tycie w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-01, 14:55   #1
fikret
Przyczajenie
 
Avatar fikret
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24

tycie w ciąży


witam wszystkie przyszłe mamuśki!!

chciałabym Was zapytać jak przybieracie w ciąży na wadze? ja od początku monitoruje swój przyrost na wykresie wagi i przyznam szczerze, że wszystko było dobrze do pewnego czasu. Jestem teraz w 28 tc, a jakiś tydzień temu spadłam z wagi. czym to może być spowodowane? Czy może to być poważne? jak myslicie?

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-09-01 o 15:09 Powód: usunięcie linka
fikret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 17:39   #2
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: tycie w ciąży

Ja w pierwszym trymestrze przytyłam 4 kilogramy, w drugim - 5, trzeci trwa - i nigdy nie było to tycie "regularne" - staram się monitorować wagę co tydzień.
W temacie pytania - zdarzyło mi się np. w drugim trymestrze schudnąć 1,5 kilo w ciągu tygodnia i odzyskać je (te 1,5 kg) dopiero po trzech kolejnych. Z dzieckiem jest ok - takie rzeczy mogą się moim zdaniem przydarzać
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-01, 18:44   #3
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: tycie w ciąży

U mnie w ciąży waga skakała całe 9 m-cy. Lekarka twierdziła, że jeśli bobas rośnie prawidłowo to nie ma się czym martwić. W sumie nie pamiętam jak to było w poszczególnych trymestrach ale w dzień porodu miałam +10,5kg.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 09:54   #4
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: tycie w ciąży

przytyłam w ciaży 21 kg. Z czego w ostatnich 2 miesiącach połowę tej wagi W 7 miesiacu wyglądałam jak kaszalot i już chodzić nie mogłam. Po dwóch latach ważę 5 kg więcej niż przed ciążą.

Utrata wagi raczej nie jest niepokojąca, ja też miałam takie wahania, szczególnie na poczatku ciąży jest to dosyć częste bo kobiety wymiotuja, niewiele jedzą i czasem bardziej się pocą.
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 20:45   #5
fikret
Przyczajenie
 
Avatar fikret
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: tycie w ciąży

dzięki dziewczynki -trochę mnie uspokoiłyście wrzuciłam wam link do mojego wykresu, ale niestety dostałam info, że to spam i dlatego nie można wrzucać linków ani nazw serwisów- nawet nie wiedziałam w każdym razie moderatorka napisała mi żebym wrzuciła screena, więc wrzucam screen1.png


to jest drugi trymestr- zdziwiłam się tylko dlatego, że cały czas byłam "w normie" i nagle spadek... dziewczyny a jak z waszymi zachciankami? bo ja staram się racjonalnie odżywiać, ale jak czasem mnie najdzie ochota na coś, to nie idzie o tym zapomniec i aż mnie skręca w środku
fikret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 21:48   #6
fikret
Przyczajenie
 
Avatar fikret
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: tycie w ciąży

a jeszcze jedno pytanko mamosierpiniowa jak udało Ci się to wszystko zrzucić ?!
fikret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 06:53   #7
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: tycie w ciąży

U mnie też waga skakała. W pierwszym trymestrze schudłam ponad 4,5 kg, dalej waga rosła. Na początku wolno, w ostatnich dwóch miesiącach dość szybko. Miałam też tygodnie, kiedy stała w miejscu.
Ogólnie przytyłam 16 kg (licząc nadrobiony spadek wagi). Jeśli chodzi o zachcianki to miałam trzy: truskawki (zachcianka niespełniona, bo w zimę nie sposób było dostać takich, jakie by mi smakowały), cytryny - obierałam ze skóry i pożerałam w całości oraz... cheeseburgery.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-15, 10:33   #8
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: tycie w ciąży

Ja co prawda nie jestem już "przyszłą" tylko dokonaną ma myślą ale może coś dorzucę o tyciu w ciąży. Otóż ja przez obie ciąże martwilam się ze za mało tyję. Spowodowane to było cukrzycą ciążowa i dieta cukrzycowa. W pierwszej ciąży przytylam tylko 8 kg, w drugiej juz ok.10 kg. Brzuszki miałam maleńkie. No niestety na warzywach i gotowanym mięsie się nie przytyje za bardzo. Po porodach wyglądałam jakbym nie była w ciazy- brzuchy plaskie. A dzieci i jeden i drugi po 3,3 kg.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 18:00   #9
mamasierpniowa2
Rozeznanie
 
Avatar mamasierpniowa2
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 620
Dot.: tycie w ciąży

Cytat:
Napisane przez fikret Pokaż wiadomość
a jeszcze jedno pytanko mamosierpiniowa jak udało Ci się to wszystko zrzucić ?!

nie udało mi się, samo spadło. Małe dziecko to stresująca nowośc, nieprzespane noce, uwijanie się jak w ukropie-to wszystko sprzyja utracie wagi, szczególnie stres.
mamasierpniowa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:57   #10
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tycie w ciąży

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Ja co prawda nie jestem już "przyszłą" tylko dokonaną ma myślą ale może coś dorzucę o tyciu w ciąży. Otóż ja przez obie ciąże martwilam się ze za mało tyję. Spowodowane to było cukrzycą ciążowa i dieta cukrzycowa. W pierwszej ciąży przytylam tylko 8 kg, w drugiej juz ok.10 kg. Brzuszki miałam maleńkie. No niestety na warzywach i gotowanym mięsie się nie przytyje za bardzo. Po porodach wyglądałam jakbym nie była w ciazy- brzuchy plaskie. A dzieci i jeden i drugi po 3,3 kg.
Ja przybrałam jeszcze mniej, ok. 5 kg (od wagi wyjściowej, bo jakby liczyć 2 kg spadku wagi w I trymestrze, to przybrałam 7 kg). A nie byłam na żadnej diecie. Też mnie to martwiło, ale wszystko było w porządku, wyniki zawsze miałam dobre, anemia mnie nie dopadła. Dziecko było drobniutkie, ważyło 2850g (urodziłam w 38 tc). Ale brzuch za to miałam wielki
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 08:10   #11
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: tycie w ciąży

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Ja przybrałam jeszcze mniej, ok. 5 kg (od wagi wyjściowej, bo jakby liczyć 2 kg spadku wagi w I trymestrze, to przybrałam 7 kg). A nie byłam na żadnej diecie. Też mnie to martwiło, ale wszystko było w porządku, wyniki zawsze miałam dobre, anemia mnie nie dopadła. Dziecko było drobniutkie, ważyło 2850g (urodziłam w 38 tc). Ale brzuch za to miałam wielki



Moja miała 2800 i też miałam wielki brzuch. Z drugiej strony sama jestem drobna, więc może dlatego to tak wyglądało.
Możesz mi napisać, czy Twoje dziecko "nadrobiło" wagę? Bo moje cały czas oscyluje wokół 3 centyla i nijak nie chce przybrać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 10:34   #12
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tycie w ciąży

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
[/B]

Moja miała 2800 i też miałam wielki brzuch. Z drugiej strony sama jestem drobna, więc może dlatego to tak wyglądało.
Możesz mi napisać, czy Twoje dziecko "nadrobiło" wagę? Bo moje cały czas oscyluje wokół 3 centyla i nijak nie chce przybrać.
Nadrobiło Jest na ok. 25 centylu.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 20:47   #13
fikret
Przyczajenie
 
Avatar fikret
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: tycie w ciąży

U mnie waga się normuje- cały czas śledzę i jak na razie "wskoczyłam" znowu do normy apropos siatek centylowych- to ja już śledzę rozwój mojego maluszka na wykresach płodu też na bellybestfriend i jak na razie moja fasolka rozwija się bardzo dobrze. nie to co mamusia, której wykres "skacze" hehehe

pani-jesień to faktycznie malutko przybrałaś. A to pierwsza ciąża? ile teraz maleństwo ma?
fikret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 20:53   #14
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: tycie w ciąży

Cytat:
Napisane przez fikret Pokaż wiadomość
pani-jesień to faktycznie malutko przybrałaś. A to pierwsza ciąża? ile teraz maleństwo ma?
Ja w ogóle jestem chuda, mam niedowagę i baaardzooo ciężko mi przytyć.

Pierwsza ciąża. Maleństwo już nie takie maleńkie Ma 13 m-cy
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 07:38   #15
fikret
Przyczajenie
 
Avatar fikret
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 24
Dot.: tycie w ciąży

no to faktycznie już nie takie maleństwo, tylko pewnie słodki brzdąc!
a z tą niedowagą - niektórzy to mają szczescie
fikret jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 11:59   #16
doooti
Zadomowienie
 
Avatar doooti
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 657
Dot.: tycie w ciąży

To co chcesz jeść a to co będziesz jadła to raczej zycie zweryfikuje. Oczywiście piszą mądre rzeczy ale potem jak przychodzi co do czego to np Twój organizm moze złe na cos reagować, nie mówiąc juz o mdlosciach i wymiotach obyś ich nie miała, a jak będziesz miala to w I trymestrze schudniesz a nie przytyjesz
doooti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-28, 18:16   #17
Antosia1993
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 103
Dot.: tycie w ciąży

Ja w ciąży około 10 kg przytyłam, uważam że to dużo, ale teraz na 11 mc po porodzie jestem przy takiej samej wadze jak wcześniej. Sam syn ważył 3440, wody itd to ja połowę zrzuciła po porodzie. ;p
Antosia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-29, 09:00   #18
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: tycie w ciąży

ile kilogramów w ciąży powinno się nabyć zależy od wagi wyjściowejm, jeżeli masz nadwagę powinnaś przytyć na pewno mniej niż kobieta z niedowagą.
Sprawdź sobie na kalkulatorach bmi w ciąży jak orientacyjnie powinna twoja waga przyrastać.

Ja przytyłam 15 kg , 7 kg straciłam w szpitalu a resztę w ciagu 3-4 miesięcy od porodu. Karmiłam piersią i nie objadałam się śmieciowym jedzeniem i słodyczami .
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 10:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.