Trądzik + wypadanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-16, 16:08   #1
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139

Trądzik + wypadanie włosów


Hej dziewczyny!
Trądzik mam już od kilku lat (mam 22 ), oczywiście chodziłam do dermatologów, brałam antybiotyki, stosowałam jakieś maści, tabletki, ale nic nie pomoglo.
Mój trądzik to czerwone gule,czasami wypełnione treścią ropną, czasami wychodzą, czasami nie, zdarzają się bolące. Zlokalizowane są na brodzie. Dodatkowo są jeszcze na policzkach, ale o wiele mniejsze i raz na jakiś czas wyjdzie z nich treść ropna. Tak to sobie siedzą pod skórą.
Moim drugim problemem jest też wypadanie włosów. Dosyć spore ...
I mam takie pytanie. Czy te dwie rzeczy mogą być ze sobą powiązane i mieć jedną przyczynę? Mam zamiar zrobić badania hormonalne, ale dokładnie nie wiem na jakich się skupić bardziej. Testosteron, estrogeny...? Na pewno tarczycę. I tyle wiem.
Słyszałam że nadmiar androgenów może być też przyczyną, a nadmiar czy niedobór np estogenów, czy progesteronu też? Bo właśnie co do kobiecych spraw, to okres mam w miarę regularny, raczej. Czasami się spóźni 1-3 dni, czasami jest wcześniej, ale cykl oscyluje w 29-32 dniach. A @ trwa 6 dni, nigdy dłużej, nigdy krócej.

Możecie mi powiedzieć, czy któraś w was miała podobny problem? Jakie dokładnie badania wykonać, na jakich się skupić? Będę wdzięczna za pomoc i to ogromnie.
Dodam, że od ponad tygodnia piję czystek, biorę Salfazin, stosuję inhalacje z olejku z drzewa herbacianego (bakteriobójczo), a na twarz Effaclar Duo. Już próbowałam wiele kuracji, ta jest jedną z wielu. Póki co za wcześnie by mówić o efektach, bo nic się nie zmieniło, ale wolę dmuchać na zimne. Ale oczywiście hormonów też nie wykluczam.

Piszę też tutaj, bo straciłam wiarę w lekarzy, badania chcę zrobić prywatnie, a następnie zastosować jakąś terapię naturalną, oczywiście skonsultowaną z profesjonalistą.
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 17:47   #2
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Zbadaj na pewno testosteron i prolaktynę (prolaktyna ze względu na wypadanie włosów), tym bardziej jeśli miewasz bolące nabrzmiałe piersi.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

W sumie warto chyba u Ciebie zbadać wszystkie hormony płciowe, tak mi się wydaje.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 18:38   #3
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez shini Pokaż wiadomość
Zbadaj na pewno testosteron i prolaktynę (prolaktyna ze względu na wypadanie włosów), tym bardziej jeśli miewasz bolące nabrzmiałe piersi.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

W sumie warto chyba u Ciebie zbadać wszystkie hormony płciowe, tak mi się wydaje.
A konkretniej? Widziałam już wiele list z hormonami do zbadania w przypadku trądziku i wypadania włosów, ale każda była inna ... I w sumie nie wiem z czym iść. I jak odróżnić jaki hormon powoduje trądzik a jaki wypadanie ... Bo też czytam, że np chyba niedobór progesteronu może powodować wypadanie, a gdzie indziej już o tym nie pisze... więc nie wiadomo komu wierzyć. Masz może jakieś dobre źródło informacji o skutkach nadmiaru, niedoboru hormonów?
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-16, 20:03   #4
shini
Zakorzenienie
 
Avatar shini
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paradise City
Wiadomości: 5 270
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez zerooo Pokaż wiadomość
A konkretniej? Widziałam już wiele list z hormonami do zbadania w przypadku trądziku i wypadania włosów, ale każda była inna ... I w sumie nie wiem z czym iść. I jak odróżnić jaki hormon powoduje trądzik a jaki wypadanie ... Bo też czytam, że np chyba niedobór progesteronu może powodować wypadanie, a gdzie indziej już o tym nie pisze... więc nie wiadomo komu wierzyć. Masz może jakieś dobre źródło informacji o skutkach nadmiaru, niedoboru hormonów?
Niestety nie bardzo pomogę, ja kiedyś robiłam sobie badania hormonów prywatnie- dostałam od ginekologa taką listę- tam na pewno był testosteron, progesteron, estrogeny, prolaktyna, hormony tarczycy i czy coś jeszcze to nie wiem, bo nie pamiętam. Poza prolaktyną u mnie wszystko ok wyszło.

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Może idź do dobrego endokrynologa i on Ci da listę hormonów do zbadania i pomoże potem odczytać wyniki.
__________________
Wymienie w lutym rozswietlacz Boirjois, ciuchy s/m
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1220876
shini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 08:44   #5
brzoskwiniowy_sorbet
Rozeznanie
 
Avatar brzoskwiniowy_sorbet
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 547
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Ja badałam FSH, LH, prolaktynę, progesteron 17-OH, testosteron, estradiol.
Ten zestaw musiałam zbadać w fazie folikularnej, owulacji i fazie lutealnej.
Za wynikiem progesteronu 17 OH czeka się zazwyczaj długo, nawet do dwóch tygodni.
Warto też zbadać TSH - tarczyce.
brzoskwiniowy_sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 18:02   #6
NUN1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Lista badań hormonalnych: ANDROSTENDION,DHEA-S SIARCZAN DEHYDROEPIANDROST, ESTRADIOL(E2), FSH HORMON FOLIKULOTROPOWY, LH-HORMON LUTEINIZUJĄCY, PROLAKTYNA,WOLNY TESTOSTERON,17-OH PROGESTERON, TSH HORMON TYREOTROPOWY (nie są refundowane)

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:43 ----------

Cytat:
Napisane przez NUN1 Pokaż wiadomość
Lista badań hormonalnych: ANDROSTENDION,DHEA-S SIARCZAN DEHYDROEPIANDROST, ESTRADIOL(E2), FSH HORMON FOLIKULOTROPOWY, LH-HORMON LUTEINIZUJĄCY, PROLAKTYNA,WOLNY TESTOSTERON,17-OH PROGESTERON, TSH HORMON TYREOTROPOWY (nie są refundowane)
Wizyta u (ginekolog/endokrynolog) z wynikami.

Z reguły sprawcą jest nadmiar testosteronu wolnego i 17-oh prog.
Jeśli chodzi o pielęgnacje włosów wypadających:
- szampon przeciw wypadaniu włosów
-odżywka na włosy mokre np.full repair John Fierda
-maseczka z prawdziwym miodem(raz na 2-3 tyg.)
-odżywka na włosy suche np.Joanna Argan Oil(najlepiej tylko na końce)
-szczotka do włosów tangle teezer
-włosy do spania koniecznie spinaj np.Invisibobble
Przy wypadaniu włosów przez hormony obcięcie ich nic nie da dalej będą tak samo wypadać
-włosów nie wycieraj w ręcznik(tylko zrób dla nich ala turban), pocieranie dodatkowo uszkadza włosy
-zabronione jest farbowanie takich włosów
-warto wzmocnić je od środka, czyli pij wodę i więcej warzyw i owoców
Każde wsparcie się przyda, zanim wprowadzi się odpowiednie leczenie i będą tego efekty
Pozdrawiam
NUN1
NUN1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:55   #7
Ewe_lka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik + wypadanie włosów

Ja proponuje naturalne rozwiązania typu spożywanie koktajli, czy ogólnie zdrowa, zróżnicowana dieta.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Ewe_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-02 19:55:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.