Obrona pracy i mały problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-14, 21:18   #1
mega frustracja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 18

Obrona pracy i mały problem


Na początku grudnia mam obronę magisterki i myślę już nad kompletowaniem stroju na tę okazję. Myślę o czymś raczej prostym: czarne spodnie, czarna marynarka i pod nią biała koszula. Zastanawiam się nad butami, mam do wyboru czerwone albo fioletowe peep toes. Który kolor będzie lepszy. Wiem pytanie może banalne, ale w kwestii mody jestem laikiem.
mega frustracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 21:42   #2
duplo
Rozeznanie
 
Avatar duplo
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 570
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Jeśli wybierasz tylko pomiędzy czerwonymi a fioletowymi, to radzę te drugie. Czerwony kolor jest raczej taki powiedzmy ,,agresywny'' i lepiej ubrać się w coś w bardziej stonowanym kolorze. Oczywiście to jeszcze zależy od tego w jakim odcieniu są buty.. A jeśli chodzi o peep toes to co zamierzasz ubrać do nich? Rozumiem, że na boso nie pójdziesz.... Łatwiej jest ubrać peep toes do rajstop i spódnicy niż do spodni kiedy mamy taką pogodę.

Edytowane przez duplo
Czas edycji: 2009-11-14 o 21:44
duplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 09:37   #3
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Obrona pracy i mały problem

a nie masz jakiś zwykłych czarnych butów? Kozaki, botki, czółenka, wydaje mi się, że wszystkie będą bardziej odpowiednie na obronę, która jest w grudniu, niż kolorowe peep toe
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 09:48   #4
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Na mojej Uczelni (obrona była we wrześniu) patrzyli na strój. Przede wszystkim na to, żeby był czarno- biały i SKROMNY!!!! to prastara Uczelnia, Uniwerek z tradycjami. Z tego co pamiętam, wykładowcy opowiadali swego czasu przedziwne historie, jak potrafił ten lub tamten profesor wyprosić kogoś z egzamu, bo przyszedł niestosownie ubrany
ja bym nie ryzykowała, czerń a nie fiolety i czerwienie, pzdr
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 10:00   #5
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Ja bym z czerwonych zrezygnowała, ale to w ogóle zależy kogo masz w komisji. Jak 3 młode babeczki to i w czerwonych będzie ok. A w ogole to nie sądzę, zeby ktoś patrzył na buty (u mnie przynajmniej na obronie się siedzi, więc buty masz pod stołem) Najważniejsze jest, żebyś czuła się w stroju dobrze, bo jak będziesz czuła się źle, to dodatkowy stres dla Ciebie...
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:03   #6
soczewka
Raczkowanie
 
Avatar soczewka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 184
Dot.: Obrona pracy i mały problem

ja bym nie kombinowała i również wybrała coś klasycznego, sama zresztą też rok temu ubrałam się na czarno-biało i właściwie u nas nie było osoby która miałaby np. kolorowe buty.
Myślę, że powinnaś ubrac zwykłe czarne czółenka.. no i powodzenia!
soczewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:23   #7
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Obrona pracy i mały problem

jako osoba która na obronach siedzi po tej drugiej stronie, jestem za jakimiś czarnymi

pozdrawiam
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 11:29   #8
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Zastanawiam się nad rolą konserwatyzmu w ubiorze na różne okazje... Mnie jest wszystko jedno, czy ktoś przyjdzie na obronę w różowych trampkach czy w czerwonych szpilkach. Byleby umiał wyrazić swoje myśli, miał otwarty umysł pełen wiedzy, zaangażowanie do tego, co robi i szacunek dla osób, z którymi przebywa. Odrzuca mnie od ludzi brudnych, ale nie orginalnych. Od głupich lub cwanych, ale nie kreatywnych!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:34   #9
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Cytat:
Napisane przez soczewka Pokaż wiadomość
ja bym nie kombinowała i również wybrała coś klasycznego, sama zresztą też rok temu ubrałam się na czarno-biało i właściwie u nas nie było osoby która miałaby np. kolorowe buty.
Myślę, że powinnaś ubrac zwykłe czarne czółenka.. no i powodzenia!
zgadzam się
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 11:55   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Obrona pracy i mały problem

u siebie na uczelni nie widziałam nikogo w kolorowych butach na obronach.. owszem fasony bywały różne od peeptoe z kokardkami na wyższej szpilce po płaskie czarne eleganckie baleriny na góra 2cm podwyższeniu

ale zawsze czarne, zadbane buty.
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 12:05   #11
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Zastanawiam się nad rolą konserwatyzmu w ubiorze na różne okazje... Mnie jest wszystko jedno, czy ktoś przyjdzie na obronę w różowych trampkach czy w czerwonych szpilkach. Byleby umiał wyrazić swoje myśli, miał otwarty umysł pełen wiedzy, zaangażowanie do tego, co robi i szacunek dla osób, z którymi przebywa. Odrzuca mnie od ludzi brudnych, ale nie orginalnych. Od głupich lub cwanych, ale nie kreatywnych!
tak samo jak mogą kogoś nie wpuścić do świątyni w butach i negliżu, bo nie wykazuje tym szacunku dla tradycji/kultury/religii, tak samo osoby w komisj mogą poczuć się zniesmaczone, gdy osoba przyjdzie w wydaniu imprezowym przykładowo ;]
po prostu są pewne sytuacje, wydarzenia, w czasie których wypadałoby wyglądać odpowiednio do powagi chwili.
nie uważam, by osoby naprawdę oryginalne musiały to podkreślać na każdym kroku, a wyjątek raz/dwa razy do roku miał być rozumiany jako zamach na ich oryginalność i kreatywność. No chyba, że oprócz ubioru nie mają nic więcej do zaoferowania
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 12:15   #12
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
tak samo jak mogą kogoś nie wpuścić do świątyni w butach i negliżu, bo nie wykazuje tym szacunku dla tradycji/kultury/religii, tak samo osoby w komisj mogą poczuć się zniesmaczone, gdy osoba przyjdzie w wydaniu imprezowym przykładowo ;]
po prostu są pewne sytuacje, wydarzenia, w czasie których wypadałoby wyglądać odpowiednio do powagi chwili.
nie uważam, by osoby naprawdę oryginalne musiały to podkreślać na każdym kroku, a wyjątek raz/dwa razy do roku miał być rozumiany jako zamach na ich oryginalność i kreatywność. No chyba, że oprócz ubioru nie mają nic więcej do zaoferowania
Uczelnia jak świątynia.... Szkoda, że w kwestii ubioru a nie wiedzy.

Dodam - wypowiadam się, bo stoję po drugiej stronie. Jestem wykładowcą i mnie to nie razi.
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-15, 12:39   #13
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Obrona pracy i mały problem

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Uczelnia jak świątynia.... Szkoda, że w kwestii ubioru a nie wiedzy.

Dodam - wypowiadam się, bo stoję po drugiej stronie. Jestem wykładowcą i mnie to nie razi.
Ciebie nie, ale wątpie by trafiła akurat na Ciebie w komisji ;]
więc można na jeden dzień ukryć swoją ''oryginalność''.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:23.