Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 20:50   #721
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Znamiona - problem :(

Nie znam żadnych przeciwwskazań do stosowania (no chyba że alergia na jakiś składnik, ale to już wychodzi w praktyce).

Powiem tak - moja siostra jako mała dziewczynka rozwaliła sobie gwoździem nogę (rana tak z 5 cm) i za chiny ludowe nie pozwoliła się zabrać do szpitala na szycie (a rana głęboka była), normalnie histeria.
Mama kupiła te opatrunki i już następnego dnia rana wyglądała na podgojoną, w ciągu kilku dni zaczęła się zabliźniać (dodatkowo oczyszczała się jeszcze z resztek tego syfu, który tam się dostał - bez żadnego ropienia). Dzisiaj sis ma na nodze bladą bliznę, w sumie ledwo widoczną (miałaby mniejszą gdyby się zgodziła na szycie, ale cóż ).
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 21:58   #722
patrysiamisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 221
GG do patrysiamisia
Smile Dot.: Od czego powstają pieprzyki?

U mnie najgorsze jest to że widze jak sie pojawiają zaczyna się niewinnie jakby jakaś kropka czy jakiś paproszek na skórze taki malutki biały taki troszke jakby ledwo co sie trzymał skóry i dopiero z czasem robi się większy i na stałe przylega. Raz usuwałam chirurgicznie pieprzyki z szyi takie calkiem spore i odstające ale i tak jest po nich ślad tyle ze płaski. Teraz mam 2 takie maleńkie okruszki i też wiele bym dała aby dowiedzieć sie czy istenieje na nie jakiś sposób poza zabiegiem chirurgicznym pozdrawiam
ps mój pierwszy pościk
patrysiamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:42   #723
Puszek67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 83
Pieprzyki mają duże podłoże genetyczne. Słońce również sprzyja ich powstawaniu, więc należy smarować się kremem z wysokim filtrem i chronić skórę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.
Puszek67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 11:08   #724
201804091626
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 67
Dziwne znamiona (zdjęcia)

Witajcie
Około 2 lata temu po prawej stronie czoła zrobiły mi się 2 dziwne znamiona. Z początku były to małe krostki, które łatwo się rozdrapywały jednak ich nie ruszałam. Po pewnym czasie zaczęły się roznosić, z początku tylko w okolicach czoła jednak od pewnego czasu znajdują się też na moim policzku. Nie są widoczne z daleka, jednak z bliska nie wyglądają zbyt estetycznie
Co to takiego i co z tym zrobić?
z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam


Edytowane przez 201804091626
Czas edycji: 2018-04-09 o 09:27
201804091626 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 11:16   #725
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Dziwne znamiona (zdjęcia)

iść do dermatologa.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 12:04   #726
superslonko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Pieprzyki a depilacja laserowa

Witam, zakupiłam domowy depilator laserowy. Zastanawiam się jaki jest jego wpływ na wszelkie pieprzyki, przede wszystkim takie odstające. proszę o poradę. Czy mozna spokojnie się w ten sposób depilować w pobliżu takich pieprzyków ??
superslonko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 13:16   #727
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Piepszyki a szorowanie gąbką

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
I dodaje zdjęcie mojego okropnego paznokcia u stopy z którym nie wiadomo co jego bo z badania wyszło że to nie grzyb i nie wiem co to
Wiesz co jak popatrzałam na Twoje pieprzyki to te dwa pierwsze też by mnie zaniepokoiły. Bo widać że one rozlewają się, to znaczy promieniują - skóra jest wokól nich zaczerwieniona.
Mnie też się rozlał ,,włókniak,, czy w koncu nie wiem co to jest i mam taką barwę czerwoną naokoło. Smaruję cepanem aby rozjaśnić - pomaga ale i tak usuwam., Pozdrawiam.
BYłas już u kogoś innego z tymi pieprzykami ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 09:55   #728
dorrro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: scyzory
Wiadomości: 26
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Przez całe życie miałam brzydki, wypukły i czarny pieprzyk między klatką piersiową a ramieniem (w miejscu gdzie przebiega ramiączko od stanika). Nienawidziłam nosić bluzek na ramiączkach albo bez ramiączek bo było go widać i ciągle wydawało mi się, ze każdy na niego patrzy. Na plaży zawsze musiałam go zaklejać plastrami itd.
We wtorek poszłam do dermatologa. Zbadał, dał skierowanie.
Wczoraj z samego rana do chirurga. Znieczulenie miejscowe, 10 minut roboty, 4 szwy. Za półtora tyg zdjęcie szwów i odebranie wyników.
Czuję mega ulgę, że już go nie mam i nie będę musiała nigdy oglądać!!
dorrro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 19:23   #729
Starlett
Wtajemniczenie
 
Avatar Starlett
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 660
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez dorrro Pokaż wiadomość
Przez całe życie miałam brzydki, wypukły i czarny pieprzyk między klatką piersiową a ramieniem (w miejscu gdzie przebiega ramiączko od stanika). Nienawidziłam nosić bluzek na ramiączkach albo bez ramiączek bo było go widać i ciągle wydawało mi się, ze każdy na niego patrzy. Na plaży zawsze musiałam go zaklejać plastrami itd.
We wtorek poszłam do dermatologa. Zbadał, dał skierowanie.
Wczoraj z samego rana do chirurga. Znieczulenie miejscowe, 10 minut roboty, 4 szwy. Za półtora tyg zdjęcie szwów i odebranie wyników.
Czuję mega ulgę, że już go nie mam i nie będę musiała nigdy oglądać!!
Doskonale wiem co czujesz!! byłam w dokładnie takiej samej sytuacji! A teraz jaka ulga!w ogóle nie żałuję tej decyzji, mimo że mam bliznę, ale jest ona tysiąc razy ładniejsza niż ten pieprzyk.
__________________
Książkowo: 97+26


Starlett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-27, 11:58   #730
platynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

od zawsze miałam problem z jednym pieprzykiem- na środku lewego policzka.kiedy zaczeły z niego wyrastać włoski postanowiłam się go pozbyć.
najpierw zdecydowałam się na wymrażanie.po pierwszym zabiegu znamię zbledło,ale włoski wyrastały nadal co wyglądało gożej niż jak znamie było brązowe bo wtedy nie było ich tak widac.
normalnie koszmar.
wtedy zdecydowałam się na chirurgiczne usuniecie.
no i 4 dni temu miałam wycinanie znamienia.
lekarz uprzedził ,że blizna będzie i że bedzie miala tak z 1,5 cm.
zgodzilam sie.
mam jeszcze szwy ... i nachodzą mnie doły bo teraz zastanawiam sie czy to byla dobra decyzja;/
raz mysle ze tak innym razem ze nie...
a jakie wy macie odczucia ?
czy gdybyście jeszcze raz miały zadecydowac czu usunąc znamie czy zostawic- jaka by byla wasza decyzja?
bo ja sama nie wiem czy moja decyzja byla słuszna.
wczoraj pierwszy raz zobaczylam tą rane- cieniutenka kreseczka i czułam ,że dobrze zrobiłam ... dzis juz sama nie wiem.
platynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 19:33   #731
karolciad
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 45
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

PLATYNOWA ja rowniez posiadam pieprzyk,z ktorego wyrastają włoski.choc jest on z boku policzka,to jednak drazni mnie.chcialabym usunac go ze wzgledow kosmetycznych.ma gora pol cm.czy po usunieciu wloski w tym miejscu juz ci nie rosna?pozdrawiam
__________________
http://s6.suwaczek.com/20100904300113.png
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego."
karolciad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-12, 21:01   #732
0liwia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 123
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Słuchajcie ja ostatnio byłam u dermatologa z pieprzykami, jeden był niedaleko miejsca ramiączka od stanika i zależy jaki stanik miałam na sobie drażnił go. I jeszcze z jednym który chciałabym usunąć ze względów kosmetycznych. Ale dermatolog powiedziała że trzeba je kontrolować mimo że wspomniałam że jeden stwardniał ona nie dała skierowania na usuniecie. Nie wiem co robić, zmienić dermatolog? Powiedziała że ten obok ramiączka nie nadaje się do usunięcia bo jest za mały (ale bardzo wypukły, czego dermatolog nie zobaczyła bo z daleka to oglądała). Nie wiem co robić.
0liwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:53   #733
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Pipeprzyki, jeżeli są narażone na podrażnienia bezapelacyjnie nalezy usunąc. Dziwi mnie zachowanie twojego dermatologa,. Zabieg usuwania pieprzyków jest refundowany przez NFZ . Wycięcie możesz wykonac w gabienach dermatologicznych - nie powinno byc z tym problemu
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 13:06   #734
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez 0liwia Pokaż wiadomość
Słuchajcie ja ostatnio byłam u dermatologa z pieprzykami, jeden był niedaleko miejsca ramiączka od stanika i zależy jaki stanik miałam na sobie drażnił go. I jeszcze z jednym który chciałabym usunąć ze względów kosmetycznych. Ale dermatolog powiedziała że trzeba je kontrolować mimo że wspomniałam że jeden stwardniał ona nie dała skierowania na usuniecie. Nie wiem co robić, zmienić dermatolog? Powiedziała że ten obok ramiączka nie nadaje się do usunięcia bo jest za mały (ale bardzo wypukły, czego dermatolog nie zobaczyła bo z daleka to oglądała). Nie wiem co robić.

Oglądała pieprzyki z daleka???? To co to za dermatolog???:|:|:|

Ja do usunięcia miałam 2- na piersi. Najpierw byłam u dermatologa- jeden do usunięcia bo odstający a więc istnieje ryzyko pdorazniania, a drugi płaski ale za to o nieregularnych brzegach i dwukolorowy.. a takie trzeba usunąc i zbadac.. Byłam prywatnie, ale lekarz zasugerował,żeby isc do rodzinnego i poprosic o skierowanie do chirurga na usunięcie,żeby po prostu nie płacic.. U rodzinnego nie było problemu, dał skierowanie do chirurga..

Z tym,że tu pojawił się problem.. chirurg,najwidoczniej wielki specjalista od spraw skórnych,stwierdz ił,że on mi usunie tylko ten odstający(który u dermatologa podejrzeń nie wzbudzał) bo on wie,że ten drugi to nic złego (jakiś wzrok supermana, czy co?) a ponadto poinformował mnie,że mi go nie usunie, bo nie będzie mi robił blizn łoł..
Usunął więc tego odstającego, zszył to niezbyt ładnie:/ Ale że ja jestem uparta To na zdjęcie szwów poszłam już do innego chirurga, któremu przedstawiłam całą sytuację i ten bez problemu usunął mi kolejnego pieprzyka, mrucząc pod nosem o partactwie swojego poprzednika

Tak więc 2gi pieprzyk już usunięty, a szew wykonany po mistrzowsku,3 razy mniejszy od poprzedniego i zrobiony najcieńszymi nicmi kosmetycznymi

Tak więc polecam albo zmienic dermatologa na takiego, który pacjentów traktuje poważnie i nie olewa swojej pracy, albo od razu iśc do rodzinnego z prośbą o skierowanie do chirurga

Walcz o swoje Bo lepiej usunąc, niż za kilka lat ma się z tym stac cośzłego.

---------- Dopisano o 14:06 ---------- Poprzedni post napisano o 14:00 ----------

Cytat:
Napisane przez platynowa Pokaż wiadomość
od zawsze miałam problem z jednym pieprzykiem- na środku lewego policzka.kiedy zaczeły z niego wyrastać włoski postanowiłam się go pozbyć.
najpierw zdecydowałam się na wymrażanie.po pierwszym zabiegu znamię zbledło,ale włoski wyrastały nadal co wyglądało gożej niż jak znamie było brązowe bo wtedy nie było ich tak widac.
normalnie koszmar.
wtedy zdecydowałam się na chirurgiczne usuniecie.
no i 4 dni temu miałam wycinanie znamienia.
lekarz uprzedził ,że blizna będzie i że bedzie miala tak z 1,5 cm.
zgodzilam sie.
mam jeszcze szwy ... i nachodzą mnie doły bo teraz zastanawiam sie czy to byla dobra decyzja;/
raz mysle ze tak innym razem ze nie...
a jakie wy macie odczucia ?
czy gdybyście jeszcze raz miały zadecydowac czu usunąc znamie czy zostawic- jaka by byla wasza decyzja?
bo ja sama nie wiem czy moja decyzja byla słuszna.
wczoraj pierwszy raz zobaczylam tą rane- cieniutenka kreseczka i czułam ,że dobrze zrobiłam ... dzis juz sama nie wiem.

Bardzo dobra decyzja
Nie masz się czym przejmowac, naprawdę Blizna będzie coraz mniej widoczna. Za jakiś czas nie będziesz miała problemu,żeby ukryc ją pod delikatnym makijażem, a po pewnym czasie nawet i to nie będzie konieczne

Naprawdę, nie przejmuj się i pomyśl,że lepiej przemeczyc się nawet rok z 1,5 cm cienką blizną niż całe zycie ze znamieniem, którego nie lubisz i które na pewno jest bardziej widoczne niż mała blizna

Głowa do góry
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-16, 14:17   #735
katatarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 248
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

w przypadku usuwania pieprzykow najlepszym rozwiazaniem "antybliznowym" są plasterki steri-strip
po sciagnieciu szwow nakleja się je na zagojoną ranę ( jak na załączonym rysunku- niebieski kolor to plasterki, czarny - blizna) przez okres około 4 tygodni (czasem jedno naklejenie wystarczy na 3/4 dni, czasen na drugi dzien sie odkleja, a czasem wytrzymuje 7 dni)
plasterki sprawiają, że blizna się nie "rozchodzi" i po 4 tygodniach mamy wąziutką kreseczkę bliznę

Edytowane przez katatarzyna
Czas edycji: 2009-10-18 o 12:25
katatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 10:40   #736
platynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 493
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

hehj
no wiec tak-juz prawie miesiąc minął od zabiegu. i jestem bardzo zadowolona-blizna bardzo słabo widoczna ,ale to i tak lepsdze niż znamie i to jeszcze owłosione ale na szczescie to juz tylko niemile wspomnienie. na blizne mam podobno najlepszy na rynku zel silikonowy DERMAXIL czy jkakos tak ale jeszcze go nie stosuje bo w sumie to nie wiem kiedy mozna zaczac go stosowac...
co do pytania czy nadal mam wloski po usunieciu znamienia- NIE
i to jest w tym wszystkim najpiekniejsze
lekarz wycina znamie wraz z korzeniem i zaszywa to miejsce wiec wloskow nie moez tam juz byc
jestem bardzo zadowolona z tej decyzji
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wsparcie;*
platynowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-18, 11:09   #737
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez platynowa Pokaż wiadomość
hehj
no wiec tak-juz prawie miesiąc minął od zabiegu. i jestem bardzo zadowolona-blizna bardzo słabo widoczna ,ale to i tak lepsdze niż znamie i to jeszcze owłosione ale na szczescie to juz tylko niemile wspomnienie. na blizne mam podobno najlepszy na rynku zel silikonowy DERMAXIL czy jkakos tak ale jeszcze go nie stosuje bo w sumie to nie wiem kiedy mozna zaczac go stosowac...
co do pytania czy nadal mam wloski po usunieciu znamienia- NIE
i to jest w tym wszystkim najpiekniejsze
lekarz wycina znamie wraz z korzeniem i zaszywa to miejsce wiec wloskow nie moez tam juz byc
jestem bardzo zadowolona z tej decyzji
pozdrawiam serdecznie i dziekuje za wsparcie;*

Wiedziałam, że w końcu będziesz zadowolona Bardzo się z tego powodu cieszę Moje blizny też coraz mniej widoczne No ale to głównie od lekarza zalezy, jak będzie taka blizna wyglądac.. Ja tylko żałuje, że 2 pieprzyków nie usuwał mi ten sam lekarz... Ehh wtedy w ogóle nie byłoby blizn..bo pierwszy zrobił to na tzw. "odwal się:
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 09:34   #738
szyszynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: ok Wrocławia
Wiadomości: 259
GG do szyszynka Send a message via Skype™ to szyszynka
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

O widze ze znalazlam nareszcie swoj temat
Juz usunelam dwa pieprzyki jeden centralnie miedzy piersiami stanik strasznie mi go podraznial wiec go usunelam a po miesiacu usunelam drugiego na dekolcie w widocznym miejscu nawet przy malym dekolcie.
Z tego drugiego dopiero sciagnieto mi szwy we wtorek wiec mam jeszcze strupki po szwach kreseczka mam delikatna ale wiadomo ze jeszcze ja widac.
Ostatniego dnia sierpnia usunelam tego spomiedzy piersi. smaruje cepanem od niedawno w sumie bo jakies 2 tygodnie moze
Za 10 miesiecy mam Ślub i boje sie ze do tego czasu to bardziej widoczne miejsce nie zrobi sie ladne. Chcialabym zeby chociaz blizna powrocila do kolorytu mojej skory. Lekarz mowil ze nie ma bata lekka blizna bedzie bo skor w tym miejscu jest bardzo napieta. MAm tez jeszcze pare innych do usuniecia ale nie wiem czy je usuwac teraz czy moze po slubie. zaczelam je usuwac teraz bo bedzie zima co pozwoli na lepsze zagojenie i ukrycie ran.
Usuwalam to na NFZ a chirurg ktory mi je usuwal jest ordynatorem chirurgi w szpitalu a do tego jest wujkiem mojego TŻ wiec sie postaral

Ah jeszcze napisze ze ta blizna co ma juz ponad miesiac jest jeszcze różowa. na tej mialam tez szew naskorkowy ktory powoduje ze w tym miejscu blizna jest szersza ale i tak jestem zadowolona.
JAk to powiedzial lekarz leszpa blizna niz potwor na pieknej dziewczynie
szyszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 19:20   #739
201711200926
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 36
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Do usunięcia.

Edytowane przez 201711200926
Czas edycji: 2017-11-19 o 13:18
201711200926 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-10, 12:08   #740
LustForLife
Zadomowienie
 
Avatar LustForLife
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 085
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Niechcący zdrapałam pieprzyka i to do tego stopnia, ze praktycznie w ogole znikł. Czy to moze być groźne czy po prostu odrośnie i nie ma co panikowac?
LustForLife jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 17:55   #741
Madeleine15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie poprzedniczki, radzę jednak pójść do specjalisty zapytać.
Natomiast ja sama mam problem. Pod koniec sierpnia wycięłam chirurgicznie piprzyk na twarzy. Po badaniu histopatologicznym okazało się , że wszystko jest dobrze, nie był groźny. Jakaś tam blizna była więc po zagojeniu się rany smarowałam cepanem i wygląda to coraz lepiej. Niestety zauważyłam, że pieprzyk odrasta... jestem załamana. Czy ktoś miał podobnie? Czy trzeba to wycinać jeszcze raz , czy może laser sobie z tym poradzi?
usuwałam chirurgicznie, ponieważ bałam się, że to znamie może być groźne, a kolejne wycięcie pozostawi mi gorszą blizne
Madeleine15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 10:03   #742
kaaamiii86
Raczkowanie
 
Avatar kaaamiii86
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LustForLife Pokaż wiadomość
Niechcący zdrapałam pieprzyka i to do tego stopnia, ze praktycznie w ogole znikł. Czy to moze być groźne czy po prostu odrośnie i nie ma co panikowac?

Uuu panikowac póki co, to nie ma powodu..ale lepiej jak najszybciej udac się do lekarza- najlepiej dobrego dermatologa, a nawet onkologa-jesli masz taką możliwośc..

Sprawdzi i ewentualnie zadecyduje, co to trzeba dalej z tym począc
kaaamiii86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 18:22   #743
annn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY


Edytowane przez annn
Czas edycji: 2009-12-23 o 13:07
annn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-23, 14:06   #744
dodka88
Raczkowanie
 
Avatar dodka88
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 54
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

czesc czy mozecie mi doradzic jakiegos dobrego chirurga we wrocku, gdzie moge sie zglosic na usuniecie pieprzykow? jak cos to prosze piszcie na priv
dodam, ze nie jestem z wrocka, tylko tu studiuje, wiec nie znam sie zbytnio na wroclawskich lekarzach...
__________________


Edytowane przez dodka88
Czas edycji: 2009-12-23 o 14:26
dodka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 18:48   #745
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Dzisiaj miałam wycinany chirurgicznie swój pierwszy pieprzyk, przy linii włosów z tyłu głowy, po lewej stronie. Mam pięć szwów, za tydzień w czwartek idę na ich zdjęcie (dzisiaj jest wtorek), i usuwanie kolejnego, tym razem na szyi. Trochę nie chcę, bo cały dzień boli mnie to miejsce, zwłaszcza po tym, jak przestało działać znieczulenie. Wzięłam tabletkę przeciwbólową i na razie jest dobrze, mam nadzieję, że przestanę odczuwać taki ból do czwartku?

Potem, jak już te dwa się wygoją, za jakieś dwa miesiące po raz kolejny czeka mnie wycinanie, tym razem pod nóż pójdzie pieprzyk z ucha i znad kolana.

To cały mój "dorobek", nie mam nigdzie indziej. Dermatolog zalecił usunięcie.

Polecam wszystkim, sam zabieg nie jest nieprzyjemny, trochę boli znieczulenie, ale potem jest okej. Niestety jak już przestaje działać (bo zabiegu rzecz jasna), to pojawia się ból, ale to normalne przy każdej szytej ranie.

Trzymajcie za mnie kciuki, za przyszły tydzień i za dwa miesiące. Marzę już o kwietniu/maju, kiedy będę miała idealny spokój i zero większych pieprzyków.

Pozdrawiam!
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 19:02   #746
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

podpinam sie do pytania dodki. skierowanie dostane bez problemu, tylko gdzie z nim isc?
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 23:43   #747
Karolina2211
Raczkowanie
 
Avatar Karolina2211
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: kujawy
Wiadomości: 489
GG do Karolina2211
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

ja mam na swoim ciele z 1000 pieprzyków i wciąż wychodzą małe nowe i w żaden sposób nie da sie tego zahamować!!!badanie u dermatologa trwa min. godzinę. Głównie ręce, na nogach i brzuchu mniej na plecach troszkę. Muszę być pod stałą kontrolą lekarską, nie mogę się w ogóle opalać, robić peelengu, muszę uważać jakimi kremami i balsamami się smaruję. Jeszczce niedawno miałam straszne kompleksy, bo dość że mam pieprzyki to jestem blada i nic z tym nie mogę zrobić. Zazdrościłam dziewczynom z gładkim opalonym ciałem, ale teraz już się przyzwyczaiłam. Już taka moja uroda pieguski
Karolina2211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 09:09   #748
katatarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 248
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
podpinam sie do pytania dodki. skierowanie dostane bez problemu, tylko gdzie z nim isc?
do onkologa. bez skierowania.
katatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:40   #749
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

dodka i ja pytałysmy nie o specjalizacje lekarza, a o konkretne nazwisko we Wrocławiu.

poza tym nie do onkologa, tylko do chirurga. badania histopatologiczne po wycieciu znamion to standard.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:20   #750
katatarzyna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 248
Dot.: Znamiona, pieprzyki - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
dodka i ja pytałysmy nie o specjalizacje lekarza, a o konkretne nazwisko we Wrocławiu.

poza tym nie do onkologa, tylko do chirurga. badania histopatologiczne po wycieciu znamion to standard.
do onkologa.
cóż z tego, że standard?
pieprzyk to nowotwór (łagodny), a nowotworami zajmuje się onkolog.
katatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-07 13:42:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:24.