Muay thai - boks tajski.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-30, 17:14   #1
Palinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Palinaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 95

Muay thai - boks tajski..


Ostatnio zaczęłam uczęszczać na treningi boksu tajskiego. Jestem tym totalnie zachwycona, taki rodzaj sportu dodaje zarówno pewności siebie jak i pozwala utrzymać kondycję w dobrym stanie. Teraz pytanie do Was, czy któraś już to trenuje/trenowała? Jak wrażenia? Uczęszczając na zajęcia tajskiego chciałabym spalić trochę tłuszczu, ukształtować sylwetkę. Na treningi chodzę 2-3 razy w tygodniu, dodatkowo raz w tygodniu basen. Moim celem jest zrzucenie około 7 kg do czerwca. Czy te aktywności fizyczne pomogą mi osiągnąć ten cel?
__________________
Never lose hope.



" trzeba pocałować wiele żab , żeby znaleźć księcia... "
Palinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 12:33   #2
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Najpewniej pytanie jest z natury oczywistych, które przewijały się na forum, ale ponieważ również dopiero zaczynam orientować się w temacie to odpiszę i może ewentualnie moja ignorancja sprowokuje kogoś do sprostowania

Te aktywność fizyczne które wymieniasz wydają mi się bardziej z gatunku kształtujących mięśnie niż spalających tłuszcz, więc jeśli nie przyjrzysz się przy okazji jakości diety to możesz się zorientować, że niezależnie od faktu że są to sporty wymagające, więc mimo, że oczywiście zwiększą Ci zapotrzebowanie kaloryczne, to jeśli diety nie będziesz pilnować możesz też mimowolnie zacząć jeść więcej, żeby zachować równowagę i nie naruszać obecnych 'rezerw' Ważne jest też, żebyś dostarczała sobie dostateczne ilości pełnowartościowego białka i starała się pilnować by nie zwiększać ilości węglowodanów w diecie. Czytaj, pilnować, żeby były rozsądne, jeśli obecnie przeczuwasz, że nieco przekraczają normę, możesz je minimalnie zmniejszyć, ale jeśli już rozpoczęłaś treningi musisz to robić bardzo stopniowo.

Sporty walki, czy sporty zespołowe są z natury interwałowe, ale basek to chyba z założenia raczej areobiczny trening i moim zdaniem mogłabyś spróbować jednak podchodzić do niego interwałowo, chociażby przeplatając mniej i bardziej wymagające i efektywne style. Z tego co wyczytałam trening interwałowy jest znacznie bliższy ewolucyjnie człowiekowi, jest efektywniejszy i bezpieczniejszy.
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 17:13   #3
Palinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Palinaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 95
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Diety pilnuję, nie jem za dużo, wszystko w normie. Jak poprawi się trochę pogoda będę biegać w pobliskim parku. Do lipca chciałabym zrzucić coś koło 8 kilo, pozbyć się tłuszczyku z brzucha, wysmuklić nogi i ramiona. Boks tajski, basen, bieganie, właściwa dieta - mam nadzieję ,że pomoże mi to osiągnąć wymarzoną sylwetkę.
A propos boksu tajskiego rozgrzewka to 30 minutowy bieg przeplatany z ćwiczeniami, w międzyczasie robimy brzuszki, pompki.
__________________
Never lose hope.



" trzeba pocałować wiele żab , żeby znaleźć księcia... "
Palinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 21:18   #4
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Cytat:
Napisane przez Palinaaa Pokaż wiadomość
Ostatnio zaczęłam uczęszczać na treningi boksu tajskiego. Jestem tym totalnie zachwycona, taki rodzaj sportu dodaje zarówno pewności siebie jak i pozwala utrzymać kondycję w dobrym stanie. Teraz pytanie do Was, czy któraś już to trenuje/trenowała? Jak wrażenia? Uczęszczając na zajęcia tajskiego chciałabym spalić trochę tłuszczu, ukształtować sylwetkę. Na treningi chodzę 2-3 razy w tygodniu, dodatkowo raz w tygodniu basen. Moim celem jest zrzucenie około 7 kg do czerwca. Czy te aktywności fizyczne pomogą mi osiągnąć ten cel?
Dasz radę. Na spokojnie, zdrowa dieta, treningi o których mówisz i luz. Muai Thai to raczej super spalacz kalorii. Sama żałuję, że nie zapisałam się zanim poszłam na studia, bo zawsze podobały mi się tego typu sporty, a ten- szczególnie.
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 20:10   #5
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Cytat:
Napisane przez denq Pokaż wiadomość
Najpewniej pytanie jest z natury oczywistych, które przewijały się na forum, ale ponieważ również dopiero zaczynam orientować się w temacie to odpiszę i może ewentualnie moja ignorancja sprowokuje kogoś do sprostowania

Te aktywność fizyczne które wymieniasz wydają mi się bardziej z gatunku kształtujących mięśnie niż spalających tłuszcz, więc jeśli nie przyjrzysz się przy okazji jakości diety to możesz się zorientować, że niezależnie od faktu że są to sporty wymagające, więc mimo, że oczywiście zwiększą Ci zapotrzebowanie kaloryczne, to jeśli diety nie będziesz pilnować możesz też mimowolnie zacząć jeść więcej, żeby zachować równowagę i nie naruszać obecnych 'rezerw' Ważne jest też, żebyś dostarczała sobie dostateczne ilości pełnowartościowego białka i starała się pilnować by nie zwiększać ilości węglowodanów w diecie. Czytaj, pilnować, żeby były rozsądne, jeśli obecnie przeczuwasz, że nieco przekraczają normę, możesz je minimalnie zmniejszyć, ale jeśli już rozpoczęłaś treningi musisz to robić bardzo stopniowo.

Sporty walki, czy sporty zespołowe są z natury interwałowe, ale basek to chyba z założenia raczej areobiczny trening i moim zdaniem mogłabyś spróbować jednak podchodzić do niego interwałowo, chociażby przeplatając mniej i bardziej wymagające i efektywne style. Z tego co wyczytałam trening interwałowy jest znacznie bliższy ewolucyjnie człowiekowi, jest efektywniejszy i bezpieczniejszy.
Denq wybacz ale straszne głupoty piszesz.
Sportom walki zdecydowanie bliżej do treningów aerobowych niż siłowych (kształtujących mieśnie). Oczywiście jeżeli utrzymana jest odpowiednia intensywność i tętno oscyluje w odpowiednich granicach a z reguły wiem, że prowadzący zajęcia pilnują tempa. Istotą treningu siłowego jest krótkotrwały praca z oporem zewnętrznym (obciążeniem, większym niż ciężar naszego ciała) ułożony w seriach, z odpowiednią ilością powtórzeń (najczęściej między 8-20, rzadziej 30), z utrzymaniem odpowiednich przerw. Służy on pobudzeniu włokien mięśniowych do zwiększenia gęstości, wzrostu tkanki. Tych elementów w sportach walki nie ma-jest za to praca długotrwała, na podniesionym tętnie, wytrzymałościowa, jako wysiłek tlenowy, więc aerob jaknajbardziej. Bardziej nawet interwał aerobowy niż aeroby jednostajne-bo okresy większej intensywności przplatane są okresami odpoczynku.
Dlatego uprawiając sporty walki można schudnąć-ale mieśnie też się wyrobią-od uderzeń, ciosów, używana wtedy jest siła, mieśnień się wyrobi-zwłaszcza te grupy charakterystyczne dla walczących. Poza tym spalając tłuszcz odsłaniają się inne mieśnie i są one lepiej widoczne, wyglądają na większe...

Co do diety-nie rezygnowałabym drastycznie z węglowodanów-raczej eliminowała węgle proste (cukry) a zamieniała je na węgle złożone, które są o wiele lepszym źródlem energii-bardziej stabilnym i długotrwałym. Nie zapominajmy, że treningi sportów walki są bardzo wymagające i wyczerpujace, zapotrzebowanie kcal gwałtownie rośnie i można ich sobie odmawiać. Ważne, żeby jeść dobre węgle, nie przesadzać i nie zapomnieć o białku.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 00:12   #6
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: Muay thai - boks tajski..

dziękuję za upomnienie nie wiedziałam o istnieniu czegoś takiego, jak interwał aerobowy, toteż sporty walki, które kojarzyłam właśnie jako intensywne i gwałtowne serie ataków poprzeplatane okresami odpoczynku/ wyrównania oddechu utożsamiałam z interwałami. Ale idę wygooglować ten termin a sytuacja, kiedy dokładnie się mierzy ilość powtórzeń i długość przerw zdawała mi się nie klasycznym interwałem, a high intensity, wtedy rzeczywiście zależy na optymalizacji tych proporcji celem uzyskania jak największej efektywności. No ale skoro to nie tak proste, to idę się dokształcać, zwłaszcza te interwały aerobowe muszę wygooglować Pozdrawiam!
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:08   #7
KuwbuJSmokE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Widzę, że jesteś z Łodzi, chciałem zapytać gdzie Trenujesz?Znam większość łódzkich klubów więc pytam z Ciekawości .

Chodziłem długi czas na treningii Mma i Boksu tajskiego, na 350 osób w klubie było koło 15 dziewczyn, bądź co bądź sport dla facetów . Radziły sobie całkiem i uważam, że każdy może tego spróbować, tylko uważaj na siebie, jeśli chodzisz po to, aby zrzucić kilogramy a nie, aby zostać mistrzem to nie sparinguj póki co! Można spotkać złamane nosy, kalafiory na uszach itp . A to nic przyjemnego dla młodej dziewczyny. Jeśli chodzi o zrzucenie kilogramów to polecą szybko, a Twoje mięśnie znacznie się wzmocnią, wszystko zależy jak wyglądają te treningi. Chodząc na tajski i basen uważam, że te kilogramy zrzucisz nawet to maja.
KuwbuJSmokE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-07, 13:42   #8
Palinaaa
Raczkowanie
 
Avatar Palinaaa
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 95
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Mongkom na Wólczańskiej 66. Od zawsze chciałam trenować sporty walki, jakoś nigdy nie mogłam się zebrać - dopiero od stycznia zaczęłam trenować i strasznie mi się to podoba! Nie chodzi mi tylko o zrzucenie wagi, odnalazłam chyba moją drugą życiową pasję :P
__________________
Never lose hope.



" trzeba pocałować wiele żab , żeby znaleźć księcia... "
Palinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:56   #9
KuwbuJSmokE
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 14
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Akurat tam nie zawitałem, sam trenowałem w Sirocoo ale pewnie jeśli interesujesz się troszkę Muay Thai to wiesz jak zniszczył się klub, śmierć zawodnika, porachunki Danowskiego (trenera) z mafią i jego odsiadka, a potem przeniosłem się do Gracie Barra. Bardzo się cieszę, że zainteresowałaś się tego typu sportem, trzymam kciuki, obyś zaszła daleko .
KuwbuJSmokE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 11:35   #10
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Muay thai - boks tajski..

W sumie to nie wiem na czym głównie polega boks tajski (przeczytałam, że są to w dużej mierze uderzenia łokciami i kolanami). Super, że to Ciebie pasjonuje.
Ja przez rok uczęszczałam na karate (jeszcze wtedy byłam w szkole podstawowej i rodzice mnie wozili i odbierali z zajęć). Karate wspominam jako genialne zajęcia i super zabawe. Karate - obrona, dużo kopnięć i pięści w ruch . Wszystko było genialnie do momentu kiedy moja mama nie zauważyła stóp jednej z dziewczyn (która miała około 24 lata)... od kopnięc miała całe stopy fioletowe, i mówiła, że wcale jej to nie schodzi, tak już ma... inna kobieta to potwierdziła... i w ten sposób skończyła sie moja przygoda z karate... a zaczęła następna... (balet )
Tak więc uważaj na siebie, życzę Ci by Twoja pasja się rozwijała!
Ale jakbyś zauważyła tego typu zmiany na swoim ciele - nie ignoruj tego...
Ja nie żałuję, no może trochę (tam tylu przystojnych facetów było a i zajęcia były wesołe ) ale przynajmniej szpilki mogę nosić ;P
Pozdrawiam ;P
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:39   #11
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem na czym głównie polega boks tajski (przeczytałam, że są to w dużej mierze uderzenia łokciami i kolanami). Super, że to Ciebie pasjonuje.
Ja przez rok uczęszczałam na karate (jeszcze wtedy byłam w szkole podstawowej i rodzice mnie wozili i odbierali z zajęć). Karate wspominam jako genialne zajęcia i super zabawe. Karate - obrona, dużo kopnięć i pięści w ruch . Wszystko było genialnie do momentu kiedy moja mama nie zauważyła stóp jednej z dziewczyn (która miała około 24 lata)... od kopnięc miała całe stopy fioletowe, i mówiła, że wcale jej to nie schodzi, tak już ma... inna kobieta to potwierdziła... i w ten sposób skończyła sie moja przygoda z karate... a zaczęła następna... (balet )
Tak więc uważaj na siebie, życzę Ci by Twoja pasja się rozwijała!
Ale jakbyś zauważyła tego typu zmiany na swoim ciele - nie ignoruj tego...
Ja nie żałuję, no może trochę (tam tylu przystojnych facetów było a i zajęcia były wesołe ) ale przynajmniej szpilki mogę nosić ;P
Pozdrawiam ;P
Jak sie kopie stopami (), to sie ciezko dziwic, ze pozniej sa problemy.

---

MT treningiem silowym oczywiscie nie jest, a co do tego, czy jest aerobowy czy anareobowy, to zalezy od tempa/intesywnosci.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 12:37   #12
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak sie kopie stopami (), to sie ciezko dziwic, ze pozniej sa problemy.
Ale w karate tak trzeba
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 13:12   #13
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Ale w karate tak trzeba
Dla mnie kompletny bezsens - ani to uzyteczne, ani zdrowe.

Swoja droga, to tez chyba zalezy od stylu, bo znam karatekow kopiacych normalnie (piszczelami).

Kiedys w temacie "jaka sztuka walki jest najlepsza" byla dluzsza dyskusja o tym.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 17:14   #14
sorry
Przyczajenie
 
Avatar sorry
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków , Małopolskie .
Wiadomości: 9
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Na samym boksie może być ciężko . Ale przy diecie i regularności w postanowieniach dasz radę. Ja chodzę na kick boxing i miałam postanowienie , że oprócz tego wyrobię sobie ładniejsze mięśnie na brzuchu ( brzuch mam płaski i w dodatku lekkie mięśnie proste już są ) , no ale coś mi brakowało czasu i chęci . A do marca został już miesiąc.

Dieta, intensywne ćwiczenia a zrzucisz 7 kg . Do tego jeszcze pielęgnacja ciała by je ujędrnić i uniknąć cellulitu .

---------- Dopisano o 18:14 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Pamiętam jak pierwszy raz byłam swoim kick boxingu . I też mieliśmy 30 minutowy bieg przeplatany z ćwiczeniami . Omg !
sorry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 17:51   #15
Mrtk6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3
Dot.: Muay thai - boks tajski..

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.. Chciałabym zacząć trenować boks tajski albo kickboxing, problem polega na tym, że jestem bardzo szczupłą osobą.. Przy wzroście 160 cm ważę 44 kg ;/ wiem, że to tragedia, ale ja pomimo ilości jedzenia jakie wchłaniam nie mogę przytyć.. Chciałabym zacząć trenować, ale boję się, że jak pójdę się na coś zapisać to mnie wyśmieją.. Nie wiem czy moja waga by mi w tym nie przeszkadzała i czy w ogóle jest taka kategoria wagowa jak moja.. Dzięki za odpowiedź w tym temacie i wszelkie porady
Mrtk6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 09:44   #16
kontuzja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Sory za odgrzewanie kotleta. Nikt Cie nie wyśmieje! Powstaje coraz więcej sekcji dla kobiet, które działają przy normalnych sekcjach. Np. jeden dzień w tygodniu.
kontuzja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 15:29   #17
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Ja mam za sobą kick boxing i boks tajski. Wspaniałe zajęcia, bardzo miło je wspominam. Mimo że dodają pewności siebie to jednocześnie wyciszają i uspokajają. Ja zaprzestałam treningów z braku czasu ale myślę coraz częściej by do tego wrócić.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:38   #18
Moniaa1989
Zadomowienie
 
Avatar Moniaa1989
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 159
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Zgadzam sie swietny sport, a kobiet coraz wiecej ja tez bym chetnie wrocila gdyby nie kontuzja
__________________
"Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła"
Moniaa1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-19, 06:46   #19
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Muay thai - boks tajski..

oczywiscie ale p[amietaj przy tym o zdrowym styulu zycia
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-13, 10:02   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Ja chodziłam na boks klasyczny (robiłam kurs instruktora) i wycisk był masakryczny,a kilogramy leciały jak szalone. Takie treningi są niezwykle intensywne,ale bardzo dobrze działają na sylwetkę. Na dłuższą metę to sport nie dla mnie - za bardzo wyczerpujący.Nie wiem jak z intensywnością na tajskim,ale pewnie też jest ostro
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-13, 11:31   #21
SiosiolekA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 10
Dot.: Muay thai - boks tajski..

Ja chodziłam na Judo jak byłam mniejsza, ale zrezygnowałam dosyć szybko - za duży wysiłek.

Jeżeli którąś z Was to zainteresuje to polecam tzw Jumping Fitness. Skakanie na minitrampolinie pod fajną muzykę to tak naprawdę nie jest ćwiczenie, a dobra zabawa.
SiosiolekA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-13 12:31:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:28.