problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-30, 14:42   #1
nieznajomaXXL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław ;D
Wiadomości: 10
Unhappy

problem


Witam , mam pewien problem a mianowicie :
Zakochałam się i to z wzajemnością mam kochającego mężczyznę ale moim problemem jest fakt iż ja mam 17 lat a on 23 . Dla mnie nie jest to problem ponieważ mamy wspólne tematy i dogadujemy się lepiej niż ja z rówieśnikami i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to ,że musimy się spotykać po kryjomu bo nie wiem jak powiedzieć to rodzicom... oni są dość konserwatywni . Gdybym miała już powiedzmy 19 lat byłoby dobrze.. ale nie będę się ukrywać tyle czasu.. jak im to powiedzieć i co ja mam robić .
Bardzo go kocham. Proszę o pomoc.
__________________
nieznajomaXXL
nieznajomaXXL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:55   #2
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: problem

hm.
Może na początku opowiadaj, jak fantastycznego faceta poznałaś, jaki jest super, same superlatywy, a jak zapytają o wiek to powiesz.
Choć ja bym od razu powiedziała.
Przecież nie wiesz, jak zareagują
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:56   #3
ewcia 87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 178
Dot.: problem

ale to nie jest już taka straszna różnica wieku!a rodzice go znają?może jeśli go poznają dobrze i zobaczą zalety to różnica wieku, jeśli go polubią, nie będzie im przeszkadzać.a rodzice Ci wyznaczyli jakiś przedział wiekowy czy coś, że tak się boisz? oj nie przeczytałam, że spotkania po kryjomu.moja znajoma tez miała niezłą wiadomość dla rodziców o facecie, ale najpierw go poznali i zobaczyli jaki jest, żeby mieli obiektywną ocenę a potem się dowiedzieli i ten problem stał się dużo mniejszy bo znali go już i nie oceniali przez pryzmat jego przeszłości.

Edytowane przez ewcia 87
Czas edycji: 2010-12-30 o 14:58
ewcia 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 14:59   #4
nieznajomaXXL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław ;D
Wiadomości: 10
Dot.: problem

Dziękuje za odpowiedzi ;*
znaczy moi rodzice w ogóle nie maja pojęcia ,że aktualnie mam kogoś . Kiedyś ich podebrałam co by powiedzieli jakbym przyprowadziła do domu faceta po 20 to coś nie byli zachwyceni.. wiec dlatego się boje . Ale w sumie ma bardzo miły charakter i jest kochany , jedyna jego wadą jest ,że pali wiec może jakoś przejdzie . Jak myślicie?Ryzykować i przedstawić ? I jak to rozegrać ?
__________________
nieznajomaXXL
nieznajomaXXL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 15:06   #5
ewcia 87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 178
Dot.: problem

powiedzieli co myślą o wieku ale co innego poznać kogoś w tym wieku, może im się będzie podobał i wiek nie będzie miał znaczenia. ja bym właśnie najpierw nie mówiła ile ma lat tylko niech poznają. a jak się boisz to spotkać go 'przypadkiem' w sklepie będąc z rodzicami.albo..opowiedzi eć o nim rodzicom i na końcu zaznaczyć, że może dla nich to wada ale on ma 23 lata ale wiek to nie jest wyznacznik od razu waszego związku i chcesz żeby go poznali i się sami przekonali jaki jest bo chcesz być fair z nimi i chcesz żeby wiedzieli z kim się spotykasz.
ewcia 87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 15:09   #6
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: problem

ja na początku przyprowadziłabym go do domu jako kolegę- tak żeby rodzice mieli czas się przyzwyczaić... gdy by już go zaakceptowali , poznali- wtedy powiedziałabym że jest coś więcej...
(ja tak zrobiłam ze swoim, gdzie różnica wieku była duuużo większa niż u Ciebie; na początku przychodził do mnie jako kolega, rodzice go zaakceptowali a potem powiedziałam im że jesteśmy razem ... )
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 15:10   #7
Niunia2011
Zakorzenienie
 
Avatar Niunia2011
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 4 219
Dot.: problem

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami
6 lat, to nie jest wielka różnica, a po za tym jak będziesz tak patrzeć na rodziców i to co oni powiedzą to nie zawsze na dobre Ci wyjdzie. Nie mówię, że masz olewać ich zdanie, oczywiście każda sugestia jest warta przemyślenia, ale tu przecież chodzi o Twoje życie i Twoje szczęście
Powiem Ci jeszcze jedno, rodzicom (szczególnie tatusiom, jak jesteśmy ich ukochanymi córeczkami) jest bardzo trudno zrozumieć, że ich maluśkie dzieciaczki już dorosły i same chcą sobie układać życie. Na szczęście z czasem wszystko do nich dochodzi i uważam, że powinnaś go im przedstawić, a nie się ukrywać, bo kiedyś przez przypadek to może wyjść, a rodzicom milej byłoby go poznać gdyby było to zaplanowane
Powodzenia
__________________
Niunia2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 15:13   #8
nieznajomaXXL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław ;D
Wiadomości: 10
Dot.: problem

O kurcze to ostatnie zdanie z byciem fair jest świetne ! hmmm chyba muszę sie odważyć . Dziękuje bardzo ;*

Jesteście wszystkie kochane podniosłyście mnie na duchu i to bardzo !
hmm no to muszę wymyślić teraz kiedy go przedstawić .
Jej , odrazu mam lepszy humor
__________________
nieznajomaXXL

Edytowane przez nieznajomaXXL
Czas edycji: 2010-12-30 o 15:17
nieznajomaXXL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 15:19   #9
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: problem

Powoiedz: mamo tato w niedziele przyjedzie do mnie dobry kolega, w sumie ktoś więcej, chciałabym żebyście go poznali.

Może dopiero jak z nim z dwa czy trzy słowa zamienią i w rozmowie wyjdzie ile ma lat to będzie lepiej.

Generalnie zamknąc w domu Cię chyba nie zamkną, a kiedyś powiedziec trzeba.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 16:45   #10
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: problem

Pewnie zaproś do domu, niech go poznają. Poźniej zapytaj jak im sie spodobał a następnie wspomnij o wieku . Powodzenia
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 17:53   #11
LadyMK
Zakorzenienie
 
Avatar LadyMK
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 3 535
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez nieznajomaXXL Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedzi ;*
znaczy moi rodzice w ogóle nie maja pojęcia ,że aktualnie mam kogoś . Kiedyś ich podebrałam co by powiedzieli jakbym przyprowadziła do domu faceta po 20 to coś nie byli zachwyceni.. wiec dlatego się boje . Ale w sumie ma bardzo miły charakter i jest kochany , jedyna jego wadą jest ,że pali wiec może jakoś przejdzie . Jak myślicie?Ryzykować i przedstawić ? I jak to rozegrać ?
rodziców czasem trzeba postawic przed faktem dokonanym Niech zacznie przychodzić do Ciebie najpierw w dzień, rozmawia normalnie z Twoimi rodzicami. A potem z biegiem czasu zacznie bywać dłużej i przychodzić później Rodzice to też ludzie i też kiedyś byli młodzi.
Podpytaj ich również kiedy oni się poznali itd... Lepiej życie się toczy, jeśli z rodzicami się rozmawia :P na wszystkie tematy
__________________
"Potrafię płakać a po chwili w siebie wierzyć, mimo doświadczeń mam cel, aby zwyciężyć"

Szczęściara
LadyMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 23:24   #12
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez Niunia2011 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami
6 lat, to nie jest wielka różnica, a po za tym jak będziesz tak patrzeć na rodziców i to co oni powiedzą to nie zawsze na dobre Ci wyjdzie. Nie mówię, że masz olewać ich zdanie, oczywiście każda sugestia jest warta przemyślenia, ale tu przecież chodzi o Twoje życie i Twoje szczęście
Powiem Ci jeszcze jedno, rodzicom (szczególnie tatusiom, jak jesteśmy ich ukochanymi córeczkami) jest bardzo trudno zrozumieć, że ich maluśkie dzieciaczki już dorosły i same chcą sobie układać życie. Na szczęście z czasem wszystko do nich dochodzi i uważam, że powinnaś go im przedstawić, a nie się ukrywać, bo kiedyś przez przypadek to może wyjść, a rodzicom milej byłoby go poznać gdyby było to zaplanowane
Powodzenia
Z tym tatusiem to racja Moja kuzynka (16l.) jest teraz z chłopakiem 10 lat starszym od niej. Z chłopakiem rozmowa na wstępie była, konkretna, rzeczowa, po męsku. Swoją drogą matka kuzynki też na początku najszczęśliwsza nie była. Jak chłopak przychodził do domu i szli z kuzynką na górę do pokoju to od razu była cała w nerwach, no bo co oni tam robią. Ale po pewnym czasie wszystko ustąpiło jak ręką odjął. Rodzice bardziej poznali tego chłopaka, wiedzieli mniej więcej jaki jest i wszystko gra.
Także stopniowo, spokojnie a wszystko będzie cacy
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 00:01   #13
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: problem

zwyczajnie. powiedz i już.
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 12:28   #14
nieznajomaXXL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław ;D
Wiadomości: 10
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Z tym tatusiem to racja Moja kuzynka (16l.) jest teraz z chłopakiem 10 lat starszym od niej. Z chłopakiem rozmowa na wstępie była, konkretna, rzeczowa, po męsku. Swoją drogą matka kuzynki też na początku najszczęśliwsza nie była. Jak chłopak przychodził do domu i szli z kuzynką na górę do pokoju to od razu była cała w nerwach, no bo co oni tam robią. Ale po pewnym czasie wszystko ustąpiło jak ręką odjął. Rodzice bardziej poznali tego chłopaka, wiedzieli mniej więcej jaki jest i wszystko gra.
Także stopniowo, spokojnie a wszystko będzie cacy
Dziękuję , bardzo mi to pomogło jeżeli to zaakceptowali to moi pewnie też zaakceptują
__________________
nieznajomaXXL
nieznajomaXXL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 13:03   #15
paolyn
Rozeznanie
 
Avatar paolyn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 911
Dot.: problem

zachowuj sie jak dorosla kobnieta, przedstaw jak swojego faceta. jak spytaja o wiek odpowiedz sczzerze. duzo rozmawiaj o swoim facecie, pozwol zeby rodzice zauwazyli to, co was laczy nie beda rpzeciez odbierac szczescia corce
PS. moja kuzynka jest z chlopakiem 14 lat starszym tez miala ten problem, ale nie taki diabel straszny
__________________
więcej w wiary w siebie!

50 kg
75B -> 65E/F
paolyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 14:24   #16
Burberry93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 154
Dot.: problem

Cytat:
Napisane przez nieznajomaXXL Pokaż wiadomość
Witam , mam pewien problem a mianowicie :
Zakochałam się i to z wzajemnością mam kochającego mężczyznę ale moim problemem jest fakt iż ja mam 17 lat a on 23 . Dla mnie nie jest to problem ponieważ mamy wspólne tematy i dogadujemy się lepiej niż ja z rówieśnikami i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to ,że musimy się spotykać po kryjomu bo nie wiem jak powiedzieć to rodzicom... oni są dość konserwatywni . Gdybym miała już powiedzmy 19 lat byłoby dobrze.. ale nie będę się ukrywać tyle czasu.. jak im to powiedzieć i co ja mam robić .
Bardzo go kocham. Proszę o pomoc.
Sama mam 17 lat i nie byłabym z 23 letnim facetem...dla mnie to 2 inne światy, zupełnie inna mentalność no ale cóż...jeśli na prawdę sie dobrze dogadujecie i wiesz, że nie zrobi Ci krzywdy to można próbować.
Po pierwsze nie ma co ukrywać. Powiedz o nim rodzinie. Gdy rodzic zobaczy Cię z nim np na mieście to pewnie się wystraszy i nie będzie wiedział o co chodzi (o ile Twój chłopak wygląda na swój wiek). Po prostu przyprowadź go, powiedz ,że to Twój chłopak ,spotykacie się dość długo...radze Ci żebyś nie podeszła do tego w sposób "ta wiem ,że jest starszy o 6 lat i pewnie jesteście źli ,ale go kocham". Zrób to dojrzale i pokaż ,że w ogóle nie widzisz tej różnicy między wami. Przedstaw go tak jakby to był twój kolega z klasy. Nie daj po sobie poznać ,że czujesz ,że coś jest nie tak, bo rodzicom może się to udzielić. Jeśli wiesz ,że na 100% będą mieli "ale" to powiedz swojemu mu żeby przygotował się do takiej rozmowy z rodzicami. Dobrze żeby powiedział ,że możesz się przy nim czuć bezpiecznie, że kocha Cię i chce dla Ciebie jak najlepiej. Niech pokaże troche odpowiedzialności i myślę ,że będzie ok
__________________
"Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn."

Edytowane przez Burberry93
Czas edycji: 2010-12-31 o 14:25
Burberry93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 21:47   #17
zielona87
Zadomowienie
 
Avatar zielona87
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Najpiękniejsze miasto Polski:)
Wiadomości: 1 892
Dot.: problem

6 lat... to nie jest duża różnica wieku moim zdaniem. Wszystko zalezy od waszych charakterów,ale ja mając 18 lat związałam się z 25 latkiem i bylismy razem dłuugo. I to on był bardziej dziecinny i niedojrzały. Moim zdaniem problem nie istnieje. Jak Ci z nim dobrze to z nim bądź i nie oglądaj się na innych bo to TY masz byc szcześliwa a nie cala reszta. Powodzenia
__________________
Walczę o długie włosy!
Piję drożdże od 18.12.2012
Jantar od 22.01.2013
CP od 26.01.2013
Sesa, Nafta, Vatika i inne dobroci - szukam swojego KWC


Zrzucam tłuszczyk - od 07.01.2013
Start 70kg
Jest 66 kg
Cel 63 kg
zielona87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:05   #18
mesta93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 682
Dot.: problem

Mój TŻ jest ode mnie 5 lat starszy i chyba każdy się już do tego przyzwyczaił
Moi rodzice też na początku mieli pewne obawy, ale szczerze z nimi porozmawiałam i powiedzieli że po prostu bali się o to żeby nie zrobił mi krzywdy.
Teraz jesteśmy ze sobą prawie dwa lata i powiem Ci że w ogóle nie odczuwam tej różnicy wieku
Najważniejsze jest żebyś to ty była szczęśliwa. A jeśli twój TŻ jest w porządku to z pewnością twoi rodzice też się do niego przekonają
__________________
Cytat:
Napisane przez wampir Pokaż wiadomość
Na dobre traktowanie trzeba sobie zasłużyć.
mesta93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:23.