Dieta po diecie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 19:34   #1
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Unhappy

Dieta po diecie...


Witam Was dziewczyny!
Piszę bo mam problem... Przeczytałam właśnie temat o kompulsach. To niestety topic dla mnie
Ale zacznę od początku.
W wakacje postanowiłam schudnąć. Szybko. Zrobiłam sobie dietę 600 kcal dziennie. Schudłam strasznie w ciągu 10 dni bez żadnych ćwiczeń. Byłam dumna z siebie i bardzo zadowolona ze swojego wyglądu. Ale niestety skończyło się, rzuciłam się na jedzenie. Mówiłam sobie - jeden dzień obżarstwa nic nie zmieni. Niestety to nie był tylko 1 dzień tylko z 4 dni. I przytyłam jeszcze więcej. Moje próby z dietą 600 kcal powtarzały się już wiele razy. Chudłam, a potem rzucałam się na jedzenie. Ostatnio znowu spróbowałam tej diety. I nie chudnę nic. Jestem gruba i załamana, bo kompulsy mnie dopadają prawie codziennie...
Ale pomyślałam sobie dzisiaj - czy gdybym sobie zrobiła dietę 1000 kcal + ćwiczenia, to czy schudnę? Boję się, że po tych dietach 600 kcal już nic nie schudnę... Wierzę, że złoty środek jest w ćwiczeniach, a 1000 kcal pozwoli mi nie rzucić się na jedzenie. Co myślicie, dziewczyny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:37   #2
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta po diecie...

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!
Piszę bo mam problem... Przeczytałam właśnie temat o kompulsach. To niestety topic dla mnie
Ale zacznę od początku.
W wakacje postanowiłam schudnąć. Szybko. Zrobiłam sobie dietę 600 kcal dziennie. Schudłam strasznie w ciągu 10 dni bez żadnych ćwiczeń. Byłam dumna z siebie i bardzo zadowolona ze swojego wyglądu. Ale niestety skończyło się, rzuciłam się na jedzenie. Mówiłam sobie - jeden dzień obżarstwa nic nie zmieni. Niestety to nie był tylko 1 dzień tylko z 4 dni. I przytyłam jeszcze więcej. Moje próby z dietą 600 kcal powtarzały się już wiele razy. Chudłam, a potem rzucałam się na jedzenie. Ostatnio znowu spróbowałam tej diety. I nie chudnę nic. Jestem gruba i załamana, bo kompulsy mnie dopadają prawie codziennie...
Ale pomyślałam sobie dzisiaj - czy gdybym sobie zrobiła dietę 1000 kcal + ćwiczenia, to czy schudnę? Boję się, że po tych dietach 600 kcal już nic nie schudnę... Wierzę, że złoty środek jest w ćwiczeniach, a 1000 kcal pozwoli mi nie rzucić się na jedzenie. Co myślicie, dziewczyny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Na poczatek - nigdy wiecej nie rob "diety" 600kcal, bo sobie robisz tylko krzywde.

Jedyne co osiagasz, to to, ze po glodzeniu sie rzucasz sie na jedzenie jak dzika... a glodzenie sie jest dla organizmu impulsem do okladania tluszczu i zwalniania metabolizmu, co prowadzi do dodatkowego tluszczania.

Zwiekszaj sobie stopniowo liczbe kalorii, jedz 5-6 posilkow w regularnych odstepach czasu, kazdy posilek z pelnowartosciowym bialkiem. No i cwiczenia.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:27   #3
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Dieta po diecie...

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Na poczatek - nigdy wiecej nie rob "diety" 600kcal, bo sobie robisz tylko krzywde.
Wiem, że to była głupota i już więcej nie popełnię tego błędu.

Cytat:
Zwiekszaj sobie stopniowo liczbe kalorii, jedz 5-6 posilkow w regularnych odstepach czasu, kazdy posilek z pelnowartosciowym bialkiem. No i cwiczenia.
Jadłam 600 kcal przez 2 dni, dzisiaj się obżarłam. Według Ciebie ile powinnam zjeść jutro i w najbliższych dniach, żeby w końcu zacząć diętę 1000 kcal?
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:39   #4
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: Dieta po diecie...

1000 kcal to też za mało. oblicz zapotrzebowanie odejmij od niego 200 kcal i tyle jedz jutro. 'karanie się' za obżarstwo prowadzi do obżarstwa. kolejnego bo to odpowiedz na niedobor skladnikow odzywczych i kalorii, wiec jesli nastepnego dnia znow sobie ich nie dostarczysz, spodziewaj sie obzarstwa
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 23:09   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dieta po diecie...

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Wiem, że to była głupota i już więcej nie popełnię tego błędu.


Jadłam 600 kcal przez 2 dni, dzisiaj się obżarłam. Według Ciebie ile powinnam zjeść jutro i w najbliższych dniach, żeby w końcu zacząć diętę 1000 kcal?
Nigdy nie zaczynaj diety 1000kcal, bo to za malo. Zrob tak jak mowi Iza.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:54   #6
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Dot.: Dieta po diecie...

Moje zapotrzebowanie to mniej więcej 1600 kcal. Czy jedząc 1400 schudnę? Bo wydaje mi się to trochę mało prawdopodobne... Chociaż po tym jak się obżerałam tyle czasu to 1400 wydaje się malutko...
echme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 15:28   #7
olalola24
Wtajemniczenie
 
Avatar olalola24
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 022
Dot.: Dieta po diecie...

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Moje zapotrzebowanie to mniej więcej 1600 kcal. Czy jedząc 1400 schudnę? Bo wydaje mi się to trochę mało prawdopodobne... Chociaż po tym jak się obżerałam tyle czasu to 1400 wydaje się malutko...
to ze tobie sie to wydaje nieprawdopodobne nie znaczy ze takie wlasnie jest, sluchaj ludzi którzy naprawde znają się na rzeczy, ja posłuchałam i jestem zadowolona
olalola24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 08:06   #8
Agna
Zadomowienie
 
Avatar Agna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: tam gdzie wzrok nie sięga;)
Wiadomości: 1 181
Dot.: Dieta po diecie...

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!
Piszę bo mam problem... Przeczytałam właśnie temat o kompulsach. To niestety topic dla mnie
Ale zacznę od początku.
W wakacje postanowiłam schudnąć. Szybko. Zrobiłam sobie dietę 600 kcal dziennie. Schudłam strasznie w ciągu 10 dni bez żadnych ćwiczeń. Byłam dumna z siebie i bardzo zadowolona ze swojego wyglądu. Ale niestety skończyło się, rzuciłam się na jedzenie. Mówiłam sobie - jeden dzień obżarstwa nic nie zmieni. Niestety to nie był tylko 1 dzień tylko z 4 dni. I przytyłam jeszcze więcej. Moje próby z dietą 600 kcal powtarzały się już wiele razy. Chudłam, a potem rzucałam się na jedzenie. Ostatnio znowu spróbowałam tej diety. I nie chudnę nic. Jestem gruba i załamana, bo kompulsy mnie dopadają prawie codziennie...
Ale pomyślałam sobie dzisiaj - czy gdybym sobie zrobiła dietę 1000 kcal + ćwiczenia, to czy schudnę? Boję się, że po tych dietach 600 kcal już nic nie schudnę... Wierzę, że złoty środek jest w ćwiczeniach, a 1000 kcal pozwoli mi nie rzucić się na jedzenie. Co myślicie, dziewczyny?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


dietą 600 kalorii zupełnie rozwaliłaś sobie metabolizm
Podstawowy błąd - po takiej diecie ile byś nie jadła nawet dieta 1400 kcal będzie powodować tycie
Radziłabym na razie stosować dietę 1600 kcal - żeby wyregulować metabolzim i do tego codziennie ćwiczenia!!min. 30 min.
Dopiero potem możesz odjąć te 200 kcal, do tego ruch, ruch! Najlepsza dieta to MŻ-WR
Nigdy więcej nie stosuj głodówek
1000 kcal jest niedozwolona bo powoduje właśnie rozregulowanie metabolzimu i efekt jojo! Metabolzim powinnaś regulować ćwiczeniami a nie rozwalać głodówkami

---------- Dopisano o 09:06 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------


Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Moje zapotrzebowanie to mniej więcej 1600 kcal. Czy jedząc 1400 schudnę? Bo wydaje mi się to trochę mało prawdopodobne... Chociaż po tym jak się obżerałam tyle czasu to 1400 wydaje się malutko...
jak wyżej
__________________
odchudzanie
BYŁO
POTEM 65kg

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~


Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2009-10-14 o 08:04
Agna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 10:52   #9
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Dieta po diecie...

Faktycznie - dieta 600 kcal spowolniła metabolizm. pomijam fakt, że jest to dawka wręcz głodowa, znacznie poniżej dziennego zapotrzebowania na kalorie!

Nie ma sensu utrzymywac takiej diety dłużej - prawidłowe zywienie powinno być zbilanosowane, bogate w białka. Nie bój się w tym wypadku tycia. Dlaczego? Bo białko wymaga od organizmu dodatkowych pokładów energii by mógł je spalić. Przykład? prosze bardzo jedno jajko dostarcza średnio 67 kcal, organizm potrzebuje natomiast aż 35 kcal by rozłożyć zawarte w nim białko. Dieta powinna obfitowac również w warzywa, owoce - witaminy oraz składniki mineralne, a także nienasycone kwasy tłuszczowe.A na lepszy metabolizm polecam:
1. picie płynów
2. jedzenie o stałych porach, czesto - stymuluje to organizm do pracy
3. dużo ruchu!
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.