Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-23, 18:46   #1
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548

Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!


Dziewczyny, proszę o poradę! Byłam dziś u kosmetyczki, bo miałam podskórną grudkę, myślałam,że zrobi mi to igłą, wyciśnie i troche się spłaszczy. A niestey wyglądam 100000 x gorzej niż. Policzek jest spuchnięty,grudka dalej jest, podejrzewam,że nie zostało to dobrze wykonane. Dodam,że robiła to ręcznie, nie użyła igły... Chyba miała problem z wyciśnięciem, nie wiedziała jak ułożyć ręce. niby wyszła ropa,ale chyba nie tak to miało wyglądać. Jestem w szoku, nie jestem w stanie tego nawet niczym przykryć...:mur :
To jest możliwe,że jednak jutro się spłaszczy? Minęło juz 8 h...
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:41   #2
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
Dziewczyny, proszę o poradę! Byłam dziś u kosmetyczki, bo miałam podskórną grudkę, myślałam,że zrobi mi to igłą, wyciśnie i troche się spłaszczy. A niestey wyglądam 100000 x gorzej niż. Policzek jest spuchnięty,grudka dalej jest, podejrzewam,że nie zostało to dobrze wykonane. Dodam,że robiła to ręcznie, nie użyła igły... Chyba miała problem z wyciśnięciem, nie wiedziała jak ułożyć ręce. niby wyszła ropa,ale chyba nie tak to miało wyglądać. Jestem w szoku, nie jestem w stanie tego nawet niczym przykryć...:mur :
To jest możliwe,że jednak jutro się spłaszczy? Minęło juz 8 h...
najlepszym sposobem na pozbycie się ropiejącego "czegoś" jest aloes. Należy przekroić go na pół(łodygę) i tym lepkim przykleić na chore miejsce. Wyciągnie wszystko. Nie będzie śladu.
mnie też tak kiedyś załatwiła pseudo kosmetyczka :/ nie wiedziała jak obchodzić się z młodą skórą i zorała mi skórę z nosa pffff
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 19:42   #3
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Jak sama sobie źle pryszcza wycisnę ;D to na drugi dzień dobijam go ponownym wyciśnięciem, możesz użyć igły. A potem podsuszam go spirytusem salicylowym. Możesz na noc użyć maści z tlenkiem cynku, np. Sudocrem, to trochę przysuszy i zmniejszy zaczerwienienie.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 12:48   #4
skaz
Zadomowienie
 
Avatar skaz
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 1 004
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Hej, myślisz że kosmetyczka potrafi robić cuda i sprawi że pryszcza od razu nie będzie. Niestety nie. Radzę znaleźć odpowiednią dla siebie kuracje na pozbycie się przyczny powstawania takich niespodzianek, niż denerwowanie się na kosmetyczkę. Gdy jest stan zapalny to gojenie trwa co najmniej kilka dni.
__________________
Nigdzie nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku,
z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem,
którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.
skaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 14:38   #5
Leonia_Hial
Przyczajenie
 
Avatar Leonia_Hial
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 12
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Możesz to również posmarować maścią cynkową, dobrze osusza wypryski, ja stosuję właśnie na te głębokie podskórne i po max 3 dniach wszystko ładnie znika.
Leonia_Hial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-24, 21:59   #6
Madmuaselle
Raczkowanie
 
Avatar Madmuaselle
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 88
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Ja bym to potraktowała maścią itchiolową czy jakoś tak. Bardzo pomaga, fakt... śmierdzi strasznie i brudzi ale jest bardzo skuteczna. Wydrze Ci go tak jak mi wydarla kiedyś Stosowałam nawet ją na czyraka. Śladu teraz nie ma
__________________
Walka z pęcherzem
Trening ciałka przed sezonem bikini !
Kupić sobie kootka
Madmuaselle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-25, 19:12   #7
lulu1122
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 135
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

A co wg ciebie znaczy dobrze wycisnąć pryszcza? To wiadome ,że gdy wyciskasz coś to naruszasz naczynka krwionośne, ropa dostaje się głębiej...jest mówisz ,że to był pryszcz taki grudkowy, podskórny to się nie dziwie ,że jest gorzej. Moim zdaniem ona w ogóle nie powinna go ruszać. Teraz możesz ewentualnie smarować to miejsce Acnosanem czy też stosować maść jak np. Duac. Miałam całą twarz w trądziku grudkowym i wyciskanie to najgorsza rzecz w takim wypadku, bo ropa jest pod bardzo grubą warstwą skóry. Szkoda ,że za późno to zrozumiałam
lulu1122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 16:52   #8
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Kosmetyczka źle wyciśnęła mi pryszcza! Pomocy!

Dziękuję za rady! Rzeczywiście pryszcz był i poszłam na drugi dzień do niej i użyła igły i wyszło. Nie denerwuje sie na kosmetyczke,ale nie chciałam robić tego sama , bo zapewne zrobiłabym sobie większą krzywdę. I myślałam,że nie zrobi się gorzej. Niestety teraz nie wygląda to ciekawie, bo zeszła skóra z tej części i jest czerwony ślad. Nie wiem teraz czym smarować : już jakimś preparatem na blizny czy dać się zregenerować skórze ? To miejsce jest czerwone,ale pod świtało takie pomarszczone, suche...
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.