Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-09-02, 00:17   #3661
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Rozjasnianie br±zow zawsze koñczy siê rudym odcieniem. Potem t± rudosc trzeba gasiæ. Ale jest to osi±galne.
Na innym w±tku dziewczyny z powodzeniem uzyska³y jasniutki blond nawet. Ale to sporo trwa³o, bo rudosc ci±gle wy³azila.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba zle mnie zrozumia³a¶, ja nie chce blondu absolutnie. Chodzi mi o to, czy je¶li na np poziom 6 wezmê farbê np z poziomu 8 z oxydantem 9% czy 12% poja¶nie kolor który mam obecnie bez typowej rudo¶ci dla typowego rozja¶niania w³osów, chodzi mi o delikatne poja¶nienie w³osów
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-02, 08:32   #3662
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Ale¿ ja nie napisa³am, ¿e masz mieæ blond, tylko ¿e komu¶ siê to uda³o
A co do twojego problemu, to ju¿ ci napisa³am, ¿e rozjasnianie br±zu zawsze koñczy siê rudoscia. Br±z ma w sobie du¿o czerwonego barwnika, wiêc rozjasnianie go koñczy siê odcieniem rudym, który potem trzeba przygasic.

Je¶li wiêc rozja¶nisz swój br±z, to na to co ci wyjdzie bêdziesz musia³a na³o¿yæ jaka¶ naturê, najlepiej o ton lub dwa jasniejsza, bo i tak z³apie ciemniej.
Je¶li masz poziom 6, a rozja¶nisz na 7, to naturê po³ó¿ 8.0 lub 9.0
Dopiero przy nastêpnym farbowaniu po³ó¿ odcieñ docelowy, je¶li ten który ci wyszed³ bêdzie nie w twoim gu¶cie.

A co do rozjasniania... je¶li masz poziom 6, to kup Garnier 111. On najlepiej rozja¶nia. Ale w³osy po tym b³agaj± o dobr± od¿ywkê
Potem oceñ czy jest za rudo i na³ó¿ naturê.
Inn± dobr± farb± rozjasniajaca jest Loreal Preference Blondissimo czy jako¶ tak. Ja u¿y³am 01, ale nie wiem czy jest dostêpny w Polsce. Sama farba jako¶ciowo o niebo lepsza ni¿ Garnier.
Je¶li u¿yjesz farby z poziomu 8 to raczej nie bêdzie ¿adnego efektu.
Dlatego szkoda maltretowac tak w³osy. Jak chcesz rozja¶niæ, to zrób to porz±dnie, ¿eby efekt by³ od razu i bez zniszczeñ.
Je¶li wolisz farby profesjonalne to u¿yj poziomu 12 w naturze i oxy 9%

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-08, 21:03   #3663
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Poka¿ wiadomo¶æ
Kto¶ wie jak± farb± uzyskam taki kolor? to s± moje w³osy ,które by³y farbowane z dwa miesi±ce temu, ale aktualnie pozosta³ po nich ¶lad
Kto¶ wie
Zielona Herbata 1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-09, 09:09   #3664
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Poka¿ wiadomo¶æ
Kto¶ wie
Jak dla mnie to jest 6/1
Ale czy taki ci wyjdzie obecnie to trudno powiedzieæ nie widz±c obecnego koloru.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-11, 11:26   #3665
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

A co¶ takiego? Jaki to poziom ,kolor? Ja sie zupe³nie nie znam i dla mnie ,to prawie czarny ,ale fryzjerka mówi³a ,¿e to br±z. Czy jak±s farb± z drogerii uda mi siê zuzyskaæ taki kolor? Aktualnie jest on ju¿ sprany i w efekcie mam do¶æ jasny br±z. Przepraszam za takie zdjêcie nieestetyczne
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg wl.jpg (19,1 KB, 140 za³adowañ)

Edytowane przez Zielona Herbata 1
Czas edycji: 2014-09-11 o 11:29
Zielona Herbata 1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-12, 13:34   #3666
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Poka¿ wiadomo¶æ
A co¶ takiego? Jaki to poziom ,kolor? Ja sie zupe³nie nie znam i dla mnie ,to prawie czarny ,ale fryzjerka mówi³a ,¿e to br±z. Czy jak±s farb± z drogerii uda mi siê zuzyskaæ taki kolor? Aktualnie jest on ju¿ sprany i w efekcie mam do¶æ jasny br±z. Przepraszam za takie zdjêcie nieestetyczne
Ten kolor rzeczywiscie jest bardzo ciemny. Obstawia³abym poziom 4 a nawet 3 i to bardzo ch³odny, czyli np. 4/1 lub 3/1
Ze sklepowych szukaj czego¶ z poziomu 4, ale tylko z 1 po przecinku lub 2. W nazwie mog³oby to byæ 'mro¼ny br±z' lub 'ch³odny br±z' tylko nie pomyl z mro¼nym kasztanem. Szukaj farb z oznaczeniem 4/1 , 4.1, 41, 4/2 a je¶li 3 liczby, to np. 4/11, 411, 401, 410, 412, 4/21 , 4/01 czyli pierwsza cyfra, to musi byæ 4, a kolejne to 0, 1 lub 2. Wszystkie inne dadz± ciep³y odcieñ.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-12, 17:21   #3667
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Ten kolor rzeczywiscie jest bardzo ciemny. Obstawia³abym poziom 4 a nawet 3 i to bardzo ch³odny, czyli np. 4/1 lub 3/1
Ze sklepowych szukaj czego¶ z poziomu 4, ale tylko z 1 po przecinku lub 2. W nazwie mog³oby to byæ 'mro¼ny br±z' lub 'ch³odny br±z' tylko nie pomyl z mro¼nym kasztanem. Szukaj farb z oznaczeniem 4/1 , 4.1, 41, 4/2 a je¶li 3 liczby, to np. 4/11, 411, 401, 410, 412, 4/21 , 4/01 czyli pierwsza cyfra, to musi byæ 4, a kolejne to 0, 1 lub 2. Wszystkie inne dadz± ciep³y odcieñ.
Zimne farby sklepowe praktycznie i tak zawsze mimo wszystko daj± ciep³y albo ciep³o neutralny odcieñ chyba tylko raz zdarzy³o mi siê kupiæ sklepow± farbe która wysz³a zimniej ale nie by³o to w polsce
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 17:08   #3668
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

[Ten kolor rzeczywiscie jest bardzo ciemny. Obstawia³abym poziom 4 a nawet 3 i to bardzo ch³odny, czyli np. 4/1 lub 3/1
Ze sklepowych szukaj czego¶ z poziomu 4, ale tylko z 1 po przecinku lub 2. W nazwie mog³oby to byæ 'mro¼ny br±z' lub 'ch³odny br±z' tylko nie pomyl z mro¼nym kasztanem. Szukaj farb z oznaczeniem 4/1 , 4.1, 41, 4/2 a je¶li 3 liczby, to np. 4/11, 411, 401, 410, 412, 4/21 , 4/01 czyli pierwsza cyfra, to musi byæ 4, a kolejne to 0, 1 lub 2. Wszystkie inne dadz± ciep³y odcieñ.

Jest ch³odny ale wyp³ukuje siê na ciep³o i nie podoba mi siê to mam teraz rud± po¶wiatê. Chcia³abym sama zafarbowaæ ale troche siê boje, ¿e wyjdzie mi czarny kolor lub w ogóle co¶ innego.
Zielona Herbata 1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-13, 17:37   #3669
szklana_mgla
Rozeznanie
 
Avatar szklana_mgla
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomo¶ci: 523
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Poka¿ wiadomo¶æ
[Ten kolor rzeczywiscie jest bardzo ciemny. Obstawia³abym poziom 4 a nawet 3 i to bardzo ch³odny, czyli np. 4/1 lub 3/1
Ze sklepowych szukaj czego¶ z poziomu 4, ale tylko z 1 po przecinku lub 2. W nazwie mog³oby to byæ 'mro¼ny br±z' lub 'ch³odny br±z' tylko nie pomyl z mro¼nym kasztanem. Szukaj farb z oznaczeniem 4/1 , 4.1, 41, 4/2 a je¶li 3 liczby, to np. 4/11, 411, 401, 410, 412, 4/21 , 4/01 czyli pierwsza cyfra, to musi byæ 4, a kolejne to 0, 1 lub 2. Wszystkie inne dadz± ciep³y odcieñ.

Jest ch³odny ale wyp³ukuje siê na ciep³o i nie podoba mi siê to mam teraz rud± po¶wiatê. Chcia³abym sama zafarbowaæ ale troche siê boje, ¿e wyjdzie mi czarny kolor lub w ogóle co¶ innego.
Poka¿ zdjêcie swoich w³osów i powiedz jaki ton maxymalnie chcia³aby¶ uzyskaæ (jak bardzo ciemne do max)
szklana_mgla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-13, 18:05   #3670
Zielona Herbata 1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 447
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez szklana_mgla Poka¿ wiadomo¶æ
Poka¿ zdjêcie swoich w³osów i powiedz jaki ton maxymalnie chcia³aby¶ uzyskaæ (jak bardzo ciemne do max)

Chcia³abym uzyskaæ taki kolor jak mia³am ,czyli te zdjêcie które wrzuci³am. Tak jak pisa³am kolor ju¿ sie wyp³uka³ i nie mam zdjêæ jak aktualnie wygl±da. Mo¿e jutro uda mi siê zrobiæ jakie¶ zdjêcie przy normalnym ¶wietle.
Zielona Herbata 1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-09-18, 10:20   #3671
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomo¶ci: 237
Question Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wiza¿anki...takie mam pytanie, bo jestem na tym w±tku "nowa", a mianowicie: czy "zimny br±z" zawsze bêdzie oznacza³ "popielaty br±z"?
Mój problem polega na tym, ¿e mam cerê sk³onn± do plamek / przebarwieñ. Metod± prób i b³êdów przekona³am siê, ¿e br±zy w tonacjach ciep³ych (z³oto/rudo¶ci/miedzie/czerwienie) niestety wydobywaj± wszelkie niedoskona³o¶ci jeszcze bardziej. Z drugiej strony u¿ycie farb "naturalnych" w moim przypadku zawsze koñczy siê zielonym glonem na w³osach. Nie wiem czy rozwi±zaniem by³oby zafarbowanie w³osów na kolor "zimny", bo nie ukrywam, ¿e kolory z refleksem popielatym nie podobaj± mi siê w ogóle.
Izane jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-06, 21:12   #3672
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Jak uzyskaæ ch³odny kolor

Witam.
W³osy farbujê od wielu lat. Od oko³o roku d±¿ê do uzyskania ch³odnego jasnego br±zu/ciemnego blondu.
Niestety, niezale¿nie jakiej farby u¿yjê, efekt jest fatalny. Wybija czerwony/rudy pigment i w³osy, zw³aszcza w ¶wietle naturalnym, w s³oñcu wygl±daj± sztucznie, rudo i nieciekawie. Do tego stawrzaj± efekt "p³askiego" koloru, bez blasku choæ w³osy s± w bardzo dobrej kondycji.

Aby pozbyæ siê tego paskudnego rudego pigmentu z w³osów (ponoæ farby sklepowe pozostawiaj± taki efekt), zdecydowalam siê na profesjonalny demakija¿. Zosta³ wykonany produkatami Loreal Efassor z oxydantem 6%. Po oko³o 30 minutach kolor zosta³ usuniêty do poziomu 10. Nie by³ zbyt ¿ó³ty. Nastêpnie w³osy zosta³y pofarbowane farb± Dia Richesse 7,8 (wg wzornika blond mokka).
Efekt? Taki jak wcze¶niej. P³aski, rudowy kolor, po 4 myciach wygl±da nieciekawie, sztucznie.

Na szczê¶cie, w³osy po dekoloryzacji i farbowaniu nadal s± w dobrej kondycji, nie s± zniszczone.

Czy dobrym rozwi±zaniem by³oby zmieszanie koloru np. 7,0 z jakim¶ "siwym"?
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-08, 13:40   #3673
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomo¶ci: 2 761
Dot.: Jak uzyskaæ ch³odny kolor

wg tego co siê orientujê mokki to rudawe br±zy... nie wiem dlaczego fryzjer nie na³o¿y³ ci popielatego ciemnego blondu czy jasnego br±zu - czyli koloru z 1 po kropce
ca³e rozja¶nianie na nic - osiagnê³a¶ dok³adnie to samo

powinna¶ farbowaæ kolorem 7.1 lub 6.1, mieszanie farby z siwym nic nie da
je¶li u¿ywasz farb profesjonalnych dokup do nich toner - dodaje siê go odrobinê do farby, niweluje lub podkre¶la niektóre tony - np toner siwy czy niebieski ch³odzi kolor
je¶li chcesz spróbowaæ co¶ taniego i szybko - p³ukanka z gencjan±, ale przy w³osach na poziomie 7 mo¿esz uzyskaæ szary i przyciemniony kolor, ona jest lepsza do ja¶niejszych blondów
ps. ja bym by³a w¶ciek³a na fryzjera, zachowa³ siê jakby nie zna³ podstaw koloryzacji

Edytowane przez emma-e4
Czas edycji: 2014-10-08 o 13:44
emma-e4 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-08, 13:45   #3674
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 2 290
Dot.: Jak uzyskaæ ch³odny kolor

Niebieski mix powoduje neutralizacjê rudo¶ci.

Ja mam ciemny, bardzo ch³odny br±z, na poziomie 5/6, wiêc nie wiem jak to siê przek³ada na jasne blondy, ale u mnie ¶wietnie dzia³aj± farby Fanola. Po raz pierwszy mam naprawdê ch³odny kolor, który siê nie wyp³ukuje i nie rudzieje. Mo¿e i z blondów co¶ siê znajdzie. Widzê, ¿e w palecie maj± srebrny korektor, mo¿e to pomo¿e
__________________
Pachn±cy w±tek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-08, 17:17   #3675
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Je¶li w³osy zawsze maj± ruda po¶wiate, to do farby trzeba dodaæ niebieski mixton. Na moje w³osy tylko to dzia³o.

Wys³ane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-08, 20:37   #3676
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Sêk w tym, ¿e po demakija¿u nie by³ nawet ¿ó³ty. Wiêc efekt koñcowy bardzo mnie zaskoczy³.

emma, teraz czekam na kolor 7,11 lub 7,17 Majirela.
Nigdzie nie mogê znale¼æ, to oznacza cyfra ,8 po przecinku
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-11, 00:15   #3677
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Zielona Herbata 1 Poka¿ wiadomo¶æ
A co¶ takiego? Jaki to poziom ,kolor? Ja sie zupe³nie nie znam i dla mnie ,to prawie czarny ,ale fryzjerka mówi³a ,¿e to br±z. Czy jak±s farb± z drogerii uda mi siê zuzyskaæ taki kolor? Aktualnie jest on ju¿ sprany i w efekcie mam do¶æ jasny br±z. Przepraszam za takie zdjêcie nieestetyczne
Mnie co¶ baaardzo podobnego wysz³o dzisiaj po Milaton 3D na oxy 6 % odcieñ 4.1 - i jestem wsciek³a bo schodzi³am z czerni do ¶redniego br±zu a dzis znowu sta³am siê wrêcz czarnow³osa
Czeka mnie dekoloryzacja ... ehhhh
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-11 o 00:36
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-11, 13:12   #3678
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie co¶ baaardzo podobnego wysz³o dzisiaj po Milaton 3D na oxy 6 % odcieñ 4.1 - i jestem wsciek³a bo schodzi³am z czerni do ¶redniego br±zu a dzis znowu sta³am siê wrêcz czarnow³osa
Czeka mnie dekoloryzacja ... ehhhh
Trzeba by³o wcze¶niej siê zapytaæ, to bym ci napisa³a, ¿e poziom 4 niestety ale ³apie tak ciemno, ¿e az czarno Poza tym ciê¿ko go rozja¶niæ. Ja uzywa³am Koleston 4.0 i by³am czarna jak wêgiel, ale teraz mam juz ja¶niejsze po rozja¶nianiu.

Pamiêtaj, ¿e zawsze trzeba braæ farbê o jeden ton ja¶niejsz± ni¿ siê chce uzyskaæ. Czyli w twoim wypadku powinna¶ wzi±æ 5.1
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-12, 17:17   #3679
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Trzeba by³o wcze¶niej siê zapytaæ, to bym ci napisa³a, ¿e poziom 4 niestety ale ³apie tak ciemno, ¿e az czarno Poza tym ciê¿ko go rozja¶niæ. Ja uzywa³am Koleston 4.0 i by³am czarna jak wêgiel, ale teraz mam juz ja¶niejsze po rozja¶nianiu.

Pamiêtaj, ¿e zawsze trzeba braæ farbê o jeden ton ja¶niejsz± ni¿ siê chce uzyskaæ. Czyli w twoim wypadku powinna¶ wzi±æ 5.1
Hehehe m±dry Polak po szkodzie Uzywa³am kiedy¶ Loreal Inoa poziom 4 i wyszed³ piekny br±zik ehhh gdybym wiedzia³a, ¿e ten sam poziom z Milatonu wyjdzie czarny .... Có¿, siedze z dekoloryzatorem na g³owie - zaczynam zabawe od pocz±tku ... tylko w³osów ¿alllll

Co do poziomu to chyba powinnam celowaæ raczej w 7 ew 6 bo z tego co zdarzy³am forum przewertowaæ to od 6 w dó³ wychodzi ciemno, prawda?? Po latach spêdzonych w czarnych w³osach mam ochote na ¶rednio jasny br±zik

Jaki to poziom/kolor ??? Zdj w za³aczniku
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg a8f50dd709f6eff7fe1770473f8726e1.jpg (27,2 KB, 142 za³adowañ)
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-12 o 20:03
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-13, 08:34   #3680
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Poka¿ wiadomo¶æ
Hehehe m±dry Polak po szkodzie Uzywa³am kiedy¶ Loreal Inoa poziom 4 i wyszed³ piekny br±zik ehhh gdybym wiedzia³a, ¿e ten sam poziom z Milatonu wyjdzie czarny .... Có¿, siedze z dekoloryzatorem na g³owie - zaczynam zabawe od pocz±tku ... tylko w³osów ¿alllll

Co do poziomu to chyba powinnam celowaæ raczej w 7 ew 6 bo z tego co zdarzy³am forum przewertowaæ to od 6 w dó³ wychodzi ciemno, prawda?? Po latach spêdzonych w czarnych w³osach mam ochote na ¶rednio jasny br±zik

Jaki to poziom/kolor ??? Zdj w za³aczniku
A¿ dziwne, ¿e Inoa da³a ci br±z. Ale ona chyba i tak siê wyp³ukuje ?
Mi jeszcze ¿adna farba nie wysz³a tak jak powinna i zawsze muszê braæ o jeden ton ja¶niejsz±.

A druga rzecz, ¿e wiele farb zaraz po farbowaniu jest du¿o ciemniejszych ni¿ powinny wyj¶æ, ale ju¿ po 2-3 myciach nabieraj± odpowiedniego koloru

Mo¿e zamiast od razu siêgaæ po dekoloryzator najpierw umyj wlosy kilka razy, albo nawet z szamponem przeciw³uzpie¿owym i dopiero wtedy oceñ efekt. Mo¿e nie bêdzie potrzebny dekoloryzator.
No teraz juz za pó¼no, bo piszesz, ¿e siedzisz z dekoloryzatorem na g³owie.
No i co ci wysz³o? Jeste¶ w koñcu zadowolona?

A ten kolor na fotce, to jest poziom 6. Po przecinku albo 0 albo 2 albo 3 . W te kolory bym celowa³a.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 11:11   #3681
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Popielaty braz!!!

Po 1 dekoloryzacji gore mam ruda a dol brazowy hehehe. Chyba jeszcze dol sciagne lekko a pozniej hmmmm moze goldwel z poziomu 6 lub 7 n, a lub an…
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-13 o 11:13
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 12:05   #3682
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Poka¿ wiadomo¶æ
Po 1 dekoloryzacji gore mam ruda a dol brazowy hehehe. Chyba jeszcze dol sciagne lekko a pozniej hmmmm moze goldwel z poziomu 6 lub 7 n, a lub an…
To raczej normalne, ¿e dó³ jest ciemniejszy, bo masz tam wiêcej warstw farby ni¿ u nasady. Rozja¶nij jeszcze ten dó³. A farbê wybierz naturê, inaczej mo¿e ci wyj¶æ zielono-glonowato. Po rozjasnianiu zawsze najbezpieczniej jest u¿yæ natury nawet o 2 tony jasniejszej, bo po dekoloryzacji w³osy i tak szybko ¶ciemniej±. Poza tym z farbowaniem po dekoloryzacji nie powinno siê zwlekaæ. Im wiêcej czasu up³ynie pomiêdzy dekoloryzacj± a farbowaniem, tym bardziej sciemniej± w³osy.
A wiêc zaraz po dekoloryzacji- najlepiej tego samego dnia- najlepiej jest na³o¿yæ farbê, naturê, czyli z 0 lub N po przecinku np. 7/0 lub 7N a dopiero za jakie¶ 2 tygodnie lub pó¼niej kolor jaki siê chce, ale i tak lepiej ciut jasniejszy od po¿±danego.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 12:48   #3683
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
To raczej normalne, ¿e dó³ jest ciemniejszy, bo masz tam wiêcej warstw farby ni¿ u nasady. Rozja¶nij jeszcze ten dó³. A farbê wybierz naturê, inaczej mo¿e ci wyj¶æ zielono-glonowato. Po rozjasnianiu zawsze najbezpieczniej jest u¿yæ natury nawet o 2 tony jasniejszej, bo po dekoloryzacji w³osy i tak szybko ¶ciemniej±. Poza tym z farbowaniem po dekoloryzacji nie powinno siê zwlekaæ. Im wiêcej czasu up³ynie pomiêdzy dekoloryzacj± a farbowaniem, tym bardziej sciemniej± w³osy.
A wiêc zaraz po dekoloryzacji- najlepiej tego samego dnia- najlepiej jest na³o¿yæ farbê, naturê, czyli z 0 lub N po przecinku np. 7/0 lub 7N a dopiero za jakie¶ 2 tygodnie lub pó¼niej kolor jaki siê chce, ale i tak lepiej ciut jasniejszy od po¿±danego.
Ciekawe, u mnie po dekoloryzacji w³osy zrobi³ siê ja¶niuteñkie a na³o¿ona farba zmy³a siê w dwa tygodnie. Zamiast br±zu mam teraz jaki¶ ¶redni, miedziany blond
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 12:58   #3684
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Popielaty braz!!!

Cytat:
Napisane przez karolca Poka¿ wiadomo¶æ
Ciekawe, u mnie po dekoloryzacji w³osy zrobi³ siê ja¶niuteñkie a na³o¿ona farba zmy³a siê w dwa tygodnie. Zamiast br±zu mam teraz jaki¶ ¶redni, miedziany blond
A jeste¶ pewna, ¿e mia³a¶ w³osy dekoloryzowane? A nie rozja¶niane? Dekoloryzator delikatnie ¶ci±ga kolor. Dziwne, ¿e mia³a¶ ja¶niuteñkie to wygl±da na u¿ycie rozja¶niacza. Niestety u wielu fryzjerów u¿ywa siê rozja¶niacza zamiast dekoloryzatora.
Dekoloryzator ¶ci±ga tylko farbê, nie rusza natomiast naturalnego koloru w³osów.

Po rozja¶nieniu gdy na³o¿y siê farbê, niestety ona bardzo szybko siê wyp³ukuje, bo w³os ma otwart± ³uskê i nie trzyma nowego barwnika.
To by pasowa³o do tego co piszesz Wygl±da na to, ¿e mia³a¶ w³osy rozja¶niane, a nie dekoloryzowane.

Sama przechodzi³am i jedno i drugie
Na wyp³ukuj±cy siê barwnik po rozja¶nianiu pomaga tylko pigmentacja.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 13:32   #3685
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
To raczej normalne, ¿e dó³ jest ciemniejszy, bo masz tam wiêcej warstw farby ni¿ u nasady. Rozja¶nij jeszcze ten dó³. A farbê wybierz naturê, inaczej mo¿e ci wyj¶æ zielono-glonowato. Po rozjasnianiu zawsze najbezpieczniej jest u¿yæ natury nawet o 2 tony jasniejszej, bo po dekoloryzacji w³osy i tak szybko ¶ciemniej±. Poza tym z farbowaniem po dekoloryzacji nie powinno siê zwlekaæ. Im wiêcej czasu up³ynie pomiêdzy dekoloryzacj± a farbowaniem, tym bardziej sciemniej± w³osy.
A wiêc zaraz po dekoloryzacji- najlepiej tego samego dnia- najlepiej jest na³o¿yæ farbê, naturê, czyli z 0 lub N po przecinku np. 7/0 lub 7N a dopiero za jakie¶ 2 tygodnie lub pó¼niej kolor jaki siê chce, ale i tak lepiej ciut jasniejszy od po¿±danego.
dzieki dzieki
Wróci³am w³asnie z hutrowni fryzjerskiej, niestety nie maja Goldwela tam gdzie by³am cholera, tyle zachodu z w³osami

Po wczorajszej dekolorce na g³owie mam to w rzeczywisto¶ci kontrast miedzy góra a do³em jest mocniejszy.
Obs³uga w Hurtowni ocenila dó³ na poziom 4,7 hmmmm mnie sie wydaja ja¶niejsze, nawet jak przyk³ada³am do próbnika to mi na poziom 4 nie wyglada³y
Nie wiem czy ruszaæ je jeszcze dekolorem bo moim naturalnym kolorem jest ciemny br±z, wiec czy jest sens??
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20141013_133338.jpg (36,3 KB, 147 za³adowañ)
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-13 o 13:34
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 15:23   #3686
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Poka¿ wiadomo¶æ
dzieki dzieki
Wróci³am w³asnie z hutrowni fryzjerskiej, niestety nie maja Goldwela tam gdzie by³am cholera, tyle zachodu z w³osami

Po wczorajszej dekolorce na g³owie mam to w rzeczywisto¶ci kontrast miedzy góra a do³em jest mocniejszy.
Obs³uga w Hurtowni ocenila dó³ na poziom 4,7 hmmmm mnie sie wydaja ja¶niejsze, nawet jak przyk³ada³am do próbnika to mi na poziom 4 nie wyglada³y
Nie wiem czy ruszaæ je jeszcze dekolorem bo moim naturalnym kolorem jest ciemny br±z, wiec czy jest sens??
Je¶li twoje w³osy wygl±daj± tak jak na zdjêciu to ja bym je oceni³a na poziom 5, a nawet w stronê 6 Sam kolor jest bardzo ³adny. Skoro jest du¿a ró¿nica miêdzy gór± a do³em, to dobrze by by³o gdyby¶ jeszcze rozja¶ni³a ten dó³. Szkoda by by³o tej rozj±snionej góry przyciemniaæ, skoro juz tak ci siê uda³o zdj±æ farbê.
Widzê wyra¼nie, ¿e kolor jest ciep³y, rudawy. To normalny odcieñ po dekoloryzacji. A to oznacza, ¿e nie masz co kombinowac i mo¿esz na to na³o¿yæ tylko naturê. Je¶li bêdziesz próbowa³a po³o¿yæ na to cos innego, co ma och³odziæ kolor, to wyjdzie ci glon. A glona jest bardzo ciê¿ko zafarbowaæ. Je¶li po 7/0 nie bêdzie ci siê podobaæ, bo nadal bêdzie za ciep³o, to dopiero nastêpnym razem mo¿esz na³o¿yæ farbê z 1 lub 2 po przecinku np. 7/1 czy 6/1, 6/21 itp.

Mo¿e zrób od po³owy w³osów dekoloryzacjê jeszcze i potem na³ó¿ 7/0, ale musi to byæ dobra farba, najlepiej z amoniakiem, ¿eby siê nie wyp³ukiwa³a. Polecam ci Wella Koleston bo to jedyna z której jestem zawsze zadowolona. Niektóre osoby chwal± sobie równie¿ profesjonaln± Londê oraz Inebrya.

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2014-10-13 o 15:26
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 16:30   #3687
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

To fakt, kolorek na samej kitce jest ³adny ale dla mnie zdecydowanie za ciep³y gdy¿ nawet brwi mam popielate i sie gryz± obecnie z reszt± hehe Góra mi troche w ciapki wysz³a
W takim razie na³o¿ê naturê. Z dekoloryzowaniem kitki jeszcze siê dzi¶ prze¶pie bo i ak mia³am resztke Chantala, bede musia³a dokupiæ.

Podoba mi sie kolorek Zyty82 po allwaves 7.0, pozwolê sobie przekleiæ jej zdjêcie z postów wcze¶niej, mam nadzieje ze nie bedzie problemu

Ale znaj±c mojego pecha nie ma szans ¿eby mi taki zimny wyszed³

Jak± wode proponujesz 6 czy 9 ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg allwaves 7.0 z 6% (8).jpg (21,6 KB, 162 za³adowañ)
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-13 o 16:37
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 18:03   #3688
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez 1985SiWA Poka¿ wiadomo¶æ
To fakt, kolorek na samej kitce jest ³adny ale dla mnie zdecydowanie za ciep³y gdy¿ nawet brwi mam popielate i sie gryz± obecnie z reszt± hehe Góra mi troche w ciapki wysz³a
W takim razie na³o¿ê naturê. Z dekoloryzowaniem kitki jeszcze siê dzi¶ prze¶pie bo i ak mia³am resztke Chantala, bede musia³a dokupiæ.

Podoba mi sie kolorek Zyty82 po allwaves 7.0, pozwolê sobie przekleiæ jej zdjêcie z postów wcze¶niej, mam nadzieje ze nie bedzie problemu

Ale znaj±c mojego pecha nie ma szans ¿eby mi taki zimny wyszed³

Jak± wode proponujesz 6 czy 9 ?
Do 7/0 mo¿esz wzi±æ zarówno 6% jak i 9%. Decyzja nale¿y do ciebie. Zale¿y czy chcesz ¿eby ci jeszcze rozja¶ni³o, czy chcesz zostaæ na danym poziomie. Ale ja bra³abym 6%.
A chlodzeniem odcienia na razie nie zawracaj sobie g³owy. Pomy¶l sobie jak bardzo brzydko bêdzie ci w gloniastym
Ale je¶li jeste¶ niecierpliwa np. jak ja to mo¿esz wszystko przyspieszyæ
Ja zrobi³am 2 dekoloryzacje, 2 k±piele rozja¶niaj±ce, na³o¿y³am naturê, potem kolor jaki chcia³am - wszystko w 2 dni w³osów nie straci³am, a ryzykowa³am, bo nie cierpiê siebie w rudych odcieniach, wiêc nie chcia³am czekaæ
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-13, 19:36   #3689
1985SiWA
Zakorzenienie
 
Avatar 1985SiWA
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 10 212
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Do 7/0 mo¿esz wzi±æ zarówno 6% jak i 9%. Decyzja nale¿y do ciebie. Zale¿y czy chcesz ¿eby ci jeszcze rozja¶ni³o, czy chcesz zostaæ na danym poziomie. Ale ja bra³abym 6%.
A chlodzeniem odcienia na razie nie zawracaj sobie g³owy. Pomy¶l sobie jak bardzo brzydko bêdzie ci w gloniastym
Ale je¶li jeste¶ niecierpliwa np. jak ja to mo¿esz wszystko przyspieszyæ
Ja zrobi³am 2 dekoloryzacje, 2 k±piele rozja¶niaj±ce, na³o¿y³am naturê, potem kolor jaki chcia³am - wszystko w 2 dni w³osów nie straci³am, a ryzykowa³am, bo nie cierpiê siebie w rudych odcieniach, wiêc nie chcia³am czekaæ
hehehe ryzykantka z Ciebie widzê Tez tak kiedys szala³am z w³osami, teraz wole powoli do celu (noooo umiarkowanie powoli)

Co do Kolestona, mia³am kiedy¶ Teraz mam ochote cos nowego przetestowac - na Goldwella mam chrapkê zastanawiam sie czy nature braæ N czy N/NN ?? Jak myslisz?
Rozejrze sie jeszcze za farbami co tam ciekawego w ofercie jest na rynku

Tez sobie wybra³am czas na zmiany, ehhhh przez ta nieszczêsn± 4ke z Milatonu Przeprowadzka, remont i duuuzo pieni±¿ków do wydania w tym miesi±cu - niestety nie na przyjemno¶ci i do tego moje w³osy w ciapki

Zgubi³am post zyty82 - a tam mia³a pare zdjêæ wstawionych jeszcze - jest jakis sposób na odszukanie mo¿e?? <prosi>
__________________
02.09.2015 dr. L.P Ostrava, Czechy - ¯elki! ju¿ s±
395 ml Sebbin Clasic, Textured Okr±g³e Wysoki Profil + korekcja powiek górnych

Edytowane przez 1985SiWA
Czas edycji: 2014-10-13 o 19:40
1985SiWA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-14, 21:59   #3690
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
A jeste¶ pewna, ¿e mia³a¶ w³osy dekoloryzowane? A nie rozja¶niane? Dekoloryzator delikatnie ¶ci±ga kolor. Dziwne, ¿e mia³a¶ ja¶niuteñkie to wygl±da na u¿ycie rozja¶niacza. Niestety u wielu fryzjerów u¿ywa siê rozja¶niacza zamiast dekoloryzatora.
Dekoloryzator ¶ci±ga tylko farbê, nie rusza natomiast naturalnego koloru w³osów.

Po rozja¶nieniu gdy na³o¿y siê farbê, niestety ona bardzo szybko siê wyp³ukuje, bo w³os ma otwart± ³uskê i nie trzyma nowego barwnika.
To by pasowa³o do tego co piszesz Wygl±da na to, ¿e mia³a¶ w³osy rozja¶niane, a nie dekoloryzowane.

Sama przechodzi³am i jedno i drugie
Na wyp³ukuj±cy siê barwnik po rozja¶nianiu pomaga tylko pigmentacja.
U¿yto tego
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...l-efassor.html
na utleniaczu 6% (druga fryzjerka u¿ywa gor±cej wody i ¿adna nie potrafi wyja¶niæ ró¿nicy w dzia³aniu).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.