzię na policzkach z widocznymi rozszerzonymi naczynkami. Szybko reaguję czerwieniem się na alkohol i w stresujących sytuacjach. Łatwo nie mam. Oprócz tego zaczynam dostrzegać pierwsze zmarszczki po oczami.

Wiek: 26 lat

Tryb życia:
Siedzący, przebywam w klimatyzowanym pomieszczeniu po 8 godz. dziennie. Staram się przynajmniej 4x w tygodniu podejmować aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Dbam o to co wkładam do garnka i co jem, jednak zdecydowanie za dużo piję kawy.

Czego oczekuję od mojej pielęgnacji?
Uspokojenia mojej naczynkowej cery. Przywrócenia jednolitego kolorytu twarzy i pozbycia się pola zaskórników na moim czole. Chciałabym też zadbać o strefę pod oczami, spłycić zmarszczki a w następnie wdrożyć plan skutecznej profilaktyki przeciwstarzeniowej, by móc cieszyć ładną i zadbaną cerą jak najdłużej.

Moja pielęgnacja:

Rano
- myję buzię żelem do twarzy Ziaja, Oczyszczanie - Liście Manuka, Żel myjący normalizujący na dzień / na noc
(muszę go wykończyć, troszkę mnie wysusza no i ma SLS w składzie, w dalszej perspektywie planuję zakup żelu rumiankowego Sylveco)
-osuszam delikatnie buzię ręcznikiem papierowym
- tonizuję cerę nasączonym wodą różaną płatkiem kosmetycznym lub czasem rozpryskuję go, znowu lekko osuszam ręcznikiem papierowym
- co 2 dni nakładam tonik PHA z 6% z BU
- nakładam olej jojoba lub arganowy i zostawiam do 20 min do wyschnięcia, po tym czasie nadmiar zbieram ręcznikiem papierowych
- nakładam filtr przeciwsłoneczny Ziaja Med, Matujący krem do twarzy SPF 50+ -https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...y-spf-50-.html
- matuję cerę pudrem bambusowym z BU i idę pokazać się światu

Wieczorem
- myję buzię żelem z Ziaji
- tonizuję cerę wodą różaną
- osuszam delikatnie ale dokładnie ręcznikiem papierowym
- nakładam Acne Derm


Wyżej wymienioną kurację stosuję już ponad miesiąc i powoli ujednolica mi się koloryt buzi, jednak jak miałam wysyp zaskórników tak go dalej mam no i zależy mi na ogarnięciu zmarszczek pod oczami a nic jak widać z tym nie robię. Jak tylko wykończę obecny filtr, to będę się rozglądać za innym a pod oczy chciałam kupić krem Avene, Eluage Crème - https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...age-creme.html
tylko nie wiem czy to dobra inwestycja. A no i przymierzam się do robienia makijażu mineralnego za pomocą Annabelle Minerals.

Tyle ode mnie
Monaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 00:10   #4907
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

W ogóle nie nawilżasz twarzy. Olej to za malo zwłaszcza przy stosowaniu wysuszajacych kosmetykow...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 10:24   #4908
Monaku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 50
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hm. Dziękuję za odpowiedź. Czy mogłabyś podpowiedzieć jakie składniki lub produkty mogłyby być odpowiednie?
Monaku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 13:36   #4909
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zacznij od mocnego nawilżenia, a więc serum, maseczka codziennie przez 2 tygodnie i krem. Nie osuszaj twarzy ręcznikiem papierowym. Jest wybielany chemicznie zeby byl bialy i to tez moze podrazniac. Wyrzucaj natychmiast SLS. Sama widzisz ze skora sie nie poprawia... mozesz miec wykwity bo skorze nie podoba sie SLS. To nie ma tak, ze sa skladniki odpowiednie bo w calym skladzie moga byc po parfum a wiec w mikroskopowym wymiarze. Sprobuj dobrych firm, a wiec Babydreamm, Lavera etc. Nie polece Ci konkretnych preparatow bo stosuje pielegnacje azjatycka.

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

http://www.carolinehirons.com/
Polecam bloga tej Pani, stosuje europejska dobrze dobrze dobrana pielegnacje
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-01, 15:08   #4910
201611290914
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 912
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Witam

Jakbyście miały chwilkę to proszę o ocenę i poradę

Od zawsze borykałam się z trądzikiem, przed okresem następował wysyp. Leczyłam skórę - i kiedy już fajnie wyglądała - następny okres i od nowa.
Z tego powodu nabawiłam się mnóstwa przebarwień, dziurek, rozszerzonych porów i zaskórników. Mam cerę mieszaną, miejscami suchą a w strefie T tłustą. Pojawiły się pierwsze zmarszczki mimiczne, głównie koło ust.

Od tygodnia stosuję pastę na zaskórniki i tonik z kwasem migdałowym z serii Ziaja liście manuka. I widzę sporą poprawę, nie wyskakuje nic nowego.

Teraz wygląda to tak:
1. Myję twarz physiogelem (ale chcę zmienić - za dużo parabenów itp.)
2. Stosowałam peelingi typu Garnier 3 w 1 (odstawiam całkowicie)
4.Pasta na zaskórniki Ziaja liście manuka
3.Tonik Ziaja liście manuka
4. Cetaphil dermoprotektor na noc
5. Podkład Revlon colorstay

A zakładam taki plan:
1. Mycie (nadal nie wybrałam)
2. Tonik migdałowy lub mlekowy z żelem hialuronowym
3.Olejek z malin z żelem hialuronowym
4. Szukam filtru który nie będzie zapychał mojej cery (doradzicie?)
5.Zamierzam wykonać serię peelingów kwasem migdałowym
6.Chciałabym stopniowo odstawić podkład żeby już nie zapychać buzi, ale niestety póki co nie dam rady wyjść z taką cerą

Nie chcę wprowadzać wszystkiego naraz. Założyłam sobie że najpierw pozbędę się blizn a później powalczę ze zmarszczkami. Co radzicie?
Po prostu zmień podkład na lepszy. Revlon colorstay to nie jest najlepszy wybór. Rozejrzyj się po aptecznych lub minerałach.
201611290914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 22:01   #4911
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej,

jestem w trakcie planowania kuracji kwasami. Główny problem to... nawilżanie Ponieważ dawno nie siedziałam na Biochemii, będę bardzo wdzięczna za poradę.

Oczyszczanie: olejek myjący z BU
filtr: La Roche Posay SPF +50

Kwasy: planuję zacząć od toniku AHA 8% (BU), jeżeli będzie miał za słaby (niezadowalający) efekt - AHA/BHA 10% (BU).

I teraz kluczowe pytania:
- czy hydrolat oczarowy jest ok podczas stosowania kwasow? (chodzi mi o kwestię następującą: jeżeli toniku złuszczającego używam co 2-3 dzień to czy hydrolat jest ok pomiędzy?)
- nawilżanie: z reguły smaruję twarz olejkami (arganowy, awokado, będę testować też migdałowy), czasami mieszam go z kwasem hiarulonowym. Czy taka forma nawilżania jest ok/za słaba/niewskazana?

uzupełniłybyście powyższą kurację czymś jeszcze?

Dziękuję i pozdrawiam!
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 00:00   #4912
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
Hej,

jestem w trakcie planowania kuracji kwasami. Główny problem to... nawilżanie Ponieważ dawno nie siedziałam na Biochemii, będę bardzo wdzięczna za poradę.

Oczyszczanie: olejek myjący z BU
filtr: La Roche Posay SPF +50

Kwasy: planuję zacząć od toniku AHA 8% (BU), jeżeli będzie miał za słaby (niezadowalający) efekt - AHA/BHA 10% (BU).

I teraz kluczowe pytania:
- czy hydrolat oczarowy jest ok podczas stosowania kwasow? (chodzi mi o kwestię następującą: jeżeli toniku złuszczającego używam co 2-3 dzień to czy hydrolat jest ok pomiędzy?)
- nawilżanie: z reguły smaruję twarz olejkami (arganowy, awokado, będę testować też migdałowy), czasami mieszam go z kwasem hiarulonowym. Czy taka forma nawilżania jest ok/za słaba/niewskazana?

uzupełniłybyście powyższą kurację czymś jeszcze?

Dziękuję i pozdrawiam!
Nie napisałaś z jakim problemem chcesz walczyć (przy zaskórnikach chociażby lepiej postawić na coś z zawartością kwasu salicylowego, czyli wymieniony tonik 10% AHA/BHA).
Jeśli chodzi o hydrolat to nie ma żadnych przeciwwskazań do używania przy kwasach
Oleje bardziej natłuszczają niż nawilżają, a czy taka forma wieczornej pielęgnacji będzie ok, to zależy tylko od Twojej skóry. Jeżeli lubisz się z olejami i po kwasach nie będziesz czuła potrzeby stosowania niczego poza nimi, to w zupełności wystarczą, jeżeli jednak skóra będzie sucha/ściągnięta to dobrze byłoby dorzucić jakiś kremik.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:10   #4913
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie napisałaś z jakim problemem chcesz walczyć (przy zaskórnikach chociażby lepiej postawić na coś z zawartością kwasu salicylowego, czyli wymieniony tonik 10% AHA/BHA).
Jeśli chodzi o hydrolat to nie ma żadnych przeciwwskazań do używania przy kwasach
Oleje bardziej natłuszczają niż nawilżają, a czy taka forma wieczornej pielęgnacji będzie ok, to zależy tylko od Twojej skóry. Jeżeli lubisz się z olejami i po kwasach nie będziesz czuła potrzeby stosowania niczego poza nimi, to w zupełności wystarczą, jeżeli jednak skóra będzie sucha/ściągnięta to dobrze byłoby dorzucić jakiś kremik.
zapaałka - Dziękuję bardzo!
Zaskórniki na nosie (tylko tam mam) i przebarwienia na reszcie twarzy i dekolcie - tego chcę się pozbyć. Z olejami się bardzo lubimy ale dla bezpieczeństwa spróbuję włączyć jakiś krem.

Pozdrawiam!
__________________
ŻYCIE, KOCHAM CIĘ NAD ŻYCIE!

73->72->71->65->60
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 11:40   #4914
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez martina@ Pokaż wiadomość
zapaałka - Dziękuję bardzo!
Zaskórniki na nosie (tylko tam mam) i przebarwienia na reszcie twarzy i dekolcie - tego chcę się pozbyć. Z olejami się bardzo lubimy ale dla bezpieczeństwa spróbuję włączyć jakiś krem.

Pozdrawiam!
Są osoby, które nie tolerują olejów na dłuższą metę, jeśli jednak u Ciebie się dobrze sprawdzają, to chyba nie ma na razie co szaleć z kremami. Obserwuj skórę, sama poczujesz czy będzie potrzebowała czegoś więcej Z kwasami może dziewczyny coś jeszcze doradzą, bo ja akurat namiętnie stosuję tylko salicylowy, jednak jeśli głównym problemem są przebarwienia to warto przemyśleć jeszcze użycie kwasu azelainowego (Acne Derm, Hascoderm, Skinoren), albo kojowego (lub dipalmitynianu kwasu kojowego).
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 16:39   #4915
pyati
Kocia mama
 
Avatar pyati
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4 031
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dziewczyny może Wy mi coś doradzicie. Co jesień/zimę zmagam się z problemem skórnym Na polikach wyskakują mi czerwone plamy, suche jak wiór, łuszczące się strasznie. Próbowałam już chyba wszystkiego, olejki nie olejki, kremy dla dzieci. Peeling nie wchodzi w gre bo mam BARDZO wrażliwą skórę i gdy tylko użyję żeby zetrzeć ten złuszczony naskórek to jest jeszcze gorzej. Wiele kremów mnie podrażnia i zapycha. Teraz używam kremu ziaja trądzik różowaty i jest jako tako (rano budzę się z suchymi placami, ale jak posmaruję to jest do zniesienia- o ile nie nałoże podkładu, wtedy jest masakra). Nigdy nie miałam problemów skórnych, nawet w okresie dojrzewania nie miałam trądziku ani nic. Poza okresem zimowym mam prawie idealną cerę. Moje rodzeństwo ma zdiagnozowane AZS, ja nie (jak na razie).
Obecnie używam- Oillan krem ochronny na mróz i wiatr
Oillan balance emulsja do mycia twarzy i demakijażu
Green pharmacy krem rumiankowy do twarzy
Ziaja krem do twarzy trądzik różowaty
Podkład healthy mix
__________________
Kociara




pyati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:49   #4916
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez pyati Pokaż wiadomość
Dziewczyny może Wy mi coś doradzicie. Co jesień/zimę zmagam się z problemem skórnym Na polikach wyskakują mi czerwone plamy, suche jak wiór, łuszczące się strasznie. Próbowałam już chyba wszystkiego, olejki nie olejki, kremy dla dzieci. Peeling nie wchodzi w gre bo mam BARDZO wrażliwą skórę i gdy tylko użyję żeby zetrzeć ten złuszczony naskórek to jest jeszcze gorzej. Wiele kremów mnie podrażnia i zapycha. Teraz używam kremu ziaja trądzik różowaty i jest jako tako (rano budzę się z suchymi placami, ale jak posmaruję to jest do zniesienia- o ile nie nałoże podkładu, wtedy jest masakra). Nigdy nie miałam problemów skórnych, nawet w okresie dojrzewania nie miałam trądziku ani nic. Poza okresem zimowym mam prawie idealną cerę. Moje rodzeństwo ma zdiagnozowane AZS, ja nie (jak na razie).
Obecnie używam- Oillan krem ochronny na mróz i wiatr
Oillan balance emulsja do mycia twarzy i demakijażu
Green pharmacy krem rumiankowy do twarzy
Ziaja krem do twarzy trądzik różowaty
Podkład healthy mix
Coś Cię ostro podrażnia, co w połączeniu z warunkami atmosferycznymi daje taki efekt.Do zmycia makijażu olej np kokosowy ważne żeby nie był rafinowany. Kup zwykłe płatki owsiane, weź garść rozmiękcz w wodzie i tym umyj twarz. Po powrocie do domu czysta wazelina ciniutką warstwą albo glutek z siemienia jako maseczka. Obstawiam ze nie masz nic natluszczajacego i dlatego Twoje kosmetyki nie sa w stanie dostatecznie nawilzyc i stad te suche place.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 23:59   #4917
Memorie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Hej Wam!
Nie wiem czy któraś z Was jeszcze tu zagląda, ale jeśli tak, to mam wielką prośbę o ocenę mojej pielęgnacji.
Mam 22 lata, skórę tłustą z nigdy nie znikającymi zaskórnikami na nosie i rozszerzonymi porami na policzkach, na czole pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne (zapewne od zbyt częstych rozczarowań i marszczenia przy tym czoła ).
Moim zmartwieniem jest obecnie wysyp zaskórników na czole (oprócz tych na nosie), z którymi walczę już dobre 2 miesiące. Nie wiem co konkretnie mnie zapchało, ale podejrzewam, że to reakcja na serię Ziaja Liście Manuka Ostatni raz twarz w tym stanie miałam ok. rok temu po przeprowadzce (źle reaguję też na zmianę wody).
Obecnie:
RANO:
- kończę żel Ziai Liście Manuka i wracam do Lirene Dermoprogram, Nawilżający żel do mycia twarzy,
- tonik AA cera wrażliwa, regenerująco-nawilżający / tonik ogórkowy Ziaja,
- krem AA Technologia Wieku, Cera mieszana, krem zwężający pory (dopiero od 2 dni), wcześniej Ziaja Liście Manuka oraz co kilka dni Yves Rocher, serum Vegetal 3 (reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc),
- nawilżający krem pod oczy Rival de Loop
* planuję zakupić filtr (wciąż nie mogę zdecydować jaki ) oraz serum z witaminą C, Ava,
WIECZÓR:
- demakijaż oczu micelem z Biedronki lub AA,
- żel do twarzy Avene Cleanance (czasami z pomocą gąbeczki, 1/2 razy w tygodniu z pomocą szczoteczki z Rossmanna),
- płyn micelarny i peeling 2 w 1 do demakijażu twarzy AA TW cera mieszana (zawiera kwasy),
- serum Bielenda 10% (kwas laktobionowy, migdałowy, wit. B3) do cery mieszanej i tłustej, z niedoskonałościami, - oprócz przyjemnego uczucia ściągnięcia, nie zauważyłam złuszczenia, a zużyłam już prawie pół buteleczki,
- co kilka dni zamiast serum olejek + HA lub AA TW Ultra Nawilżanie, krem odżywczo-nawilżający na noc,
- krem pod oczy Avon, Anew Clinical, Eye lift,

*2 tygodnie temu skończyłam AA Therapy Trądzik, krem nawilżający na noc (również posiada kwasy),
*kilka lat temu stosowałam Effaclar K codziennie na noc - efekt prawie zerowy,
*Epiduo na skrzydełka nosa również niezbyt pomogło

Moje pytania:
- Na dniach planuję zakup Avene Triacneal - lepiej stosować go na zmianę z serum, czy może (po wchłonięciu) na nie?
*Po skończeniu serum z Bielendy kupię tonik z kwasami 10% z BU (tutaj wiem, że lepiej na zmianę)
- Czy jeśli rano zastosuję serum Ava z wit. C, a na nie krem z wysokim filtrem, nie będę już potrzebowała nakładać dodatkowego kremu?
- Czy nie będzie problemu z położeniem pudru mineralnego na krem/emulsję z wys. filrem?
* Nie wiem dlaczego, ale po micelach/tonikach z AA tworzy mi się biaława pianowata emulsja na twarzy, kiedy nakładam serum z Bielendy, która po czasie znika o.O

Gdyby ktoś zechciał mi odpowiedzieć będę baardzo, baaardzo wdzięczna

Pozdrawiam
Memorie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 07:49   #4918
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moja twarz to jedna wielka blizna i przebarwienie Moja pielęgnacja zmienia się głównie jeśli chodzi o produkty na receptę. Obecnie używam:
żel do mycia twarzy BeBeauty
wodę termalną LRP
płyn micelarny Bourjois
i to generalnie jest mój demakijaż. Woda termalna obowiązkowo po każdym myciu
Rano nakładam Dalacin T, po około 15 minutach krem Qcera. Gdy krem się wchłonie, czas na podkład - Toleriane Teint LRP (wcześniej używałam minerałów z BareFaced Beauty,ale za duże wysuszenie zważając na to co przepisuje mi dermatolog). Póki nie ma ostrego słońca,bazuję na filtrze z podkładu. Gdy nadejdzie wiosna będę musiała wprowadzić coś mocniejszego i tu mam pytanie - jak pogodzić to z drugim kremem? Nałożyć Qcerę a później filtr? Nie będzie tego zbyt dużo?
Wieczorem demakijaż, Epiduo a po około godzinie w przesuszone miejsca jeszcze Iwostin Purritin przywracający nawilżenie.

Odstawiłam od jesieni spirulinę, jednak teraz do niej wracam i staram się robić maseczki 2-3 razy w tygodniu. Gdy są okresy, że nie ma na mojej twarzy nic co mogłabym roznieść za pomocą peelingu to robię korundowy. Po takim peelingu rozprowadzam po twarzy mieszankę wody termalnej z dwoma kropelkami serum Huile Lotus Clarins. A jeśli jest mocna susza to na to jeszcze krem Iwostin Jakieś rady, spostrzeżenia?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:04   #4919
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Moja twarz to jedna wielka blizna i przebarwienie Moja pielęgnacja zmienia się głównie jeśli chodzi o produkty na receptę. Obecnie używam:
żel do mycia twarzy BeBeauty
wodę termalną LRP
płyn micelarny Bourjois
i to generalnie jest mój demakijaż. Woda termalna obowiązkowo po każdym myciu
Rano nakładam Dalacin T, po około 15 minutach krem Qcera. Gdy krem się wchłonie, czas na podkład - Toleriane Teint LRP (wcześniej używałam minerałów z BareFaced Beauty,ale za duże wysuszenie zważając na to co przepisuje mi dermatolog). Póki nie ma ostrego słońca,bazuję na filtrze z podkładu. Gdy nadejdzie wiosna będę musiała wprowadzić coś mocniejszego i tu mam pytanie - jak pogodzić to z drugim kremem? Nałożyć Qcerę a później filtr? Nie będzie tego zbyt dużo?
Wieczorem demakijaż, Epiduo a po około godzinie w przesuszone miejsca jeszcze Iwostin Purritin przywracający nawilżenie.

Odstawiłam od jesieni spirulinę, jednak teraz do niej wracam i staram się robić maseczki 2-3 razy w tygodniu. Gdy są okresy, że nie ma na mojej twarzy nic co mogłabym roznieść za pomocą peelingu to robię korundowy. Po takim peelingu rozprowadzam po twarzy mieszankę wody termalnej z dwoma kropelkami serum Huile Lotus Clarins. A jeśli jest mocna susza to na to jeszcze krem Iwostin Jakieś rady, spostrzeżenia?
wyrzucaj be beauty, zamien na delikatny zel bez sls, masz przebarwienia a nie masz niczego z witamina c. Filtr w podkładzie to sciema i nie jest prawda ze teraz nie ma slonca poza tym Ty juz masz przebarwienia wiec uzywajac jako filtra podkladu zapraszasz nowe...Nie masz niczego natluszczajacego co uzywasz codziennie wiec sorry ale nawilzaniem nie zregenerujesz skory...
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-28, 14:33   #4920
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
wyrzucaj be beauty, zamien na delikatny zel bez sls, masz przebarwienia a nie masz niczego z witamina c. Filtr w podkładzie to sciema i nie jest prawda ze teraz nie ma slonca poza tym Ty juz masz przebarwienia wiec uzywajac jako filtra podkladu zapraszasz nowe...Nie masz niczego natluszczajacego co uzywasz codziennie wiec sorry ale nawilzaniem nie zregenerujesz skory...
Wcześniej używalam Cetaphilu i wiecznie miałam problem wrazenia "niedomytej" twarzy...
Nie napisałam,że nie ma słońca, oczywiste jest, że szkodzi przez cały rok,ale na pewno nie w tak dużym stopniu jak latem czy wiosną.
Natłuścić skórę? Tzn?
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.