Beztalencia kulinarne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-27, 18:40   #1
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713

Beztalencia kulinarne


Wszyscy wpadają, chwalą się, co to znowu nie napiekły, nagotowały... podczas gdy my, beztalencia kulinarne załamujemy ręce i szorujemy kolejny przypalony garnek.
Gotowanie nigdy nie sprawiało mi przyjemności. Rzadko kiedy mi coś wyjdzie, jak już coś mam zjeść, to gotuję coś prostego, typu ryż z warzywami, albo makaron z jakimś sosem.
Nie lubię gotować i gotowanie chyba też mnie nie lubi.
Czy są tu też takie beztalencia jak ja?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-01, 16:11   #2
Zarina81
Raczkowanie
 
Avatar Zarina81
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 62
Dot.: Beztalencia kulinarne

Ten makaron i ryż z warzywami to już jest jakiś początek - nikt od razu dania typu "Amaro" nie robił.
Mój mąż za to jest takim typem co od garów to z daleka no chyba, że jajecznicę czy smażoną kiełbasę - to i owszem jak jest super głodny. Za to moich synów uczę gotować podstawowe rzeczy. Tak więc obiad z mięsem czy kotletami schabowymi czy mielonymi nie jest dla nich już wyzwaniem - zaznaczam, że to nastolatki. A ciasta z paczki też zrobią - instrukcja i dawaj
Zarina81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 13:43   #3
theorema
Zadomowienie
 
Avatar theorema
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 674
Dot.: Beztalencia kulinarne

Ja też jestem beztalenciem - w domu nic się nie nauczyłam gotować poza naleśnikami. Szukam prostych przepisów na blogach kulinarnych i w sumie coraz bardziej lubię gotować, zaczynałam właśnie od najprostszego przepisu na spaghetti, potem mielone, coś z ciastem francuskim, zapiekany kurczak którego nie da się zepsuć, prosta zupa. I wielkich postępów nie poczyniłam, ale da się zjeść. Najważniejsze, żeby znaleźć dobry przepis i nie zepsuć proporcji.
theorema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 01:50   #4
trypolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 39
Dot.: Beztalencia kulinarne

Dobre naleśniki to nie taka łatwa sprawa. Ja gotować lubię, ale gotowałam od małego. Pamiętam jak w podstawówce doprawiłam rosół pieprzem i nikt nie był w stanie go przełknąć....
Potrafię zrobić cuda wianki, ale nie ugotuję budyniu - to rola mojego męża. Pierogi nauczyłam się robić niedawno. Kopytka nadal czasami mi się rozgotowują...
trypolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 15:37   #5
olkma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 398
Dot.: Beztalencia kulinarne

Ja uwielbiam gotować, jesli ma to kto jesc . Sama dla siebie bym nie gotowała, ale że moj maz zje wszystko co mu dam to mam na kim eksperymentować
Zupy bardzo łatwo sie robi, polecam od nich zaczynac, typu pomidorowa bo nic prostszego niz dac wode, kostki rosolowe, skrzydelka lub nozke, marchewke, a pozniej wyciagnac mieso i marchew i dac sloiczek ( pudliszki) koncentratu pomidorowego, w drugim garnku zrobic ryz albo makaron
Nie umiem, albo może powiem inaczej nigdy nie probowalam robic ciast, choc chcialabym znalezc naprawde prosty przepis na jakies ciasto
__________________
No i jest drugi Synuś
olkma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 17:24   #6
trypolis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 39
Dot.: Beztalencia kulinarne

Właśnie myk polega na tym, żeby nie dodawać kostek rosołowych czy veget, maggi czy innych chemicznych dodatków. Ja nie dodaję bo nie lubię. Sporo nasza kuchnia zyskała na tym.
trypolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 21:46   #7
annsni00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 5
Dot.: Beztalencia kulinarne

Ja jakiś czas temu byłam totalną noga jeśli chodzi o gotowanie i pieczenie, ale potem wrzuciłam na luz i pomyslałam, ż jak przestanę się stresować to wyjdzie, no i wychodzi, a nawet lepiej, bo zaczęłam prowadzić bloga.
Nic wielkiego, cos jak mój zeszyt z przepisami, ale zawsze coś. ;-)

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-09-23 o 08:20 Powód: Reklama bloga w poście
annsni00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 22:46:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:54.