SIAM Rituals - kosmetyki do pielęgnacji włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 08:51   #1
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797

SIAM Rituals - kosmetyki do pielęgnacji włosów


W Auchanie wpadły mi w oczy kosmetyki do włosów firmy Siam Rituals. Widziałam odżywki i szampony w 300ml butelczynkach, które przyciągnęły mnie do siebie głównie pięknymi zapachami (jest melon kantalupa, ananas, pomarańcza, truskawka...) i atrakcyjną ceną (11zł z drobnym hakiem, ale w promocji można kupić je za 5).

Skusiłam się na 2, ananasową i melonową - różnią się nieznacznie składem - i przed chwilą zmyłam z włosów melonową. Zapach bardzo mi odpowiada, choć jest trochę syntetyczny, przypomina trochę takie kwaśne gumy-kulki z mojego dzieciństwa, na początku bardzo intensywny, na włosach pozostaje w niewielkim stopniu. Przyjemnie wygładza włosy, są po niej sypkie i dobrze się rozczesują. Konsystencja gęsta, trochę klejąca, nei spływa, ale spłukuje się trochę ciężko. Butelka jest naprawdę beznadziejna, mało elastyczna, z oszczędnym dozownikiem, więc trzeba się naprawdę namęczyć, by wydostać z niej odżywkę, zwłaszcza śliskimi dłońmi pod prysznicem. Ogólnie jestem zadowolona.

Mam nadzieję, że nikt nie posądzi mnie o reklamę , ale jestem ciekawa Waszego zdania o tych odżywkach. KWC milczy, ale do tej pory auchanowskie mazidła do włosów mnie nie zawiodły.
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 11:00   #2
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: SIAM Rituals - kosmetyki do pielęgnacji włosów

Sama jestem ciekawa opinii, bo wpadły mi w oko te odżywki. Nie mają silikonów A szampon ma SLS?
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 13:20   #3
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: SIAM Rituals - kosmetyki do pielęgnacji włosów

mam melonową z tej serii.
zgadzam sie - ksztalt butelki to koszmar - strasznie ciezko sie wyciska, nawet jesli butelka jest pelna, to co dopiero bedzie pozniej

wstawialam nawet te odzywke do KWC - sklady o ile dobrze pamietam roznia sie kolejnoscia konserwantów, wiec nie ma sensu kupowac roznych (chyba ze dla samego zapachu)

co do samego dzialania odzywki - lekko ulatwia rozczesywanie, ale na dzialanie odbudowujące nie liczcie.

jak ktos nie ma problemow z wlosami i chce uzyc odzywki dla poslizgu i ladnego zapachu to polecam. w innym przypadku - strata pieniedzy.


Louisse - odzywki te maja silikony (cykliczne, wiec odparują z wlosa), polyquaternium 10 i 7, ktore dzialaja podobnie do silikonów, ale nie mamy danych dotyczącyh ich zmywalnosci, czy tendencji do nadbudowywania sie na wlosie oraz na poczatku skladu Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, do którego zmycia rowniez potrzebne są SLSy

tutaj pełna analiza składu
dla zainteresowanych
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 14:05   #4
Loouisse
Rozeznanie
 
Avatar Loouisse
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 848
Dot.: SIAM Rituals - kosmetyki do pielęgnacji włosów

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość


Louisse - odzywki te maja silikony
to dobrze, że nie kupiłam.
Loouisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.